Hľadanie práce

Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

Zakladám toto vlákno po aktuálnych skúsenostiach, ktoré mám.

Zdá sa mi, že už som starý(55+) na manuálnu prácu na elektromontažiach(strácam výkon, ohybnosť, nevidím bez okuliarov atď), tak som chcel nastúpiť do nejakej fabriky ku nejakému stroju za "minimálnu mzdu" a ostal som šokovaný. Na moje žiadosti o zamestnanie, ktorými reagujem na inzeráty firiem v mojom okolí +50km, nikto nereaguje, telefóny nedvíhajú, vrátnici ma dnu nepustia, nechápem to...
Rozmýšľal som nad príčinami:
-vo vzdelaní to nemôže byť, lebo v životopise udávam len stredoškolské vzdelanie
-prax na manuálnu prácu snáď mám dostatočnú-25 rokov elektromontáži
-žeby som už bol pre nich starý a neperspektívny?...ale veď mam ešte 8 rokov do dôchodku
-počul som, že slovenskí manageri zahraničných firiem si robia pracovné agentúry a cez nich najímajú pracovníkov-ale ja cez agentúru moc nemôžem ísť, lebo potrebujem vedieť, do ktorej firmy ma pošle, pretože potrebujem LED osvetlenie, z neoniek ma bolia oči a tak som žiadosti poslal len do firiem s novými halami.
Firmy, kde som robil, ma okamžite berú, ale musel by som ísť zas na turnusy, alebo čakať na prácu(možno)v máji v našom okrese....

Aké máte skúsenosti s hľadaním práce vy a čo by ste mi poradili?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Paly »

Aká lokalita?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

Paly napísal: Pi 03 02, 2023 12:54 pmAká lokalita?
Od Tatier na východ, ale nie po dialnici..
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa JanH »

jogo napísal: Pi 03 02, 2023 1:00 pm
Paly napísal: Pi 03 02, 2023 12:54 pmAká lokalita?
Od Tatier na východ, ale nie po dialnici..
Jogo, zaklad je sa predat a urobit trosku nadprace. Napr. vo Viedni a celkovo vo western Europe CVcka bez motivacneho listu a referencii rovno zahadzuje HR do kosa... Preto moja rada, pridaj k CV aj motivacny list, certifikaty a odporucania od predchadzajucich zamestnavatelov. :beer:
https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke ... eho-listu/
EDIT: HR tiez nema rada ludi, ktory si nezapytaju adekvatnu cenu za ich pracu. (Nezapadas do ich tabuliek a myslia si, ze to neberies vazne a pri prvej moznej prilezitosti sfluktuujes.)
Naposledy upravil/-a JanH v Pi 03 02, 2023 1:31 pm, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

JanH napísal: Pi 03 02, 2023 1:12 pm Jogo, zaklad je sa predat urobit trosku nadprace. Napr. vo Viedni a celkovo vo western Europe CVcka bez motivacneho listu a referencii rovno zahadzuje HR do kosa... Preto moja rada, pridaj k CV aj motivacny list, certifikaty a odporucania od predchadzajucich zamestnavatelov. :beer:
https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke ... eho-listu/
EDIT: HR tiez nema rada ludi, ktory si nezapytaju adekvatnu cenu za ich pracu. (Nezapadas do ich tabuliek a myslia si, ze to neberies vazne a pri prvej moznej prilezitosti sfluktuujes.)
Cena práce je uvedená v inzeráte, o tej sa nevyjednáva predpokladám.
No hej, ale aký motivačný list mam napísať na miesto "operátor vo výrobe"? Že celý život snívam, ako budem makať za strojom ako fretka, za minimálnu mzdu, 50km od svojho bydliska? :)
Ale dobrý nápad, skúsim ten motivačný list dať napísať GPT a pošlem ho tým firmám, nech sa deje, čo sa deje. :)
Veď v najhoršom prípade sa vrátim na turnusy, ale to už budem chodiť svojim autom, a nie spoločným firemným, aby som mal svoj komplet vercajk a osobné veci bez obmedzenia a aj nejaký pôžitok z tej práce a bývania a nie že 5 chlapi sa musíme spratať do 1 auta aj s vercajkom a oblečením na tri týždne. A žiadne šetrenie na dôchodok už nebude,

Inak ak som išiel na konkurz a priznal, čo všetko viem robiť a na čo mam školy a certifikáty, tak vždy som ho vyhral, len potom so mnou mali firmy veľké plány a ja chcem mať hlavne kľud.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal: Pi 03 02, 2023 1:29 pm Ale dobrý nápad, skúsim ten motivačný list dať napísať GPT a pošlem ho tým firmám, nech sa deje, čo sa deje.
Tak pozrite, čo mi vytvoril GPT.
Samozrejme! Tu je motivačný list na pozíciu operátora výroby:

Vážený pán/pani [Meno zamestnávateľa],

S veľkým záujmom som si prečítal/a o pozícii operátora výroby, ktorú ponúkate vo Vašej spoločnosti. Verím, že moje skúsenosti a zručnosti sú presne to, čo hľadáte.

Mám [počet rokov] rokov skúseností s prácou na pozícii operátora výroby a som presvedčený/á, že by som bol/a pre Váš tím prínosom. Som zručný/á v obsluhe strojov a vedome dodržiavam bezpečnostné pokyny a postupy. Mám tiež dobrý prehľad o procesoch výroby a schopnosť pracovať efektívne a presne.

Okrem toho som tímový hráč a dokážem pracovať v rýchlom tempe, za stanovených podmienok. Verím, že moje zručnosti a skúsenosti by prispeli k zvýšeniu produktivity a efektívnosti výroby.

Som nadšený/á z možnosti pracovať pre Vašu spoločnosť a verím, že by som bol/a dobrou voľbou pre túto pozíciu. Ďakujem Vám za pozornosť mojej žiadosti a teším sa na možnosť preukázať svoje schopnosti na pohovore.

S úctou,
S takýmto motivačným listom zo mňa nakoniec urobia team-lídra. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa JanH »

jogo napísal: Pi 03 02, 2023 1:51 pm
jogo napísal: Pi 03 02, 2023 1:29 pm Ale dobrý nápad, skúsim ten motivačný list dať napísať GPT a pošlem ho tým firmám, nech sa deje, čo sa deje.
Tak pozrite, čo mi vytvoril GPT.
Samozrejme! Tu je motivačný list na pozíciu operátora výroby:

Vážený pán/pani [Meno zamestnávateľa],

S veľkým záujmom som si prečítal/a o pozícii operátora výroby, ktorú ponúkate vo Vašej spoločnosti. Verím, že moje skúsenosti a zručnosti sú presne to, čo hľadáte.

Mám [počet rokov] rokov skúseností s prácou na pozícii operátora výroby a som presvedčený/á, že by som bol/a pre Váš tím prínosom. Som zručný/á v obsluhe strojov a vedome dodržiavam bezpečnostné pokyny a postupy. Mám tiež dobrý prehľad o procesoch výroby a schopnosť pracovať efektívne a presne.

Okrem toho som tímový hráč a dokážem pracovať v rýchlom tempe, za stanovených podmienok. Verím, že moje zručnosti a skúsenosti by prispeli k zvýšeniu produktivity a efektívnosti výroby.

Som nadšený/á z možnosti pracovať pre Vašu spoločnosť a verím, že by som bol/a dobrou voľbou pre túto pozíciu. Ďakujem Vám za pozornosť mojej žiadosti a teším sa na možnosť preukázať svoje schopnosti na pohovore.

S úctou,
S takýmto motivačným listom zo mňa nakoniec urobia team-lídra. :D
GPT to ma perfektne zmaknute, som prekvapeny nad kvalitou.
A ak k tomu pripojis este nejaky odporucaci list sa o Teba potrhaju :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

JanH napísal: Pi 03 02, 2023 2:03 pm GPT to ma perfektne zmaknute, som prekvapeny nad kvalitou.
A ak k tomu pripojis este nejaky odporucaci list sa o Teba potrhaju :)
Kedysi som mal letnú lásku pri mori maďarku, to by som jej teraz písal "zamilované listy". :wink:
Ta GPT možno vráti ľudí do reality, lebo cez zoznamku alebo FB doteraz len upravovali svoj výzor na fotkách, ale teraz už budú upravovať aj svoju komunikáciu. Takže ľudia sa budú musieť stretnúť face to face, aby sa spoznali. :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Glogol »

Ja len mam skusenost ze na SK velmi casto je veeelky delay medzi zaslanim ziadosti - odpovedou - pozvanim na pohovor - vysledok pohovoru - nastup. Kazdemu vravim nech si necha na ten proces aspon 3 mesiace....a rad by som sa mylil. Ale tu sa kazdy vyhovara na niekoho vyssieho a ten vyssi zabuda a cas bezi ...Ak si pisal pred tyzdnom ani sa necudujem ze este nik nezareagoval.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 53 times
Been thanked: 31 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

U nas by ta brali hned … 2.3% nezamestnanost :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

uhlikova_stopa napísal: Pi 03 02, 2023 3:37 pm U nas by ta brali hned … 2.3% nezamestnanost :)
U nas tiež nemá kto robiť, väčšinou sa o prácu uchádzajú Ukrajinci a Romovia a tak som ostal prekvapený nezáujmom tých firiem.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa user27 »

Glogol: moja posledna skusenost je uplne ina ako hovoris. Cely proces od prvotneho kontaktu recruiterom a dnom kedy som bol prvy den v praci, bol cca 3 tyzdne.

Ked chcu firmy ludi, tak sa da.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

user27 napísal: Pi 03 02, 2023 4:05 pm Glogol: moja posledna skusenost je uplne ina ako hovoris. Cely proces od prvotneho kontaktu recruiterom a dnom kedy som bol prvy den v praci, bol cca 3 tyzdne.

Ked chcu firmy ludi, tak sa da.
Moje doterajšie skúsenosti sú: Dnes sa opýtam, zajtra(doma), max o týždeň(turnus), nastupujem, alebo mi rovno povedia, že nemajú pre mňa prácu. Nie som zvyknutý na životopisy a motivačné listy. Prídem, kukneme na seba, spýta sa ma, kde som robil, podáme si ruky a sme dohodnutý.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Jogo - aky mas paragraf ? 21 ? 22? Preco ako operator ? Skus sa hlasit na elektro udrzbu
Pripadne mi napis presne z akeho mesta si pozrem databazu co mam vo firme , do nejakej integratorskej firmy by si nechcel ist , nie je toho vela ma vychode ale par da najde
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

Slovan_sk napísal: Pi 03 02, 2023 5:14 pm Jogo - aky mas paragraf ? 21 ? 22? Preco ako operator ? Skus sa hlasit na elektro udrzbu
Pripadne mi napis presne z akeho mesta si pozrem databazu co mam vo firme , do nejakej integratorskej firmy by si nechcel ist , nie je toho vela ma vychode ale par da najde
Mam par 23, ale nechcem riešiť opravy....robil som 6 rokov profesionálne servis videi a televizorov a znechutilo sa mi to na celý život niečo opravovať. Potom som ešte rok analyzoval reklamácie v nadnárodnej elektro-spoločnosti a dva roky nastavoval a opravoval výrobné linky a robil technológa v cs-spoločnosti a to je všetko mimo elektromontáži(a stavebných prác)
Chcem vyrábať nové veci a nie opravovať staré. Radšej by som tie nové veci navrhoval a oživoval, ale na to moje znalosti hovorenej angličtiny sú nedostatočné, tak sa o to ani nesnažím.
Čo je to ta integrátorska firma?

p.s: Je jedna práca, kde by ma zobrali(lebo už mesiac nikoho nevedia zohnať), ale nechcem ju robiť. Mal by som sa starať o údržbu a opravy výrobných strojov a mal by som za to 150€ viac, ako operátor, ktorý na tom stroji pracuje. Ja chcem robiť toho operátora bez starostí, ako technika, ktorý tie stroje opravuje, admistruje a dokonca aj zoraďuje, ak to zoraďovač nedokáže. A to všetko za 150€ navyše....som to ochotný robiť, ale za dvojnásobný plat ako operátor na tom stroji.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Max100
Silver Member *
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Max100 »

Vseobecne operatori vyroby su ziadani,kedze Slovensko oznacuju ako montaznu dielnu.Je fakt,ze uz patdesiatnici nestihaju na vyrobnych linkach.Ono sa to nezda,ale ked sa dostane do partie dvadsiatnikov,ten rozdiel je tam vidiet a vacsinou tu partiu potom brzdi.Ale ked mas predchadzajuce skusenosti,mohol by si po roku skusit robit team lidra.Jedno ti davam zapravdu,ze najlepsia praca je fakt nejaky operator,kde si odrobis 8 hodin a ides s cistou hlavou domov.Lidri a manazment musia v kuse vykazovat nejake zlepsenia,su priamo zodpovedny za pracovnikov,za vyrobu,za chyby atd.Dnes je v mode v takychto firmach denne pocitat efektivitu,kreslit grafy,tabulky.A naco je to dobre?...Inac dnesny styridsiatnik pojde do dochodku vo veku 66 rokov.Neviem si predstavit aku pracu bude vykonavat 60rocny clovek,co bol cely zivot robotnik.Kto ho prijme do zamestnania?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

Max100 napísal: So 04 02, 2023 10:54 am Inac dnesny styridsiatnik pojde do dochodku vo veku 66 rokov.Neviem si predstavit aku pracu bude vykonavat 60rocny clovek,co bol cely zivot robotnik.Kto ho prijme do zamestnania?
V Čechách sa také výkony nepožadujú, Češi si nedajú takto zvyšovať výkonové normy. To vždy my Slováci, sme im ich zvyšovali a za to sa na nás hnevali. Je možné, že budem nútený sa vrátiť pracovať do Čiech. :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Max100
Silver Member *
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Max100 »

V Poprade su fabriky,skusal si vsetky?Nemas tam pracovne agentury?Tam by ti poradili kde sa oplati to skusit,poznaju prostredie fabrik a vedia kde uz velmi nechcu napr.starsich pracovnikov,kde sa da karierne posunut,kde niesu nadludske normy atd.Co sa tyka noriem,tak su pracovnici,ktory maju vyslovene v naplni prace zlepsovat veci a potom nasledne zvysovat normy.V praxi to znamena,ze ti kupia trochu kvalitnejsi skrutkovac aky si mal doposial a uz maju predstavu,ze mozu zvysovat normy.Potom to premietnu do grafu,poctu zamestnancov,poctu hodin tyzdenne,mesacne,rocne a s tym idu za sefom,ako to bude krasne fungovat.Robis pokial vladzes.Ked vidia ze vykonovo ides dole,bud ti nieco ponuknu ine,menej narocne,alebo ti daju najavo,ze uz niesi na tuto pracu schopny.Clovek moze protestovat,ale velmi mu to nepomoze.Pride iny,mladsi,sikovnejsi a karavana ide dalej.
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Paly »

jogo napísal: Pi 03 02, 2023 1:00 pm
Paly napísal: Pi 03 02, 2023 12:54 pmAká lokalita?
Od Tatier na východ, ale nie po dialnici..
Košice sú už asi ďaleko?
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Adammd »

Mozno mam skreslene predstavy, ale nema remeslo zlate dno? Neoplati sa ti robit na zivnost? Tak 4h denne, robit pracu ala fusky ludom? Alebo je velka konkurenica? Neviem kolko si potrebujes mesacne zarobit, mozno zobrat nejakeho mladeho a robit vo dvojko...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

Paly napísal: So 04 02, 2023 12:44 pm
jogo napísal: Pi 03 02, 2023 1:00 pm
Paly napísal: Pi 03 02, 2023 12:54 pmAká lokalita?
Od Tatier na východ, ale nie po dialnici..
Košice sú už asi ďaleko?
Na denne dochádzanie ano.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

Adammd napísal: So 04 02, 2023 12:45 pm Mozno mam skreslene predstavy, ale nema remeslo zlate dno? Neoplati sa ti robit na zivnost? Tak 4h denne, robit pracu ala fusky ludom? Alebo je velka konkurenica? Neviem kolko si potrebujes mesacne zarobit, mozno zobrat nejakeho mladeho a robit vo dvojko...
Na prvý pohľad sa to môže zdať ako pravda, ale nie je to celkom tak. Keď som pracoval v Prahe, odmietli sme robiť rodinné domy a byty pre bežných ľudí, pretože to pre nás nebol rentabilný biznis. Často sme museli ísť niekde kvôli drobnostiam a stratili sme tým čas.

Bolo pre nás oveľa výhodnejšie elektrifikovať celú bytovku, napríklad 100 bytov, aj keď sme za každý byt zarobili menej, ako keby sme ich elektrifikovali pre jednotlivcov. Profitovali sme vďaka množstvu a nemuseli sme prerušovať prácu. Navyše sme nemuseli cestovať hore dole a nemali sme výpadky, keď sme nemali prácu. Taktiež sme nemuseli robiť cenové vyjednávania s jednotlivcami, pretože cena za byt pre firmy bola stabilná a nevyžadovala ďalšie jednanie.

Naviac, keď som dobre zarobil na developerskej firme, necítil som taký negatívny pocit ako keby som takýto zisk dosiahol na úkor bežných ľudí.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Rokosák »

Jogo:

Nie si stary.
Ohybnost a dalsie telesne prvky sa daju vylepsit cvicenim. Ak nic ineho, aspon pravidelne chodit.
Ocna operacia Ti de facto da nove oci.
Vo vyrobe budes mat sefa dvadsiatnika, co na klude neprida.
Posielat CVcka je neproduktivne. Treba skusit po znamosti. Hocikto, Ta moze doporucit sefovi. Aj operator vyroby.
Dnesna vyroba sa zaklada na predpisoch, vratane ktorou rukou drzat nastrckovy kluc. Vykon a kvalitu kontroluje pocitac.
Najdi si nieco, co Ta skutocne zaujima v poli, v ktorom dokazes rast a zlepsovat sa.
Si rovesnikom riaditelov a majitelov firiem. Ako zivnostnik, mozes riadit svoju firmu takisto. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal: So 04 02, 2023 2:58 pm Posielat CVcka je neproduktivne. Treba skusit po znamosti. Hocikto, Ta moze doporucit sefovi. Aj operator vyroby.
Teraz si mi pripomenul šefovú ženu v mojej prvej manuálnej práci. Boleli ma kríže a doktorka mi povedala, že ľudia, ktorí robia s krampačom a lopatou ku nej nikdy nechodia.
Tak som dvihol telefón a zavolal firme, ktorú som videl v Košiciach kopať ryhy na káble. Dvihla šefová žena a ja som sa jej opýtal, či by som u nich nemohol kopať ryhy. A ona sa ma opýtala: Kto vás doporučil?
Ostal som v šoku, že už aj na kopáča treba doporučenie a známosti. Zložil som jej telefón. O týždeň som išiel na tu firmu osobne. Bol tam šéf, pozrel na mňa a povedal: "Dones papier od lekára a zajtra môžeš nastúpiť".

p.s: Niektorí známi vo funkciach a majitelia firiem mi dávajú podmienky typu: "Buď budeš robiť majstra, alebo ťa neberiem, druhí zasa majú vo výrobných halách neónky a tretí zo zásady nezamestnávajú rodinu a kamarátov.
A ja som bol raz "nasilu držaný" na pozícii, ktorú som už nechcel robiť citovým vydieraním: Šak odíď, ale ten tvoj bratranec, čo ťa tu dostal musí zohnať za teba náhradu, lebo s nami podpísal zmluvu do ukončenia stavby. Preto ja cez známych nechodím...
Naposledy upravil/-a jogo v So 04 02, 2023 4:05 pm, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podľa stavu inzercie na prácu v elektroinštaláciách by každý slovenský elektrikár mal byť v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku. Nechápem , že sa tu nedá nájsť práca za primeranú mzdu. Pripadá mi nenormálne s takou kvalifikáciou a skúsenosťami hladať prácu vo fabrike za minimálnu mzdu (700 €). :roll:

Však kolko je tu novostavieb, developerských projektov ... vôbec nerozumiem, že ked v stovkách inzerátov do zahraničia núkajú zárobky 4500 € mesačne, prečo tu v SR nemôžeš zarobiť 1500 - 2000.

Ked som staval dom kompletnú elektroinštaláciu mi robil živnostník. Bol to starší pán, ktorý mal pomocníka (resp. kolegu ) a zabezpečili všetko. Ďalší živnostník mi robil slaboprúd (rozvody internetu, alarmu, telefon, vrátnik, aj posuvné brány ).

Ich ,,zisk,, ma nezaujímal. Zákazka mala rozpočet kde boli ceny materiálov a cena práce. Rýchlosť práce ma nezaujímala - to mal v náplni stavbyvedúci. Všetky stavebné práce ( hrubá stavba, omietky, dlažby, kachličky, plot, vonkajšie práce, dokonca i maľby) mi robila partia 4 stavbárov z okresu SL. Prišli v pondelok ráno jedným autom a odišli v piatok na obed. 4 noci na týždňovke spali na robotníckej ubytovni. Bali fantastickí - s predákom som sa skamarátil a navštívil ho v SL.

Celá výstavba trvala 6 mesiacov ..4 mesiace leto-jeseň ..potom pauza 2 mesiace v zime a dokončenia marec-apríl.
V auguste sa začalo a v máji na další rok som sa sťahoval. Mozog celej stavby bol jeden šikovný stavebný inžinier, ktorý všetko s rozumom naplánoval tak, aby neboli prestoje. Na každú odbornú prácu mal kontakt na spoľahlivých ľudí ( strechári, kurenári, vodári, elektrikári, SDK, slaboprúd...akurát stolára nemal ) ktorí za sebou zanechali kvalitnú prácu ( za 12 rokov žiadna vada, žiadna oprava, žiadna reklamácia ). Ten inžinier mal jedného človeka, ktorý robil ,,poskoka,, a zásobovača, čo zapezpečoval práve tie drobnosti , aby sa nimi majstri nezdržiavali. Ty si majster Jogo. Nie robotník.

Sú tisícky domov, čo potrebujú rekonštrukciu a výmenu starých hliníkových rozvodov za medené...ja by som porozhadzoval lístočky do schránok RD...a skúsil to robiť sám ako živnostník. Ak nie, tak sa ponúkol stavebným, alebo elektroinštalačným firmám - najprv v okolí bydliska - potom v okresných mestách a nakoniec v krajských PO a KE. V žiadnom prípade by som odbornú a kvalifikovanú prácu nerobil za minimálnu mzdu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: So 04 02, 2023 4:00 pm Sú tisícky domov, čo potrebujú rekonštrukciu a výmenu starých hliníkových rozvodov za medené...ja by som porozhadzoval lístočky do schránok RD...a skúsil to robiť sám ako živnostník. Ak nie, tak sa ponúkol stavebným, alebo elektoroinštalačným firmám - najprv v okolí bydliska - potom v okresných mestách a nakoniec v krajských PO a KE. V žiadnom prípade by som odbornú a kvalifikovanú prácu nerobil za minimálnu mzdu.
V Košiciach by som to tak urobil, aj som to tak robil so servisom videí a televízorov. U nás nie je šanca sa takto uživiť elektroinštaláciami, lebo viacerí to skúšali a nedalo sa to. U nás sa veľa veci robí svojpomocne. Myslíš, že prečo tá partia zo SL chodila na týždňovky do KE a neživili sa v okolí SL? A to boli stavbári, ktorí keď chytia rodinný dom, tak majú prácu na 3 mesiace - hrubá stavba a ďalšie tri mesiace dokončovačky.. Ja mam prácu tak na týždeň hruba inštalácia a dva dni kompletáž, ak ju robíme dvaja.

Veď som písal, že elektroinštalačné firmy ma berú, ale práca na turnusy, alebo možno u nás doma v máji.
Naposledy upravil/-a jogo v So 04 02, 2023 4:29 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Max100
Silver Member *
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Max100 »

Inac v dnesnej dobe pytaju za el.v rod dome v novostavbe od.4000eur.Neviem kolko stoji material,ale urcite sa da na jednej zakazke zarobit ako za 3 mesiace operatora vo fabrike.
GiovanniX
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Pi 17 12, 2021 5:06 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa GiovanniX »

Je to zaujimave,ja byvam v malom okresnom meste,kde bola vzdy vysoka nezamestnanost,ale ked mi niekto povie,ze potrebuje pracu,tak behom par dni ju ma vybavenu,ci ma 18,alebo 55 rokov.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa hifron »

Práce na rodinnom dome je ako na kostole... Ale akosi sa príliš nevykonáva... Lenže aj na kostole je platenej práce dosť a historicky vždy(dokonca aj v komunizme) bolo, len nie zrovna pre každého, skôr práve naopak...
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa stary gambler »

Ani som nevedel, ktory prispevok skopirovat na ktory pouzit ako odpoved, , kto sa zaobera rekonstrukciami ci uz bytov , alebo domov tak vie ze najtazsie je zohnat prerabku elektroistalacia, a je aj velmi dobre platena , preco by ti remeselni chodili do Nemecka na 4000 euro na mesiac ked to iste v pohode dokazu zarobit doma.Rekonstruoval som asi 5x jadra v bytoch co mam byty, a cena prace na dva pol dni pre dvoch muzov co to robili bola 850 euro za pracu plus material cista ruka bez dokladu, z pevedenim prace som bol spokojny, a pre mna je velmi dolezita aj rychlost, byt ktory nezaraba na prenajme kazdy den generuje miesto zisku stratu. Ked ich potrebujem tak sa vzdy na nich obratim, samozrejme nie kazdemu mestkemu cloveku by vyhovovali oni , bordel zameteny do kuta-vyniest som si ho musel sam ,a j zapucavat vsetko sam, ale po odbornej stranke spravene super a rychlo. Na rekonstrukcie platim len elekrikarov a vodoistalatera-aj ten ma denu cistu mzdu cca nad 250 euro, ostatne si robim sam. Cize kto to vie robit kvalitne a rychlo , zarobi viac na Slovensku ako v zahranici a o robotu nema nudzu , nudzu maju len ti ludia co ponukaju produkty o ktore nikto nestoji a musia im doslova nukat na silu a najst blbov co si to kupia. Opat vstupi do popredia remeslo zlate dno- len ozaj to ten clovek musi vediet robit, nemam problem po dvoch hodinach vyhodit cloveka co vidim ze to robi 2x horsie ako ja, zaplatim mu za tie dve hodiny a poviem nech ide oblbovat inych.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

jogo napísal: Pi 03 02, 2023 7:07 pm
Slovan_sk napísal: Pi 03 02, 2023 5:14 pm Jogo - aky mas paragraf ? 21 ? 22? Preco ako operator ? Skus sa hlasit na elektro udrzbu
Pripadne mi napis presne z akeho mesta si pozrem databazu co mam vo firme , do nejakej integratorskej firmy by si nechcel ist , nie je toho vela ma vychode ale par da najde
Mam par 23, ale nechcem riešiť opravy....robil som 6 rokov profesionálne servis videi a televizorov a znechutilo sa mi to na celý život niečo opravovať. Potom som ešte rok analyzoval reklamácie v nadnárodnej elektro-spoločnosti a dva roky nastavoval a opravoval výrobné linky a robil technológa v cs-spoločnosti a to je všetko mimo elektromontáži(a stavebných prác)
Chcem vyrábať nové veci a nie opravovať staré. Radšej by som tie nové veci navrhoval a oživoval, ale na to moje znalosti hovorenej angličtiny sú nedostatočné, tak sa o to ani nesnažím.
Čo je to ta integrátorska firma?

p.s: Je jedna práca, kde by ma zobrali(lebo už mesiac nikoho nevedia zohnať), ale nechcem ju robiť. Mal by som sa starať o údržbu a opravy výrobných strojov a mal by som za to 150€ viac, ako operátor, ktorý na tom stroji pracuje. Ja chcem robiť toho operátora bez starostí, ako technika, ktorý tie stroje opravuje, admistruje a dokonca aj zoraďuje, ak to zoraďovač nedokáže. A to všetko za 150€ navyše....som to ochotný robiť, ale za dvojnásobný plat ako operátor na tom stroji.
Jogo 23 mas a chces robit operatora? Integrator je vyrobca jednoucelovych strojov , ziadne opravy to sa uz dnes nerobi ,vsetko sa meni kus za kus , si stara skola dnes uz udrzba vo fabrike nevie nic , ja ako mladenec 38 rocny udrzbe vysvetlujem ako sa veci maju , cest vynimkam .

Ty si na operatora prekvalifikovany
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa wladas »

Slovan_sk napísal: So 04 02, 2023 8:25 pm ja ako mladenec 38 rocny udrzbe vysvetlujem ako sa veci maju , cest vynimkam .
Suhlasim, mam velmi casto podobnu skusenost. Ked dnes niekto vie daco dobre opravovat tak si zarobi podstatne viac nez udrzbar. Prave preto udrzbari casto robia jednoduchsie veci.

Prekvalifikovanost je celkom casty jav a zamestnavatelia to nemaju moc radi.

Slovan_sk napísal: So 04 02, 2023 8:25 pmMam par 23, ale nechcem riešiť opravy....robil som 6 rokov profesionálne servis videi a televizorov a znechutilo sa mi to na celý život niečo opravovať.
Mozes konkretizovat to znechutenie? Existuje milion druhov oprav, aj dobre. Konkretne tie TV si viem predstavit ze dnes celkom hnus.
Pavol Chmela
Active Member
Príspevky: 86
Dátum registrácie: So 15 10, 2022 2:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Pavol Chmela »

Mne sa niekoľkokrát potvrdilo, že sa platí za prijatú zodpovednosť. Bohužiaľ prichádza tá pláca až spätne ak je tá schopnosť preukázaná. Takže ten začiatok sa zdá v nepomere ale privedie človeka nakoniec tam, kde potrebuje.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa hifron »

Na sociálnych sieťach bola taká infoška, že taký Google robil, že dal riešiť nejaký ich vážny problém na pohovore, uchádzač to vyriešil a poslali ho kade ľahšie a Google dostal patent...

neviem či to ešte robia alebo či to je pravda, pretože Google riešil práve opačný problém a toho človeka vykopli a musel platiť gigantické odškodné a v odvetví si už neškrtol...

takže to môžu robiť tak aj tak... :lol:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

wladas napísal: So 04 02, 2023 9:39 pm
Slovan_sk napísal: So 04 02, 2023 8:25 pmMam par 23, ale nechcem riešiť opravy....robil som 6 rokov profesionálne servis videi a televizorov a znechutilo sa mi to na celý život niečo opravovať.
Mozes konkretizovat to znechutenie? Existuje milion druhov oprav, aj dobre. Konkretne tie TV si viem predstavit ze dnes celkom hnus.
Ok, premýšľal so nad tým a asi som stará škola, ktorá mam veľké nároky na seba.
Moja škola opravovala zariadenie na úroveň odporu, kondenzátoru a integrovaný obvod bol pre nás pohroma, lebo sa nedal opraviť.
Ok, dam žiadosť na pozíciu do firmy, kde treba technika na opravu výrobných strojov. Opravy na úrovni modulov zvládnem ľavou zadnou. Dík za diskusiu. :beer:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa wladas »

Lenze troska miesas slaboprud (napr PCB) so silnoprudom (do 1000V).
Davnejsie som opravoval mobilne telefony tesne pred nastupom dotykovych displayov. Nikdy viac. Hodinarska robota.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

wladas napísal: Ne 05 02, 2023 5:01 pm Davnejsie som opravoval mobilne telefony tesne pred nastupom dotykovych displayov. Nikdy viac. Hodinarska robota.
A teraz si predstav tie telefóny zaliate v hydroskopickej hmote, ktorú musíš nahrievať a skalperom pomaly odstraňovať a tak analyzovať reklamáciu na úroveň súčiastky, určiť, kde sa stala chyba vo výrobnom procese a následne na základe tvojej analýzy stiahnu celej výrobnej linke prémie, ak to nebola chyba súčiastky od dodaváteľa, ale vo výrobnom procese. To bola moja robota v nadnárodnej firme, ktorú nikto nechcel robiť a ja som odtiaľ tiež zdrhol.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nic v zlom, ale motivacny list? To je za mna zas nejaky novodoba bludovina (dlhorocna,).. Motivacny list si pisem kazdy rok prveho prvy
-schudnem
-zacnem posilovat
-zacnem setrit
-nebudem nadavat
atdatd

Alebo to je nejaky IQ test? Ci logika motivacneho listu zapada? Ja by som na motivacny list napisal jednu vetu "nestracajme cas a pracujme".. co viac tam mam dat? moje know how ako vylepsit zabehnutu firmu? jedine za podiel na firme..

"robiť rodinné domy a byty pre bežných ľudí, "
V akom roku to bolo?

Pamatam si, rok 2015, sice Bratislava, ale "rekonstrukcia elektriny" cena s materialom 1500eur, trvanie 2 dni (mozno po 10-12hod), neviem ci bol solo, ale neskor som si spocital, ze material max 600eur aj s cestou. Od toho roku museli ist ceny prace hore o 100%, aj ked teraz neviem v tomto danom momente co je na trhu prace.. Ale tie ceny prace isli hore tak, ze pre mna by bolo lancejsie si urobit ten kurz a urobit si to sam ( aj ked sam pre seba kurz netreba technicky ). Ale 90% ludi je extremne lenivych, 90 % ludi je naprogramovanych tak, ze idu do prace a z prace domov a tam ak nieco potrebuju, tak si to objednaju, pretoze nemaju cas na svojpomoc, pretoze chodia do prace, aby mohli objednat veci na kluc. A tych ludi ti luto byt nemusi, pretoze ten koho by ti luto mohlo byt, ten si tu pracu odvedie sam (aj elektroinstalaciu).. Mam to to jemne povedane "autisticky" nazor, alebo "dez*^`torsky" nazor, ale tak to vidim, ako pisem.. Mozem dat aj priklad zo skutocneho zivota, ak by niekto chcel a/alebo s tymto nazorom nesuhlasil..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa wladas »

JanH napísal: Pi 03 02, 2023 1:12 pmPreto moja rada, pridaj k CV aj motivacny list
Nesuhlasim. Ten ma zmysel max pre vyssie pozicie ako manazer, veduci, riaditel a podobne. Na poziciu bezneho radoveho zamestnanca je motivacny uplna blbost. Vobec nic to zamestnavatelovi neda.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa JanH »

wladas napísal: St 08 02, 2023 5:52 pm
JanH napísal: Pi 03 02, 2023 1:12 pmPreto moja rada, pridaj k CV aj motivacny list
Nesuhlasim. Ten ma zmysel max pre vyssie pozicie ako manazer, veduci, riaditel a podobne. Na poziciu bezneho radoveho zamestnanca je motivacny uplna blbost. Vobec nic to zamestnavatelovi neda.
Či súhlasíš alebo nie. Motivačným listom pri najhoršom nič nepokazíš a pri najlepšom sa odlíšiš od zvyšných kandidátov. Predpokladám, že nerobíš na HR a nevieš, ako pracujú. Je to nadpráca, ktorú mal Jogo cez GPT hotovú za dve minúty. Nič zato nedáš :beer:
Napísať odpoveď

Návrat na "Pracovne ponuky , ponuky spoluprace - trading , investing"