Fio - shortovanie

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Fio - shortovanie

Príspevok od používateľa glengoolie »

Chcel som prvy krat spravit short cez Fio ale neslo mi to. Vysvytlo ze som potreboval aktualizovat ten ich investicny dotaznik a potom si spravit margin ucet. To som spravil. Previedol na margin ucet peniaze, no stale nemozem shortovat. Ked zaskrtnem "short sell" pri zadavani pokynu tak mi napise ze na tomto financom nastroji nie je mozne otvorit short poziciu, alebo nieco take. Ked spravim iba sell bez zaskrtnutia shortu tak to prejde ale pokyn ma potom "odmietnuté pri validácii FIO". Tak ja uz neviem co mam robit. Ich podpora reaguje v tyzdnovych intervaloch takze uz mi to lezie na nervy ze zakladne veci nefunguju.

Mate so shortovanim vo Fio skusenosti? Co mam kde este nastavit alebo co mam robit(a na pobocku ist nemozem lebo mam ceske fio a u nas nic nevybavim okrem vkladu a vyberu)?
for the best of times
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Fio - shortovanie

Príspevok od používateľa Adammd »

asi maju malo pozicanych akcii?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Fio - shortovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

glengoolie napísal: Ut 21 06, 2022 4:36 pm Ked zaskrtnem "short sell" pri zadavani pokynu tak mi napise ze na tomto financom nastroji nie je mozne otvorit short poziciu, alebo nieco take.
Ked ti píšu že nie je možné, tak nie je možné. Ani cez IB niektoré akcie sa nedajú shortovať..bud broker nemá klienta lendera (IB vypisuje, že hladá volné akcie na short a ked ich nájde tak sa ozve ), alebo je to dočasne zakázané vyššou autoritou (bývajú vyznačené termíny ).

Nie každá akcia je shortable a takisto nie každá má opcie (optionable ).

FIO píše: V e-Brokerovi sú tituly s možnosťou "Short Sale" označené symbolom S

Zo zvedavosti som pozrel vo Finvize. Zoznam US akcií majú 8576.
Ked som zadal kritérim shortable: 7837
Takže takých 8% nie je oficiálne shortovateľných.

Optionable: 5658
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Fio - shortovanie

Príspevok od používateľa glengoolie »

OK, vdaka za tip. S tym "s" symbolom mas asi pravdu, v tom to bude. Snad sa tato informacia niekomu zijde tiez.
for the best of times
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"