VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Treba vydrzat, to nam hovoria politici a takmer vsetci viacmenej :)
Treba vydrzat, coskoro je po volbach, potom tieto temy zaniknu :)
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vigrem napísal: Ut 12 09, 2023 9:30 pm Suhlasim s tym, ze USA ma urcite najvacsi (a zrejme aj rozhodujuci vplyv) na krajiny zorganizovane v NATO. Na druhej strane, na rozdiel od vplyvu, ktore ma Rusko napriklad na Bielorusko si myslim, ze vplyv USA je v omnoho vacsej miere zalozeny na pravidlach - zakonoch a dohodach, ktore schvalili nami voleni zastupcovia. Vyslanie vojakov do Iraku, Afganistanu, otvorenie vzdusneho priestoru v 1999, samotne vstupenie do NATO - vsetko udalosti, kde sa zrejme prejavila politika USA a NATO, ale dialo sa to v ramci niecoho, co sa nazyva "rules based order". A presne tu vnimam klucovy rozdiel medzi takymto druhom vplyvu a druhom vplyvu (alebo, neformalnej kontroly, ako tomu hovoris ty), ktory ma Rusko v Bielorusku - ten je zalozeny na sposobe, ktory by som zjednodusene popisal ako "pravo silnejsieho" medzi dvomi diktatormi. Ty tento rozdiel nevnimas?
Tento prispevok sa mi velmi paci, lebo vyjadruje podstatu sucasneho problemu vo volbach 2023 do politickych funkcii.

Vigrem tu velmi pekne popisal, ako mnohi sucasni ludia na zapade vnimaju to, co nazyvam "US rules based worldorder". Cize ze tzv. "medzinarodne pravo" urcuje vlada USA, a nie vlada Ruska alebo Ciny alebo kohokolvek ineho, nez vlady USA.

Medzinarodne vojenske pakty patria do oblasti medzinarodneho prava.
Mame vojensky pakt medzi USA a SR a ten je v "US rules based worldorder" OK. Lebo je v zaujme vlady USA.
Mame vojensky pakt medzi Ruskom a Bieloruskom a ten v "US rules based worldorder" nie je OK. Lebo nie je v zaujme vlady USA.

Take jednoduche to je.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Ja osobne tuto diskusiu koncim , nazory som si precital aj vyjadril , nikoho neodsuzdujem za iny nazor prave naopak mna tato diskusia obohatila aj z jednej aj druhej strany , tesim sa na slobodne demokraticke volby kde rozhodneme my obcania, nech boh trhu da a Intel klesne o 4 body aby som aj nieco zarobim 😁
frakan
Silver Member *
Príspevky: 259
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 21 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa frakan »

Franto napísal: Ne 17 09, 2023 11:16 am Fórum o peniazoch a pred voľbami sa tu nerieši to, ktorá strana by mohla byť najprínosnejšia pre slovenskú ekonomiku. Na zamyslenie, nie? Že aj na mieste, kde každý rieši v podstate svoju budúcnosť (aby dobre zhodnotil svoje úspory, vybral vhodné ETF atď.) sa v momente, kedy ide tiež o peniaze a našu budúcnosť, sa riešia iné témy. Témy, ktoré nijako nezasahujú do života ľudí. Odohrávajú sa hlavne v ich hlavách.

To fakt nevidíte, kto tu šermuje s LBTI, potratmi a utečencami? Kto vám dal tie témy na stôl?

Nevadí vám, že sú to práve tí, ktorým ale že vôbec nezáleží na ľudskom živote ani na prosperite slov. občanov? Republika je banda náckov, len si obliekli sako a pripli naň kríž, aby ich volilo viac ľudí (aj kresťania). Už sa zabudlo na to, v akých rovnošatách pochodovali po mestách, čo hlásali, čo majú vytetované na tele a ako hajlovali? Ich čas ešte neprišiel a dúfam, že ani nebudú mať priestor na realizáciu svojich predstáv. SMER je strana, ktorá ukradla Slovákom najviac cez predražené tendre a v časoch hojnosti (ktoré tu boli vďaka Dzurindovým reformám) neodložili nič na horšie časy. Navyše je SMER zodpovedný za to, kam až prehnil systém. Že si už dovolili zabiť aj novinára, keď odhalil ich svinstvá. Premiér Fico, t.j. osoba ktorej bola odovzdaná moc nad krajinou, býval v byte najväčšieho DPH podvodníka až kým na to niekto nepoukázal že to nie je v poriadku, vybral si k sebe šlapku od talianskej mafie atď. Inde vo svete by takého politika poslali voliči do zabudnutia. Na zaplakanie je, akú krátku pamäť tu majú ľudia. Rodičom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej musí byť z toho špatne. Ak sa SMER dostane do parlamentu, Kuciakova práca vyjde na zmar, zbytočne bol odvážny. A zbytočne aj zomrel. Jemu naozaj išlo o lepšie Slovensko. Slováci neocenia dobrého novinára, dobrú prezidentku, dobrého politika. Tu sa cení väčšinou chytráctvo a hrubosť.

Ak niekto vidí na čom je založená Matovičova politika, mal by vidieť aj to, že SMER ani Republika nie sú na tom inak. Ani oni nevedia tvoriť, vedia len nachádzať vinníkov, proti ktorým burcujú ľudí. Je to na plač, že niekto povie "Ako dobre dokáže SMER vládnuť.". Pritom celé to "dobré vládnutie SMER-u" bolo len o tom, že žiadne informácie nepúšťali von (tak ako to je bežné v mafii). Žiadne kauzy, žiadne odhalenia. Len aby mohli nerušene robiť tendre a vykrádať tak štátnu kasu.

Som o tom presvedčený, že voľby dopadnú zle. Z môjho pohľadu ale aj z pohľadu budúcnosti Slovenska. Žiaľ nehrozí zázrak, že by boli vo vláde strany, ktoré by som tam rád videl (Modrí, SAS príp. aj PS). Je až tak zle, že by som bol rád aj keby dávali vládu dokopy s Pelegrinim či KDH. Nehrozí ale ani to. Ľudia sú unavení, sklamaní, vystrašení a zblbnutí. Žiaľ, za pár rokov budú opäť nadávať, ako sa nechali opäť raz oklamať. Len nech to tu títo naši záchrancovia nepretvoria na druhé Maďarsko alebo Bielorusko :pozor: Je tu na to veľká šanca.
Lepšie by som to nenapísal.... Ach veru, rútime sa do záhuby a nie je nám už pomoci.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

JUGGLER napísal: Ne 17 09, 2023 9:17 pmNabudúce by PS mohla vládnuť aj sama, alebo zostaviť vládu len so Saskou
S tymto som si absolutne isty ze nikdy nenastane. Volici budu dostatocne konzervativni a budu mat dostatocne kratku pamat aby takato situacia nenastala.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

Koalicia smer hlas sns je ista. Pele dostane taku velkorysu ponuku ze nedokaze odmietnut. Gaspar na cele policie kali min vnutra alebo armada, Vsetky smeracke kreatury rehabilitovane, A ten treti lavrovov ritolez je cista narodna hamba. grciam.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Glogol napísal: Po 18 09, 2023 10:35 pm Koalicia smer hlas sns je ista. Pele dostane taku velkorysu ponuku ze nedokaze odmietnut. Gaspar na cele policie kali min vnutra alebo armada, Vsetky smeracke kreatury rehabilitovane, A ten treti lavrovov ritolez je cista narodna hamba. grciam.
To je super :beer: :palec_hore:

MY Národno - Vlastenecký občania / voliči sme ZA :potlesk: :like:

1. SMER-SD / Róbert Fico, Juraj Blanár, Róbert Kaliňák atď

2. Hlas Demokracia / Peter Pelegrini, Richard Raši, Erik Tomáš atď

3. SNS / Andrej Danko, Tomáš Taraba atď

Škoda, že v NR SR nebude Pavol Slota ml. / Domov - Národná strana, veľmi mi tam chýba... .

www.domov-ns.sk/o-nas/vedenie-strany/

Hnutie Republika, keď sa ku Koalícii pripojí si musí spraviť Poriadok vo vlastnej strane s Extrémistami (napr. Milan Mazurek, Miroslav Suja, Ondrej Ďurica), ale ostatní Poslanci sú tam OK v pohode napr. Milan Uhrík, Miroslav Urban, Eduard Kočiš, Jaroslav Šmátrala atď.

Tieto strany kvalitne porazia najväčšiu hrozbu Slovenska / Progresívne Slovensko na čele s diletantnom Šimečkom a jeho nebezpečným volebným pogramom (publikoval som ho v tejto diskusii pred pár dňami), ktorého vychoval a platil 8 r. v Europarlamente Smerák Zala :wink: :roll:


Glogol čo sa týka Fica bol po r. 2020 so SMER-SD "mŕtvy s 8% dôverou", to čo spravil za 3 roky (Fénix vstal z popola...), to sú jeho kvalitné schopnosti ako Politika a najlepšie využil takticky :

- obrovské chyby Babrákov = najhoršej vlády od r. 1994 (OĽANO, SaS, SME-Rodina, Za Ľudí atď) v rokoch 2020 - 2023 Vlády so Psychopatom Matovičom a potom ten Predavač vodky Hegero-Handra, ktorá zadlžila a ekonomicky zničila Slovensko o ďalších 26 miliárd EUR skoro s -7% Štátnym deficitom - viď príloha

A zabudol by som takmer napísať, že odzbrojili Slovensko, tak na čele s Naďom "žeby nás momentálne vojensky porazil aj ostrov Malta - to myslím obrazne" momentálne, bez ochrany vzdušného priestoru - nemám Protivz. systémy ani vlastné Stíhačky / strážia nás Česi, Poliaci, Maďari a Nemci.

Vláda Babrákov znovuzrodila SMER-SD :potlesk: , je to len dôsledok ich vládnutia a LEN ICH CHYBY, nikoho iného z nás bežných občanov... .
Prílohy
Priloha_c_1_Deficit_a_dlh_april_2023.ods
(15.24 KiB) 46 stiahnutia
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 18 09, 2023 11:42 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Glogol napísal: Po 18 09, 2023 10:35 pm Koalicia smer hlas sns je ista. Pele dostane taku velkorysu ponuku ze nedokaze odmietnut. Gaspar na cele policie kali min vnutra alebo armada, Vsetky smeracke kreatury rehabilitovane, A ten treti lavrovov ritolez je cista narodna hamba. grciam.
Pelé bude drahá nevesta. Dostane veľkorysú ponuku aj z druhej strany, ked čísla budú dávať zmysel. Záleží od toho, kto sa dostane do parlamentu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Glogol »

Nevravim ze neboli babraci ale vratit sa k ficovi kalimu gasparovi bodorovi troskovej blahovi, listom sudruhovi lavrovovi ….fico mal krasnych bezstarostnych bezkrizovych 12 rokov a prehajdakal ich by som sa vobec necudoval keby prisla kriza o on by znarodnil 2 pilier.PS isto neprebije Pelemu ponuku smeru. A jednoznacne 90 perc hlasu by islo radsej k smeru ako niekam inam.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Glogol napísal: Po 18 09, 2023 11:43 pm Nevravim ze neboli babraci ale vratit sa k ficovi kalimu gasparovi bodorovi troskovej blahovi, listom sudruhovi lavrovovi ….fico mal krasnych bezstarostnych bezkrizovych 12 rokov a prehajdakal ich by som sa vobec necudoval keby prisla kriza o on by znarodnil 2 pilier.
Ja nehovorím, že nekradli !!!

- Smerákov podozrievam, že si uliali do 2 miliárd EUR (žiadnych 33 miliárd EUR ako stále hovorí Blázon Matovič a svoje obvinenia voči SMERU nevedel nikdy preukázať), žiadne účty sa v Belize na Fica nenašli... .

- Kočner bol 2x oslobodený Najvyšším súdom SR / žiadna Talianska mafia ani SMER-SD a žiadne ich stopy nevedú k vražde investig. novinára J. Kuciaka a jeno snúbenice. Uvidíš Glogol pravda raz bude veľmi bolieť kto bol Objednávateľ, ale Kočner to nebol na 99,9%. Všetko vyjde najavo... .

- OK nech je to Fair / Play :

Stále hovoria iba o komplexe Bonaparte / Ficovi a o Bašternákovi, tak nech do prde..e vysvetlí verejnosti Slovenska aj Ex-Vicepremiérka Veronika Remišová so strany Za Ľudí odkiaľ zobrala 700 tis. EUR na Rodinnú vilu v Rakúskom Kitsee !!! :roll:

https://www.facebook.com/Martin.Dorcak. ... 5641205099

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... oznamenie/

- preto budú v Koalícii aj iné strany, ktoré na chod Slovenska dohliadnu a SMER-SD nebude mať väčšinovú vládu ako v minulosti 12 rokov.

Tatiež si myslím resp. som presvedčený, že Fico si je veľmi dobre vedomý, že dostane poslednú šancu. Aj Kaliňák poslednú šancu, kdesi raz v rozhovore s novinárom spomínal.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Po 18 09, 2023 11:11 pm Hnutie Republika, keď sa ku Koalícii pripojí si musí spraviť Poriadok vo vlastnej strane s Extrémistami (napr. Milan Mazurek, Miroslav Suja, Ondrej Ďurica), ale ostatní Poslanci sú tam OK v pohode napr. Milan Uhrík, Miroslav Urban, Eduard Kočiš, Jaroslav Šmátrala atď.
Čiže len tí traja sa dajú označiť za ,,náckov,,? Prečo vlastne Uhrík odišiel od Kotlebu a nedal si záležať , aby v strane nemal ,,náckov,,.
Ešte ma zaujíma, či sú to náckovia ,,názormi,, alebo aj činmi?
Vláda Babrákov znovuzrodila SMER-SD :potlesk: , je to len dôsledok ich vládnutia a LEN ICH CHYBY, nikoho iného z nás bežných občanov... .
Súhlasím. Je to neuveriteľné, lebo vcelku dobre zvládli covid, vojnu, zdraženie energií i štrajk lekárov....
JartyGulak napísal: Po 18 09, 2023 11:51 pm Stále hovoria iba o komplexe Bonaparte / Ficovi a o Bašternákovi, tak nech vysvetlí verejnosti Slovenska aj Ex-Vicepremiérka Veronika Remišová so strany Za Ľudí odkiaľ zobrala 700 tis. EUR na Rodinnú vilu v Rakúskom Kitsee !!! :roll:

https://www.facebook.com/Martin.Dorcak. ... 5641205099
Prečo by mala vysvetľovať odkiaľ zobrala 700 tisíc na kúpu domu v Kitsee?
Veď nekúpila dom v BA za milióny, ale dom vo vidieckom meste...Nemá na dom v Blave = asi nekradla.
Za druhé: zobrala hypotéku 546 000..takže nemala peniaze.
Odkial nabrali, že hypo má za úrok 5%? V rovnaký čas som refixoval za 2,2%.

Veronika to zobrala s manželom 1/2 na 1/2 a spolu s manželom mala podľa majetkového priznania za 2020 mesačný príjem 7000 €.
To skôr by mohol vysvetlovať jej manžel, ktorý v tretej vláde Fica robil pre ministra Plavčana (SNS) eurofondy z ktorých bola kauza.
Vtedy mal eseročku, čo vybavovala eurofondy. Ale asi sa nenabalil, ked museli zobrať 540 tisíc hypo. Zbytok mali zrejme z predaja bytu kde dovtedy bývali.

To sú kauzy Jarty? Oproti 2 mld, čo si pripísal Smeru?. Len v KE predal tvoj Raši ako primátor mesta pozemky šéfovi vodárni, ktorý mal následne na seba napísaných 27 lukratívnych bytov. To je celá bytovka... okolo 6 mil. €. Som prekvapený, že Hlas, ktorý pohltil celé biznis krídlo Smeru nemá hambu vyzývať Remišovú nech vys´vetlí, prečo má hypo na 540 000 € .. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Minimalny problem Remisovej je, ze sa snazi sefovat IT oddeleniu statu, a ona do IT asi velmi nerozumie..

EDIT: Ja by som ju navrhol na sefku daniarov, podla mna by bola dobrou odbornickou na DPH.. :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa wladas »

No ked SASka presadi 19% rovnu dan tak uz to bude mat lahsie sa doucit toto cislo :D
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JartyGulak »

2020 - 2023 / 51 Kaúz

www.51kauz.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sranda že Hlasosmerák napíše knihu o 51 kauzách a tvári sa že nevie o 1000+1 kauzách Smeru.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Truncus »

JUGGLER napísal: St 20 09, 2023 1:47 am Sranda že Hlasosmerák napíše knihu o 51 kauzách a tvári sa že nevie o 1000+1 kauzách Smeru.
Smutné je, že sa kauzy Matovičovej - Hegerovej vlády neriešia rovnako ako ani smeráckych...A na to doplácajá vačšina ľudí.

Ale hlavný problém je, čo čaká Slovensko a našu ekonomiku, keď u nás zostanú trčať tisícky ilegálnych náplav, ktorú táto vláda, ktorú tak vychvaľujú,všetci ti voliči PS sem nelegálne púšťa a policajti dostali pokyn, aby im protizákonne vydávali doklady bez preukázania ich totožnosti. Na stráženie hraníc pri covide mali 8 000 policajtov, na kontrolu hraníc pri konferencii Globsecu mali taktiež, ale na toto nemajú ? Tomu verí len ten, kto seno žerie...
.
Kto z vás može dať záruky, že u nás natrvalo neostanú, ak Nemecko a iné štáty zavrú hranice a nepustia ich ku nim ? Nikto.

Možete si nadávať na Fica, ale má v tom videu pravdu...

https://youtu.be/L3xv6ioTumg
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Problem nasej politiky je, dostal som tu kritiku, ze kam pojdem ked mi bude zle ci na Kramare alebo Svet zdravia.

Dam priklad:

Ukradnem miliony, postavim jedalen, nakrmim bezomovcov (kotrych som okradol)..

..a budem za pana Boha..


Zlodej kričí: chyťte zlodeja.
slovenské príslovie

Ale volici sa budu haddat medzi sebou, kto ma patent na pravdu.

Zacinam verit konspiraciam, ze vychod a zapad chcu nase uzemie a preto nas rozhadaju, Doslova divide et impera.
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

VOLBY 2023 z pohladu nazorov (ciastocne aj z pohladu ekonomiky).

Toto by som tuzil, aby nasledujuca vlada poriesila. Zoradene podla priority:

1) Zastavenie spoluucasti slovenska na vyzbrojovani a financovani armady pod velenim prezidenta Zelenskeho.
2) Ubranenie sa snaham zrusit pravo veta jednotlivych clenskych statov v pravnom systeme EU.
3) Zabranit znizeniu kriminalizacie umelych potratov este nizsie, nez je teraz.
4) Zastavenie presadzovania LGBT agendy -- s extremnym dorazom na zastavenie jej v zakladnych skolach a skolkach
5) Zredukovania korupcie a ekonomicke pozdvihnutie Slovenska
6) Zredukovanie monopolneho postavenia framaceutickych firiem a lekarni ohladom predaja liekov. Zdravotnictvo celkovo zreformovat (plombovanie zubov by trebars mal mat pravo robit aj na to vystudovany stredoskolak a neudrziavat podobne monopoly v zdravotnictve).
7) Zintenzivnenie usilia, aby hlavne migracne trasy z Afriky a stredneho vychodu neviedli cez SK a aby statom vychodnej Europy neboli migranti zo stredneho vychodu a Afriky prideleni mechanizmom celoeuropskych kvot.

Kedze z mojho pohladu pretrvavanie a stupnovanie vojny na Ukrajine a stupnovanie nepriatelstva medzi NATO a Ruskom ma celoplosne pre EU ekonomicky velmi vyrazne negativne dosledky, lokalne riesenie slovenskych ekonomickych otazok akokolvek skvelym a zrucnym sposobom nema sancu konkurovat negativnym dosledkom vojny na Ukrajine a eskalovaneho nepriatelstva medzi NATO a Ruskom.

Zanedbanie riesenia bodov 3, 4 a 7 bude mat z mojho pohladu tiez znacne negativne ekonomicke dopady, v horizonte 10-20 rokov, nepriamym sposobom (takou oklukou, ze sa to vrati ako bumerang).
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Truncus »

jaroslav80 :

nič z toho progresívci nesplnia. Budú sice tvrdiť, že bod 5 splnia, ale dopadne to ako Kollárové nájomné domy, alebo Matovičove sľuby pred voĺbami.

Moj názor :

1.Až progresívci vyhrajú voĺby a zostavia vládu tak nás čaká veľmi rýchle zrýchlenie genocídy, odstránenie zbytkov štátnosti, ktoré tu máme = rýchla cesta do pekla, to ešte aj na vantajmovu vládu budeme spomínať v dobrom.
Bezbrehá imigrácia, progresívne zdaňovanie nehnuteľností, už najskor prebudí ĺudí, ale bude neskoro.

2.Až smeráci zostavia vládu, tak nás čaká len pomalšia cesta do pekla, lebo Fico sa aspoń bude snažiť zakonzervovať koloniálny status Slovenska.

Ani jedna vláda nebude riešiť skutočné problémy Slovenska a nenastaví ho na rozvoj.
Mne je to jasné už teraz.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Truncus napísal: Št 21 09, 2023 11:12 am Ani jedna vláda nebude riešiť skutočné problémy Slovenska a nenastaví ho na rozvoj.
Mne je to jasné už teraz.
No ved preto nejdem volit.
Nechavam, nech si uvedomeli obcania zvolia, ktorou cestou do pekla chcu ist. Ja to popri nich uz nejako prezijem. Nikdy som sa na stat a jeho "organy" extra nespoliehal. Skor som sa im velkym oblukom vyhybal nakolko sa len dalo.

Tieto volby medzi cholerou a morom by som absolvoval jedine za 500 EUR za vhodenie prazdneho alebo neplatneho listka do urny.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jaroslav80 napísal: Št 21 09, 2023 12:02 pm
Tieto volby medzi cholerou a morom by som absolvoval jedine za 500 EUR za vhodenie prazdneho alebo neplatneho listka do urny.
Ak si v systeme, tvoje deti zaplatia tak 800eur za tu 500vecku igorkovu..

ked uz tak, mohol dat pokutu 500eur za nevolenie.. ale to by asi nesplnilo ucel toho, co chcel.. kupit si hlasy..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa wladas »

Prieskum Ipsosu: Kollárov pád a rast OĽaNO. Po voľbách hrozí koaličný pat, jazýčkom na váhach bude Hlas

https://spravy.pravda.sk/parlamentne-vo ... bude-hlas/

Screenshot 2023-09-21 211941.png
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Ut 19 09, 2023 12:36 am
JartyGulak napísal: Po 18 09, 2023 11:11 pm Hnutie Republika, keď sa ku Koalícii pripojí si musí spraviť Poriadok vo vlastnej strane s Extrémistami (napr. Milan Mazurek, Miroslav Suja, Ondrej Ďurica), ale ostatní Poslanci sú tam OK v pohode napr. Milan Uhrík, Miroslav Urban, Eduard Kočiš, Jaroslav Šmátrala atď.
Čiže len tí traja sa dajú označiť za ,,náckov,,? Prečo vlastne Uhrík odišiel od Kotlebu a nedal si záležať , aby v strane nemal ,,náckov,,.
Ešte ma zaujíma, či sú to náckovia ,,názormi,, alebo aj činmi?
Vláda Babrákov znovuzrodila SMER-SD :potlesk: , je to len dôsledok ich vládnutia a LEN ICH CHYBY, nikoho iného z nás bežných občanov... .
Súhlasím. Je to neuveriteľné, lebo vcelku dobre zvládli covid, vojnu, zdraženie energií i štrajk lekárov....
JartyGulak napísal: Po 18 09, 2023 11:51 pm Stále hovoria iba o komplexe Bonaparte / Ficovi a o Bašternákovi, tak nech vysvetlí verejnosti Slovenska aj Ex-Vicepremiérka Veronika Remišová so strany Za Ľudí odkiaľ zobrala 700 tis. EUR na Rodinnú vilu v Rakúskom Kitsee !!! :roll:

https://www.facebook.com/Martin.Dorcak. ... 5641205099
Prečo by mala vysvetľovať odkiaľ zobrala 700 tisíc na kúpu domu v Kitsee?
Veď nekúpila dom v BA za milióny, ale dom vo vidieckom meste...Nemá na dom v Blave = asi nekradla.
Za druhé: zobrala hypotéku 546 000..takže nemala peniaze.
Odkial nabrali, že hypo má za úrok 5%? V rovnaký čas som refixoval za 2,2%.

Veronika to zobrala s manželom 1/2 na 1/2 a spolu s manželom mala podľa majetkového priznania za 2020 mesačný príjem 7000 €.
To skôr by mohol vysvetlovať jej manžel, ktorý v tretej vláde Fica robil pre ministra Plavčana (SNS) eurofondy z ktorých bola kauza.
Vtedy mal eseročku, čo vybavovala eurofondy. Ale asi sa nenabalil, ked museli zobrať 540 tisíc hypo. Zbytok mali zrejme z predaja bytu kde dovtedy bývali.

To sú kauzy Jarty? Oproti 2 mld, čo si pripísal Smeru?. Len v KE predal tvoj Raši ako primátor mesta pozemky šéfovi vodárni, ktorý mal následne na seba napísaných 27 lukratívnych bytov. To je celá bytovka... okolo 6 mil. €. Som prekvapený, že Hlas, ktorý pohltil celé biznis krídlo Smeru nemá hambu vyzývať Remišovú nech vys´vetlí, prečo má hypo na 540 000 € .. :roll:

Juggler podotýkam, že náckov nemáš len v ĽSNS alebo Republike napr. vuglárne Hovado Osuský zo SASky je Liberálny Fašista :roll:

- prehlásil o našom bratskom Srbskom národe v NR SR, že si Srbské deti, matky, otcovia zaslúžili v r. 1999 zomierať pri bombardovaní Juhoslávie

- aj napr. prehlásil, že dúfa, že sa dožije dňa, keď bude v Moskve na Červenom námestí sa rozkladať Stroncium (po Jadrovom útoku)

So Sujom, keď si načrtol Republiku je zajímavý rozhovor s Novinárkou Mimi Šrámovou na youtube, úplne v pohode... . V jednom, ale mu dávam veľké + - ako asi jediný slovenský Politik ubytoval 40 Ukrajinských utečencov a 1 rok nedostával štátne dotácie... .

https://www.youtube.com/watch?v=PPGK41YhDr0

Čo sa týka kauzy - pretože bola Vicepremiérka a Ministerka, ktorá pracovala s Eurofondami, preto by mala HLAVNE Juggler vysvetľovať pí. Remišová financovanie Rakúskej vily a HLAVNE Slovenských občanov zaujíma z čoho to bude splácať 3000 EUR splátky Big Hypotéky naša "Vasilisa Premúdretá" - Veronika Remišová, keď odíde z Vlády SR :lol: :roll:

Opýtaj sa p. Dorčáka odkiaľ nabral 5% úrok... . Príp. iné otázky.

https://www.facebook.com/Martin.Dorcak. ... 5491652011

https://www.facebook.com/Martin.Dorcak. ... 4428746756
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Slovensko sa konecne dostalo aj na hlavnu stranku REUTERS:

https://www.reuters.com/world/europe/no ... 023-09-21/
'Not a single round': Slovak election could see Kyiv lose staunch ally.

BANOVCE NAD BEBRAVOU, Slovakia, Sept 21 (Reuters) - "We are a peaceful country. We will not send a single round to Ukraine." That was Robert Fico's blunt message for some 300 supporters at a political rally last week in the western Slovakian town of Banovce nad Bebravou.

"They will have to sit down anyway and find an agreement," Fico said of the combatants. "Russia will never leave Crimea, never leave the territories that it controls."


A Globsec survey earlier this year found only 40% of Slovaks thought Russia primarily responsible for invading Ukraine, the lowest count across central and eastern Europe.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JartyGulak »

sablatura napísal: Po 11 09, 2023 1:54 pm Nevychádzam z údivu, koľko je tu proruských trollov (však, jaroslav80 ?).Človek by predpokladal, že na tomto fóre budú väčšinou rozumní ľudia. No aj na tomto vlákne som sa ubezpečil, že tu na Slovensku nikdy dobre byť nemôže. Populizmus a obdiv k Ríši zla nič dobré pre budúcnosť neveští.

P.S. Jediný, s ktorým bez výhrad súhlasím, sa mi tu javí Trumpeta1978.
Kto je "Ríša Zla" ?? (Rusko) :lol: :lol:

Máš to v hlave poriadne popletené Šablatúra. USA nebojovali, nezničili, neokupovali iné krajiny iba 16 rokov z 247 ročnej histórie od r. 1776 - odkaz . S tým, že vyhladili bývalé SeveroIndiánske obyvateľstvo, z ktorého 10% dodnes žije v rezerváciách v USA.

http://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3886

Si spočítaj Ruské konflikty do r. 1917 a od r. 1992 do r. 2023 (Ukrajina je najvážnejší za 32 rokov samostatného Ruska). Od 1918 do 1991 to bolo ZSSR (s 15 zväzovými republikami).


Na Slovensku preferujem PRO-SLOVENSKÚ Vládu, ktorá ma vyvážené, dobré diplomatické vzťahy s každým na 4 svetové strany :

- Washington, Brusel, Londýn, Moskva, Peking, Dillí, Teherán, Tokio, Soul, Brazília, Južná Afrika, Austrália atď... .
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 53 times
Been thanked: 5 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa polovnik »

Naposledy upravil/-a polovnik v Pi 22 09, 2023 4:44 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »


Môžeš to dať ako obrázok. Alebo aspoň jednu vetu k tomu.

Mimochodom, ja by som sa najradšej videl teraz niekde za oceánom, najradšej v Ázii. Kvôli hrozbe nukleárnej vojny.

Stále sa to nebezpečenstvo bagatelizuje, ale aj prvá svetová i druhá svetová vznikli ako lokálne konflikty....
Prílohy
pred_volbami.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

@ Jarty: som vymazal vulgarizmy týkajúce sa Osuského. Kroť sa prosím.
Aj to tvrdenie, že povedal, že si Srbské deti, matky, otcovia zaslúžili v r. 1999 zomierať pri bombardovaní Juhoslávie
a že prehlásil, že dúfa, že sa dožije dňa, keď bude v Moskve na Červenom námestí sa rozkladať Stroncium (po Jadrovom útoku)
by si mal doložiť autentickou citáciou. Môže to byť prekrútené. Ja som o ničom takom nikdy nepočul. Môže to byť dezinfo.
Viem, že raz vyfackal niekoho na verejnosti, ale to bol taký ,,polopsychopat,, čo provokoval...neviem, či nie Vaský.
Pametám si len toľko, že vtedy sa mal Osuský ovládať, ale stratil nervy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Pi 22 09, 2023 4:32 pm @ Jarty: som vymazal vulgarizmy týkajúce sa Osuského. Kroť sa prosím.
Aj to tvrdenie, že povedal, že si Srbské deti, matky, otcovia zaslúžili v r. 1999 zomierať pri bombardovaní Juhoslávie
a že prehlásil, že dúfa, že sa dožije dňa, keď bude v Moskve na Červenom námestí sa rozkladať Stroncium (po Jadrovom útoku)
by si mal doložiť autentickou citáciou. Môže to byť prekrútené. Ja som o ničom takom nikdy nepočul. Môže to byť dezinfo.
Viem, že raz vyfackal niekoho na verejnosti, ale to bol taký ,,polopsychopat,, čo provokoval...neviem, či nie Vaský.
Pametám si len toľko, že vtedy sa mal Osuský ovládať, ale stratil nervy.
Juggler chceš tým povedať, že si vymýšľam ?

Nie je to prekrútené presne, tak sa vyjadril o Srboch aj o Jadrovom útoku na Rusko. Vygoogli si to tiež, prípadne si pozri Osuského výroky na Youtube.

OK dobre teda.

1 výrok o Srboch a bombardovaní Juhoslávie v r. 1999 máš tu :

https://www.extraplus.sk/clanok/osusky- ... -zasluzili


2 výrok na Jadrový útok na Rusko máš tu :

https://paje.blog.pravda.sk/2022/03/22/ ... oncium-90/

Osuský dal jednu výchovnú facku Vaského, ktorý povedal, že je Fašist. h.j..el, s..i..ňa. Čo Rudolf Vaský mal 100% pravdu (uznávam, že je to Ťažký Blázon), ale Osuský je Neoliberálny Fašista (usudzuje veľká časť verejnosti, včetne mňa z jeho názorov) a veľmi nebezpečný Politik.

https://www.youtube.com/watch?v=eS0uj2WafZw - 34 minúta

PS: Rudolf Vaský bol v 90 rokoch 20 stor. normálny, jemu preplo, keď sa vrátil z USA na Slovensko.

Maj sa fajn.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Pi 22 09, 2023 5:13 pm Juggler chceš tým povedať, že si vymýšľam ?
Chcem tým povedať, že vážne veci, pri ktorých si vytvárame mienku o politikoch, poslancoch a stranách kde pôsobia (v danom prípade Saska ) treba podložiť autentickou citáciou. Držme sa overených faktov.

Tvrdenie že ,,srbské deti, matky, otcovia si zaslúžili v r. 1999 zomierať pri bombardovaní Juhoslávie,, si vierohodne nepreukázal.
V tom texte nič také nie je.

Ten druhý výrok odsudzujem, ale mal by si priznať, že si ho jemne prekrútil.

Bola to Osuského reč v parlamente, ohľadom nejakého hlasovania týkajúceho sa príchodu NATO, alebo američanov na naše územie a povedal:

... ,,ja verím, že článok 5 a jeho zhmotnenie v podobe jednotiek, ktorých príchod k nám dnes schválime, je vlastne hrádzou proti konečnému riešeniu, lebo nemôžem povedať a hádam nikto na svete nemôže povedať, že napriek všetkému, čo sa deje, by malo byť naším konečným radostným cieľom Červené námestie, ktoré bude ploché, lebo na ňom nebude nič stáť a bude tam len ticho cvrlíkať Stroncium 90 dvadsať deväť rokov.
Takže je lepšie, keď zabránime tomuto koncu, je to lepšie pre ľudí a je to lepšie aj pre nás,,


Jarty ty si napísal, že Osuský ,,prehlásil, že dúfa, že sa dožije dňa,,

Takže Osuský nedúfa, že sa dožije jadrovej apokalypsy, len nabáda ľudí, že hlasovaním tomu môžu zabrániť.
Hoci vypustením slova ,,radostný,, priznal, že by ho to potešilo. Nemal by sa jeden politik takto vyjadrovať - s tým súhlasím.

Na druhej strane Jarty, povedzme si otvorene v americkom kongrese a senáte a takisto v ruskom parlamente sa takéto slova o radostnom jadrovom zničení ,,ríše zla,, bežne ozývajú s úst kongresmanov/poslancov. Samozrejme, pre Rusov je ríša zla USA a pre američanov je to Rusko.

Aby si mi rozumel Jarty. Ja nechcem obhajovať nikoho, len poznať pravdivé fakty.
Na základe faktov si vytváram svoj vlastný názor. Nesnažím sa ľudí onálepkovať. V každom človeku sa nájde dobro i zlo. Ide o to, čo prevažuje a čo škodí.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Studenti su jedna z najlahsie ovplyvnitelnych skupin. Preto sa vo vojnach obycajne vyuzivali generacie 18-25 rocnych mladikov, lebo ked ich spravne namotivujes, mozes ich poslat aj proti gulometom. Lahsie zmanipulovatelne su len deti (tie ale zatial nemaju volebne pravo).
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa miror »

jaroslav80 napísal: Ne 24 09, 2023 8:57 am Studenti su jedna z najlahsie ovplyvnitelnych skupin. Preto sa vo vojnach obycajne vyuzivali generacie 18-25 rocnych mladikov, lebo ked ich spravne namotivujes, mozes ich poslat aj proti gulometom. Lahsie zmanipulovatelne su len deti (tie ale zatial nemaju volebne pravo).
Presne tak a tiez mi este vadi to chodenie politikov na Pohodu, nielen najnovsie na stredne skoly. Som pravicovy volic, som spokojny s nasou prezidentkou, mam uplnu averziu voci Smeru a Smerohlasu ale neuznavam taketo vymyvanie este nevyformovanych mladych mozgov. Mladi by sa mali zacat zaujimat o politiku sami od seba a na zaklade empirickych skusenosti zo svojho okolia a rodiny a nie im robit prednasky od “spravnych” politikov podla riaditela skoly alebo festivalu. Niektore institucie a akcie by mali byt apoliticke, na co sa zabuda.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

miror napísal: Ne 24 09, 2023 9:44 am Niektore institucie a akcie by mali byt apoliticke, na co sa zabuda.
Jeden zo zriedkavych pripadov, kde sa s tebou dokazem plne zhodnut.
Je to klesnutie na uroven, ked Fico do byvaleho Domu Odborov isiel v ramci politickej kampane rozdavat kvety rozcitlivenym dochodkynam k MDZ.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

jaroslav80 napísal: Ne 24 09, 2023 8:57 am Studenti su jedna z najlahsie ovplyvnitelnych skupin. Preto sa vo vojnach obycajne vyuzivali generacie 18-25 rocnych mladikov, lebo ked ich spravne namotivujes, mozes ich poslat aj proti gulometom. Lahsie zmanipulovatelne su len deti (tie ale zatial nemaju volebne pravo).
Veľmi trúfalé tvrdenie v dobe, kedy 30tnik vlastní RedBull a študenti majú neobmedzí prístup k informáciám a neobmedzenú možnosť cestovania.
Ja si naopak myslím, že svet patrí najmä mladým a osud by mali zobrať do svojich rúk. Nikdy nemali mladý toľko možností ako teraz a zároveň nikdy nebolo také zložité získať napr. vlastné bývanie.
Ja mladým fandím. Prečo by o ich osude mali rozhodovať stále len dôchodcovia.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

jaroslav80 napísal: Ne 24 09, 2023 8:57 am Studenti su jedna z najlahsie ovplyvnitelnych skupin. Preto sa vo vojnach obycajne vyuzivali generacie 18-25 rocnych mladikov, lebo ked ich spravne namotivujes, mozes ich poslat aj proti gulometom. Lahsie zmanipulovatelne su len deti (tie ale zatial nemaju volebne pravo).
Veľmi trúfalé tvrdenie v dobe, kedy 30tnik vlastní RedBull a študenti majú neobmedzený prístup k informáciám a neobmedzenú možnosť cestovania.
Ja si naopak myslím, že svet patrí najmä mladým a osud by mali zobrať do svojich rúk. Nikdy nemali mladý toľko možností ako teraz a zároveň nikdy nebolo také zložité získať napr. vlastné bývanie.
Ja mladým fandím. Prečo by o ich osude mali rozhodovať stále len dôchodcovia.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JanH napísal: Ne 24 09, 2023 10:07 am Nikdy nemali mladý toľko možností ako teraz a zároveň nikdy nebolo také zložité získať napr. vlastné bývanie.
Ja mladým fandím. Prečo by o ich osude mali rozhodovať stále len dôchodcovia.
Myslim si, ze podobnym sposobom hecoval mladych aj Hitler v jeho prejavoch na velkych stadionoch.
JanH napísal: Ne 24 09, 2023 10:07 am 30tnik vlastní RedBull a študenti majú neobmedzený prístup k informáciám a neobmedzenú možnosť cestovania.
Encyklopedicke vedomosti su nieco uplne ine, nez zivotna skusenost.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

jaroslav80 napísal: Ne 24 09, 2023 10:10 am
JanH napísal: Ne 24 09, 2023 10:07 am Nikdy nemali mladý toľko možností ako teraz a zároveň nikdy nebolo také zložité získať napr. vlastné bývanie.
Ja mladým fandím. Prečo by o ich osude mali rozhodovať stále len dôchodcovia.
Myslim si, ze podobnym sposobom hecoval mladych aj Hitler v jeho prejavoch na velkych stadionoch.
Hľadať paralelu medzi mojim príspevkom, kde obhajujem demokraciu a podporujem využitie jedného zo základných práv a slobôd - možnosť prvovoličov ísť voliť s nejakým prejavom Hitlera je scestné.
valentin8
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 25 10, 2022 9:42 pm
Been thanked: 12 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa valentin8 »

S tou pohodou ste riadne mimo asi ste tam posledných 15rokov neboli lebo to už dávno nieje festival 18-25 ročných. Tým bol ešte v 90 a začiatkom 2000ich rokov, teraz to je festival aj dramaturgiou aj cenami skôr pre 30 a 40tnikov a na obecenstve to aj vidno :) mladí majú úplne iné festivaly
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa miror »

JanH napísal: Ne 24 09, 2023 10:19 am
jaroslav80 napísal: Ne 24 09, 2023 10:10 am
JanH napísal: Ne 24 09, 2023 10:07 am Nikdy nemali mladý toľko možností ako teraz a zároveň nikdy nebolo také zložité získať napr. vlastné bývanie.
Ja mladým fandím. Prečo by o ich osude mali rozhodovať stále len dôchodcovia.
Myslim si, ze podobnym sposobom hecoval mladych aj Hitler v jeho prejavoch na velkych stadionoch.
Hľadať paralelu medzi mojim príspevkom, kde obhajujem demokraciu a podporujem využitie jedného zo základných práv a slobôd - možnosť prvovoličov ísť voliť s nejakým prejavom Hitlera je scestné.
Scestné ako sa na to pozeráš, jaroslav80 chcel asi argumentovať, ako ľahko Hitler získal moc, keď mal ľahko ovplyvniteľné publikum bez skúseností mladých, kam to povedie.

Veľa ľudí si v strednom veku uvedomí, čo by urobili inak, keby v dvadsiatke mali tie skúsenosti aké majú teraz a ako sa mohli mať a žiť. Už len to samotné uvedomenie je dôkazom, že skúsenosti majú svoj zmysel, samozrejme nie pre všetkých, sú ľudia, ktorí sa v 18-ke zastavili a ako 50-tnici stále žijú rovnako (aj u rodičov).

Ale máš pravdu, že populisti to na mladých už nemajú tak ľahké ako na dôchodcov, samozrejme dôchodci by nemali rozhodovať až tak ale len svojím podielom populácie a tak to aj je. Nezabúdaj, že neméme len dôchodcov a mladých, máme aj kategóriu od 35 - 55 rokov, ktorá je v tom najlepšom a nejzrelejšom období s množstvom skúseností.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

jaroslav80 napísal: Ne 24 09, 2023 10:10 amMyslim si, ze podobnym sposobom hecoval mladych aj Hitler v jeho prejavoch na velkych stadionoch.
Hitler na tych prejavoch ale nehovoril ze chce obsadit celu Europu a vyhubit podradne rasy
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"