OLD&RICH - inovatívna stratégia

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Dobrý večer,
vediem podnikanie prostredníctvom spoločnosti OLD&RICH s.r.o. Daňový úrad ma ocenil ako spoľahlivého daňového subjektu a som platcom DPH na mesačnej báze. Ak máte dojem, že sa zapájam do nelegálnych aktivít, opäť vás vyzývam, aby ste podali trestné oznámenie. Z mojej skúsenosti v oblasti audítu viem, že ak máte vedomosť o trestnej činnosti a neoznámite ju, môžete byť považovaný za spolupáchateľa.
Ďakujem za Váš čas
Oldřich
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 522
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 116 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa duves »

RFE 0|1 napísal: Po 01 01, 2024 5:09 pm Dobrý večer,
vediem podnikanie prostredníctvom spoločnosti OLD&RICH s.r.o. Daňový úrad ma ocenil ako spoľahlivého daňového subjektu ....
Mám prístup do databazy v Cribis.sk a to tam má 99% subjektov.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Je potom fajn, že máme spoľahlivých podnikateľov. Tento status sa zvyčajne získava po dvoch rokoch, ak sú povinnosti plnené včas.
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 522
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 116 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa duves »

RFE 0|1 napísal: Po 01 01, 2024 5:30 pm Je potom fajn, že máme spoľahlivých podnikateľov. Tento status sa zvyčajne získava po dvoch rokoch, ak sú povinnosti plnené včas.
Videl som subjekty s pravidelnym omeškaním voči FR SR, SP, zdravotnej poisťovni, ale vyhodnotenie za FR SR bolo ako píšete - spoľahlivý. Ja to pri posudzovaní žiadosti o úver pozeram manuálne. Velke sumy s omeškaním mesiac teda vobec nie je spolahlivý partner.
Pozor, nepíšem o vás. Aby nevznikol omyl.
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Dobry vecer,

je Vas neobvinujem a ani neviem ci porusujete nejaky zakon.

Ak ano, na to su tu ine subjekty vybavene vlastnymi pravnikmi, ktore su povinne za nas konat ak sa im nieco nepozdava (DDS, DSS, NBS...).
Tam sa to posudzuje aj ovela prisnejsie - ak si tuto povinnost nesplna.

To, ze uz Uniqua zacala konat je jasne - z infa v portaly.
Ci to skonci len tam alebo to bude pokracovat aj dalej (asociacie, NBS...) uvidime.


Len som Vam dal "priatelsku" radu aby ste si to mali aspon po danovej stranke v poriadku,...
Toto moze presetrovat viacero subjektov. T.j hladat nedostatky aj inde, ci ste si splnili aspon vsetky ostatne povinnosti ak zistia ze ste neporusil prvy zakon v poradi...

Nie som filozof, takze neviem ci je mozne vykovat "moralne dobro" aj prostrectvom vedomeho(nemoralneho) "zla".
Ci ked niekomu nieco "zoberiem" (lebo viem ako to funguje) a dam druhemu, len preto, ze mi ten druhy zaplatil, ci je to stale dobro / moralne.

Akym sposobom doplatia na tu Vasu "slachetnu" strategiu druhi som uz vysvetlil.
Ja si myslim, ze to nemoze byt moralne. Tolko k moralke.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Ďakujem za vašu radu. Môj profesijný život je úzko spätý s prácou s rizikom, a preto som pred založením spoločnosti absolvoval komplexný proces na Národnej banke Slovenska, kde som predstavil svoje plány a ciele. Z každého stretnutia mám detailný zápis o nevyhnutných krokoch. Hodnotenie zahŕňalo obchodný model, zmluvy a ochranu osobných údajov podľa GDPR. Jedným z dosiahnutých úspechov je, že som ako prvý úspešne absolvoval skúšku pre najvyšší stupeň odbornej spôsobilosti v oblasti starobného dôchodkového sporenia. Uvedomujeme si, že modelovanie má svoje obmedzenia. Keď sa pozriete na mesačné zhodnotenie, napríklad 2,5 % počas 20 rokov, vyzerá to sľubne. Kľúčová otázka však je, kde a ako je možné na tom najviac zarobiť. Legálne zarábanie peňazí považujem za morálne.

Čo sa týka vašej hypotézy o strate spojenej s náhlym presunom z Indexového fondu do Dlhopisového pri vysokej volatilite, my sme stabilní investori. Ak zarobíme mesačne 2,5 %, automaticky presúvame prostriedky do dlhopisov a nechceme riskovať. Teraz sedíme v závetrí a čakáme. Ako sa na to pozeráte vy?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Keď sa pozriete na mesačné zhodnotenie, napríklad 2,5 % počas 20 rokov, vyzerá to sľubne.

Slubne je velmi skromne slovo. :) Ak viete pravne obhajit svoje podnikanie, co pri vykone auditorskeho povolania asi mate pod kontrolou, tak nevidim problem. City do biznisu nepatria.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Dobry vecer,

chcel by som opravit jednu hypotezu - co sa stane ak vacsina /znacna cast sporitelov bude v "inovativnej" strategii - ak sa neopravi / uplne neostrani chyba v systeme - ze sa vie na 100 % urcit smer precenia DF na zaklade porovnania dvoch hodnot na burzach EU/US (closed price) ak je medzi nimi dostatocne velky rozdiel (napr. 1 %), lebo pri dostatocnom velkom rozdiele cien to uz nie je odhad ale 100 perc istota..
A da sa teda na 100 perc. urcit pokles alebo rast v preceneni DF.

Povodne som skonstatoval, ze zisky zvysnych sporitelov ktori budu cely cas len v "Indexovom DF" a ten nedosiahne ani polovicu vykonnosti podkladoveho aktiva ETF ( a jeho benchmarku - napr. indexu MSCI World)

OPRAVA - oni casom nesdosiahnu ziaden zisk(=0% p.a,), dokonca to bude este horsie.

Priiklad
- Je rok 2030 (buducnost)
- vacsina / znacna cast investorov je v "Inovativnej strategii"
(vyuzivajucich chybu v systeme)
- zvysni v nej nie su
(a su cely cas len v Indexovom DF)
- percentualne neviem kedy nastane zlom
(kolko percent musi byt kde, to bude zalezat od vysky celkoveho majetku jednotlivych skupin)
- sporitelia v "Inovativne strategii" maju matetok
(nepodstatne pre dalsiu uvahu)
- sporitelia bez "Inovativnej strategie"
(napr. V roku 2030 kazdy po 50 tis)


Zacina obdobie krasneho rastu 2030-2040
- ETF (svetovych indexov) len rastie ( ziadna kriza - pre zjednodusenie)
- napr, v priemere 7% p.a.
- sporitelia si cely cas privkladaju
- teoreticky by mali mat stale viac penazi
(min. o svoje vklady a predosle zhodnotenie, ved trhy rastu)
- Napriek tomu sporitelia mimo "inovativnej strategie" majetok klesa
(maju postupne 50->40->30->20->10 tis.)

Pretoze v urcitom okamihu dojde k zlomu, ked sporitelia v "inovativnej strategii" budu brat uz nie len vsetky potencialne zisky z rastu ETF k danemu roku ale aj z vkladov zvysnych sporitelov z predoslych rokov.

Je to spojena nadoba.
- Ak fond rastie len 7% p.a., tak si nemoze vacsina vyberat 25% p.a.
- Pretoze potom tych zvysnych 18% musi ist aj z istiny druhych.
T.j. nie len zo zhodnotenia. Casom zhodnotenie pripadajuce na cudzi majetok nebude stacit.

Vsetko sa vrati do normalu az budu vsetci v "inovativnej strategii"
- Ale to uz bude neskoro.
- Lebo tu budu bohaci a zobraci.
- Potom uz pomoze iba znarodnenie 2.piliera!!!
- a v 3.pilieri napr. progresivne zdanenie ziskov
(napr. Nad urcite percento zhodnotenia 90% dan)

A jediny co ziska bude podnikatel.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

RFE 0|1 napísal: So 30 12, 2023 9:27 pm Priemerný výnos bol 3.6% mesačne
So zloženým úročením by to bolo za 3 roky € 35 723 z € 10 000.
Ouch. ROI kalkulačka mi ukazuje, že ide o +52,93% p.a.

RFE 0|1 napísal: So 30 12, 2023 9:27 pm Klientom konzervatívne hovoríme, že 2.5% mesačne by to mohlo dosiahnuť konzervatívne.
Konzervatívny výnos +34,52% p.a.

Pre porovnanie. Najlepší investor sveta Warren Buffett mal kedysi výnos +22% p.a.
Za posledných 30 rokov jeho portfólio má výnos len okolo 10% p.a. Je však výnosnejšie ako MSCI World, ktorý kopíruje Uniqua.

Veľa som o tom rozmýšlal. Tú štatistickú výhodu spôsobenú ,,administratívnou chybou,, musí niekto plaťiť. A neplatí to trh.

Preto som sa pozrel na výsledky obidvoch fondov Uniqy a je to podľa mňa jasné:

Uniqa Index: +15,87% ( 5R: 74%), Uniqa dlhopis: -1,82% (5R: -3,72%)
VUB Index: +19,35% ( 5R: 78% ), VUB dlhopis: +5,27% (5R : 0,19% )
NN Index: +19,33% (5R : +75% ), NN Dlhopis: +4,71% (5R: -3,23)

Referenčný index, teda MSCI World, naše ETF SVET malo výnos 19,86%.
Teda výnos VUB a NN očistený o poplatky sedí. Uniqa nesedí.
To pri majetku v tom fonde, ktorý rástol zo začiatku roka 1,13 mld. € na 1,76 mld na konci roka 2023 sú obrovské peniaze.

Keby bola využívaná len aktívna správa, kde pri pozitívnom skille manažéra všetky zisky klientov platí trh, výnos celého fondu reprezentovaný majetkom fondu (NAV) by kopíroval ETF SVET. Teda tak ako to vidíme pri VUB a NN Index.

Teda všetci sporitelia by mali výnos cca +19,3% p.a. a tí, čo sú pod aktívnou správou by mali +37%.

Tu však vidíme, že NAV fondu Uniqa je nižší o cca -3%.
Ked poplatky za správu uberajú len okolo 0,5% p.a., ako je možné, že chýbajú ďalšie 3% ?
V dlhopisovom fonde je tiež výnos drasticky nižší, ale dlhopisový nebudem rozoberať, lebo nemá referenčnú hodnotu v podobe ETF.

Vysvetlenie je iba jedno.
Administratívna chyba prinášala profit v takej forme, že ho neplatil trh. Platil ho fond. Tento skrytý náklad sa prejavil v poklese NAV.

Vysvetlím to po lopate.

Ak vám poviem, že pri vstupe do indexového fondu budete mať cenu 100, ale vstúpiť môžete i ked je už cena indexu 102...čo urobíte?
Využijete to a pri cene 102 kúpite za 100 ... v tom momente máte k dobru +2%.

Ak vám poviem, že pri predaji indexového fondu vám zaúčtujem cenu 100 a vy máte možnosť opustiť fond aj keď jeho cena medzitým klesla na 99
...čo urobíte?

Využijete to a predajom za 100 pri cene 99 sa vyhnete strate 1%.

To, že cena môže ísť potom dole, alebo hore, to je už vedľajšia vec.

Tu ide o to, kto platí zaúčtovanie ceny 100 ked kupujeme niečo, čo práve stojí 102 a zaúčtovanie ceny 100 ked predávate niečo, čo má cenu len 99.

V obidvoch prípadoch to platí ten, kto vám to umožní. A keďže je to správca fondu a také niečo sa môže platiť len z majetku fondu, tak ten majetok ubúda. Cena podielu klesá.

Európsky trh zatvára o 17,30. To je cena za ktorú vieme kúpiť/predať. Ale môžeme sa rozhodnúť až do 22,00..kedy zatvára USA a vtedy je cena iná.

Administratívna výhoda spočíva v tom, že kto o tom vie, ten môže nakupovať/predávať z výhodou, že mu zaúčtujú cenu ktorá bola pred 4,5 hodinami.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa JanH »

Juggler ,dik za vysvetlenie a príklady. Konečne som to asi pochopil. Takže zhrnuté a zjednodušené. Pre nás tu na fóre by bolo výhodné prejsť pod správu RFE0|1. Je to legálne s nadštandardnými výnosmi.
Bežnému investorovi môže byť jedno či nadvýnos platí trh alebo nižšia výkonnosť “suseda”.
Alebo som to pochopil nesprávne ?
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Ďakujem za vaše výpočty. Chcel by som len podotknúť, že naše portfólio má dnes hodnotu približne 11 miliónov eur, pričom sme začínali s 1 miliónom eur v roku 2021. Tvrdíte, že pri takomto malom objeme, približne 1 % z čistej hodnoty aktív (NAV), som mal takýto vplyv? To sa mi nezdá logické. Oldřich
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Pridávam ešte, že na zarobenie peňazí musíte byť zaradení v Indexovom fonde nasledujúci deň o 17:30. Tá 4,5-hodinová výhoda slúžila len ako indikátor trendu a smeru, kam sa trh uberie. Avšak ak ste chceli zarobiť, bolo potrebné byť o 17:30 nasledujúceho dňa v Indexovom fonde.
Pre mňa ako usera je potrebné presne nastaviť pravidlá ako to má fungovať a ja sa prispôsobím a urobíme rozhodnutie v momente cutoffu.
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 522
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 116 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa duves »

JUGGLER napísal: Po 01 01, 2024 11:22 pm Tu ide o to, kto platí zaúčtovanie ceny 100 ked kupujeme niečo, čo práve stojí 102 a zaúčtovanie ceny 100 ked predávate niečo, čo má cenu len 99.
No dobre a čo robí dohlad nad finančným trhom?
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 553
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa MiBi »

RFE 0|1 z Vasho posledneho postu na https://www.linkedin.com/feed/update/ur ... 732349440/
Prečo sa UNIQA d.s.s., a.s. riskuje tým potenciálny odliv klientov v hodnote € 30 miliónov?
Z mojich pozorovaní vyplýva, že OLD&RICH má približne 50 % podiel na rebalancovaní investičných stratégií.
Celková hodnota klientov, ktorí sa aktivne starajú o svoje 2. a 3. pilier, je približne 30 miliónov, čo predstavuje okolo 4 000 klientov s priemernou nasporenou sumou 7 650 €.
vyplyva, ze musite mat pristup (aj ked mozno cez 3.osobu) do informacneho systemu Uniqa, alebo ako inak viete vysvetlit, ze viete pocet klientov a ich nasporenu sumu aj ked nie su Vasimi zakaznikmi?
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Dobré ráno,
podali sme podnet na Národnú banku Slovenska ešte v deň zmeny s požiadavkou na vysvetlenie. Je dôležité stanoviť pravidlá. Ak súčasný systém po 18 rokoch nie je vhodný, treba ho upraviť a my sa prispôsobíme. Podnet sme predložili aj Protimonopolnému úradu, pretože Asociáciu považujeme za kartel. Ide o prostredie bez reálnej konkurencie a jednostranná, náhla zmena je veľmi netransparentná. Nesmieme zabúdať, že druhý pilier je najregulovanejším finančným produktom na trhu.
Určite doporučujem aby ste podali podnety nech sa odstráni akýkoľvek smog/hmla a ideme ďalej.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Informácie o sumách sporiteľov sú dostupné v denných dátach Národnej banky Slovenska, kde sú uvedené absolútne hodnoty fondov v €. Tieto údaje sledujeme každý deň.

https://nbs.sk/dohlad-nad-financnym-trh ... nformacie/
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Priemernú sumu na sporiteľa si môžete vypočítať z údajov na adss.sk, kde sumu vo 2. pilieri vydelíte počtom sporiteľov. Samozrejme, máme podrobný prehľad o našich klientoch.
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 553
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa MiBi »

Ako viete vysvetlit, ze viete pocet klientov , ktori aktivne rebalancuju? Dokonca viete, aku sumu rebalacuju. Takisto priemerna nasporena suma vsetkych klientov Uniqa je ina, ako uvadzate vy. Mne vychadza na zaklade dostupnych info cca 9 tis.
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Vidím prestup medzi fondami v absolútnej sume a vypočítal som to delením priemernej hodnoty dôchodkového účtu, teda 30 miliónov eur deleno 7659 eur je približne 4000 a uviedol som, že to je ekvivalentná hodnota. Osobne odhadujem, že v realite sa to týka približne 1000 používateľov.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa jogo »

RFE 0|1 napísal: Ut 02 01, 2024 7:14 am Ďakujem za vaše výpočty. Chcel by som len podotknúť, že naše portfólio má dnes hodnotu približne 11 miliónov eur, pričom sme začínali s 1 miliónom eur v roku 2021. Tvrdíte, že pri takomto malom objeme, približne 1 % z čistej hodnoty aktív (NAV), som mal takýto vplyv? To sa mi nezdá logické. Oldřich
Možno ste "vliezli do kapusty" niekomu oveľa väčšiemu, ako ste vy a vaši klienti....
Ešte roku 2008 malo XTB systémovú chybu, kde cena ich indexu US500 sa vyrovnala s realitou asi až za 10 minút po otvorení burzy. Tak sa dalo so 100% istotou bezstratovosti nakúpiť. Raz som u nich urobil takýto malý arbitrážny obchod a a fungovalo to, ale potom som s tým prestal.
Prečo?
Lebo v tom čase sa mi darilo, účet som strojnásobil aj bez arbitráže a bál som sa, že až by mi prišli na tie arbitráže, tak mi obchody spätne anulujú, a prídem aj o zisky z "poctivého" tradingu, nielen z arbitrážneho...
Dajte pozor, aby vaši klienti nemuseli nakoniec vrátiť zisky, tak ako sa to stalo klientom Maddoffa.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Kazdy sporitel by mal mat ucet uplne oddeleny od "dennych vplyvov" ostatnych sporitelov.
A na ten by si dokupoval len predvolene "povolene" instrumenty/financne nastroje obchodovatelne na burze.

T.j. zrusili by sa "Indexove dochodkove fondy".

Mohol by sa ponechat len jeden statny/dlhopisovy.
- Ten by tiez mohol byt obchodovatelny na burze - Burza cennych papierov Bratislava - cena by v takom pripade bola "trhova". Tento fond by mohli obchodovat vsetci ucastnici 2. a 3.piliera

Pripadne by sa mohol ponechat aj akciovy - ale bol nejakym sposobom uzavrety
(nakup/predaj len raz tyzdenne - nie za spatnu ale az za buducu cenu)

1/ Sporitel by si do urcitej hodiny nastavil rozlozenie instrumentov
(financnych nastrojov obchodovatelnych na burze).
2/ A nasledne raz denne by sa vykonal pokyn na presun - predajom a nakupom priamo na burze.
(Kludne s tym istym sposobom ako doteraz - cez percenta)

Kedze vsetky instrumenty by boli predvolene, tak pokyn by sa zrealizoval za vsetkych klientov naraz.
A poplatky by boli zuctovane na vrub klientov ktory v dany den menili strategiu a to proporcionalne k velkosti presunu.

Podobne ako to funguje napr. v EIC.

Sporitel by musel povinne drzat urcitu hotovost podla velkosti portfolia - z nej by si DSS/DDS raz mesacne strhla poplatky za svoje sluzby/spravu/uschovu cennych papierov (ETF). Ako to robia banky.
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

jogo napísal: Ut 02 01, 2024 9:45 am Dajte pozor, aby vaši klienti nemuseli nakoniec vrátiť zisky, tak ako sa to stalo klientom Maddoffa.
Nemyslim si, ze tu ide o blaho klientov.

Murdoff bol podvod - piramida - nemal zisky ake vyplacal.

Vratit toto spravodlivo do povodneho stavu, tak aby nikto nic netratil by bolo takmer nemozne.
Tu si skor myslim, ze to skonci znarodnenim - jedine spravodlive riesenie.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Dobrý deň,
ďakujem vám za venovanie vášho najcennejšieho aktíva - vášho času a pozornosti. Oceňujem vaše názory, avšak nemám možnosť ich vyriešiť. My sme iba používatelia systému, ktorý je striktne kontrolovaný Národnou bankou Slovenska a Dôchodkovými správcovskými spoločnosťami.
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Alebo pan OR, by si mohol zalozit vlastnu Dochodkovu investicnu spolocnost (vlastnu DSS/DDS).

A prestupy v ramci fondov v ostatnych DDS/DDS, ktore vyuzivaju "klasicke dochodkove podielove fondy", by boli v zaujme ochrany majetkovych prav ostatnych sporitelov odmedzene.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Dobrý deň,
OLD&RICH je len jednou z vetiev môjho podnikania, ktorá sa postupne vyprofilovala. Moja osobná preferencia pri šetrení na dôchodok spočíva v investovaní do nehnuteľností, kde každý investor je zapísaný na liste vlastníctva. Avšak táto možnosť vyžaduje počiatočný kapitál približne 200 000 eur, čo znamená, že je dostupná len pre uzavretý okruh investorov. Toto mám rád.
Ďakujem za Váš komentár
Old&Rich
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Cize NBS nevidi problem v tom, ze je to vsetko ukor ostatnych sporitelov?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

RFE 0|1 napísal: Ut 02 01, 2024 11:25 am Dobrý deň,
ďakujem vám za venovanie vášho najcennejšieho aktíva - vášho času a pozornosti. Oceňujem vaše názory, avšak nemám možnosť ich vyriešiť. My sme iba používatelia systému, ktorý je striktne kontrolovaný Národnou bankou Slovenska a Dôchodkovými správcovskými spoločnosťami.
NBS odvadza teda perfektnu robotu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Inak nebolo by na skodu dat tuto diskusiu na vedomie :

politikom
- @Jozef Mihal
- @Robet Fico.

novinarom / blogerom
- @Peter Cmorej
- @Filip Glasa
a pod.

Kvoli lepsej propagacii v mediach.
Naposledy upravil/-a kixog47100 v Ut 02 01, 2024 12:05 pm, upravené celkom 1 krát.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Ďakujem,
súhlasím s vami. Toto je verejný priestor. Určite to prispieva k lepšej propagácii mojej firmy. Ďakujem za PR.
Snažím sa o verejnú osvetu na LinkedIne a ak mi pomôžete zvýšiť dosah, pomôže to ďaľším klientom sa starať aktívne o svoj 2.pilier. Môžete kľudne dať info do komentárov.
Old&Rich
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa JanH »

kixog47100 napísal: Ut 02 01, 2024 11:57 am Inak nebolo by na skodu dat tuto diskusiu na vedomie :

politikom
- @Jozef Mihal
- @Robet Fico.

novinarom / blogerom
- @Peter Cmorej
- @Filip Glasa
a pod.

Kvoli lepsej propagacii v mediach.
Jozef Mihal nerobi poslednych 20 rokov nic ine len publikuje a popularizuje " optimalizaciu dani a danovych dier v systeme".
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

JanH napísal: Ut 02 01, 2024 12:12 pm
kixog47100 napísal: Ut 02 01, 2024 11:57 am Inak nebolo by na skodu dat tuto diskusiu na vedomie :

politikom
- @Jozef Mihal
- @Robet Fico.

novinarom / blogerom
- @Peter Cmorej
- @Filip Glasa
a pod.

Kvoli lepsej propagacii v mediach.
Jozef Michal nerobi poslednych 20 rokov nic ine len publikuje a popularizuje "optimalizaciu dani a danovych dier v systeme".
Ale inak sa to nikdy nevyriesi = nikto nebude konat.
Ja nemam silu bojovat za "spravodlivot".
Na to su tu novinari a politici - aby sa zviditelnili a urobili v ramci svojej prace nieco prospene pre spolocnost.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa JanH »

kixog47100 napísal: Ut 02 01, 2024 12:19 pm
JanH napísal: Ut 02 01, 2024 12:12 pm
kixog47100 napísal: Ut 02 01, 2024 11:57 am Inak nebolo by na skodu dat tuto diskusiu na vedomie :

politikom
- @Jozef Mihal
- @Robet Fico.

novinarom / blogerom
- @Peter Cmorej
- @Filip Glasa
a pod.

Kvoli lepsej propagacii v mediach.
Jozef Michal nerobi poslednych 20 rokov nic ine len publikuje a popularizuje "optimalizaciu dani a danovych dier v systeme".
Ale inak sa to nikdy nevyriesi = nikto nebude konat.
Ja nemam silu bojovat za "spravodlivot".
Na to su tu novinari a politici - aby sa zviditelnili a urobili v ramci svojej prace nieco prospene pre spolocnost.
Apropo Peter Cmorej je nasim vazenym clenom (nickname: peter.cmorej). Mozes mu nechat spravu na nasom fore - nie je nic jednoduchsie :beer:
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

DSS/DDS - "inovativna strategia"
Odoslané: Ut 02 01, 2024 1:18 pm
Od: kixog47100
Príjemca: peter.cmorej

Ahoj,

neviem, ci sa este aktivne venujes novinarcine/blogom.
Chcem ti dat na vedomie tuto diskusiu.

viewtopic.php?f=54&p=194068&t=25256&sid ... 60eda5c5dc

Mam dojem, ze sa v 2. a 3. dochodkovom pilieri zneuziva chyba v systeme - v neprospech / na naklady/ na ukor mozneho zisku ostatnych sporitelov - moja domienka.


T.j. nejaka skupina sporitelov vyciciava zisky z "Indexoveho dochodkoveho fondu" na ukor ostatnych sporitelov v tomto fonde, co ma za nasledok, ze vykonnost fondu vyrazne zaostava za vykonnostou podkladoveha aktiva - moj nazor/domienka.

Teoreticky moze byt casom aj zaporna aj ked by podkladove aktivum rastlo.

A min. jedna firma ma zalozeny biznis - na zhodnocovani uspor nad vykonnost Indexoveho DF.

Pekny zvysok dna
kixog47100
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 26 12, 2023 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa kixog47100 »

Chyba v systeme / "diera" v zakone.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Ďakujem za informáciu. Ak by pán Cmorej potreboval kontaktovať ma, môže využiť telefónne číslo 0908 934 996 alebo e-mail kovar@oldrich.sk. Teším sa na neanonymnú diskusiu, bude to príjemná zmena.

S pozdravom,
Old&Rich
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 792
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 47 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa Jari »

Co z toho vyssie popisaneho vyplyva pre sporitela v 2. a 3. pilieri v Uniqa, ktory nevyuziva "inovativnu strategiu"? Prejst do inej dochodkovej poistovne, aby neprisiel o potencionalne vynosy? Ci ako sa ma zachovat?
Time in the market beats timing the market…
Vlasto9
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 01 01, 2024 5:34 pm
Been thanked: 3 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa Vlasto9 »

Kixog47100: nevytvarajme tu ziadnu paniku. Mozme si o p. Kovarovi mysliet co len chceme (mozno sa k tomu neskor tuto dostanem a popisem viac ako to vnimam cele ja), nebudeme kvoli par desatinkam % rocne lobovat za zrusenie 2. piliera. Hlavne ak takato vyhoda v podobe edge ku 31.1. konci. To o com p. Kovar rozprava, ze bude realizovat, bude obycajne poradenstvo investicneho typu. Prekvapuje ma preto, ze nema certifikat na sektor Kapitaloveho trhu. A kedze 99% investicnych poradcov na svete nevie dlhodobo porazit trh, bude vystavovat pan Kovar svojich klientov vacsej pravdepodobnosti usleho zisku ako dodatocneho profitu. O tychto rizikach by ich mal urcite informovat a nie im vypisovat, ze po zmene v Uniqa to bude pohodlnejsie a efektivnejsie.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Dobrý deň, Jari,

z tohto fóra mám niekoľko klientov. Osobne mám dobré skúsenosti s Uniqa, NN aj VUB Generali. Rád by som vás pozval na mesačné otestovanie našich služieb. Môj kontakt je 0908 934 996 alebo kovar@oldrich.sk.
—————-
Ocenujem dopis pre pána Cmoreja, vďaka ktorému sme dosiahli príjemnú úroveň komunikácie s použitím výrazov ako "domnievam sa", "mám dojem" a podobne.

Za posledné 4 roky som sa veľa naučil o tomto systéme. Avšak pre 100% potvrdenie, či je systém správne nastavený, by som musel vykonať audit interného výpočtového systému Uniqa.
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 792
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 47 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa Jari »

Vlasto9 napísal: Ut 02 01, 2024 2:14 pm nebudeme kvoli par desatinkam % rocne lobovat za zrusenie 2. piliera. Hlavne ak takato vyhoda v podobe edge ku 31.1. konci. To o com p. Kovar rozprava, ze bude realizovat, bude obycajne poradenstvo investicneho typu.
Takze netreba prestupovat nikam, kedze tato vyhoda 31.1. konci, chapem to spravne?
Time in the market beats timing the market…
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Ďakujem, Vlasto 9, za váš príspevok.

Národná banka Slovenska požadovala absolvovanie skúšok pre Starobné dôchodkové sporenie pre najvyšší stupeň odbornej spôsobilosti v oblasti finančného poradenstva, čo som splnil. Certifikát je priložený v tomto vlákne.

Pre získanie licencie potrebujem získať veľmi špecifické skúsenosti, ktoré získavam prostredníctvom vzdelávania. V januári 2024 máme naplánované ďalšie stretnutie v NBS, kde si prejdeme dohodnuté kroky.

Naši klienti majú právo ukončiť spoluprácu, ak nebudeme dosahovať výkonnosť indexu. Ak by sme nepodávali dostatočné výsledky a nedosahovali sme výkon indexu, nemá zmysel sa nad tým trápiť. V takom prípade je jednoduchšie nechať investície v Indexovom fonde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"