Truncus a jeho pohľad na FX

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vladko11, zo vsetkych amaterskych nastrojov a indikatorov ohladom forexu, ktore som za roky kym som sa on zaujimal presiel, sa mi ako tak pouzitelny zdal tejto jediny:
https://www.mataf.net/en/forex/tools/currency-index

Nejedna sa ani tak o indikator alebo nastroj snaziaci sa predikovat smerovanie trhu. Skor to bolo nieco, co mi popri vsednych povinnostiach dna pomahalo rychlo zbadat, co sa realne deje na FX majors trhu.

Ten jediny graf v sebe obsahuje informaciu z asi 35 grafov jednotlivych parov.
compare-index.JPG
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Truncus napísal: Po 18 09, 2023 8:18 pm Napíš % zhodnotenie ETF USA za rok 2021, 2022 a 2023 (do súčasneho dátumu), každý údaj samostatne
Yes Sir:

2021: +39,88%
2022: -13,3%
2023: +17,14%
Napíš % zhodnotenie ETF USA od roku 2021 do súčasného dátumu.
+41,25%
.
SP500 ETF.png
.

Tieto údaje potom porovnám so svojím FX účtom a dám screen týchto údajov.
Rovnako napíš % zhodnotenie ETF USA za 15 rokov.
+428,2%
.
SP500 15R.png
.
.
Daj aj odkaz, skade si to čerpal.

JustETF.com.
Do 2010 beriem verziu iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (acc), takže total return ako odporúčam ľuďom
Od 2002 beriem verziu iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Dist), ale je tam zaškrnuté ,,including dividends,, takže tiež total return
Potom ti odpoviem na tvoj príspevok, aby tu nebolo spor o čísla...
OK. Čísla beriem presne tak ako odporúčam ľuďom = investovať do EUR verzie na Xetre (acc ). Podľa toho aj vyhodnocujem hitparádu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

JUGGLER :

Už robím štatistiky ako ty :D i keď to nie je moj druh zábavy.

ETF USA / moj FX účet:
2021: 39,88 % 22,24 % (Abs. Gain: ) rozdiel - 17,64 %

Obrázok
ETF USA / moj FX účet:
2022: -13,3 % 28,14 % rozdiel 41,44%

Obrázok
ETF USA / moj FX účet:
2023: 17,14% 11,08% rozdiel 6,06%
Obrázok

Takže, čo z toho zatiaľ vyplýva ? aký fakt ? Ten, že od roku 2021 do dnešného dňa mal sedliak 2x lepšie zhodnotenie, ale raz stratu. Ja som mal len 3x zisky bez straty.
Záver : Celkovo som prekonal som sedliaka za toto obdobie.

Teraz záverečné zhodnotenie od začiatku 2021 do dnešného dňa...(omlúvam sa za zmenu v 1 dni, nakoĺko dnes zadávam toto zhodnotenie...
ETF USA / moj FX účet:
2021 do dnes: 41,25 % 58,60 % rozdiel 17,35 %

Obrázok

Záver : Za obdobie od začiatku roku 2021 do dnes, čo je 2 a niečo vyš 2/3 roka 2023 som prekonal sedliaka o 17,35 %

Takže, ako vidíš JUGGLER hra so štatistikami vychádza rozne.
Píšeš, že tento rok nebijem sedliaka. ˇAno, momentálne to tak je, ale ešte nie je koniec roka. Takže uvidíme.
Píšeš, že ide o hrubý výnos a že dlhodobo sa to neoplatí. Tak s tým nesúhlasím.

Až zoberiem zisk za to obdobie a to 58,6 % a zdaním to 33 % /pre FZ osoby, s nižším ziskom) dostanem 39,26 %. Ty máš 41,25 % , takže si vyhral o 1,98%.
Ale, čo keď som právnická osoba a zdaním to 15% pri menšom zisku - 21 % pri vačšom, takže máme 49,81% a 46,29, takže som vyhral o 8,56% alebo 5,04%

(Pár informácií k mojmu účtu. Je založený od 2018 ale skúšal som na ňom rozne stratégie a vytvoril straty. Skutočne na ňom obchodujem od 2021. Vzhľadom na otvorené straty a páku na ňom nepracujem s takými objemami, ako by som mohol na čistom účte. Je to reštruktualizačný účet a keďže mám na ňom pár tisíc CHF, tak som odmietol zavrieť straty a manažujem ho. Podĺa toho zodpovedá aj výkonnosť.Čistý účet s touto súčasnou stratégiou má inú výkonnosť. Samozrejme vyššiu. Na druhej strane mám aj viac účtov, ale nie som ochotný ich dať do tej platformy a prezentovať ich. Ale Jugglera chápem, analyzuje a porovnáva len to, čo som dal k dispozícií, takže OK.

Až na tej platforme, ako som už viackrát napísal vytvorím nový čistý podúčet a budem na ňom tak rok obchodovať a dám výsledky, tak to bude skutočný relevantný údaj o možnej výkonnosti FX účtu...)

JUGGLER, pýtaš sa, akú výkonnosť by som musel mať, aby sa mi to oplatilo pri passívnom investingu a dávaš príklad vstupu do sedliaka pred 15 rokmi a investícií 100 000 EUR.
Udávaš za 15 rokov zhodnotenie 428,2 %

Takže odpovedám. Pred 15 rokmi som 100 000 EUR nemal k dispozícií, takže to neprichádzalo do úvahy...

2. Čo myslíš , aké konzistentné zisky p.a. by si na ten istý výnos musel mať ako trejder?

Môžeš sa vyjadriť:

a/ ako trejder, čo chce z výnosov žiť ( teda zisk každý rok vyberať )
b/ ako trejder, čo ide na kumulatívny zisk, teda nič nevyberá, len chce maximálny výnos.

Nemusíš sa vyjadriť. Ja som len zvedavý, ako to vidíš z pohľadu trejdera. Čas plynie rýchlo a ja som ako trejder nikdy o tom neuvažoval, až po 20 rokoch.





a) neviem, aký ročný zisk bude trader vyberať
b) Každý rok tak od 18 % vyššie, rátam aj zdanenie

Kľudne ma oprav, pretože to robím narýchlo a mám málo času.
Ale, aby som ťa pošteklil, tak uveď, aký výnos má sedliak od 2002 do 2012... :D
To o niečom tiež svedčí...

Inak si myslím, že trader na FX by mal ísť ročne tak od 20 %, ale lepšie od 25 % vyššie, až nemá stratové roky. Inak, samozrejme, musí aj viac.
Nemá zmysel to robiť pri nízkej ziskovosti. Veľkú úlohu tu zohráva veľkosť účtu, až potrebuje vyberať zisky a živiť sa. Čím vačší účet, tým menšia potreba % ziskovosti na uživenie tradera... :wink:
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa osamely chodec »

moj pohlad, preco vlastne trejdim a nie iba pasivne investujem. Pri pasivnom investovani nemas straty pod kontrolou a moze sa ti stat, ze si v pohode aj 10 rokov v strate a nesmies z uctu vyberat a zisku na ucte sa aj niekedy nedozijes. Pri tradingu mam svoje straty pod kontrolou a to je pre mna najdolezitejsie.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Adammd »

Tazko hodnotit, co je prinosnejsie, to si musi uvedomit kazdy sam. Kolko hodin denne musim trejdit vs kolko si dokazem inak vyrobit na hodinu inej prace? Ako si cenim volny cas?

Ja radsej obetujem 17% zisku voci pasivnemu investovaniu, to by mi za tu namahu aktivneho trejdingu nestalo(ak by som sa tomu musel venovat viac hodin denne). Jednak moj pracovny cas je relativne drahy a druhak si volny cas cenim viac nez tych 17% navyse.

Samozrejme su aj dalsie kriteria, o akej absolutnej ciastke sa vlastne bavime, ci je clovek inak za vodou a berie to ako zhodnocovanie majetku, atd...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

jaroslav80 napísal: Po 18 09, 2023 5:39 pm
Truncus napísal: Po 18 09, 2023 3:35 pm Ale mám v pláne založiť čistý podúčet, čo tam dám ako ukážku, aby bolo vidieť, aké je možné reálne zhodnotenie na FX, ktoré dokážem dosiahnúť.
Truncus tato tema sa tu uz vela krat preberala (ake zhodnotenie je mozne na FX a pri ako velkom ucte). A pocul som uz vela nazorov od vela ludi na tu otazku. Odpovede od jednotlivych ludi ma zaujimali.
Takze rad by som pocul aj tvoju odpoved. Daj mi prosim ako priklad 3 velkosti uctu, a ake zhodnotenie si myslis, ze by bolo mozne, keby si sa tomu dost ""aktivne" venoval.

Ja som v 2015 mal za 5000 EUR ucet u Dukascopy. Venoval som sa tomu okrajovo, ale aj tak som behom roka urobil +50%, cize bol som v pluse 2500 EUR aj po odpocitani poplatkov za otvaranie obchodov. Cize chapem, ze je mozne aj vyssie zhodnotenie nez na terminakoch. A tiez chapem, ze som ekonomicky antitalent a ze som nemal ziadny "edge" a system a ze proste som len otvaral a zatvaral obchody, ako sa mi zazdalo.
Takze aj chapem, ked som za prve dva januarove tyzdne v 2016 stratil aj plnych 2500 zisku aj podstatnu cast z povodne vlozenych 5000 EUR, ze proste na FX sa da aj rychlo prist k peniazom aj rychlo o peniaze prist.

Takze ma zaujima tvoj nazor na potencial zisku diskrecneho retailoveho obchodovania FX. Nie ze by som to chcel niekedy este skusat, ale proste len tak pre zaujimavost.

FX obchodnikov na tomto fore je ako safranu.
A spekulacie SNB si dobre pamatam. Aj ich slavny cap 1.2 aj ich zrusenie ho bez varovania (maximalne tak varovanie insiderom).
Aktívne sa oplatí venovať účtu okolo 100k. Tam už treba dávať pozore na všetko. Žiadna nedisciplína a hlúposti. Dúfam, že sa nehneváš že zatiaľ také zhodnotenie nenapíšem, pretože bez dokazu by to nebolo k ničomu.
Ale mám v pláne ho sem raz dať, nakoniec od toho som toto vlákno založil.

Ten účet u Dukasa si zhodnotil za ten rok slušne.
Potenciál zisku diskrečného retail obchodovania na FX by mal byť tak od 25 - 100 % ročne. Je možné aj výrazne viac. V závislosti od miery rizika na obchod. To sa odvíja od štatistickej úspešnosti obchodov v závislosti od dosahovaného RRR a reálneho DD.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

vladko11 napísal: Po 18 09, 2023 6:02 pm Momentálne nemám žiaľ čas podrobnejšie sa tabuľkou zaoberať, takže zatiaľ iba vďaka za zverejnenie.
Áno na FF v poslednom období čítam hlavne postrehy užívateľov prop firiem, nejaké systémy už neriešim.
Obchodujem live ale vždy som mal iba malý účet. Beriem to ako rizikovú činnosť, do ktorej nechcem vrážať veľa peňazi.
Používam kombináciu dvoch systémov. V prvom obchodujem krátkodobé trendy na USD pároch, kde držím niekoľko dní a dosahujem úspešnosť pod 40%, skrátka snažím sa držať zisky dlhšie ako straty. V druhom systéme vyberiem si menu, ktorú pokladám za najslabšiu alebo najsilnejšiu, skrátka určím si trend napr teraz stúpa CAD, tak ho nakúpim a po pár bodoch zavriem. Tam mám samozrejme úspešnosť veľmi vysokú vysokú ale zase mám kostlivcov, takže tiež ich zatváram kde uznám za vhodné. No a takouto kombináciou sa usilujem držať DD čo najnižšie ale je to nad 10% tento rok u mňa, čo je pre mňa prijateľné.
Equity 2023.jpg
Ako vidno, posledné dva mesiace sa mi príliš nedarí.
To nevyzerá zle. Až chceš, tak uveď aké máš ročné zhodnotenie. 10 % DD open nie je nič hrozné...Február, marec,jún ti to šlo pekne... :like:
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

Adammd napísal: Ut 19 09, 2023 1:35 pm Tazko hodnotit, co je prinosnejsie, to si musi uvedomit kazdy sam. Kolko hodin denne musim trejdit vs kolko si dokazem inak vyrobit na hodinu inej prace? Ako si cenim volny cas?

Ja radsej obetujem 17% zisku voci pasivnemu investovaniu, to by mi za tu namahu aktivneho trejdingu nestalo(ak by som sa tomu musel venovat viac hodin denne). Jednak moj pracovny cas je relativne drahy a druhak si volny cas cenim viac nez tych 17% navyse.

Samozrejme su aj dalsie kriteria, o akej absolutnej ciastke sa vlastne bavime, ci je clovek inak za vodou a berie to ako zhodnocovanie majetku, atd...
Dosť podstatné.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Truncus napísal: Ut 19 09, 2023 7:20 pm Aktívne sa oplatí venovať účtu okolo 100k. Tam už treba dávať pozore na všetko.

Potenciál zisku diskrečného retail obchodovania na FX by mal byť tak od 25 - 100 % ročne.
Vdaka za odpoved.

Ak robis full-time FX trading a "trading for living", tak ti drzim palce, aby sa ti darilo.

Pre mna nikdy full-time trading nepripadal do uvahy. A o "part-time" som uz po par rokoch zistil, ze to nie je pre mna a ze mi to robi viac skody ako osohu.
Musela by v mojej profesnej sfere uplne vyschnut ponuka prace, alebo musel by som sa s nadbytocnymi peniazmi uz velmi velmi vela nudit, aby som niekedy isiel zase do pokusov o aktivne obchodovanie.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

Dík. Až máš dobre platenú prácu, tak nemá zmysel sa trápiť full-time na FX.
Nie je to nič príjemné. Ja len rátam, že až dosiahnem svoj finančný cieľ, tak to zabalím a budem sa venovať niečomu inému. Teraz to však neprichádza do úvahy. Už som tomu venoval príliš veľa času.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

Takže začnem písať niečo o mojich začiatkoch. :wink:

Nebolo to zrovna ružové. Začínal som obchodovaním s US akciami cez Fio a neskor cez IB. Ako každý som si prečítal základné informácie o hodnotovom investingu a myslel som si, že som veľmi chytrý.
Bolo to tuším v 2005 a mal som 10k USD. Prvý rok som to sice zhodnotil nad 20 % , ale neskor prišla strata a v tých časoch som objavil "čaro" :D
FX. Mal som za to, že trápiť sa sledovaním pár akcií je pomalé a zisk z toho malý. Až neskor mi došlo, že hodnotové investovanie do akcií nie je zrovna až taká výhra ako sa píše v knihách a že to nefunguje tak ideálne ako v časoch, keď guru týchto smerov písali o tom knihy...
Po čase som vybral peniaze z akcií, vtedy som aj značnú časť minul na rodinné záležitosti a vrhol sa na FX ako natešený a hlúpy začiatočník.

O FX som vtedy vedel iba totálne základy, ktoré sa dali prečítať na fórach a naivne som si myslel, že to nebude ťažké...
V tých časoch som už začal kupovať knihy o tradingu, TA, PS...Keďže niektoré som si postupom času viackrát prešiel mi umožnilo, aby som ako tak prežil na trhu i keď od súčasného stavu to bolo hodne ďaleko. Ale o knihách sa budem baviť neskor a podrobnejšie.

Na FXCM som si založil prvý účet a dal som tam len 500 USD, ako vačšina začiatočníkov...Vtedy mi moc nedochádzala tá elementárna blbosť, že obchodujem miniloty a riskujem 50 a viac USD na jeden obchod. Riskovať u začiatočníka 10 % a viac účtu na obchod znamená istú smrť, teda MC. To som dokázal urobiť do 3 mesiacov...

Vtedy mi už došlo, že som blbec a takto to nepojde, tak som začal študovať hlbšie a založil som si účet o brokera, ktorý umožnil ideálne delenie pozic a aj mikroloty a fundoval som 1000 USD...
Odpálil som pomerne rýchlo 50 % účtu, na mikrolotoch, ale potom som sa začal pomaly pozviechávať. Hodne mi pomohlo, keď som prešiel na chat finančníkov, kde bola v tom čase výborná komunita, ktorá, rátam už nie je v našom priestore verejne asi nikde...
Samozrejme, viem, že existujú uzavreté skupiny roznych traderov, ale momentálne nie som v žiadnej, pretože už viem, čo robím a až sa potrebujem vzdelávať, tak fóra a ani chat na to nie sú moc vhodné...

-pokračovanie -
vladko11
Active Member
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa vladko11 »

@Truncus Ten princíp, že zatváraš veľa malých ziskov a straty sa snažíš zavrieť až keď sa ti vidia relatívne malé, používaš všeobecne alebo iba na tomto opisovanom účte? Odporúčaš ho ako osvedčený? Ako pozeráš na odporúčanie, ktoré dával Airmike, že equity má byť väčšinu času nad súčtom zavretých pozícií, je to v takomto prípade dosiahnuteľné?
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

vladko11 napísal: Ut 03 10, 2023 8:04 pm @Truncus Ten princíp, že zatváraš veľa malých ziskov a straty sa snažíš zavrieť až keď sa ti vidia relatívne malé, používaš všeobecne alebo iba na tomto opisovanom účte? Odporúčaš ho ako osvedčený? Ako pozeráš na odporúčanie, ktoré dával Airmike, že equity má byť väčšinu času nad súčtom zavretých pozícií, je to v takomto prípade dosiahnuteľné?
Iba na tomto účte je to núdzový postup...Či je osvedčený, tak pre začiatočníkov je nevhodný...
Ohľadom equity nad súčtom zavretým pozícií to v mojom prípade nepripadá do úvahy na tomto účte...Ale za normálnych podmienok to má tak byť, ako píše Airmike...
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

Tento príspevok sa bude týkať mojho osobného názoru pre tých, čo chcú alebo zvažujú obchodovanie na FX.

Mladí ľudia, čo študujú na školách by rozhodne v tom mali pokračovať a nespoliehať sa na to, že na FX urobia zakrátko zázraky a zisk. A tak zahodiť to, čo sa im ponúka v živote...
FX je príliš ťažký bez skutočnej, relevantnej výhody a bez mentora, ktorý dokáže dlhodobo zarábať...A ani tú výhodu a ani mentora, ktorý by ich učil len tak nenájdu. Rovnako nejaké pofidérne kurzy u nás ich to nenaučia. FX síce má určité výhody, ale aj nevýhody, tým, že ide o spot a nie derivát je jeho cena podklad a nedajú sa uplatniť výhody oceňovania férovej ceny derivátu. Všeobecne sa dá povedať, že reálna cena menového páru je férová cena i keď úplne to neplatí, pretože vzťah mien na FX, ktoré je syntetický trh, závislý na úrokových sadzbách mien znamená, že existujú sposoby ako na základe vzťahov mien a úrokových sadzieb, plus iste ďalšie faktory vypočítať, ktorá mena je k iným podhodnotená alebo nadhodnotená, kde by mala byť jej reálna cena k inej mene, ale tým nemyslím klasickú silu mien, danú roznymi indikátormi, ktoré sú známe... Myslím, že k skutočnej výhode na FX trhu, myslím neprestrielnej sa len tak laik nedostane.

Aj moja výhoda je len štatistická pravdepodobnosť. Nie je to neprestrielná silná výhoda, ale je to použiteľná výhoda, plus mnohoročné skúsenosti na live trhu...

Až to však mladí ĺudia nechcú vzdať, tak som za to, že jediná rozumná cesta je ísť do firmy, kde dostanú know how a výcvik. Ako to urobil Airmike.

Pre všetkých ostatných, čo to chcú skúsiť, tak musia rátať, že to bude riadna drina, ktorá sa im nemusí oplatiť, až to budú robiť ako samoukovia.
Dá sa to sice, ale úmrtnosť bude vysoká a rovnako aj znechutenie. Čas je hlavné aktívum v živote a preto treba hĺadieť aj na túto stránku.

Avšak, tí, čo to zvládnu to potom už neĺutujú.
Nie je to moc optimistické, ale toto moje vlákno nie je o reklame na FX.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

Ja sa sice hitparády nezúčastňujem, s týmto mojim reštruktualizačným účtom to ani nejde, ale hodím nejaké informácie.

Výsledok od januára 2023 do 30.9. 2023 : Gain(TWR) - 8,61%, Abs.Gain: 11,68 %

Obrázok

Výsledok od januára 2021 do 30.9.2023 : Gain - 74,29%, Abs.Gain : 59,58 %



Nič moc teda.
pacho74
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Po 16 01, 2012 2:23 pm
Has thanked: 3 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa pacho74 »

Truncus ahoj, prosim ta ako sa vola ta stranka ktoru vies prepojit s uctom a zanzamenavat obchody?Obrázok
Prílohy
trading.jpg
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

Súćasný vývoj 2021 - 16. 4. 2024 :

Obrázok
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Truncus »

Krivka profitu od začiatku roka 2024 zatiaľ v norme bez výkyvov :

[Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"