Co tak spravit chat?

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Co tak spravit chat?

Príspevok od používateľa glengoolie »

Co keby sa spravil slack/discord chat? Zopar jedincov si tu z toho totiz spravilo vlastny blog, tak mi pride ze chat by bol vhodnejsie medium pre zvysok okupanstva tuna.
for the best of times
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tak spravit chat?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Glen: Chat sa dá implementovať aj tu - rovno pod fórum :)
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Co tak spravit chat?

Príspevok od používateľa vladko11 »

Ok. Ak sa dokážeme vyhnúť týmto problemom:
1.Drvivá väčšina neskúsených a neschopných.
2. Príliš široký záber a výsledná neprehľadnosť
3. Podsúvanie politickej propagandy pod akoukoľvek zámienkou
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Co tak spravit chat?

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Na discorde vies mat roomky, mozes tam mat temu politika a normalne k veci - aj poradenstvo k daniam.
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 53 times
Been thanked: 31 times

Re: Co tak spravit chat?

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

Discord je fajn
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: Co tak spravit chat?

Príspevok od používateľa stary gambler »

moj osobny nazor, chat je tu zbytocny, dovody:
1. mala ucast jednotlicov, co su aj prihlaseny ,a by chat fungoval , potrebujes nan radovo niesovky ale tisicicky jednotlivcov-bol by mrtvy, alebo by sa stale omielali ponukane sluzby.
2. uz aj doterajsich pripsevkov vidiet, ze kazdy si prihrieva svoj piesocek- cize, nekala propapagande svojho produktu , svojich sluzieb a podobne by sa nevyhla ani v chate, len by sa niekolkokrat znasobila.
3. toto forum treba brat s odstupom , precitat si, ale precitane vzdy brat so znacnou dovkou odstupu a nerobit nejake zavery podla precitaneho.
tot moj nazor-sloboda prejavu.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tak spravit chat?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

stary gambler napísal: So 18 03, 2023 5:32 pm 2. uz aj doterajsich pripsevkov vidiet, ze kazdy si prihrieva svoj piesocek- cize, nekala propapagande svojho produktu , svojich sluzieb a podobne by sa nevyhla ani v chate, len by sa niekolkokrat znasobila.
Ako si to myslel gambler? Však nie všetci diskutujúci tu chodia prezentovať nejakú svoju ponuku, produkt, službu... Práve naopak, väčšina tu neponúka nič, iba diskutuje.
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: Co tak spravit chat?

Príspevok od používateľa stary gambler »

tomáš virdzek napísal: So 18 03, 2023 5:49 pm
stary gambler napísal: So 18 03, 2023 5:32 pm 2. uz aj doterajsich pripsevkov vidiet, ze kazdy si prihrieva svoj piesocek- cize, nekala propapagande svojho produktu , svojich sluzieb a podobne by sa nevyhla ani v chate, len by sa niekolkokrat znasobila.
Ako si to myslel gambler? Však nie všetci diskutujúci tu chodia prezentovať nejakú svoju ponuku, produkt, službu... Práve naopak, väčšina tu neponúka nič, iba diskutuje.
verim ze administrator mas zaujem uzivit tento portal ,ale nemas na to dostaatocnu clensku zakladnu aby chat bol uspesny, to je pryv dovod objektivny, teraz ti skusin odpovedta na tvoj dotaz
zo zaciatku som sledoval vlakno z s etf fondami investvanie cez EIC- neviem ci sa tak presne vola , ale urcite vies o com pisem, myslel som si ze tadial vedie cesta-teraz si to uz nemyslim-ale to je moj individualny nazor, ktory nikomu nenutim,,, tak v tom vlakne bol doslova boj , ktory finacny sprostedkovatel si privlastni potencianlnu skupinku investorov, casto so zavdzajucimi argumentami, ja sa cudujem ze Jugler ustal ten utok, ja by som vulgarne vetkych poslal vies kam, a tito ludia by zamorili chat, plus by si tu mal rozne paterny, predavajuce subory, a podobne kecy, co zaraabaju peniaze, malokto chape ze peniaze si musis zarobit len sam. Tato neznalost preto generuje tak vela ludi citajucich inevesticne tipy, fora,a podobne verzie. v tejto forme ako je to tu , to je z jedna malo nekomerciaalnych stranoch o tradingu, s chatom by to uz tak nebolo. ale samozrejme sa ti do toho kafrat nebudem sprav si ako chces.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tak spravit chat?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Gambler: Dík za odpoveď, každopádne chat tu dnes ale nie je. Ja som len odpisoval Glenovi, že nie je problém ho tu implementovať. Mimochodom, ten chat tu nie je z viacerých dôvodov. V minulosti taký chat bol napr. súčasťou veľmi podobného fóra na traders.cz. a tí, ktorí ho zažili, videli aký mal význam / prínos :) Z tohto dôvodu ho sem nepchám, lebo by to dopadlo určite podobne.

Čo sa týka sprostredkovateľov pri ETF a iných produktoch/službách. Zo začiatku som s tým mal problém aj ja a aj som to napísal, že to tu nechcem a aj som uviedol svoje dôvody. Dnes to beriem úplne inak. Nezainteresovaný divák a pozorovateľ sa vďaka tomu, čo sa tu dialo nielen veľa dozvie, má zadarmo aj nestranné analýzy od Jugglera - bez nutnosti niečo robiť sám, dozvie sa tu vďaka tým výmenám aj iné = ako to v tomto prostredí chodí a ako sa veci majú ;) Podľa mňa veľa vravné a dobré čítanie. Kde by si sa k takým diskusiám a výmenám vôbec dostal? Nikde a ostal by si ešte aj pri tom, že analýzy a porovnania, by si si musel robiť sám. A pre neskúseného je to cesta zarúbaná a aj nebezpečná (nakoľko to prostredie nepozná, výsledkom jeho analýzy môže byť chybný výsledok).

Píšeš: "v tejto forme ako je to tu , to je z jedna malo nekomerciaalnych stranoch o tradingu" Presne tak, lebo to tu tak držíme. Ani admin a ani jeden moderátor tu nič nepredáva. Môžeme ísť cestou aj absolútneho zákazu akejkoľvek inzercie / príspevkov, ktoré by mali čo i len nádych nejakej propagácie vlastných produktov. Môžeme, ale ochudobnili by sme sa všetci o veľmi dobré čítanie a výmeny :) :wink:

PS: mimochodom, väčšina diskutujúcich tu má na fóre k dispozícii dostatočne skúsených ľudí na to, aby sa za nich pýtali tie nepríjemné otázky, ktoré ich veľakrát ani nenapadnú :mrgreen:
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: Co tak spravit chat?

Príspevok od používateľa stary gambler »

tomáš virdzek napísal: So 18 03, 2023 6:24 pm Gambler: Dík za odpoveď, každopádne chat tu dnes ale nie je. Ja som len odpisoval Glenovi, že nie je problém ho tu implementovať. Mimochodom, ten chat tu nie je z viacerých dôvodov. V minulosti taký chat bol napr. súčasťou veľmi podobného fóra na traders.cz. a tí, ktorí ho zažili, videli aký mal význam / prínos :) Z tohto dôvodu ho sem nepchám, lebo by to dopadlo určite podobne.

Čo sa týka sprostredkovateľov pri ETF a iných produktoch/službách. Zo začiatku som s tým mal problém aj ja a aj som to napísal, že to tu nechcem a aj som uviedol svoje dôvody. Dnes to beriem úplne inak. Nezainteresovaný divák a pozorovateľ sa vďaka tomu, čo sa tu dialo nielen veľa dozvedel, ma zadarmo aj nestranné analýzy od Jugglera - bez nutnosti niečo robiť sám, dozvedel sa tu vďaka tým výmenám aj iné = ako to v tomto prostredí chodí a ako sa veci majú ;) Podľa mňa veľa vravné a dobré čítanie. Kde by si sa, k takým diskusiám a výmenám dostal? Nikde, ostal by si ešte aj pri tom, že analýzy a porovnania, by si si musel robiť sám. A pre neskúseného je to cesta zarúbaná a aj nebezpečná (nakoľko to prostredie nepozná, výsledkom jeho analýzy môže byť chybný výsledok.
o moznsti eic tusim vie max2% populacie Slovensska , aj z tych 2% populacie si myslim ze vacssina predpoklada zee princip a moznosti su rovnake-tak naivne som predpokladal aj ja , toto tvoje forum im otvorilo oci ze to tak nemusi byt, ale stale su to len max 2%populacie a z tych 2% nie vsetci musia poznat tvoje stranky, prepac uz nebudem prispievat do temy chat, by sa to zahltilo mojim negastivnym pohladom na danu temu, ak bude aakceptujem, ho , mozno tam aj nieco napisem ale prinos vidim nulovy., hodtao produktu ako tejto stranyky u mna pada nizssie. k teme chat sa sa uz nebudem vyjadrovat.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tak spravit chat?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Gambler: K téme chatu sa nemusíme baviť viac, lebo nemám potrebu ho sem dávať vôbec :) Ako vravím, len som odpisoval Glenovi, že tá možnosť je aj tu. Každý máme na to svoj názor, keď chceš počuť môj, ten chat by tu nebol prínosný vôbec a po čase by sme ho dokonca museli vypnúť :lol:

Píšeš: "toto tvoje forum" Aby sme si to ujasnili, toto fórum prevádzkujeme a vlastníme, to je pravda - ale len po tej technologickej stránke. Toto fórum však nevlastníme po stránke jeho "osadenstva" = komunity ľudí. Účasť ľudí na tomto fóre je čisto dobrovoľná a slobodná. Toto fórum nevlastní nikto v tejto rovine a teda ani nie ja :)

A v tom spočíva jeho sila = je nestranné, objektívne, kritické a nepatrí žiadnej značke. Keby som všetkým napísal, že od zajtra sa budeme venovať výlučne produktom od značky XYZ, videl by si čo by sa stalo. Zajtra by som mal fórum, ktoré by bolo ako šmahom prútika úplne ľudoprázdne a všetci by boli ihneď fuč :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"