DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4321
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Československo předhánělo Západ tak dlouho, až zůstalo daleko za ním
https://ekonom.cz/c1-67097490-ceskoslov ... d=17511041
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 135 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa wladas »

iceberg8 napísal: Ne 21 08, 2022 9:01 amHm, a co taky Irak, kolko bilionov sa tam "prirpavilo" ? :)
Acohentizmus? But why?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4321
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

wladas napísal: Ne 21 08, 2022 10:38 am
iceberg8 napísal: Ne 21 08, 2022 9:01 amHm, a co taky Irak, kolko bilionov sa tam "prirpavilo" ? :)
Acohentizmus? But why?
hlavne to sa predsa ani neda navzajom porovnavat, to bola uplne ina situacia, zbytocne vysvetlovat :)
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Ne 21 08, 2022 10:49 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 135 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa wladas »

Aj keby to bola rovnaka je to uplne irelevantne.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Co je na tom, ze rusi si zoberu nerastne bohatstva? Raz uzemie dobili, tak je ich nie?
Zapadne demokracie si tiez nepytali povolenie povodneho obyvatelstva v koloniach.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 126 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Peter222 »

https://ekonomika.pravda.sk/krajina/cla ... ocializmu/

Za rastom cien chleba, ale aj cukrárskych výrobkov či cestovín je zdraženie múky a energií. Tona múky stojí od 480 do 520 eur, čo je dvojnásobne viac ako pred rokom. No ešte viac znepokojuje pekárov raketový vzostup cien energií. Kým pred rokom platili za jednu megawatthodinu plynu 36 eur, teraz ju nakupujú o 540 percent drahšie, teda po 196 eur za MWh.

Rast cien nielen chleba, ale aj ďalších potravín by podľa pekárov nemusel byť taký strmý, keby vláda okamžite pristúpila k zaradeniu výrobcov čerstvých a základných potravín medzi subjekty s regulovanou cenou elektrickej energie a plynu. Situácia sa stáva podľa pekárov neudržateľnou.

Padá aj spotreba mäsa

„Slovensko je z vlastných chovov ošípaných sebestačné už len na 27 percent. Väčšina predávaného mäsa pochádza zo zahraničia, kde cena bravčoviny nepretržite rastie,“ vysvetlila Eva Forrai, výkonná riaditeľka Slovenského zväzu spracovateľov mäsa. Dodala, že bravčové polovice zdraželi od januára po august tohto roka o 57 percent. Trend zdražovania bude pokračovať, v jeseni treba rátať s tým, že za mäso a mäsové výrobky si ľudia ešte priplatia, prognózuje vývoj cien Eva Forrai.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4321
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Adammd napísal: Ne 21 08, 2022 11:06 am Co je na tom, ze rusi si zoberu nerastne bohatstva? Raz uzemie dobili, tak je ich nie?
Zapadne demokracie si tiez nepytali povolenie povodneho obyvatelstva v koloniach.
medzinarodne právo neuznáva anexiu ukrajinského uzemia Ruskom, bez ohladu na to, že ho aktuálne vojensky ovláda. Dokonca ani samotne Rusko tieto uzemia zatial formálne k sebe nepripojilo.

Davat to do suvislosti s byvalymi Zapadnymi koloniami asi nie je uplne šťastné, lebo ide o ine dejinné obdobie a medzitym sa z hladiska medzinarodneho práva vela zmenilo a kólonie uz davno ziskali samostatnost od kolonialnych mocnosti.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Ved aj dnes, defakto byvale uzemie ukrajiny, bude za 200 rokov pravdepodobne v podruci ineho statu ako ruska a takisto sa zmeni medzinarodne pravo. Alebo si niekto mysli, ze dejinny beh je mozne zastavit? V davnej dobe, pri zavzati uzemia a zdrojov boli porusovane tiez nejake "miestne zakony". Teraz si mozu dobyvacne krajiny sypat popol na hlavu za svoju historiu, tak ako si sypu Nemci za 2.SV a ako si budu mozno rusi.
https://youtu.be/-6Wu0Q7x5D0
Bude to len kapitola v historii. Pravo a historiu VZDY tvoria vitazi a preto je spravodlivost slepa.
Naposledy upravil/-a Adammd v Ne 21 08, 2022 1:12 pm, upravené celkom 1 krát.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3860
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 345 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

iceberg8 napísal: So 20 08, 2022 8:59 pm
capitalcapital napísal: Pi 19 08, 2022 2:17 pm Na Legionellu asi zabudli, respektíve to ženú na hranu.

https://ekonomika.pravda.sk/ekologia/cl ... -2-stupne/
... že ohrev teplej vody bude znížený na maximálne 50 stupňov Celzia ...
ECDC pritom odporúča:
Zabezpečte, aby teplá voda dosahovala teplotu 50 °C – 60 °C (príliš horúca, aby ste v nej udržali ruky dlhšie ako niekoľko sekúnd) v celom vodovodnom systéme a stále cirkulovala.
roky mam TUV na cca 42C a zijem, ziadna legionella neprisla. Nikdy som nemal vodu zohriatu vyssie. uz by som mal byt pod zemou asi.. Ved ani jazera sa nevaria kazdy tyzden na 60-70C (mat 90C v bojleri to uz chce velke gule)
mas vlastnu kotolnu? vies na 100% ze nemas termicku dezinfekciu vody , vacsina ludi ani nevie ze to ich vykurovaci system ma automaticky nastavene , vacsinou 1x tyzdenne o 24,00 hod .
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jogo »

osamely chodec napísal: Ne 21 08, 2022 1:09 pm
iceberg8 napísal: So 20 08, 2022 8:59 pm
capitalcapital napísal: Pi 19 08, 2022 2:17 pm Na Legionellu asi zabudli, respektíve to ženú na hranu.

https://ekonomika.pravda.sk/ekologia/cl ... -2-stupne/
... že ohrev teplej vody bude znížený na maximálne 50 stupňov Celzia ...
ECDC pritom odporúča:
Zabezpečte, aby teplá voda dosahovala teplotu 50 °C – 60 °C (príliš horúca, aby ste v nej udržali ruky dlhšie ako niekoľko sekúnd) v celom vodovodnom systéme a stále cirkulovala.
roky mam TUV na cca 42C a zijem, ziadna legionella neprisla. Nikdy som nemal vodu zohriatu vyssie. uz by som mal byt pod zemou asi.. Ved ani jazera sa nevaria kazdy tyzden na 60-70C (mat 90C v bojleri to uz chce velke gule)
mas vlastnu kotolnu? vies na 100% ze nemas termicku dezinfekciu vody , vacsina ludi ani nevie ze to ich vykurovaci system ma automaticky nastavene , vacsinou 1x tyzdenne o 24,00 hod .
O termickej dezinfekcii resp. legionele počujem prvýkrát. Boli časy pred rokom 2000, keď sme kúrili uhlím, že voda v bojleri mala aj 80C. ale odkedy mam plyn 20+ rokov, tak mam teplotu v radiatoroch nastavenú na 50-60C a tým padom sa boiler nahrieva na 40-50C.
Takže 20 rokov som nelegionizoval. Nevidím problém na TUV, žiaden zápach ani sfarbenie, ale TUV sme nikdy nepoužívali na varenie(ani sa to nedoporučuje).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4321
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Adammd
ale dnes je dnes, nemozme riesit otazky medzinarodneho prava ktore budu aktualne o 200 rokov.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 126 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Peter222 »

Pravdu máš, je zbytočné sa vracať 200 rokov dozadu, treba poukazovať na súčasnosť.

https://www.youtube.com/watch?v=WDFp31Lwmr4

Peter Weisenbacher - riaditeľ Inštitútu ľudských práv. Hovoril to už na TA3. Vtedy to miestni nálepkovači obišli ako zvyčajne, mlčaním :)
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Trumpeta1978 napísal: Ne 21 08, 2022 4:35 pm Adammd
ale dnes je dnes, nemozme riesit otazky medzinarodneho prava ktore budu aktualne o 200 rokov.
A vtedy bolo vtedy. Vtedy tiez porazeni citili nespravodlivost podla ICH prava. Ale kedze silnejsi pes ****, tak spravodlivost je iba ta vitazna.
Ludia nechapu, ze doba v ktorej ziju, nie je o nic vynimocnejsia ako bola v minulosti, iba si myslia, ze je vynimocna :) .
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Kosa »

Adammd napísal: Ne 21 08, 2022 11:06 am Co je na tom, ze rusi si zoberu nerastne bohatstva? Raz uzemie dobili, tak je ich nie?
Nie je. Niečo z medzinárodného práva :
Súčasné medzinárodné právo však zakazuje použitie sily,312) preto akékoľvek násilné spôsoby získavania územia neprichádzajú do úvahy. Uvedené podporuje aj Deklarácia zásad medzinárodného práva313) slovami: „... Nijaké nadobudnutie územia v dôsledku hrozby silou alebo použitia sily nemôže byť uznané ako legálne“.314) Bezpečnostná rada OSN viackrát potvrdila neplatnosť takéhoto získania územia.315)
https://www.preskoly.sk/upload/stuff/fi ... ukazka.pdf
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Naposledy. Historiu, pravo a spravodlivost urcuju vitazi. Od veky vekov a tak to bude aj nadalej. Nie sme ziadna vynimka. Mozno to rusi nebudu a mozno ano.
A kto to nechape, moze sa zbytocne rozculovat ako sa rozculoval madarsky obyvatel v 16. st, ze nie je uz madar ale osman. Stacilo si pockat 300 rokov a bol opat madar. Za dalsich 200 mozno bude cinan.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4321
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Adammd
ano, samozrejme, nakoniec vzdy vyhra ten silnejsi. A v tejto vojne je Rusko to slabsie, naviac agresor, nakoniec prehra. :)
--
Half of Russia's Black Sea fleet's combat jets out of operation, Western official says
https://www.reuters.com/world/europe/ha ... 022-08-19/
--
Takze boli to nakoniec ruskí proti-putinovskí partizáni. Tolko otvorenych frontov bude mat Rusko problem "rozchodiť"..
https://svet.sme.sk/c/22989615/darja-du ... mrtie.html
https://www.theguardian.com/world/2022/ ... w-car-bomb
„Vyhlasujeme prezidenta Putina za uzurpátora moci a vojnového zločinca, ktorý zmenil ústavu, rozpútal bratovražednú vojnu medzi slovanskými národmi a poslal ruských vojakov na istú a nezmyselnú smrť.
„Chudoba a rakvy pre niektorých, paláce pre iných - podstata jeho politiky. Veríme, že ľudia bez volebného práva majú právo vzbúriť sa proti tyranom. Putin bude nami zosadený a zničený!“
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Ne 21 08, 2022 7:52 pm, upravené celkom 6 krát.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3979
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

osamely chodec napísal: Ne 21 08, 2022 1:09 pm
iceberg8 napísal: So 20 08, 2022 8:59 pm
capitalcapital napísal: Pi 19 08, 2022 2:17 pm Na Legionellu asi zabudli, respektíve to ženú na hranu.

https://ekonomika.pravda.sk/ekologia/cl ... -2-stupne/
... že ohrev teplej vody bude znížený na maximálne 50 stupňov Celzia ...
ECDC pritom odporúča:
Zabezpečte, aby teplá voda dosahovala teplotu 50 °C – 60 °C (príliš horúca, aby ste v nej udržali ruky dlhšie ako niekoľko sekúnd) v celom vodovodnom systéme a stále cirkulovala.
roky mam TUV na cca 42C a zijem, ziadna legionella neprisla. Nikdy som nemal vodu zohriatu vyssie. uz by som mal byt pod zemou asi.. Ved ani jazera sa nevaria kazdy tyzden na 60-70C (mat 90C v bojleri to uz chce velke gule)
mas vlastnu kotolnu? vies na 100% ze nemas termicku dezinfekciu vody , vacsina ludi ani nevie ze to ich vykurovaci system ma automaticky nastavene , vacsinou 1x tyzdenne o 24,00 hod .

Viem to s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou
. Mam 99eurovy bojlerik z hobbymarketu, sledujem spotrebu, vedel by som o tom, a okrem toho, ano,. viem to na 100%.
Rano vstavam o 4:30 napriklad. ak by mi bojler hodil 60C sam od seba, zazaloval by som danu spolocnost za ohrozenie na zdravi, Nemam zmiesavaci ventil, preto taka teplota. Ani termostaticke baterie. Citil by som rozdiel v teplote, do rana by nemohol bojler vychladnut, je to proti fyzike.
Cize absolutne na 100% viem, ze pokial sa spirala alebo termostat, pripadne poistny termostat nepokazi, tak neexistuje, aby mit o bojler zapol sam. Smart hovadinam sa vyhybam oblukom. To mi pripomina, ze musim kupit "pomaly hrniec" pretoze tieto smart poistky nenavidim, na indukcii sa mi vypina po 4-6hodinach, ak si varim dlhy vyvar.
System som si montoval sam, viem co robi :)
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3979
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

wladas napísal: Ne 21 08, 2022 10:38 am
iceberg8 napísal: Ne 21 08, 2022 9:01 amHm, a co taky Irak, kolko bilionov sa tam "prirpavilo" ? :)
Acohentizmus? But why?
tak skusim inak

To je podla mna nezmysel. Alebo chce auto clanku povedat, ze Rusi su nasobne schopnejsi, a za neceleho pol roka od vstupu na UA uzemie vytazili 1 bilion USD? Chce tym autor povedat, ze vojaci tam maju krompace a nakladaju ich na dodavky, ktore nemaju, lebo im ich UA udajne znicili? Chce autor povedat, ze UA tazila 2 biliony USD rocne?
Zavadzajuci nazov clanku, KAM MIZÍ?
Pokud by se Kremlu podařilo definitivně ovládnout území, která nyní okupuje,
Nazov clanku pouziva minuly cas,
připravilo o biliony
bude potom clanok, ze "Rusi odovzdali spat biliony" alebo aspon "Ukrajina si zobrala spat biliony"?

Na to si pockam.. ako to autor potom sformuluje :)

připravilo o biliony ja chapem, ze fyzicky ukradli z UA uzemia a odvizeli prec. Ak mi odtahovka odtiahne auto, nepripravila ma o XYZABC eur.. Ak sa mi spoluocbania usidlia na pozemku nepravom, nepripravili ma o eura, pokial neodnesu fyzicky, alebo neposkodia nieco fyzicky. Jedine o co ma pripravia je "usly zisk".. (to co by som s pozemkom mohol robit)

Nerozumiem preco autori, inak kvalitnych clankov, musia pouzivat taketo emocne vyrazy, doslova clickbaity..

Ja chem citat FAKTY a nie emocne clanky. Mozu tam dat emocie, preco nie, zivot je aj o emociach, ved tak pisem aj ja, ale odtial potial. Mimochodom predsedens uz neexistuje? Na kazdeho mame iny meter dnes.

-----------------------------------------------------------------

Inak k teme nieco poviem, rozpraval som sa s chlapom 70+, nema internet, cize necita ziadne hoaxy, jeho JEDINY zdroj je TV, slovenska a ceska TV, nemecky a anglicky nepozera. Nie je z USA zrovna nadseny, a ani zo Zelenskeho. ODKIAL ma potom ten svoj nazor ?! Nepaci sa mu smerovanie EU, aby som nemal dlhy prispevok, detaily az na poziadanie. no ale odkial sa z neho stal hoaxer ??? Ako je to mozne ?
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4042
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

USA financovali v 2013 nelegitimne zvrhnutie vlady v Kyjeve (nepockali na volby, nevyhrali volby). Porosenko a Zelensky 8 rokov krvavo potlacali obciansku vojnu na vychode Ukrajiny. Biden Hunter s US kumpanmi rozkradali Ukrajinu. Trumpa isli sudit za to, ze to na Bidena mladsieho praskol a vobec neisli Bidena mladsieho sudit za rozkradanie. Cize Americania maju tiez maslo na hlave. Navyse v oblasti, kde USA nechapem, co vlastne robia. To nie je Mexiko, Kuba alebo Kolumbia - kde maju aj tak bordel, ale aspon to USA maju za rohom a dalo by sa lepsie chapat, ze sa im tam montuju do zivota.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4042
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Franto napísal: Po 22 08, 2022 1:04 am Keď len samotná predstava priblíženia NATO k hraniciam Ruska mohla byť dôvodom k napadnutiu susedného štátu, k zabíjaniu ľudí, ničeniu kompletnej infraštruktúry, tak o čo viac môže byť reálna hrozba ohrozenia životov, kvôli zatvoreniu kohútikov, dôvodom na útok na Rusko?
Zachcelo sa Ti kradnut suroviny uz aj z uzemia Ruska a aby ti ich Rusi tazili a dopravovali zadarmo, tak ako by sa to pacilo americkym gangstrom za ich papierove dolare na ktorych tlaciarnicku si budu drzat oni a vyciciavat cely svet? Pekne pekne.

Mne je uplne lahostajne, ci v Kyjeve v palaci sedi Zelensky alebo Lukasenko alebo iny typ figurky podriadeny velmoci, ktora plati rozpocet jeho vlady. Tak ako je to aj Amikom jedno v 30 Africkych statoch, kde sa vzajomne medzi sebou vrazdia, ale nemaju spolocne hranice s Ruskom.

___________________________

https://us.cnn.com/2022/08/20/europe/da ... index.html
Russian authorities said Sunday they had opened a murder investigation after the daughter of influential, ultra-nationalist philosopher Alexander Dugin was killed by a car bomb on the outskirts of Moscow.
Dugina died at the scene after "an explosive device, presumably installed in the Toyota Land Cruiser, went off on a public road and the car caught fire" at around 9.00 p.m. local time on Saturday.
Uvidime, cie auto pojde do vzduchu dalsie. Nechcel by som patrit k Zelenskeho najblizsim spolupracovnikom alebo k ich rodinnym prislusnikom.

___________________________

https://us.cnn.com/2022/08/22/europe/si ... index.html
A grim winter will test Europe's support for Ukraine like never before.

The winter fuel crisis is something that European officials and diplomats are thinking about daily, with Russia accounting for about 55% of Europe's total gas imports in 2021.
European countries also have a thirst for Russian oil, with almost half of Russian oil exports going to the continent. The EU reportedly imported 2.2 million barrels of crude oil per day in 2021.

"Within the European Union, it will be very difficult and we must try to stick to our promise to cut off Russia when it comes to any profits from gas and other sources," says a senior European diplomat, referring to a deal struck between the EU member states to cut their use of Russian gas by 15%.
However, the agreement has been criticized for being voluntary, and officials fear that when push comes to shove, some EU countries simply won't play their part.
Chlapci sa zacinaju obavat, ze ich politike "externeho nepriatela" nebude uz nakoniec verit uplne nikto.
NATO.JPG
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3979
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zakony sa menia, a zmenia sa aj medzinarodne zakony.
Na obchvate v Bratislave za 130km/h v noci o druhej rano to bolo takmer na vodicak, dnes legalna rychlost.

Franto, takze ak ma exekutor vypne od energii, mozem na neho zautocit ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 77 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Brat žije v UK a dostal ponuku elektrika viazanosť 250 libier na mesiac alebo bez viazanosti 350 libier na mesiac. Ísť cestou viazanosti alebo bez s tým ,že možno to klesne.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3979
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Za aku spotrebu ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 77 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

iceberg8 napísal: Po 22 08, 2022 9:47 am Za aku spotrebu ?
To budem vedieť až večer,keď príde z práce. Býva v byte prízemny u nás je to 2-izbák a v UK je to 1-izbak.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3979
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nemoze vymenit byt? Maju tam nejake zohladnenie toho ze je prizemny byt? Aj ked ono zas potom ten prenajom je iny za iny byt, ak je v prenajme zohladnene, ze je to prizemny byt, tak tie neprizemne budu zas cenovo vyssie.. Velmi neprijemna situacia.. Este moze poziadat o vyssi plat, ak to urobia vsetci, budeme tam kde sme boli minuly rok :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4321
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Lawrence Freedman: "Autokracie mají tendenci dělat katastrofická rozhodnutí. To je Putinův případ"
https://blisty.cz/art/109411-lawrence-f ... ripad.html
--
Polsko ma s Ruskom velmi zlu skusenost a vie ze je "problematické", preto sa rozumne vyzbrojujú. Vedia ze Rusko si trufa iba na slabých.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4042
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

george1 napísal: Po 22 08, 2022 2:03 pm priamym dôsledkom ruského vraždenia ukrajincov a ruskej expanzívnej vojenskej politiky je fakt, že Fínsko aj Švédsko idú do NATO.

(...)

Polsko bude disponovať väčším počtom tankov než má Nemecko , Francúzsko a Veľká Británia spolu! A počet tankov je iba časť budúcej polskej armády. Poliaci nelenili, a objednali vysoké počty bojových lietadiel, protivzdušnej obrany, budujú masívne delostrelectvo.
Vstup Svedska a Finska do NATO je formalna zalezitost. Neutralita Svedska je uz davno len formalna zalezitost a obe krajiny su do NATO fakticky integrovane uz desatrocia. Politici z Helsiniek pre zapacenie sa ich buducim (uz aj formalnym) panom z Washingtonu proaktivne poslali na Ukrajinu zbrane hned v prvych dnoch vpadu ruskej armady.

Co sa polskej armady tyka, nebudu nad nou rozhodovat Poliaci, ale generali z NATO cez Washingtonom schvalenych politikov vo Varsave. Tak ako to ma teraz nezavisla suverenna ukrajinska armada a to este vobec nie je formalne v NATO.

To akoby sa Lukasenko chvalil aku velku armadu si Bielorusko buduje a ako su vdaka nej oni velmi nezavisly a suverenny. Smiesne.

Mimochodom doprajem Poliakom, aby po Ukrajine boli vladou USA obetovani oni - za to aku vladu si tam ohladom zahranicnej politiky toleruju si to asi aj zasluzia.

Ten pohansky barbar a agresor Atilla sa v historii pri pohlade na degeneraciu Rimskej rise v tom obdobi nazyval historikmi "Atilla - bic bozi". Ktohovie preco a ci zapad nahodou nie je zase v podobnom stave.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Po 22 08, 2022 3:32 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4321
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

podstatná je skutocnost, ze Polsko buduje armádu, ktoru Rusko nedokáže konvencnymi zbranami v buducnosti porazit.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4042
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Aj Afganistan ma vybudovanu taku. Ktoru bez atomoviek nedokazu porazit USA.
A stala ich 50 nasobne menej dolarov, nez stoji ta Polska.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jogo »

george1 napísal: Po 22 08, 2022 2:03 pm Poliakov k vybudovaniu takto silnej armády vedie určite ale aj trpká historická skúsenosť, ked si Hitler so Stalinom rozdelili Polsko.
S polským budovaním armády sa nedá než súhlasiť v súčasnej situácii.
Na území dnešného Poľska vždy prebiehali boje medzi Ruskom, Nemeckom a Poľskom. Preto Poliakom nevyčítam, že tak zbroja a rozumiem, prečo nemajú radi Rusov, ani Nemcov a prečo sa upli na USA.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4042
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Uz sa upli na GB pred druhou svetovou a vies ako to dopadlo. Tak ako to teraz dopadne s upnutim sa na USA.

Inak malokto vie, ze okolo roku 1600 Poliaci asi rok drzali Kremel.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Po 22 08, 2022 3:36 pm Uz sa upli na GB pred druhou svetovou a vies ako to dopadlo. Tak ako to teraz dopadne s upnutim sa na USA.

Inak malokto vie, ze okolo roku 1600 Poliaci asi rok drzali Kremel.
Topiaci sa aj slámky chytá, nemajú na výber...očividne sa nespoliehajú na NATO, keď tak urputne zbroja...vidia, čo sa stalo Ukrajine....
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4042
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na vyber maju. Mali by sa spravat trochu ako ludia. Nie ako KLDR.

Pozri na clenov NATO Turkov a na Madarov :D :D

A vies co sa stalo na Ukrajine? Ze tam niekto pred 8 rokmi statnym prevradom dosadil do Kyjeva podobnych pro-USA vojnovych stvacov, ako do Varsavy este predtym.

Nemci porobili v Polsku vacsie vrazdenia a cistky nez Sovieti - a ako vidis, to zrazu nie je problem. Cize je jasne, ze o tych "historickych hrozbach" sa jedna len o slogany.

Dufam, ze kazdy z vas navstivil Osviecim. Ja by som to zaviedol ako povinny naucny vylet na ZS aj na strednej skole.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4321
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Poliaci robia velmi dobre, Rusko rozumie len sile, ničomu inemu. Rusko treba držať čo najdalej od civilizovanej Europy.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4042
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Myslim ze od upadkovej Europy sa radi budu Rusi drzat aj sami. Hned ako upevnia Bielorusko-Polsku a Ukrajinsko-Slovensku hranicu proti expanzii USA, ktore rozumeju tiez len sile.

Tentokrat je SR odsudene, aby zdochynalo bez energii vo zvysku EU, ktora sa postupne stane marginalnym ekonomickym subjektom na svete, tak ako sa GB stala z celosvetoveho pana bezvyznamnym ostrovcekom.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Po 22 08, 2022 3:52 pm, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Po 22 08, 2022 3:39 pm A vies co sa stalo na Ukrajine?...
Už som ti dnes písal, že neverím ani jednej ani druhej strane. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4042
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal: Po 22 08, 2022 3:50 pm Už som ti dnes písal, že neverím ani jednej ani druhej strane. :D
Comu sa da na vojne neverit?
Rusi si bojuju za vlastne zaujmy a USA si bojuju za vlastne zaujmy.

Ten, kto je nepochopitelny - su Ukrajinci.
Mali zahrat mrtveho brouka, ako sme to my 1000 rokov kazdy krat zahrali (vcetne januara 2022 pri odovzdavani letisk). A videl by si, ze USA s Ruskom by sa isli tlct inde. Mozno do Polska alebo Finska, podla toho kde by nasli viac blbov co by sa nechali zneuzit na boj pre cudzie zaujmy. Garantovane by to nebolo akurat v Madarsku.

Ukrajinci, velkohubostou ste si zobrali cierneho Petra, a teraz sa da nad vami akurat tak pokrcit plecami. Smutne. Nasi susedia a nasi bratranci.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Po 22 08, 2022 4:00 pm, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Po 22 08, 2022 3:53 pm
jogo napísal: Po 22 08, 2022 3:50 pm Už som ti dnes písal, že neverím ani jednej ani druhej strane. :D
Comu sa da na vojne neverit?
Rusi si bojuju za vlastne zaujmy a USA si bojuju za vlastne zaujmy.

Ten, kto je nepochopitelny - su Ukrajinci.
Mali zahrat mrtveho brouka, ako sme to my 1000 rokov kazdy krat zahrali (vcetne januara 2022 pri odovzdavani letisk). A videl by si, ze USA s Ruskom by sa isli tlct inde. Mozno do Polska alebo Finska, podla toho kde by nasli viac blbov co by sa nechali zneuzit na boj pre cudzie zaujmy.
Z tej vojny sledujem len mapu, že kde sa nachádza front, tomu verím, ostatné beriem s veľkou rezervou a ty si predsa písal o majdane.

Ano Ukrajinci sa nechali vmanévrovať do tejto bratovražednej vojny s Rusmi, ale "Komu niet rady, tomu niet pomoci".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4042
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal: Po 22 08, 2022 4:00 pm Ano Ukrajinci sa nechali vmanévrovať do tejto bratovražednej vojny s Rusmi, ale "Komu niet rady, tomu niet pomoci".
Presne o tom dookola pisem.

Pocul som nazory, ze Putin urobil chybu, ze sa politikou USA nechal nachytat na pascu tamtej vojny. A moze to byt ciastocne pravda.
Co je ale garantovana pravda je, ze Ukrajinci sa vmanevrovanim pod taktovkou USA do tej vojny dostali do daleko vacsej pasce a srabu, nez Rusi a EU. Budu rozbiti a rozpolteni zobraci este aj v porovnani s Bielorusmi. Ktori aspon maju synov zdravych doma a strecha na dome im nehori.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 126 times

Re: DENNÝ POKEC - AUGUST 2022

Príspevok od používateľa Peter222 »

A čo hovoríte na toto? Len sa pýtam :)

https://www.youtube.com/watch?v=SbiAGkBQ9HY
Zamknuté

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"