XTB účet v USD, prevody USD

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Jozz
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 08 03, 2023 6:47 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

XTB účet v USD, prevody USD

Príspevok od používateľa Jozz »

Mal by som pár otázok

1. Máte u brokera aj účet v USD - ja som si ho otvoril (XTB) , aby som sa vyhol konverz. poplatkom XTB.
2. Ako ho dotujete (USD účet u brokera) , aké sú poplatky za bank. prevod USD do XTB ( z USD bank. účtu) . Ja tu používam
Revolut EUR - - > Revolut USD - - > Paypall (karta) USD - - > XTB USD (paypall)
čo je bez poplatkov (aspoň ja ich nevidím).
3. No a hľadám najlacnešiu cestu ako dostať z XTB USD do Revolut USD a tam ich zmeniť na EUR. Aké sú poplatky za takýto prevod?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: XTB účet v USD, prevody USD

Príspevok od používateľa jogo »

Jozz napísal: Ne 02 04, 2023 11:58 am 3. No a hľadám najlacnešiu cestu ako dostať z XTB USD do Revolut USD a tam ich zmeniť na EUR. Aké sú poplatky za takýto prevod?
Raz mesačne by to malo byť bez poplatkov, teda okrem poplatkov sprostredkujúcich bánk ale reálnu skúsenosť s tým nemám, vyberal som Eura a to bolo bez poplatkov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 235
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: XTB účet v USD, prevody USD

Príspevok od používateľa iosephus »

Ahoj,

poplatky budú všade, ale lacnejšiu možnosť konverzie ako cez Revolut zrejme nenájdeš.
Skôr je pre mňa otázka, či sa ti naozaj tieto špekulácie s kurzom oplatia, záleží asi najviac od toho aké sumy investuješ. Ja myslím, že pri investovaní relatívne malých súm pravidelne každý mesiac sa takéto špekulovanie s kurzom neoplatí.

Dnes som nakupoval ETF v dolároch a konverzný kurz na Xtb bol 0,9275 (reálny 0,9227), to spraví pri jednorázovom vklade 10.000€ poplatok 56€. Pri Revolute je kurz 0,9238, teda pri rovnakej investícii poplatok cca 13€. Je to veľký rozdiel, ale zároveň je to jediný poplatok na xtb do výšky účtu 100 000€ (mimo spreadov).
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: XTB účet v USD, prevody USD

Príspevok od používateľa Adammd »

Ked niekto obchoduje s USD, je lepsie mat XTB priamo v USD a peniaze vkladat cez paypal + revolut. Na dalsom XTB ucte kludne EUR.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Croven
Gold Member **
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 47 times

Re: XTB účet v USD, prevody USD

Príspevok od používateľa Croven »

Adammd napísal: Po 03 04, 2023 1:12 pm Ked niekto obchoduje s USD, je lepsie mat XTB priamo v USD a peniaze vkladat cez paypal + revolut. Na dalsom XTB ucte kludne EUR.
XTB ma poplatok za FX 0,5% tušim, čo zase nieje tak strašné. Osobne by som sa bál vyberať velke sumy cez revolut alebo paypal, napríklad že budem chcieť odpredať časť portfolio v hodnote 20 tisic €.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 235
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: XTB účet v USD, prevody USD

Príspevok od používateľa iosephus »

A neviem či tá výhodnosť Revolutu tiež nie je obmedzená do nejakej výšky. To by sa zišlo ešte preveriť.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 47 times

Re: XTB účet v USD, prevody USD

Príspevok od používateľa Croven »

iosephus napísal: Po 03 04, 2023 2:21 pm A neviem či tá výhodnosť Revolutu tiež nie je obmedzená do nejakej výšky. To by sa zišlo ešte preveriť.
Ak máš klasický účet, tak bezplatne možeš mesačne zameniť 1000€.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: XTB účet v USD, prevody USD

Príspevok od používateľa Adammd »

ano, premium ucet, tzn okrem ineho neobmedzene FX sa oplati pri rocnej zmene minimalne cca 14-15000€.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Jozz
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 08 03, 2023 6:47 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: XTB účet v USD, prevody USD

Príspevok od používateľa Jozz »

iosephus napísal: Po 03 04, 2023 10:47 am Skôr je pre mňa otázka, či sa ti naozaj tieto špekulácie s kurzom oplatia, záleží asi najviac od toho aké sumy investuješ.
Mne vadí to, ak by som mal len EUR účet, tak konverzia je vždy keď kúpim/predám znovu kupim a predám.... niečo v USD, keď dostanem dividendu v USD. Ak by to bolo raz za x rokov tak ok, ale môže sa stať že "tie isté" peniaze budem konverovať hore dole x krát za rok.

Ale vďaka za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 235
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: XTB účet v USD, prevody USD

Príspevok od používateľa iosephus »

"Poplatky pre zákazníkov s programom Revolut Standard zostanú rovnaké až do výšky limitu primeraného využívania výmeny mien, teda do 1.000 € mesačne. Poplatky za primerané využívanie výmeny mien sa zvýšia pri transakciách presahujúcich tento limit (z 0,5 % na 1 %) Víkendové sadzby zostanú nezmenené."
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"