OLD&RICH - inovatívna stratégia

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Avice: opravil som Ti to jedno slovo. Načo zbytočné expresívne slová :)
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Mesačne zverejňujem výsledky, teším sa na porovnanie. Pre info, klienti vedia princíp ako to funguje. V roku 2021 som pripravoval takýto marketingový letáčik, kde je to ešte viac vysvetlené. Nie je to žiadne tajomstvo.

EDIT: Ceny sú už vyššie. Tie sú v prezentácií.

Viete čo bolo zaujímavé, že som to musel úplne zprimitívňovať aby to ľudia v jednoduchosti pochopili. Gro ľudi nemá šajnu čo je ETF, trhy atď. Je našou úlohou to zjednodušovať a vysvetlovať.
Prílohy
RFE 01 MARKETING.pdf
(509.46 KiB) 131 stiahnutia
Naposledy upravil/-a RFE 0|1 v Ut 12 09, 2023 3:03 pm, upravené celkom 1 krát.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Najviac ľudia reagujú na jednostránkovú grafickú prezentáciu ako to funguje. Že im je to jasné aký je to princíp a ako to funguje. 90 % klientov bolo v dlhopisovom fonde, sú radi za zhodnitenie, prípadne uchovanie hodnoty.
Prílohy
RFE_01 01.jpg
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 126 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa Peter222 »

Pozdravujem, chcel by som sa Vás spýtať ako je v prípade tejto stratégie riešené riziko "nákladov obetovanej príležitosti".

Uvediem príklad. Dostanem od Vás info na presun do dlhopisového fondu, v indexovom fonde mám teda aktuálne 0. Postupne ale začne indexový fond rásť, ale rast je iba mierny a nie sú prakticky žiadne odchýlky medzi close cenou o 17:30 a 22:00. Taký dlhodobejší, mierne rastový trend ale bez zvýšenej volatility. Rozumiem tomu tak, že v takom prípade som podľa vašej stratégie stále v dlhopisovom fonde, i keď indexový rast rastie.

Ďakujem.
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa aviceN »

Podľa mňa vtedy človek zotrváva v indexovom fonde, keďže nedochádza k volatilite.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 126 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa Peter222 »

Nie, ešte raz. Dostanem pokyn napr. dnes, že mám ísť do dlhopisového fondu a od zajtra začne mierne index rásť, ale rast je pozvoľný, bez volatility a s malými zmenami medzi close cenami o 17:30 a 22:00. Kedy sa vrátim späť do indexu?

Ale bol by som rád keby odpovedal tvorca stratégie, lebo my sa tu môžeme "doťahovať" do neviem kedy :)
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Sú 4 varianty ako to môže vyjsť
Som v Dlhopise a Index klesne - nezarobil som ale ani neprerobil - ok varianta
Som v Dlhopise a Index narastie - nezarobil som ale mohol som ale neprerobil som - nie optimálny variant
Som v Indexe a Index rastie - zarobil som je to idealny variant
Som v Indexe a index klesá prerobil som a toto je najhorsí variant
Denne mate info ako ste voci Indexu na Mesacnej a Rocnej baze
Ked nie je volatilita tak sa vezieme v trende bez zmeny. Ak je dlhodobý trend rastuci tak volba je samozrejme indexovy fond.
Ak by ste potrebovali viac info zavolajte 0908934996 aby sme si nevypisovali
Oldrich
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je aj další mix variantov. Vplyvom sadzieb klesali aj dlhopisy. A to dosť razantne. Viď napr. podľa peňaženky Finaxu.

Tu sa nedá nič garantovať. Oldrich sa snaží o aktívnu správu, pričom využíva legálnu administratívnu výhodu toho, že vysporiadanie dôchodkovej jednotky je podľa európskeho záveru dňa ( 17,30 hod. ).
Európska verzia ETF SVET pritom závisí predovšetkým od toho ako zavrie USA ( USA tvorí cca 65% ETF SVET).
Ak ETF SVET zavrie v USA v mínuse (oproti európskemu záveru o 17,30 ) klienti môžu vystúpiť pri vyššej cene (o 4,5 hodiny skôr ) a mať k dobru tento rozdiel (vyhnúť sa tej strate, ktorá však nemusí pretrvať aj ďalší deň ). Podmienkou je, že klienti sú práve vtedy v indexovom fonde.

Ak ETF SVET zavrie v USA v pluse (oproti európskemu záveru o 17,30 ) klienti môžu vstúpiť pri nižšej cene (o 4,5 hodiny skôr ) a využiť tento rozdiel. Musia však práve vtedy byť v dlhopisovom fonde.

Podľa mňa je to mix aktívnej správy spojenej s analýzou ( kedže podľa mojích vedomostí zotrvávame v jednom fonde aj celé týždne, či mesiace ), pričom najväčšia výhoda je administratívna možnosť vstúpiť/vystúpiť o 4,5 hodiny skôr ako zavrie USA.

Funguje to. Výsledky sú jasné. Otázne je ako by fungovala čisto aktívna správa bez tej administratívnej výhody.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Dámy a páni stop vypisovaniu a rád Vás privítam s občerstvením na moje akcoške 11.10.2023. Pripravte si otázky na telo, veľminrád zodpoviem.
Teším sa Vás
OldŘich
Prílohy
Artboard 1 copy 4.pdf
Pozvánka
(87.44 KiB) 94 stiahnutia
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa MiBi »

Otazka na @RFE 0|1 na svojom linkedine ste uz 30.9. zverejnili porovananie s vykonnostou Uniqa indexoveho fondu za september
Screenshot 2023-10-01 200255.png
Screenshot 2023-10-01 200255.png (147 KiB) 3087 zobrazenia

pricom Uniqa dnes 1.10. mala poslednu hodnotu dochodkovej jednotky len z 28.09.
Odkial mate data na toto porovnanie ? Resp. aka je Vasa metodika porovnania?
Screenshot 2023-10-01 200329.png
zdroj: https://www.uniqa.sk/dochodky/ii-pilier ... #heading-1
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Dobré ráno MiBi,
graf v Uniqa je o 2 až 3 dni onekorený.
Ak chcete dôjsť k môjmu číslu tal musíte zadať obdobie od 31.8.23 do 30.9.23 a je to -1.59%.
Ja som posunul výpočty na základe podkladových aktív na aktuálnu dnešnú hodnotu. Čiže ja vidím dnešnú aktuálnu hodnotu u seba v RFE01 systéme.
OldŘich
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa MiBi »

ak zadam close hodnoty z 31.8 a 30.9. EUNL z https://www.boerse-frankfurt.de/en/etf/ ... nd-volumes
tak mi vychadza 1.61% teda tych +0.02% je nejaky koeficient rozdielu medzi Uniqa a EUNL ?
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
hatti
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 30 01, 2021 9:29 pm
Been thanked: 8 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa hatti »

Uniqa indexovy fond nie je ciste EUNL (EUNL je iba 64%, potom ma ine, dalsie MSCI World etf), v pdf reportoch fondov je vidiet zoznam etf v danom fonde, napr. https://www.uniqa.sk/documents/uniqa_do ... t-2023.pdf
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa MiBi »

kazdy mesiac je v Uniqe iny pomer tych MSCI World fondov, toto RFE0|1 urcite nemoze zohladnovat vo vypocte, kedze mesacne spravy su vydavane mesiac dozadu.
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
hatti
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 30 01, 2021 9:29 pm
Been thanked: 8 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa hatti »

Sranda, som ani nevedel, ze kazdy mesiac je ine percentualne rozdelenie tych MSCI World etf, nikdy som nepatral, z coho presne su tie ich Uniqa fondy zlozene (tak uz aspon viem, za co si zasluzia poplatky za aktivne riadenie fondov :-D kazdy mesiac menit pomer etf)
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Je to najbližší možný výpočet, samozrejme ja vidím Uniqa rebalance až keď ho urobia a máme drobné rozdiely☺️. Ale dá sa s tým pracovať🤓
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Ak chcete prísť na akciu 11.10.23 rád Vás uvidím a tam sa môžete pýtať ďalej. Explorujem to už 4 roky🤓. Len mi potvrďte na mobil 0908934996
pekný víkend
Oldo
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa MiBi »

RFE 0|1 sa premenovala na OLD&RICHTM , aj ked to TM treba s rezervou kedze spolocnosti s rovnakym nazvom je v susednej CR pozehnane napr. https://www.oldrich.rocks/
Za november maju slabsie vysledky ako index:
Screenshot 2023-12-01 090440.jpg
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Ďakujem za zdieľanie výsledkov. V tomto mesiaci sme po prvýkrát dosiahli úroveň pod Indexom, čo je výsledkom našej zvýšenej opatrnosti v rozhodovacích procesoch, zvlášť po tom, čo NASDAQ zaznamenal 36% rast za celý rok. Považoval som za vhodné zrealizovať zisky.

Ďalej by som vás rád informoval, že som zaregistroval ochrannú známku "OLD&RICH" pre Slovensko a premenoval našu spoločnosť.

Ďakujem, že ma sledujete. Začal som vydávať newsletter každý utorok na LinkedIne. Budem vám vďačný, ak si ho dáte subscribe.

V ČR sa spoločnosť volá: Oldrich Company s.r.o.
Ja som OLD&RICH s.r.o.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Ešte dlžím certifikát zo zloženia skúšok pre Najvyšší stupeň odbornej spôsobilosti v oblasti finančného poradenstva so zameraním na starobné dôchodkové sporenie. A som v procese získavania praxe. Ale na Slovensku, je to celkom challenge a som prvý.
Prílohy
IMG_5354.jpeg
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 46 times
Been thanked: 53 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa capitalcapital »

RFE 0|1 napísal: Po 04 09, 2023 9:29 pm ...
Pre info NN urobili zosynchronizovanie systému ako Uniqa, čiže aktualizácia je možná už aj pre NN a VUB Generali.
...
NN má podmienku že žiadosť musí byť podaná do 18:00, inak nadobúda účinnosť v nasledujúci pracovný deň.
Ako fungujú vaši klienti so správou o 21:00 a 22:20?
V prípade, ak zmenám navrhovaným v tomto návrhu dodatku nebránia ustanovenia všeobecne
záväzných právnych predpisov a žiadosť o zmenu dôchodkového fondu bola zadaná prostredníctvom klientskeho
portálu WebKlient v pracovný deň do 18:00 hod., dodatok nadobudne platnosť v pracovný deň, v ktorom bola
žiadosť prostredníctvom klientskeho portálu WebKlient zadaná (prijatie návrhu dodatku zo strany NN DSS).
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa MiBi »

O 18.hod sa neda moc vyuzit vyhoda, na ktorej funguje tato strategia. Napr. vcerajsi pokles zacal az o 20.hod. a o 18. hod. bolo vidiet len ze trh stupa. Takze strategia by generovala opacny pokyn o 18. ako o 22.hod.
Screenshot 2023-12-21 104802.jpg
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 521
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 116 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa duves »

MiBi napísal: Št 07 09, 2023 2:41 pm Odporúčam pozrieť aj tento rozhovor s p. Kovářom:
https://www.youtube.com/watch?v=d73e3tI ... vojemiesto
Včera pri prechádzke som si to vypočul. Trochu ma prekvapilo to, že mne pan Kovář do telefonu hovoril, ako dobre zhodnotil od roku 2017, a tam zasa rozpráva, že sa tým začal zaoberat v roku 2020 počas Covidu. Tak ako to teda je?

Dalej, nebudem a nechcem menit moju DSS, teda do UNIQI neprechádzam, aké garancie zhodnotenia mi viete zazmluvniť pán Kovář? Mám o 3 tyždne 61 rokov. V tom video hovoríte, že práve ludia tesne pred dôchodkom sú vašou cieľovou skupinou. Teším sa na odpovede. :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Pan Kovar pekne fabuluje, ze vraj garantuje ze pri casovani trhu jeho klient bude mat urcite viac penazi :). A ta moderatorka hroza :(.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 521
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 116 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa duves »

Prišiel mi link na prihlasenie. Hlavne, že som pánovi Kovářovi vysvetloval, že nechcem menit DSS (nemam záujem). Takže do UNIQY neprechádzam, napriek tomu je aktivovanie cez pridanie o vstupnej hodnote portfólia nemožné, nakolko je tam link: https://moja.uniqa.sk/login/ OK, idem ho mailom požiadat o zrušenie účtu a podakovať za starostlivosť. Hlavne, ked sme spolu telefonovali, som mu vysvetlil, že on predáva produkt tretej strany. Teraz mi to príde, že zháňa sporitelov do Uniqy. Nie, nechcem, neprosím.
hatti
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 30 01, 2021 9:29 pm
Been thanked: 8 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa hatti »

Novinka po prihlásení sa do portálu Uniqy:

Dovoľte, aby sme Vás informovali o zmene funkčnosti zadávania zmien investovania na Klientskom portáli moja UNIQA, platnej od 1.2.2024.

Žiadosť o zmenu investičnej stratégie je podaná a bude spracovaná s aktuálnym dátumom, ak je odoslaná do 14:00 hod. daného pracovného dňa. Žiadosť o zmenu investičnej stratégie odoslaná po 14:00 hod. daného pracovného dňa alebo v dňoch pracovného pokoja, sa považuje za podanú najbližší nasledujúci pracovný deň.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Dík za info aj ostatným. Tak zrejme sa stalo...
tomáš virdzek napísal: Po 04 09, 2023 9:53 pm Len si dovolím povedať/predpovedať, že stačí len jedna zmena informačného systému na strane DSS a výhoda celkom zmizne, nebojíte sa toho? Časom Vás to tak či tak dotlačí s rastom klientely k tomuto bodu. Nebudem tu vypisovať prečo, ale v skratke pre účely tohto príspevku, suma dnu a suma von sa v ten deň nemusí rovnať a dokonca môže byť proti Vám.
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Tak je to aj spravne.
Zvysni sporitelia na tom muselli tratit.
V podstate to bolo obohacovanie na ukor ostatnych (znizovanim hodnoty/podielu).
Plus aj administartivna zataz a dalsie zbytocne naklady pre DSS...
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

kixog47100 napísal: Pi 29 12, 2023 10:37 pm Zvysni sporitelia na tom muselli tratit.
Čím a ako?
kixog47100 napísal: Pi 29 12, 2023 10:37 pm V podstate to bolo obohacovanie na ukor ostatnych (znizovanim hodnoty/podielu).
Toto je dosť veľké tvrdenie, rád by som počul analýzu a rozklad tohto tvrdenia, ako si k tomu dospel.
kixog47100 napísal: Pi 29 12, 2023 10:37 pm Plus aj administartivna zataz a dalsie zbytocne naklady pre DSS...
detto... ako si k tou dospel?
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Logicky: niekto na tom.musel tratit, ved DSS nemoze dokupovat akcie za cenu z predosleho dna alebo za cenu platnu v minulosti

Moj zaver:

Najskor to bolo takto

Kazdy fond aj indexovy obsahuje aj.hotovost.
Napr. v indexom je 99% akcii a 1% hot.

Ten prestup potom mohol fungovat tak, ze z jedneho fondu vystupili (dostali cash) a do druheho vstupili (s cashom)..

Tym, ze v tom Indexovom fomde pribudla nova hotovost a ti co don vstupili dostali za nu nove podiely na fonde (tzv dochodkove jednotky), tak ostatnym sa tym znizl podiel akcii vo vlastnistve a zvysil podiel hotovosti pripadajucich na ich podiel / dochodkovu jendotku -tj znizila sa hodnota ich podieliu (v penaznom vyjadreni).

Resp.mohlo byt na dalsi den hodnota dochodkivej jednotky este vyssia keby tam ti "novi" nevstupili so svojim cashom.

Nasledne za tu hotovost sa neskor dodatpcne dokupili dalise akcie/ETF - napr. na dalsi den, alebo raz tyzdenne, raz za dva tyzdne...
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Posledny bod.
Kazdy presun ma svoju cenu.
Nic nie je uplne zadarmo, ani riadok v databaze.
Moze byt za tym aj nejaka manualna praca.
Vypisy postou=viac harkov.
A to sa rozratava medzi vsetkych.
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

A aj teraz ta uprava systemu, tiez nebola zadarmo.
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Tiez by som mal byt
Guru member

Lebo toto su zaklady.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Dobrý večer,
upravili sme naše modelovanie, čo nám teraz umožňuje expanziu aj na NN a VUB Generali. Zaujíma nás dôvod, prečo bola stanovená práve 14.00 hodina ako konečný termín. NN a VUB Generali umožňujú vykonávať zmeny až do 17.59.
Pre Uniqa je tu možný odliv klientov z 2. a 3. piliera cca € 30 mil.
Pekný večer
Robo_1
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Št 17 11, 2016 11:28 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 18 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa Robo_1 »

Myslim ze RFE 0|1 a jeho propagacia tomu nepomohla a akcelerovala tuto zmenu. Asi to bolo uz vo velkom a stopli to.

Btw NN trva 2-3 dni kym akceptuju zmenu - mozno ze je z daneho dna 17:59 ale nieje mozne pruzne reagovat na zmeny trhu - tj nie velmi pouzitelne

Pri VUB netusim - podelte sa niekto ak mate info
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Ano a kedze uz o tom vie aj Uniqua (a mozno uz aj zvysok), tak sa najskor skoordinuju.

Su v Asociaciach
- ADSS 2.p
- ADDS 3.p.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa rmaly »

kixog47100 napísal: Pi 29 12, 2023 11:53 pm Tiez by som mal byt
Guru member

Lebo toto su zaklady.
Ked budes takto kuskovat odpovede, tak coskoro budes :) :) :) (zalezi to od poctu prispevkov)
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa MiBi »

Som zvedavy na vysledky Old&Rich od 02/2024, pre porovnanie vysledky z ich prezentacie za posl. 3 roky.
Za 3 roky hruby vynos takmer 120 %, vie niekto prepocitat ako by si prejavilo zlozene urocenie, ak by na zaciatku bolo 10 tis. eur ?
oldrich01.png
Screenshot 2023-12-30 191336.jpg
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Dobrý večer,

uvidíme, ako to pôjde ďalej. Keď som začínal, moja stratégia spočívala v tom, aby som zostal čo najdlhšie v dlhopisovom fonde a presunul sa do indexového fondu len v prípade, že to bolo úplne isté, a to bez využívania edge výhody, ktorú som si všimol začiatkom roku 2021. V roku 2020 som urobil možno desať prestupov a dosiahol som porovnateľné výsledky.

Budúci vývoj bude závisieť od celkového sentimentu trhu. Pre klientov sme za posledné tri roky vygenerovali zisk viac ako 4 milióny eur. Verím, že klienti budú tolerantní, aj keby to ideálne nefungovalo. Rovnako aj mne nie je príjemné vidieť zbytočné míňanie peňazí na mojom účte.

MiBi koľko ste Vy dosiahli s edge výhodou?
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Priemerný výnos bol 3.6% mesačne
So zloženým úročením by to bolo za 3 roky € 35 723 z € 10 000.
Klientom konzervatívne hovoríme, že 2.5% mesačne by to mohlo dosiahnuť konzervatívne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"