IB REFERRAL (program odmeňovania u Interactive Brokers )

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

IB REFERRAL (program odmeňovania u Interactive Brokers )

Príspevok od používateľa Marko »

Dostal som od bratranca anglicky referal od anglického IB . Je anglický IB referal pre nás nepoužitelný!? Asi áno, lebo pri zadaní raferalu ma hodilo automaticky na anglicku stránku na evidenciu .uk ktorá, ale EU rezidentov neberie.

To akože rovnako platí aj keď budem mať referal z USA, alebo ako to funguje?
Skončilo to mojou nedokončenou evidenciou, keď som na anglickej IB zadal svoju adresu na Slovensku.

Vy čo ste z Anglicka migrovali, tak vám aj asi zmenili referaly. Môj bratranec ale už teraz žije v Anglicku a pravdepodobne nemigroval.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Je anglický referal IB pre nás nepoužiteľný!?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marko napísal: Ne 06 11, 2022 12:50 pm Vyzerá to tak, že je na nič.
Dostal som od bratranca anglicky referal od anglického IB . Je anglický IB referal pre nás nepoužitelný!? Asi áno, lebo pri zadaní raferalu ma hodilo automaticky na anglicku stránku na evidenciu .uk ktorá, ale EU rezidentov neberie.

To akože rovnako platí aj keď budem mať referal z USA, alebo ako to funguje?
Skončilo to mojou nedokončenou evidenciou, keď som na anglickej IB zadal svoju adresu na Slovensku.

Vy čo ste z Anglicka migrovali, tak vám aj asi zmenili referaly. Môj bratranec ale už teraz žije v Anglicku a pravdepodobne nemigroval.
Podľa podmienok toho programu vyzerá, že platí pre všetkých klientov IBKR okrem tých krajín, čo sú vymenované, že sú neoprávnené.

Tvoja nedokončená evidencia je, že si zrejme niekde urobil chybu, lebo IBKR robí všetko centrálne (aj customer service ) a malo by ťa to nejak presmerovať, alebo ti vypísať, čo máš robiť.

Nenašiel som žiadnu reštrikciu prečo by nemal platiť refferal od klienta IBUK pre klienta IBCE, pokial obidvaja spĺňate kritéria. Obidvaja ste klienti IBKR a môžete dostať bonus a akcie IBKR.


Tu to dávam v slovenčine.

Z centrálnej stránky IBKR (interactivebrokers.com ):


Odporúčanie priateľa umožňuje oprávneným klientom IBKR odporúčať ľudí a získať 200 USD za každé odporúčanie, pričom ich priateľ má možnosť získať až 1000 USD akcií IBKR!

Oprávnenosť
Do programu "Odporučte priateľovi" sa môžu zapojiť len klienti IBKR s individuálnym, spoločným, trustovým alebo organizačným účtom, ktorého čistá likvidačná hodnota (NLV) je najmenej 2 000 USD a ktorý na svojom účte uskutočnil aspoň jeden obchod s cennými papiermi. Môžu sa uplatňovať geografické obmedzenia. Bonus môže byť vyplatený len vtedy, ak odporučený klient použije jedinečný odkaz na žiadosť, ktorý mu bol poskytnutý.

Obyvatelia Japonska, Španielska a Izraela nemajú nárok na účasť v programe. Obyvatelia Kanady sa môžu zúčastniť ako odporúčajúci a získať bonus 200 USD za odporúčanie, ale nemajú nárok na získanie uvítacích akcií. Účty s odloženou daňovou povinnosťou nie sú oprávnené na získanie bonusu za odporúčanie ani na získanie akcií Interactive Brokers. Okrem toho sú pre program nespôsobilí finanční poradcovia, hedžové fondy, inštitucionálne účty vrátane účtov uvádzajúcich maklérov a účtov na vlastné obchodovanie.

Výplata odporúčajúcemu
Odporúčateľom sa vypláca 200 USD za každého odporúčaného klienta, keď si odporúčaný klient otvorí individuálny, spoločný, trustový alebo dôchodkový účet a udržiava si zostatok najmenej 10 000 USD počas jedného roka.


Výplata za odporúčanie
Odporúčané účty získajú 1 USD v akciách IBKR za každých 100 USD hodnoty (hotovosť alebo iné aktíva) pridaných na ich účet až do hodnoty 1000 USD v akciách IBKR. Priemerný zostatok musí byť udržiavaný aspoň 1 rok, aby sa akcie mohli prideliť a boli prístupné.

Obmedzenia
Odporučiteľom je zakázané mať akúkoľvek účasť na odporúčanom účte po dokončení odporúčania. Odporučiteľ musí najmä súhlasiť s tým, že nebude:

pomáhať pri príprave účtu IBKR odporúčaného klienta
zaškoľovať klientov do používania platformy IBKR
pôsobiť ako kontaktná osoba medzi IBKR a odporúčaným klientom
udržiavať akýkoľvek vzťah s odporúčaným klientom týkajúci sa účtu IBKR odporúčaného klienta vrátane obchodovania na účte odporúčaného klienta
šíriť reklamné materiály o IBKR bez predchádzajúceho súhlasu IBKR
zhromažďovať alebo poskytovať IBKR žiadosti klientov alebo podkladové materiály
odporúčať svoje vlastné účty
Počet odporúčajúcich osôb je obmedzený na 15 odporúčaní ročne a celkovo na 30 odporúčaní. Bonusy za odporúčanie a uvítacie akcie sa nevyplácajú, ak sú odporúčajúci a nový klient v tej istej domácnosti.

Tu sú podrobné podmienky :
https://ndcdyn.interactivebrokers.com/U ... ormdb=4051


A teraz info zo stránky interactivebrokers.hu. Tie isté podmienky vzťahujúce sa na všetkých klientov IBKR:

Na stránke IBCE je napísané, že aj u nich platí ten program:

https://www.interactivebrokers.hu/lib/c ... /121296038

Získajte 200 dolárov a darujte akcie IBKR.
Odporučte priateľa a získate 200 dolárov, zatiaľ čo váš priateľ môže získať až 1 000 dolárov v akciách IBKR zadarmo. Na tejto stránke nájdete prehľad programu Odporúčanie priateľovi. Ďalšie podrobnosti nájdete na odkazoch v dolnej časti stránky.

Čo je program IBKR Odporúčanie priateľa?
Majitelia účtov IBKR môžu získať 200 USD za každého priateľa, ktorého odporučia do IBKR a ktorý si otvorí a založí účet. Odporučený klient tiež získa bezplatné akcie IBKR v závislosti od výšky vkladu.

Kto môže odporučiť?
Majitelia účtov IBKR. Určité typy majiteľov účtov nemôžu odporúčať priateľov do IBKR, vrátane majiteľov účtov, ktorí sú finančnými poradcami alebo hedžovými fondmi alebo pochádzajú z určitých krajín. Majiteľ účtu musí mať vlastný kapitál vo výške aspoň 2 000 USD a musí vykonať aspoň jednu transakciu s cennými papiermi.

Kto môže byť odporučený?
Fyzické osoby, ktoré ešte nemajú účty IBKR.

Čo získa Odporučiteľ?
200 USD za každého oprávneného odporúčateľa. Aby bol každý odporúčaný klient oprávnený, musí si počas jedného roka udržiavať zostatok vo výške aspoň 10 000 USD.

Čo získa nový odporúčaný klient?
Až 1 000 USD v akciách IBKR. Nový klient získa kmeňové akcie triedy A spoločnosti Interactive Brokers Group, Inc. v hodnote 1 USD za každých 100 USD čistých vkladov počas prvého roka od dátumu prvého vkladu.

Aké limity platia?
Majitelia odporúčajúcich účtov môžu získať 200 USD za maximálne pätnásť (15) odporúčaní za kalendárny rok a celkovo tridsať (30) odporúčaní. Počet odporúčaných klientov je obmedzený na maximálne 1 000 USD v akciách IBKR
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

IB REFERRAL (program odmeňovania u Interactive Brokers )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vlákno som presunul do témy BROKERI.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: IB REFERRAL (program odmeňovania u Interactive Brokers )

Príspevok od používateľa Marko »

o.k. , tak veľká vďaka JUGGLER za tvoju námahu a vyčerpávajúce odpovede.

Na ibkr je napísané, že referaly pre seba nedostaneš ak nesplníš toto a bude to možno rovnaké aj u druhých takže 2000 a i 1 obchod.:

To akože nebudem mať možnosť neskôr rozdávať známym referaly, keď nebudem udržiavať permanentne stály zostatok 2000 ?
Ako to funguje? Ak na začiatku splním tieto podmienky a svoje referaly dostanem, tak už neskôr nemusím túto podmienku zostatku splniť, aby som referaly mohol rozdávať? Alebo mi referaly dočasne budú odňaté ak neudržím zostatok?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: IB REFERRAL (program odmeňovania u Interactive Brokers )

Príspevok od používateľa Joki »

Pisal som na FS ohľadne danenia referralu.

“Vo všeobecnosti je však potrebné vychádzať zo skutočnosti, že ak sa nejedná o príjem zo zamestnania, ani o príjem z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti, potom sa takýto príjem zaraďuje do ostatných príjmov podľa § 8 zákona o dani z príjmov. Keďže plynul od podnikateľského subjektu, tak sa príjem zaradí ako ostatný príjem "iný", ktorý sa uvádza v daňovom priznaní k dani z príjmov typu B v VIII. oddiele, v tabuľke č. 3, na riadku 17.”

Hľadal som, že to dám niekde medzi dane…
Ak viete, kde by to bolo aktuálne, presunte to tam prosim.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
niko3
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 12 02, 2023 6:47 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: IB REFERRAL (program odmeňovania u Interactive Brokers )

Príspevok od používateľa niko3 »

Joki napísal: Ut 10 01, 2023 12:02 pm Pisal som na FS ohľadne danenia referralu.

“Vo všeobecnosti je však potrebné vychádzať zo skutočnosti, že ak sa nejedná o príjem zo zamestnania, ani o príjem z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti, potom sa takýto príjem zaraďuje do ostatných príjmov podľa § 8 zákona o dani z príjmov. Keďže plynul od podnikateľského subjektu, tak sa príjem zaradí ako ostatný príjem "iný", ktorý sa uvádza v daňovom priznaní k dani z príjmov typu B v VIII. oddiele, v tabuľke č. 3, na riadku 17.”
Toto je vynikajuci post :palec_hore: . Vdaka!
...Pozeram fora a Facebook, vacsina ludi, vratane mna :oops: riesi zdanenie dividendy plynuce z napriklad IBKR referralu, nie samotny share z ktoreho plynu tie dividendy a ktory pristal na ucte "zadarmo". Napriklad:
[ https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... hp?t=25240 ]
[ https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... hp?t=25212 ]

Kontrolna otazka - Ak to ma ist do priznania podla § 8, tak treba zaplatit aj zdravotne :-O ?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: IB REFERRAL (program odmeňovania u Interactive Brokers )

Príspevok od používateľa Joki »

@niko3

Kontrolna otazka - Ak to ma ist do priznania podla § 8, tak treba zaplatit aj zdravotne :-O ?

Niko3, predpokladám, že bude treba zaplatiť aj zdravotné. Ja som mal zisk z predaja akcii v riadku 1 a zisk z refferal a z forexu (tu som len zamieňal, nešpekuloval som na forexe) to ide do riadku 17. Zo všetkého som platil daň, či to bolo v riadku 1 alebo v riadku 17, predpokladám, že aj zdravotné sa bude platiť zo všetkého aj z referralu.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: IB REFERRAL (program odmeňovania u Interactive Brokers )

Príspevok od používateľa Joki »

Prikladám ešte poznatok z akcii od IBKR, ktoré sa dostávajú ako odmena.
Tam je možnosť ich predať, ale po určitom čase a podmienkach.
Ja som najskôr skúšal predať všetky akcie, účet mám už rok a pol a od začiatku sa mi pripisovala odmena v akciách IBKR.
Naraz sa mi ale všetky nepodarilo predať. Dal som teda len časť akcii a tie sa už dali, nakoniec som predal skoro väčšiu časť. Zostalo mi tam ešte 1,8 akcii od IBKR, ak chcem predať tie, vypíše mi viď foto.

Takže skúste zadať odpredaj len časti akcii IBKR, ak ich chcete odpredať.
Prílohy
IMG_1789.jpeg
Naposledy upravil/-a Joki v Ne 30 04, 2023 10:28 am, upravené celkom 1 krát.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: IB REFERRAL (program odmeňovania u Interactive Brokers )

Príspevok od používateľa Joki »

Poznatok ešte k referral 200$ za odporúčanie.
Tam su tiež podmienky, ten kto sa prihlasil cez váš link, musí počas obdobia 12 mesiacoch držať určitú výšku kapitalu na účte (zatiaľ neviem, koľko). :)

Pri niekoľkych referraloch mi vypísalo, viď. foto. (Pre nedostatočný kapital počas 12 mesiacoch)
Referral je potom neplatný.



P.S.
Vďaka, ak sa niekto prihlasil cez môj referral link. Už som mal vyplatné odmeňovanie.
Prílohy
IMG_1791.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
niko3
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 12 02, 2023 6:47 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: IB REFERRAL (program odmeňovania u Interactive Brokers )

Príspevok od používateľa niko3 »

@Joki Este raz vdaka za info!
Joki napísal: Ne 30 04, 2023 9:45 am @niko3

Kontrolna otazka - Ak to ma ist do priznania podla § 8, tak treba zaplatit aj zdravotne :-O ?

Niko3, predpokladám, že bude treba zaplatiť aj zdravotné. Ja som mal zisk z predaja akcii v riadku 1 a zisk z refferal a z forexu (tu som len zamieňal, nešpekuloval som na forexe) to ide do riadku 17. Zo všetkého som platil daň, či to bolo v riadku 1 alebo v riadku 17, predpokladám, že aj zdravotné sa bude platiť zo všetkého aj z referralu.
Pre dalsie generacie citatelov fora :-)

Nakoniec som sa rozhodol uviest jednak IB referral shary / welcome shares (akcie ktore som dostal "zadarmo") aj dividendu z nich (ktora nie je dividendou ale nahradou dividendy = "Dividends in Lieu") do VIII oddiel / tabulka 3 / riadok 17 "ine". Vsetko spolu.

Zdravotne teda dufam ze si poistovna zrata podla priznania a da vediet koncom roku

PS: Nie som danovy poradca
niko3
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 12 02, 2023 6:47 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: IB REFERRAL (program odmeňovania u Interactive Brokers )

Príspevok od používateľa niko3 »

Pre buduce generacie
niko3 napísal: Po 08 05, 2023 11:31 am
Zdravotne teda dufam ze si poistovna zrata podla priznania a da vediet koncom roku
Zdravotne poistenie poistovna (VSZP) zratala podla podaneho danoveho priznania a poslala pozdrav postou, spolu s QR kodom na zaplatenie. Verim ze tymto moja epopeja konci.
PS: Nie som danovy poradca
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"