,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Joki »

wladas napísal: Po 11 07, 2022 9:53 pm
Joki napísal: Po 11 07, 2022 9:18 pmMožnosti sú len dve; buď si na strane Ua alebo na strane Putina.
Nič iné neexistuje, žiadna stredná cesta, žiadna pravda uprostred, žiaden most medzi západom a Putinom. Nič také neexistuje, len jedna alebo druhá strana.
Absolutne nesuhlasim s takymto nazorom. Realita je malokedy cisto jednostranna.
BTW alternativne media vobec nesledujem, platim si DennikN (to len aby si ma vedel zaradit).
Wladas, ja ťa nepotrebujem nikam zaradiť.
Tiež nesledujem alternatívne média a tiež mám predplatné DennikN.

V tomto pripade je realita jednostranná, Putin nemal dôvod vyvolať konflikt/vojnu na Ua.
Ua si vybrala smer k demokracii a k západu, ak sa to nejakej menšine/etniku na východe Ua nepáči, mohli sa vrátiť do Ruska.
V tomto pripade sa nedajú obhajovať kroky Putina a hľadať nejakú strednú cestu a vajatať.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Po 11 07, 2022 7:56 pm jogo
na Ua som bol, viem aka tam bola a asi stale je korupcia atd. uz som to napisal. Len nerozumiem co tym zdoraznovanim tejto skutocnosti vlastne sledujes. Ano je to tak - a? Unika mi zmysel toho celeho, mozno to vysvetlis blizsie. Ano na Ua aj v Rusku su mafie, oligarchovia, obrovska korupcia a-? co teraz sme chceli tym povedat?
Lebo toto vsetko predsa kazdy davno vie. :)
To talianske video ukázalo fašistické správanie niektorých ukrajincov. Počul som o ňom, ale predpokladal som, že je na úrovni kotlebovcov. Podľa toho videa to vyzerá, že je to tam s tým fašizmom horšie, že v mene tejto ideológie sa tam udiali aj vraždy, čo sa na Slovensku nestalo ani raz, pokiaľ viem.
Preto hľadám pravdu, či je to propaganda, alebo je na tom niečo pravdy.
A do toho obrazu mi zapadá vydieranie ukrajinských robotníkov ukrajinskou mafiou...možno s fašistickým pozadím. Lebo u nás mafia vydierala podnikateľov, aj to väčšinou tých, čo boli zapletení do špinavej malej a veľkej privatizácie. Ale nie bežných ľudí. Vydierať bežného robotníka ...to je absolútne dno mafianstva.
Teraz už nerobím s ukrajincami, ale roky som s nimi robil a bol som ako jeden z nich. Vždy som im pomohol, ak nevedeli urobiť elektroinštalácie podľa našich noriem, nemali sme jazykový problém, rozumeli sme si ľudsky, volali ma na oslavy narodenín a menín, pili sme spolu vodku. Nikdy som medzi nimi nepostrehol fašistické chovanie, ale s ich mafianmi som sa nestretal. Jednoducho som ich ignoroval...neboli to ľudia, s ktorými by som sa chcel baviť. Aj keď chceli, aby som robil pre nich...aby som robil tým ukrajincom parťáka a odborne viedol ich prácu.
Keby som ešte s tými ukrajincami robil, tak by som sa pravdu o fašizme na Ukrajine pri pití vodky dozvedel, ale už s nimi nerobím a asi ani robiť nebudem. Tak musím pravdu o fašizme na Ukrajine pracne hľadať na internete.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa jogo »

Joki napísal: Po 11 07, 2022 9:18 pm Vám to asi robí dobre jogo, kopať do Ua a vyhľadávať omrvinky, nepodstatné veci. Denne tam zbytočne zomierajú ľudia, ako niekto môze ešte o niečom pochybovať a vyťahovať blbosti.

Možnosti sú len dve; buď si na strane Ua alebo na strane Putina.
Nič iné neexistuje, žiadna stredná cesta, žiadna pravda uprostred, žiaden most medzi západom a Putinom. Nič také neexistuje, len jedna alebo druhá strana.
Budem ťa parafrázovať a napíšem:
Buď si na strane Sovietského zväzu, alebo Hitlera.
Nič iné neexistuje, žiadna stredná cesta, žiadna pravda uprostred, žiaden most medzi Sovietským zväzom a Hitlerom. Nič také neexistuje, len jedna alebo druhá strana.

Teraz si vyber, na ktorej si strane.

Nič nie je čiernobiele...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Joki »

jogo napísal: Ut 12 07, 2022 9:03 am
Joki napísal: Po 11 07, 2022 9:18 pm Vám to asi robí dobre jogo, kopať do Ua a vyhľadávať omrvinky, nepodstatné veci. Denne tam zbytočne zomierajú ľudia, ako niekto môze ešte o niečom pochybovať a vyťahovať blbosti.

Možnosti sú len dve; buď si na strane Ua alebo na strane Putina.
Nič iné neexistuje, žiadna stredná cesta, žiadna pravda uprostred, žiaden most medzi západom a Putinom. Nič také neexistuje, len jedna alebo druhá strana.
Budem ťa parafrázovať a napíšem:
Buď si na strane Sovietského zväzu, alebo Hitlera.
Nič iné neexistuje, žiadna stredná cesta, žiadna pravda uprostred, žiaden most medzi Sovietským zväzom a Hitlerom. Nič také neexistuje, len jedna alebo druhá strana.

Teraz si vyber, na ktorej si strane.
Čo to má spoločné z aktuálnou situáciou, ja nepotrebujem viac kopať do Ua a vyhľadávať, či v Bući bolo alebo nebolo nejaké znasilnenie.

Ale odpoviem ti Jogo;
“ Buď si na strane Sovietského zväzu, alebo Hitlera.”
Tam si nevyberám stranu, Hitler robil zverstvá, aby sa zmocnil územia a Sovietský zväz/ Stalin robil zverstva pod rúškom osloboditeľa. V Rusku by muselo prísť k demokratickej zmene, aby som zmenil názor a potom si možno vybral.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo

nemam blizsie informacie, dlhsie som medzi Ukrajincami nezil, bol som tam iba ako turista. Je to velka populacia, urcite ze su tam aj rozne asocialne elementy ktore si spominal, ale to je v spolocnosti ktora je chudobna, na vidieku naviac nie velmi vzdelana, dost bezny jav.
Podstata je v tom ze Rusko napadlo druhy samostatny stat /pritom bolo signatarom Budapestianskeho memoranda v ktorom sa zaviazalo uchovat hranice Ua v danom stave vymenou za to ze Ua sa vzdalo A-nukes/. A tento Putinov krok musí byť zakonite potrestaný, už nie je cesty nazad. Vsetky vojny su nezmyselne, ale tato je asi najviac.. :(
Usa nedopustia aby Rusko na Ua vyhralo. Je to preto, ze je to aj gesto voci Cine, že Usa budu podporovat svojich spojencov aj ked pride na lámanie chleba aj inde vo svete. A povedzme si to narovinu- Usa na to majú, aj peniaze aj technologicky. Dokonca aj z politickeho hladiska je to v Usa velmi pevné rozhodnutie z oboch strán.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa jogo »

Joki napísal: Ut 12 07, 2022 9:29 am Čo to má spoločné z aktuálnou situáciou, ja nepotrebujem viac kopať do Ua a vyhľadávať, či v Bući bolo alebo nebolo nejaké znasilnenie.
Ale do Ruska s tými vymyslenými znásilneníami potrebuješ kopať? Mimochodom, nepíšem o znásilnení v Buči, ale o znásilneniach, ktoré si vymyslela ukrajinská ombusmanka v talianskom parlamente. To len pre upresnenie
Ale odpoviem ti Jogo;
“ Buď si na strane Sovietského zväzu, alebo Hitlera.”
Tam si nevyberám stranu, Hitler robil zverstvá, aby sa zmocnil územia a Sovietský zväz/ Stalin robil zverstva pod rúškom osloboditeľa. V Rusku by muselo prísť k demokratickej zmene, aby som zmenil názor a potom si možno vybral.
Dal som ti otázku, v rámci ktorej, podľa svojho svetonázoru, nemáš problém odsúdiť obe strany.
Teraz ťažšie otázky:

Kto páchal zverstvá na vietnamských obyvateľoch počas vietnamskej vojny? Napríklad použivanie napalmu? Na koho strane si? Nemali na tom čiastočne vinu obe strany?

Nebolo zverstvo zhodiť na civilné obyvateľstvo Hirošimy a Nagasaki atómové bomby? Na koho strane si? Nemali na tom čiastočne vinu obe strany?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Joki »

jogo napísal: Ut 12 07, 2022 10:22 am
Joki napísal: Ut 12 07, 2022 9:29 am Čo to má spoločné z aktuálnou situáciou, ja nepotrebujem viac kopať do Ua a vyhľadávať, či v Bući bolo alebo nebolo nejaké znasilnenie.
Ale do Ruska s tými vymyslenými znásilneními potrebuješ kopať? Mimochodom, nepíšem o znásilnení v Buči, ale o znásilneniach, ktoré si vymyslela ukrajinská ombusmanka v talianskom parlamente. To len pre upresnenie
Ale odpoviem ti Jogo;
“ Buď si na strane Sovietského zväzu, alebo Hitlera.”
Tam si nevyberám stranu, Hitler robil zverstvá, aby sa zmocnil územia a Sovietský zväz/ Stalin robil zverstva pod rúškom osloboditeľa. V Rusku by muselo prísť k demokratickej zmene, aby som zmenil názor a potom si možno vybral.
Dal som ti otázku, v rámci ktorej, podľa svojho svetonázoru, nemáš problém odsúdiť obe strany.
Teraz ťažšie otázky:

Kto páchal zverstvá na vietnamských obyvateľoch počas vietnamskej vojny? Napríklad použivanie napalmu? Na koho strane si? Nemali na tom čiastočne vinu obe strany?

Nebolo zverstvo zhodiť na civilné obyvateľstvo Hirošimy a Nagasaki atómové bomby? Na koho strane si? Nemali na tom čiastočne vinu obe strany?
K Vietnamu sa ti nevyjadrim, nemám až také podrobné infomácie a nebudem to teraz študovať, aby som odpovedal na každý prispevok a hral sa na vševeda.

Jogo, súhlasim, bolo to zverstvo zhodiť atomovú bombu. Ako prvé zaútočilo ale Japonsko na Pearl Harbor. Bolo to vyústenie toho konfliktu a zašlo to tak ďaleko, že bola použitá taká zbraň.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa jogo »

Joki napísal: Ut 12 07, 2022 11:54 am Jogo, súhlasim, bolo to zverstvo zhodiť atomovú bombu. Ako prvé zaútočilo ale Japonsko na Pearl Harbor. Bolo to vyústenie toho konfliktu a zašlo to tak ďaleko, že bola použitá taká zbraň.
Prekvapil si ma, malo zmysel s tebou diskutovať, aj keď ma to stálo par pipsov horšiu nákupnú cenu na EURUSD. Nebude to však vadiť, ak odrazíme na parite o 500 pipsov a ja ten trejd udržím.. :wink:
Vidíš, že zohľadňuješ aj to, čo predchádzalo zhodeniu atomových bômb a keď to urobím podobne ja na Ukrajine, tak sa ti to nepáči.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Dobre, ale aky ma zmysel teraz riesit to co sa stalo v Nagasaki ci vo Vietname? Zmenime na tom niečo? Nemali by sme skor riesit a diskutovat o tom co sa deje teraz a co sa zmenit este da? Vo vojne sa vzdy deju zle veci a na oboch stranach.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Ut 12 07, 2022 12:56 pm Dobre, ale aky ma zmysel teraz riesit to co sa stalo v Nagasaki ci vo Vietname?
Na týchto príkladoch sa snažím poukázať, že nemôžme sa pozerať na všetko jednostranne. Situácia na Donbase je veľmi podobná situácii v Kosove. V Kosove zasiahlo USA a je to podľa vas ok, na Donbase zasiahlo Rusko a je to podľa vas zle. Rozdiel je len v tom, že Ukrajina sa bráni a Srbsko sa nebránilo. Snažím sa iba o rovnaký meter pre všetkých.


Myslím, že vojna na Ukrajine skončí rozdelením Ukrajiny, podobne ako vojna v Kosove skončila rozdelením Srbska.
Naposledy upravil/-a jogo v Ut 12 07, 2022 1:05 pm, upravené celkom 3 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo

možné je všetko

--
Co je to za stat ktorý zatvara na 7rokov ludi za toto?

Prípad ruského občana Gorinova: Vojnu na Ukrajine nazval vojnou, dostal sedem rokov väzenia
https://dennikn.sk/2929360/pripad-ruske ... a/?ref=tit
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Kosa »

Trumpeta,

Jogo ti to vysvetli tym, ze tvoj zdroj je absolutne nedoveryhodny, cim de facto ta informacia je konspiracia.
Mna trochu vcera prekvapilo, ze ma bombasticke informacie, ktore ovsem nezverejni, lebo by sa dokazala pravda. Ked som mu predlozil informaciu, ze Nemci robili vlastne vysetrovanie, kde v Bundestagu prehravali odpocute zaznamy ruskych vrahov, kde novinari a vysetrovacia komisia robila porovnavanie vypovedi poskodenych, svedkov atd., kde nemecky Spiegel, ktory je vysoko ceneny pre investigativu a je zrovnatelny kvalitou s britskou, francuzskou a americkou zurnalistikou dal Jogo na uroven absolutne nedoveryhodnych zdrojov, hoci som ja pisal o overenych zdrojoch. Tak mi z toho vychadza iba to, co uz pisal. Neveri nikomu a nicomu. Len otazka znie, ako si vytvara nazor, ked vsetkemu neveri. Z toho sa stava, ze dospejes k nejakemu nazoru a kedze ho nemozes dokazat z beznych medii, tak hladas odpovede v alternative, ktorej uz veris.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa jogo »

Kosa, do debaty o Buči ma nezatiahneš, darmo sa snažíš. Mohol by som tu dať nejaké video o Buči, ale načo, aj tak by ste ho označili za hoax. A závery, ktoré mám, sú z mojej hlavy a mojich skúsenosti, keď som si pozrel zábery z Buče, a nie z nejakého komentovaného videa .
Viac k Buči nič nepoviem a svoje závery si nechám pre seba.. Howgh.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo
podla teba ten masaker v Buči spravili sami Ukrajinci? Lebo tato verzia /nechcem sa nikoho doktnut/ nedava velmi logicky zmysel.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Ut 12 07, 2022 2:41 pm jogo
podla teba ten masaker v Buči spravili sami Ukrajinci? Lebo tato verzia nedava velmi logicky zmysel.
To som nikdy nepovedal.
Pozri, ja nie som nejaký pisálek, čo pustí do sveta svoju malo overenú myšlienku. To by bolo ohováranie alebo osočovanie, dokonca verejne a to by sa z toho veľmi ťažko človek vyspovedal, resp. napravil svoju klebetu.
A overovať sa mi ju nechce, lebo by to bolo časovo náročné a aj tak by bola označená ako hoax, ak by sa potvrdila. A necítim sa ani kompetentný overovať takú myšlienku.
Novinári však nemajú problém šíriť nepravdivé informácie a očividne ich netrápi, že tým niekomu ublížia na cti. Asi tak...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Po 11 07, 2022 12:40 pm Večer tu hodím viac odborného info, aby sme sa všetci mohli zamyslieť nad tým akú moc majú média a ako ju môžu využívať/zneužívať. Alternatíva i mainstream je väčšinou súkromný. Ale tak ako dostanete do schránky noviny od primátora, alebo zo samosprávneho kraja - a v nich je len obsah, ktorý im vyhovuje ( za ktorý platia redaktorom ), tak sa to dá viac-menej aplikovať na všetky média.
Zabudol som na to, tak teraz dávam. Kopírujem tu blog z mainstreamu od študentky Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave.

Kto ovláda médiá, ovláda myseľ
27. marca 2018 22:21, Prečítané 3 179x, donna, Nezaradené

Mediálna manipulácia je neustále prítomná v tradičných i moderných médiách. Je súčasťou existovania médií od ich samotného počiatku. V našej modernej dobe pribúdajú neustále jej nové formy. V praxi existuje mnoho rôznych manipulačných techník. Sú nimi aj nálepkovanie, zamlčovanie nepohodlných informácií, zámerné obvinenia, technika odobrovania, či vplývanie na emócie…. Mediálny priemysel používa nenápadné i nápadnejšie taktiky, ktoré využíva na ovplyvňovanie nášho správania a názorov. Kam až siaha takáto manipulácia?


Masové médiá vznikajú v 18. a 19. storočí, podmienkou ich vzniku je rozšírenie gramotnosti. Pod pojmom médií rozumieme inštitúcie, ktoré sa zameriavajú na systematické a cieľavedomé zhromažďovanie, spracovanie a rozširovanie informácií o veciach, ktoré sú predmetom záujmu verejnosti. Tieto médiá sa v treťom tisícročí etablovali ako „štvrtá moc v štáte“. Novinárov označujeme za strážcov demokracie a samotné médiá chápeme ako kontrolný orgán politiky.

Podľa Musila v najvyspelejších krajinách sveta jedinci venujú masovým médiám až 60 hodín pozornosti týždenne. Nie je teda pochýb, že masové médiá držia v rukách obrovskú moc. S takýmto dosahom ovplyvňujú verejnú mienku, názory miliónov a miliónov ľudí. Pri tvorbe mediálnych obsahov by mali žurnalisti dodržiavať určité verejne známe zásady. Ide najmä o vecnosť, presnosť, úplnosť, spoľahlivosť, včasnosť a citovú neutrálnosť. Bohužiaľ, tieto zásady sa dodržiavajú len v rámci poučiek o žurnalistike. V praxi médiá nebývajú neutrálne ani objektívne, úplné, či spoľahlivé. Vzhľadom na to, akú moc médiá majú, nie je vôbec prekvapením, že ju často využívajú vo svoj prospech.


Mediálna manipulácia môže začať ešte pred tým, ako sa informácia vôbec dostane k recipientovi. Pojem agenda setting je v oblasti médií dobre známy.

Manipulácia pomocou agenda setting funguje na princípe zakrývania určitého problému (udalosti) iným problémom. Ak sa totiž venuje veľké množstvo mediálneho priestoru jednej udalosti, recipienti automaticky považujú tento problém (udalosť) za dôležitejší – budú mu teda venovať viac pozornosti.

Príkladom takejto manipulácie je prípad z roku 2014, kedy sa mediálny priestor venoval najmä udalostiam Svetového pohára, a takmer žiadny priestor nebol venovaný škandálu brazílskej vlády, obvinenej zo zabíjania detí na uliciach. Iné správy, ktoré prinášajú médiá recipientom, môžu tak isto „nechtiac“ postrádať dôležité informácie, ktoré by zmenili pohľad na danú udalosť.
Manipulácia médií taktiež často prebieha za pomoci vizuálnej stránky informácie, nie samotného obsahu textu.

Žiadny novinár si nepripustí, že výberom fotky alebo voľbou titulku manipuluje čitateľa v smere vlastného názoru. To však neznamená, že to tak nie je.

Ako príklad možno uviesť jednu z kontroverznejších udalostí, keď celý svet pozoroval prípad amerického športovca O. J. Simpsona, súdeného za vraždu. (https://3.bp.blogspot.com/-07_UWE0QUyQ/ ... impson.jpg.)

Na obrázku možno vidieť, ako jeden magazín vykresľuje udalosť ako bezcitnú vraždu, s množstvom krvi, čím jasne naznačuje, že Simpson by mal ísť do väzenia. Druhý magazín prezentuje udalosť ako nešťastnú náhodu – americkú tragédiu. Podľa magazínu Time je Simpson súdený neprávom. Titulky sú teda jasne zamerané na emócie publika a snažia sa mu predostrieť svoj pohľad na danú udalosť. Verejnú mienku neovplyvňuje len titulok magazínov, ale aj úprava hlavnej fotografie. Druhý magazín úvodnú fotografiu značne upravil. Pridal tmavý tón, ktorý vyvoláva súcit so Simpsonom.

Na manipuláciu často využívajú aj fotografie, či už upravované, vytrhnuté z kontextu

alebo dokonca orezané, aby zobrazovali len časť celku, ktorý médiá dokážu podsunúť recipientom. Ako to bolo aj v prípade „sýrskeho“ chlapca. (http://mediawhores.co.nz/2018/02/08/war ... -war-hoax/).

Ľavá fotografia malého chlapca obletela svet. A príbeh, skrývajúci sa za touto fotografiou bol, že dieťa zo Sýrie spí medzi pochovanými rodičmi.

(https://steemit.com/news/@hassamkhan/th ... ents-grave)

Avšak išlo len o fotografiu, ktorú v rámci svojho projektu odfotil chlapcov strýko v Saudskej Arábii.

Framing, čiže rámcovanie, je taktiež využívaný ako forma manipulácie. Funguje na princípe zdôrazňovania vybraných atribútov, ktoré médium považuje za dôležité. Médiá sa tak snažia recipientom vnútiť názor na daný objekt. Framing sa spolieha najmä na negatívne emócie a snaží sa zintenzívniť citovú dispozíciu recipienta k určitému aspektu spoločnosti. Má danú informáciu zjednodušiť – buď je biela alebo čierna.

Rámcovanie je veľmi obľúbenou technikou v politickom spravodajstve. Aj na Slovensku máme niekoľko užitočných príkladov. Prezidenta označujú za Úžerníka, Fico je známy ako Hranol, Matovič je náš Šašo, na Kapitána Danka nemožno zabudnúť. Čím vlastne médiá publiku podsúvajú, na čo sa v rámci týchto politikov sústrediť. V slovenských médiách je taktiež obľúbené rámcovanie sociálnej problematiky Rómov. Médiá ich často a veľmi špecificky zobrazujú. Dôsledkom toho je, že u väčšiny obyvateľov sa utvára zväčša negatívny názor o danej menšine, ktorý ovplyvňuje aj ich postavenie v spoločnosti.

Často je slovo Róm spájané s getom, chatrčou alebo je obohatené prívlastkom „problémový“. Ako príklad možno uviesť titulok Denníka N z 2. mája 2017. V titulku daného článku dokázali šikovne použiť všetky stereotypné slová: „Starosta kúpil problémovým Rómom dom o 20 kilometrov ďalej. Je toto riešenie na chatrče a getá?“ (https://dennikn.sk/717339/starosta-kupi ... ce-a-geta/)

Taktiež nie je tajomstvom, že prioritou vlastníkov médií je zisk, no často aj politická kariéra/moc.

„Ten kto chce ovládať svet, potrebuje médiá. Ten kto kontroluje médiá, kontroluje myslenie širokých vrstiev obyvateľstva a tým aj voličské hlasy, demokratické voľby, politiku, rozdeľovanie daňových prostriedkov, ducha doby, súdy a nositeľov výkonnej moci, „vhodných odborníkov“, obsah vzdelania, minulosť i budúcnosť.“ (Remišová, 2010).

To, že médiá majú obrovskú moc a dosah, možno vidieť aj pri propagande. Už počas druhej svetovej vojny si nemecký minister propagandy Joseph Goebbels všimol informačnú silu rádiového vysielania, ktoré využil na šírenie názorov a ideológie. Prostredníctvom tohto vysielania šíril nenávisť voči „podradeným“ rasám. Tak sa cenzúra, klamstvá, prekrúcanie faktov stali bežnými prostriedkami na informovanie občanov.

To, ako propaganda a médiá idú ruka v ruke, je možno vidieť vo výstižnom dokumente J. Pilgera – Vojna, ktorú nevidíte. Film zobrazuje častú spoluprácu médií a politikov. Dokument zachytáva , akú dôležitú úlohu tvoria médiá pri informovanosti ľudí o dôležitých udalostiach. Dezinformácie a klamstvá sú podávané ľudom ako podložené pravdivé informácie, odprezentované médiami. Dokument ukazuje, že médiá majú takú neuveriteľnú moc, že vláda si za pomoci médií dokázala odôvodniť vstup do vojny. Bez ohľadu, či už informácie boli pravdivé alebo nepravdivé. Tento dokument odporúčam každému, kto si nevie predstaviť, kam až siaha moc médií.

Masové médium ako manipulátor dokáže s recipientom manipulovať iba vtedy, ak sa mu podarí skryť svoje skutočné zámery pred danými recipientami. Čím je však recipient mediálne gramotnejší, tým je menšia pravdepodobnosť, že mediálny manipulátor uspeje. Brestovanský (2010) uvádza, že mediálne gramotný človek si dokáže zachovať od mediálnej výpovede dôležitý odstup a vie ho zhodnotiť. Z čoho vyplýva, že čím vzdelanejší recipienti budú, tým menšia moc zostáva médiám.

https://donna.blog.pravda.sk/2018/03/27 ... ada-mysel/


"Tam, kde si všetci myslia to isté, sa veľa nemyslí." - Walter Lippman
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Martin7 »

JUGGLER napísal: Št 14 07, 2022 9:19 pm Kto ovláda médiá, ovláda myseľ...
Juggler nehnevaj sa, tento tvoj posledný príspevok je len kopec nezmyslov pohromade. Konšpirácia ako sviňa. :dislike:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal: Št 14 07, 2022 10:49 pm Juggler nehnevaj sa, tento tvoj posledný príspevok je len kopec nezmyslov pohromade. Konšpirácia ako sviňa. :dislike:
Mýliš sa. Znova. :roll:

Jedného profesora si už odpísal. Teraz odpisuješ profesorku Annu Remišovú, ktorá o tom napísala knihu :dislike:

ETIKA MÉDIÍ:
https://www.martinus.sk/?uItem=99678
https://www.pantarhei.sk/116357-etika-m ... a-remisova
http://www.pravnickaliteratura.sk/pravn ... tika-medii

,,Svet žurnalistiky a médií v dominantnej miere ovplyvňujú vlastníci mediálnych podnikov, pričom vlastníctvo médií je už niekoľko desaťročí záležitosťou nepočetnej skupiny ľudí.,,

„Ten kto chce ovládať svet, potrebuje médiá. Ten kto kontroluje médiá, kontroluje myslenie širokých vrstiev obyvateľstva a tým aj voličské hlasy, demokratické voľby, politiku, rozdeľovanie daňových prostriedkov, ducha doby, súdy a nositeľov výkonnej moci, „vhodných odborníkov“, obsah vzdelania, minulosť i budúcnosť.“ (Remišová, 2010).

Kniha je určená všetkým, ktorí sa zaujímajú o oblasť médií v súčasnej etape globalizácie, predovšetkým však študentom masmediálnych štúdií, mediálnej komunikácie a žurnalistiky ako východisko pri osvojovaní si profesijnej etiky v ich budúcej práci. Takisto je vhodná pre všetkých žurnalistov a mediálnych pracovníkov, ktorí majú záujem konfrontovať svoje vlastné poznanie a skúsenosti z mediálnej praxe s predloženým prístupom k skúmaniu etiky žurnalistiky a etiky médií.

Prof. PhDr. Anna Remišová PhD. (1954) je profesorka na Filozofickej fakulte a Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave špecializujúca sa na témy podnikateľskej a manažérskej etiky.[1] Taktiež je autorkou niekoľkých publikácii venujúcich sa téme podnikateľskej etiky. V rokoch 2000 – 2002 bola predsedníčkou Slovenského filozofického združenia pri Slovenskej akadémii vied.[2]

https://sk.wikipedia.org/wiki/Anna_Remi%C5%A1ov%C3%A1
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 212
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 48 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Murosik »

Franto napísal: Št 14 07, 2022 10:41 pm
A vieš kto ovláda tie "iné" zdroje? Ako napr. Zem a vek atď.? Postupne sa darí odhaľovať ich financovanie, peniaze k nim prichádzajú nie od Amíkov, ale z Ruska.
Kde bolo konkrétne odhaľené financovanie Zem a veku? Nejaký zdroj? Resp. kde bolo odhaľené financovanie nejakého iného alternatívneho média (aspoň trochu významného)
Lebo ak by bolo, tak naši politici by o tom netrpezlivo hovorili.
Bolo to vidno pri hlavných správach, kedy mal jeden náš minister vopred správu o tom, že dačo naše zlozky zistili a tyzden predtym to vsade rozpraval nez vypustili von celu info.
Tam ale vobec nebolo dokázané financovanie hlavných sprav z Ruska. Tam bolo dokázané “financovanie” jedného konkrétneho novinára, ako fyzickej osoby, ktorý mimo iného písal (ako jeden z mnohých novinárov) aj do hlavných správ. Samozrejme sa to mierne nafúklo a odprezentovali úplne inak, než bola realita. Kazdy nahrávky zo stretnutí mohol vidiet a ani z tych ani náznakom nevyplýva, ze by Rusi financovali priamo hlavne správy, bolo zrejme, ze financujú len tu jednu konkretnu osobu. Radového novinára za získavanie spravodajských informácií podružné kvality. Ani mu neplatili za konkretne články.

Ze je situacia okolo dezinfo webov umelo narukovaná je druha vec.
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 212
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 48 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Murosik »

A to dokazuje presne co? Ze je Rostas prorusky? To hadam nikto nespochybňuje. Že má nejaké ideologické smerovanie je úplne bežné u novinára.
Taktiež sú bežné aj stretnutia novinárov s diplomatmi. Tí slovenskí z veľkých médií bežne chodia na recepcie ktoré aj usporadúva veľvyslanectvo USA.
Ale netrúfol by som si tvrdiť, že to je dôkaz o ich financovaní z USA.

Čiže stále hľadám ten dôkaz o financovaní Zem a Vek z Ruska. Zatiaľ dávaš len dôkaz o tom, že sa neohradil voči tomu, keď niekto vravel o tom, ako bolo ZSSR super. Ale to má od financovania na míle ďaleko
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Murosik napísal: Pi 15 07, 2022 9:46 am
Kde bolo konkrétne odhaľené financovanie Zem a veku? Nejaký zdroj? Resp. kde bolo odhaľené financovanie nejakého iného alternatívneho média (aspoň trochu významného)
Lebo ak by bolo, tak naši politici by o tom netrpezlivo hovorili.
Bolo to vidno pri hlavných správach, kedy mal jeden náš minister vopred správu o tom, že dačo naše zlozky zistili a tyzden predtym to vsade rozpraval nez vypustili von celu info.
Tam ale vobec nebolo dokázané financovanie hlavných sprav z Ruska. Tam bolo dokázané “financovanie” jedného konkrétneho novinára, ako fyzickej osoby, ktorý mimo iného písal (ako jeden z mnohých novinárov) aj do hlavných správ. Samozrejme sa to mierne nafúklo a odprezentovali úplne inak, než bola realita. Kazdy nahrávky zo stretnutí mohol vidiet a ani z tych ani náznakom nevyplýva, ze by Rusi financovali priamo hlavne správy, bolo zrejme, ze financujú len tu jednu konkretnu osobu. Radového novinára za získavanie spravodajských informácií podružné kvality. Ani mu neplatili za konkretne články.

Ze je situacia okolo dezinfo webov umelo narukovaná je druha vec.
Dík za info. Bolo že to haló :roll:

Pozrel som na Hlavné správy. Konečne fungujú. Veď tam každý článok nechajú dočítať len ked odklikneš ,,pokračovať v čítaní,,. Doslova žobrajú o podporu:

Vážení čitatelia,
prihovárame sa vám po dlhej pauze, keď sme boli štátnym orgánom zablokovaní
Na obnovenie činnosti potrebujeme vašu pomoc viac ako inokedy
Predplatné, kvôli nezávislosti novín, sa musí stať nosným príjmom a nahradiť tak príjmy z reklamy
Prosíme vás o podporu
Od vašej štedrosti sa bude odvíjať kvalita a množstvo výstupov


Mainstream im podkopáva nohy tak, že útoči aj na zadávataľov reklamy. Vyzerá to tak, že budú musieť prejsť na
predplatné.

Napríklad Denník S o ktorom som založil vlákno https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... hp?t=24312 publikoval 3200 článkov a nakoniec bez finančnej podpory skončili. Ani web im nefunguje. Skoda. Profilovali sa ako národno-konzervatívny portál.
To stačilo, aby niekomu vadili. Aj ich chceli onálepkovať ako dezinformačný web, ale nič na nich nenašli. Doslova hon na čarodejnice.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Peter222 »

Ak niektorým miestnym chlapcom hovorí niečo meno Julian Assange...páči sa: https://www.ta3.com/relacia/25002/zvere ... o-ukrajine
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je sila. :like:

Najlepšia relácia TA3 akú som kedy videl. Odporúčam každému pozrieť.

Zhrnutie:

Relácia TA3 , kde riaditeľ Inštitútu ľudských práv rozpráva o tom ako USA chce umlčať pravdu o svojich zločinoch.

Je to o slobode zverejňovať pravdu, čo nedávno odhlasoval aj nemecký parlament zo záverom: do väzenia nepatria tí, čo odhaľujú vojnové zločiny, ale tí ktorí ich páchajú a prikazujú ich páchať.

Príklad: zdokumentovaný zločin americkej armády v Iraku, kde vojaci vyvraždili všetko civilné obyvateľstvo dediny, vrátane troch kojencov. Bez súdu a len preto, že mali podozrenie, že spolupracovali s povstalcami. Takto to robil HITLER !

Z relácie sa dozviete, že

Briti mohli vydanie Assangea do USA zastaviť a neurobili to, napriek tomu že o to boli požiadaní Európskym parlamentom, Radou Európy, OBSE, žiadalo to viacero nositeľov Nobelových cien a takmer všetky ľudskoprávne a novinárske organizácie.

Že Assange je nositeľom ocenenia Európskeho parlamentu pre investigatívnych novinárov (také isté ako získal Kuciak ).

Ako ho chceli američania zavraždiť. Pred 5 týždňami to potvrdil španielsky najvyšší súd, že si najali na to španielsku firmu. A ako zareagovali američania? Znova chceli stíhať tých amerických novinárov, čo o tom priniesli dôkazy. Tým spáchanie zločinu nepriamo potvrdili..

Ako Briti mučili Assangea, o čom vyšla aj kniha. 24 hodín denne, nahý v miestnosti bez nábytku, pri silnom svetle..

Britská vláda oficiálne priznala, že nezákonne odpočúvala jeho právničku pri rozhovoroch z Julianom Assangom.

Riaditeľ Inštitútu poukazuje aj na pokrytectvo prezidentky Čaputovej, ktorej predložili právne dôkazy o porušovaní slobody tlače a ona veľká bojovníčka za slobodu tlače v tomto prípade mlčí.

Rôzne užitočné zverejnenia Wikileaks:
Zneužitie stoviek miliónov eúr z pomoci Afrike, kedy boli rozkrádané miestnými vládami ....
Pranie špinavých peňazí švajčiarských bánk

Ten chlapík má moju hlbokú úctu ako bojuje proti svinstvám a za spravodlivosť, bez ohľadu na to kde sa to deje.
Ja si myslím, že na to sa snažíme poukazovať aj poniektorí z nás, ale reakcia jednostranne zameraných fanatikov je iná.

Profil chlapíka ktorému tlieskam :potlesk:

Inštitút ľudských práv: Peter Weisenbacher

Pracujem v oblasti ľudských práv už 20 rokov.

Keď robíme demonštráciu pred americkou ambasádou, napr. za to, aby konečne bolo zrušené Guantanamo, kde sú protiprávne 20 rokov držaní ľudia bez súdu a mučení, tak príde niekto a povie, prečo sa nezaoberáme situáciou v Rusku.

Keď robíme demonštráciu pred ruským veľvyslanectvom kvôli politickým väzňom, spisovateľom, novinárom, ktorí sú väznení, tak niekto príde a povie, prečo sa nezaoberáme situáciou v USA.

Ďakujem za linku. Opäť som spoznal novú osobnosť a dozvedel sa veci o ktorých nepíše mainstream. :D
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 212
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 48 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Murosik »

František
Splietas 2 na 3. Nesúvisiace veci.
V prvom rade by som rád upozornil na to, ze minimálne denník N aj denník SME mal viacero reportáži a rozhovorov spravených s podporou vyeľvyslanectva USA. Sami to priznali v rámci “transparentnosti” na konci tých podcastov alebo reportáži. Zaroven si niektori novinári celkom casto do veľvyslanectva USA bežia pre rôzne “ocenenia”.
Potom by ti malo vadit aj toto.

Že má byť novinár nezávislí a nestranný, to áno, ale vzhľadom na vyššie uvedené, nemám ten pocit ani z jednej strany. To je len také utopistické zbožné prijanie.

Tie linky co si pridal, tie predsa spomínam v príspevku vyssie. Ved z tych videí nie je zrejme nic z toho, co tvrdis. Ved na nich je zrejmé, ze nefinancuje web hlavne správy ( odisiel si od témy Zem a Vek) ale jedneho konkrétneho reportéra a aj tomu dava peniaze za spravodajské informacie a nie za články. Hadam si nemyslíš, ze 1000€ je nejaka vobec aspon citeľná suma pre take médium ake boli hlavne správy.
Ak predpokladas, ze financovanie jedneho z množstva zamestnancov nejakého subjektu znamena, ze ten subjekt je financovaný Ruskom. Potom je aj akadémia ozbrojených síl financovaná Ruskom.

Nikto tu nespochybňuje, ze tu Rusi zbierajú spravodajské informacie na Slovensku. Kto nie je hlúpy, tak je mu jasne, ze sa to deje aj teraz aj zo strany Tuska aj USA. Ostatne u USA bolo viac krat dokázané, ze aj odpočúvajú svojich spojencov z EU napriklad :)

Ze diplomat Ruska ľutuje ze sa Rusko prestalo miešať do politiky inych štátov znova nedokazuje nic. Jednak preto, ze tu sa nebavíme o konkrétnom konani iba rozhovore kde to on ľutuje. Tiez su otazne vedomosti o tajnej vnútornej a medzinárodnej politike Ruska takehoto diplomata v malej bezvýznamnej krajine. Ale najmä sa nebavia o financovaní novinárov a ak by sa aj bavili, tak len do buducnosti a aj to len hypoteticky. Cize nedokazuje to nic.

Za sa staty cez peniaze a uplatky miešajú do vnútornej politiky je ale bezny sposob. Zasa sa netvarme, ze to tak nie je aj zo strany USA. Ale pochybujem uprimne, ze Rusko bolo do 2014 čisté a nemiešalo sa cez peniaze do politiky inych štátov.

Ak nemas dokaz, ze Zem a Vek dostali peniaze, tak nemas dokaz o ich financovaní. Ak by v rozhovore padlo nieco v zmysle, “za tych 5000€, co sme Vam dali ste toho vela nenapísali” tak by som ti to ako dokaz asi uznal. Ale ze sa niekto vysloví ochotu v buducnosti teoreticky spolupracovat, tak to nie je dokaz o nicom. Len o ideologickým smerovaní.

Ale istotne ten rozhovor dokazuje, ze minimalne do doby vzniku rozhovoru Zem a Vek nebol financovaný Ruskom.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2818
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Rokosák »

Mne sa nepaci, ked sa ma media snazia ovplyvnit zavadzanim, poskytovanim jednostrannych informacii, pripadne klamanim. Ide o media vsetkeho druhu, vratane alternativnych. Trpim na niieco co pred rokmi napisal Marshall Mc Luhan v knihe How to Talk Back to Your TV Set co si dovolim prelozit do: Ako papulovat s televizorom.

To ze alternativne media klamu, vymyslaju si a su pod uroven, to neznamena, ze nas domaci mainstream nemanipuluje, nepodvadza, neinterpretuje si podla svojich politickych ci financnych cielov a nerobi propagandu (marketing). Slabiny domaceho mainstreamu su dobre viditelne ked sa porovnava s lepsie financovanymi a profesionalne na vyssej urovni zahranicnymi mediami. Ani tie vsak nemusia byt bezchybne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Roz
Silver Member *
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2016 10:55 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Roz »

Trochu nezaujato niečo napíšem: Najviac ma vie pobaviť, keď niekto, kto žije v krajine, ktorá je členom EÚ, NATO, OECD, kritizuje a nadáva na USA a vychvaľuje Rusko. Samozrejme právo na to má, ale príde mi to dosť alibistické. Poľsko na hranici s Bieloruskom stavia múr, niečo podobné plánuje aj Ukrajina na hraniciach s Ruskom.

Každý kritik má možnosť sa slobodne rozhodnúť, na ktorej strane múru chce žiť. Bez ohľadu na to čo píšu aké médiá.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3847
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa osamely chodec »

https://www.youtube.com/watch?v=lQvbg_qieK4 Ano vsetci vychvalujeme USA, nadavajme na Rusko, vzdy vsade a za kazdych okolnosti . Naco je vlastny rozum... Zazil som eru ked vznikol tento klip a bolo to cele naopak...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4028
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 64 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Franto napísal: So 16 07, 2022 10:12 pm Nie vždy a za každých okolností. Ale sorry, to čo teraz Rusko robí, je neprijateľné a odsúdeniahodné.

A k tej dobe, ktorú som zažil aj ja - medzi tým, čo bolo vtedy a je teraz, je kapánek rozdiel.
Ja zastavam ten nazor, ze to co v sucasnosti robi vlada Ruska, Ukrajiny, USA a UK je neprijatelne a odsudeniahodne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Roz napísal: So 16 07, 2022 6:31 pm Trochu nezaujato niečo napíšem: Najviac ma vie pobaviť, keď niekto, kto žije v krajine, ktorá je členom EÚ, NATO, OECD, kritizuje a nadáva na USA a vychvaľuje Rusko. Samozrejme právo na to má, ale príde mi to dosť alibistické. Poľsko na hranici s Bieloruskom stavia múr, niečo podobné plánuje aj Ukrajina na hraniciach s Ruskom.

Každý kritik má možnosť sa slobodne rozhodnúť, na ktorej strane múru chce žiť. Bez ohľadu na to čo píšu aké médiá.
Mňa bavia také ,,nezaujaté,, hlášky. To mi vraveli aj komunisti, len z toho mrazilo. Vraj žijem v blahobyte socializmu, ktorý pracujúci ľud krvopotne vybudoval pod záštitou Sovietského Sväzu. Tak by som si to mal vážiť. Nepritakával som bolševikovi, neslúžil som režimu a nevážil som si to. Bol som triedny nepriateľ, ktorý obdivuje prehnitý Západ. Niečo podobné hlásaš aj ty.

Celý problém je v tom, že nová generácia, ktorá nezažila totalitný režim, nechápe o čom to je. Presne tak to začína.
Či bolševik, či fašista, či ľavicový alebo pravicový extrémista, všetci si myslia, že majú patent na rozum. A radi by umlčali iných. Hybnou silou demokracie je práve to, že ľudia môžu myslieť, mať slobodný názor, môžu kritizovať, môžu hľadať nedostatky. To posúva spoločnosť vpred. Nie, nestaraj sa, drž hubu a krok.

Ten Peter Weisenbacher ma ako človek veľmi oslovil. Práve tým, že bojuje za ľudské práva bez ohľadu na to kto ich porušuje.

Treba si uvedomiť, že pravda je iba jedna, aj ked si ju človek prekrúca tak, aby mu vyhovovala. Keď Putin vraždí a my ho za odsudzujeme, nemôžeme pokrytecky súhlasiť s rovnakým vraždením niekde inde a mlčať, lebo sa to nehodí.

Ja som šokovaný, čo som sa dozvedel v tej relácii TA3:
https://www.ta3.com/relacia/25002/zvere ... o-ukrajine

Ako sa môžu diať vojnové zločiny, mučenie Assangea, ktorý odhalil pravdu, prebiehať nezákonné vydanie do USA, pričom je austrálsky občan...to sú desiatky porušení zákonov...dvojtvárnosť, faloš, svinstvá a to všetko v réžii krajiny, ktorú som vždy obdivoval a veril, že je kolískou demokracie a spravodlivosti. A teraz my poviete, sklapni a drž hubu a krok?

Prečo o tom neinformovali média? Proti vydaniu a potrestaniu Assangea je Európsky parlament, Rada Európy, OBSE, žiadalo to viacero nositeľov Nobelových cien a takmer všetky ľudskoprávne a novinárske organizácie.

A čo novinári? Prečo o týchto svinstvách neviem od európskych novinárov, zo spravodajských relácii, aspoň z verejnoprávnej televízie? Lebo ide o USA? Vďaka TA3 :potlesk:

Rád by som počul vyjadrenia k faktom z tej relácie od tých, čo tu najradšej poučujú iných.
Ticho, pokrytecky a servilne mlčia. Ako za komunizmu páni. Nič sa nezmenilo... :dislike:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal: So 16 07, 2022 10:40 pm Celý problém je v tom, že nová generácia, ktorá nezažila totalitný režim, nechápe o čom to je. Presne tak to začína.
Či bolševik, či fašista, či ľavicový alebo pravicový extrémista, všetci si myslia, že majú patent na rozum. A radi by umlčali iných. Hybnou silou demokracie je práve to, že ľudia môžu myslieť, mať slobodný názor, môžu kritizovať, môžu hľadať nedostatky. To posúva spoločnosť vpred. Nie, nestaraj sa, drž hubu a krok.
Ja co vidim na volebnych vysledkoch od 2006 (s vynimkami v 2010 a 2020) az do aktualnych preferencii politickych stran, ze generacia, ktora zazila totalitny rezim, tak sa skoro nic nepoucila. Vobec mentalne nedospela do demokracie a brat zodpovednost za svoje ciny.
Komunisti na cele s ruskymi komunistami s nimi vytierali prdel a po 1993 ked dostali prilezitost posunut Slovensko vpred, tak od 2006 to smeruje iba k Bielorusku. Uplne je vidiet, ze komunizmus v nich uplne vryl do mentality, ze za problemy a ich posrate zivoty vzdy moze niekto iny. Podla aktualnych preferencii, generacia, ktora zazila totalitny rezim, tak je schopna si zvolit k moci mafiansky Smerohlas spolu s fasistami, ktori znova s nimi vytru prdel ako komunisti a myslia si, ze ako este vyriesia aktualny problem psychopatickeho Matovica.

Vasecka to krasne popisal v rozhovore, ktory uz tu niekto daval.
https://dennikn.sk/2934815/sociolog-mic ... ana-video/
JUGGLER napísal: So 16 07, 2022 10:40 pm Hybnou silou demokracie je práve to, že ľudia môžu myslieť, mať slobodný názor, môžu kritizovať, môžu hľadať nedostatky. To posúva spoločnosť vpred. Nie, nestaraj sa, drž hubu a krok.
To vsetko je k dispozicii na Slovensku. Len Slovenski volici a hlavne generacia, co zazila totalitny stat (vid zakladne volicov stran Smer, Hlas, LSNS, Republika a Sme rodina) este to nenaucila pouzivat v zmysle aby si nevolila ako svojich reprezentatov do parlamentu cistych populistov, mafianov, fasistov, marxistov, atd.

Juggler, mlada generacia a hlavne v mestach je asi jedina, ktora nedrzi hubu a krok a chape vyznam "kriticke myslenie". Generacia, co zazila komunizmus, tak z velkej casti nechape ani ten vyznam a dokazuju to aktualne preferencie politickych stran a exodus mladych ludi na zapad.
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Kosa »

JUGGLER napísal: So 16 07, 2022 10:40 pm
… Prečo o tom neinformovali média? Proti vydaniu a potrestaniu Assangea je Európsky parlament, Rada Európy, OBSE, žiadalo to viacero nositeľov Nobelových cien a takmer všetky ľudskoprávne a novinárske organizácie.

A čo novinári? Prečo o týchto svinstvách neviem od európskych novinárov, zo spravodajských relácii, aspoň z verejnoprávnej televízie? Lebo ide o USA? Vďaka TA3 :potlesk:
Nič v zlom, ale zaspal si trochu. Rozne media, napr. Hospodarske noviny, Trend, Pravda, … vratane STV informovali o kauze Assange asi od roku 2012. Ked si to vyhladas, zistis. Odozva spolocnosti bola taka nasa, cize nijaka, media si ulohu plnili, len politici a ludia dali prednost informacii o akcii v Lidli, pred “nejakym Assangeom”.

https://hnonline.sk/svet/429437-assange ... -v-kampani

https://www.facebook.com/spravy.rtvs/vi ... 298185971/

Protest 7.5.2020 v Bratislave :

https://www.ludskeprava.sk/wikileakssk/ ... fQLTb.dpbs
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: So 16 07, 2022 10:40 pm Rád by som počul vyjadrenia k faktom z tej relácie od tých, čo tu najradšej poučujú iných.
Ticho, pokrytecky a servilne mlčia. Ako za komunizmu páni. Nič sa nezmenilo... :dislike:
Čosi podobné som im chcel napísať aj ja, len som s tým chcel počkať asi 2 týždne, kým sa toho nenazbiera viac. Je to ich taktika, najdôležitejšie nepohodlné fakty prejsť mlčaním a venovať sa podradným témam.

Názorný priklad:
Kosa napísal: Ne 17 07, 2022 12:17 am
Nič v zlom, ale zaspal si trochu. Rozne media, napr. Hospodarske noviny, Trend, Pravda, … vratane STV informovali o kauze Assange asi od roku 2012. Ked si to vyhladas, zistis. Odozva spolocnosti bola taka nasa, cize nijaka, media si ulohu plnili, len politici a ludia dali prednost informacii o akcii v Lidli, pred “nejakym Assangeom”.

https://hnonline.sk/svet/429437-assange ... -v-kampani

https://www.facebook.com/spravy.rtvs/vi ... 298185971/

Protest 7.5.2020 v Bratislave :

https://www.ludskeprava.sk/wikileakssk/ ... fQLTb.dpbs
V tej relácii je najzávažnejšia informácia, že USA vojaci vyvraždili nejakú dedinu v Iraku vrátane troch nemluvniat a Kosa a spol k tomu samozrejme nič nenapíšu.

Nikdy ma nezaujímali masakre v histórii, ale keď tak veľmi chcete, tak tu je ďalší príklad:
Masaker bol tiež známkou toho, že aj vojaci demokratických krajín sú schopní tých najbrutálnejších vojnových zločinov rovnako ako príslušníci ozbrojených síl nedemokratických režimov. Ďalší z faktov, ktorý si vyžiadal reflexiu v armádnych kruhoch bolo najmä to, že vyššie velenie ako aj mnohé oficiálne miesta masaker úplne ignorovali alebo sa ho snažili utajiť.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Masaker_v_M%E1%BB%B9_Lai

A už som tu niekde dával odkazy na masové znásilnenia, vykonané spojeneckými západnými armádami na konci 2.sv. vojny v Nemecku, ale samozrejme, prešli ste to mlčaním....
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3967
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 485 times
Been thanked: 170 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Kosa, to je vtip ten Protest 7.5.2020 v Bratislave ?
https://m.facebook.com/ludskeprava/vide ... 598948472/
kolko tam bolo ludi? 20 ?
Vsimol si si, ze cela tema je o tom, ze media urcite veci riesia ako sa riesil nastenkovy tender, a urcite veci opakuju ako pokazena platna?

Tak je alebo nie je vydanie Assangea legalne ?

Ak je odozva spolocnosti na tak "zlozitu" temu ako Assange nulova, tak potom je to posledny klinec do rakvy demokracie - hlupaci rozhoduju o tom, comu sa media budu venovat ? Ved to je ukazkove masirovanie citatela do zelaneho smeru mediami..

Pozri pozri, nejakyAssange ale tomu citatel nerozumies radsej pozri AKCIA V LÍDL, pozri AKCIA V LÍDL, pozri AKCIA V LÍDL, pozri AKCIA V LÍDL, pozri AKCIA V LÍDL,...
Prílohy
media.jpg
Odoslané z počítača
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Kosa »

jogo napísal: Ne 17 07, 2022 8:52 am V tej relácii je najzávažnejšia informácia, že USA vojaci vyvraždili nejakú dedinu v Iraku vrátane troch nemluvniat a Kosa a spol k tomu samozrejme nič nenapíšu.
Nejako nechapem tvoju reakciu. V relacii Ta3 niekto nieco povedal a ja sa mam k tomu vyjadrit ? Pokial budem o tom nieco vediet, tak sa vyjadrim. U mna to funguje tak, ze najprv by som si o tom mal ziskat nejake informacie napr. tie pisomne, o ktorych bolo hovorene v relacii. Kedze az dnes mam cas sa venovat tvojmu postu, tak az dnes pisem.

Hladal som na slovenskej stranke wikileaks tie dokumenty, neviem ci som spravne hladal, ale nic som nenasiel ani cez klucove vyhladavanie Assange. Ziadne dokumenty o tej kauze, hoci hovorili, ze su tam. Kauzu Assange sledujem od pociatku. To co s nim robia je des. Extradicia cez Britov do Usa je cez ciaru.

Zasadne nereagujem, ked nejaky novinar, redaktor nieco iba tvrdi bez podkladov.

Ked chces silou mocou vediet moj nazor, tak odsudzujem akekolvek svinstvo bez ohladu. Ci ho sposobilo USA, Slovensko, alebo Banglades, nerozlisujem. Len sa snazim v diskusii drzat temy a casovej osi. Zverstva v My Lai, ale aj inde co sposobili Americania su neospravedlnitelne.

Mimochodom napisal si ty nieco ku kauze Assange ?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa jogo »

Kosa napísal: Po 18 07, 2022 6:33 pm
jogo napísal: Ne 17 07, 2022 8:52 am V tej relácii...atd
Na slovenskom Wikileaks to asi nenájdeš, tam zverejňujú kauzy týkajúce sa aspoň nepriamo Slovenska. Asi v angličtine by si niečo našiel, ale v tom ti nepomôžem, na to som slabý angličtinár. Ale verím tomu, že ak by niekde na Wikileaks nebol zdroj týchto informácii, tak si to ten chlapík nedovolí povedať takto verejne v TA3.
Je zaujímavé, že o vojnových zločinoch Ruska mam na prvý klik tisíce odkazov aj na slovenskom google, ale podobne zločiny USA, o ktorých hovorili na TA3, musím hľadať mikroskopom(ak je samozrejme ta informácia z TA3 pravdivá).
Mimochodom napisal si ty nieco ku kauze Assange ?
Čo mam napísať? Samozrejme, že to odsudzujem. Našťastie pre neho, ma podstatne lepšie podmienky väzenia ako väzni na Guantanamo, ale asi aj ako väzni na Slovensku. Kolúzna ročná väzba je asi väčší zaberák na psychiku, ako jednodňový pobyt v takejto izbe, ako prežil Assange.
Sam som zažil jednu noc spútaný na polícii ešte za komunizmu, tak trochu viem, čo je to za pocit.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3967
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 485 times
Been thanked: 170 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hladal som nejake info na slovenskych weboch a pozeram, ze napr take sme, ma viac ako 90% clankov len pre clenov?
Alebo zle hladam? Ved pri takmer kazdom clanku je tam zamok :D pride mi to take, ehm, ako keby bolo cely ten web na login, lebo ak vidim 15zamkov na 1 monitore tak mi to pride take, no smiesne.. Je tam taka super kvalita, alebo im to len stuplo do hlavy?
Odoslané z počítača
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Kosa »

Juggler sa vyjadril k zaznamu na TA3,
https://www.ta3.com/relacia/25002/zvere ... o-ukrajine

kde v podstate uviedol fakty z uvedenej relacie a pridal, ze nic z toho, co tam bolo uvedene sa nedocital v domacej, alebo zahranicnej tlaci, pripadne RTVS.

Uviedol som len na rychlo informaciu, ze aj domace media sa venovali kauze Assange, ktore sa daju dohladat. Jogo reagoval, ako reagoval a vyznel z toho aspon pre mna dojem, ze teraz s pukancami v rukach budu sledovat, ako bude reagovat skupina ludi na uvedenu relaciu. U Jugglera som pochopil, ze najdolezitejsou vecou je kauza Assange, co vyplyva z nazvu vlakna a ktore potvrdil, ze pokial sa uvedie neprijemna pravda, tak sa ihned spustaju mechanizmy pre potlacenie takychto aktivit, z coho vyplyva samotna kauza Assange.

Jogo zakontroval, ze najdolezitejsia cast bolo vrazdenie civilov v Iraku, kde americki vojaci vyvrazdili dedinu, ktoru potom zbombardovali.

Teraz konecne k veci. Samotna relacia len potvrdila mizeriu novinarciny a hlavne investigativy v televizii Ta3.
Keby televizia ukazala nejaky dokument, resp. uviedla zdroj, kde si moze clovek prestudovat dokument, ktory sa tyka obsahu relacie, tak by to malo urcitu vahu. Ocakavat, ze bezny clovek sa bude hrabat v statisicoch dokumentov na hlavnej stranke wikileaks je absurdna.


K Jugglerovym otazkam. Kauza americke zverstva v Irackej dedine. BBC uviedla tuto informaciu ako prva 2.6.2006. To je odpoved , ze nikde sa o tejto kauze nepisalo atd. V tomto dokumente su popisane udalosti s opisom a dolozenim miesta a dalsich informacii. Jednalo sa o dedinu Ishaqi v Iraku.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/5039420.stm

Ta3 a host uvadzaju v relacii v case 8:23 “nejaka dedina”, kde neskor host relacie hovori ze v roku 2012 na zaklade zverejnenia dokumentov vo wikileaks sa zacali diat veci v uvedenej kauze.

5.9.2011 uviedol dennik Sme informacie ku kauze Ishaqi a ku kauze Assange :
https://svet.sme.sk/c/6040918/wikileaks ... iraku.html,

dennik Sme sa odvolal na informacie novinára Matta Schofielda, ktory o tom napisal 1.9.2011.

https://truthout.org/articles/iraqi-chi ... d-un-says/

Nijako sa nechcem dotknut hosta v relacii TA3, ale ked vystupuje v televizii, mal by o tom vediet viac a hlavne by nemal tvrdit, ze nebyt urcitych suvislosti, svet by sa to nedozvedel. Samotna Ta3 je tragedia na investigativu.

Joga trochu chapem, ze sa snazi vyvazovat, ze ked teraz Rusi vrazdia …. vsak to robili aj Americania. Len taketo vyvazovanie v terajsej dobe sa nehodi. Veci by sa mali riesit v nejako casovom slede. Tymto sposobom sa dostaneme k Adamovi a Eve, ktori sposobili vsetko zlo na svete.

Kazde zlo na svete, nech ho spravi ktokolvek a akykolvek stat je neospravedlnitelne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kosa: je tam jasne napísané, že Wikileaks zverejnilo potvrdenie masakru americkým vyšetrovateľom. To že najprv to uverejnil novinár na základe výpovede miestnych do toho netreba pliesť. Potvrdilo sa to v depeši amerického vyšetrovateľa OSN. To zverejnil Wikileaks:

Matt Schofield pustil do sveta správu, že americké jednotky pri záťahu proti al-­Káide v irackom meste Išákí zviazali a zastrelili desiatich ľudí, medzi nimi aj päť malých detí. Na scénu potom prišli americké vrtuľníky a dom zrovnali so zemou.

Túto verziu mu povedali miestni. Armáda potvrdila smrť civilistov, no trvala na tom, že sa to stalo pri streľbe na teroristov. Viac sa mu zistiť nepodarilo.

Jeho verziu totiž v depeši potvrdil americký vyšetrovateľ OSN Phillip Alston, ktorý sa prípadom zaoberal. Korešpondenciu minulý týždeň zverejnili WikiLeaks

https://svet.sme.sk/c/6040918/wikileaks ... iraku.html

Naozaj neviem o akej mizerii novinarciny a hlavne investigativy v televizii Ta3 píšeš. Veď TA3 len pozvala hosťa, riaditeľa Inštitútu pre ľudské práva a bývalého riaditeľa Amnesty International Slovensko a ten rozprával.

On povedal len to, čo potvrdilo Sme aj ten druhý zdroj. Že wikileaks zverejnilo potvrdenie pravdivosti toho masakru.

Jogo povedal, že to je pre neho najdôležitejšie. Pre mňa nie. 10 mŕtvych ľudí je slabý odvar voči 500 tisíc deťom, ktoré zahynuli v Iraku:

https://www.newsweek.com/watch-madelein ... es-1691193


V tej relácii riaditeľ vymenoval kopu vecí o ktorých sa jednoducho velmi málo informuje. Ty nájdeš nejakú správičku a vravíš, veď média informujú... Ale ako informujú, keď bežný človek o tom nevie? Napríklad, že Assangea chceli američania dať zavraždiť. Alebo o mučení Assangea, doslova škandalózne okolností jeho vydania... Smutné je to, že Assange je v podstate to isté čo pre nás Kuciak alebo Tódová ( investigatíva vždy vynáša informácie, alebo využíva informátorov ) a zrazu média neinformujú tak ako by mali. Prečo asi? Riaditeľ vymenoval že všetkým na záleží na Assangeovi ( od novinárov, cez EU parlament, po nemecký parlament ), ale v médiách skoro nič.

To je jedna z možností manipulácie médii, že o tom nepríjemnom neinformujú, alebo vypustia nejakú správu, ale len preto aby sa nepovedalo. A to, čo im vyhovuje a chcú aby sa vrylo ľuďom do mozgov budú publikovať intenzívne, rozoberať denno-denne, viesť besedy, pozývať expertov atď.

Jeden príklad za všetkých...len citujem, čo som už napísal: Média dennodenne prinášali vyjadrenia politikov o tom že Miloševič je balkánsky mäsiar a zločinec. Takisto dennodenne sa dávali správy z haagskeho pojednávania a vždy sa podsúvalo verejnosti, že je to vojnový zločinec.

A čo sa nakoniec stalo? Haagsky tribunál oslobodil Miloševiča v celom rozsahu, ale neurobil o tom tlačovú konferenciu, pritom počas procesu ju robili každý deň. Naše média však o tom neuverejnili absolútne nič! Ľudia sa zrejme nesmú dozvedieť že Miloševič je nevinný a že politici z neho urobili zločinca a použili na to politických prokurátorov v Haagu.,,

---------------------------------------------------------------------------------------------
...v rozsudku sa dokonca spomína, že Miloševič chránil práva etnických menšín a opakovane kritizoval politické vedenie bosnianskych Srbov. Je to teda presný opak toho, čo o ňom dovtedy tvrdili prozápadní „mienkotvorcovia!“ Kto si dá trochu námahy, dohľadá si tú mediálnu hystériu okolo Slobodana Miloševiča a porovná ju s rozsudkom, uvidí dokonalý príklad odpornej propagandy, za ktorú zaplatilo životom niekoľko tisíc občanov bývalej Juhoslávie. Obvinenia Miloševiča z vojnových zločinov poslúžili aj ako zámienka pre bombardovanie Juhoslávie v roku 1999
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 80 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Juggler perfektny prispevok , ja to tvrdim uz 15 rokov ze Milosevic bol nevinny a ked uz bolo takmer jasne ze ho oslobodia zahadne zomrel par dni predtym pisal list ze sa asi blizi jeho koniec
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: ,,NEZÁVISLÉ MÉDIA,,

Príspevok od používateľa Kosa »

Juggler,

u teba je problem, ze najprv pises, ze media mlcia, taja a nic neuverejnuju. Odpisal som ti, ze 5 rokov pred tym, ako to napisal nejaky novinar a potvrdila wikileaks atd., to uverejnila BBC.

Dalej pises :
A čo sa nakoniec stalo? Haagsky tribunál oslobodil Miloševiča v celom rozsahu, ale neurobil o tom tlačovú konferenciu, pritom počas procesu ju robili každý deň. Naše média však o tom neuverejnili absolútne nič! Ľudia sa zrejme nesmú dozvedieť že Miloševič je nevinný a že politici z neho urobili zločinca a použili na to politických prokurátorov v Haagu.,,


Zase si vedla : Haagsky tribunal neoslobodil Miloševiča, lebo ten zomrel počas pojednávania, Čiže nebol vynesený žiadny rozsudok.

https://www.aktuality.sk/clanok/366664/ ... ropagande/
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"