TIPS vs Long term bonds

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Filip26
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ne 07 03, 2021 6:06 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

TIPS vs Long term bonds

Príspevok od používateľa Filip26 »

V rámci svojich ETF portfóli mám alokovaných 12-24% v dlhopisoch.

Minulý rok som kupoval TIP1E (https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 1459801780)
Očakávania boli, že inflácia pôjde ešte hore a to sa premietne do rastu ceny. Na druhú stranu som rátal so zvyšovaním sadzieb ktoré bude tlačiť cenu nadol, preto som vybral splatnosť 1-10y, ktoré má nižšiu duráciu, aby ten pokles nebol taký výrazný.

Ciel je mať TIPS dočasne a potom prejsť na DTLA (https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 00BFM6TC58)
Ktoré sú dlhodobo vhodnejším doplnkom akcií. A síce s priemernou splatnosťou 25y majú vyššiu duráciu a náchylnosť na zmenu sadzieb.

Zásadná otázka nieje či, ale ako a kedy urobiť presun z TIP1E na DTLA ?

Priemerný nákup TIP1E mám cca 12,20, teraz je na cca 11,24, tj nerealizovaná strata cca -7,5%
Na druhú stranu DTLA je za posledný rok -30% a klesá výrazne rýchlejšie ako TIP1E s -7%
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: TIPS vs Long term bonds

Príspevok od používateľa andre »

Podla modeloval to vyzera tak, ze kym bude FED dvihat uroky bondy pojdu este dolu. Cize v podstate teraz moc nema zmysel drzat bondy.

Ja by som postupoval takto - rozdelil by som to na niekolko presunov, podla toho o aku velku sumu sa jedna. Lebo triafat dno je vzdy umenie.

A stanovil by som si 2. spustace presunu:

1. ked FED zacne hovorit o spomaleni zvysovania resp. znizovani urokov. To bude impulz na odraz od dna.
2. podla TA napr. cez SMA 200 vid. obrazok nizsie, ked sa otoci downtrend na bondoch.
Prílohy
chrome_iqH87ahnsP.png
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"