Trade Republic

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Peter222 »

Ondrej17 napísal: Št 30 03, 2023 3:22 pm Keď už sme pri tom má niekto aj tip na ETF SVET? Lebo tých je podstatne viac na výber.
iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

ISIN: IE00B4L5Y983
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

capitalcapital napísal: Št 30 03, 2023 3:27 pm
Ondrej17 napísal: Št 30 03, 2023 3:22 pm Ďakujem to som si nevšimol.

Keď už sme pri tom má niekto aj tip na ETF SVET? Lebo tých je podstatne viac na výber.
Ja som si tam vybral Lyxor Core MSCI World (DR) UCITS ETF - TER 0,12% - LCUW

Dostupná je aj klasika iShares Core MSCI World UCITS ETF - TER 0,20% - IWDA
...ano Lyxor je zaujimavy, ter 0,12% je lakavy :like:
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Croven »

Ten ale neobsahuje EM, má iba developed markets. Ale záleží čo chceš, ja osobne nakupujem VWCE lebo chcem mať aj EM.
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Ďakujem všetkým za odpovede, nakoniec som sa rozhodol pre VWCE kvôli širšej diverzifikácii.
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa gardenerr »

Nemám ešte založený účet, ale keď si pozerám dostupné ETF, nie je tam žiadne orientované na americké Mid cap. Naozaj tam nie je S&P 400 alebo to len nejako zle pozerám?
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Myslím si, že pozeráš dobre. Jediný US midcap je tam

Xtrackers MSCI USA ESG screened 1C
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa gardenerr »

Ondrej17 napísal: Ut 04 04, 2023 12:28 pm Myslím si, že pozeráš dobre. Jediný US midcap je tam

Xtrackers MSCI USA ESG screened 1C
Dík. Inak nevieš, či je v niečom podstatné, či je ten fond vedený v USD alebo EUR, keď ho aj tak nakupujem v eurách?
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Ahoj z toho čo som prečítal v tomto vlákne v starších príspevkoch, nie je to dôležité. Presne už neviem dôvody ale dá sa to dohľadať. Každopádne nevyzerá, že by si niečo účtovali za konverziu meny pri savings plan.
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa segi »

Fungujú aj okamžité platby. Zo SLSP po pár minútach už boli pripísané v TR.
alojz.tarabik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2022 12:02 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa alojz.tarabik »

Keby si chcem otvoriť účet vedel by mi niekto z komunity s tým pomôcť? Prípadne nejak v súkromných správach sa určité otázky ktoré by mi boli nejasné spýtať?
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Jasne, otvoriť účet tam bolo bezproblémové. K overeniu identity chcú cestovný pas, občiansky nestačí takže ten si pripradne treba zariadiť. Následne keď je založený účet treba v ňom zadať svoje bankové spojenie - číslo účtu z ktorého budeš posielať platby. Oni ti potom pošlú na tvoj bankový účet 1 cent a v informácií pri platbe budeš mať napísaný tvoj PUK kód ktorý si treba uschovať. Potom môžeš začať veselo investovať.

Ešte 1 vec. Poskytujú 2% urok na nezainvestované peniaze. Ja som si to vypol aby mi nevznikala daňová povinnosť. Vypnúť sa to dá tak, že im napíšeš na customer support a oni to zariadia. Kým mi odpísali, že to je vypnuté ubehlo cca 10 dní takže im to chvíľu trvalo.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ochrana cashu je do 100 tisic EUR. Ale v bankach, kde volnu hotovost TR posiela, alebo aspon ma posielat. Mne nevadi, ak si niekto hoci aj podpaluje ohnik stoeurovkou, nie je to moja vec, ale mne sa nepaci ako sa organizacie snazia navodit princip bezpecnosti investicie u klienta, ktory az taky bezpecny nemusi byt.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Rokosák napísal: St 31 05, 2023 8:12 am Ochrana cashu je do 100 tisic EUR. Ale v bankach, kde volnu hotovost TR posiela, alebo aspon ma posielat. Mne nevadi, ak si niekto hoci aj podpaluje ohnik stoeurovkou, nie je to moja vec, ale mne sa nepaci ako sa organizacie snazia navodit princip bezpecnosti investicie u klienta, ktory az taky bezpecny nemusi byt.
nie uplne rozumiem. co nie je bezpecne s TR oproti inym brokerom?
alojz.tarabik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2022 12:02 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa alojz.tarabik »

Ondrej17 napísal: St 31 05, 2023 6:04 am Jasne, otvoriť účet tam bolo bezproblémové. K overeniu identity chcú cestovný pas, občiansky nestačí takže ten si pripradne treba zariadiť. Následne keď je založený účet treba v ňom zadať svoje bankové spojenie - číslo účtu z ktorého budeš posielať platby. Oni ti potom pošlú na tvoj bankový účet 1 cent a v informácií pri platbe budeš mať napísaný tvoj PUK kód ktorý si treba uschovať. Potom môžeš začať veselo investovať.

Ešte 1 vec. Poskytujú 2% urok na nezainvestované peniaze. Ja som si to vypol aby mi nevznikala daňová povinnosť. Vypnúť sa to dá tak, že im napíšeš na customer support a oni to zariadia. Kým mi odpísali, že to je vypnuté ubehlo cca 10 dní takže im to chvíľu trvalo.
Momentálne pás ešte nemám, niektorí písali že cez web to ide len s občianskym tak čo je na tom pravdy? Naozaj si musím vybaviť pas?
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

alojz.tarabik napísal: St 31 05, 2023 9:51 am
Ondrej17 napísal: St 31 05, 2023 6:04 am Jasne, otvoriť účet tam bolo bezproblémové. K overeniu identity chcú cestovný pas, občiansky nestačí takže ten si pripradne treba zariadiť. Následne keď je založený účet treba v ňom zadať svoje bankové spojenie - číslo účtu z ktorého budeš posielať platby. Oni ti potom pošlú na tvoj bankový účet 1 cent a v informácií pri platbe budeš mať napísaný tvoj PUK kód ktorý si treba uschovať. Potom môžeš začať veselo investovať.

Ešte 1 vec. Poskytujú 2% urok na nezainvestované peniaze. Ja som si to vypol aby mi nevznikala daňová povinnosť. Vypnúť sa to dá tak, že im napíšeš na customer support a oni to zariadia. Kým mi odpísali, že to je vypnuté ubehlo cca 10 dní takže im to chvíľu trvalo.
Momentálne pás ešte nemám, niektorí písali že cez web to ide len s občianskym tak čo je na tom pravdy? Naozaj si musím vybaviť pas?
...ano,pre slovakov je potrebny pas,moznost overit cez obciansky preukaz neponukne
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Rokosák »

pannikto napísal: St 31 05, 2023 9:32 am
Rokosák napísal: St 31 05, 2023 8:12 am Ochrana cashu je do 100 tisic EUR. Ale v bankach, kde volnu hotovost TR posiela, alebo aspon ma posielat. Mne nevadi, ak si niekto hoci aj podpaluje ohnik stoeurovkou, nie je to moja vec, ale mne sa nepaci ako sa organizacie snazia navodit princip bezpecnosti investicie u klienta, ktory az taky bezpecny nemusi byt.
nie uplne rozumiem. co nie je bezpecne s TR oproti inym brokerom?
V porovnani s brokermi, ktori pred 10 rokmi neexistovali asi nic, ale je dobre chapat do coho ideme, ake su pravidla hry, a ake su rizika. Moj broker vznikol roku 1946 a dnes naraba s 15 bilionmi (nasimi) to vsak neznamena ze je na 100 percent bezpecny, ale ani kvoli tomu nestracam spanok.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
alojz.tarabik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2022 12:02 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa alojz.tarabik »

cez web som si otvoril ucet v pohode aj cez obciansky preukaz ale chcu tu do 3 mesiacov odomna zadat tax id, cize nejake id ohladom dane? to je prosim vas co za cislo? Niekde som cital ze je to rodne cislo? dakujem za odpovede
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

alojz.tarabik napísal: St 31 05, 2023 11:11 am cez web som si otvoril ucet v pohode aj cez obciansky preukaz ale chcu tu do 3 mesiacov odomna zadat tax id, cize nejake id ohladom dane? to je prosim vas co za cislo? Niekde som cital ze je to rodne cislo? dakujem za odpovede
tak preco sa pytas ci ide otvorit ucet aj cez OP ked uz mas otvoreny ucet cez OP...ja som otvaral viacero uctov a vzdy islo len cez pas.Tax id je rodne cislo.
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa segi »

Ja som si otváral účet a stačil mi OP. Pas som nepotreboval. Tax ID som použil tak ako inde rodné číslo bez /.
A dodám že zakladal som si účet cez PC ale OP sa skenovalo pomocou mobilu. Plus ešte sa bolo treba odfotiť a podľa pokinov pohýbať tvárou.
alojz.tarabik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2022 12:02 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa alojz.tarabik »

fund ked som sa to pytal som este nemal zalozeny ucet a prave som si ho zalozil, tak preto som potvrdil ze ide aj cez OP, Tax id je teda rodne cislo bez lomky ? Len si overujem. Ked chcem peniaze poslat tak ked to ide cez internet banking platbou uplne postacuje ked zadam len dany iban banky? lebo pri eic viem ze na priradenie platby sa pouzival variabilny symbol, dakujem za objasnenie. Lebo zatial som vlozil prvych 10 eur cez platobnu kartu.
Cize posielanie a vyberanie penazi by malo byt bez poplatkov aj savings plans, cize za jedno euro su spenazene nakupy konkretnych akcii alebo inych produktov samostatne?
Prepacte asi budem mat viac takychto zakladnych otazok, tak dakujem za potvrdenie.
Vedeli by ste mi odporucit resp poslat ISIN dvoch fondov co by som si chcel vybrat - vanguard ftse all world kde je aj emergency market, a nasdaq 100 ktory je najvhodnejsi v ramci ter, meny a podobne.. velmi pekne dakujem za tieto informacie
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa segi »

U Interactive brookers bolo Tax ID rodné číslo bez lomky pokiaľ si FO a nemáš pridelené DIČ myslím.
Ako tu písal JUGGLER tuším tak každý účet má vlastné IBAN takže netreba žiadnu referrenciu vypĺňať. Ja som tak poslal a mal som pripísané v priebehu niekoľkých min.
Na tie ETF pozri https://www.justetf.com porovnaj vyber čo ti bude vyhovovať.
Tmthyc
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 11:35 am

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Tmthyc »

alojz.tarabik napísal: St 31 05, 2023 11:42 am fund ked som sa to pytal som este nemal zalozeny ucet a prave som si ho zalozil, tak preto som potvrdil ze ide aj cez OP, Tax id je teda rodne cislo bez lomky ? Len si overujem. Ked chcem peniaze poslat tak ked to ide cez internet banking platbou uplne postacuje ked zadam len dany iban banky? lebo pri eic viem ze na priradenie platby sa pouzival variabilny symbol, dakujem za objasnenie. Lebo zatial som vlozil prvych 10 eur cez platobnu kartu.
Cize posielanie a vyberanie penazi by malo byt bez poplatkov aj savings plans, cize za jedno euro su spenazene nakupy konkretnych akcii alebo inych produktov samostatne?
Prepacte asi budem mat viac takychto zakladnych otazok, tak dakujem za potvrdenie.
Vedeli by ste mi odporucit resp poslat ISIN dvoch fondov co by som si chcel vybrat - vanguard ftse all world kde je aj emergency market, a nasdaq 100 ktory je najvhodnejsi v ramci ter, meny a podobne.. velmi pekne dakujem za tieto informacie
Investujem presne do týchto 2 fondov na TR.

IE00BK5BQT80 - Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (Acc)
IE00B53SZB19 - iShares Nasdaq 100 UCITS ETF (Acc)

Pokiaľ máš nastavený saving plan tak za nákup neplatíš nič inak 1 EUR za manuálny nákup.
alojz.tarabik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2022 12:02 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa alojz.tarabik »

ano tieto dva chcem tiez, ako som cital na fore to ze su uvedene v USD nie je teda problem? resp tieto dva fondy su uvedene v usd ale nakupuju sa v eur skrz burzu? JUGGLER to pisal na fore ale opat si to potrebujem ujasnit, cize tam nevznikaju nejake zbytocne velke konverzne naklady ?
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Rokosák napísal: St 31 05, 2023 10:43 am
pannikto napísal: St 31 05, 2023 9:32 am
Rokosák napísal: St 31 05, 2023 8:12 am Ochrana cashu je do 100 tisic EUR. Ale v bankach, kde volnu hotovost TR posiela, alebo aspon ma posielat. Mne nevadi, ak si niekto hoci aj podpaluje ohnik stoeurovkou, nie je to moja vec, ale mne sa nepaci ako sa organizacie snazia navodit princip bezpecnosti investicie u klienta, ktory az taky bezpecny nemusi byt.
nie uplne rozumiem. co nie je bezpecne s TR oproti inym brokerom?
V porovnani s brokermi, ktori pred 10 rokmi neexistovali asi nic, ale je dobre chapat do coho ideme, ake su pravidla hry, a ake su rizika. Moj broker vznikol roku 1946 a dnes naraba s 15 bilionmi (nasimi) to vsak neznamena ze je na 100 percent bezpecny, ale ani kvoli tomu nestracam spanok.
hmm...je to tricky...Credit Suisse existoval od polky 19 storocia a nepomohlo mu to...
alojz.tarabik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2022 12:02 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa alojz.tarabik »

mate niekto skusenost s predajom fondov v aplikacii TR? napr ked chcem predat konkretny fond? Prípadne sú nejaké denne limity výberu/predaja etf? alebo neviete ako to tam prebieha dakujem za info
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

alojz.tarabik napísal: St 31 05, 2023 2:37 pm mate niekto skusenost s predajom fondov v aplikacii TR? napr ked chcem predat konkretny fond? Prípadne sú nejaké denne limity výberu/predaja etf? alebo neviete ako to tam prebieha dakujem za info
predaval som a vsetko ok, taktiez aj vyber
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Rokosák »

pannikto napísal: St 31 05, 2023 12:49 pm hmm...je to tricky...Credit Suisse existoval od polky 19 storocia a nepomohlo mu to...
Nejde o brokera, ale o klientov cash a ten sa s krachom Credit Suisse nestratil.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

To bolo ako priklad, ktorym som poukazal na to, ze ked nieco je na trhu dlho, neznamena to, ze to tu bude navzdy. V TR su cenne papiere pisane na mena klienta takisto, ako v inom brokerovi, co je na trhu desiatky rokov
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa aviceN »

Mal som za to ze cenne papiere u brokerov ako vsade inde su tzv. "In street name"
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa segi »

Ahojte,
dostali ste už niekto nejaký report za obdobie (kvartál, rok)?
Nenašiel som nikde možnosť generovať niečo také iba jednotlivé obchody majú PDF ale nejaký sumár som nenašiel.
Ide mi najmä o import do Portfolio Performance ktorý by to mal vedieť načítavať.
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Ahoj ja som dostal report za Q1. Za Q2 ešte nie. Vidím ho v appke ak si rozklikneš vravo dole tvoj profil. Keď scroluješ je tam zoznam obchodov a medzi nimi aj reporty. Divný systém ale ja to tam mám.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Tak ako píše Ondrej17, reporty zobrazuje medzi obchodmi, je to radené podľa dátumu. Q4/2022 je pod 1.1. a Q1/2023 je pod 1.4.
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa segi »

Díki. účet mám iba mesiac takže musím si počkať kvartál a potom si to môžem importnúť do PP.

Ešte jedna vec. V reporte "EX-ANTE COST INFORMATION ON THE SAVINGS PLAN"
Je na konci sumár predpokladaných nákladov je
Service costs - to rátam že je poplatok za odpredaj aktíva
Product costs - myslel som si že to sú poplatky správcovi ETF ale tak úplne mi to nesedí lebo to menej ako TER
Third-party grants - toto ale úplne nerozumiem. je to 1% z nainvestovanej sumy. Pochopil som to tak že je to suma ktorú by TR malo získať od tretej strany . JUGGLER spomínal market makerov z ktorými môžu mať dohodu o agregovaných nákupoch. Tak mi to len na to vycádza.
obrázok_2023-06-05_161604447.png
alojz.tarabik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2022 12:02 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa alojz.tarabik »

Tiež ma zaujíma vysvetlenie tých poplatkov čo segi písal.
Keď si nákupim Bitcoin cez saving plan tiež je to na rovnakom princípe bez poplatkov? Oplatí sa to vôbec investovat nejakú drobnú časť portfólia cez saving plan do kryptomien? Aký je váš názor na to ďakujem
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...vie niekto ci sa da prihodit do savings planu aj par eur mimo investicneho dna?
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Konkrétne ETF sa dá prikúpiť vždy ale už za štandardný poplatok. A savings plan sa dá ľubovoľne upravovať ale stále platia len investicne dni.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

Ondrej17 napísal: So 24 06, 2023 6:34 am Konkrétne ETF sa dá prikúpiť vždy ale už za štandardný poplatok. A savings plan sa dá ľubovoľne upravovať ale stále platia len investicne dni.
takze ak by som chcel bez poplatkov...zmenim savings plan na inu sumu,pockat na investicny den a potom zase zmenit na povodny plan a pokracovat...
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Presne tak
vrana23
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 08 09, 2011 12:34 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa vrana23 »

Ahojte. Prosím vás v Trade republic sú akcie/ETF... písané na vaše meno a trade republic je v podstate len správca vášho majetku ?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa andre »

To je jedna z otazok co sa tu riesi kazde 2 mesiace. Staci pohladat.

U kazdeho OCP (regulovaneho brokera) su akcie vedene na tvoje meno. Tento system sa nazyva sa to "Street name". Tu je k tomu cele vlakno: https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... hp?t=24503
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"