Nove ATH SP500

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kedy ocakavate najblizsie ATH SP500 ?

2022 ( zazraky sa deju )
2
7%
2023
9
32%
2024
9
32%
2025
4
14%
2026
0
Žiadne hlasovania
nie skor ako 01.01.2027
4
14%
 
Celkom hlasov: 28

Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa Glogol »

Kedze po cca 20 perc poklese od posledneho ATH SP500 poniektorych svrbia prsty a spominaju FOMO dame anketu kedy kto ocakava nove ATH SP500. Nominalne - ziadne ocistenie o inflaciu aj keby bola 20 perc. Jednoducho nove najskorsie ATH SP500. 30 dni na rozmyslenie snad staci.
Naposledy upravil/-a Glogol v St 22 06, 2022 10:07 pm, upravené celkom 1 krát.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Moj tip je Q3 2023, pripadne aj skor..
Odoslané z počítača
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa Glogol »

Cely 2023 chce este FED dvihat sadzby. Ale ok nehadam sa.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V ankete kde SP500 skončí 2022 som dal 4700: viewtopic.php?t=25027
Ale v hlasovaní zo 17.2.2022 som tipoval nad 5000: viewtopic.php?t=24810

Ako ľahko sa mení sentiment a optimizmus prejde do pesimizmu... :wink:

Úprimne verím, že ATH bude až v 2023, ale v hlasovaní dávam 2022.
Veď SP500 môže skončiť rok na 4700, ale predtým spajknúť ATH nad 4800.

Či zázraky sa dejú?

Pred covidom vo februári 2020 sme boli na 3400.
V marci sme rachli pod 2200.
Všetko vyzeralo na koniec sveta. A nebola vakcína...
Ešte ten istý rok, za pol roka sme boli na All Time High...to bolo 3600. Ďalší rok na 4800.

Dnes cítime, že to bolo vysoko. Veď covid ešte nebol porazený a nie je ani doteraz. Ale trhy rástli ako divé, lebo sa rátalo s oživenou spotrebou po covide.

Teraz veríme, že je po covide. Jediné, čo sa zmenilo, že prišla vojna na UA + ďalšie disrupcie zhoršili infláciu.
Predtým sa rátalo, že inflácia bude kulminovať v prvom polroku 2022 a potom začne klesať.
Teraz máme koniec prvého polroka a inflácia z vrcholu v marci trochu klesla v apríli, ale v máji sa opäť dvihla.
Dvihla sa o 1% a hneď bolo všetkým jasné, že je koniec sveta , že nevymizne. Aj fedu, že treba agresívne dvíhať sadzby o 0,75% ( predtým FED sluboval po 0,25% ). Ja som rád že ECB takto nezmýšla a je mi jedno, či kvôli Talianom...

Keby májová inflácia bola m/m -1% miesto +1%., videli by sme opačný scénar...šialenú rally, že peak inflácie už bol.

V tejto medvedej atmosfére stačí, aby Putina klepla pepka a ceny komodít sa zosypú. Aj za terajších okolností sa niečo bude musieť udiať, aby Rusi neskončili ako v Afganistane. V každom prípade, ich komodity a energie nezmiznú z povrchu zemského, len sa presunú do Indie, Číny, Turecka.. (prvé 2 krajiny = 3 mld. obyvateľov ). Možno v menšom množstve, ale trh si poradí. To len my európania ostaneme v srabe a budeme mať 2-3x väčšie ceny energií oveľa dlhšie ako zbytok sveta.

Takže ja verím, že z prostredia dlhoročných deflačných tlakov sa v ohromnej celosvetovej konkurencii znova dostaneme do deflačných tlakov a INFLACIA nemôže donekonečna rásť. Ak tu máme super komoditný cyklus, že komodity teraz skokovo vyrástli a udržia sa na vyšších cenách...OK..svet to vstrebá...ale ceny nebudú rásť donekonečna. Modelovo to vidíme na cene zlata, ktorá dlhé roky stagnuje...potom prudko vyrastie a zase dlhé roky stagnuje. Dôležité je, aby sa svet nedostal do ekonomického útlmu práve v dôsledku vysokých sadzieb... Lebo ja aspoň tak sedliacky uvažujem, že ľudia absorbujú vyššie ceny a neznížia spotrebu...ale ked im zdvojnásobia splátky úverov, tak spotreba je v háji. Vtedy nastúpi vlna bankrotov, nezamestnanosť a recesia. Ja som velmi zvedavý na vývoj v ČR kde majú oddnes sadzbu 7% a na vývoj v eurozóne, kde sa nič nemení.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Nové maximum S&P 500 = 2029

Príspevok od používateľa Ladis »

Po maximu v lednu 2000 dosáhl index S&P 500 nové maximum 2007 zas. :( Za 7 let. :(
Po maximu v lednu 2022 může dosáhnout index S&P 500 nové maximum 2029 zas.
Mnoho amerických akcií má dnes 20 % pod maximem P/B 10 až 20, P/S 10 až 20, ale na konci roku 2023 by měly mít P/B pod 3 a P/S pod 3. Tedy s P/B a P/S extrémně předražené akcie Apple, Coca Cola, Microsoft, Tesla, Visa a mnoho jiných má krach na 1/3 (Tesla na 1/10) ještě před sebou do konce roku 2023.
A pak po velkém krachu kurzů, růst amerických akcií a indexů na nové maximum může trvat od 2024 do 2029. :idea: V letech 2022-2023, každý akcionář bude mít radost jen z akcií s dividendou 5 % až 10 %. Né z růstu kurzů, ale z dvidend. :idea:
Chart: index S&P 500 :( Dnes je 22 % pod maximem. Ale 2002 byl 49 % pod maximem. :(
Prílohy
SP500-1999-2013.png
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa wladas »

JUGGLER napísal: St 22 06, 2022 11:52 pmJa som rád že ECB takto nezmýšla a je mi jedno, či kvôli Talianom...
Preco si to myslis?
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Glogol napísal: St 22 06, 2022 9:56 pm Kedze po cca 20 perc poklese od posledneho ATH SP500 poniektorych svrbia prsty a spominaju FOMO dame anketu kedy kto ocakava nove ATH SP500. Nominalne - ziadne ocistenie o inflaciu aj keby bola 20 perc. Jednoducho nove najskorsie ATH SP500. 30 dni na rozmyslenie snad staci.
Bez ocistenia o inflaciu (ako pises) tipujem 2023, fed to zase napumpuje pre zachranu trhu a dochodkov a bla bla.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa JUGGLER »

wladas napísal: Št 23 06, 2022 7:54 am
JUGGLER napísal: St 22 06, 2022 11:52 pmJa som rád že ECB takto nezmýšla a je mi jedno, či kvôli Talianom...
Preco si to myslis?
Lebo toto nie je klasická dopytová inflácia zo zdravej prehrievajúcej sa ekonomiky.
Ked sa podnikateľom darí , dvíhajú ceny a platy. Spotreba stúpa a s ňou aj ceny. Vtedy môže centrálna banka zvýšiť sadzby , priškrtiť financovanie, zaťažiť podnikateľov a spotrebiteľov vyššími nákladmi na dlh.

Lenže svet je po 2 rokoch pandémie v opačnej situácii. Zober si podnikateľov, ako prežili tie 2 roky. Keby ich štát nazachraňoval, poprepúštali by ľudí a skrachovali. Aspoň tí v hotelierstve, reštauračných službách, cestovnom ruchu.
Teraz po tých dvoch rokoch, ked aj štáty sú zadlžené, treba rozbehnúť ekonomiku. Ale prišla ďalšia rana, trojnásobné ceny energií, obrovská inflácia vstupov. Nie dopytová inflácia, ale inflácia z iných príčin - výpadky výroby vdaka lockdownom, disrupcie v prístavoch a doprave a posledný klinec do truhly zabil Putin rozpútaním vojny.

Je správne, že ECB v tejto situácii prudko nedvíha sadzby. V prostredí, ked štátom, firmám a ľuďom stúpajú náklady, treba im kyslík a to sú nízke sadzby.

OCH dal klasický príklad firmy v Amerike, ktorá odstavuje výrobu a prepúšťa zamestnacov. Tá firma je navyše zadĺžená, takže jej stúpnu náklady z dlhom a nebude sa môcť financovať z nových úverov. A do tretice, FED agresívnym dvíhaním sadzieb znižuje ceny akcií, takže táto firma, ktorá ešte v marci mala akcie na cene 30 USD ich má na cene 7 USD. To sú stámilióny USD kapitalizácie dole. Pri takej cene sa jej neoplatí financovať ani ponukou vlastných akcií.

Preklad tej správy:

CHICAGO, 22. júna 2022 (GLOBE NEWSWIRE) -- Spoločnosť Century Aluminium Company (NASDAQ: CENX), najväčší výrobca primárneho hliníka v Spojených štátoch, oznámila, že v dôsledku prudko rastúcich nákladov na energiu dočasne odstaví svoju taviareň v Hawesville v štáte Kentucky. Očakáva sa, že taviareň začne s nečinnosťou v pondelok 27. júna.

Spoločnosť uvádza, že očakáva, že prevádzka bude odstavená na obdobie približne deviatich až dvanástich mesiacov, kým sa ceny energií nevrátia na normálnejšiu úroveň. Spoločnosť Century naďalej skúma všetky dostupné možnosti, ako sa vyhnúť dočasnému obmedzeniu prevádzky.

Závod v Hawesville je najväčšou taviarňou spoločnosti Century Aluminium v USA a najväčším výrobcom hliníka vojenskej kvality v Severnej Amerike. V súčasnosti zamestnáva viac ako 600 pracovníkov, z ktorých väčšina dnes, žiaľ, dostala oznámenie podľa zákona WARN, že budú dočasne prepustení. Spoločnosť Century Aluminium spolupracuje so všetkými svojimi zamestnancami a miestnymi odbormi, aby pomohla určiť možnosti podpory v nezamestnanosti a odbornej prípravy.

Jesse Gary, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti, uviedol: "Tento bezprecedentný nárast svetových cien energií, ktorý vznikol v dôsledku ruskej vojny na Ukrajine, dramaticky zvýšil ceny energií v USA a na celom svete. Náklady na energiu potrebnú na prevádzku nášho závodu v Hawesville, KY, sa za veľmi krátke obdobie viac ako strojnásobili oproti historickému priemeru. To si, žiaľ, vyžaduje dočasné obmedzenie prevádzky na približne deväť až dvanásť mesiacov, kým sa ceny energií nevrátia na normálnejšiu úroveň.

Nechcem konšpirovať, ale práve FED tieto veci prezentoval správne, ked ešte nedávno uisťoval, že nebude traumatizovať krehkú ekonomiku prudkými zvýšeniami. Predpovedal peak inflácie v prvom polroku a uisťoval, že bude zvyšovať ,,gradually,, po 0,25%. Teraz mi to pripadá tak, akoby využili šancu a vyhovárajúc sa na infláciu vyrobia prudký pokles.
Už ho aj vyrobili. Stačí ešte 1-2 x zahysterizovať s +0,75% a uvidíme pokles akcií o dalších 10-20% možno 30%. Ked sa potom dostaví peak inflácie a začne klesať, Fedu bude stačiť zmierniť zvyšovanie a vyvolá šialenú rally. Dovtedy však slabé povahy nevydržia a predajú akcie, takisto slabé menšie firmy sa pridajú k tisícom, ktoré už kvôli covidu skrachovali. Čo nepoložil covid, to položi inflácia vstupov a príliš rýchle zvyšovanie sadzieb.

_____________________________________
Ja si všímam amerických politikov, že vravia, že vysoké ceny energií treba vyliečiť zvýšením produkcie. Ale robia pre to houby - Biden prosí producentov, obracia sa na arabov. Však tí všetci hrajú divadlo, lebo im vyhovuje vysoká cena energií. Ropný a plynárenský priemysel sa konečne teší na zisky a na odbyt. Ved cena plynu bola 15 rokov medzi 2-4 USD..,to bola cena pri ktorej sa plyn neoplatí ťažiť. Ked Kanada minule navrhla, však povolte výstavbu ropovodu z Kanady, ktorú stopol Trump a hned bude ropy viac ako treba - to politici zamietli. Samotné USA je obrovský producent ropy a plynu. Kanada má tiež obrovské zásoby. No ked vzniká inflácia z vysokých energetických vstupov, treba zvýšiť produkciu, nie sadzby. Ked vzniká nedostatok tovarov v dôsledku výrobných a dopravných disrupcií, znova treba zvýšiť produkciu, počkať kým sa situácia stabilizuje, nie prudko zvyšovať sadzby. Ked postcovidovú ekonomiku zasiahli tvrdé rany v podobe extrémneho rastu vstupov, treba jej hned priškrcovať kyslík?

P.S. Som zvedavý na vývoj v ČR, kde dvihli sadzby do extrému. Novú vládnu garnitúru oslavujú, ale podľa mňa budú ešte plakať za Babišom. Ja som nesledoval českú politiku - nezaujímajú ma aféry - sledoval som len v svetových rebríčkoch, že Čechom sa za Babiša ekonomicky darilo. Išli hore. Lebo Babiš je podnikateľ a rozumie ekonomike. Tak som zvedavý, kde sa dopracuje ČR teraz s novou politikou.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

JUGGLER napísal: Št 23 06, 2022 6:35 pm
Lebo toto nie je klasická dopytová inflácia zo zdravej prehrievajúcej sa ekonomiky.
Juggler: "zo zdravej prehrievajúcej sa ekonomiky" :mrgreen: To čo píšeš, dáva logiku, ale myslím si iné.

pred chvíľou napísal chodec toto:
osamely chodec napísal: Št 23 06, 2022 7:42 pm podla mna je inflacia iba z jedineho dovodu, bezprecedentne covidove tlacenie penazi a ich priama cesta k obyvatelom, (helikopter money) co doteraz nebolo, vytvorili toto inflacne prostredie.
Súhlasím s chodcom, tieto helikopter money (umocnené covidom) iba vytvorili podmienky na to, aby to celé prasklo (však sa stačí pozrieť na grafy assets, kopa exponenciál, cenových - dopytom ťahaných bublín). Toto bol podľa mňa práve ukážkový príklad dopytovej inflácie, ktorá potrebovala iba nejaký impulz / externý faktor, aby ju rozbehol naplno cez CPI či PPI (keďže kopa položiek nejde do týchto košov, nezohľadňujú vždy celé dianie na trhu. Akú metodiku spravíš, také čísla dostaneš).

A prasklo to paradoxne na nákladovej inflácii (umocnené konfliktom v UA a samotným covidom). Čiže ich tu máme rovno dve. Hneď po sebe/ skoro naraz. A na oboch stranách sú externé faktory - doba po finančnej a dlhopisovej kríze umocnená COVID-om (dopytová) a COVID + konflikt UA (nákladová). Bum.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa wladas »

Velmi pekne zhrnutie juggler.
Dovod bude aj ako chodec pisal. Proste sa to pekne spojilo dopytova+energeticka/surovinova inflacia.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa Chris »

nuz helicopter money, investovanie do bullshitov vid GME, AMC, BTC nasledne brutalne rasty, kde sa najsikovnejsii nabalili. Akcie rastli neproporcne, nasledne mala ponuka nehnutelnosti a vysoky dopyt vyhnal do ceny nehnutelnosti do nezmyselnych nebies.
ved makleri dali inzerat na nehnutelnost a do par hodin predana a makleri si mastili ruky s 5 cifernou proviziou, developeri detto.

Tato spirala sa roztocila a teraz sa to spomaluje a snad pojde reverzne. Podla mna je spravne, ze dvihli konecne urokove sadzby. Mala by aj ECB, len zjavne ma plne gate a ine nasledne veci, ci by greci, spanieli a taliani nekrachli.

Ved ako je mozne ze komercne banky dvihli urokove sadzby? asi sa pozreli dole v com stoja po kolena .... ? :D

Takisto by ma zaujimalo, ako dianie na ukrajine a mozny pokles produkcie Energii v EU vedia ovplyvnit cenu Energii v US, kde je US sebastacna.
Production also exceed consumption in 2020 and in 2021. In 2021, production equaled 97.78 quads and consumption equaled 97.33 quads
Cize co sa stalo realne cez covid stalo, napr. pila pri Svidniku, ktora tazi lokalne drevo pri Svidniku, dvihla ceny za drevo, pretoze cena dreva v US a naslendne aj pri PO dvihli o niekolko desiatok %. :) .
Cize vznikaju rozne neoficialne kartelove dohody o dvihani cien a vyhovarani sa na inflaciu, vojnu etc
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Wolf
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 19 04, 2021 10:29 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa Wolf »

Tiež som na jednej prednáške nedávno počul o tom čo píše Juggler.

Centrálne banky bojujú s infláciou úrokovými mierami. Ale to funguje iba na spotrebitelskú infláciu.

Počas covidu nemohli ľudia pracovať a mínať. Kaderníčky nemohli pracovať, sedeli doma, ale ceny sa im neznížili. Aj keď úplne stratili dopyt a ponuka bola stále, ceny sa nemenili. Ceny sa skôr zvyšovali ďalej. Nastala odložená spotreba. Ľudia boli zrazu výrazne bohatší. Zarábali rovnako alebo menej, ale ostávalo im viac. Po covide začali míňať znovu, ale v mnohých veciach bol dopyt rovnaký ako pred koronou. Helicopter money sa spojili s nedostatkom tovaru a komodít. Neviem zohnať pneumatiky. Preto rastú ceny, ale to nie je iba spotrebiteľská inflácia, pretože nie je až tak väčší dopyt, ale chýba ponuka…

Možno sa mýlim, ale dáva mi to logiku. "Kvantitatívne uvolňovanie" určite hrá minimálne 50 % rolu, ale myslím, že príčin inflácie je viac.
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa PredsaJa »

Tlačenie nových peňazí by som povedal, že hralo primárnu rolu. Len trvalo až doteraz, kým sa tá rozbuška odpálila externými vplyvmi ako pandémia a narušenie dodávateľských reťazcov. Infláciu sme tu mali stále, len nebola vidieť v oficiálnych spotrebiteľských košoch. Ale bola v extrémne predražených akciách a nehnuteľnostiach. Len si vezmite, že ceny bytov rástli u nás 15-20% ročne posledných pár rokov. Teraz sa to už začína prejavovať aj všade inde. Ale základ je v tom, že centrálne banky natlačili do ekonomík enormné množstvá nových peňazí. Len balance sheet ECB narástol viac ako 5x od 2008 a skoro 2x za posledný rok. Proste to bankári prehnali.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa Glogol »

Da sa toto vlakno odomknut aby sa dali stale menit tipy a vlakno by sluzilo ako stale aktualny indikator investorskej nalady clenov fora ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahoj Glogol, ako presne to myslíš? Nepochopil som, vďaka
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa Glogol »

odomknut hlasovanie na napr do 31.12.2023 alebo dokedy nebude iste ze uz je ATH na dosah.
Jednoducho stale by bolo aktivne.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Máš Glogol, spravil som to rovno takto podľa toho, čo si napísal :)

hlasovanie.jpg

Aby sme nestratili záznam... Hlasovanie doteraz dopadlo takto:

hlasovanie doteraz.jpg
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Nove ATH SP500

Príspevok od používateľa Glogol »

Posledne desatinky ….a to pri tychto sadzbach, a vojne ….
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"