Ázijské a Emerging ETF UCITS equivalent na AAXJ, ASHR, CNXT + ASEAN ETF UCITS, Small/mid cap + value ETF pre SK CZ

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
andresrockon11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 12 08, 2022 2:54 pm

Ázijské a Emerging ETF UCITS equivalent na AAXJ, ASHR, CNXT + ASEAN ETF UCITS, Small/mid cap + value ETF pre SK CZ

Príspevok od používateľa andresrockon11 »

Dobrý deň,

Hľadám ekvivalent ETF UCITS pre tieto ETF, ktoré sú dostupné pre investorov z EÚ.
AAXJ iShares MSCI All Country Asia ex Japan ETF
ASHR Xtrackers Hvst CSI 300 China A-Shs ETF
ETF CNXT VanEck ChiNext
+ ETF UCITS pre región ASEAN ako ASEA Global X FTSE Juhovýchodná Ázia ETF.
Môžete mi dať ticker pre takéto ETF, ideálne dostupné na Interactive Brokers?

Prípadne, kto sa vyzná, môžete napísať vaše obľúbené tickery na Emerging markets, Aziu, pripadne faktorove ETF na tieto regiony (small/mid cap a value).

Ďakujem za pomoc.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 272
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Ázijské a Emerging ETF UCITS equivalent na AAXJ, ASHR, CNXT + ASEAN ETF UCITS, Small/mid cap + value ETF pre SK CZ

Príspevok od používateľa hifron »

Treba investovať do toho, v čom človek vidí svoj dôvod ako ochcať trh. A to závisí od konkrétneho človeka, v čom si verí(a toto je práve rozdiel medzi USA a Áziou)...
andresrockon11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 12 08, 2022 2:54 pm

Re: Ázijské a Emerging ETF UCITS equivalent na AAXJ, ASHR, CNXT + ASEAN ETF UCITS, Small/mid cap + value ETF pre SK CZ

Príspevok od používateľa andresrockon11 »

hifron napísal: Pi 12 08, 2022 3:28 pm Treba investovať do toho, v čom človek vidí svoj dôvod ako ochcať trh. A to závisí od konkrétneho človeka, v čom si verí(a toto je práve rozdiel medzi USA a Áziou)...
Asi ste neporozumel mojej otazke, hladam ekvivalenty na dane ETF, aby som ich mohol kupit v EU.
jcar
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut 03 08, 2021 11:42 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Ázijské a Emerging ETF UCITS equivalent na AAXJ, ASHR, CNXT + ASEAN ETF UCITS, Small/mid cap + value ETF pre SK CZ

Príspevok od používateľa jcar »

Možno pomôže stránka https://www.justetf.com/en/find-etf.html
Napr. k AAXJ by mohol zodpovedať UBS ETF (IE) MSCI AC Asia Ex Japan SF UCITS ETF (USD) A-acc (ticker v IB je UIQI). Hoci ETF je akumulačný, problémom by pre niekoho mohlo byť, je že replikuje synteticky. Domnievam sa však, že na tej stránke je možné ľahko vyklikať požadované parametre a vidieť či vo forme UCITS niečo vhodné existuje.
andresrockon11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 12 08, 2022 2:54 pm

Re: Ázijské a Emerging ETF UCITS equivalent na AAXJ, ASHR, CNXT + ASEAN ETF UCITS, Small/mid cap + value ETF pre SK CZ

Príspevok od používateľa andresrockon11 »

jcar napísal: Pi 12 08, 2022 6:53 pm Možno pomôže stránka
Napr. k AAXJ by mohol zodpovedať UBS ETF (IE) MSCI AC Asia Ex Japan SF UCITS ETF (USD) A-acc (ticker v IB je UIQI). Hoci ETF je akumulačný, problémom by pre niekoho mohlo byť, je že replikuje synteticky. Domnievam sa však, že na tej stránke je možné ľahko vyklikať požadované parametre a vidieť či vo forme UCITS niečo vhodné existuje.
Justetf poznam ofc, ale nenasiel som tam UCITS ekvivalenty tychto ETFiek
AAXJ iShares MSCI All Country Asia ex Japan ETF
ASHR Xtrackers Hvst CSI 300 China A-Shs ETF
ETF CNXT VanEck ChiNext
+ ETF UCITS pre región ASEAN ako ASEA Global X FTSE Juhovýchodná Ázia ETF.
Preto som sa tu spytal, ci by niekto nevedel poradit ekvivalentne alebo podobne ETF alebo kombinaciu ETF.
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: Ázijské a Emerging ETF UCITS equivalent na AAXJ, ASHR, CNXT + ASEAN ETF UCITS, Small/mid cap + value ETF pre SK CZ

Príspevok od používateľa Palo »

...a pozrel si si vobec tu stranku justetf?
Lebo, ked len tak rychlo navolil filter, tak mi vyskoci aj napr.:
Lyxor MSCI AC Asia Ex Japan UCITS ETF - Acc
https://www.lyxoretf.co.uk/en/instit/pr ... 068161/eur

alebo Xtrackers Harvest CSI300 UCITS ETF 1D
https://etf.dws.com/en-lu/LU0875160326- ... ts-etf-1d/

Ak nechces distribucne, tak akumulacne ETF na index CSI 300:
Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C
https://etf.dws.com/en-lu/LU0779800910- ... ts-etf-1c/
andresrockon11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 12 08, 2022 2:54 pm

Re: Ázijské a Emerging ETF UCITS equivalent na AAXJ, ASHR, CNXT + ASEAN ETF UCITS, Small/mid cap + value ETF pre SK CZ

Príspevok od používateľa andresrockon11 »

Palo napísal: Št 18 08, 2022 8:23 am ...a pozrel si si vobec tu stranku justetf?
Lebo, ked len tak rychlo navolil filter, tak mi vyskoci aj napr.:
Lyxor MSCI AC Asia Ex Japan UCITS ETF - Acc

alebo Xtrackers Harvest CSI300 UCITS ETF 1D


Ak nechces distribucne, tak akumulacne ETF na index CSI 300:
Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C
A ty si cital, co som pisal a pozeral si zlozenie tych ETF?

Potrebujem ekvivalent na tieto 4
AAXJ iShares MSCI All Country Asia ex Japan ETF
ASHR Xtrackers Hvst CSI 300 China A-Shs ETF
ETF CNXT VanEck ChiNext
+ ETF UCITS pre región ASEAN ako ASEA Global X FTSE Juhovýchodná Ázia ETF.

Natukat filtre justetf viem, poznam ten web, pytal som sa tu preto, lebo som tam nenasiel ekvivalenty. Ked chces mudrovat, ako typicky slovak a nenapises k veci pridanu hodnotu, radsej nepis nic. Ak poznas ekvivalenty, tak napis a ak nepoznas, radsej si odpusti komentar off topic.

Americke ETF: ASHR Xtrackers Hvst CSI 300 China A-Shs ETF - Na toto si poslal zle ETF, nenasiel som ziadne ekvivalent na justetf
Tieto 2 co si poslal ETF maju ine zlozenie a nie su ekvivalenty-porovnaj si top 10 firiem v ETF, regiony a sektory na morningstar co uk.
Xtrackers Harvest CSI300 UCITS ETF 1D

Akumulacne ETF na index CSI 300:
Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C

ETF CNXT VanEck ChiNext - neposlal si ekvivalent, nevidim na justetf.
ETF UCITS pre región ASEAN ako ASEA Global X FTSE Juhovýchodná Ázia ETF - neposlal si ekvivalent, nevidim na justetf


Americke ETF: AAXJ iShares MSCI All Country Asia ex Japan ETF - toto je ok
Ekvivalent: Lyxor MSCI AC Asia Ex Japan UCITS ETF - Acc, ISIN LU1900068161, Ticker APEX

Pre ludi, co zaujima tato tema, doporucujem Vojta Zizka podcast, ktory ma vyjst najblizsie, sa ma venovat tejto teme. Bude tam @kweenolog z twitteru, ktory sa venuje azijskym akciam. Ak by mal niekto ekvivalenty ASHR, CNXT, ASEA, napiste do komentara.
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: Ázijské a Emerging ETF UCITS equivalent na AAXJ, ASHR, CNXT + ASEAN ETF UCITS, Small/mid cap + value ETF pre SK CZ

Príspevok od používateľa Palo »

Ty si fakt "dobry". Chcem Ti pomoct, venujem tomu svoj cas a miesto podakovania sa budes NEOPRAVNENE do mna navazat. Prave Ty si ukazal ako sa "typicky slovak", aby som pouzil tvoju narazku, sprava. Presne pre taketo reakcie tu prispevam iba vynimocne.

Takze:
1.) Ja nie som povinny Ti vyhladavat ekvivalent na vsetky Tebou uvedene ETF. Poslal som Ti z dobrej vole na prve dve ETF,
2.) Prve ETF je ok, ako si sam uznal.
3.) Povedz mi, v com nie je druhe ETF ok? Lebo podla mna je ok.
Ked si pozries priamo web daneho ETF, tak tvoje Xtrackers Harvest CSI 300 China A-Shares ETF kopiruje index CSI 300, pricom v TOP 10 k 17.8.22 ma pozicie:
Kweichow Moutai - podiel 6,1%
Contemporary Amperex Technology 3,9%
Ping An Insurance Group 2,3%
China Merchants Bank 2,2%
LONGi Green Energy Technology-A 1,9%
WULIANGYE YIBIN 1,7%
BYD 1,5%
China Yangtze Power 1,4%
MIDEA GROUP 1,3%
Industrial Bank 1,3%

ekvivalent Xtrackers Harvest CSI300 UCITS ETF 1D, ktory som uviedol, kopiruje ten isty index CSI 300, pricom v TOP 10 k 17.8.22 ma podla webu tohto ETF pozicie:
KWEICHOW MOUTAI 6,1%
CONTEMPORARY AMPEREX TECHNOLOGY 3,6%
CHINA MERCHANTS BANK 2,5%
PING AN INSURANCE GROUP 2,5%
LONGI GREEN ENERGY TECHNOLOGY 1,9%
WULIANGYE YIBIN 1,7%
BYD 1,5%
CHINA YANGTZE POWER 1,4%
MIDEA GROUP 1,3%
INDUSTRIAL BANK 1,3%
andresrockon11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 12 08, 2022 2:54 pm

Re: Ázijské a Emerging ETF UCITS equivalent na AAXJ, ASHR, CNXT + ASEAN ETF UCITS, Small/mid cap + value ETF pre SK CZ

Príspevok od používateľa andresrockon11 »

Palo napísal: Št 18 08, 2022 1:05 pm Ty si fakt "dobry". Chcem Ti pomoct, venujem tomu svoj cas a miesto podakovania sa budes NEOPRAVNENE do mna navazat. Prave Ty si ukazal ako sa "typicky slovak", aby som pouzil tvoju narazku, sprava. Presne pre taketo reakcie tu prispevam iba vynimocne.

Takze:
1.) Ja nie som povinny Ti vyhladavat ekvivalent na vsetky Tebou uvedene ETF. Poslal som Ti z dobrej vole na prve dve ETF,
2.) Prve ETF je ok, ako si sam uznal.
3.) Povedz mi, v com nie je druhe ETF ok? Lebo podla mna je ok.
Ked si pozries priamo web daneho ETF, tak tvoje Xtrackers Harvest CSI 300 China A-Shares ETF kopiruje index CSI 300, pricom v TOP 10 k 17.8.22 ma pozicie:
Kweichow Moutai - podiel 6,1%
Contemporary Amperex Technology 3,9%
Ping An Insurance Group 2,3%
China Merchants Bank 2,2%
LONGi Green Energy Technology-A 1,9%
WULIANGYE YIBIN 1,7%
BYD 1,5%
China Yangtze Power 1,4%
MIDEA GROUP 1,3%
Industrial Bank 1,3%

ekvivalent Xtrackers Harvest CSI300 UCITS ETF 1D, ktory som uviedol, kopiruje ten isty index CSI 300, pricom v TOP 10 k 17.8.22 ma podla webu tohto ETF pozicie:
KWEICHOW MOUTAI 6,1%
CONTEMPORARY AMPEREX TECHNOLOGY 3,6%
CHINA MERCHANTS BANK 2,5%
PING AN INSURANCE GROUP 2,5%
LONGI GREEN ENERGY TECHNOLOGY 1,9%
WULIANGYE YIBIN 1,7%
BYD 1,5%
CHINA YANGTZE POWER 1,4%
MIDEA GROUP 1,3%
INDUSTRIAL BANK 1,3%
1. Ak pomozes dik, ak nepomozes nepis radsej nic, lebo sa tym spamuje diskusia. Samozrejme, ze to je kazdeho dobra vola, ze prispeje, ale ked nemam pomoct druhym, nebudem komentovat.
2. Ano, to jedine si poslal vhodny ekvivalent-Thanks
3. ASHR Harvest CSI 300 China A-Shares ETF - Sector allocation TOP 3 Financials 19% Industrials 16%, Information technology 15%
TOP 5 pozicii Kweichow, CATL, Ping, China Merchants Bank, Longi
tinyurl. com/ashrashr

To prve, co si doporucil ako ekvivalent, by som nechcel, lebo je distribucne a nie je to ekvivalent, lebo ma podla justetf ine zlozenie. Xtrackers Harvest CSI300 UCITS ETF 1D ISIN LU0875160326 tinyurl. com/ffinfo11

Ak by som vybral to druhe, teda akumulacne ETF kvoli danovym vyhodam, podla justetf ma tiez ine zlozenie.
Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C ISIN LU0779800910

Sector allocation 21% TOP 3 Financials, 15,7% Consumer staples, 13% Consumer discretionary
Top 5 pozicii Moutai, Amperex, Merchants bank, Ping, Wuliangye
tinyurl. com/ffinfo22

Ako vidis, je to ine, navyse swap ETF nie su moc dobre, ale to tu nejdem rozoberat.

4. ETF CNXT VanEck ChiNext - neposlal si ekvivalent, nevidim na justetf.
ETF UCITS pre región ASEAN ako ASEA Global X FTSE Juhovýchodná Ázia ETF - neposlal si ekvivalent, nevidim na justetf

Ak vies a chces pomoct, mozes napisat, ak nevies, alebo nechces pomoct tak nemusis. Ja ked viem pomozem, ale ked neviem alebo nechcem pomoct nepisem. Co mozem doporucit, pravdepodobne odpoved na otazky budu v podcaste Vojtu Zizku, kde bude kweenolog a JanRuziJan z twitteru-odbornici na Aziu. To je vsetko :)
andresrockon11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 12 08, 2022 2:54 pm

Re: Ázijské a Emerging ETF UCITS equivalent na AAXJ, ASHR, CNXT + ASEAN ETF UCITS, Small/mid cap + value ETF pre SK CZ

Príspevok od používateľa andresrockon11 »

Aby sme sprehladnili tuto diskusiu, hladame europsky UCITS ekvivalent na tieto ETF-idealne akumulacne a nie swap, nie synteticke na tieto americke ETF:
ETF CNXT VanEck ChiNext
ETF UCITS pre región ASEAN ako ASEA Global X FTSE Juhovýchodná Ázia ETF
ASHR Harvest CSI 300 China A-Shares ETF

Tak ako je na priklad na AAXJ ekvivalent LU1900068161
Americke ETF: AAXJ iShares MSCI All Country Asia ex Japan ETF - toto je ok
Ekvivalent: Lyxor MSCI AC Asia Ex Japan UCITS ETF - Acc, ISIN LU1900068161, Ticker APEX

Na ASEAN som nasiel Invesco ASEAN Equity Fund ISIN: LU1775947333 a tiez tieto 2 ETF LU0441852612 LU0048573645, ale nejde mi ich kupit na Interactive Brokers alebo T212.
Ak niekto vie doporucit a chce pomoct, napiste do diskusie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"