VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Truncus »

jaroslav80 napísal: Ut 03 10, 2023 7:30 pm
pafe napísal: Ut 03 10, 2023 12:53 pm NATO zabitim mensieho mnozstva ludi zabranilo zabitiu vacsieho mnoztva ludi. to je kruta objektivna realita..takto to proste funguje na tomto svete. aj este dlho asi bude...
Truncus napísal: Ut 03 10, 2023 7:01 pm On to nepochopí, používa demagógiu a pripomína mi Albrightovú , ktorá sa vyjadrila :


Praveze z mojho pohladu to popisal dost v sulade s realitou a hlavny problem vidim v tom, ze NATO pouziva iny meter na seba a iny na inych.
Nepopísal.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Truncus napísal: Ut 03 10, 2023 8:17 pm
jaroslav80 napísal: Ut 03 10, 2023 7:30 pm Praveze z mojho pohladu to popisal dost v sulade s realitou a hlavny problem vidim v tom, ze NATO pouziva iny meter na seba a iny na inych.
Nepopísal.
Ak by napr. pri rozpade Juhoslavie UNPROFOR zvladol lepsie situaciu v Bosne (mal vyssiu silu), nemuselo prist k masakru v Srebrenici a inym masakrom.
Pri bojoch Srbov s Albancami podla toho, co som dohladal zomrelo okolo 2000 ludi a dalsich 1000 prevazne Srbov pocas bombardovania NATO. Na Balkane ked sa rozhori etnicky konflikt, mohlo to prejst aj k desiatkam tisic obeti. A v pohode aj strielanie civilistov ozbrojencami, tam sa prilis nehraju s opacnym etnikom.

NATO Srbsku rozstrielalo aj kopu civilnej infrastruktury, ktora na priebeh bojov nemala takmer ziaden vplyv - islo im len o datie ich do doby kamennej za odmietnutie kolonizacie. Atomovky na Hirosimu a Nagasaki tiez mali minimalny vplyv na vyzbroj alebo pocet japonskej armady = podobny scenar.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1000
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa wladas »

Logicky som tento spam necital len pridam moj pohlad.
Sice je tu zanedbatelne malo viet proruskych (cize nesuhlasim ze je forum co i len kusok proruske) ale zato pozehnane proti NATO, EU, USA. Az mam dojem ze sa dotycny ludia v noci budia zo sna na nocnu moru.
Som sice mierny euroskeptik, amerika je momentalne v peknych srackach ale tieto hlody co tu niekedy citam je na pobavenie.
Prezidentka vybrana a dosadena americanmi. Takze Fico mal nakoniec pravdu ze je to agentka :D Nie. Je tam preto ze si ju ludia zvolili, aj ja. Aj znova by som ju volil keby kandidovala.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3990
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Aj USA bombardovala civilistov minimalne pocas 2. svetovej vojny..
Posadka ani nevedela, co bombarduje, prisiel prikaz a hotovo.

Ale to je asi davna historia, na to sme uz zabudli.
Skoda, ze nemozu hovorit ti, ktori sa nemohli narodit, tj, potomkovia obeti nezmsyelneho bombardovania.
Odoslané z počítača
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Truncus »

jaroslav80 napísal: Ut 03 10, 2023 8:31 pm
Truncus napísal: Ut 03 10, 2023 8:17 pm
jaroslav80 napísal: Ut 03 10, 2023 7:30 pm Praveze z mojho pohladu to popisal dost v sulade s realitou a hlavny problem vidim v tom, ze NATO pouziva iny meter na seba a iny na inych.
Nepopísal.
Ak by napr. pri rozpade Juhoslavie UNPROFOR zvladol lepsie situaciu v Bosne (mal vyssiu silu), nemuselo prist k masakru v Srebrenici a inym masakrom.
Pri bojoch Srbov s Albancami podla toho, co som dohladal zomrelo okolo 2000 ludi a dalsich 1000 prevazne Srbov pocas bombardovania NATO. Na Balkane ked sa rozhori etnicky konflikt, mohlo to prejst aj k desiatkam tisic obeti. A v pohode aj strielanie civilistov ozbrojencami, tam sa prilis nehraju s opacnym etnikom.

NATO Srbsku rozstrielalo aj kopu civilnej infrastruktury, ktora na priebeh bojov nemala takmer ziaden vplyv - islo im len o datie ich do doby kamennej za odmietnutie kolonizacie. Atomovky na Hirosimu a Nagasaki tiez mali minimalny vplyv na vyzbroj alebo pocet japonskej armady = podobny scenar.
Podľa Cvetkoviča pri bombardovaní zahynulo 2500 civilistov, vrátane 89 detí, a 1002 vojakov a policajtov. Zranenia utrpelo ďalších 12 500 ľudí. „Materiálne škody spôsobené náletmi dosiahli 30 miliárd dolárov,“ povedal Cvetković a dodal, že následky bombardovania sa nepodarilo odstrániť ani po desiatich rokoch.

Letecké útoky nevyriešili problémy Kosova a nepomohli nastoliť mier a rešpektovanie zákonov. Naopak vyvolali etnické čistky, obrovské porušovanie ľudských práv a medzinárodných noriem a tiež nové napätie,“ povedal Cvetković.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/22 ... d-srbskom/

Ja túto tému nechcem riešiť, riešiť to do hĺbky tu by to ani neprešlo...Ver si čomu chceš to je tvoja vec...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Truncus napísal: Ut 03 10, 2023 8:45 pm Podľa Cvetkoviča pri bombardovaní zahynulo 2500 civilistov, vrátane 89 detí, a 1002 vojakov a policajtov. Zranenia utrpelo ďalších 12 500 ľudí.
Podstatne je, ze Milosevic sa neutapal roky v meditaciach o spravodlivosti/nespravodlivosti, zatial co by mu stojac proti presile narastali obete do desiatok tisic. Zatial co Zelensky planuje, stojac tam proti presile, nechavat vykrvacat dalsie desiatky tisic.
Niekedy je vhodne urobit si "reality-check".
wladas napísal: Ut 03 10, 2023 8:33 pm Sice je tu zanedbatelne malo viet proruskych (cize nesuhlasim ze je forum co i len kusok proruske) ale zato pozehnane proti NATO, EU, USA. Az mam dojem ze sa dotycny ludia v noci budia zo sna na nocnu moru.
Mozno sa nechapeme uplne presne. To ze SR, Polsko, Litva, Madarsko, potencialne uz aj Finsko a Svedsko, su clenmi NATO a budu a zostanu clenmi NATO nie je ziadny extra problem. Akceptovane dokonca aj "diktatorskym Ruskom".
Problemom su snahy NATO expandovat do Moldavska, Gruzinska, Ukrajiny, Bieloruska, Armenska ...
pafe
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa pafe »

Truncus napísal: Ut 03 10, 2023 8:15 pm
pafe napísal: Ut 03 10, 2023 7:35 pm
Truncus napísal: Ut 03 10, 2023 7:01 pm jaroslav80
jaroslav80 napísal: Ut 03 10, 2023 6:52 pm
pafe napísal: Ut 03 10, 2023 12:53 pm NATO zabitim mensieho mnozstva ludi zabranilo zabitiu vacsieho mnoztva ludi. to je kruta objektivna realita..takto to proste funguje na tomto svete. aj este dlho asi bude...
Putinove tanky zabitim mensieho mnozstva ludi pocas Majdanu mozno mali sancu "zabranit" 200 nasobne vacsiemu zabijaniu.
On to nepochopí, používa demagógiu a pripomína mi Albrightovú , ktorá sa vyjadrila :

Slyšeli jsme, že zemřelo půl milionu (iráckých) dětí. To je víc dětí, než kolik jich zemřelo v Hirošimě,“ řekl směrem k Albrightové korespondent Lesley Stahl v roce 1996 s dotazem, jestli to s přihlédnutím k těmto obětem „stálo za to“. Albrightová sice odvětila, že to je „velice těžká volba“, ale pak dodala: „Ale myslíme si, že ta cena za to stojí.“

Ale, keby to bola rodina pafeho, tak by spieval inú pesničku...Preto nemám rád demagógiu mimovládkarov...
Škoda času na nich reagovať.
skus si nastudovat co znamena demagogia v slovniku....mozno tu niekoho ohuris nejakym historickymi citatmi ale na tie konspiracne blaboly sa fakt nechytaju
Ukážkový prípad falošnej, poburujúcej argumentácie, typická demagógia...
Ide tu hlavne o to, že NATO bez mandátu OSN nemalo čo bombardovať Srbsko a situáciu mohli riešiť mierové zbory OSN. Tak by to bolo správne v rámci medzinárodných dohod..
Počet ľudí zabitých bombardovaním a následne ďalších, ktorí zomreli, zomierajú a v budúcnosti budú zomierať pre kontaminované prostredie ochudobneným uránom može byť vo finále vačší, ako keby NATO nezasiahlo a nechalo to na OSN.
Okrem toho NATO porušilo medzinárodné zmluvy. Srbsko prišlo o legitímne územie Kosovo, prakticky im ho ukradli. A presne toto teraz Západ kritizuje ohĺadom Krymu, ktoré zabralo Rusko.. Dvojitý meter posudzovania...

Používať takúto demagógiu, ako si predviedol sa dá na hocijakú genocídu, ktorá porušuje zákony a medzinárodné zmluvy a odvolávať sa, že je to krutá realita...

Podĺa tvoje logiky by aj Rusko mohlo vyvraždiť celú Ukrajinu a odvolať sa na to, že tým zachránilo ruských ĺudí, ktorých je xkrát viac, pretože Ukrajina požadovala jadrové zbrane, ktoré by proti Rusku použila...
Proste si demagóg a nepoučuj ma, čo ten termín znamená...
Nemám chuť a ani čas sa baviť s takými indivíduami ako si ty...
Naštuduj si, čo je to demagógia a kúp si rovnú chrbticu, ale to nedáš...
NATO sa uz nemohlo prizerat ako srbi vyvrazduju etnicke obyvatelstvo a cakat na mandat OSN by stalo dalsie stovky tisicky zivotov, ktory by ani nemuselo dostat. aj keby dostalo tak by tam osn bolo len na okrasu podobne ako v rwande. takze bohuzial ale spravne sa pouzilo mensie zlo aby sa zabranilo vacsiemu zlu.
A porovnovavat konflikty srbska a kosova s ruskom a ukrajinou....to je neporovnatelne uz vo svojej podstate. to su uplne ine dovody vzniku konfliktu, ine etnika, nabozenstva, historia, rozloha uzemi....ale demagogovia to velmi radi porovnavaju jedna k jednej ale svet je trochu zlozitejsi ako si predstavuju. kazdy konflikt ma ine riesenie a vzdy s nim bude nejaka cast obyvatelstva nespokojna.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Truncus »

pafe :

Nebudem v tom pokračovať. Vznikla by z toho zdlhavá konfliktná výmena názorov, o ktorú nemám záujem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

george1 napísal: Ut 03 10, 2023 9:11 pm Najlepšie by bolo, ak by na tomto fóre neboli politické témy, o tom nerozhodujem ja. Nie som jediný, kto je znechutený proruskými či propagandistickými príspevkami tu. Prečo viacerí prestávajú prispievať sem práve z dôvodu takýchto príspevkov, na to sa treba spýtať ich.
George, zaujimave, ze ti vadi len "proti-NATO propaganda" a nie aj "proti-Rusku propaganda". Normalnemu cloveku by mala vadit kazda propaganda.
george1 napísal: Ut 03 10, 2023 9:11 pm Najlepšie by bolo, ak by na tomto fóre neboli politické témy, o tom nerozhodujem ja.
To, kedy je politika dovolena diskutovat vo verejnom priestore, urcuju majitelia fora. Mohol si si vsimnut, ze medzi oktobrom 2022 a augustom 2023 bolo vo verejnom priestore minimum prispevkov s politickym razenim.
Rovnako ako ty, rozhodoval by som tuto zalezitost inak, ale ani jeden z nas to tu nevlastni.

Tiez si mozno trochu zle vysvetlujes existenciu neverejnej sekcie. Jednym z jej hlavnych dovodov je zrejme umoznenie odstranenia politickej debaty z verejneho priestoru v mesiacoch a tyzdnoch, ked sa majitelia fora tak rozhodnu.

Nie je to zrejme nijako namierene na diskriminaciu teba ako investora. (I ked viac ti o tom asi budu vediet vysvetlit tvorcovia neverejnej sekcie.)
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa iosephus »

Koalícia Smer - Hlas - SNS je už takmer istá. https://standard.sk/463806/coho-ministr ... ania-vlady
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3990
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ake prekvapive..
Odoslané z počítača
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Glogol »

Neviem ci je to len moj pocit ale zda sa mi mi ze vsetci mafiani a zlodeji o ktorych som 3 roky nepocul sa ako keby vynorili z dier a zas je vsade plno po 3 rokoch ozili.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Fund
Gold Member **
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 59 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Fund »

Glogol napísal: So 14 10, 2023 8:52 pm Neviem ci je to len moj pocit ale zda sa mi mi ze vsetci mafiani a zlodeji o ktorych som 3 roky nepocul sa ako keby vynorili z dier a zas je vsade plno po 3 rokoch ozili.
...a to je len zaciatok,pokracovanie coskoro...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Napríklad?

Mne sa pripomenul akurát Kiska, ked bol teraz odsúdený za daňový podvod. Predtým za pozemkový podvod.
Keď pred volbami v 2020 založil stranu Za ľudí - vravelo sa, že si chce zabezpečiť beztrestnosť. Matovič vyhlásil, že v žiadnom prípade
nedostane ministerstvo vnútra. A čo dostal po voľbách? Ministerstvo spravodlivosti :lol:

Sranda je, že mnohí mafiáni a zlodeji o ktorých počúvame posledné 3 roky vôbec nesúvisia so Smerom:

Najväčší korupčník - bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik bol za špeciálneho prokurátora zvolený v roku 2004 za druhej Dzurindovej vlády a bol prokurátorom aj za Radičovej vlády.
V rovnakom roku, teda za Dzurindovej vlády začal ako generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Ten Trnka, ktorý slúžil Kočnerovi , smerákom, ale i Sulík si u neho cez Kočnera chcel vybaviť stíhanie Matoviča.

A kto bol generálny prokurátor sa posledné 2 vlády Smeru? No predsa Čižnár, ktorému žiadnu kauzu neprišili.
Mediálne najsledovanejšou kauzou posledných rokov bolo väzobné stíhanie riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.
2 kauzy v 2021 a tretia teraz v lete 2023. Bol šéf Sisky za stranu Sme Rodina.
Další traja zo zoznamu mainstreamu pripisovaní Smerákom, nič so Smerom nemali: Kočner, Ágho a Pavol Rusko. Boli trestne stíhaní už za vlády Smeru.

Tak čo boys. Keďže podľa nášho hlasovania by predsedom vlády mal byť Sulík, nepripomenieme si jeho slávnu komunikáciu s Kočnerom?
Treba si predsa prichystať žalúdky na kauzy Smeru :)

V 2010 z volieb najskorumpovanejšieho prokurátora Trnku, na čom mimoriadne záležalo mafiánovi Kočnerovi .
Nová vláda, kde bol predsedom parlamentu mala záujem zvoliť Čentéša. Radičová vyhlásila, že ked bude Trnka zvolený, tak zváži odstúpenie.
Išlo tam o kupovanie poslancov - kde úplatky za hlas Trnkovi údajne dávali Haščák a Kočner ( aká náhoda - že s oboma si Sulík tykal )

Sulík cez sms hlásil Kočnerovi, ako sa volil generálny prokurátor:

2. 11. 2010
14:25:59 Kočner: Zdravim Ta pane. Tak holt sa nam to zajtra ukaze. O kolkej by to malo vypuknut ? Dik za odpoved.
14:33:52 Sulík: Je to predposledny bod, tak bud o 17tej alebo zajtra
14:34:09 Kočner: Zajtra myslis pozajtra ?
14:35:43 Sulík: Jasne, sorry
14:35:32 Kočner: Dakujem. A prajem Ti stastnu ruku…

3. 11. 2010
09:56:31 Kočner: Zmenil sa time?
10:00:16 Sulík: Nie, bude to 11.30. Sdku zacina nervozniet.
10:06:00 Kočner: Asi budes prvy vediet vysledok tak ak Ta mozem poprosit, rad by som bol druhy. P.S. Kolko he zaregistrovanych poslancov?
11:54:13 Kočner: ???
12:02:13 Sulík: Prave sa hlasuje. Je tu 143 poslancov ale kolki budu hlasovat sa ukaze. Dam vediet
12:02:33 Kočner: Som ako na ihlach. Dik
12:24:18 Kočner: Kua, co pocitate makove zrnka?
12:28:42 Sulík: 70 trnka, 49 misikova, 28 hrivnak
12:34:18 Kočner: Misikova 48 alebo 49?
12:34:50 Kočner: A boli aj neplatne hlasy?

4. 11. 2010
11:17:34 Kočner: Tak pekny dobry den. Ideme na to ? (myslim fotenie listkov)
11:19:53 Sulík: Hej
11:21:01 Kočner: Nerozumiem tymto zbytocnym hlasovaniam. Ale to asi preto, lebo nie som politik. Chvala bohu
11:27:19 Sulík: Ja hlavne nerozumiem sdku. Vcera sme mali aj koalicnu radu a aj vojnu diskusiu ale stale nechapem co to s tym janisom chcelo byt
11:39:43 Kočner: Ja to myslim chapem mozno ked pojdes behat by sme to mohli spolu rozobrat. Ale myslim ze uz aj Tebe je jasne ze to vobec nie je o Trnkovi!
12:15:54 Kočner: Uz sa hlasuje?
13:17:54 Kočner: Hezky si mu nalozil. Skoro ho jeblo!!!
13:37:11 Sulík: To uz davno nie je o trnkovi.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... a-sasanka/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Glogol »

JUGGLER napísal: Ne 15 10, 2023 12:58 am Napríklad?
Zabudol som napisat ze som myslel lokalnych regionalych mafianikov.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"