Česká politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Babiš, alebo Fiala?

1. dávam hlas vláde Babiša
2
17%
2. dávam hlas vláde Fialy
10
83%
 
Celkom hlasov: 12

makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa makx »

Juggler,

Btw tvoje poucovanie o kritike si tiez vytrhol z kontextu. Podla mna si uplne nepochopil, co tym chcel autor povedat.

Lebo Franto to myslel prave, ze zapadna europa dostala presne to, co robilo aj SR. Proste dokym bol prisun lacneho zemn. plynu, tak nikto extra neriesil diverzifikaciu ako napr. Nemci alebo Slovaci, my sme uplne isli naproti tymto problemom. Na druhu stranu zas Poliaci si to uvedomili a investovali do diverzifikacie, ked postavili LNG terminal.
Nemci a Slovaci uprednostnili vlastne blaho, Poliaci uprednostnili vlastnu energeticku bezpecnost. Kratkodobo Nemci a Slovaci robili lepsie rozhodnutie, lebo nevynalozili 950 mil. EUR za LNG terminal (tym myslim Nemcov) ale dlhodobo spravili Poliaci lepsie rozhodnutie.
No a Franto popisal, ze kritika Nemcov hlavne, ked teraz smeruje zo SR, tak SR nespravilo nic ako Poliaci. Vobec sme nediverzifikovali, uprednostili sme vlastne blaho a teraz to kritizujeme na Nemcoch.
SR bolo proti Nord Stream (NS2) ale znova iba z vlastneho blaha a nie z energetickej bezpecnosti (SR hovorilo, ze NS2 je ekonomicka blbost, lebo zemny plyn prestane tiect cez Ukrajinu a SR nebude mat profit z tranzitnych poplatkov) zeby sme si rezervovali aspon urcity objem kapacity LNG terminalu v Polsku alebo v Chorvatsku a objednali aspon dodavku prveho LNG tankeru.
Nie je čo kritizovať na doterajšom prístupe Európy. Ľudia sú skrátka pohodlný a keď niečo funguje, tak ako tomu bolo aj v prípade lacnej ropy a plynu z Ruska, tak sa nikto príliš neobzeral po iných zdrojoch. Ale že teraz už isto dostala Európa impulz k tomu, je isté. Môžete tu tliachať o zlom západe, ale sami sa správate rovnako, príp. ešte viac mysliac iba na svoje blaho.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BRODENIE V HOVNE.

Sorry Franto, ale to je moja odpoveď v dvoch slovách. Viac na teba nebudem reagovať.

Posledná odpoveď makxovi a končím z brodením.
makx napísal: Ne 21 08, 2022 11:24 pm Sám poucujes. Napises cele litanie o kritizovani a slobode slova. (btw poucujeme sa tu vsetci navzajom viac ci menej).
Nesúhlasím. Si to obrátil ako ti vyhovuje. K ľuďom ako prispievateľom sa vyjadrujem minimálne. Tým, že pripomínam, čo je sloboda slova nikoho nepoučujem. Len opakujem moju odpoved na poučovanie voči mojej osobe.
Franto sa vyjadril celkovo k obsahu, ktory tu produkujes.
Blbosť. Vypichol pár mojích slov, ktoré činili malú časť príspevku a väčšina toho čo on napísal sa vôbec netýkala obsahu príspevku, len samé poučovanie a moralizovanie voči mne a Slovákom. :roll:
Myslim si, ze si v sucasnosti ludia uz kritiku, kludne aj opravnenu uz zamienaju za poucovanie. Lebo ich ego nevie prijat, ze sa mylili a ze nebodaj to maju verejne priznat (kludne aj na anonymnom fore) alebo vysvetlovat.
Proste si povedia, ze kritika nebola opravnena a vlastne to bolo poucovanie a je to vybavene.
Zakoncia to ultimatnym argumentom, ze kritik si mysli, ze iba on ma pravdu a ze oni maju pravo na svoj nazor a zacnu recitat o cenzure a slobode slova.
To je tvoj názor. Rešpektujem ho. Nepoučujem ťa. Ty vieš najlepšie ako to berú ľudia.
Franto okomentoval, ze tvoje predikcie ohladom plnej invazie Putina na Ukrajinu boli mylne. Vobec si sa k tomu nevyjadril. Ja nebudem hladat ake si mal predikcie ale pride mi to ako opravnena kritika, ktoru mozes potvrdit alebo vyvratit (a vysvetlit ako pises).
Franto napísal: ,,Okrem akcií je Tvoje vnímanie akosi menej bystré. Kým Putin neprekročil hranice a "len" pripravoval vojská na útok na hraniciach Ukrajiny, si tu Obhajoval Putina, že on nie je blbý, že nezaútočí. Skrátka si nerozoznal hajzla, kým nezačal strieľať ľudí. Táto neschopnosť rozoznať hajzlov.

Na Frantové posmešné vyjadrovanie som nereagoval. Napísal som, že na to nebudem reagovať .

Tebe odpovedám: áno , takú agresiu = plnú inváziu som nepredikoval. Kritizoval som američanov, že robia poplach.
A potom sa stalo to, čo hádam nikto nečakal. Len Franto to vedel, lebo on ,,rozoznal hajzla,,. :potlesk:
Suhlasim s tebou, ze opravnena kritika posuva spolocnost vpred.
:like: Ked aspoň to Franto pochopí (nemusí to priznať ), tak moja strata času dnes nebola zbytočná :D
Tak mozes prosim ako opravnenu kritiku vysvetlit, preco si schvaloval v prispevkoch o zemnom plyne Orbanov pristup, ze treba mat uzatvoreny dlhodoby kontrakt s Putinom (tzn podporovat jeho rezim), lebo tym Orban podpori madarsku ekonomiku
U mňa to nie je o tom, či schvaľujem, alebo neschvaľujem. Neštemplujem. Nepletiem sa do politiky, ktorú odobrili Orbánovi maďarskí voliči. Orbán uzavrel dlhodobé kontrakty v 2021, takže nie je o čom moralizovať. Zastupuje záujmy miliónov maďarov. Keď je u neho Hungary First rovnako dôležitá ako America First, nemusím hádam hodnotiť zodpovednosť politika z iného hľadiska ako pragmatického.

Boli krásne časy, kedy sme sa my krajiny V4 navzájom neplietli do vzájomných vnútorných záležitosti a držali spolu.
Ako jedna rodina. V každej rodine sa nájde kopa vecí, ktoré by si mohli členovia voči sebe vyčítať, ale iba vzájomný rešpekt a porozumenie robí šťastné rodiny.

Každého člena EU treba vnímať aj v kontexte jeho vlastného života. Napríklad Maďari nemajú rovnakú mediálnu tlačenku do hláv ako máme my. Oni po celý čas od 2014 riešili ako UA potláčala maďarskú menšinu + ako UA tolerovala extrémistov, takže trochu ináč brali napr. separatistické územia, ktoré Putin vytvoril, lebo tam žijú etnickí Rusi.

Ja nevravím, že to maďari schvalovali, ale pozerali na Rusko inou optikou. Optika Putinovho velkého Ruska na nás pôsobí hrôzostrašne, ale madari majú v hlavách svoju optiku (a rozpad ) velkého Maďarska. Z toho hľadiska chápem, že Orbán má podporu obyvateľstva. Vôľa ľudu, vôľa božia.
a neschvaloval si pristup zvysku Europy zacat spotrebovavat menej zemn. plynu od Ruska a postupne sa odstrihnut od Putina (tzn nepodporovat jeho rezim)?
Ja nie som vo všetkom vyhranený v duchu: zelená alebo červená. Sankcie schvaľujem, ale nie strieľanie si do vlastného kolena. Napísal som a za tým aj dnes stojím: že rusov by sme najviac potrestali tým, keby sme mali s nimi 15 ročné zmluvy na 90% objemu plynu za lacný peniaz a oni by nám ten plyn museli v zazmluvnených objemoch dodávať.

To by bol pre nich trest za 40 ročný komunizmus a 20 ročnú okupáciu. Nie krach EU z toho, že by sa od plynu ihneď odpojila. Problém Franta je, že rieši morálne veci ako hrdina, ale sú to len kecy - lebo my nemôžeme urobiť nič, len racionálne argumentovať. V mene našom, ale aj v mene naších detí a rodičov. Keby Franto zobral flintu a išiel by sa dať zabiť na UA, alebo sekeru a rozmlátil svoje plynové kúrenie a zamrzol, vyslovím mu tu uznanie a pridám dvoch smajlíkov: :like: :potlesk:
Pretoze ja vidim, ze si odporujes, ked tu poucujes a moralizujes o totalitnom rezime, slobode slova, cenzure a v inej teme schvalujes a podporujes totalitne rezimy, lebo ide o ekonomiku.
Ak rozmýšlaš rovnako ako Franto, nemáme o čom debatovať. To je to zovšeobecňovanie a paušalizovanie.
Ked američania bombardovali Srbsko mal som zobrať americké PC s americkým softom a rozmlátiť ho? A nikdy si už nekúpiť mekáča? To je uvažovanie blbcov. To je práve to ,,ad hominem,, - citová argumentácia na úrovni decka.

Aj v prístupe Orbána, či EU si môžem odporovať, ale bude to len relatívne. Napríklad schvaľujem sankcie, ale nie okamžité odpojenie od plynu. Takisto časová relativita: súhlasím so sankciami pokiaľ vidím, že majú efekt. Nesúhlasím, ked sa zistí, že na Rusko nemajú účinok a môžu spôsobiť kolaps EU.
Z toho mi vychadza, ze si bojovnik proti totalitnym rezimom, slobode slova a cenzure iba do momentu, kedy to nepociti tvoja penazenka inak nerozumiem ako si myslel, ze Orbanov pristup uzatvarat dalej dlhodoby kontrakt na zemn. plyn Putinovym totalitnym rezimom je vyhodnejsie ako postupne ukoncovat odber zemneho plynu z Putinovho totalitneho rezimu.
Nehľadím na veci detinskou optikou. Je mi jedno čo ti z toho vychádza. Rozoberáš mňa , pričom ja nerozoberám teba. To je rozdiel medzi nami. Nikdy som to nerozoberal tak, ako to podsúvaš. Nemiešam sa do toho čo robí Orbán, nepozerám mojím susedom do spálne, nešpehujem ich, neohováram. Prajem im všetko dobré. Nech si žijú svoj život. Ak Orbán robí zle, ľud mu to dá pocítiť. Ak robí dobre a Hungary First je to isté ako America First, tak nie je ani čo kritizovať.

Môžeme tu polemizovať donekonečna kto, ako, čo myslí, ale ja práve o rom píšem, že je to AD HOMINEM.
Venujme sa informáciám, správam, článkom. Povedzme k tomu svoj názor a vysvetlujme prečo ho máme taký, ale nerobme z toho poučovanie druhých.

Takú debatu som presne nechcel. Škoda času, lebo mohol som dať prínosnejší príspevok. Toto je plytký obsah o ničom...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jogo »

Ľahko sa tu niektorým píše, ako si treba utiahnuť opasky, lebo na Slovensku sa zatiaľ účty za energie nedvihli a nezamestnanosť nestúpa.
Sú ľudia, pre ktorých by bolo násobné zvýšenie cien energii v kombinácii s prípadným násobným zvýšením splátok za hypo likvidačné aj bez straty zamestnania.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Franto napísal: Po 22 08, 2022 12:38 am
JUGGLER napísal: Ne 21 08, 2022 9:31 pm Presne on je presvedčený o tom, že ľuďom treba vymývať mozgy iba takými informáciami, aby nemohli mať iný názor.
Tie alternatívne médiá vymývajú mozgy ľuďom. Možno Ty, jeden z mála (čo "vieš" vyhodnocovať čo je asi pravda), si vieš odtiaľ odfiltrovať tie tony klamstva. Ale väčšina ľudí to zhltne aj s lopatou. Všetky tie klamstvá, výmysly, konšpirácie a polopravdy.


Toto je mylny nazor. Kopa ludi 50+ nema internet, necita internet, sleduje len a len TV a tam ziadne ALT nie je.
Odoslané z počítača
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa makx »

Napísal som a za tým aj dnes stojím: že rusov by sme najviac potrestali tým, keby sme mali s nimi 15 ročné zmluvy na 90% objemu plynu za lacný peniaz a oni by nám ten plyn museli v zazmluvnených objemoch dodávať.

To by bol pre nich trest za 40 ročný komunizmus a 20 ročnú okupáciu. Nie krach EU z toho, že by sa od plynu ihneď odpojila
22.8.2022 napisat, ze Putinovsky totalitny rezim by musel dodavat pod zazmluvnenych objemov dodavat, tak to je uz iny level naivity.

Ved oni nejdu uz podla ziadnych zmluv odkedy prisli s podmienkou, ze sa ma platit v RUB a nie v EUR. Tym uz porusili platobne podmienky v zmluvach. Teraz hraju furt divadlo na force majeure cez turbiny a nedodavaju ani zazmluvneny objem. Znova, Europu odstrihol Putinov totalitny rezim od zemneho plynu a nie opacne.

Ved Nord Stream 1 ide teraz len na 14 mcm/d (vid https://www.nord-stream.info/) tj na 9.33% kapacity (150 mcm/d).
Historicky tok vid https://twitter.com/JavierBlas/status/1 ... wsrc%5Etfw

No ale je to ako hrach hadzat na stenu...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Franto napísal: So 20 08, 2022 3:07 pm

Nie je čo kritizovať na doterajšom prístupe Európy. Ľudia sú skrátka pohodlný a keď niečo funguje, tak ako tomu bolo aj v prípade lacnej ropy a plynu z Ruska, tak sa nikto príliš neobzeral po iných zdrojoch. Ale že teraz už isto dostala Európa impulz k tomu, je isté. Môžete tu tliachať o zlom západe, ale sami sa správate rovnako, príp. ešte viac mysliac iba na svoje blaho.
Toto je mylny nazor. Nesud ineho podla seba sameho. Zbytocne skatulkovanie..
Moj nazor je, ze energie boli drahe uz pred 2020. A preto som zmenil zivotny styl, aby som nebol tak závislý na energiach..
Poznam ludi, ktori na to isli podobne uz davno pred vojnou , koronou a podobne..

Europa dala vsetky vajcia do jedneho vreca. Chyba.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa osamely chodec »

makx, vies co je u mna vrchol naivity ? Zaviest ekonomicke sankcie voci statu , na ktorom sme existencne zavisly . A ocakavat od toho statu ferove spravanie. To moze spravit iba hlupak. Hlupaci vo vseobcnosti najprv konaju a potom myslia :).
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Aj Madarom tecie tak pomaly/nedostatocne?
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jogo »

makx napísal: Po 22 08, 2022 10:33 am
22.8.2022 napisat, ze Putinovsky totalitny rezim by musel dodavat pod zazmluvnenych objemov dodavat, tak to je uz iny level naivity.

Ved oni nejdu uz podla ziadnych zmluv odkedy prisli s podmienkou, ze sa ma platit v RUB a nie v EUR. Tym uz porusili platobne podmienky v zmluvach. Teraz hraju furt divadlo na force majeure cez turbiny a nedodavaju ani zazmluvneny objem. Znova, Europu odstrihol Putinov totalitny rezim od zemneho plynu a nie opacne.
Rusov odstrihli od 50% ich devízových rezerv, neprijímajú od nich platby v USD,EUR(splatky ruského dlhu, platba za prepravu ropy cez Ukrajinu...), čiže jasné porušenie predošlých zmlúv a ty tu ideš argumentovať, že Rusi nechcú platby v USD a EUR, ktoré by im následne zablokovali? To snáď nemyslíš vážne...
Ak my v EU budeme tak Rusov sankcionovať, že budeme len o chlebe a vode a mrznúť v bytoch a Čína+India bude s nimi bez zábran obchodovať, nič tým Ukrajincom nepomôžeme, skôr uškodíme, lebo im nebudeme vedieť, kvôli svojim ekonomickým problémom, pomáhať ani tak ako doteraz-hlavne s utečencami.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa frakan »

osamely chodec napísal: Po 22 08, 2022 10:40 am makx, vies co je u mna vrchol naivity ? Zaviest ekonomicke sankcie voci statu , na ktorom sme existencne zavisly . A ocakavat od toho statu ferove spravanie. To moze spravit iba hlupak. Hlupaci vo vseobcnosti najprv konaju a potom myslia :).
Zdá sa mi, že stále niektorým ľudom v EU aj u nás nedochádza, že tu nejde o piškvorky. Zaslepení nenávisťou voči Rusom majú zatienené mozgy a nedokážu (alebo nechcú) potom vnímať skutočnú realitu a jej prípadné následky pre celú spoločnosť. Všetci kričia odstrihnime sa od ruského plynu ale nikto neponúka adekvátnu alternatívu. Stále dooklola sa tu omieľa ako všetci v EU zlyhali, keď nediverzifikovali. Ale realita bola a je taká, že prosperita západu v rozsahu v akej ku nej došlo je z veľkej časti práve zásluha lacných ruských surovín. Ak sa toto stratí, hrozí veľmi reálne, že ekonomika v EU zóne začne padať na rypák. Nastanú veľké sociálne nepokoje, po voľbách sa k moci môžu dostať kadejakí extrémisti a nacinalisti a to môže znamenať koniec EU a bordel v celej EU. Ukáže sa ako boli tie sankcie kontraproduktívne. Toho sa ja bojím.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal: Po 22 08, 2022 10:50 am Ak my v EU budeme tak Rusov sankcionovať, že budeme len o chlebe a vode a mrznúť v bytoch a Čína+India bude s nimi bez zábran obchodovať, nič tým Ukrajincom nepomôžeme,
Preco chcs pomahat len Ukrajincom a nie trebars aj Bielorusom? Ani jedni nie su v NATO ani v EU. Porosenko ani Zelensky sa ma nepytali, ked 8 rokov tam brojili proti Rusom a bombardovali Doneck, ze ci im pojdem pomahat, ak mu Rusi pridu dat cez drzku.

Z mojho pohladu dostavaju o co si koledovali. Ak si ministatik ako SR bude vyskakovat, ze letiska Americanom nedame a ze pojdeme tu silou mocou zavadzat protiamericke opatrenia a zakazeme vyucovanie anglictiny na skolach - a pridu nam dat Amici cez drzku; tiez sa nebude nikto cudovat.
Rozumni ludia robia 10 nasobne umiernenejsiu politiku, nez co 8 rokov predvadzali Porosenko a Zelensky.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Po 22 08, 2022 11:54 am
jogo napísal: Po 22 08, 2022 10:50 am Ak my v EU budeme tak Rusov sankcionovať, že budeme len o chlebe a vode a mrznúť v bytoch a Čína+India bude s nimi bez zábran obchodovať, nič tým Ukrajincom nepomôžeme,
Preco chcs pomahat len Ukrajincom a nie trebars aj Bielorusom? Ani jedni nie su v NATO ani v EU. Porosenko ani Zelensky sa ma nepytali, ked 8 rokov tam brojili proti Rusom a bombardovali Doneck, ze ci im pojdem pomahat, ak mu Rusi pridu dat cez drzku.

Z mojho pohladu dostavaju o co si koledovali. Ak si ministatik ako SR bude vyskakovat, ze letiska Americanom nedame a ze pojdeme tu silou mocou zavadzat protiamericke opatrenia a zakazeme vyucovanie anglictiny na skolach - a pridu nam dat Amici cez drzku; tiez sa nebude nikto cudovat.
Rozumni ludia robia 10 nasobne umiernenejsiu politiku, nez co 8 rokov predvadzali Porosenko a Zelensky.
Nech je ako chce, pre mňa vždy bol agresor ten, kto ako prvý vstúpil so zbraňou na územie iného štátu.
Tak bol pre mňa agresor vždy Hitler, keď napadol Sudety a Poľsko, aj keď to ospravdlňoval záchranou utláčanej nemeckej menšiny, tak bol pre mňa agresor Horty, keď obsadil južné Slovensko, tak bol pre mňa agresor Sovietský zväz, keď napadol Fínsko a pobaltské štáty , Československo v 68, tak je pre mňa agresor USA v už toľkokrát vymenovaných agresiách a tak je teraz pre mňa agresor Putin, lebo napadol suverejný štát Ukrajinu.
Všetci agresori majú u mňa poľahčujúce okolnosti a trochu rozumiem ich konaniu, ale nikdy nebudem schvaľovať ich útočnú vojnu...
Porosenko ani Zelensky sa ma nepytali, ked 8 rokov tam brojili proti Rusom a bombardovali Doneck, ze ci im pojdem pomahat, ak mu Rusi pridu dat cez drzku.
Ak by slovenskí Maďari po rozpadnutí Československa urobili to, čo sa stalo na Donbase alebo Kryme a Slovensko by si chcelo nad nimi udržať suverenitu s použitím zbrani, tiež by si sa tak vyjadroval, keby Maďarsko ich začalo vojensky obsadzovať?
Nič nie je len čierne alebo biele....
Naposledy upravil/-a jogo v Po 22 08, 2022 1:03 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Jogo suhlasim s tebou , ale rovnako NATO ( USA) bol agresor ked napadol Srbsko, rovnako Izrael je agresor ked napadol Egypt , Syriu a Jordansko pocas sest dnovej vojny a doteraz okupuje Golanske vysiny , pocul si o nejakych sankciach voci Izraelu ?
55 rokov okupuju uzemie cedzieho statu a darmo ich OSN prosika nech odtial vypadnu , potom pride idiot Trump a zacne rozpravat ze je nacase aby sa Golanske uzemie uznalo ako Izraelske uzemie , osobne si myslim ze keby NATO , USA ,Izrael a podobni vojnovi stvaci nerobili bezprecedentne vojny posledne desatrocia a neporusovali vsetky rezolucie OSN aj ten Putin by si rozmyslel ci bude konat ako kona.
Zamna bud zrusit vsetky sankcie voci Rusku alebo napak zaviest sankcie rovnako proti kazdemu statu co okupuje iny zvrchovany stat , ano tyka sa to nedotknutelneho Izraela , bolo by to spravodlive ?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jogo »

Slovan_sk napísal: Po 22 08, 2022 1:02 pm Jogo suhlasim s tebou , ale rovnako NATO ( USA) bol agresor ked napadol Srbsko, rovnako Izrael je agresor ked napadol Egypt , Syriu a Jordansko pocas sest dnovej vojny a doteraz okupuje Golanske vysiny , pocul si o nejakych sankciach voci Izraelu ?
55 rokov okupuju uzemie cedzieho statu a darmo ich OSN prosika nech odtial vypadnu , potom pride idiot Trump a zacne rozpravat ze je nacase aby sa Golanske uzemie uznalo ako Izraelske uzemie , osobne si myslim ze keby NATO , USA ,Izrael a podobni vojnovi stvaci nerobili bezprecedentne vojny posledne desatrocia a neporusovali vsetky rezolucie OSN aj ten Putin by si rozmyslel ci bude konat ako kona.
Zamna bud zrusit vsetky sankcie voci Rusku alebo napak zaviest sankcie rovnako proti kazdemu statu co okupuje iny zvrchovany stat , ano tyka sa to nedotknutelneho Izraela , bolo by to spravodlive ?
Už som tu raz napísal všetky prehrešky Ruska a USA o ktorých viem a nechcel som ich znova všetky vymenovávať.
A súhlasím, sankcie mali byť(a majú byť) aj proti USA, keď porušovali(porušujú) medzinárodné právo. Padni komu padni...
A ano, maš pravdu, najprv bolo precedens Kosovo, potom Gruzínsko a teraz Ukrajina...bez Kosova by nebolo Gruzínsko ani Ukrajina(môj názor)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

frakan napísal: Po 22 08, 2022 11:08 am
Zdá sa mi, že stále niektorým ľudom v EU aj u nás nedochádza, že tu nejde o piškvorky. Zaslepení nenávisťou voči Rusom majú zatienené mozgy a nedokážu (alebo nechcú) potom vnímať skutočnú realitu a jej prípadné následky pre celú spoločnosť. Všetci kričia odstrihnime sa od ruského plynu ale nikto neponúka adekvátnu alternatívu. Stále dookola sa tu omieľa ako všetci v EU zlyhali, keď nediverzifikovali. Ale realita bola a je taká, že prosperita západu v rozsahu v akej ku nej došlo je z veľkej časti práve zásluha lacných ruských surovín. Ak sa toto stratí, hrozí veľmi reálne, že ekonomika v EU zóne začne padať na rypák. Nastanú veľké sociálne nepokoje, po voľbách sa k moci môžu dostať kadejakí extrémisti a nacinalisti a to môže znamenať koniec EU a bordel v celej EU. Ukáže sa ako boli tie sankcie kontraproduktívne. Toho sa ja bojím.
Vytesať do kameňa.

Ja si roky lámem hlavu, prečo sa americkí politici otvorene a opakovane dožadujú, aby do EU (hlavne do Nemecka) neprúdili lacné energie a nerastné suroviny z Ruska. Pripadá mi to nenormálne. Predstavujem si rovnakú situáciu, že by EU sa montovala do toho, odkiaľ majú američania lacnú ropu a plyn, že si môžu dovoliť plytvať energiami = znečisťovať matku Zem.

Rovnako mi nedochádza prečo Brusel, keď teda zakázal frakovanie zemného plynu v celej EU ako silne neekologické, nekritizuje USA, že majú prebytok plynu, lebo frakujú. Ak Brusel nechce kritizovať , mal by si aspoň zachovať ,,zelenú,, tvár a žiadať zákaz dovozu frakovaného plynu, lebo tým podporujeme neekologické krajiny, aby ničili matku Zem.

Ten Štepán dokonca načrtol, že nariadenie ohľadom zákazu frakovania plynu sa týka aj prepravy a uskladňovania takého plynu. A velmi správne podotkol, že nikto sa nezaoberá kvalitou a ekológiou LNG. Len Slovensko by potrebovalo 50-60 tankerov, aby nahradilo ruský plyn. To je len odrobinka z toho, kolko bude potrebovať celá EU.

Ekonóm Schmögner 2021: EÚ by mala presvedčiť USA, aby neťažili plyn frakovaním

Neregulovaná ťažba bridlicového plynu by zrejme znamenala globálny nárast teplôt o viac ako 3,5 stupňa Celzia do konca storočia

https://ekonomika.pravda.sk/energetika/ ... rakovanim/

Ak je to tak (netvrdím, že je..len sa ako ovčan dozvedám ďalšie info), tak green deal politika EU a klimatická dohoda sú len účelová fraška. Ekonomicky sa zničíme a ekologicky prejdeme z dažďa pod odkvap. Všetky krajiny sveta budú mať motív frakovať a ničiť Zem, lebo EU bude ochotná kupovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal: Po 22 08, 2022 12:44 pm Ak by slovenskí Maďari po rozpadnutí Československa urobili to, čo sa stalo na Donbase alebo Kryme a Slovensko by si chcelo nad nimi udržať suverenitu s použitím zbrani, tiež by si sa tak vyjadroval, keby Maďarsko ich začalo vojensky obsadzovať?
Ak by Madari v Komarne a Dunajskej strede prehlasili, ze ignoruju vladu v BA a ze chcu samostatnost - a vlada SR by povolala armadu a isla by ich tam zmasakrovat tak, ako to robili Porosenko a Zelensky na Ukrajine - tak samozrejme ze by som sa vyjadroval proti takemu konaniu sibnutej vlady SR.
Podobne ako keby Katalanci vyhlasili ignorovanie vlady v Madride a spanielska armada by ich tam isla zmasakrovat.

Preto hovorim, ze vsetci normalni politici neeskaluju a neriesia veci tak debilne, ako to robil Porosenko a Zelensky. A teraz naplakaju.

Ono aj Saddam si zasluzil po zobaku, aj ti Srbi v Kosove - i ked to USA neopravnovalo ist dat im tam po zobaku rovnako ako to teraz neopravnuje Rusov na Ukrajine. Pripadne ak sa urobi svetova dohoda, ze ti velki maju ist robit policajtov, tak nech tak je.
Ale rovnaky meter. Presne ako pise Slovan_sk: bud sankcie aj na USA a Izrael, alebo ked nie na nich, tak potom ani na Rusko.

A to Srbsko zdaleka nebol prvy precedens zasahovania jedneho statu do ineho statu, dokonca ani od padu zeleznej opony. Korejska vojna, Vietnamska, Madarsko 1956, CSSR 1968, Kuba zatoka svin, rozpad Juhoslavie, X-vojen v Afrike, X farebnych revolucii za poslednych 10 rokov.... Vsetko jasne priklady porusovania medzinarodneho prava a zasahovania jedneho statu do statu ineho.
A ekonomicku vojnu mas tiez vojnu. Casto aj s nicivejsimi dosledkami nez aku maju vojny so zbranami. A v ekonomickej vojne su jasny predator voci zvysku sveta uz minimalne 3 desatrocia USA.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jogo »

V podstate píšem to isté, čo si napísal v tomto príspevku ty.
Dam pripomienku len k tomuto odseku:
jaroslav80 napísal: Po 22 08, 2022 3:04 pm Preto hovorim, ze vsetci normalni politici neeskaluju a neriesia veci tak debilne, ako to robil Porosenko a Zelensky. A teraz naplakaju.
Ja fakt neverím žiadnym mediam a tak neviem, do akej miery je to Ruska propaganda a do akej miery je to realita. Aj Hitler vyplakával nad osudom Nemcov v Československu a Poľsku a dokonca v dobovej nemeckej tlači písali aj o zabití nejakých Nemcov v Česku/Poľsku.
Napríklad si pamätám, že počas nežnej revolúcie v roku 1989 tiež u nás prebehla správa, že policajti zabili študenta na demonštrácii v Prahe. Neskôr sa ukázalo, že to nebola pravda. Ale na vyburcovanie vášni národa ta správa poslúžila dobre.
Proste po toľkých klamstvách z každej strany beriem všetky správy s veľmi veľkou nedôverou.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa Adammd »

Dalsie ex tempore ministerky obrany...len poznamka, mozno jej pocinanie vysvetluje jej zivotny osud...byvala pacovnicka na prepazke v banke, karierna politicka, absolventka sukromnej VS v 38r., rozvedena, bezdetna, 48 rocna, bliziaca sa menopauza a uvedomenie si, ze po mne zostane VELKA NULA....mozno by jej psycholog diagnostikoval aj nejaku formu sociopatie...

A není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce, napsala zřejmě pod návalem emocí na sociální síti ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Komentář se vztahoval k události, při níž v sobotu po explozi nastražené výbušniny zahynula Darja Duginová, dcera ruského prokremelského ideologa Alexandra Dugina. Ministryně s koulemi? Nikoli, spíš projev potenciálně velmi nebezpečného nepochopení. Je to totiž hrozně nebezpečné. Tam, kde připouštíme oprávněnost vraždy (atentátu, zabití, terorismu) za slova, končí právo. Je to konec civilizace a nástup barbarstva.
KOMENTÁŘ: Popletená Černochová nelituje smrti Duginové a zadělává na velký problém

A takito exoti nam teraz vladnu vratane Dona Pabla ministra spravodlivosti Blazka a ministra vnutra Rakusana s najvacsimi kauzami...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Žena ministerka obrany? Hm. Začínam chápať kritiku okolo nákupu amerických stíhačiek F-35.

S tým pokazeným rodinným životom mi pripomína Albrightovú (tiež pôvodom češka), ktorú opustil manžel kvôli inej žene.

Bola ministerkou zahraničia USA . Práve ona navrhla dosť nečakané letecké bombardovanie Srbska.
Potom v pohode zarobila 20 miliónov USD na privatizácii v Kosove. :)
https://svet.sme.sk/c/5727740/novosti-a ... liony.html

Tiež jej uleteli mimoriadne mrazivé slová pri interview po vojne s Irakom. Povedala, že 500 tisíc mŕtvych detí stálo za to.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jaja »

Adammd napísal: Po 22 08, 2022 8:35 pm Dalsie ex tempore ministerky obrany...len poznamka, mozno jej pocinanie vysvetluje jej zivotny osud...byvala pacovnicka na prepazke v banke, karierna politicka, absolventka sukromnej VS v 38r., rozvedena, bezdetna, 48 rocna, bliziaca sa menopauza a uvedomenie si, ze po mne zostane VELKA NULA....mozno by jej psycholog diagnostikoval aj nejaku formu sociopatie...
Uf, no do háje, kde žiješ, v 19. století? Vztáhnout bezdětnost, stav, menopauzu a soukromou školu k pohlaví bez dalších argumentů a faktů? Co to jako je? Zdejší diskutéři mne nepřestávají překvapovat :D
JUGGLER napísal: Po 22 08, 2022 11:36 pm Žena ministerka obrany? Hm. Začínam chápať kritiku okolo nákupu amerických stíhačiek F-35.
Hmm, mám tě rád, známe se asi výrazně víc než celý zbytek diskutérů, vážím si tě, ale fakt mi naprosto nejde na rozum, co ti vadí na tom, že je ministryní obrany v ČR žena :? :?: :?: :?:
Mimochodem, není zdaleka první ženou, která u nás byla ministryní obrany.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaja napísal: Ut 23 08, 2022 12:22 am fakt mi naprosto nejde na rozum, co ti vadí na tom, že je ministryní obrany v ČR žena :? :?: :?: :?:
Nevadí mi, že je žena. Čítal som viaceré analýzy na obrovský nákup lietadiel, čo ste urobili a bol dosť spochybňovaný z odborného hľadiska ( výber typu ). Nevšímal som si, či je ministrom žena, alebo muž. Zarazilo ma len to, že ked tá analýza má gule, tak ten nákup podpísal niekto, kto nie je odborník.

Je mi jasné, že ministri sú dnes multifunkční a spoliehajú na svoje odborné tímy. Ale predsa je len rozdiel, ked špeciálne zameranému ministerstvu šéfuje niekto od fachu. Či už sa nám to páči, alebo nie v armáde sú najlepšími odborníkmi na zbrane tí, čo sa od detstva zaujímajú o zbrane. Väčšinou sú to muži. O kúpe a údržbe auta v rodine zvyčajne rozhoduje muž a o bábetkách a v kuchyni žena. Je to proste tak.

Viem že vaša pani ministerka je právnička, ktorá vyštudovala medzinárodné vzťahy. Chápem, že kádrovo tam boli iné požiadavky ( v minulosti presadila stredoeuropskym krajinám vstup do NATO, v súčasnosti okamžite zvýšila výdavky na obranu na dvojnásobok ), ale rozhodnutie o kúpe F35, ak má svoje slabiny, tak to pripisujem tomu, že sa ako žena v zbraniach veľmi nevyzná.

Nerozčuluj sa prosím. Každý má právo na názor. Aj keď je to názor s kategórie ,,ad hominem,, - a to som chcel Adamovi vytknúť, nakoniec som si pripomenul, že vo vyjadrovaní k politikom tu musí byť vyššie miera tolerancie.

BTW rodinný život, rozvody , menopauza, bezdetnosť to všetko má vplyv na každého, aj na ženy, aj na mužov. To je môj názor. Ale nemalo by sa to spájať s výkonom funkcie. Fíni ma prekvapili ako sa vrhli na svoju premiérku, že sa zabávala.
U mňa len získala body, že žije ako normálna mladá žena. Od prvého okamihu som to bral ako nespravodlivý útok.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa Adammd »

Na Cernochovu to evidetne vplyva, ked vypusta take tweety do sveta. Frustrovana rachejtla.

A k jej vzdelaniu. Bakalara si urobila na sukromnej VS v 36. r, ktora uz medzicasom zanikla a magistersky na novozvniknutej VS. Ja som v tomto dost zasadovy a tie rychlokvasky vysoke skoly, kde sa platia za studium nehorazne prachy neuznavam. Medzi politikmi je asi najvioac pravnikov, ktori si zaplatili(zamerne nepisem vystudovali) VS nie ako "normalny" clovek, ktory ide na vysku v 18-19-20, ale po 30., 40. a na sukromnych skolach. To o niecom vypoveda. O opisanych diplomovkach, diplomovkach, ktore im robili kantori sa radsej vyjadorvat nebudem. Proste vacsina politikov su podli karieristi, ktori by boli NULY, ak by nesli do politiky. Preto je vsade taky brodel, pretoze ryba smrdi od hlavy.

K tej jej alma mater
V březnu 2009 protikorupční policie obvinila zakladatelku Metropolitní univerzity Praha a ředitelku pro lidské zdroje a strategický rozvoj Annu Benešovou z několika trestných činů. Byla obviněna z nepřímého úplatkářství, podplácení a porušování povinnosti při správě cizího majetku. ...
14. února 2012 Anně Benešové prezident republiky Václav Klaus udělil milost z humanitárních důvodů, vzhledem k potřebě péče o jejího těžce nemocného manžela (přes podmíněné odsouzení) a tomu, že v minulosti nebyla trestána.
Ruka ruku myje ze.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No ja by som uvital pravidelne psychotesty u politikov.. Nie kazdy moze riadit autobus s 50 ludmi za chrbtom, a kolko ludi ma za chrtbom politik v pomyslenom autobuse?
Odoslané z počítača
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa Peter222 »

https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... 000370823/

Od 25:30 Lenka Zlámalová (neviem kto to je) :potlesk:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak chces ist do vlady v CR alebo SR, staci ti predsa jedina kvalifikacia - bezbreha oddanost ideam NATO sefov.
Uplne rovnako to bolo predsa aj pred 1989, len tam sa jednalo o oddanost ideam z Kremla.

Technicka kvalifikovanost v danom obore - to je na urovni robenia vrcholnych politickych rozhodnuti na smiech, nieco take ocakavat.

Myslim, ze tento nedostatok sa v ludskej civilizacii vyskytuje uz od dob starovekeho Egypta a nie je to zalezitost len poslednych 10 rokov v NATO krajinach.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa Adammd »

Zda sa, ze im zacina tiect do topanok, Don Pablo minister spravodlivosti Blazek mal dnes prejav v parlamente...
„Pokud se nevyřeší krize v energetice, tak je ohrožen politický systém této země. Pokud se nenajde celoevropské řešení, tak je dokonce ohrožena Evropská unie jako taková,“ prohlásil ministr a varoval před možnou revolucí.
„Pokud vláda nevyřeší krizi v energetice, stejně tady dlouho nebude,“ poznamenal Blažek k výrokům a krokům opozičních politiků. Opoziční hnutí ANO už rozhodlo, že i s pomocí SPD vyvolá ve Sněmovně hlasování o vyslovení nedůvěry koaličnímu kabinetu Petra Fialy (ODS).
Energetická krize může vést k ohrožení politického systému


Peniaze su, proste sa nakupia ine lietadla a nie F-35. Dufam, ze Cernochova to uz nestihne.
České vojenské letectvo by mělo být v budoucnu vyzbrojeno americkými bojovými letouny F-35 Lightning. Vláda ve středu rozhodla, že ministerstvo obrany zahájí s USA jednání o jejich pořízení.
Náklady na zbrojní zakázky, o kterých ve středu rozhodovala vláda, v souhrnu pravděpodobně přesáhnou 100 miliard korun a zásadně ovlivní podobu části české armády v příštích desetiletích.
O záměru na pořízení F-35 vláda podle Černochové rozhodla na základě vojenského doporučení armády. Ministryně má pověření jednat s americkou vládou do října 2023.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa Peter222 »

Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa Adammd »

Bratia Cesi robia niekde chybu...
České domácnosti platily letos v červenci za elektřinu nejvyšší cenu v celé Evropě. Přitom ovšem Česko patří mezi největší vývozce elektřiny nejen v Evropě, ale dokonce na světě.
Češi mají nejdražší elektřinu v Evropě. Přitom patří k největším vývozcům na světě
.
.
.
Na 3.9. je naplanovana demonstracia na Vaclavaku...MSM to prezentuju, ze si dezolati idu zabucat
Třetího září bude v Praze, Ostravě a dalších městech rušno. Neočkovaní vlastenci, bojovníci za mír a proti ukrajinským homosexuálním nacistům přijdou do největší měst demonstrovat proti vládě, která je v jejich očích zodpovědná za vše.
Hlas frustrovaných a nenávistných: “Demožumpa je zlo, které musí skončit – a hned”
Pricom jeden z recnikov ma byt
doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc.
český ekonom, děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze
Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová
advokátka, právnička roku 2019
Samozrejme v clanku to nespomina, tam cituju len vymlete hlavy(tie su bohuzial vsade, aj na "druhej" strane). Ale takto sa novinarsky demokraticky manipuluje... :dislike:
Mám strach, že den té demonstrace, třetí zářijový den, se může pro policii stát nejrizikovější demonstrací od zasedání Mezinárodního měnového fondu v Praze v září 2000. Dáte-li jen trochu na pocity člověka, který 32 let o pouličních akcích, demonstracích a nepokojích píše, a je přesto naživu, NEJEZDĚTE TEN DEN DO CENTRA METROPOLE!
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 958
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa wladas »

JUGGLER napísal: Ut 23 08, 2022 6:49 pmFíni ma prekvapili ako sa vrhli na svoju premiérku, že sa zabávala.
Troska sa toto zvelicuje. Pustilo sa do nej male ultra lavicove kridlo. A na jej podporu tam teraz ficia same fotky z roznych zurok. Presne ako pises, snazi sa zit bezny zivot.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

CNN Prima News pod videom rozklikneš ZOBRAZIT VIAC a je tam podstata obsahu v texte.
Aby sme tu nemali iba linky, bez akýchkolvek komentárov..Proste ľudia musia rozkliknúť linku, aby vedeli o čo ide.

Obsah 9 min. videa:

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) se už delší dobu chová bezradně a neví, co má v krizové situaci dělat. Takto počínání kabinetu hodnotí ekonomka a vysokoškolská pedagožka Ilona Švihlíková: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ilona_%C5 ... Dkov%C3%A1

V pořadu 360° na CNN Prima NEWS pronesla, že současná vláda by měla skončit a být nahrazena odborníky.

Sama ohledně energetické krize říká, že je namístě jednoznačně zastropovat ceny.
„Já sama o zastropování hovořím tři čtvrtě roku a jsou tady odborníci z oblasti energetiky, kteří o tom hovoří ještě déle,“

Švihlíková ve vysílání 360° dodala, že nemá příliš valné mínění o některých ministrech. „Já už mám problém komentovat pana (Jozefa) Síkelu. To už není arogance, to je zpupnost,“

Kritiku si ekonomka neodpustila ani směrem k současnému ministrovi financí Zbyňku Stanjurovi. „Stanjurovi bych počítání nesvěřila,“ řekla Švihlíková s odkazem na situaci, kdy Stanjura ve vysílání předvolebního pořadu Jak volí vaše peněženka neodpověděl správně na otázku, kolik nul má 500 miliard....
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa Adammd »

Je prokázáno, že v lidských dějinách nikdy nepřežila žádná demokracie, pokud její součástí nebyla fungující ekonomika. Na nás se teď bohužel hrne vývoj velmi nebezpečný v tom, že ekonomika opravdu může přestat fungovat. Na rozdíl od diktatur a totalitních systémů, kde nepřekáží, když ekonomika nefunguje, demokracie se vždycky zhroutí.
Pokud výrobce vyrábí za pět korun a prodává to za tisíc, tak to prostě není normální. A myslím si, že existuje i morální právo nějakým způsobem mu část tohoto zisku, který je v podstatě, nechci říct neoprávněný, ale nespravedlivý, odebrat proto, aby se nezhroutila celá společnost.
Představa, že by dnes lidé neměli v domácnostech teplou vodu, nemohli topit, samozřejmě povede k tomu, že to budou přičítat státu, který se o to měl nějakým způsobem postarat či to zabezpečit. Opravdu se proto obávám pouličních bouří. 
Požádal jsem proto Josefa Středulu, abychom o této věci společně pohovořili. On nabídku přijal. Potkáme se v nejbližších dnech a to z toho důvodu, abychom se opravdu bavili o tom, jak to vidí odbory, a hlavně o tom, jak zabezpečit to, aby nedocházelo k násilí.

V dějinách vždycky, když začaly chybět základní prostředky, došlo k násilí. Mohl bych jmenovat desítky případů. To samozřejmě hrozí teď u nás, byť to tak třeba dnes nevypadá. A i když jsme v zásadě na rozdíl od některých jiných temperamentnějších národů v Evropě relativně klidný národ, tak se to prostě může stát z nedostatku.
Ceny nehorázně rostou. Pokud vláda nezasáhne, obávám se pouličních bouří, varuje ministr spravedlnosti Blažek
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nedalo mi to, tieto pocty o protestoch su obcas odlisne.
Tvrdi sa, ze teraz protestovalo 70 tisic RUSKYCH fanatikov na Václavskom námesti.
Link netreba, je toho plny internet, no tu ak sa jednalo o Babisa, tak sa na Vaclavak voslo az 120 tisic lidi
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/51 ... -vaclavak/
Demonštráciu opäť organizuje iniciatíva Milion chvilek. Jej predseda Mikuláš Minář odhadol počet demonštrujúcich na námestí na 120 000.
Ten isty clanok
Okolo 100 000 ľudí sa zišlo na Václavskom námestí v centre Prahy, aby žiadali Babišovu demisiu, informovala agentúra AFP, ktorá dodala, že ide o najväčšiu demonštráciu v Česku za posledné desaťročia.
Je to protest z 2019 a viacero ceskych medii sa zohdlo na cisle 120k

Ako je to mozne?

Rozloha je cca 35-37000m2 , cize hustota pri 70k je 1.7 a pri 120k az 3-3+ na m2. Napr v HK sa prostestovalo aj pri hustote 4/m2 a vytah pojme ..
What are the elevator dimensions of an 8 person lift? A 630kg 8-passenger lift has a car size of 1100 x 1400 = viac ako 5 ludi na m2
Urcite MHDcky pojmu aj viac ako 7.5cloveka na m2 priemer je vsak 4-5/m2
Samozrejme zalezi na obezite, v HK to bude ine ako na zapade..

To len tak, ze preco ma to iste namestie raz tolko a raz tolko ludi. Podla toho za/proti komu sa protestuje :) Samozrejme, otanze je, ci zalezi na tych 30-50k rozdieloch.. Ale ako manipulacia v nazvoch clankoch to moze byt zaujimave..
Odoslané z počítača
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jaja »

Nehedej ve všem konspirace, teď byl spodek prázdný, někde jsem viděl fotky odspodu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nekonspirujem, myslel som to cisto z faktickeho hladiska. Media maju moc, ale kto ich kontroluje? Ak ja dam na internet vysledok, kazdy ocakava aj vypocet (ani v skole nestacil vysledok), postup ako som k vysledku dosiel. Od medii to ocakava snad len konspirator. Ide o princip. Konspiratori pouzivaju taku metodu, ze klamu surovo/zavadzaju hned v nadpise, vacsina ludi cita len nadpis a tuto informacii siri dalej = siri hoax. Potom sa konspiracne medium ani neospravedlni, ale skoda je uz napachana (nikto uz nebude sirit, ze siril hoax a info zoberie spat).

Dnes nikto nema cas nic overovat, proste hltam clanok, ale overit to nie je cas, ani zdroj (bolo by zdlhave).
Lahko sa potom manipuluje s verejnou mienkou. Mna zaujimaju fakty, ci tam je 70, 120, alebo 200 tisic.. Asi nie je az take podstatne, no tiez tradera zaujima volume na trhu, cisla, fakty a cisla :)

Ani netvrdim, ze tam bolo viac/menej ako 70k,protestujem inak, ,len taka mala uvaha o tom, ako si vlastne mam overit, ci su cisla OK.
Odoslané z počítača
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jaja »

iceberg8 napísal: Ne 11 09, 2022 3:38 pmAni netvrdim, ze tam bolo viac/menej ako 70k,protestujem inak, ,len taka mala uvaha o tom, ako si vlastne mam overit, ci su cisla OK.
Třeba si nejdřív projít fotky než začnu počítat. Sebelepší výpočet vycházející ze špatných vstupních dat je nanic a v tomhle případě zbytečná práce. To platí i o tradingu, získat co nejvíc vstupních dat (pokud je čas) a až pak s nima pracovat.
Je to vidět i na celkových fotkách v médiích. Zhruba od Štěpánský to podstatně řídne a pod Vodičkovou není krom turistů prakticky nikdo. Zaplnit to celý, tak se tam vejde o 60-90% lidí víc aniž bys je pěchoval víc než je před pódiem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

... jaderná elektrárna Dukovany vyrobí jednu megawatthodinu asi za 500 korun, Temelín pak za 850. Dražší jsou pak uhelné elektrárny. Dnes se na lipské burze elektřina prodává skoro dvacetkrát dráž, než za kolik ji vyrábějí temelínské bloky.

Zdroj: https://bruntalsky.denik.cz/zpravy-z-ce ... ipsku.html

Zastropujeme cenu elektřiny na šesti korunách včetně DPH za kilowatthodinu a cenu plynu na třech korunách,“ uvedl na pondělní tiskové konferenci, která se uskutečnila po jednání vlády, premiér Petr Fiala (ODS). 

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) dodal, že včetně regulované složky se celková cena elektřiny bude pohybovat mezi sedmi a devíti korunami za jednu kilowatthodinu. Modelová domácnost, která elektřinou i topí, by podle něj měla po zastropování ušetřit až 111 tisíc korun za rok. Odhad ceny elektřiny bez stanovení stropu činil asi 12 korun za za kilowatthodinu. 

Zastropované ceny platí pro domácnosti a živnostníky, nakupovat za ně budou moci i veřejné instituce.

Zdroj: https://pribramsky.denik.cz/zpravy-z-ce ... 20912.html

Sumár: jadrové elektrárne v ČR vyrobia 1 KWh za 0,50 až 0,85 Kčs.

Zastropovaná cena v ČR bude 7 až 9 Kčs za 1 KWh.

Bez zastropovania by to bolo odhadom 12 Kčs.

P.S. V SR platíme za 1 kwh cca 16 centov = 3,93 Kčs
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: St 14 09, 2022 12:42 am Sumár: jadrové elektrárne v ČR vyrobia 1 KWh za 0,50 až 0,85 Kčs.

Zastropovaná cena v ČR bude 7 až 9 Kčs za 1 KWh.

Bez zastropovania by to bolo odhadom 12 Kčs.

P.S. V SR platíme za 1 kwh cca 16 centov = 3,93 Kčs
:like:
Len by ma zaujimalo, ci vyrobnu cenu za 1kWh v atomovej elektrarni pocitaju iba ako cenu paliva + mzdy pre personal + naklady na udrzbu ... alebo ci tam maju zahrnutu aj cenu vystavby a likvidacie jadrovej elektrarne, co su nezanedbatelne polozky.

Ta zastropena cena je cena len za elektrinu, ci za elektrinu+distribuciu?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

to je spolu. Konečná cena so všetkým, aj s dph. Česi zastropovali silovú na 6 kčs s dph a s distribúciou to bude medzi 7 a 9 Kčs. My sme tých naších 0,16 € určili ako priemer Fa naších členov..myslím že vo vlákne vytesať do kamena - energetika.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
xmonika
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 20 02, 2019 11:54 pm
Has thanked: 26 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa xmonika »

Máte na Slovensku koncovou EL 2x levnější, ale někdo to musí dotovat.
Podle obrázku to vypadá spíš jako optický klam než konkurenční výhoda. Tu má jen PL
Fco2siOWIAIosCl.jpeg
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Česká politika

Príspevok od používateľa jaja »

JUGGLER napísal: St 14 09, 2022 10:51 am to je spolu. Konečná cena so všetkým, aj s dph. Česi zastropovali silovú na 6 kčs s dph a s distribúciou to bude medzi 7 a 9 Kčs. My sme tých naších 0,16 € určili ako priemer Fa naších členov..myslím že vo vlákne vytesať do kamena - energetika.
Nemůžeš přece srovnávat průměr v SR se stropem v ČR. U nás funguje systém fixace, někdo má fixovanou cenu i na několik let dopředu, takže při turbulentních pohybech se cena výrazně liší dům od domu. Třeba já mám silovku za 2.30 Kč, se vším celkem za 2.65 Kč fixovanou do konce roku 2024. Jsou lidi, kteří mají a ještě třeba rok budou mít elektřinu pod 2 Kč.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"