Tipovačka: dno BTC v 2022 ( jún 2022 )

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kde tipujete dno BTC v roku 2022 _

1. Dno bolo dnes pri 20070
1
3%
2. Dno bude medzi 19000 - 20000
1
3%
3. Dno bude medzi 18000 - 19000
1
3%
4. Dno bude medzi 17000 -18000
2
7%
5. Dno bude medzi 16000 -17000
2
7%
6. Dno bude medzi 15000 - 16000
3
10%
7. Dno bude medzi 13000 - 15000
3
10%
8. dno bude medzi 11 000 - 13000
1
3%
9. Dno bude medzi 10000 - 11000
2
7%
10. Dno bude pod 10000
14
47%
 
Celkom hlasov: 30

Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Tipovačka: dno BTC v 2022 ( jún 2022 )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Predlžil som hlasovanie na trvalé.

Stranda je, že koncom roka 2021 sme mali hlasovanie kde skončí BTC rok 2022:
viewtopic.php?t=24835

Tipoval som lepší scénar medzi 60 000 a 100 000 a horší scénar medzi 40 000 a 60 000.
Dnes by som sa divil, keby vyšiel horší scénar, ktorý by bol vzhľadom na dnešný stav vynikajúci..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tipovačka: dno BTC v 2022 ( jún 2022 )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pozerám, že BTC má nové dno. Takže odpovede č. 1 a 2 sú v ankete už bezpredmetné. Ale ostatné ešte OK.
Neviete čo sa stalo?
Prílohy
BTC 18.jun22.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tipovačka: dno BTC v 2022 ( jún 2022 )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík.
-hromadia sa negatívne správy ( od cryptolenderov, fondov..)
- pri poklese všetkého ( aj úspor vplyvom inflácie ) nastáva snaha zbavovať sa rizikových aktív
- pokles pod psychologickú hranicu 20 000
- tlaky na reguláciu.

Tu je rýchly kompilát:


Podľa spoločnosti coinmarketcap.com, ktorá sleduje ceny kryptomien, klesla celková trhová hodnota aktív kryptomien z 3 biliónov USD na menej ako 1 bilión USD.

Vlna prepadov kryptomien vymazala z ich hodnoty desiatky miliárd dolárov a vyvolala naliehavé výzvy na reguláciu tohto voľne sa rozvíjajúceho odvetvia. Minulý týždeň bola v americkom Senáte predložená dvojstranná legislatíva na reguláciu digitálnych aktív. Kryptografický priemysel tiež zvýšil svoje lobistické úsilie - podľa záznamov a rozhovorov tento rok po prvýkrát zaplavil kongresové preteky sumou 20 miliónov dolárov.

Cesare Fracassi, profesor financií na Texaskej univerzite v Austine, ktorý vedie školskú iniciatívu Blockchain, sa domnieva, že pád bitcoinu pod psychologickú hranicu 20 000 nie je veľkým problémom. Namiesto toho by sa podľa neho mala pozornosť sústrediť na nedávne správy z úverových platforiem.

Platforma na požičiavanie kryptomien Celsius Network tento mesiac uviedla, že pozastavuje všetky výbery a prevody, pričom neoznámila, kedy umožní svojim 1,7 miliónom zákazníkov prístup k ich prostriedkom.

"Na trhu je veľa turbulencií," povedal Fracassi. "A dôvodom, prečo ceny klesajú, sú veľké obavy, že sektor je nadmerne zapákovaný."

Kryptomenová burzová platforma Coinbase v utorok oznámila, že prepustila približne 18 % svojich zamestnancov, pričom generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Brian Armstrong časť viny pripisuje nadchádzajúcej "kryptozime".

Stablecoin Terra minulý mesiac implodoval a v priebehu niekoľkých hodín stratil hodnotu v hodnote desiatok miliárd dolárov.

Kryptomeny pred nedávnym pádom prenikli do veľkej časti populárnej kultúry, mnohé reklamy na Super Bowl propagovali digitálne aktíva a celebrity a osobnosti YouTube ich bežne propagovali na sociálnych sieťach.

Okrem toho krypto hedžový fond Three Arrows Capital utrpel veľké straty a uviedol, že zvažuje predaj aktív alebo záchranu, zatiaľ čo ďalší veriteľ, Babel Finance, v piatok nasledoval kroky spoločnosti Celsius.

BTC teraz klesol pod vrchol *predchádzajúceho cyklu*, ktorý dosiahol 18. decembra 2017 hodnotu 19 783 USD.
Zvrátenie celého cyklu sa ešte nikdy predtým nestalo
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Tipovačka: dno BTC v 2022 ( jún 2022 )

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Vieš dať prosím zdroj Juggler?

"BTC teraz klesol pod vrchol *predchádzajúceho cyklu*, ktorý dosiahol 18. decembra 2017 hodnotu 19 783 USD. Zvrátenie celého cyklu sa ešte nikdy predtým nestalo"

Túto poslednú vetu by som chcel vidieť originál. Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tipovačka: dno BTC v 2022 ( jún 2022 )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: So 18 06, 2022 10:44 pm Vieš dať prosím zdroj Juggler?

"BTC teraz klesol pod vrchol *predchádzajúceho cyklu*, ktorý dosiahol 18. decembra 2017 hodnotu 19 783 USD. Zvrátenie celého cyklu sa ešte nikdy predtým nestalo"

Túto poslednú vetu by som chcel vidieť originál. Vďaka.
Bohužial, už ma tam nepustí:
You have reached your article limit.To continue reading, subscribe today for unlimited access to MarketWatch.

Klikni na tu linku čo si dal na marketwach a malo by to byť v diskusii pod článkom.
Ten výraz, ktorý som preložil ako zvrátenie celého cyklu bol ,,unwinding,, (odvinúť som pochopil ako zvrátiť celý cyklus späť )


P.S. Pozerám, že dno bolo 17590 ..takže padla už aj tretia možnosť hlasovania, že dno bude medzi 18 000 a 19 000.

Ja mám zahlasované za dno medzi 15 000 - 16 000
Prílohy
BTC 18 6 22.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tipovačka: dno BTC v 2022 ( jún 2022 )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Crypto broker Voyager Digital shares plunge 13% after issuing default notice to hedge fund Three Arrows, which missed $667 million payment

Akcie spoločnosti Voyager Digital VYGVF, -12,99 % klesli v pondelok o približne 13 % na približne 0,50 USD po tom, čo krypto broker uviedol, že vydal oznámenie o nesplnení záväzkov spoločnosti Three Arrows, ktorá bola predtým jedným z najaktívnejších krypto hedžových fondov. Three Arrows podľa pondelňajšieho vyhlásenia spoločnosti Voyager nesplácala pôžičku spoločnosti Voyager vo výške približne 666,7 milióna USD, vrátane 15 250 BTC BTCUSD, -3,28 %, čo je približne 316,7 milióna USD na základe nedávnej ceny bitcoinu, alebo 350 miliónov USDC. Spoločnosť Voyager tiež uviedla, že angažovala spoločnosť Moelis & Company ako finančného poradcu a že rokuje s poradcami spoločnosti Three Arrows o možných právnych prostriedkoch nápravy. Bitcoin sa podľa údajov CoinDesk obchoduje na úrovni približne 20 764 USD, čo predstavuje pokles o 2,5 % za posledných 24 hodín.

Predlžil som hlasovanie na trvalé.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"