Trade Republic

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Podmienkou na získane free stock je aj "Perform a trade".
Rozumiem tomu správne že tu neakceptujú obchody v rámci Savings plánu?
Musím urobiť manuálny obchod za poplatok?
Ďakujem za info.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

jogo napísal: Pi 16 12, 2022 5:38 pm Mohol by si bližšie uviesť, ako známi prišli o peniaze v XTB? XTB im nevyplatilo peniaze, ktoré mali na účte?
Bolo to cca pred 14 rokmi, co si pamatam, tak mu predcasne pozatvarali pozicie. Ale dalsie detaily uz neviem. Aj ked to nemusi byt pravda, ja mam z toho mentalny blok a nebudem sa k nim hrnut. Alej aj keby to platilo vtedy, dnes je to uz zrejme ina firma a preto nikoho nechcem odradzat od nich. Mozno az na tie CFD, aby ich nejaky zaciatocnik nahodou nenakupoval namiesto akcii.
capitalcapital napísal: So 17 12, 2022 4:00 pm Podmienkou na získane free stock je aj "Perform a trade".
Rozumiem tomu správne že tu neakceptujú obchody v rámci Savings plánu?
Musím urobiť manuálny obchod za poplatok?
Ano musis urobit 2 trejdy, aby si ziskal free stock v hodnote 30e.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa capitalcapital »

hokaido napísal: Po 19 12, 2022 1:27 pm Ano musis urobit 2 trejdy, aby si ziskal free stock v hodnote 30e.
Tak stačil jeden obchod dnes doobeda a už aj pripísali frakcie Nike x 0,2838.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...da sa ten free stock aj odmietnut?
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Fund napísal: Po 19 12, 2022 5:52 pm ...da sa ten free stock aj odmietnut?

myslim, ze ked prvy nakup nespravis do niekolko dni, tak na to nemas narok. takze registrovat sa, nenakupit a nedostates tu akciu 🙂
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Známi si teraz otváral účet.
Na získanie free stock mu dávajú podmienku vklad 1500 EUR.

V decembri 2022 keď som si otváral účet stačilo 150 EUR.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...moja skusenost,otvoril som ucet koncom roka a podmienka na ziskanie free stock bol vklad 150€ (prvy vklad cez kartu je zadarmo) + nakup 3x lubovolnej akcie.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...Savings plan umoznuje aj nakupovanie 2x za mesiac,vyuzivate niekto aj tuto moznost alebo je to prilis casto a staci 1x za mesiac DCA ?
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Fund napísal: Po 02 01, 2023 10:08 pm ...Savings plan umoznuje aj nakupovanie 2x za mesiac,vyuzivate niekto aj tuto moznost alebo je to prilis casto a staci 1x za mesiac DCA ?
ja to mam tyzdenne :D nie je tam ziadny poplatok, takze skusam DCA takto...
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

Prave mi prisiel email, ze od dnesneho dna je dostupne urocenie vo vyske 2% p.a. na cash v TR. Uroky sa maju pripisovat na mesacnej baze, ale treba si to aktivovat. Je tam ale limit do €50k .
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Croven »

Rád by som si ich založil, ale vypadá to, že sú prístupní iba v krajinách kde je €. Napísal som im na support či je možná registrácia aj z ČR, bolo by to fajin ak áno. To by som hneď prestal riešiť predražený Finax.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

hokaido napísal: St 04 01, 2023 9:40 am Prave mi prisiel email, ze od dnesneho dna je dostupne urocenie vo vyske 2% p.a. na cash v TR. Uroky sa maju pripisovat na mesacnej baze, ale treba si to aktivovat. Je tam ale limit do €50k .
...zdanenie pri vybere si potom musi urobit kazdy vo vlastnej rezii?
...este otazka,ako dlho trval vyber,poslanie penazi spät na ucet na slovensko?
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Fund napísal: St 04 01, 2023 12:08 pm [quote=hokaido post_id=176994 time=<a href="tel:1672821643">1672821643</a> user_id=6312]
Prave mi prisiel email, ze od dnesneho dna je dostupne urocenie vo vyske 2% p.a. na cash v TR. Uroky sa maju pripisovat na mesacnej baze, ale treba si to aktivovat. Je tam ale limit do €50k .
...zdanenie pri vybere si potom musi urobit kazdy vo vlastnej rezii?
...este otazka,ako dlho trval vyber,poslanie penazi spät na ucet na slovensko?
[/quote]

ja ked som to testoval, tak dva dni
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

ja ked som to testoval, tak dva dni
...nemam este ani PUK a peniaze co som posielal na skusku z TradeRepublic este po troch dnoch neprisli,vklady z karty a z uctu funguju bez problemov
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Fund napísal: St 04 01, 2023 3:42 pm
ja ked som to testoval, tak dva dni
...nemam este ani PUK a peniaze co som posielal na skusku z TradeRepublic este po troch dnoch neprisli,vklady z karty a z uctu funguju bez problemov
ci chapem spravne....posielal si peniaze z TR na bezny ucet?
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

pannikto napísal: St 04 01, 2023 4:35 pm
Fund napísal: St 04 01, 2023 3:42 pm
ja ked som to testoval, tak dva dni
...nemam este ani PUK a peniaze co som posielal na skusku z TradeRepublic este po troch dnoch neprisli,vklady z karty a z uctu funguju bez problemov
ci chapem spravne....posielal si peniaze z TR na bezny ucet?
...ano z TR na bezny ucet
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Fund napísal: St 04 01, 2023 4:37 pm
pannikto napísal: St 04 01, 2023 4:35 pm
Fund napísal: St 04 01, 2023 3:42 pm
ja ked som to testoval, tak dva dni
...nemam este ani PUK a peniaze co som posielal na skusku z TradeRepublic este po troch dnoch neprisli,vklady z karty a z uctu funguju bez problemov


ci chapem spravne....posielal si peniaze z TR na bezny ucet?
...ano z TR na bezny ucet
zaujimave...ja som na test poslal 50 eur...z TR na SLSP som to mal za dva, max tri dni.

Daj ak tak vediet ze kolko to trvalo u teba
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

pannikto napísal: St 04 01, 2023 4:39 pm
Fund napísal: St 04 01, 2023 4:37 pm
pannikto napísal: St 04 01, 2023 4:35 pm
Fund napísal: St 04 01, 2023 3:42 pm
ja ked som to testoval, tak dva dni
...nemam este ani PUK a peniaze co som posielal na skusku z TradeRepublic este po troch dnoch neprisli,vklady z karty a z uctu funguju bez problemov


ci chapem spravne....posielal si peniaze z TR na bezny ucet?
...ano z TR na bezny ucet
zaujimave...ja som na test poslal 50 eur...z TR na SLSP som to mal za dva, max tri dni.

Daj ak tak vediet ze kolko to trvalo u teba
...jasne dam info,pockam este do zajtra a pisem na support.
wonks
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 10 07, 2022 3:56 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa wonks »

Ponuka s 2% zaujimava, ale zdanovat by sa mi to asi nechcelo separatne, ak to nebudu riesit priamo (co asi nebudu).
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

wonks napísal: St 04 01, 2023 6:16 pm Ponuka s 2% zaujimava, ale zdanovat by sa mi to asi nechcelo separatne, ak to nebudu riesit priamo (co asi nebudu).
zdanuju to priamo len pre ucty z nemecka
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

Fund napísal: St 04 01, 2023 4:42 pm ...jasne dam info,pockam este do zajtra a pisem na support.
Vcera som tiez poziadal o vyber, dam vediet ako to dopadlo.
wonks napísal: St 04 01, 2023 6:16 pm Ponuka s 2% zaujimava, ale zdanovat by sa mi to asi nechcelo separatne, ak to nebudu riesit priamo (co asi nebudu).
Hej, s tym musime ratat. Mne to nejak extra nevadi, lebo si aj tak podavam DP sam kvoli dividendam.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

hokaido napísal: Št 05 01, 2023 9:04 am
Fund napísal: St 04 01, 2023 4:42 pm ...jasne dam info,pockam este do zajtra a pisem na support.
Vcera som tiez poziadal o vyber, dam vediet ako to dopadlo.
wonks napísal: St 04 01, 2023 6:16 pm Ponuka s 2% zaujimava, ale zdanovat by sa mi to asi nechcelo separatne, ak to nebudu riesit priamo (co asi nebudu).
Hej, s tym musime ratat. Mne to nejak extra nevadi, lebo si aj tak podavam DP sam kvoli dividendam.
...vyber penazi z TR uspesne dorazil na slovensky ucet,ale boli to plne tucne tri dni kym prisli,zaroven prisiel aj PUK kod,takze vsetko v poriadku :like:
...tie 2% urocenie co ponuka TR sa da riesit tiez cez Fio a mate pokoj so zdanenim.
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Fund napísal: Št 05 01, 2023 2:23 pm
hokaido napísal: Št 05 01, 2023 9:04 am
Fund napísal: St 04 01, 2023 4:42 pm ...jasne dam info,pockam este do zajtra a pisem na support.
Vcera som tiez poziadal o vyber, dam vediet ako to dopadlo.
wonks napísal: St 04 01, 2023 6:16 pm Ponuka s 2% zaujimava, ale zdanovat by sa mi to asi nechcelo separatne, ak to nebudu riesit priamo (co asi nebudu).
Hej, s tym musime ratat. Mne to nejak extra nevadi, lebo si aj tak podavam DP sam kvoli dividendam.
...vyber penazi z TR uspesne dorazil na slovensky ucet,ale boli to plne tucne tri dni kym prisli,zaroven prisiel aj PUK kod,takze vsetko v poriadku :like:
...tie 2% urocenie co ponuka TR sa da riesit tiez cez Fio a mate pokoj so zdanenim.
super, dobre vediet, ked niekedy budem robit vyber este raz, dam update
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

aj Kofola sa da kupit na TR :D
Prílohy
6FD44158-B6A7-4C1D-A005-6F236FFCB47E.jpeg
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...ked sme uz pri nemeckom brokerovi,neskusal niekto registraciu,pripadne ma ucet v Scalable Capital ? (konkurent Trade Republic)
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Fund napísal: So 07 01, 2023 12:37 pm ...ked sme uz pri nemeckom brokerovi,neskusal niekto registraciu,pripadne ma ucet v Scalable Capital ? (konkurent Trade Republic)
vyzera, ze neotvaraju ucty pre SK rezidentov
Prílohy
C3F5B2C1-C958-4DC0-A547-B8169A7B9226.jpeg
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

hokaido napísal: Št 05 01, 2023 9:04 am Vcera som tiez poziadal o vyber, dam vediet ako to dopadlo.
Prislo dnes, cize to trvalo 2-3 pracovne dni. Neviem presne ako dlho, lebo tam bol sviatok. Predpokladam, ze prevod sa uskutocni na ich strane nasledujuci pracovny den. Tiez to ale zavisi od toho, aku mate banku.
Pheggas
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So 14 01, 2023 9:54 am
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Pheggas »

Čaute, prichádzam sem z tohto môjho príspevku, kde sme diskutovali či XTB alebo Trade Republic. Čo teda myslíte, XTB alebo Trade Republic pre nováčika?

Na XTB som tu, a aj v samotnom vlákne o XTB prečítal nie moc dobré veci a preto by som sa mu asi radšej vyvaroval. na Trade Republic som nič moc také nečítal. Takže by to bola skôr otázna na ľudí ktorí používajú / používali Trade Republic a XTB.
flasher
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 26 01, 2022 12:12 pm
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa flasher »

Pheggas napísal: Po 16 01, 2023 11:50 am Čaute, prichádzam sem z tohto môjho príspevku, kde sme diskutovali či XTB alebo Trade Republic. Čo teda myslíte, XTB alebo Trade Republic pre nováčika?

Na XTB som tu, a aj v samotnom vlákne o XTB prečítal nie moc dobré veci a preto by som sa mu asi radšej vyvaroval. na Trade Republic som nič moc také nečítal. Takže by to bola skôr otázna na ľudí ktorí používajú / používali Trade Republic a XTB.
Pouzivam XTB na nakup ETF's a zatial ziaden problem.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa jogo »

Pheggas napísal: Po 16 01, 2023 11:50 am Na XTB som tu, a aj v samotnom vlákne o XTB prečítal nie moc dobré veci a preto by som sa mu asi radšej vyvaroval. na Trade Republic som nič moc také nečítal. Takže by to bola skôr otázna na ľudí ktorí používajú / používali Trade Republic a XTB.
Tie veci, čo si čítal, sa netýkali investovania do akcii ale CFD a písali ich ľudia, ktorí v XTB nemali reálny účet.
Apropo, dlhé roky bolo XTB najlepší CFD-broker na indexové futures a teraz, keď zaviedli aj oni swapy na indexové futures, tak som nenašiel za nich náhradu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Na začiatok, pri malých sumách by som určite šiel do xtb. Jediné čo by som im vytkol:
- stále chýbajúca 2FA, login cez meno a heslo (vyriešil som dostatočne dlhým heslom, kt. som pravidelne menil)
- daj pozor aby si nekúpil cfd miesto etf (raz si dáš pozor, dáš medzi obľubené inštrumenty a potom každý mesiac 3x klikneš a vybavené)

Chvíľu som paralelne mal aj IBKR, po zaučení sa a splnení časového testu som všetky akcie v xtb predal a nakúpil ich v IBKR. Ten je ale na začiatok pomerne zložitý (pre mňa bol). Dôvodom bola najmä tá dvojfaktorová autentifikácia, teda jej neexistencia, a prázdne sľuby od xtb (2 roky mi vraveli, že v ďalšom kvartáli to už bude).

Ak to pre teba nie je problém / investuješ pravidelne menšie sumy, zváž to.
Podpora je inak celkom fajn, vždy boli nápomocní, a po iniciálnom oťukaní a vysvetlení že hodlujem etfká a s komoditami a špekuláciami nech dajú pokoj ani nevyvolávali, neotravovali :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa jogo »

michalhornicheck napísal: Po 16 01, 2023 2:53 pm Chvíľu som paralelne mal aj IBKR, po zaučení sa a splnení časového testu som všetky akcie v xtb predal a nakúpil ich v IBKR. Ten je ale na začiatok pomerne zložitý (pre mňa bol). Dôvodom bola najmä tá dvojfaktorová autentifikácia, teda jej neexistencia, a prázdne sľuby od xtb (2 roky mi vraveli, že v ďalšom kvartáli to už bude).
Na druhej strane vieš peniaze z XTB poslať len na jeden predom určený účet a je to dosť pipľačka ten účet zmeniť na iný-sam som to zažil, keď mi moja banka nechcela dať potvrdenie, ktoré vyžadovalo XTB.

V IB vieš peniaze poslať na akýkoľvek účet, ktorý je na tvoje meno...len meno, žiadna adresa....a to ma trochu zneisťuje, či by nejaký môj "menovec-bezdomovec" nemohol byť zneužitý na takýto výber, ak by mi hakli účet.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

To áno, dokonca mi ich systém (asi automat / ocr) odmietol výpis z účtu z Fio. Keď som tam volal/nahral to druhý krát, instantne ma kontaktovali že čo sa deje, a bankový účet nakoniec pridali.
Hovorím, ako nováčik som bol s nimi veľmi spokojný.

V ibkr som bol ohromený=zahltený možnosťami, ktoré IB ponúkal - pre jeden ISIN viacero listingov naprieč rôznymi burzami, menami, komplikovanejšie výpisy. Ešte tam riešiť permissions, po registrácii mi nefungovali žiadne burzy.

V xtb to tvoje etfko proste majú alebo nemajú, a keď majú tak obchodované v jednej mene. Čo môže byť aj nevýhoda (napríklad IUSQ.DE majú len v $) Na druhý deň eod po nákupe ti príde výpis transakcii za predošlý deň. Na konci mesiaca výpis za celý mesiac.

Jednoduchšie to asi ani nemôže byť.

Nejdem ich viac odporúčať, lebo to bude vyzerať že niečo z toho mám.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...daju sa do Savings planu prihodit extra peniaze bez poplatku mimo nakupnych dni? ...alebo sa to da riesit iba tak,ze zmenim vysku Savings planu o sumu ktoru chcem doinvestovat aby to bolo bez poplatku?
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Ja by som sa spýtal. Minulý mesiac som si otvoril saving plán a 16 mi odišla prvá splátka. 20e. Následne som si poslal na účet 100e na dalsie splátky do predu. Dnes mi prišlo na účet 0.09eur ako úrok.. Ratane to bolo ale ako 2% z 80e...tych zvyšných 20e asi počíta ako zo splátkov. Chcem sa spýtať ale na zdaňovanie keďže sa tu písalo že pre nás SVK to Nemci nebudú robiť automaticky. Dakujem
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...urcite to musis danit u nas,nemci to nerobia,maju to aj myslim niekde napisane
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Takže asi vybrať peniaze nechať tých 20e na splátku a každý mesiac poslať pred splátkov len tých 20e.. Mi to vychádza aby som nemal starosti s danenim
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...ak mas urocenie zapnute,budes mat starosti s danenim,takze treba vypnut urocenie a mozes tam nechat peniaze
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Ja som úročenie nezapinal
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"