Správa mesačných príjmov / výdajov domácnosti

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
ZuggyZips
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2021 3:00 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Správa mesačných príjmov / výdajov domácnosti

Príspevok od používateľa ZuggyZips »

Ahojte. Chcel by som získať lepší prehľad o mesačných výdajoch a príjmoch svojej domácnosti. Nemáte niekto niekde napr. offline predvarený Excel do ktorého by som si na mesačnej báze nahadzoval relevantné veci, doplnil by som si tam sheet na médiá (spotreba vody, plynu, ..).... ?

Nehľadám nič online, žiadne aplikácie spriahnuté s internet bankingom, ani riešenia ala Finax..
:otaznik: Podotázka - ako danú tému menežujete vy?
"Life’s barely long enough to get good at one thing. So be careful what you get good at."
-Rust Cohle.
https://ibkr.com/referral/andrej866
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: Správa mesačných príjmov / výdajov domácnosti

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Staci mi bezny pohlad do historie internetbankingu. Ale zvazil by som excel.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Správa mesačných príjmov / výdajov domácnosti

Príspevok od používateľa hifron »

Raz bolo niekde ako nejaký pekár neustále nakupoval nejaký materiál ako múku, olej a podobne, predával neustále svoje výrobky a myslel si, ako mu to ide(v tvorbe pečiva sa vyznal) a ako kupoval a predával, niekedy mu niečo nevychádzalo a po rokoch v biznise zistil, že krachol...

Dnes to navyše takí pekári nemajú vôbec jednoduché a na Slovensku, a v Čechách prebieha združovanie do väčších celkov(s homologizáciou výroby) a nastáva niečo ako europivo s tým, že pekári rovnako ako iné profesie nemajú niektoré voľby a dnes sú navyše dosť v trabloch...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Správa mesačných príjmov / výdajov domácnosti

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Pekarne este existuju? Mam pocit, ze je ich coraz menej a menej a ludia bud nejedia pecivo, alebo jedia zo zahranicnych retazcov..

Mozno by stalo za zvazenie vyrobit si taky excel, ale to bude casovo narocne, preto to nerobim, lebo vzdy nakupujem rozne (ine obchody) a su rozne akcie a neakcie, a tym padom je to casovo narocne a zlozite si robit seriozny tracking.. Viacmenej viem, pod aku hodnotu sa nedostanem :)
Odoslané z počítača
Max100
Silver Member *
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 22 times

Re: Správa mesačných príjmov / výdajov domácnosti

Príspevok od používateľa Max100 »

My to mame doma tak old school.V kuchyni mame stolovy kalendar a tam ked pridem z nakupu napisem potraviny a suma za nakup.Pride zena z drogerie,napise drogeria a suma.Zaplatim benzin napisem atd.Raz za tyzden odpisem vodu.Elektrinu som doteraz neriesil,ale uz zacnem pisat na mesacnej baze.Na konci mesiaca zosumarizujem.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Správa mesačných príjmov / výdajov domácnosti

Príspevok od používateľa wladas »

Ja si nahrubo ratam mesacne vydavky+usetrene (investovane) podla IB a zvlast pisem nepravidelne nakupy vyssej sumy cca od 50€. Konkretnejsie to nepotrebujem.
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 53 times
Been thanked: 31 times

Re: Správa mesačných príjmov / výdajov domácnosti

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

Ja rozmyslsm ze budem nakupovat potraviny online, lebo vtedy dostanes zoznam co si kupil a ceny. Skopirujes a das do excelu a nemusis prepisovat manualne
Používateľov profilový obrázok
ZuggyZips
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2021 3:00 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Správa mesačných príjmov / výdajov domácnosti

Príspevok od používateľa ZuggyZips »

Vďaka za odpovede. vybral som si z toho svoje. Internet banking historia mojej banky vie "nahrubo" napovedať, len to potrebujem ešte trochu viac povýšiť.
"Life’s barely long enough to get good at one thing. So be careful what you get good at."
-Rust Cohle.
https://ibkr.com/referral/andrej866
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Správa mesačných príjmov / výdajov domácnosti

Príspevok od používateľa wladas »

uhlikova_stopa napísal: Št 08 09, 2022 10:44 am Ja rozmyslsm ze budem nakupovat potraviny online, lebo vtedy dostanes zoznam co si kupil a ceny. Skopirujes a das do excelu a nemusis prepisovat manualne
Coop Jednota a Terno posielaju blok na mail namiesto vytlacenia na pokladni ked chces.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"