VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

miror napísal: Ne 24 09, 2023 10:39 am jaroslav80 chcel asi argumentovať, ako ľahko Hitler získal moc, keď mal ľahko ovplyvniteľné publikum bez skúseností mladých, kam to povedie.
Chcel som okrajovo poukazat aj na to, ale v prvom rade som chcel poukazat na inu vec. Totizto ze nie je rozumne ako prioritne posolstvo pre mladych hlasat im veci: ".... svet patrí najmä mladým a osud by mali zobrať do svojich rúk. (...) Prečo by o ich osude mali rozhodovať stále len dôchodcovia?"
Minimalne dvojnasobne nez take reci by im na tych zhromazdeniach mali prednasat rozpravku o troch grosoch. Naucia sa z nej ovela podstatnejsie a mudrejsie veci o fungovani spolocnosti a statu, nez je ta predchadzajuca teza.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Majú v programe kopu vecí, čo sa páčia mladým. Aj LGBTI agenda je z hľadiska práv ,,cool,, pre mladých.
A musím uznať, že keby mi niekto v mladom veku ponúkol zahúliť si legálne marišku, páčilo by sa mi to.

Okrem toho:
antikoncepcia cez pilulky prístupná a zadarmo
preplácanie psychoterapie zo zdravotného poistenia ( mladí sú dosť frustrovaní, majú debky...)
Slovensko podľa PS potrebuje viac psychológov a psychoterapeutiek.

PS chce dokončenie a presadenie silného klimatického zákona.
v oblasti dostupného bývania a zamerať sa na dostupnosť nájomných bytov
študentské pôžičky či sociálne štipendiá.
rozšírenie manželstva pre všetky páry a vytvorenie inštitútu životného partnerstva
ochrana pred rodovo podmieneným násilím či zverejňovať platové rozdiely medzi mužmi a ženami,

Ja si pametám aj to, že PS chce navrhnúť posun volebného práva pod 18 rokov, ale neviem to nájsť... Stránka PS mi nejde otvoriť:
https://progresivne.sk/program/

Vám ide?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JanH »

JUGGLER napísal: Ne 24 09, 2023 12:07 pm Ja si pametám aj to, že PS chce navrhnúť posun volebného práva pod 18 rokov, ale neviem to nájsť... Stránka PS mi nejde otvoriť:
https://progresivne.sk/program/

Vám ide?
Nejde. Podľa toho čo som mal možnosť vidieť sa jedná o DDOS útok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ne 24 09, 2023 11:47 am Robím to na popud sťažovateľov. Kým to ľuďom nevadí a debata sa nenafukuje + nedostáva do varu, snažím sa nezasahovať. :beer:
Tí "chronickí sťažovatelia" mi už začínajú vadiť. :?
Pripomínajú mi časy socializmu, keď spolupracovník Štb si sadol do krčmy a začal provokovať ľudí svojimi rečami a potom, keď povedali svoj názor, tak ich udával.
Podobne aj oni svojimi jednostrannými príspevkami nas tu provokujú(hlavne Jaroslava) a potom, keď im odpovie rovnakou mincou z iného uhla pohľadu, tak sa sťažujú...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

JUGGLER napísal: Ne 24 09, 2023 12:31 am Keby voľby dopadli tak ako v posledných dňoch na stredných školách, jednoznačným víťazom by bolo Progresívne Slovensko. Získalo by 48,2 percenta hlasov a všetkých ostatných by nechalo výrazne za sebou.

V minulosti vyhrávali v študentských voľbách Marian Kotleba a Boris Kollár.
Progresívne Slovensko potvrdilo víťazstvo spred troch rokov, no teraz je omnoho výraznejšie.

https://dennikn.sk/3581064/studentske-v ... /?ref=mwat

P.S. Televízia Markíza zrušila finálnu debatu lídrov štyroch najsilnejších politických strán, ktorá bola naplánovaná na utorok 26. septembra.
Diskusie sa mali zúčastniť Robert Fico, Peter Pellegrini, Michal Šimečka a Igor Matovič.
Markíza zrušila finálnu debatu pre bojkot Smeru a neúčasť Hlasu a PS. OĽaNO to považuje za „mafiánske praktiky“

hehe, no ja nviem ci sa mam smiat, alebo plakat :)

ale tak, studentom patri svet, pardon, Slovensko, tak nech si zvolia.. co chcu..

preco nerozdelime Slovensko na 3 casti?
1. studenti
2. pracujuci
3. seniori
kazdy nech si zvoli to co chce, budu sa moct stahovat kam im to viac vyhovuje.. A vsade by vladol niekto iny..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jaroslav80 napísal: Ne 24 09, 2023 8:57 am Studenti su jedna z najlahsie ovplyvnitelnych skupin. Preto sa vo vojnach obycajne vyuzivali generacie 18-25 rocnych mladikov, lebo ked ich spravne namotivujes, mozes ich poslat aj proti gulometom. Lahsie zmanipulovatelne su len deti (tie ale zatial nemaju volebne pravo).
Poznam jednu slecnu (toho casu cca 22r), nejakym sposobom je to cez nejake koleno z rodiny, a volila Borisa :)
Obhajovala to, ak si dobre pamatam, ze ved je fesak, je zaujimavy.

Poznam seba, ked som mal 18-25, i ked ja som bol "mimo" toho casu, pracoval som na sebe 24/7/365 a nezaujimal sa o nic ine, nez len o svoj karierny postup, netusil by som, koho mam volit, dal by som na nazor kamarata, napriklad, ale nemal by som cas na overenie faktov, na zaklade ktorych by on tak volbu odporucil.

18-25 sa velmi lahko da oklamat, to ani nebudem linkovat preco a ako, staci sa vnorit do vlastneho svedomia, ak sme v kategorii 26+ idealne ale aspon 35-40+, pretoze to uvedomenie si, ake hluposti sme robili v 18-25 treba cas a sebarefleiu
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

JanH napísal: Ne 24 09, 2023 10:19 am
jaroslav80 napísal: Ne 24 09, 2023 10:10 am
JanH napísal: Ne 24 09, 2023 10:07 am Nikdy nemali mladý toľko možností ako teraz a zároveň nikdy nebolo také zložité získať napr. vlastné bývanie.
Ja mladým fandím. Prečo by o ich osude mali rozhodovať stále len dôchodcovia.
Myslim si, ze podobnym sposobom hecoval mladych aj Hitler v jeho prejavoch na velkych stadionoch.
Hľadať paralelu medzi mojim príspevkom, kde obhajujem demokraciu a podporujem využitie jedného zo základných práv a slobôd - možnosť prvovoličov ísť voliť s nejakým prejavom Hitlera je scestné.

A ak by ti to napisal 18-25 student, scestne by to bolo tiez? :) Ved Jaroslav dal svoj nazor, Ty si dal svoj nazor, ja ako treti v diskusii si myslim, ze mate obaja pravdu. (samozrejme zartujem, len som chcel poukazat na vseobecne skatulkovanie ludi podla roznych kriterii)

Mne tu chyba jedna extremne dolezita vec - podklad, vypocet, na zaklade ktoreho dospeli politici k svojim slubom. Toto by im nikdny nemohlo prejst, ak by sa angazovali v sukromnej sfere. Dajte mi lidi, ja to udelam.

Cize ti absolutne nevadi, ze "nas" dajme tomu, ze to oznacim ako "nas" povodnych "Slovakov" premnozia "domasedi" a "deomkraticky" znarodnia "nas" majetok?
Toto by ti vadilo ,alebo nevadilo ?

18-25 zije, podla mojho pozorovania, instagramom, facebookom a podobnymi pozerskymi skupinami. Nemaju ani tusenie, co je to zivot, nikdy nepracovali, len studovali polofiktivne vedy a teorie, niektori aj praxovali, ale o zivote nemaju ani paru, dovolim si tvrdit. A to aj z dovodu, ze sa maju ako prasce v zite, bohati rodicia im kupia co len chcu.

Podla mna tu neexistuej jednoznacna odpoved, kto vybudoval tie budovy, kto UCI tych mladych? kto postavil tie auta, tesly, na ktorych mladi jazdia? ajfony a samsungy? chapeme sa, co chceme povedat?

Zrejme nie si senior, alebo si extremne obetavy senior, ak odovzdas to, co si vybudoval, niekomu, kto nema tusenie, co to obnasa vybudovat to..

Tymto sa nezastavam Jaroslava, neivem ci to s tym Hitlerom prehnal, alebo nie, ale..
zoberme si to takto, nech zije v dome s tromi poschodiami student, rodic a stary rodic.
Ako ich zladit?
Student si chce uzivat zivot, peckuje hudbu, nocna party s kamosmi.
Rodic pracuje, on doma ani nie je, nevnima (musi zivot dieta aj svojho rodica)
Stary rodic je odpracovany, odmyslime si, ze je v 80tke fit a ide bajkovat na talianske Aply, chce asi nieco ine, ako chce student, mlady, zdravy, atd, nie?

Zbytocne sa tu hadate, zacnite hladat riesenia, ako zladit vsetkych 3 generacie.. Nech ma student svoju volbu, tak isto ako senior, ale nech obaja nesu za svoj hlas aj nasledky. Lenze toto si neviem predstavit ako potiahnut do praxe, pretoze zodpovednost a ucet a hlas pride az po 10 a viac rokoch.

Ja tu, kurnik sopa, chcem mat spokojnych vsetkych ludi :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogo: ked tu máme Voľby z pohľadu ekonomiky, tak prečo práve vy skalní sa vyjadrujete mimo témy?
Sťažovatelia majú pravdu. Nie je ich veľa, ale aspoň ma upozornia, že znova ideme mimo témy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Prílohy
dany kruger.png
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ne 24 09, 2023 3:10 pm Jogo: ked tu máme Voľby z pohľadu ekonomiky, tak prečo práve vy skalní sa vyjadrujete mimo témy?
Sťažovatelia majú pravdu. Nie je ich veľa, ale aspoň ma upozornia, že znova ideme mimo témy.
Výnimočne som to tam dal, aby to tí sťažovatelia videli, lebo možno tuná nechodia. Inak, ak si si nevšimol, tak citáty poctivo presúvam inde a tam sa k nim vyjadrujem. Toto bola výnimka, lebo bola adresovaná , ad hominem, tým udavačom.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 554
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa MiBi »

vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iosephus »

Ako ovplyvnilo toto fórum Matovičove "veľké" odhalenie?
https://standard.sk/447625/matovic-tvrd ... ho-klamara
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 668
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Inak tema zdravotne positovne sa tu asi ani nepreberala , malo kto si uvedomuje ako to funguje , zial v tomto pripade musim dat za pravdu Ficovi , nehnevajte sa , kolegova zena robila v jednej sukromnej a nasledne v jedinej statnej ZP , po jej prihodach som za to aby existovala len jedna ZP a to statna , vsimnite si na koho je zameran kampan prejdi do sukromnej ZP preplatime ti zubara , lekara pomali aj patologa ale ako vzdy detaily su to zlo ktore nevidime .
Ako to funuguje ZP sukromne cielene stahuju mladych zdravych ludi k sebe ale akonahle je problem zbavuju sa zodpovednosti a tu nastava ten problem , akykolvek drahy liek , draha liecba, starostilovost pristane na stol sukromnej poistovni okamzite svieti cervene svetlo manazerom a posielaju sa listy poistencom ze odporucaju prechod do statnej ZP s tym ze im ukon preplatia , cize zdravych produktivnych ano , chorych nie , pozor na to skutocne to takto funguje
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1001
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

iosephus napísal: Ne 24 09, 2023 7:28 pm Ako ovplyvnilo toto fórum Matovičove "veľké" odhalenie?
https://standard.sk/447625/matovic-tvrd ... ho-klamara
Tomu klaunovi uz snad neveri nikto. Skoda to riesit. Samozrejme je nezanedbatelna sanca ze to moze byt pravda. Lenze mame tu sach-mat.
Bud SMER pri kormidle. Alebo PS ale bez SaS sa to neda.

Slovan_sk napísal: Ne 24 09, 2023 7:59 pm Inak tema zdravotne positovne sa tu asi ani nepreberala , malo kto si uvedomuje ako to funguje , zial v tomto pripade musim dat za pravdu Ficovi
Este ta doplnim. Za ten isty zakrok v nemocnici plati VsZP viac, kludne aj raz tolko, nez sukromne poistovne. Nechce sa mi hladat presny dovod tohoto ale pocul som to uz z viacej zdrojov.
solc
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2018 10:47 am
Has thanked: 90 times
Been thanked: 40 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa solc »

AK VSZP platí za úkony viac, nie je to chyba súkromníkov ale VSZP, že si nevie vyjednať lepšie ceny . Jednu štátnu poistovnu určite nie, ale aj tento paškvil nie, toto je vysledok nedokončenej reformy, lebo Fico ju musel zastavit a potom urobil co ? No nic, nechal to v takom stave.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iosephus »

Ak táto kauza vyženie Sas z parlamentu tak PS bude v opozícii pekne osamote.
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 554
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa MiBi »

vývoj volebných modelov:
https://mandaty.sk/
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Igor Matovič obvinil Richarda Sulíka a Janu Bittó Cigánikovú, že sa riadili inštrukciami Jaroslava Haščáka.


www.aktuality.sk/clanok/LGtTJmf/igor-ma ... dseda-sas/

Zverejnená časť údajnej komunikácie 👏
30. septembra 2020

Haščák: „Ahoj Richard. Od nášho šéfa Dôvery som dostal info, že dnes na vládu Matovič predloží návrh na dofinancovanie sektoru spôsobom nie cez navyšovanie platby za poistencov štátu, ale cez navýšenie kapitálu vo VŠZP. Pokladám to za hlúpy a nepremyslený akt pomsty Matoviča voči Pente.

Sulík: Sedím na vláde a musel by som odísť, kebyže chcem hovoriť. Preto ak môžeš, napíš mi hlavné argumenty sem, prednesiem to. Tento bod ešte nebol.

3. októbra 2020

Sulík: Ahoj, asi vieš, že som to stopol na vláde s tým, že to prejdeme na koaličnej rade. Ak máš argumentáciu, daj ju prosím ťa Jane. Zavolám ju na koaličnú radu v pondelok.

Haščák: Dobré ráno. Áno viem. Máme všetko pripravené. Doručíme jej to. Kedy presne v pondelok by mala byť koaličná rada? Stačí, ak jej to dáme v pondelok ráno?

Haščák: A dík za poisťovne. Vážim si vašu konzistentnosť.

Sulík: Za poisťovne nemáš čo ďakovať. Ďakuj Jane Cigánikovej. Tá zabojovala a mohli by ste jej dať väčší priestor všeobecne, vrátane milého PR. Konzistentná v postojoch je najmä ona.

Haščák: Určite dáme. Idem na to dozrieť osobne.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

2020, takze toto chytalo prach takmer cele 3 roky?
Odoslané z počítača
solc
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2018 10:47 am
Has thanked: 90 times
Been thanked: 40 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa solc »

Akože chytalo, Ten psychopat útočil na SaS a konkrétne Sulíka s Cigánikovou neustále. Matovič je proste malé decko čo mu záleží len na rozbití pieskového hradu svojho nepriateľa, to či zničí celé pieskovisko aj seba je mu jedno.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa osamely chodec »

solc napísal: Po 25 09, 2023 1:38 pm Akože chytalo, Ten psychopat útočil na SaS a konkrétne Sulíka s Cigánikovou neustále. Matovič je proste malé decko čo mu záleží len na rozbití pieskového hradu svojho nepriateľa, to či zničí celé pieskovisko aj seba je mu jedno.
celkom si ho vystihol .
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kde sa dvaja ruvu, treti vyhrava.
Myslim, ze Fico za tieto Matovicove predvolebne "bomby" nie je nejako extra nastvany.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jaroslav80 napísal: Po 25 09, 2023 6:41 pm Kde sa dvaja ruvu, treti vyhrava.
Myslim, ze Fico za tieto Matovicove predvolebne "bomby" nie je nejako extra nastvany.
Jaroslav - Ľuboš Blaha to okomentoval zaujímavo, ale myslím si, že mal vo veľa komentov pravdu :D :lol:


JE MATOVIČOV ÚTOK NA SULÍKA SPRAVODAJSKOU HROU PROGRESÍVCOV?

Viete, čo je najväčšia pecka zo včerajšej Matovičovej tlačovky?

1. Že Haščákov telefón, z ktorého mohol Matovič čerpať komunikáciu so Sulíkom, má v rukách NAKA. Ešte z čias, keď Haščáka zatkli.

2. Včera to potvrdil Haščákov advokát. Rozhovor Sulíka a Hasčáka z Penty, ak je autentický, zrejme pristál u Matoviča vďaka Nake.

3. A tu to začína byť zaujímavé. Vieme, kto má v rukách Naku. Čurillovci, Hamran, Lipšic... Samí gauneri.

4. Všetko sú to ľudia, ktorí s Matovičom a Mikulcom úzko spolupracovali. Možno až tak úzko, že mu teraz pomáhajú likvidovať Sulíka. Pomocou Haščákovho mobilu.

5. Sám Haščák tento mobil nemá, čiže to môže byť jedine Naka. A ako vieme, Čurillovci sú schopní všetkého.

6. Ono je to ale zamotanejšie. Kto má najväčší prospech z toho, že by Sulík kvôli škandálu s Pentou prišiel o voličov?

7. No predsa Progresívne Slovensko. Liberálny volič, ktorý to nehodí Sulíkovi, to pravdepodobne hodí PS-ku.

8. A kto politicky "pasie" ľudí na Nake, resp. na polícii? Je tam Spišiakov nominant Hamran, ktorý sa motal pri Trubanovi z PS už pred rokmi.

9. Sú tam Čurillovci, ktorých obhajuje Kubina, bývalý poradca Zuzany Čaputovej z PS.

10. A celú Naku má politicky pod kontrolou Čaputovej vláda. Čiže - opäť Progresívci.

11. Matovičove rozprávky o tom, že mu nejaký vekslák pred Tuzexom ponúkol Sulíkovu komunikáciu za mega a potom mu ju len tak hodil zadarmo - tomu nemôžu veriť ani malé deti.

12. Informácie zjavne unikli z Naky. A za touto špinavou spravodajskou hrou s najväčšou pravdepodobnosťou stojí Progresívne Slovensko.

13. Cieľ je vyžrať Sulíka. Aby PS mohlo rásť. Aké šľachetné. A progresívne.

14. Isté je jedno - Hamran má na krku ďalší megaškandál. A spolu s ním Čaputová.

15. Ak je polícia zneužívaná na likvidáciu politických konkurentov, Slovensko má vážny problém. Sakramentsky vážny problém.

A vy si vážne myslíte, gauneri, že tie vaše zločiny po voľbách nikto nevyšetrí?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Teraz treba čítať všetko od nezávislých politických analytikov, aby Matovičové podpásovky a bonzáctvo (úplne náhodne 6 dní pred voľbami) začali dávať zmysel:

----------------------------------------

Čudujem sa, že po tých rokoch chaosu, hystérie a vyvádzania sa ešte nájdu ľudia, ktorí nechápu, že tento pacient je súčasťou problému, a nie riešenia. Viem ešte pochopiť, keď svojou rétorikou o boji proti mafii strhol ľudí pred tromi – štyrmi rokmi.
Ale dnes by malo byť každému jasné, že Matovič problém nerieši, iba zneužíva, že žije z výroby teatrálnych škandálov a že sám sa správa ako mafián.
Ako inak nazvať metódy, keď Matovič tajne nahrával Procházku, a potom ho tým vydieral? Alebo keď kúpil kompromitujúce materiály na Sulíka?
Navyše ak sme sa od Haščákovho advokáta dozvedeli, že jeho telefón má polícia, znamená to, že NAKA obchoduje s kompromitujúcimi informáciami? Alebo priamo využíva Matoviča ako užitočného idiota, aby zlikvidoval SaS a presunul jeho hlasy ku konkurenčnému Progresívnemu Slovensku?

Igor Matovič vniesol do slovenskej politiky praktiky, ktoré právny štát neposilnili, ale ešte viac ho deštruovali.
Nezabúdajme na to, že sám je usvedčený daňový podvodník, ktorý sa vyhol väzeniu len kvôli tomu, že jeho trestný čin sa stal premlčaným.
No namiesto toho, aby v očiach ľudí zostal kriminálnikom, ho voliči vyniesli do kresla premiéra ako bojovníka proti mafii.

Spomeňte si na to, ako tento demagóg a nebezpečný manipulátor začínal, spomeňte si na to, na čo nalákal svojich prvých voličov.
Sľuboval im referendá a odstránenie partokracie, čo bol údajne hlavný zmysel vzniku jeho hnutia. Výsledok?
V tejto oblasti nielenže nič neurobil, ale podmienky referendá sa za jeho vlády sprísnili a partokracia upevnila.
Navyše, oligarchii poslúžil tým, že ústavným zákonom zabetónoval súčasný volebný systém, ktorý uľahčuje korupciu a ktorý sám sľuboval zmeniť.

Nepochybujem o tom, že Richard Sulík slúži Haščákovi, Sabolovi a podobným, veď je to všeobecne známe. Ale komu slúži Matovič?
Všimli ste si, ako je v tomto volebnom období ticho okolo J&T? Nie sme svedkami iba konkurenčného boja dvoch finančných skupín?

Matovič zdevalvoval pojem „mafia“ ako málokto, a to až do takej miery, že ho ľudia prestali brať vážne. Otázkou je, či to robí náročky alebo z neznalosti.
Aj prezidentka Čaputová a jej progresívci, ktorí rovnako vášnivo obhajujú zatýkanie počas volebnej kampane a nazývajú to „očistou spoločnosti“, buď nechápu podstatu systému alebo ťažko zavádzajú občanov a falošne dodávajú vojne v bezpečnostných zložkách a vybavovaniu si účtov s politickými rivalmi vznešené ciele.
Stačí sa však pozrieť na Rumunsko a Bulharsko, aby sme pochopili, ako dopadla „očista spoločnosti“ tam.
Do hry sa vrátili staré praktiky s novými osobami, ešte brutálnejšie a pre demokraciu zhubnejšie ako v minulosti.
A to všetko len preto, že štát neútočil na systém, ale iba na jeho povrchné prejavy, na žoldnierov oligarchickej moci, skorumpovaných politikov, policajtov a úradníčkov.
-----------------------------------------------------
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
vladko11
Active Member
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa vladko11 »

Tam išlo o nerovnaké podmienky pre rôzne poisťovne, tak nečudo, že Haščák sa ozval. Sulík pripomína, že je proti tomuto riešeniu a chce poznať argumenty Dôvery, aby ich ako podporne predložil vláde. To je úplne v poriadku. Voliči SAS môžu zostať pokojní.

Všetci vieme, aký bol a je vzťah Matovica a Sulika. Je úplne jasné, že Igorovym cieľom je potopiť SAS a ukázať sa opäť ako hrdina. Pardon, chcel som povedať užitočný idiot.

Argumenty, že by NAKA touto akciou chcela podporiť PS, sú možné ale samotné PS z toho nič užitočné nemá. Je totiž pre nich omnoho jednoduchšie spolupracovať so SAS ako s pomstychtivym a nepredvídateľným Matovičom. Ak ľudia na základe tejto konštrukcie odmietnu SAS, ich hlasy totiž neprejdú priamo od SAS k PS ale aj k Olano a predovšetkým sa väčšinou stratia, ľudí to vôbec odradí voliť, hodia to modrým, či inej nezvolitelnej strane alebo SAS neprejde cez kvorum.

Takže skôr predpokladám, že informácia odišla z NAKA s cieľom podporiť Olano. Toto prepojenie by asi bolo zjavné, ak by igor prezradil zdroj a vieme teda, prečo nechce.

Zmienka o Rumunsku a Bulharsku mi nie je celkom jasná. Štát neútočil na systém? Teda štát má útočiť na systém, na demokraciu či na čo? Predpokladám, že pod pojmom štát sa tu myslia jeho mocenské zložky.
Ale iba na ... skorumpovaných politikov...? Čiže polícia a súdy nemali stíhať iba skorumpovaných politikov... ale aj tých bezúhonných? Alebo mali bezpečnostné zložky deštruovať systém a zaviesť nejakú policajnú či vojenskú vládu??
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JartyGulak napísal: Ut 26 09, 2023 12:12 am JE MATOVIČOV ÚTOK NA SULÍKA SPRAVODAJSKOU HROU PROGRESÍVCOV?

Viete, čo je najväčšia pecka zo včerajšej Matovičovej tlačovky?
6. Ono je to ale zamotanejšie. Kto má najväčší prospech z toho, že by Sulík kvôli škandálu s Pentou prišiel o voličov?

7. No predsa Progresívne Slovensko. Liberálny volič, ktorý to nehodí Sulíkovi, to pravdepodobne hodí PS-ku.

13. Cieľ je vyžrať Sulíka. Aby PS mohlo rásť. Aké šľachetné. A progresívne.
Toto podla mna nesedi. Progresivci (ci uz ich vedenie alebo ich volici) su skor prespekulovani nez blbi. Vedia si spocitat, ze PS potrebuje potencialnych koalicnych partnerov typu SAS pripadne aj OLANO na uskutocnenie dalsej casti ich agendy. Potrebuju vyzrat hlasy Pellegrinimu, SMERu pripadne KDH a nie SAS a OLANO.

Skor to Matovic urobil ako neriadena strela bez nejakej hlbsej kalkulacie, resp. nejakej jeho svojskej kalkulacie, ktora sa so vseobecnymi principmi logiky malo prelina.

Podla mna to zapada do definicie: TOTO NEVYMYSLIS... :)
Proste cierna labut.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa hifron »

Kedysi v Česku bola taká novinka, že hlavná opozičná strana po prehratých voľbách urobila tieňovú vládu a nanominovala svojich ministrov, ktorí pravidelne zvozili pod čiernu zem nápady vlády. No a kto teda bude tieňový opozičný premiér? :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rozmýšlam ako hlavný dirigent orchestra - v našom prípade slovenských volieb.

Akú taktiku by som zvolil?

1. Prezidentka poverí víťaza volieb zostavením vlády. Takže hlavnou úlohou by bolo aby vyhrala PS.
Nielen z vyjednávacej pozície, aj z medzinárodného hladiska. Proste ak by vyhral Fico - to je nežiadúce. Škandál.

2. Všetko by som spojil proti Ficovi. Ako pri posledných volbách v Madarsku proti Orbánovi.
To znamená, aj Matovič nech má z istotou cez 7% a môže vládnut s PS. Ved nakoniec bude robiť to čo treba. Aj pri Sputniku a poslaní lietadiel na UA všetko klaplo tak ako malo. Matovičovi stačí, že bojuje proti ,,mafii,,.

Sulík možno prejde do parlamentu. Skalných voličov nestratí. Dôležité je aby prešiel aj Matovič so 7%.

3. Takže si zoberme že čokolvek prejde do parlamentu - PS bude mať možnosť spojiť všetkých do jednej vlády.
Takže Hlas, Olano, KDH, Sas, Sme Rodina - všetky tie strany by sa dali presvedčiť pri určitých ústupkoch.

Hlavne aby sa nestalo to, že v podobe Fica nebude v EU druhý Orbán - ktorý nechce posielať zbrane, ktorý umožní číňanom stavať závody na batérie ( konkurencia ), ktorý oživí moc V4 ( Madari - poliaci - SR )

Nedáva to zmysel?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1001
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa wladas »

JUGGLER - Toto je taky nas narativ ze rozhoduje vitaz volieb lebo je povereny prezidentom. V nasej historii sa stalo 2x ze vitaz neskladal parlament.
Preto hlavny ciel je podpis aspon 76 poslancov na vytvorenie koalicie. Kto ma najviac % je irelevantne, dokonca aj vo vyjednavacej pozicii.
Poverenie je len symbolicke.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V schránke som našiel Obyčajné noviny - predvolebné PR Matoviča. Na titulke táto fotka:
.
.
Matovic-Macron.jpg
.
.

To presne vystihuje ego Matoviča :lol:

Čo písali Francúzi po návšteve matoviča:

„Táto návšteva sa stala divadlom, v ktorom sa odohrala nevídaná scéna. Videli sme prezidenta republiky ako nosiča dáždnika,“ píše francúzsky portál RT France.

https://www.dnes24.sk/svet-o-slovensku- ... nom-381878
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

wladas napísal: Ut 26 09, 2023 4:39 pm JUGGLER - Toto je taky nas narativ ze rozhoduje vitaz volieb lebo je povereny prezidentom. V nasej historii sa stalo 2x ze vitaz neskladal parlament.
Preto hlavny ciel je podpis aspon 76 poslancov na vytvorenie koalicie. Kto ma najviac % je irelevantne, dokonca aj vo vyjednavacej pozicii.
Poverenie je len symbolicke.
Presne tak, podstatne je, aby Fico ziskal najviac hlasov, lebo mam na to vsadenych 300 EUR. To kto bude skladat vladu je uz uplne irelevantne, moju stavku to neohrozi. Za premiera SR si mozu nasledne dohodnut aj E.T. mimozemstana...
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Glogol »

JUGGLER napísal: Ut 26 09, 2023 8:48 pm V schránke som našiel Obyčajné noviny - predvolebné PR Matoviča. Na titulke táto fotka:
.
.Matovic-Macron.jpg
.
.

To presne vystihuje ego Matoviča :lol:

Čo písali Francúzi po návšteve matoviča:

„Táto návšteva sa stala divadlom, v ktorom sa odohrala nevídaná scéna. Videli sme prezidenta republiky ako nosiča dáždnika,“ píše francúzsky portál RT France.

https://www.dnes24.sk/svet-o-slovensku- ... nom-381878
A percenta mu rastu ….zas sa bude 4 roky uskrnat a prezentovat po mediach s napadmi co sa mu v noci prisnili. Jak pozeram tak pozeram Simecka vladu nezostavi. S matovicom nepojde. Ps hlas a sas budu mat malo aj ked sas postupi. Bude treba matovica …..Asi ak postupi kdh bude extra draha nevesta pre fica. Dostanu co si zapytaju. Vyzera to na koaliciiu smer hlas sns kdh. Viem kdh ze s ficom nie …ale po volbach moze byt vsetko ine.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Glogol »

Demokrati maju na postup kurz 2.9 sme rodina 2.8. Zodpoveda to cca 3.7 - 4 perc. Demokrati sice stupaju - kurz na postup stale klesa. - ale extremne pomaly.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

...
Prílohy
Debata.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 554
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa MiBi »

"Ak je komunikácia zverejnená Igorom Matovičom celá pravá, tak z nej vyplýva, že Haščák pripravoval podklady pre Sulíka v oblasti zdravotníctva a Sulík od neho žiadal PR (propagáciu v médiách) pre poslankyňu Janu Bittó Cigánikovú, na čo Haščák odpovedal, že na to osobne dohliadne." DennikN
Veľa ľudí teraz rieši, či Matovič hovorí pravdu, či je teda naozaj predseda SaS spojený s Pentou, dennikN dokonca pánovi Sulíkovi v Newsfiltri odporúča vzdať sa predsedníctva SaS.
Neviete sa rozhodnúť kto má pravdu ? Zabudnite na slová a pozrite sa na skutky. Ak sa pozrieme na to, čo SaS kedy v zdravotníctve presadzovala, tak by klasik povedal : Netvrdím, že SaS je kúpená za záujmy Penty v slovenskom zdravotníctve, ale ak by Penta za to SaS platila, nevyzerali by kroky SaS v zdravotníctve inak.
A nejde len o predsedu Sulíka. Pani Jane Bittó Cigánikovej už nemá zmysel sa venovať, stačí si spraviť ľahký prehľad médiami Penty. Jej posledný počin v parlamente - zvýšiť zisky zdravotným poisťovniam, kde Úrad pre dohľad prosil poslancov aby za to nehlasovali, by Pente priniesol z umierajúceho slovenského zdravotníctva desiatky miliónov eur https://www.udzs-sk.sk/.../dalsie-zvysenie-ziskov.../ .
V programe SaS nájdeme aj rozpredaj Všeobecnej zdravotnej poisťovne, či transformáciu nemocníc na akciové spoločnosti ale i ďalšie kroky, ktoré Penta isto privíta.
SaS je jednou z mála strán (aj KDH) , ktorá otvorene hovorí, že má záujem o post ministra zdravotníctva. Jej kandidát na ministra zdravotníctva je pán Tomáš Szalay. Uvediem, len verejne dostupné dáta:
Pán Szalay začínal na ministerstve zdravotníctva u ministra Zajaca, ktorého spomína spis Gorila ale aj depeše americkej ambasády, ktoré zverejnilo WikiLeaks: "Schválenie zdravotníckej reformy v roku 2004 malo zaváňať korupciou. Poltucet zákonov, ktoré pripravilo ministerstvo zdravotníctva pod vedením Rudolfa Zajaca, prešiel pomerne hladko vďaka nezávislým poslancom. Interná správa ambasády Spojených štátov amerických na Slovensku, ktorú zverejnil portál WikiLeaks, poukazuje na podozrenie z kupovania hlasov zákonodarcov, ktorého sa mala dopustiť finančná skupina Penta." písal Trend. Zákony ministra Zajaca vtedy vpustili Pentu do slovenského zdravotníctva. (Spis Gorily si dnes môžeme prečítať, vďaka vyšetrovaniu vraždy novinára, pána Kuciaka)
Pán Szalay pôsobil opäť na ministerstve zdravotníctva u ministra KDH Uhliarika, ktorý si vyslúžil ľudovú prezývku Pentiarik. Hlavným záujmom pána Uhliarika bola transformácia nemocníc na akciové spoločnosti, čo by umožnilo privatizáciu nemocníc. Pána Uhliarika a jeho prepojenia i obrovský majetok si všimli dokonca aj v Českej republike: https://ekonomickydenik.cz/slovensky-exministr-s.../
Pán Múčka vtedy písal, že na ministerstve zdravotníctva pod ministrom Uhliarikom pracuje veľmi veľa ľudí spojených s Pentou : https://www.trend.sk/.../kariera-zdravo ... -ak-pentou
Vtedy odchádzajúci člen KDH, pán Milan Krajniak napísal : "Myslím si, že takto po prvýkrát v dejinách KDH bol nejaký minister za toto
hnutie riadený externe. Existovalo veľa indícií, že sa zákony za Uhliarikovho ministrovania píšu priamo v Digital Parku." "Pôsobenie Petra Kubu na ministerstve zdravotníctva považujem za jeden z
jasných dôkazov, že ľudia spojení s Pentou mali počas ministrovania Ivana Uhliarika na tomto ministerstve otvorené dvere" Kniha Banda zlodejov: https://www.bezpzlozky.eu/.../2016/01/B ... ejov_1.pdf
(Nedá mi ešte dve poznámky:
1. pán Kuba je známy aj z Kauzy Dobytkár, a podľa informacií z medií jeho "kamarát" pán Guderna, (https://domov.sme.sk/.../gorila-ma-bliz ... lcharkovej... ) pôsobil na ministerstve zdravotníctva u ministra Legvarského . Áno s tým pánom ministrom Lengvarským, ktorého pani Cigániková označila za najlepšieho ministra. "Najväčšou výhradou listu konateľa CED Consulting Petra Zmrhalu je, že Kišková s Gudernom blokujú ich izraelských expertov. Namiesto nich navrhovali nových odborníkov, ktorí "preukázateľne nedisponovali potrebnou kvalifikáciou".
Kišková je kľúčovou osobou plánu obnovy a výstavby Rázsoch na ministerstve. Do roku 2017 bola v Pente development manažérkou. Guderna je šéfom strategických investícií. V minulosti kandidoval za stranu Nádej, ktorú podľa údajného spisu SIS Gorila budoval aj niekdajší kľúčový partner Penty Jaroslav Haščák."
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/.../razsochy-nemoc ... arsky.html 2. Pán Uhliarik dodnes patrí k najväčším sponzorom KDH https://volby.transparency.sk/.../tretinu-predvolebnej... )
Pán Szalay pôsobil ako riaditeľ Health Policy Institute (HPI).
Dnešný kandidát za Progresívne Slovensko, pán Oskar Dvořák o HPI, Pente a pánovi Szalayovi, dnes kandidátovi SaS na ministra zdravotníctva napísal: "Vďaka dobrým príjmom si môžu (Penta) dovoliť živiť think-tanky ako HPI, či INESS, ktoré sa snáď len z vďaky svojmu živiteľovi vždy radi ozvú na obranu záujmov Penty. A skryjú sa za argument voľného trhu. Treba oceniť, že Iness svoje príjmy z Dôvery aspoň občas verejne pripomenie. O konfliktoch záujmov HPI a Tomáša Szalaya by sa však dal napísať samostatný blog." https://dennikn.sk/.../ako-penta-skodi-slovenskemu.../
Pán Belavý, ako vtedajší predseda strany Spolu spomína HPI na videu: https://bit.ly/3PRpW0Q
1. minúta, 14. sekunda:
"Pentou financovaný a s ňou spriaznený think tank HPI.."
a cez spoločnosť KLIENT PRO SK, mal pán Szalay, kandidát na ministra zdravotníctva SaS , aj majetkové a zamestnanecké prepojenie s finančnou skupinou Penta https://www.loz.sk/tlacova-sprava-loz/

zdroj: https://www.facebook.com/peter.visolajs ... todafonfgl
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

MiBi napísal: Št 28 09, 2023 10:02 am A co Soltész hovori tu:
https://www.youtube.com/live/WIJRUzXmkE ... _ys&t=4113

volny prepis:
Aj ked pocuvas tu (Ficovu) retoriku, to je ako zly preklad z madarciny. (...) Ja toho Orbana pocuvam v madarcine, kedze je to moj materinsky jazyk, a on naozaj rata s tym, ze EU sa rozsype, ze ten Putin nakoniec dosiahne svoje a potom v ramci toho obnovenia sovietskeho imperia za svoje verne sluzby dostane naspat svoje uzemia a to nie je plan bez sance
To ze by sa rozsypala EU je jeden extrem, to ze by sa rozpadlo Rusko je druhy extrem. Najblizsich 20 rokov budeme mat asi aj jedno aj druhe a stane sa nieco medzi tym. Si myslim.
Len stale tazsie bude v EU aby pokracovala ciro systemom "kolonie USA", tak ako sa to deje v sucasnosti. Tu bude bruselske vedenie podla mojho nazoru narazat na stale viac odporu a na stale viac "Madarsk orbanovskeho razenia".
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

tomáš virdzek napísal: Št 28 09, 2023 11:01 pm mne to pripadá, že tomu slovu demokracia nerozumiete. :mrgreen:
V demokracii nadpolovicna vacsina urcuje zakony pre plnych 100%. Aj pre tych, ktori s tou nadpolovicnou vacsinou nesuhlasia.

Funkcna demokracia ale pravdepodobne nie je v ziadnom state na svete. A v statoch s predstieranou demokraciou podobne ako v diktaturach obycajne necelych 10% ludi urcuje zakony pre plnych 100%.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Máš jasné pravidlá. Nadpolovičná väčšina. Mne sa tiež nemusí páčiť príklad - 55% kotleba.

Môžeš ale zmeniť tieto pravidlá. Vstup do politiky, zmeň zákony. Zmeníš to ale iba dočasne. Po Tebe to môže zmeniť ktokoľvek. To sa volá demokracia. A tá vôľa a hlas ľudu sa časom reálne menia. Už počas volebných cyklov, nielen pred voľbami.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

A tá demokracia je každé 4 roky (pokiaľ nie sú predčasné voľby), kde si môžeš vždy vybrať. Narozdiel od socíku, kde si si tiež mohol "vybrať".
Fund
Gold Member **
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 59 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Fund »

Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"