Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ako na IB zarábať len na držaní forintov za 9,49 % úrok?!

Príspevok od používateľa Marko »

osamely chodec
ja sa daniam dobré rozumiem a nepotrebujem hľadať daňového poradcu.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako na IB zarábať len na držaní forintov za 9,49 % úrok?!

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Marko napísal: So 15 10, 2022 6:19 pm " v momente ked si zamenis EUR za HUF uz robis trading, to len aby sme si ozrejmili pojmy"

osamely chodec niečo na tom trochu je, lebo dane za úroky 19 % ma neminú a budem platiť bežnú taxu rovnako ako v banke za úroky, ale ani sporenie v banke nie je trading.

Aj sporenie v banke je trading, si long na fiat menu v ktorej mas terminovany ucet :) len sporenie v banke ma aj iny sposob zdanovania.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ako na IB zarábať len na držaní forintov za 9,49 % úrok?!

Príspevok od používateľa Marko »

A nikto mi tu z vás odborníkov neporadí ohľadom tejto mojej druhej témy ktorá je tu vyššie a ktorú mi tu prehodili a spojili s touto a čiže:

Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?.....
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ako na IB zarábať len na držaní forintov za 9,49 % úrok?!

Príspevok od používateľa Marko »

môžem s tebou súhlasiť osamely chodec čo sa týka filozofie , len oproti tradingu rozdiel v sporení v banke, alebo u brokera je oveľa menej rizikovejšie. Ver, že práve sme v poriadnej búrke a vedel som to už na začiatku a ide na nás dlhodobý hurikán kt. nenechá ani nitku suchú. PRETO rada -utekajme kto môže, alebo sa treba nám dobre skryť, aby sme prežili v zdravý a bohatstve.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako na IB zarábať len na držaní forintov za 9,49 % úrok?!

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Plne s tebou suhlasim len utek do HUF nevyzera ako bezpecny pristav.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ako na IB zarábať len na držaní forintov za 9,49 % úrok?!

Príspevok od používateľa Marko »

samozrejme s tým huf som to nemyslel celkom vážne a nie som samovrah. Zisk by bol dosť otázny.
Ja investujem jednoznačne do českej koruny kašľať na veľmi rizikových Maďarov čo permanentne padajú dole. Lebo napr. na českú je referenčná sadzba len (BM - 0.25%).
- len na huf majú rekord IB(BM - 3%) čo je zder a neprijateľné na také riziko.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ako na IB zarábať len na držaní forintov za 9,49 % úrok?!

Príspevok od používateľa Marko »

ak by som mal teraz tradovať a ver že toto ma teraz veľmi láka, tak všetko vsádzam na dlhodobý pád trhov po celom svete.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako na IB zarábať len na držaní forintov za 9,49 % úrok?!

Príspevok od používateľa osamely chodec »

medzi HUF a CZK nie je velky rozdiel, obe su male lokalne meny . Ak pride panika na trhy, tak tieto meny to schytaju, lebo su malo likvidne. Proste su uzke dvere pre vsetkych co naraz chcu ist prec.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ako na IB zarábať len na držaní forintov za 9,49 % úrok?!

Príspevok od používateľa Marko »

chápem, ale česká sa historicky držala a drží veľmi dobré a je teraz veľmi nemám na výber pri investovaní, lebo naozaj všetko padá aj samotné euro, ktoré som nestihol zameniť za doláre!
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

Ahojte,

Chcel by som získať úrok z trhovej sadzby na svojich neinvestovaných hotovostných zostatkoch.
Potrebujem poradiť nejakého dobrého a výhodného brokera.
Zaujíma ma celková výhodnosť brokera berúc do úvahy výšku úroku a zaplatené poplatky.

Chcem investovať nie tradovať, ale teraz netradične v kríze, len na zarábaní z úrokoch na českej korune.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

rozumiem, že je to ťažká otázka, tak aspoň nejakého lepšieho brokera cez ktorého by som poberal úroky za neinvestované hotovostné zostatky, neporadíte?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa andre »

Marko: uz si tu na tu istu temu vytvoril 4 vlakna. Nestaci? Ja uz som nejake zlucil a ty vytvaras stale dalsie..

Aky to ma zmysel?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brokera neriešime kvôli úročeniu vkladov, takže neviem, či to niekto bude pre teba riešiť. Mňa u brokera zaujímajú iné kritéria a pri margin účte, kedy sa obchoduje na páku je pre nás dôležité kolko my platíme brokerovi za to, že nám požičiava , alebo kolko účtuje úrok ked si požičiavame na short. V margin úrokoch má IBKR najlepšie sadzby a ostatné ma nezaujíma. Prakticky 12 rokov boli na trhu velmi nízke úrokové sadzby, preto sa nikto úrokmi nezaoberal. Problém bol opačný, lebo broker účtoval negatívne sadzby na EUR a to až -2%. takže toto som ja napríklad riešil.

Čo sa týka toho, že chceš držať vklad na úročenie CZK treba si podľa mňa pozrieť termínované vklady v českých bankách.
V SR máme takisto možnosť uložiť peniaze na termínovaný vklad v CZK..máme tu pobočky českých bánk, ale videl som aj ponuky u bánk žralokov, neviem, či JT, alebo Privat banky.
Kedysi ked bola inflácia napr. 4%p.a., tak na termíňákoch bolo vyššie sadzby (čím dlhší termíňak , tým vyššie ). Napríklad si pametám 6% p.a. pri 3R termíňaku, takže takto sa dala poraziť inflácia. Toto si pozri a potom môžeš zvážiť mať účet v takej banke a IB (brokera ) využiť ako lacnú zmenáreň...Čiže napr. 100 000 EUR si u brokera zadarmo zmeniť na CZK a potom poslať do banky v SR na výhodne úročený termíňak v CZK.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa jaja »

IBUK mi dává 2.58% na USD nad 10k a 4.781% na CZK nad 250k. Ale nevím, jestli se ti podaří tam založit účet. Spořák u nás bez výpovědi na CZK je až 6.01% (MaxBank).
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

andre na všeobecnú tému úroky som síce urobil ako vravíš viac tém, ale obsah bol iný najprv mi išlo hlavne informovať o úroku 9.75%,na huf potom ma zaujímal aký broker je naj na úroky čo je iná téma a tú si mi z oči ľudí akoby bohužiaľ pre mňa ju zrušil a spojil, tak som na to nedostal vôbec žiadnu odpoveď a bol som nútený ju tu teraz obnoviť a zjednodušiť, aby mi aspoň niekto mohol tu poradiť a zázrak sa stal JUGGLER SI to všimol vďaka
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

JUGGLER vďaka za podrobné info, len keby to bolo také jednoduché ako vravíš, tak už možno dávno by som bol v českej banke, ale ako som sa na nete od viacerých dozvedel a už som to tu raz spomínal, že v Česku si Slovák nemôže založiť terminovaný účet a brať úroky, ale radšej si to pre istotu zajtra i v českej banke overím.

"Čiže napr. 100 000 EUR si u brokera zadarmo zmeniť na CZK a potom poslať do banky v SR na výhodne úročený termíňak v CZK." dobrý tip a áno aj na to som už myslel a plánoval využiť ak by....


ako som spomínal ja nechcem tradovať, lebo je to komplikované, rizikové, .....
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

ešte raz vďaka jaja za info, len tak ako správne pochybuješ ,že:" nevím, jestli se ti podaří tam založit účet- Spořák "

tak najskôr máš pravdu, že sa to nedá.
Filip26
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ne 07 03, 2021 6:06 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Filip26 »

Marko napísal: St 19 10, 2022 9:52 pm ešte raz vďaka jaja za info, len tak ako správne pochybuješ ,že:" nevím, jestli se ti podaří tam založit účet- Spořák "

tak najskôr máš pravdu, že sa to nedá.
Dá sa to, riešilo sa to tu
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... hp?t=24651
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

Filip26 tak díki za super tip a overím si to aj priamo v banke, lebo až vtedy uverím.
Problém českej banky je viazanosť, fixný úrok na pol roka ktorý by mal ísť ešte vyššie, úrok z úroku pol ročný nie je zlý, ale ib má extrém úrok mesačný pre bonitnejších!
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marko napísal: St 19 10, 2022 9:52 pm ešte raz vďaka jaja za info, len tak ako správne pochybuješ ,že:" nevím, jestli se ti podaří tam založit účet- Spořák "

tak najskôr máš pravdu, že sa to nedá.
Jaja ti písal, že sa ti nepodarí založiť účet u IBUK. My sme všetci zmigrovali z U.K. do EU ked sa nedohodli po Brexite.
Jaja nezmigroval a oni mu umožnili zostať. Asi im Peterffy povedal - toho mi tu nechajte, ten nám tu vytrejdil tisíce % :)

Účet v ČR ti založia všade. len z IBCE ti nebudú chcieť poslať peniaze do banky v krajine kde nie si rezidentom.
Ale české banky majú pobočky aj tu. napr. Fio, ČSOB....takisto pozri tie banky žralokov, oni robia biznis v ČR a tu ponúkajú úroky:

Úrokové sadzby od 13. 10. 2022* pri založení termínovaného vkladu v J&T BANKE


https://www.jtbanka.sk/produkty/termino ... gLyUPD_BwE

Úroková sadzba
CZK

Úroková sadzba
6 mesiacov 5,85 % p. a.
9 mesiacov 6,15 % p. a.
1 rok 6,30 % p. a.
15 mesiacov 6,30 % p. a.
18 mesiacov 6,30 % p. a.
2 roky 6,30 % p. a.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

dík JUGGLER za tip

ja som neplánoval a si nechcem založiť účet u nevýhodných maďaroch-IBCE a ani u gbr-IBUK, ale založím si ako som písal v Ib -Írsko, lebo tam majú rovnaké podmienky ako v IBUK a môžem sporiť nateraz pokiaľ trhy padajú.
Filip26
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ne 07 03, 2021 6:06 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Filip26 »

Marko napísal: Št 20 10, 2022 1:08 am dík JUGGLER za tip

ja som neplánoval a si nechcem založiť účet u nevýhodných maďaroch-IBCE a ani u gbr-IBUK, ale založím si ako som písal v Ib -Írsko, lebo tam majú rovnaké podmienky ako v IBUK a môžem sporiť nateraz pokiaľ trhy padajú.
IB ťa ako rezidenta SR dá automaticky pod maďarskú IBCE. Írske IBIE môžeš mať keď si založíš účet cez Lynx, ale tí majú pre zmenu vyššie poplatky.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

Filip26: "IB ťa ako rezidenta SR dá automaticky pod maďarskú IBCE. Írske IBIE "

What?? a to som sa až teraz takú najdôležitejšiu vec dozvedel?! Tak to všetko pre mňa mení a idem teraz do J&T BANKy na úroky, lebo ich má super!

Ďakujem ti veľmi pekne Filip, že si ma varoval včas. Obávam sa, že máš pravdu. A ty Filip vieš to naisto , že skončím automaticky pod maďarskú IBCE?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Je naozaj najvýhodnejšia konverzia meny u IB?

Príspevok od používateľa Marko »

Prosím potrebujem poradiť.

Vraj konverzia u IBCE je akoby zadarmo, za 0.5 eura.

Mám záujem využiť IB na lacnú jednorazovú zmenu meny z eura na czk a konkrétne zmena celých 100 000 euro na czk.
Viem, že u ib je to najlacnejšie.
Z eurového cash účtu treba mi len jednoducho urobiť konverziu na czk a zobrať si z IB české koruny a poslať ich hneď po lacnej výmene do banky na Slovensko. A to je celé.

Za prevod týchto zmenených peňazí- celej sumy do mojej banky na Slovensko neplatím nič? Alebo ako to je naozaj?

Koľko MA Tá zmena CELKOVO BUDE Stáť? Len poplatok za konverziu 0.5 eura a to je všetko?
dostanem devízový kurz rovnaký aký ma ECB?

Ako by sa táto zmena dalo najlacnejšie zrealizovať, aby aj som nemal náhodou nejaké problémy?

inak jedná sa len o jednorazovú zmenu mien z eura na czk (spotový obchod) takže jednorazová zmena mien sa nezdaňuje a v žiadnom prípade nebude braný ako forex!?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Je naozaj najvýhodnejšia konverzia meny u IB?

Príspevok od používateľa andre »

Marko: kedy konecne pochopis, ze na kazdu novu/opakujicu sa otazku netreba vytarvat nove vlakno?

Ved to daj do toho 1, sak sa pytas veci stale k tej istej teme. A na otazku co si dal do nadpisu si si hned aj sam odpovedal..

K otazke: IBCE ti nedovoli len tak menit meny, co keby si si precital vlakno k IB, tam sa to preberalo za posledny rok niekolko krat. Vlastne by si sa tam dozvedel asi vsetko, na co si sa pytal..

Pouzi revolut, alebo podobnu sluzbu a posli peniaze zhodnocovat do J&T alebo inej banky. V EU podla mna nenajdes brokera, ktory by ti splnil co ocakavas.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Je naozaj najvýhodnejšia konverzia meny u IB?

Príspevok od používateľa Croven »

Dá sa to spraviť tak, že pošleš si na IB eura, v IB si ako svoju hlavnú menu zmeníš na CZK a potom ti pôjdu zameniť eurá na koruny (zmena trvá tušim 24h).
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Marko az bude eur/czk za 29 pochopis je si robil trading :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

Tak vďaka Andre za info a rady.

"IBCE ti nedovoli len tak menit meny, co keby si si precital vlakno k IB.."
Tak to som vážne nevedel. A ďalšia novinka pre mňa a veľmi dôležitá čo mi pomení zásadne moju inv. stratégiu. tak to je dobrá rada. a prečítam si to, ak to vôbec nájdem v tom bordeli a radšej už tu nebudem vytvárať nové témy, len pracne budem radšej hľadať v tých starých, aby som tu s tým nerobil nikomu problémy a za to sa ti ospravedlňujem, lebo nevedel, som ako to tu u vás funguje.

"IBCE ti nedovoli len tak menit meny"
vieš mi prosím Andre stručne to vysvetliť aké majú na to brokeri obmedzenia?

Inak čo sa týka vytvárania nových tém, tak nechápem prečo je tu na to taká averzia, veď na iných fórach práve z toho žijú.
teraz má zaujíma len konverzia mien u brokerov a nič iné a asi bola chyba, že som napísal to IB

Tamtie témy som už definitívne ja ukončil a už ma nezaujímajú, lebo už som dostal na ne odpovede ktoré som chcel.
Takže tu to funguje akože, tak , že vytvorím si 1 tému a koniec. A tam budem vkuse roky točiť veci dookola o investovaní, lebo aj to je nakoniec, len 1 téma podľa vás, alebo nie?
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

osamely chodec- tak to si ja potom rád zatrejdujem, ale môže to byť kľudne aj 20 a zarobím.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

Croven - napísal
"Dá sa to spraviť tak, že pošleš si na IB eura, v IB si ako svoju hlavnú menu zmeníš na CZK a potom ti pôjdu zameniť eurá na koruny (zmena trvá tušim 24h)."

no super Croven dobre by to bolo keby to bolo naozaj tak ako vravíš, ale vraj budem mať z toho problémy: "IBCE ti nedovoli len tak menit meny, radšej revolut"
Tak kde je pravda? Lebo ja to chcem zmeniť menu, len jednorazovo max. raz za 1 rok a vytiahnuť zmenené prachy a poslať ich do banky na Slovensko . Da sa to takto urobiť vôbec na IBce bez problémov?
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Croven »

Ja žijem v ČR, ale do IB (IBCE) som vždy posielal EURA, teda poslal som CZK na Revolut, zamenil na EURA a poslal na český eurový účet a od tadial som poslal eura do IB - robil som to tak, pretože som chcel mať priame spojenie banka+broker, lenže ma to začalo srať, tak som si založil účet v banke kde je poplatok za swift platbu len 100kč. V IB som si zmenil hlavnu menu z eura na koruny a eurovy zostatok som si premenil na koruny bez akychkolvek problemov. Myslím si, že keď toto spravíš jednorazovo tak to bude ok, ale ak by si si menu menil každý týždeň tak by to mohol byť problém. Dokonca som rovno skusil aj koruny vybrať a nebol problém.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Fund »

@Croven,nemas povinnost platit dan?...
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Croven »

Fund napísal: Pi 21 10, 2022 11:29 am @Croven,nemas povinnost platit dan?...
neviem, mám riešiť výmenu 10€ na koruny? Ja som tie peniaze nemenil za účelom zisku, ale za to, aby som nemal na účte cashi 10k kč a 10€ :D. A na IBKR som posielal € niekoľko krát, tak kludne si do DP dám nejaký forex, že som pri tom zarobil 3kč :D
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

Hej tak by som to mohol ako ty Croven urobiť a bolo by to fajn.
LEN čI PRI Vyšších sumách mi nebude náhodou IB robiť problémy to by som rád vedel?

Proste chcem urobiť prevod zo slovenskej banky v eurách na IBCE a poslať eura do IB a tam si hoci aj zmeniť ako to si ty Croven urobil, ale len jednorazovo a poslať naspäť české koruny po rýchlej konverzii do slovenskej banky a to je celé.

ak inak to nepôjde rovnako ako Croven píše:" v cash účte na v IB som si zmenil hlavnu menu z eura na koruny a eurovy zostatok som si premenil na koruny bez akychkolvek problemov."
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Croven »

Neviem aké sú tam rizika, buď ti to zakážu a nepôjde ti to? Alebo ti to pôjde. Alebo to sprav cez TransferWise, ale pri sume 100 000€ je tam poplatok 0,47% - tiež neviem či ti tam pojde poslať taka velka suma, či ti nezablokujú prachy.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

TransferWise? o tom som ešte nepočul čo je to niečo ako revolut, lebo tam je poplatok pri czk 0.5% plus 0.24% rozdiel v konverzii? poplatok 0,47% je dobrý.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

ahá je to online zmenáreň cez ktorú dokážete veľmi jednoducho posielať a prijímať peniaze do a zo zahraničia.

máš s tým skúsenosti?
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Croven »

Ja nemam, ale brat to použil keď sa vrátil z ameriky kde celé leto pracova, zamenil si tak USD na EURa a viem, že ho ludia používaju ako alternativu k revolutu. Na vyššie sumy sa prave vyplatí wise ako revolut.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktorý broker je naj len pre zarábanie na úrokoch?

Príspevok od používateľa Marko »

no tak to je dobrý tip a pozriem sa na wise, keď na vyššie sumy sa prave vyplatí viac.

ale aj tak bude č. 1 pre mňa broker za 0.5 e ak sa to dá bez problémov?

Proste chcem urobiť prevod zo slovenskej banky v eurách na IBCE a poslať eura do IB a tam si ich zmeniť , ale len jednorazovo a poslať naspäť české koruny po rýchlej konverzii do slovenskej banky a to je celé.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"