ETF cez IAD

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: ETF - POROVNANIE 21 možností investovania do ETFs

Príspevok od používateľa JanH »

Dalsi hrac na poli ETF IAD Investments (https://iad.sk/sporenie/etf-sporenie/). Vstupny poplatok 4% - riadenie 0.95%p.a.(vratane DPH)- vykonnost 12% (vratane DPH). S kampanou zacali zaciatkom novembra.
Pavol Chmela
Active Member
Príspevky: 86
Dátum registrácie: So 15 10, 2022 2:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: ETF - POROVNANIE 21 možností investovania do ETFs

Príspevok od používateľa Pavol Chmela »

JanH napísal: Po 14 11, 2022 8:51 pm Dalsi hrac na poli ETF IAD Investments (https://iad.sk/sporenie/etf-sporenie/). Vstupny poplatok 4% - riadenie 0.95%p.a.(vratane DPH)- vykonnost 12% (vratane DPH). S kampanou zacali zaciatkom novembra.
Len doplním, že sprostredkovateľ môže dať ľubovolnu zľavu zo vstupu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

ETF cez IAD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Doba sporenia v rokoch: 5 – 40 rokov
Minimálny mesačný pravidelný vklad: od 20 EUR
Frekvencia sporenia: jednorazová, mesačná
Investičné stratégie: ETF MIX 1, ETF MIX 2, ETF MIX 3

ETF MIX 1 – Cieľom je prinášať stabilné výnosy pri strednom stupni investičného rizika. IAD v súlade s investičnou stratégiou ETF MIX 1 do portfólia klienta nadobúda cenné papiere ETF, ktoré investujú svoj majetok predovšetkým do dlhopisov a v menšej miere do akcií (75 % cenné papiere ETF dlhopisových fondov a 25 % cenné papiere ETF akciových fondov).

ETF MIX 2 – Cieľom je prinášať vyššie výnosy pri strednom až vysokom stupni investičného rizika. IAD v súlade s investičnou stratégiou ETF MIX 2 do portfólia klienta nadobúda cenné papiere ETF, ktoré investujú svoj majetok do akcií a do dlhopisov vo vyváženej miere (50% cenné papiere ETF akciových fondov a 50% cenné papiere ETF dlhopisových fondov).

ETF MIX 3 – Cieľom je prinášať vyššie výnosy pri vysokom stupni investičného rizika. IAD v súlade s investičnou stratégiou ETF MIX 3 do portfólia klienta nadobúda cenné papiere ETF, ktoré investujú svoj majetok do akcií (100% cenné papiere ETF akciových fondov).

Nás zaujíma hlavne MIX 3 ( 100% akcie )

V prvom rade musíme zistiť či je to oslobodené od daní. Lebo už sme jedno IAD Sporenie rozoberali vo vlákne IAD Investments a bola to hrôza.

To bolo sporenie kde išlo min. 50% do podielového fondu IAD Global Index, tam sa to aktívne spravovalo a na konci sa platila zrážková daň. Ak toto nové sporenie je do čistých ETFs a daňovo oslobodené, tak ho môžem zahrnúť aj do Hitparády. Do porovnania musíme rozlúštiť celú nákladovosť.

Zatiaľ píšem, čo dal Ján:

vstup 1-4%
priebežný poplatok: 0,95% p.a
výkonnostný poplatok: 12%

Ouch...už ich vidím na poslednom mieste..ved to je viac ako Across
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: ETF cez IAD

Príspevok od používateľa JanH »

JUGGLER napísal: Po 14 11, 2022 10:42 pm Ouch...už ich vidím na poslednom mieste..ved to je viac ako Across
Zo zvedavosti som porovnal scenare IAD kalkulacky s investicnou kalkulackou. Vypocty nie su na euro presne ale podstata je jasna. Uz aj na dosiahnutie ich negativneho scenara by museli trhy celkom slusne performovat. V priemere na urovni 8%p.a. co nie je malo.

Negativny scenar: 7.9%p.a.
Neutralny scenar: 9.5% p.a.
Pozitivny scenar: 11.3% p.a.
IAD.PNG
negativny.PNG
pozitiv.PNG
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ETF cez IAD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nahodil som sporenie 1000 € mesačne na dobu 40 rokov ( od veku 25 do 65 ).
Tých 1000 treba brať ako priemer..začne sa trebárs po 200€ mesačne a končí pri 2000 € ( vplyv inflácie a rastu miezd ).
Neutrálny scénar ( 9,5% p.a )

Záver: človek by prišiel o 55% výnosu vďaka poplatkom.
Prílohy
IAD 1000 mes 40R.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ETF cez IAD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Question: Počítam dobre ten efekt poplatkov v % ?

Doteraz som to počítal takto:

Hodnota investície 2 436 000 je 44,45% z toho, čo by som mal bez poplatkov 5 479 330.
Prišiel som teda o -55,54% z celkového možného výnosu.

Ale z toho konečného stavu 2 436 000 sú moje vlastné vklady 480 000 .
Bez mojích vkladov mám čistý výnos 1 956 000 €


Nemalo by sa to počítať takto? :

Ak by som teda bez poplatkov mal 5 479 330, ked odčítam vklady, čistý výnos by bol 4 999 330 €.

Takže keď mám 1 956 000 € namiesto 4 999 330 €, to je 39,12%.
Prišiel som teda o -60,87% z možného čistého výnosu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: ETF cez IAD

Príspevok od používateľa JanH »

Hodnota investície = suma vkladov + zisk z úrokov
Bez poplatkov by si mal = efekt poplatkov + hodnota investície
Čo sa percent týka, je v podstate na tebe, čo s čím chceš práve porovnať. Nie je tam jedna pravda
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"