LGBTI+

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Aké práva by mali mať páry rovnakého pohlavia na Slovensku?

Hlasovanie ukončené Po 07 08, 2023 12:08 pm

1. Som za registrované partnerstvá
8
44%
2. Som za sobáše + adopciu detí
5
28%
3. som za zachovanie súčasného stavu
5
28%
 
Celkom hlasov: 18

Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa osamely chodec »

iceberg8 napísal: Ut 25 07, 2023 3:34 pm do dnes som nemal ani 1 test na covid, ani 1 ockovanie, hybal som sa medzi lekarmi bez ruska a respiku, tak isto aj ti lekari, ak ma videli, nemali nic na sebe, cela moja rodina tak isto, nikto u nas nebol chory.
mal si stastie a mas ho doteraz ... otazka nie je ci, ale len kedy.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

osamely chodec napísal: Ut 25 07, 2023 7:00 pm
iceberg8 napísal: Ut 25 07, 2023 3:34 pm do dnes som nemal ani 1 test na covid, ani 1 ockovanie, hybal som sa medzi lekarmi bez ruska a respiku, tak isto aj ti lekari, ak ma videli, nemali nic na sebe, cela moja rodina tak isto, nikto u nas nebol chory.
mal si stastie a mas ho doteraz ... otazka nie je ci, ale len kedy.
Podla mna to je ako keby napisem, ze JUGGLER ma stastie na burze.. Stastie mozem mat par krat, nie nonstop, tomu sa hovori skor imunita/zdravie.. Naozaj odporucam pozriet si, kto umieral, a preco. Ci umieral 50tnik, ktory je na tom zdravotne OK, alebo 50tnik, ktory na tom zdravotne OK nie je (tj mal viac problemov pred covidom, napr obezita).. Tu razim teoriu "put your money where your mouth is", ale ok, chapem, beriem aj tvoj nazor, uvidime "kedy" tento moj nazor dobehne aj mna :) nemam s tym problem, ak ma dobehne, karty som si zobral dobrovolne.


JUGGLER napísal: Ut 25 07, 2023 6:27 pm iceberg: treba rešpektovať Jokiho názory.

Kód: Vybrať všetko

jasne, suhlasim..nazor ako taky respektujem, horsie je, ak sa nazor snazi dotlacit ma do toho bodu, ktoreho sa politici snazili dotlacit, stoj co stoj

Napríklad ak by som ja zomrela, nemáme absolútne žiadnu záruku, že Sára nepríde aj o svoju druhú mamu a o svoj domov. Štát nijak negarantuje, že jej bude môcť byť zachovaný jej domov a rodina, lebo neexistuje žiadny právny zväzok medzi dcérou a druhou mamou.

Čo by to znamenalo ( keby ako mama zomrela )? Kam by vaša dcéra potom išla?

Súd by sa snažil hľadať niekoho iného v rámci rodiny, ale nie je vylúčené, že by skončila v náhradnej starostlivosti úplne mimo svojho rodinného prostredia.
https://dennikn.sk/3073879/plavakova-z- ... e-o-domov/
Podla mna, toto je o ludoch, len a len o ludoch - vezmem si tento konkretny pripad. Ak ma dieta dve mamy, jednu biologicku, a jednu adoptovanu, povedzme ze nedaj Boze zomrie ta biologicka mama ako prva, a dieta je stale len dieta, tak biologicka rodina tej biologickej matky moze dieta nechat u tej adoptovanej matky. Alebo sa mylim ?

Co im v tom brani ?

EDIT: samozrejme, ine je, ak biologicka mama nema uz ziadnu inu rodinu (biologicku)
Odoslané z počítača
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa Martin7 »

wladas napísal: Ut 25 07, 2023 6:11 pm Chyba mi moznost sobas + bez adopcii.
Konzervativci ked vidia slovo sobas/svadba pri LGBTI+ teme tak hned si predstavuju kradnutie deti z hetero rodin.
Dobrá pripomienka. So sobášmi problém vôbec nemám a v zásade ani s adopciou detí. Ide ale o to, či to na adoptované dieťa naozaj nebude mať negatívny vplyv. Na druhej strane je to pre neho oveľa lepšie ako vyrastať v nejakom ústave. Myslím si, že o adopciách by mali už rozhodovať odborníci. Túto tému sme rozoberali na psychológii ešte počas mojich študentských čias na univerzite a to v dobe keď to nebolo nijako spolitizované a (odborné) výhrady tam boli.

PS: Vďaka tomu, že v hlasovaní boli sobáše a adopcie spojené, som hlasoval len za registrované partnerstvá. Ak by to bolo oddelené, dal by som sobáše. O adopciách by mali rozhodovať len odborníci. Ak dajú oni tomu zelenú, tak ja s tým problém nemám.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
xell
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2023 10:34 am
Been thanked: 8 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa xell »

gigant napísal: Ut 25 07, 2023 8:50 am ..argument rozvodovosti 50% je nic nevraviace a este k tomu zavadzajuce cislo pokial sa pouziva (ci podsuva podprahovo) ako pomer rozvodovosti hetero vs homo pary..
50% rozvodovost vychadza zo statistik preto lebo sa pozrie kolko bolo v danom roku sobasov a kolko sa za dany rok uskutocnilo rozvodov..akurat .........................................
..potom uz zachadzas do detailov ktore sa daju aplikovat aj na druhu stranu (a tam sa uz argumentacne dostaneme niekde uplne inde a o inom nez je povodna myslienka toho ze lgbt potrebuju reg.partnerstvo lebo su vraj diskriminovani)..to vsak nic nemeni na fakte ze otec +matka je ideal na vychovu dietata..
Asi došlo k nedorozumeniu ,alebo som to nenapísal jasne. O rozvodovosti som nepísal aby som ju porovnával medzi homo a hetero. Inak to v tom texte
ani nie je,tak neviem prečo tá reakcia.
ja nie som zaslepený zástanca LGBTI a keď sa to dá aplikovať na obe strany ,tak to aj tak treba robiť. Spravodlivo.
iceberg8 napísal: Ut 25 07, 2023 10:32 am
Toto je brutalna dezinfo. Samozrejme ze LGBTI+ nema rozvodovost, kedze nema v prvom rade ani "zvazok" z ktoreho by sa dalo rozviest.
neviem preco mam z tejto dezinfo pocit, ze je autorom akysi Hitler, ktory veril an cistu Arijsku rasu, vsetci ostatni boli zli zli zli.
Ja v mojej velmi sirokej rodine poznam NULA, 0 rozvodov.
Aj ten posledny vyrok, deti sa adoptuju aj z nefunkcnych rodin a kazdy povie na plne usta, ak to skripe a nefunguje v akejkolvek rodine, to je podla mna zavadzanie..
Nikto nema pochyb o tom, ze aj homosexualny jedinec dokaze vychovat dieta. Ale tu ide o nieco ine ako samotne pravo. V prvom aj poslednom rade ide o dieta samotne.
BTW< ak mas podozrenie na zanedbanie staroslitovst u hetero rodiny, jednal si? Upozornil si na to?
iceberg8
To s Hitlerom som vážne nepochopil.Neviem z čoho tak usudzuješ,radšej poriadne čítaj čo je v texte,neporovnával som rozvodovosť medzi LGBTI a hetero
to je tvoj výmysel.

Len že značná časť manželstiev je nefunkčných a pochybujem že to je ideálne prostredie na výchovu dieťaťa.
Ice : to máš pravdu že "V prvom aj poslednom rade ide o dieťa samotne" ale pre mňa nie je dôležité kto ,ale ako ho vychováva.+

Osobne som hetero ale s druhou stranou nemám žiadny problém. Nemám problém so žiadnou rasou alebo menšinou(myslím ako celok)
Vždy je problém s jednotlivcami. Inak povedané keď je niekto ... tak je jedno či je biely ,čierny,žltý hetero alebo homo. A tak sa staviam
aj k tomuto .
gigant
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 7 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa gigant »

..no lebo o 50% co si ja pametam pisali iba clanky ktore to porovnavali s homo parmi (a este aj bludnou metodou)a obycajne tymito cislami argumentovali ludia prave v diskusiach manzelstva vs reg. partnerstva presne tvojim stylom (parafrazujem..ako moze byt vhodne prostredie na vychovu klasicka rodina ked je rozvodovost 50% )..
ak to nemas z tych clankov tak potom neviem kde si prisiel k tomu cislu a preco teda riesis rozvodovost ak to nechces vztahovat k argumentu ze otec+matka (klasicka rodina)je najlepsia pre vychovu dietata (ci inak je vhodnejsia nez akakolvek ina kombinacia)..
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

" Len že značná časť manželstiev je nefunkčných a pochybujem že to je ideálne prostredie na výchovu dieťaťa."

To budu podla mna statistiky s umyslom manipulovat. Ak by tomu tak naozaj bolo, stat je nefunkcny, pretoze nezakrocil, policia je nefunkcna, pretoze nezakrocila. Ono nejak nefunkcne je vsetko, pretoze aj alkoholici sadaju za volant. Robi to soferov automaticky vinnych?

To s tym Hitlerom som myslel tak, ze sa autor (neviem odkial bol povodny zdroj tych ~50%, kto ho kde vypustil ako prvy a ako vela rokov doaadu), pausalne posudzuje "naco sa brat, aj tak je vysoka rozvodovost" - toto je hruba bezbreha manipulacia, pretoze average Joe nerozmysla - nespochybnuje a len pocuva a posuva info dalej, tieto informacie.. 90% massmedii, hlavnoprudovych opakuje, ze rozvodovost je 40-50%, mozno aj viac.. Pricom gigant tu napisal, ze ako sa to pocita a preco sa to pocita tak zle..

Nasiel som aj link ale uz som ho neposlal, ale nech sa paci, su tam zaujimave stats tiez..
https://www.focusonthefamily.com/marria ... orce-rate/
pekne tam rozoberaju, ako sa daju manipulovat cisla, no nepisu to tak otvorene a priamo ako ja, ale informacie tam su.. A ani zdaleka to nie je cislo v okoli 50%

Aj toto rozvracia tradicnu rodinu, pretoze mladi si povedia, ale naco sa brat, naco mat monogamiu, aj tak skoncime rozvodom ved sance su 50%, povedali v televizii.. Nuz, taky clovek , ktory tomu veri, by sa rozviedol asi tak ci tak no, neviem..

Na tom linku pekne vidiet, ze aj peniaze hraju rolu, pricom kto najviac hlasa, ze o peniaze nejde, samozrejme ze ti, ktori peniaze maju, atd atd..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

@ Progresívne vymývanie mozgov. Kto je za manželstvo LGBTI, ten je Západ. Kto je proti, ten je užitočným idiotom Putina. :)


O progresívnom radikalizme Kto je Západ a kto Putinovo Rusko.

V Česku sa začala vo verejnom priestore viesť debata o manželstve. Spustili ju dve iniciatívy, ktoré momentálne rieši parlament.

Jednou z nich je návrh na uzákonenie manželstiev pre všetkých. To znamená, že manželstvo by mohli uzatvárať aj páry rovnakého pohlavia. V českom parlamente je však zároveň aj návrh inej skupiny zákonodarcov, ktorý žiada ústavné ukotvenie ochrany manželstva ako zväzku muža a ženy.

Do debaty sa aktuálne zapojila aj podpredsedníčka poslaneckej snemovne za Pirátsku stranu Olga Richterová. Na sociálnych sieťach publikovala úvahu, v ktorej sa zamýšľa nad vzťahom medzi postojmi k manželstvu a príslušnosťou k Západu.

Richterová verejnosti podsúva nasledujúci obrázok. Kto súhlasí s manželstvami pre páry rovnakého pohlavia, je Západ a ten, kto je za ústavné zakotvenie manželstva ako zväzku muža a ženy, chce Česko posunúť k Rusku.

Možno sa dá namietnuť, že nad takýmto filozofickým výkonom pirátskej političky by sa stačilo pousmiať a mávnuť nad ním rukou. Lenže faktom je, že tento typ uvažovania, keď sa štandardné ideové spory falošne rámcujú ako zásadné zápasy o geopolitické smerovanie, nie je len špecialitou jednej českej političky.
V progresívnej komunite má širšie zastúpenie a teší sa pomerne veľkej popularite.

V slovenskej debate je najviditeľnejším nositeľom tohto prístupu spisovateľ a novinár Milan Šimečka, otec predsedu Progresívneho Slovenska.
Ten napríklad zastáva názor, že v poslednej dekáde už nie je spor o postoj k LGBTI+ vnútorným sporom medzi liberálmi a konzervatívcami, ale sporom geopolitickým. Myslí to tak, že sa konzervatívci zotrvávaním na svojich názoroch v kultúrnych témach stávajú akýmisi užitočnými idiotmi Vladimira Putina, pričom ich postoj k týmto otázkam výrazne ovplyvňuje geopolitickú orientáciu krajiny: https://dennikn.sk/3060331/slovenskym-k ... /?ref=list

Problémom takejto argumentácie nie je len to, že ide o demagógiu. Stačí si vedľa seba postaviť v kultúrnych témach veľmi konzervatívneho šéfa poľskej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jarosława Kaczyńského a bývalú nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú. Kto z nich mal k Rusku ústretovejší postoj?

Vážnejšie nebezpečenstvo však spočíva v tom, že v skutočnosti nie konzervatívna obrana rodiny, ale tento typ progresívneho uvažovania o politike a veciach verejných je vo svojej podstate hlboko protizápadný.

Pilierom toho, čo nazývame Západ, je slobodná diskusia a politický súboj rôznych názorových prúdov v rámci demokratických pravidiel hry. Západ sú aj konzervatívci s ich snahou brániť v politickom zápase rodinu a ďalšie tradičné inštitúcie.

Naopak, vyhlasovanie svojho názoru za jediný správny a stratégia delegitimizovať a démonizovať postoje oponenta (aktuálne s odkazom na Putinovo Rusko) je niečím, čo bolo historicky vlastné skôr východným despociám. Je to Putinovo Rusko, kde sa forsíruje jediná pravda a o ničom sa nediskutuje.

Nechajme teraz bokom tému, kde sa táto argumentačná línia v progresívnom prostredí vzala. Patrí však k tým prvkom, ktoré robia z progresívcov radikálnu politickú silu a ktoré im budú sťažovať spoluprácu s inými politickými stranami.
https://www.postoj.sk/135393/kto-je-zap ... novo-rusko


P.S. Za komunizmu sa takáto demagógia používala na boj proti triednemu nepriateľovi. To bol každý, kto nezdieľal názory totalitného režimu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Toto je uz az na smiech, bohuzial takyto hrdinovia budu mat nad nami moc, ak bude dost volicov..
Cize, katolik, ktory bol proti Putinovi, ale zaroven neveri na LGBTI+, je zrazu Putinovec?
Odoslané z počítača
xmonika
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 20 02, 2019 11:54 pm
Has thanked: 26 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa xmonika »

wladas napísal: Ut 25 07, 2023 6:11 pm Chyba mi moznost sobas + bez adopcii.
Konzervativci ked vidia slovo sobas/svadba pri LGBTI+ teme tak hned si predstavuju kradnutie deti z hetero rodin.
Když se podíváte na důvodovou zprávu návrhu paní Richterové a Pekarové, která je k dispozici např zde
https://www.zakonyprolidi.cz/media2/fil ... 393847.pdf

uvidíte že se tam slovo děti vyskytuje 100x, tj. o ničem jiném to v podstatě není. Jistě nějaké podruznosti typu ceremoniál a vstřícnost úřadů jsou tam také, ale to by šlo vyřešit poměrně snadno.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1001
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa wladas »

xmonika napísal: Po 07 08, 2023 8:35 amKdyž se podíváte na důvodovou zprávu návrhu paní Richterové a Pekarové, která je k dispozici např zde
https://www.zakonyprolidi.cz/media2/fil ... 393847.pdf

uvidíte že se tam slovo děti vyskytuje 100x, tj. o ničem jiném to v podstatě není. Jistě nějaké podruznosti typu ceremoniál a vstřícnost úřadů jsou tam také, ale to by šlo vyřešit poměrně snadno.
Ja mam prehlad aky mate v cesku aktualny stav v tejto problematike. Uz riesite vyssi level.
My sme tu ale este za opicami tak nemoze byt ani zmienka o adopcii lebo hned nabehnu klerofasisti s faklami.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa mm1809 »

Dve bytosti rovnakeho pohlavia nemaju nijaky, nabozensky, vesmirny, ludsky, prirodny, ezotericky ani ziadny iny narok na to sa dozadovat adopcii deti.
Deti prirodzene plodia muzi so zenami. Nie dvaja muzi ani dve zeny, ak to teda hrate na duhu tak sa s tym stotoznite a prijmite sa, nestavajte sa na zadne ako male decko v hrackarstve ktore nedostane co chce. Ta vasa agenda za poslednych 30 rokov na Slovensku smerovala presne k tomuto. Najprv "sme tu aj my", potom "chceme uznanie", potom "prava" a teraz "deti" co bude dalej? Nikdy.
Dozadovat sa dietata z vasej strany je rovnaky princip ako ked sa ja zacnem dozadovat vasich penazi na vasich uctoch a budem argumentovat tym ze u mna im bude lepsie a dokazem sa o ne lepsie postarat.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mozno to je kvantovy zivot, nie si ani 1 ani 0, si vsetko a nic zaroven...

A potom budu deti z dvoch spermii, alebo dvoch vajicok, ale nie kombinacii spermia+vajicko.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1001
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa wladas »

mm1809 napísal: Po 07 08, 2023 8:07 pmziadny iny narok na to sa dozadovat adopcii deti.
Nechcu narok ale len mat tu moznost. Ako konkretne tvoj zivot ovplivni ze nejake decko bude mat dve mamicky? Mas potrebu to riesit? 99 deti zo 100 su odsudene na neuspech ked opustia decak. Vo vacsine pripadov su zataz pre spolocnost.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ja si myslim, zo svojho pozorovania, ze je vhodne mat vzor muz a vzor zenu, tj otca a matku. Pochopitelne FUNKCNYCH rodicov, tj funkcnu rodinu. Netahajme do toho alkoholizmus a drogy, lebo potom mam pocit, ze 95% rodin je nefunkcnych. Dieta si to neuvedomuje casto, ale neskor zalovi v pamati a uvedomi si to. Neviem si predstavit, ak bude dieta od veku dajme tomu 0, alebo 1, tj, velmi ranny vek, v rodine s MM alebo ZZ, pripadne mnohoMM/ZZ.. Ci bude vediet korektne interagovat a zit s opacnym pohlavim, alebo bude pokracovat v slapajach rodicov a bude tiez homosexualne?
Toto nie je vysmech, ale seriozna otazka.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1001
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa wladas »

Tiez si myslim ze "tradicna" rodina je idealnejsia. Lenze dieta z decaku nema ziadneho rodica :) A casto nema ani tu milujucu osobu ktora by mala byt nahradom za rodicov. A v 18tke dostane kopanec do prdele. Predstavit si ze by som ja v mojich 18tich isiel na ulicu ze staraj sa tak neni sanca.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ano to je problem spolocnosti ako takej. Ale osobne neverim, ze by LGBTI+ komunita bola dokonala a ubermensch, ktora by sa nerozvadzala a deti nezanedbavali. Aj ich osvojene deti dopadnu statisticky tak, ako deti dnes. Podla mna teda. Ludia su vzdy len ludia..
Deti su alfa a omega spolocnosti, ale nevidno to.. Pripisujem to "ekonomickemu otroctvu" ktore zijeme. Ten tvori stres a stres tvori zle rozhodnutia rodicov.
A pech je, ze sa to taha dalej, a dalej, a potom sa stavaju vysoke ploty, ohradzuju sa luxusne rezidencie, pricom vsetko je prepojene a na vine je technicky "kazdy"..
Som velky pozitivista, ale tu nevidim svetlo na koncu tunela.. system kasle na ludi a na deti.. system chce len zisky.. Ale je to len moj nazor z toho co som v zivote videl.. Na lepsi system som ale neprisiel, i ked ano - useknut korupciu :)
Odoslané z počítača
danno
Active Member
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Št 18 02, 2021 3:18 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa danno »

LGBTI vola po zmene a preco im to neumoznit? Kazdy hovori o tradicnej rodine ale ked si pozriem statistiky tak realita je niekde inde. Mame tu stranu Sme rodina kde predseda ma niekolko nemanzelskych deti, je to pre deti ok? 40% narodenych deti je nemanzelskych. 60% rozvadzajucich manzelstiev ma malolete dieta. V celku som nenasiel statistiku kolko deti zije v tej tradicnej rodine kde su rodicia manzelmi.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mas zdroje k tym cislam ?

Mozem to prepisat aj takto:
Mame tu stranu Sme rodina kde predseda ma zaujimavu podnikatelsku minulost, je to pre pravny stat ok?
60% narodenych deti je manzelskych.
= 60% rozvadzajucich manzelstiev ma malolete dieta
Odoslané z počítača
danno
Active Member
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Št 18 02, 2021 3:18 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa danno »

samozrejme cerpal som odtialto

Kód: Vybrať všetko

http://www.rozvod-rozchod.sk/assets/File.ashx?id_org=600623&id_dokumenty=1148
nemanzelske deti
deti mimo manzelstva.png
rozvody s detmi
rozvod s detmi.png
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Podla tejto logiky, je ale trend na dobrej ceste

http://www.infostat.sk/vdc/sk/index.php ... &Itemid=35

Dokonany-ukonceny rozvod stupol od zaciatku sledovania cca od 1970 zo 70% na 95%, to je zaujimave.

Priemerna dlzka rozvedenych manzelstiev stupla z 10 na 15 rokov,

malolete deti zo 70-75% na 60%

Ono paradoxne, je to stale lepsie a lepsie.. uspesnost rozvodovosti sa da chapat aj tak, ze sa jednoducho rozidu bez nejakych prietahov, a zaroven to moze znamenat, ze k rozvodu sa uchylia len vazne pripady.
Zaroven vydrzia o 5 rokov, cize o 50% dlhsie, ako na zaciatku sledovaneho obdobia.
A malolete deti tiez klesaju pri rozvodoch, kedysi to bolo 75% a uz len 60%.

Okrem toho, jedna fakticka poznamka, ako lahko sa da manipulovat s cislami

Štvrté miesto pre Slovensko

Najvyšší podiel prvorodených detí u maloletých matiek bol zaznamenaný v Rumunsku (15,6 percenta z celkového počtu prvorodených detí), Bulharsku (14,7 percenta) a Maďarsku (11 percent), za ktorými nasledujú Slovensko (9,9 percenta), Lotyšsko (9,1 percenta) a Británia (8,2 percenta). Najmenej detí mladistvých prvorodičiek bolo v Taliansku (1,8 percenta), Slovinsku (1,9 percenta), Holandsku (2,2 percenta), Luxembursku a na Cypre (po 2,4 percenta).

Cize ~10% deti sa u nas narodi pre pár, kde je matka mladsia ako 18 rokov.

Manželstvo nemôže uzavrieť maloletý – teda osoba mladšia ako 18 rokov. Súd však môže výnimočne povoliť uzavretie manželstva maloletému staršiemu ako 16 rokov.


Takze toto 40% narodenych deti je nemanzelskych. by som chapal ako 30% narodenych deti je nemanzelskych. a +10% nemohlo byt manzelskych z dovodu nizkeho veku.

A to MINIMALNE, kedze maloleta moze mat aj viac deti, nez len prve (prvorodicka)..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Okrem toho, je celkom logicke, ze rozvod nastane pocas toho ako manzelia vychovavaju dieta, kedze manzelstvo zakladaju skor ti, ktori planuju dieta. (nenasiel som stats kolko % manzelstiev je bezdetnych vseobecne)

To mi pripomina koronu.. Tiez tam boli take statistiky a argumenty, ked sa zaockovani nakazili koronou, tak hovorili "ved vacsina je zaockovana, tak jasne, ze aj ti ochoreju" resp "ak by bola 100% zaockovanost, a mame len 1 pripad, tak vsetci (100%) co maju koronu su len zaockovani" a to je nezmysel.

Cize, ak by bola porodnost vyssia (dobry indikator), tak sa toho chytia statisti a povedia "100% rozvodov je v sprievode maloletych deti" co je technicky pravda, ale defacto je to ako napisat "umrel, lebo kyslik mu zoxidoval pluca" co je samozrejme nezmysel, aj ked kyslik oxiduje, bol tam pritomny.

V skratke, cim mensia porodnost, tym nizsie bude cislo " rozvadzajucich manzelstiev ma malolete dieta." Ak by nikto nerobil deti, ale stale by sa rozvadzalo, znelo by to takto "0% rozvadzajucich manzelstiev ma malolete dieta."

Preto na tieto statistiky neverim, pretoze vytrhnu z kontextu nieco, a nezohladnuju celok.. Vsetko ide ruka v ruke, sobase, export ludi do zahranicia, peniaze.. Mna by zaujimalo, kolko ludi resp ake je rozvodovost ak je splnene nasledovne:
- stabilne rodinne zazemie, tj. otec a matka dietata alebo deti stabilne spolu ziju pod jednou strechou.
- absencia workoholizmu, cize venuju sa detom, maju na ne cas,
- dostatok penazi, surovo povedane, nemusia si odopierat, ale zas nemusia ani cestovat 1. triedou cez ocean kazde rocne obdobie.
Taku statistiku som ale nenasiel, mozno by sa dala vyskladat, ale bolo by to narocne..

Osobne si myslim, a to bez ohladu na to, ci deti budu vychovavat M+Ž alebo LGBTI+, ze ak tieto podmienky nebudu splnene, tak je jedno, kto dieta vychovava, dopadne to rovnako. Je to ale len moj pocit z empirickeho pozorovania svojho okolia. V skratke, ak mam Teslu, alebo dobry kvalitny spalovaci motor, daleko pravdepodobnejsie pridem do Portugalska zo Slovenska bez poruchy, ako ked si vyberiem neservisovane a zanedbane auto, ktore budem este aj blbo-nevhodne obsluhovat.. To da rozum a toto iste musi, jednoducho musi platit aj pri detoch a akychkolvek manzelstvach.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Prieskum: Viac ako polovica Slovákov nesúhlasí s uzákonením registrovaných partnerstiev

Z exkluzívneho prieskumu agentúry AKO pre TV Joj vyplýva, že viac ako polovica (54,1%) opýtaných si myslí, že budúca vláda by nemala uzákoniť registrované partnerstvá.

Tisíc respondentov v dňoch od 7. do 14. augusta odpovedalo na otázku, či by podľa nich budúca vláda mala alebo nemala uzákoniť registrované partnerstvá pre osoby rovnakého pohlavia.

To, že by ich uzákoniť mala, si zasa myslí celkom 39,8% opýtaných Slovákov.

K podporovateľom registrovaných partnerstiev patria najmä ženy, mladší ľudia s vyšším vzdelaním, najmä obyvatelia Bratislavského, ale aj Trnavského kraja. Spomedzi priaznivcov politických strán s tým nadpriemerne súhlasia voliči SaS a PS, mierne nadpriemerne aj voliči Hlasu.

Naopak, najmenšiu podporu majú registrované partnerstvá medzi voličmi Smeru, Republiky a SNS.
Prílohy
Reg partn 8 23.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Progresívna spoločnosť: Transgender epizodka u 12 ročného dievčaťa...aneb co čaká aj naše Kocúrkovo, skôr, či neskôr..

( o hormonálnej premene dievčaťa na chlapca rozhodol lgbti psychológ... )

Kanada: Muž, ktorého uväznili za „misgenderovanie“ dcéry, vyhral odvolací súd

https://standard.sk/426708/kanada-muz-k ... volaci-sud

Robert Hoogland strávil dva mesiace v kanadskom väzení za to, že sa o svojej dcére verejne vyjadroval ako o dievčati.
Stalo sa tak počas toho, ako odporoval rozhodnutiu súdu, ktorý dieťa uznal za spôsobilé užívať hormóny opačného pohlavia.
Odvolací súd tento mesiac rozhodol, že sa Hoogland do väzenia nevráti a nebude musieť zaplatiť pokutu 30-tisíc kanadských dolárov.
Informoval o tom denník The Daily Wire.


Všetko sa to začalo, keď mala dcéra Roberta Hooglanda 12 rokov. Otec „Maxine“ sa vtedy dozvedel o identifikácii svojho dieťaťa s opačným pohlavím. Stalo sa to náhodou, keď v ročenke školy v Britskej Kolumbii uvidel, že v nej jeho dcéru nazývajú iným menom.

Podľa denníka The Federalist bol postup školy v súlade s pravidlami ministerstva. Tie vravia, že rodičia nemajú právo vedieť, ako sa ich deti v škole identifikujú, alebo že si zvolili nové meno.

Robert Hoogland sa domnieva, že identifikácia jeho dcéry s iným pohlavím bola dôsledkom traumy spojenej s rozvodom rodičov. Odkedy sa totiž Hooglandovci rozišli, trpela podľa neho Maxine depresiou a preukazovala známky problémového správania. Podľa Roberta Hooglanda si v rovnakom roku, ako prijala transrodovú identitu, prešla jeho dcéra fázou, keď sa vyhlasovala za lesbu. Usudzoval z toho, že aj v prípade transgenderizmu u nej ide o prechodnú záležitosť.

Škola však mala iný názor, preto Maxine a jej matku poslali k psychológovi. Dr. Wallace Wong, ktorý je podľa denníka The Federalist LGBT aktivistom, rozhodol, že 13-ročná Maxine by mala užívať hormóny opačného pohlavia. Referoval ju preto do detskej nemocnice. Zamestnanci nemocnice si rodičov Maxine pozvali na konzultáciu, kde od nich vyžadovali súhlas so začatím hormonálnej terapie.

Zatiaľ čo matka Maxine súhlas udelila, otec odmietol. Podľa denníka The Federalist sa nemocnica tri mesiace snažila Hooglanda presvedčiť. Keď to nezabralo, vyhlásili, že súhlas rodičov nie je potrebný.

V liste, ktorý Robert Hoogland údajne dostal od nemocnice, ho lekár informoval, že o dva týždne začnú Maxine podávať hormonálnu liečbu bez jeho súhlasu. Detská nemocnica v Britskej Kolumbii totiž považovala Maxine, ktorú nazývali Flynn, za „maloletú osobu spôsobilú na informovaný súhlas“ a súhlas oboch rodičov teda podľa nich nebol potrebný.

Denník The Federalist z listu citoval: „Tím zodpovedný za [Flynnovu] zdravotnú starostlivosť usúdil, že disponuje dostatočnou zrelosťou a inteligenciou na udelenie informovaného súhlasu, a to napriek skutočnosti, že má iba 14 rokov. Tím sa tiež zhodol, že navrhovaná liečba je v jeho najlepšom záujme.“


Aby hormonálnej liečbe zabránil, podal Robert Hoogland následne podnet na súd. Vo februári 2019 však sudca vyhlásil, že Maxine „má výhradné právo udeliť súhlas s liečbou rodovej dysfórie“ napriek opačnému názoru ktoréhokoľvek z rodičov.

Súd zároveň na Hooglanda uvalil zákaz „misgenderovať“ dcéru. V rozhodnutí sa píše: „Snahy presvedčiť [Flynna/Maxine] aby ukončil liečbu rodovej dysfórie; jeho oslovovanie menom, ktoré dostal pri narodení; jeho nazývanie dievčaťom alebo používanie ženských zámen, či už v jeho prítomnosti, alebo v prítomnosti tretích strán; bude považované za domáce násilie podľa par. 38 zákona o rodine.“

V rovnaký deň, ako súd takto rozhodol, poskytol Hoogland denníku The Federalist vyjadrenie. Odmietol v ňom o svojom dieťati hovoriť ako o chlapcovi. „Je to dievča. Jej DNA sa vplyvom všetkých tých experimentov, ktoré na nej robia, nezmení,“ vyhlásil. Pre tieto a podobné stanoviská ho v apríli 2019 sudkyňa Najvyššieho súdu uznala vinným z domáceho násilia. Pohrozila mu aj okamžitým uväznením, pokiaľ sa o svojom dieťati, či už na verejnosti, alebo v súkromí, naďalej bude vyjadrovať ako o dcére.

Podľa denníka The Federalist Hoogland po zvyšok roka mlčal, dúfajúc, že spolupráca so súdmi mu pomôže dosiahnuť, aby odvolací súd zasiahol proti hormonálnej liečbe jeho dcéry. V januári 2020 však odvolací súd jeho žiadosť zamietol, preto sa znovu začal vyjadrovať pre médiá.

Svoje rozhodnutie odôvodnil: „Čo by som to bol za otca, keby sa na mňa povedzme o päť alebo desať rokov dcéra obrátila a povedala… ‚Prečo sa tomu nikto z vás nepokúsil zabrániť? Bola som decko. Žiadny z vás nemal odvahu sa ma zastať.‘ (…) Keď mi dcéra položí podobnú otázku, budem môcť povedať, že som spravil všetko, čo bolo v mojich silách.“

Hoogland napriek zákazu vo vyjadreniach pre médiá pokračoval. Stal sa aj súčasťou známeho dokumentu z pera konzervatívneho komentátora Matta Walsha What is a Woman. V marci 2021 preto Hooglanda uväznili. Podľa denníka The Daily Wire strávil vo väzení dva mesiace. Následne ho prepustili na kauciu.

Odvolací súd v auguste 2023 rozhodol, že Hoogland sa do väzenia nevráti. Zrušil zároveň rozsudok, podľa ktorého mal Robert Hoogland zaplatiť pokutu 30-tisíc kanadských dolárov.

„Konečne sa ľady v Kanade pohli“ povedal. „Príliv sa obracia a po všetkých tých hrozných prehrách je to skvelé povzbudenie,“ dodal. Čo sa týka jeho dcéry, Hoogland sa pre The Daily Wire vyjadril, že s ňou od roku 2019 nebol v kontakte. Dodal, že svoje dieťa stratil a rodina je pre transgender ideológiu kombinovanú s kanadským právnym systémom v troskách.

„Ničí to rodiny a zničilo to aj tu moju,“ povedal. „Dúfam, že jedného dňa, keď moje dieťa zmení názor, keď možno prejde detranzíciou – budem tu.
Budem na ňu čakať s otvorenou náručou.“
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Od ktoreho dna ma 12 rocne dieta pravomoc rozhodovat o svojom zivotnom smerovani?
Ak sa teda rozhodne, ze je drogovy diler, tak mu to musime umoznit?

Cize, ak sa 12 rocne zdravotne nevzdelane ideta rozhodne, ze bude uzivat antikocepciu len tak, naprikllad CHALAN, a bude uzivat ZENSKU antikoncepciu, tak sa ako rodic ma prizerat ze 'no ookaaa tedaaaa, nevadiiii, ze to ma vedlajsie ucinky, on sa tak rozhodol, tak okaaa teda"
len preto, ze kde k dilerovi (aka predajcovi) danej drogy (aka antikoncepcie) ?

wtf, kde zijeme?! co zeru ti ludia ? fastfood? alebo to z nich urobili tie lieky co zeru lebo neberu osud do vlastnych ruk a problemy riesia liekmi namiesto priciny?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Západné vetry dujú k Slovensku:

Sú adolescenti spôsobilí užívať hormóny na zmenu pohlavia? Projekt podporený rezortom školstva hovorí áno

Slovenskí lekári nemôžu maloletým predpisovať hormóny opačného pohlavia ani im odporúčať chirurgické zákroky na „zmenu pohlavia“.
Či by nebolo to dobré zmeniť, sa pýta výskumný projekt podporený ministerstvom školstva...

https://standard.sk/425559/su-adolescen ... hovori-ano
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa Joki »

Podpořte manželství pro všechny, žádá 66 firem premiéra. Fiala chce debatu

Sňatky lidí stejného pohlaví na celostátní úrovni nyní umožňuje ve světě 33 zemí, z toho 14 v EU. Od příštího roku se 15. zemí EU, která uznává sňatky stejnopohlavních párů stane Estonsko. V celé Evropě je těchto států 19, většina z nich umožňuje i adopci dětí homosexuálními páry.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/manz ... omaci_ihal
Prílohy
IMG_0268.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To by ma zaujimalo, ako lobuju tieto firmy za, napriklad, postihnute/handicapovane deti.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa Joki »

iceberg8 napísal: Po 11 09, 2023 10:43 am To by ma zaujimalo, ako lobuju tieto firmy za, napriklad, postihnute/handicapovane deti.
Pohladil si moju dušu :) tvojim prispevkom.

Diiiik
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Výborný rozhovor. S lesbou, profesorkou britskej univerzity, ktorá ukončila kariéru kvôli transgender názorom...

Pod linku dávam len malý výsek rozhovoru, pretože je to spoplatnené.


Od učiteľov počúvam, že ak sa jedno dieťa v triede označí za transgender, ďalší deň to sú už dve a nárast pokračuje

V roku 2021 odišla filozofka Kathleen Stocková po osemnástich rokoch z univerzitného prostredia. Sama s humorom hovorí, že akademickú kariéru jej zničila veta „transženy nie sú ženy“. Presnejšie je, že ustúpila študentským protestom proti jej prítomnosti v kampuse. Medzitým vydala knihu Material Girls a princezná Anna jej prepožičala „Rád britského impéria“ za zásluhy o vysoké školstvo.


Situácia sa neupokojila ani po jej odchode. Keď mala Stocková koncom mája prednášať v oxfordskom diskusnom klube, zapojila sa celá krajina. Znovu sa ozvali protestujúci a tentokrát sa zapojil aj premiér Rishi Sunak: zastal sa 51-ročnej filozofky a pripomenul, že súčasťou tolerantnej spoločnosti je diskusia. Udalosť sa konala, hoci s prerušeniami: do sály doliehal hlasný nesúhlas z ulice a jednu študentku vyviedli z miestnosti po tom, ako sa prilepila k pódiu.

https://standard.sk/439068/od-ucitelov- ... -pokracuje

Učila som osemnásť rokov a za ten čas som si všimla, že medzi mladými ľuďmi narástli obavy z vyjadrovania vlastných názorov. Odmietajú hovoriť sami za seba, reprezentujú svoje záujmy v skupinách, čo podporuje klany. Argumentácia sa presunula od jednotlivcov ku skupinám. Tým sa zmenila jej podoba, či skôr: argumentácia odpadla.

Skupiny neargumentujú, skupiny revú. Neviem, či sú sociálne siete príčinou, ale určite to posilňujú. Ľudia vidia, čo sa stane tým, ktorí sa znepáčia. Vrhne sa na nich facebooková svorka a mladí ľudia sú voči tomu mimoriadne citliví. Právom, je to bolestivé. Ale výsledok je, že vyrástla generácia, ktorej členovia sú rádovo menej ochotní hovoriť za seba.

Všetko sa navyše schematizuje. Buď ste progresivista, alebo konzervativista, naľavo alebo napravo. Lenže ľudia takto nefungujú. Veď my si vytvárame fantazijné svety! Pozrite sa na mňa. O mne sa hovorí, že musím byť bigotná konzervatívna extrémistická katolíčka, lenže ja som lesba, ktorá pôsobí mužsky, a volím ľavicu. Toto skupinové myslenie alebo skôr hulákanie sa míňa realite na toľkých úrovniach…

Hovoríte niečo, s čím súhlasí drvivá väčšina spoločnosti, len menšina s tým nesúhlasí. Ako je možné, že sa akademický svet tak odtrhol od väčšiny, že sa vedie prudká polemika o niečom, čo sa ľuďom mimo akademickej obce zdá úplne normálne, a naopak, téza z akademickej obce im pripadá zarážajúca?

Vo Veľkej Británii máme vplyvnú LGBT organizáciu, ktorá sa skôr zameriavala len na práva lesieb a gayov. Získala si rešpekt verejnosti, a to najmä svojím bojom za manželstvá homosexuálov alebo za práva homosexuálov adoptovať deti. Lesby a gayovia získali všetky práva.

Lenže čo ďalej? K skratke pripojili T a začalo sa bojovať za práva transľudí. Tieto organizácie začali čerpať peniaze z grantov, od nadácií a vlády, najmä škótskej. Postupne obsadzovali inštitúcie a nebojím sa povedať, že tiež chrlia propagandu. Sú to všetky tie reči o preferovaných zámenách, sú to špeciálne dni transviditeľnosti, je to vyvesovanie vlajok. Je to všetko náboženské.

Chcela by som zdôrazniť, že chápem, že v spoločnosti vždy existoval veľmi nízky podiel ľudí s tým, čo dnes označujeme ako rodovú dysfóriu, a prirodzene neobhajujem žiadnu formu diskriminácie transľudí ani žiadnej inej menšiny. Problém však je, že zástupcovia LGBT urobili z transsexuality celospoločenskú agendu a vytvorili si, často v spolupráci s akademikmi, akúsi vlastnú filozofiu, ktorú vzťahujú na všetkých ľudí, takže vynášajú súdy o tom, čo znamená byť žena, čo znamená byť muž. Dobre, ja im to neberiem, ale azda sa potom tiež môžem zapojiť do debaty.

Čím to, že je táto filozofia natoľko prítomná na univerzitách? Myslím tým predstavu, že človek má okrem svojho tela ešte vnútornú identitu, ktorá sa s telom rozchádza. To nie je samozrejmá téza. Filozofi by to mali rozoberať, rovnako ako rozoberajú iné koncepcie subjektivity.

Rovnaké organizácie prenikli aj do všetkých stupňov škôl. Riaditeľom, rektorom, dekanom sa začalo oznamovať, ako organizovať svoje priestory, ako hovoriť. Začal sa kontrolovať priestor a jazyk. Transgender ideológia je navyše súčasťou kultúry mladých, takže študenti ju milujú. Vo všetkých krajinách existuje hlasná skupina akademikov, ktorí aktivisticky prednášajú veľké slová o spravodlivosti a transfóbii. Vytvárajú sa skupiny nasledovníkov. Presne títo ľudia tvrdili, že na univerzite nemám čo robiť, že som nebezpečná a treba ma zastaviť. Vybičovalo sa to do šialenstva.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nechajte naše deti na pokoji! Miliónový pochod za deti a protesty po celej Kanade

Jasný nesúhlas s pokusmi o indoktrináciu rodovej ideológie na kanadských školách prejavili konzervatívni Kanaďania v stredu, 20. septembra. Protestné zhromaždenia a pochody pod taktovkou skupiny „Miliónový pochod za deti“ sa okrem kľúčového sprievodu v Ottawe uskutočnili vo viac ako 80 kanadských mestách.

Sloganom podujatia bol jednoznačný odkaz: Nechajte naše deti na pokoji! Okrem fyzickej prítomnosti na podujatiach organizátori vyzývali na podporu akcie formou absencie žiakov v daný deň na školskom vyučovaní.

Hoci dôvodov na protest bolo viacero, ich menovateľ bol spoločný: LGBTQ propaganda, nevhodný a veku neprimeraný sexuálny obsah v školských učebniciach, spoločné toalety pre rôzne pohlavia na školách. Na zhromaždeniach sa často skloňovala skratka SOGI (sexuálna orientácia a rodová identita), ktorá označuje školské kurikulum „pre pedagógov a vychovávateľov, ako urobiť školy bezpečné a inkluzívne pre všetky sexuálne orientácie a rodové identity.“

Ideologický konštrukt alebo ľudské práva?

Organizátori podujatia varovali v pozvánke pred šírením „ideológie ,wokizmu´, ktorá podporuje nevraživosť, rozdelenie a v konečnom dôsledku nenávisť v našich školách a komunitách.“ Jedným z konkrétnych cieľov podujatia bolo apelovať na zákaz takzvanej lekárskej „rodovo potvrdzujúcej starostlivosti“ pre maloletých do 18 rokov.

„Deti nemajú natoľko vyvinutý mozog, chýba im zrelosť, múdrosť aj životné skúsenosti, aby dokázali zhodnotiť dlhodobé následky blokátorov puberty, hormónov a chirurgických zákrokov…, “ zdôvodnili organizátori pochodu na webovej stránke, kde zverejnili aj svoju výzvu „na celoštátne referendum o odstránení ‚rodovej identity‘ a ‚rodového prejavu‘ z federálnych a provinčných kódexov ľudských práv. Toto sú ideologické konštrukty, a nie ľudské práva. Kanaďania si zaslúžia šancu rozhodnúť sa, či má byť do kanadského práva začlenená ideologická alebo biologická definícia pohlavia a rodu.“

Do protestov sa nepriamo zapojil aj Elon Musk, ktorý očividne nemôže zabudnúť ľavicovým kalifornským školám to, že spôsobili rodový zmätok jeho syna ideológiami, ktoré nazval „vírusom woke-mysle“. Video z podujatia, ktoré Musk zdieľal na svojej platforme a ktoré presiahlo 116 miliónov videní, malo názov: „Aktuálne scény z Ottawy, kde tisíce rodičov a detí protestujú proti explicitnému sexuálnemu obsahu v školách a radikálnej rodovej ideológii.“

Musk je tiež známy ostrou kritikou nového kalifornského zákona, ako aj radikálnym vyjadrením, že „každý rodič alebo lekár, ktorý sterilizuje dieťa pred tým, ako sa stane dospelým, si zaslúži väzenie na doživotie.“

Do ulíc vyšli aj protidemonštranti, ktorí obvinili demonštrujúcich z importu kultúrnych vojen Spojených štátov do krajiny a zo snahy odoprieť študentom dôležité vedomosti o začlenení a rešpektovaní rodovo odlišných ľudí. Kritici poukázali aj na „rodičovské práva“, na ktoré sa protestujúci odvolávali. Podľa nich je tento argument vonkoncom neadekvátny, pretože je vraj exkluzívny a nereflektuje postoje LGBTQ rodičov alebo rodičov LGBTQ detí. A okrem toho rodičovské práva nemôžu zrušiť tie ľudské.

https://standard.sk/453968/nechajte-nas ... lej-kanade
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ako cca 15 rocny som uvazoval o radikalnom cine, ako ukoncit moje trapenie kvoli vysvedceniu.

Ak by mi toho casu taky "ideológ" ponukol urcite riesenie, dnes ako nasobne starsi viem s absolutnou istotou, ze by ma mohol zmanipulovat daleko skor, ako by to dokazal dnes.

Preto pevne verim, s pokojnym svedomim a vedomim vyjadrujem moj nazor, ze tieto zakony ktore davaju vyssiu pravomoc neplnoletym, ako by si zasluzili, su zakony priamo od samotneho diabla.
Odoslané z počítača
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 554
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa MiBi »

JUGGLER napísal: St 13 12, 2023 7:24 pm Posledný príklad od naších progresívnych vzorov:
Cenu s názvom „Žena s odvahou“ však získal biologický muž.
Pozri si: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15242/330245#4
Aj mne sa toto javi ako neprirodzene a dokonca neprijemne, ale asi takto prijimali ludia ani nie pred niekolkymi desatrociami volebne pravo zien, ci rovnopravnost farebnych.
Dnes sa nam to zda prirodzene a nikto to neriesi.
Navyse plati pravidlo, ze tolerantné krajiny vykazujú lepšie ekonomické výsledky. (Arabskych producentov ropy neratam)

Život menšiny vo väčšinovej spoločnosi ich núti prekonávať bariéry a dívať sa na svet z rôznych uhlov. Práve preto sa medzi nimi nachádza veľa talentovaných ľudí a šikovných riaditeľov či manažérov.
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Truncus »

MiBi napísal: Pi 15 12, 2023 1:06 pm
JUGGLER napísal: St 13 12, 2023 7:24 pm Posledný príklad od naších progresívnych vzorov:
Cenu s názvom „Žena s odvahou“ však získal biologický muž.
Pozri si: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15242/330245#4
Aj mne sa toto javi ako neprirodzene a dokonca neprijemne, ale asi takto prijimali ludia ani nie pred niekolkymi desatrociami volebne pravo zien, ci rovnopravnost farebnych.
Dnes sa nam to zda prirodzene a nikto to neriesi.
Navyse plati pravidlo, ze tolerantné krajiny vykazujú lepšie ekonomické výsledky. (Arabskych producentov ropy neratam)

Život menšiny vo väčšinovej spoločnosi ich núti prekonávať bariéry a dívať sa na svet z rôznych uhlov. Práve preto sa medzi nimi nachádza veľa talentovaných ľudí a šikovných riaditeľov či manažérov.
Pozrel som si to. Dobrý je záver, kde "transrodová žena" trvá na tom, že je v poriadku právna zmena pohlavia na základe pocitu a odmieta sa vyjadriť k tomu, že niečo také je rizikom pre vačšinovú spoločnosť. To, že tu u nás ešte neplatí chápe ako krivdu a nedostatok demokracie...
Pričom jej ten bývalý štátny tajomník vysvetľuje moźné riziká na reálnom prípade.

Na Západe, kde je ideológia LGBT schválená zákonom dochádza k takým situáciam, že muž vazeň v mužskom vazení prehlási, že je žena, len na základe jeho subjektívneho pocitu, zmenia mu právne pohlavie, na základe toho ho dajú do ženskej vaznice, kde potom v pohode znásilní źeny na sprchách a toaletách...Čítal som o takom prípade...
Naozaj "tolerantné"....

V UK práve nedávno vyhodili z práce učiteľa, ktorý na základe svojho náboženského presvedčenia odmietol transrodového žiaka nazvať správne podĺa LGBT ideológie chránenej zákonom...
Kde sú práva toho vyhodeného učiteľa nikto nerieši, to je tá "tolerantnosť"...
pafe
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa pafe »

Truncus napísal: Pi 15 12, 2023 5:31 pm V UK práve nedávno vyhodili z práce učiteľa, ktorý na základe svojho náboženského presvedčenia odmietol transrodového žiaka nazvať správne podĺa LGBT ideológie chránenej zákonom...
Kde sú práva toho vyhodeného učiteľa nikto nerieši, to je tá "tolerantnosť"...
spravne ze ho vyhodili. ziadny nabozensky fanatizmus nesmie byt nadradeny zakonom daneho statu. ked ma raz v dokladoch ze je zena tak ho tak musi oslovovat. a opacne. tiez by sa ti nepacilo keby ta tu na fore oslovovali rusofilka namiesto rusofil
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 554
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa MiBi »

Truncus napísal: Pi 15 12, 2023 5:31 pm V UK práve nedávno vyhodili z práce učiteľa, ktorý na základe svojho náboženského presvedčenia odmietol transrodového žiaka nazvať správne
Ak si pozeral video, tak si pocul, ze "dotycna' si uvedomovala, že je transgender uz na zakl. skole.
Pripad v UK nie je uzavrety, riesi sa na sude:
https://www.topky.sk/cl/11/2398945/Prip ... skym-menom
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Truncus »

pafe napísal: Pi 15 12, 2023 6:37 pm
Truncus napísal: Pi 15 12, 2023 5:31 pm V UK práve nedávno vyhodili z práce učiteľa, ktorý na základe svojho náboženského presvedčenia odmietol transrodového žiaka nazvať správne podĺa LGBT ideológie chránenej zákonom...
Kde sú práva toho vyhodeného učiteľa nikto nerieši, to je tá "tolerantnosť"...
spravne ze ho vyhodili. ziadny nabozensky fanatizmus nesmie byt nadradeny zakonom daneho statu. ked ma raz v dokladoch ze je zena tak ho tak musi oslovovat. a opacne. tiez by sa ti nepacilo keby ta tu na fore oslovovali rusofilka namiesto rusofil
Nie je to v tomto prípade náboźenský fanatizmus.
Náboženské presvedčenie je u veriaceho človeka nadradené zákonom daného štátu, zvlášť, keď je to zákon, ktorý sa opiera o defektnú ideológiu.
Isteže, dotyčný musí rátať, že za to zaplatí.

Len som poukázal ako defektná ideológia chránena zákonom poškodzuje ľudí, ktorí tieto choré ideológie nezdieĺajú, neakceptujú.
A aj na tomto fóre sú osoby, ktoré by s radosťou tieto defektné ideológie nanucovali druhým zákonom, keby mohli.

A osobné invektívy v podmieňovacom sposobe na moju osobu si nechaj pre seba. Mňa to nezaujíma.Tiež by som ťa mohol označkovať pomenovaniami, ktoré by sa ti nepáčili...
Naposledy upravil/-a Truncus v Pi 15 12, 2023 7:39 pm, upravené celkom 1 krát.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Truncus »

MiBi napísal: Pi 15 12, 2023 7:15 pm
Truncus napísal: Pi 15 12, 2023 5:31 pm V UK práve nedávno vyhodili z práce učiteľa, ktorý na základe svojho náboženského presvedčenia odmietol transrodového žiaka nazvať správne
Ak si pozeral video, tak si pocul, ze "dotycna' si uvedomovala, že je transgender uz na zakl. skole.
Pripad v UK nie je uzavrety, riesi sa na sude:
https://www.topky.sk/cl/11/2398945/Prip ... skym-menom
Isteže, ale to jej nedáva právo sa dožadovať PRÁVNEJ zmeny pohlavia na základe pocitu. A toto sa snažila presadzovať v diskusii...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mňa šokoval prípad v Kanade kde poslali otca do väzenia, lebo odmietol svoju dcéru nazývať chlapcom. Išlo pritom o dieťa, tuším 14 rokov.
Takisto ked na profesorku v UK, lesbu - teda bojovníčku za práva LGBTI útočili, že je fašistka, ked vyjadrila názor, že žena aj po zmene na chlapa ostane biologicky ženou . Radšej odišla zo školy...Za to isté prenasledovali Martinu Navrátilovú.

Aj ten tranvestit u nás - môže sa cítiť ako chce, kľudne ho budem nazývať slečna, ale biologicky má navždy jasné pohlavie ( geneticky, stavbou tela atd ), že je chlap. Nikdy nebude schopný oplodnenia, pôrodu atd. To je príroda, darmo v hlave budú mať ľudia iné predstavy, základ prírody ostáva nezmenený. Mení sa len správanie človeka.

Presuniem to do vlákna o LGBTI. Tam je aj ten príbeh toho kanaďana.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pafe
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa pafe »

Truncus napísal: Pi 15 12, 2023 7:31 pm
MiBi napísal: Pi 15 12, 2023 7:15 pm
Truncus napísal: Pi 15 12, 2023 5:31 pm V UK práve nedávno vyhodili z práce učiteľa, ktorý na základe svojho náboženského presvedčenia odmietol transrodového žiaka nazvať správne
Ak si pozeral video, tak si pocul, ze "dotycna' si uvedomovala, že je transgender uz na zakl. skole.
Pripad v UK nie je uzavrety, riesi sa na sude:
https://www.topky.sk/cl/11/2398945/Prip ... skym-menom
Isteže, ale to jej nedáva právo sa dožadovať PRÁVNEJ zmeny pohlavia na základe pocitu. A toto sa snažila presadzovať v diskusii...
tak potom tebe nedava pravo verit v boha a chodit do kostola na zaklade tvojho pocitu ze existuje lebo ho nikto nikdy nevidel
resp. neexistuje pravo na existenciu pravneho subjektu cirkvi na zaklade nejakeho pocitu ludi ze existuje boh
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 554
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa MiBi »

Ti, ktori odsudzujete, skuste sa na pozerat na to, ze ak by to bolo Vase dieta, ako by ste zachovali ?
Uvediem priklad z trochu inej oblasti.
Moj syn chodi do triedy, kde su integrovane dete (napr. autisti)
S jednym su neustale problemy, ucitelia, ani specialny pedagog ho nezvladaju - jeho spravanie sposobuje, ze sa zhorsuje spravanie celej triedy. Rodicia pisu riaditelke, aby s tym nieco robila.
Kedze tento ziak sa dostal do konfliktu aj s mojim synom, namiesto toho aby som vypisoval staznosti som sa stretol s jeho matkou.
A zrazu som dostal iny pohlad na situaciu. Kedze jej syn nie je mentalne zaostavajuci nechce ho dat do specialnej skoly a kedze jej ho inde nechceli zobrat, musela riaditelku pritlacit aby ho zobral v ramci jeho spadovaj oblasti. V matematike dosahuje vyborne vysledky, je velmi vynaliezavy avsak nas skolsky system nema na taketo deti kapacity a su odsunute na okraj. Aktualne skusaju predat byt a prestahovat sa tam, kde by boli lepsie podmienky pre jej dieta.
Pritom ak by sa vyuzil spravne ich talent, mohli by byt prinosom pre spolocnost.
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"