DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

bratia cesi maju pekne prirovnanie : Stareho psa novym kouskum nenaucis... :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Carnogrusky zdovodnil preco si mysli ze Rusko vyhrá, argumentom, že "Ukrajina nedokáže do konca augusta ani do konca roka si vydobyt vzdusnu nadvladu." Neviem, ci treba k tomu niečo dodať..
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 2:15 pm Tvrdi ze Rusi vyhrajú- už to jasne ukazuje že ani netuší čo sa v skutočnosti deje. Nikto kto sa snaží o objektívny pohlad niečo taketo povedat nemoze.
Tumpeta, co si vlastne predstavujes pod slovami "Rusi vyhraju"? A co pod slovami "Zelenskeho Ukrajinci vyhraju"? A co pod slovami "NATO vyhra"?

Lebo mne sucasna svetova situacie pripada skor tak, ze nech uz veci na Ukrajine, pri Taiwane, v Syrii ... postupom casu pridu do akejkolvek fazy, ze prehravame vsetci. Samozrejme ja to vnimam tak, ze najma NATO ... ale zaroven s NATO aj Rusko a Cina. Ved predlzovanim a eskalovanim konfliktu sa zhorsuju vyhliadky vo svete drvivej vacsine populacie. Oproti tomu, co mohlo byt bez vojny na Ukrajine (zacatej v 2014).

Zoberme to tak, ze po pade Rimskej rise v Europe asi 300 rokov nedokazal postavit nic natolko komplexne, ako bol kamenny aquadukt, amfiteater, kamenne kupele. Ludia zili v chatrciach a videli, ze pred nimi tu bola civilizacia, ktora dokazala tak komplexne a drahe veci, na ktore oni proste nemaju. Este aby sme to tou vojnou NATO vs. Azia nedotiahli do takeho stavu.
Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 2:45 pm Carnogrusky zdovodnil preco si mysli ze Rusko vyhrá, argumentom, že "Ukrajina nedokáže do konca augusta ani do konca roka si vydobyt vzdusnu nadvladu." Neviem, ci treba k tomu niečo dodať..
Mas snad pocit, ze nad frontovou liniou budu do konca augusta alebo do konca roka ukrajinske lietadla lietat bezpecnejsie nez ruske? Lebo tomu sa hovori vzdusna prevaha...
Pamatas si, ze po prekvapivom pade Francuzska v 1940 odradilo Hitlera od utoku na Anglicko prave to, ze Luftwaffe sa nepodarilo vybojovat vzdusnu prevahu? Co takeho zvlastneho sa ti teda zda na tom Carnogurskeho argumente? Ze kym NATO lietadla v rukach Zelenskeho Ukrajincov neziskaju vyraznu vzdusnu prevahu, frontova linia sa vyrazne smerom na vychod asi nebude uberat...

Fakt (nezpochybnovany dokonca ani Zelenskeho vladou) je taky, ze v sucasnosti sa Zelenskeho Ukrajincom nepodarilo udrzat nad frontom ani len "bezletovu zonu". A zdaleka zdaleka zdaleka nie ze by ziskali vzdusnu prevahu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Carnogursky co veta to perla, citacia: " Rusko ma na svojej strane Cinu, Indiu, Juznu Afriku, vacsinu krajin Afriky a mnoho krajín Juznej Ameriky"

NEZMYSEL!!! Klamstvo!!

prineste deku!

Ani jeden z tychto statov pri hlasovani Osn nebol proti, iba sa zdrzali. Proti boli iba staty typu Kldr a Syria.
Prílohy
mapa.jpg
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Po 08 08, 2022 3:03 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 2:45 pm Carnogrusky zdovodnil preco si mysli ze Rusko vyhrá, argumentom, že "Ukrajina nedokáže do konca augusta ani do konca roka si vydobyt vzdusnu nadvladu." Neviem, ci treba k tomu niečo dodať..

Ja som to pochopil tak , ze Ukrajinska protiofenziva na jesen je problematicka. Ja vobec neviem posudit argumenty Carnugurskeho, ani Tvoje ani nikoho ineho, na to mam malo info a o vedeni vojny neviem nic. Ja len posudzujem nazor cloveka, krory vedel, ze komancovia padnu a jeho vedenie sa ukazalo ako spravne. Takze asi ma nejaky edge :).

Ved povedal, ze nehlasovali za alebo sa zdrzali. V politike aj zdrzanie sa hlasovania nieco hovori.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 3:00 pm Carnogursky co veta to perla: "vraj Rusko ma na svojej strane Cinu, Indiu, Juzna Afriku, vacsinu krajin Afriky a mnoho krajín Juznej Ameriky"

Ani jeden z tychto statov pri hlasovani Osn nebol proti, iba sa zdrzali. Proti boli iba staty typu Kldr a Syria.
To je pravda - a co? Formalita.
Turecko je formalne clenom NATO ... a sankcie NATO vs Rusko akosi ignoruje, lebo si to moze dovolit.
Carnogursky zrejme pripomenul, ze staty ako Cina, India, Iran a Juzna Afrika su od USA natolko malo zavisle, ze USA ma paky akurat na formalne vyjadrenia z ich strany - a casto ani len na to nie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

osamely chodec napísal: Po 08 08, 2022 3:02 pm
Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 2:45 pm Carnogrusky zdovodnil preco si mysli ze Rusko vyhrá, argumentom, že "Ukrajina nedokáže do konca augusta ani do konca roka si vydobyt vzdusnu nadvladu." Neviem, ci treba k tomu niečo dodať..

Ja som to pochopil tak , ze Ukrajinska protiofenziva na jesen je problematicka. Ja vobec neviem posudit argumenty Carnugurskeho, ani Tvoje ani nikoho ineho, na to mam malo info a o vedeni vojny neviem nic. Ja len posudzujem nazor cloveka, krory vedel, ze komancovia padnu a jeho vedenie sa ukazalo ako spravne. Takze asi ma nejaky edge :).

Ved povedal, ze nehlasovali za alebo sa zdrzali. V politike aj zdrzanie sa hlasovania nieco hovori.
on tam doslova povedal ze Rusko vyhra "pretoze Ukrajina nedokáže do konca augusta ani do konca roka si vydobyt vzdusnu nadvladu."

Ci mal za mladi, pred 30rokmi nejaky edge, mozno mal. Teraz je akurat tak v stave, ze aspon rodinni prislusnici by mali sudnost nepustat ho do medii v jeho vlastnom zaujme.
--
dokonca ani verni spojenci Ruska Nikaragua a Kuba nehlasovali proti, iba sa zdrzali a Venezuela nezaplatila poplatky, tak nemohla hlasovat. To je partia.
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Po 08 08, 2022 3:11 pm, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tak zrejme ako poslednu sancu na Zelenskeho vitazstvo a ziskanie aspon casti stratenych uzemi naspat pred zamrazenim konfliktu videl v jesennej ofenzive, ktrou odhaduje za neuspesnu a nasledne ze cas bude hrat proti Zelenskemu a bude len rad, ak Rusi nebudu postupne mravcimi krokmi zaberat viac a viac uzemia ako v Syrii.

To je len odhad. Podla mojho nazoru ma plne pravo na taky odhad a cas ukaze, ci sa mylil alebo ci mal aj dost pravdu.

Alebo presadujes snad zakon o sablonovitosti odhadov uverejnovanych v masmediach NATO? Nemali sme to tu uz za Tretej rise a za Varsavskeho paktu?

Nikaragua a Kuba su prilis blizko USA a ich vodcovia nie su natolko primitivni, aby vlastnu krajinu nechali ako proxy bojisko pre NATO vs Rusko+Cina ... ako to urobili Porosenko a Zelensky Ukrajine.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Po 08 08, 2022 3:13 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

povedal nezmysli a vsetko ostatne su len snahy jeho stupencov tu trapnost zaniest pod koberec.
Nehovoriac o to, ze je nezmysel sa snazit vytvorit dojem, ze ak Ua neziska svoje uzemie do konca roka tak vlastne prehralo. To nie je pravda, je to presne naopak. Cas hra v prospech Ukrajiny, nie Ruska.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Aha - cize ak Ukrajina napriek velkohubym prehlaseniam jej prezidenta Zelenskeho o ziskani stratenych uzemi, ak napriek pokracovaniu v obetovani tisicok zivotov a tisicok budov a strojov a tie uzemia neziska, tak vlastne vyhrala.

To ze US army utiekla v chaose z Kabulskeho letiska to neznamena, ze v Afganistane po 20 rocnej nezmyselnej vojne prehrali. To uz som pocul z vela stran. A tiez vo Vietname v 1975 pri uteku zo Saigonu neprehrali.

Skor by si mal napisat, ze ocakavas, ze Ukrajina bude pre Rusko Pyrhovym vitazstvo (co mozno naozaj bude; ale mozno aj nie).
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Po 08 08, 2022 3:23 pm, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 2:15 pm Čarnogurský je dlhodobo pro-kremeľský pešiak, to je známe a ale nie je to az tak podstatné. Doležitejšie je to, že tvrdí nezmysly, pripadne iba svoje domnienky. Tvrdi ze Rusi vyhrajú- už to jasne ukazuje že ani netuší čo sa v skutočnosti deje. Nikto kto sa snaží o objektívny pohlad niečo taketo povedat nemoze.
Carnogursky by urobil najlepsie, keby sa po 90tych rokoch do politiky uz nepchal a nekazil si to na stare kolena. Staci ho chvilu pozorovat a je jasný.
Trumpeta, ale tieto slová, čo si tu napísal na Čarnogurského, platia aj na teba. Lebo stále tu píšeš, ako Rusi prehrajú. "Lebo nikto, kto sa snaží o objektívny pohľad niečo taketo povedat nemoze"
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Pozri ja som si ho vypocul a urobil si nazor , ty si ho vypocul a tiez si si urobil nazor . Tym to pre mna konci :).
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo napísal: Po 08 08, 2022 3:23 pm
Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 2:15 pm Čarnogurský je dlhodobo pro-kremeľský pešiak, to je známe a ale nie je to az tak podstatné. Doležitejšie je to, že tvrdí nezmysly, pripadne iba svoje domnienky. Tvrdi ze Rusi vyhrajú- už to jasne ukazuje že ani netuší čo sa v skutočnosti deje. Nikto kto sa snaží o objektívny pohlad niečo taketo povedat nemoze.
Carnogursky by urobil najlepsie, keby sa po 90tych rokoch do politiky uz nepchal a nekazil si to na stare kolena. Staci ho chvilu pozorovat a je jasný.
Trumpeta, ale tieto slová, čo si tu napísal na Čarnogurského, platia aj na teba. Lebo stále tu píšeš, ako Rusi prehrajú. "Lebo nikto, kto sa snaží o objektívny pohľad niečo taketo povedat nemoze"
ale tvrdenie ze Rusko prehrá, to vychádza z mnohych analýz ktore tu rozoberame na desiatkach stránok. Lenze to treba sledovat, venovat sa tomu. Samozrejme, istota ohladom buducnosti neexistuje, pracujeme iba s urcitou pravdepodobnostou. Kazdy ma narok na nazor, ten ktory si mysli, ze Rusko vyhra aj ten co prehra. A kto analyzuje, tak vidi ze dobre karty sa presuvaju stale viacej do ruk Ua, to su proste fakty. :)
Neustala cakam ze niekto prinesie informacie ktore posilnia moznost ze Ruska armada bude vediet odolovat lepsie. Nic take ale nevidim aj ked hladam. Sam som sem poslal informaciu, ze Kldr vraj je ochotna poslat 100K vojakov. Nikto nemoze povedat ze zatajujem dobre spravy pre Rusko. Ale hned som aj napisal objektivne dovody preco to nemusi byt pre Rusko az tak dobra sprava ako sa zda.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 3:30 pm A kto analyzuje, tak vidi ze dobre karty sa presuvaju stale viacej do ruk Ua, to su proste fakty. :)
Ak to analyzuje DennikN(či čo to čítaš) tak je to jasné, čo je mu jasné, ja pozriem mapu, kde je front a kam postupuje a je mi to tiež jasné, že DenníkuN, není nič jasné. :)
Až sa front pohne smerom na východ, potom poviem, že postup sa zastavil a možno príde protiofenzíva. Zatiaľ však nič také nevidím...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo napísal: Po 08 08, 2022 3:34 pm
Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 3:30 pm A kto analyzuje, tak vidi ze dobre karty sa presuvaju stale viacej do ruk Ua, to su proste fakty. :)
Ak to analyzuje DennikN(či čo to čítaš) tak je to jasné, čo je mu jasné, ja pozriem mapu, kde je front a kam postupuje a je mi to tiež jasné, že denníkuN, není nič jasné. :)
Dennik n okrajovo obcas sledujem, a nie jto zly zdroj informacii. Vacsinou skor ale zahranicne zdroje.
Napr rozne twitterove ucty, ktore zaznamenavaju na zakklade videi ci foto znicenu ci obsadenu rusku techniku chronologicky. Z toho sa da urobit pomerne realny obraz akymi zbranami aktualne ruske a povstalecke jednotky disponuju. A z nich vyplyva, potvrdzuje sa, ze ziadne nove pokrocile zbrane Rusko nedokaze vyrabat. Rabuju material zo starych skladov.
Ukrajina uz vytlacila Rusko z vyse 50obci v okoli Chersonu. Nie je to sice ziadne velke vitazstvo, ale zaciatok niecoho vacsieho. Len treba vydržať. :) Himarsi robia obrovske skody na ruskych skladoch, zakladniach atd. To nie je nieco co má svoju váhu a neda sa podcenovat.Ked si pozries spatne, daval som sem rozne seriozne analyzy situacie z kvalitnych zdrojov. Ak máte nejake ktore tvrdia ze Rusom sa fantasticky darí tak sem s nimi rad sa na nepozriem.
Ale cielom nie je niekoho presviedcat, my tu na veci aj tak vobec nic nezmenine, to su hry velkých hracov. Dovod preco to sem davam je ten, ze sa uprimne tesim a radujem, ze vsetko nasvedcuje tomu, ze agresor nakoniec prehra.
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Po 08 08, 2022 3:46 pm, upravené celkom 1 krát.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Martin7 »

Toto som zachytil v noci: Putin dostal nabídku, která se neodmítá. Pro Ukrajinu znamená katastrofu
zatiaľ som nenašiel viac zdrojov
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... .sznhp.box
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Martin7 napísal: Po 08 08, 2022 3:46 pm Toto som zachytil v noci: Putin dostal nabídku, která se neodmítá. Pro Ukrajinu znamená katastrofu
zatiaľ som nenašiel viac zdrojov
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... .sznhp.box
ahoj Martin, to uz sme tu riesili bud vcera, alebo dnes rano, staci pozriet strany nazad. :) Je k tomu aj moj maly koment.
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Po 08 08, 2022 3:48 pm, upravené celkom 1 krát.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Martin7 »

tak pardon
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo
dobre analýzy den po dni su tu
https://www.understandingwar.org/
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 5:09 pm jogo
dobre analýzy den po dni su tu
https://www.understandingwar.org/
Zaviazali sme sa zlepšiť schopnosť krajiny vykonávať vojenské operácie a reagovať na vznikajúce hrozby s cieľom dosiahnuť strategické ciele USA. Celkom jasne su nezavisli :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Kto je uplne nezavisli? Vzdy je niekto na konci kto to financuje, tomu sa nikdy nevyhnes. Vyhoda je ale v tom, ze nikto nenuti nikoho citat nieco co nechce. :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 3:39 pm Dennik n okrajovo obcas sledujem, a nie jto zly zdroj informacii. Vacsinou skor ale zahranicne zdroje.
Napr rozne twitterove ucty, ktore zaznamenavaju na zakklade videi ci foto znicenu ci obsadenu rusku techniku chronologicky. Z toho sa da urobit pomerne realny obraz akymi zbranami aktualne ruske a povstalecke jednotky disponuju. A z nich vyplyva, potvrdzuje sa, ze ziadne nove pokrocile zbrane Rusko nedokaze vyrabat. Rabuju material zo starych skladov.
Trumpeta78, nie si uplne ze totalne zadubeny clovek. Tak k tomu tvojmu vyberu informacnych zdrojov ti poviem len tolko, ze darmo si pozries 20 rozlicnych pro-Zelenskeho zdrojov. Ovela rozumnejsie by bolo, keby si si pozrel 15 takych, kde sa Ukrajinci chvastaju, kolko toho uz ponicili a 5 takych, kde sa zase Rusi chvastaju, kolko toho a cim Zelenskeho jednotkam ponicili a s akymi ubohymi zbranami proti nim Ukrajinci stoja, ze sa musia opevnovat v nemocniciach a skolkach, inak by v lesiku alebo na rovnom poli nemali najmensiu sancu.
Myslim, ze by sa ti potom este zvysil sance na objektivnejsie zhodnotenie situacie.

Inak to https://www.understandingwar.org/ je vyslovene ze pro-USA, ale ked si clovek odmysli tie proamericke kecy, fakty o zmene kontroly nad jednotlivymi dedinami uvadzaju vcelku v sulade so zapadnymi aj ruskymi zdrojmi. Cize ked si clovek precita len zhrnutie dna a odmysli si, ze to sformuloval proamericky ladeny clovek, tak nejaku informacnu hodnotu to ma. Este lepsia je ta ich denne aktualizovana mapka.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Necham na kazdeho nech si urobi nazor na tu stranku sam. Dal som ju sem preto ze info na nej sa mi zdaju pomerne kvalitne ale tym jej nerobim reklamu ani ju nikomu nenanucujem.
To aby Ua nakoniec uspesne obsadila celu Chersonsku oblast vratane mesta je realisticke a uskutocnitelne. Nahrava tomu nielen geograficka poloha mesta ale aj skutocnost ze oproti Donbasu je v pri Chersone dislokovanych pomerne malo ruskych jednotiek aj ked je pravda ze dalsie ruske su vraj na ceste a sa premiestnuju. Donbas je minimalne tento rok mimo moznosti Ua ale Cherson pri troche stastia daju a bude to dolezite vitazstvo. Ak by sa im to nepodarilo, bolo by to zle znamenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

https://mobile.twitter.com/uaweapons
Tento ucet je zaujimavy. Zbiera videa a fotografie znicenych a obsadenych ruskych vozidiel. Vsetok material ja navzajom porovnavany aby sa predislo duplicitam. A na nom je vidno co realne Rusi pouzivaju, prakticky vsetko su to stare skladove vozidla/tanky, iba uplne vynimocne vidno napr novsi T-90. Bud Rusko uz moderne tanky stratilo v boji, alebo ich ma schovane doma a setri si ich. To su informacie ktore pochopitelne nemozu byt objektivne ale v kazdom pripade nieco naznacuju. Na to Jaroslav moze opravnene povedat ze Ua novsie tanky nema a ma pravdu. Nikde ale nie je napisane, ze nakoniec Usa/Nato nejake svoje starsie predsalen neposlu, ale take Rusko si ziadne nove uz nevyrobi a situacia by sa mohla znacne zmenit, pomer sil. Poliaci napr uz pred nejakym casom poslali cca 200 upgradovanych T 72.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Pre Usa su to v podstate drobne, mozu to tam posielat do nekonecna.
https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... .seznam.cz
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta, ta vojna bude trvat este vela rokov. Mozno aj tolko co ta v Afganistane alebo vo Vietname. Neoplati sa ti stracat tolko casu analyzovanim. Vysledky bojov uvidis aj tak az po vela mesiacoch.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav
je to moja profesionalna aj sukromna deformacia. Na zaklade dostupnych informacii neustale to co ma zaujima analyzujem. Ci uz je to v zamestnani, alebo ci ide o akcie alebo pomer sil a moznosti jednotlivych superiacich stran. A vychadza mi z toho ze cas hra v prospech Ua. :) Vojna ako taka sa moze skutocne tahat velmi dlho ale to neznamena ze Cherson nemoze byt obsadeny Ua este do konca tejto jesene.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Trumpeta1978 napísal: Po 08 08, 2022 9:15 pm Jaroslav
je to moja profesionalna aj sukromna deformacia. Na zaklade dostupnych informacii neustale to co ma zaujima analyzujem. Ci uz je to v zamestnani, alebo ....

A nemal si niekedy pocit, ze si tymto komplikujes zivot? :)
(v dobrom, samozrejme)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

iceberg8 napísal: Po 08 08, 2022 10:48 pm
A nemal si niekedy pocit, ze si tymto komplikujes zivot? :)
(v dobrom, samozrejme)
ano, my ludia castokrat robime nieco, cim si zivot skor komplikujeme ako zjednodusujeme.
Vojna na Ua je vec ktora je pre nas ako obyvatelov Svk pomerne dolezita udalost a rovnako dolezity bude aj jej výsledok. Preto cloveka prirodzene zaujima, ako sa situacia vyvíja a na základe dostupnych /samozrejme obmedzenych informacii/ sa snazi predikovat jeho vyvoj v kratsom ci dlhsom casovom horizonte. :)
--
Podla najnovsich informacii Pentagonu Rusko stratilo /tj zabití a zranení/ cca 70-80K vojakov. Ak by to bola pravda, bol by to obrovsky pocet za tak realtivne kratku dobu, hlavne s ohladom na to, ze to boli najlepsie ruske jednotky a tie co su teraz su len zlataniny z tych zostavajucich a doplnenych novacikmi. Na to mozes povedat,
ze kedze to napisal Pentagon, tak to nie je objektivne. Ja si to rak uplne nemyslim a to z toho dovodu, ze na priebeh vojny nema ziaden vplyv ci uvedu vacsi alebo mensi pocet ruskych padlych a zranenych. Rusi tomu aj tak verit principialne nebudu a tato informacia k beznym obyvatelom Ruska sa pravdepodobne ani nikdy nedostane z dovodu maleho pristupu k informaciam zo Zapadu.
Jednotka ktora príde o povedzme 30 a viacej percent vojakov zacina byt nielen demoralizovana ale straca aj svoju zohranosť ako tím, dochadza bud k zlučovaniu uz existujucich jednotiek navzajom alebo k doplnaniu novacikmi co sa na vykone na bojisku samozrejme odrazí negatívne.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na to sa ti da napisat len to, co si predpokladal.
Cize - kedze to napisal Pentagon, tak to samozrejme nie je objektivne. Pripadne ze napisali polopravdu - cize popri obrovskych ruskych stratach zamlcali giganticke ukrajinske.
Cinske a Ruske ministerstvo zahranicia/obrany sa neznizilo na plytku uroven Pentagonu, aby trebars pocas vojny v Afganistane vydavali ich oficialne odhady americkych strat. A ak by sa uz znizili k takej propagande, aspon by ju urobili trochu s noblesou a vydali by to na nejakej ich oficialnej uradnej stranke alebo cez oficialneho hovorcu vo velkej statnej televizii. A nie na anonymnom Twitter alebo Facebook ucte, ako to mavaju vo zvyku americke a ukrajinske urady vlady alebo americki prezidenti :D. Ak by sa este aj Xi a Putin znizil k tomu, ze geopoliticke rozhodnutia by uverejnovali cez Tweety, tak uz to tu mozeme cele zabalit.

Na druhu stranu, aspon je upadok zapadnej civilizacie uplne jasny. Uz len cakam na den, kedy britsky ministersky predseda (predsedkyna) alebo americky prezident pridu pred kamery robit oficialne prehlasenie v roztrhanych riflach a este zoznu aplaus od miestneho publika analfabetov ovesaneho duhovymi vlajkami, retazami, logami BLM a zlto-modrymi zastavami, ze aki su super pokrokovi.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Trumpeta1978 napísal: Ut 09 08, 2022 7:06 am
ano, my ludia castokrat robime nieco, cim si zivot skor komplikujeme ako zjednodusujeme.
Vojna na Ua je vec ktora je pre nas ako obyvatelov Svk pomerne dolezita udalost a rovnako dolezity bude aj jej výsledok.
Skusal som sa o tomto rozpravat (resp skor pocuvat) nazor zopar ludi 50+ a je zaujimave, ze niekto "veri" Rusku a niekto "veri" USA. Ako zdroj ti co verili skor RU uvadzaju "svoj zivot" tj, ze by im bolo lepsie pod RU ako pod USA. A ti co veria USA zas zdroj uvadzaju TV/radio.
Ale je to zlozite, pretoze ti co veria RU si myslia napriklad aj to, ze "v minulosti" bola aspon praca, nie ako dnes, ze za malu mzdu velka zodpovednost (napr personal v zdravotnictve, v statnych a verejnych uradoch) a zaroven nechapu preco v USA je taka miera bezdomovectva.
Ten kto veri USA napriklad poukazoval/vysmieval/nadaval v minulosti na to, ze USA tvori 5% obyvatelstva Zeme, ale produkuju emisie za 40% sveta tj ich zivotny styl je neudrzatelny.
A podobne.. (prilis vela udajov, skratil som to)

Tak ja neviem, len mi to prislo zaujimave, na zaklade coho "veria" jednemu, alebo druhemu :)

Neviem, co si o tom mysliet :)
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

https://edition.cnn.com/europe/live-new ... index.html
The United States will provide $4.5 billion to the government of Ukraine to help keep it functioning and to combat the budget deficit caused by the war, the US Agency for International Development (USAID) announced on Monday.

The agency said the Ukrainian government would receive a $3 billion tranche of funding this month.
Konecne nikto nepopiera, ze Zelenskeho vlada je na vyplatnej paske US vladneho establishmentu. Pred par mesiacmi tu zopar ludi bralo ako hroznu urazku napisat nieco taketo o politikoch typu Zelensky, ktorych mame aj v EU hromady.

Americká bábková vláda v Kyjeve sa už konečne ani nehrá na suverenitu.

Jedneho dna pride do Kyjeva z Washingtonu sek s cislom nula. Na velkohube silacke reci Zelenskeho bude v momente zabudnute a primerie bude nastolene.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

To nikto tu od zaciatku nepopieral ze je to cele iba hra velkych tj Ruska a Usa. Ale preco by zrazu mali Usa prestat Ua podporovat zmysel velmi nedava lebo pre Usa to nie su zasadne peniaze. Primerie skor ci neskor nejake pravdepodobne bude. Otazkou je za akej situacie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Skutocna podpora Ua od Usa je omnoho vacsia ako to co prenika na verejnost. Napr podla vsetkeho dostali rakety Harmi o com sa doteraz nehovorilo. A urcite budu casom aj dalsie ceresnicky.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V Afganistane in nepomohlo ani ked mali vzdusnu prevahu.
Maju este co robit na vela mesiacov a rokov. Ak si myslia ze s Rusmi a Cinanmi nejako jednoducho vykyvu.

Narazila kosa na kamen - hovori sa.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Ut 09 08, 2022 9:21 am To nikto tu od zaciatku nepopieral ze je to cele iba hra velkych tj Ruska a Usa.
Ale popieralo sa to tu a veľmi sa to popieralo, že v tom ma svoj podiel viny aj USA.

USA dostalo do držky v Afganistane, dostalo do držky v Sýrii, Vietname, Korei a dostanú časom do držky v Iraku, lebo ich tam miestne obyvateľstvo nechce a Rusi dostali do držky v strednej a východnej Európe, v Sovietskom zväze a dostanú do držky na západnej Ukrajine, lebo ich tam miestne obyvateľstvo nechce. Neviem, ako to bude na východnej Ukrajine, bude to závisieť od toho, či ich tam východní ukrajinci chcú alebo nechcú. Až vznikne na obsadených územiach partizánska vojna proti Rusom, tak budem vedieť, že ich tam východní ukrajinci nechcú. Lebo partizáni potrebujú podporu miestneho obyvateľstva.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Ut 09 08, 2022 9:21 am To nikto tu od zaciatku nepopieral ze je to cele iba hra velkych tj Ruska a Usa.
Dodnes vsetky zapadne masmedia (vcetne nasej prezidentky) dookola verklikuju mantru o absolutne nevyprovokovanej agresii Ruska voci Ukrajine. Pricom 8 rocne ostrelovanie Donecka, odstavenie vody na Krym a rozpinanie "obrannej aliancie" NATO k hraniciam Ruska, Ciny a Iranu vobec neoznacuju za provokacie. Hlavne ze rozpinanie sa "vojenskej spoluprace" Ciny s nejakym ostrovcekom blizko Australie uz vnimaju ako velku provokaciu opravnujucu ich na potencialnu invaziu nan. Podobne aj podporu Kuby a Venezuely Ruskom a Cinou oznacuju za provokaciu. Ohladom Mexika by boli este nedotklivejsi. Ak by tam cinski obchodnici a politici lietali tak ako americki na Taiwan, tak by nam tu uz lietali atomovky nad hlavami.

Navyse som tu citaval, ako gigant NATO ide rozslapnut chrobaka na urovni talianskej ekonomiky - postfeudalne Rusko.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Cherson je pro-ukrajinsky a ten Donbas, tam to je zlozitejsie, ale zavisi dost asi aj od konkretneho mesta. Tie zbrane co zasielaju Usa nie su uplne topky a napriek tomu maju s nimi Rusi velke problemy, to nieco napoveda.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Ut 09 08, 2022 1:34 pm Cherson je pro-ukrajinsky
To je akoby si o Novych Zamkoch alebo o Dunajskej Strede povedal, ze su pro-slovenske alebo pro-madarske. Ich obyvatelstvo by v prvom rade stalo o to, aby sa ich mesta nestali bojiskom v proxy vojne NATO proti Rusku a to co by im Caputova alebo Orban tlapali do televizora na prikaz ich panov z Washingtonu a Moskvy, ktori by v takom pripade zacali financne dotovat udrzanie sa ich vlady a zivotaschopnost ich armady, tak to by vsednych ludi netrapilo. Ak by si spocitali, ze kvoli takym blbom maju ist svojich synov pochovavat.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Silnejsi vyhrava, tak to na urovni statov chodi. A Ua ma za kamosa toho najsilnejsieho.
Zamknuté

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"