REIT ETFs

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

REIT ETFs

Príspevok od používateľa gardenerr »

Ahojte, chcel by som si pridať do portfólia aj nejaké REIT ETF, ideálne zamerané na USA. Pozeral som si možnosti na just ETF a najlepšie mi vyšlo Invesco US Real Estate Sector UCITS ETF. Prevažne kupujem S&P 500 a S&P 400, myslíte, že ak by som dal nejakých 10% do Invesca, bol by to dobrý krok? Cieľom je viac diverzifikovať portólio a mať v ňom niečo, čo vždy nekopíruje S&P 500 a REIT etfká majú predsa len niekedy obdobia, keď sa chovajú inak.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: REIT ETFs

Príspevok od používateľa andre »

- ja tam vidim vysoku korelaciu s SP500, cize vyvoj je takmer totozny s SP500
- ak budu uroky drzane dlhsie vysoko bude mat vela REITov problem s financovanim a ich ceny mozu este vyraznejsie klesnut. Pozri si Nemecke VNA, AT11, LEG.. podobne mozu klesnut aj tie v US.
- cize ja by som ked tak este pockal na znizovanie urokov a osobne by som vyberal konkretne REITy. Lebo hlavne v US je ich vela druhov podla biznisu co robia a kazda kategoria sa v case vyvija trochu inak..

btw. ja som REITy vypredal.
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: REIT ETFs

Príspevok od používateľa gardenerr »

andre napísal: Po 27 03, 2023 11:46 am - ja tam vidim vysoku korelaciu s SP500, cize vyvoj je takmer totozny s SP500
- ak budu uroky drzane dlhsie vysoko bude mat vela REITov problem s financovanim a ich ceny mozu este vyraznejsie klesnut. Pozri si Nemecke VNA, AT11, LEG.. podobne mozu klesnut aj tie v US.
- cize ja by som ked tak este pockal na znizovanie urokov a osobne by som vyberal konkretne REITy. Lebo hlavne v US je ich vela druhov podla biznisu co robia a kazda kategoria sa v case vyvija trochu inak..

btw. ja som REITy vypredal.
Do výberu konkrétnych REITov som sa nechcel púšťať, keďže sa v tom neorientujem. Preto pozerám radšej tie ETFká. Dík za odporúčanie!
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: REIT ETFs

Príspevok od používateľa Croven »

Popravde si myslím, že touto diverzifikáciou si znížiš výkonosť porftólia a vo výsledku ti uškodí. Čo pozerám tie výkonosti jednotlivých ETFs tak je to riadna bieda. To sa radšej zameraj na jednotlive akcie ako napríklad VICI, NNN, O.

To REIT ETF ktoré ty spomínaš nevlastní ani realne akcie a je extrémne malé, tomu by som sa vyhol. Ak chceš mať jednoduché a diverzifikované portfólio s pekným zhodnotením, tak nakupuj 1 ETF zamerané na celý svet napríklad IUSQ a máš pokoj.
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: REIT ETFs

Príspevok od používateľa gardenerr »

Croven napísal: Ut 28 03, 2023 9:52 am Popravde si myslím, že touto diverzifikáciou si znížiš výkonosť porftólia a vo výsledku ti uškodí. Čo pozerám tie výkonosti jednotlivých ETFs tak je to riadna bieda. To sa radšej zameraj na jednotlive akcie ako napríklad VICI, NNN, O.

To REIT ETF ktoré ty spomínaš nevlastní ani realne akcie a je extrémne malé, tomu by som sa vyhol. Ak chceš mať jednoduché a diverzifikované portfólio s pekným zhodnotením, tak nakupuj 1 ETF zamerané na celý svet napríklad IUSQ a máš pokoj.
Velkost toho Invesca je 44m, cize nepatri medzi velke, ale zase extremne male by som ho nenazval. Jednotlive akcie praveze nechcem riesit, to mi pride omnoho rizikovejsie ako to, ze kupim ETF, ktore je synteticke. A k vykonnosti, tak REIT vo vseobecnosti maju z dlhodobeho hladiska porovnatelnu vykonnost ako akciovy trh.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: REIT ETFs

Príspevok od používateľa incognito »

Aky objem chces investovat?
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: REIT ETFs

Príspevok od používateľa gardenerr »

incognito napísal: Ut 28 03, 2023 9:19 pm Aky objem chces investovat?
Do tohto REIT ETFka len jednu-dve tisicky a neskor by som prikupoval
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: REIT ETFs

Príspevok od používateľa JanH »

Neviem ci je to perspektivna investicia. Moja mala EU pozicia v realitnom ETF klesla medzirocne o 45% a nezda sa, zeby akcie realitnych spolocnosti mali do buducna na ruziach ustlane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"