Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Hlasovanie Ako-investovať: koho volíte?

Hlasovanie ukončené Ne 01 10, 2023 6:53 pm

1. SMER
5
10%
2. PS
13
27%
3. HLAS
1
2%
4. Republika
2
4%
5. OĽaNO, KÚ, Za ľudí
1
2%
6. SaS
19
39%
7. KDH
3
6%
8. SNS
0
Žiadne hlasovania
9. SME Rodina
1
2%
10. Aliancia
0
Žiadne hlasovania
11. Demokrati
0
Žiadne hlasovania
12. Iná strana
1
2%
13. Nie som rozhodnutý
0
Žiadne hlasovania
14. Nebudem voliť
3
6%
 
Celkom hlasov: 49

Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

Vsak volby nerozhodnu prvi dvaja ale to kto zo 6 stran 4-6 percenrnych postupi a kto nie. Je uplne jedno ci vitaz bude mat 20 ci 21 perc.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3990
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Glogol napísal: St 27 09, 2023 2:26 pm Vsak volby nerozhodnu prvi dvaja ale to kto zo 6 stran 4-6 percenrnych postupi a kto nie. Je uplne jedno ci vitaz bude mat 20 ci 21 perc.
Jaroslavovi to rozhodne jedno nie je, 20 ci 21 , ved tam ma na tom 300EUR :)
To by ma zaujimalo, koho by volil, co ak prave ten 1 hlas rozhodne? :D
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pripomienka

Dnes uplynie čas, kedy v hlasovaní môžete zmeniť rozhodnutie
Možnosť zmeny ponechám do volebného moratória - teda do dnešnej polnoci.

Od zajtra už túto voľbu v hlasovaní nenájdete a bude platiť len 1 možnosť.

P.S. Moratórium sa na nás nevzťahuje, takže hlasovanie potrvá tak ako je uvedené vpravo hore v hlasovaní.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ďalšia možnosť testovania:

Ktorá slovenská politická strana alebo hnutie je to Vaše?

https://euandi2019.eui.eu/survey/sk/slovensko2023.html
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: St 27 09, 2023 6:59 pm Ďalšia možnosť testovania:

Ktorá slovenská politická strana alebo hnutie je to Vaše?

https://euandi2019.eui.eu/survey/sk/slovensko2023.html
Sugestívne položené otázky. Vravím si, kto vymyslel tieto testy - získa sakra detailné informácie.
A hľa: odporúča pani prezidentka (viď text napravo): https://www.facebook.com/watch/?v=830166395490319

Najposlednejšie 2 prieskumy, či modely. Model je ked do prieskumu namodelujú aj koho by išli voliť nerozhodnutí voliči.
Ak im totiž povieš, že nie si rozhodnutý, tak sa ťa spýtajú, že ktorá strana najviac pripadá do úvahy.
Prílohy
AKo final.png
Sanep final.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Šimečka grilovaný z oboch strán. Práve prebieha posledná predvolebná debata na RTVS: Fico, Šimečka a Pellegrini

Idem si to pozrieť. Z písomného priebehu :

Šéf Smeru-SD tvrdí, že 28 z prvých 40 kandidátov PS pochádza "z mimovládneho tretieho sektora".
Šimečka: "Stále lepšie ako oligarchovia. My ešte nemáme skúsenosti, no vy už ste zlyhali trikrát,"
Pellegrini potvrdil, že ideologicky bližšie má Hlas-SD k Smeru-SD ako k Progresívnemu Slovensku.
"Pána Šimečku poznám len z diskusii. Nepoznám tých ľudí v pozadí," povedal.
Predseda PS tvrdí, že strana je pripravená vládnuť...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

iceberg8 napísal: St 27 09, 2023 3:11 pm Jaroslavovi to rozhodne jedno nie je, 20 ci 21 , ved tam ma na tom 300EUR :)
To by ma zaujimalo, koho by volil, co ak prave ten 1 hlas rozhodne? :D
Nevolil by som tak ci tak. Medzi morom a cholerou nie je co volit. Nech si ludia vyberu, ja sa dokazem prisposobit, ci uz premierom bude Fico, Simecka, Pelle alebo E.T..
90% ludi su od vysledku politickej garnitury viac zavisli a ich sposob zivota a ich majetky viac ovplyvnenne, nez to je v mojom pripade.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

Je nejaky jednoduchy vzorec kolko percent by muselo prepadnut aby nejakej koaliciii -,napr smer hlas sns - stacilo spolu 40 perc ? Pamatam ze v 2012 ked smer vladol sam mal 44 perc a stacilo to.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

Percenta v tomto pripade nie su dolezite. Pri +-20% co ma SMER a PS moze byt rozsah cca 28-35 kresiel podla toho kolko stran (hlasov) prepadne.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Môj súkromný tip:

zralok vs pelikan.jpg
zralok vs pelikan.jpg (34.12 KiB) 797 zobrazenia

Takto nakoniec dopadne Smer vs PS :) PS je v tom zobáku. :mrgreen:

Nič nové na svete, že nám niekto extra nové prináša :)

PS: Aj Procházka, bol žralokom :)
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

tomáš virdzek napísal: St 27 09, 2023 10:24 pm Môj súkromný tip:
Treba so vsadit - tento tip ak vyjde da 88 percent zisku.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

PS: PS je podľa môjho názoru strana, ktorá nič nové neprináša. Viete prečo? Lebo nemá žiadny track record. Je to strana nikoho a ničoho. Len ďalšia sľubotechna. Nič viac. Navyše absolútne žiadne skúsenosti s "vládnutím".
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Vypočul som si s námahou rôzne debaty politikov, dal som si, že vždy po 23:00 si dám hodinu volieb (myslím diskusií).

To si robíte srandu :)

Kollár a jeho AI: ma najviac dostalo :lol: :lol:
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

PS je úplne typická strana, ktorá spraví v rámci ekonomického programu všetko. Len nejak zabudla, odkiaľ zoberie na to zdroje a s kým. Pre mňa je to mŕtva story už teraz. Nasľubujem ale všetko. No čo od nich očakávať potom :lol: :lol: :lol:
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

tomáš virdzek napísal: St 27 09, 2023 11:37 pm PS je úplne typická strana, ktorá spraví v rámci ekonomického programu všetko. Len nejak zabudla, odkiaľ zoberie na to zdroje a s kým. Pre mňa je to mŕtva story už teraz. Nasľubujem ale všetko. No čo od nich očakávať potom :lol: :lol: :lol:
Tu nie je otazka koho nevolit ale koho volit. Podme rad radom prvych 10 pol. stran a do kazdej z nich by som si vedel kopnut. Co mam volit stabilnu fico-koaliciu co nevedela hospodarit v nadhernych casoch nulovych urokov a hambit sa vo svete za listy lavrovovi a strachovat sa o 2.plilier ? Uz som ale spominal - tieto volby su zas volby proti ficovi. Pre vyse 50 perc ludi je absolutne neprijatelny a volia tak aby nevyhral. Snad to PS pochopi ze ma vela hlasov typu lebo fico, nie pre ten ich program. Ak by bol prvy aspon Hlas a smer by mal 6 percent -> PS by tolko urcite nemalo.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Franto napísal: Št 28 09, 2023 9:09 am Najhoršie čo tu reálne hrozí, je strata demokracie.
Myslim, ze demokracia sa za posledne 3 roky zredukovala este viac, nez za vlady Fica. Fico zdaleka nedrzal nad masmediami taku kontrolu a nevnucoval natolko "jednotny jediny nazor", ako je tomu v sucanosti. Vdaka cenzure zavedenej v EU a aj vdaka precedensom cenzury presadzovanej Nadom.

Napr. na Ukrajine mas opoziciu aj formalne zakazanu. Cize "demokracia" rovnaka ako v Rusku a Cine. A EU je od toho len malinky krocik.
tomáš virdzek napísal: St 27 09, 2023 10:33 pm PS: PS je podľa môjho názoru strana, ktorá nič nové neprináša. Viete prečo? Lebo nemá žiadny track record. Je to strana nikoho a ničoho. Len ďalšia sľubotechna. Nič viac. Navyše absolútne žiadne skúsenosti s "vládnutím".
Vela spolocneho so SIETou. Uvidime, ci aj realny vysledok dopadne podobne.
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 553
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa MiBi »

A co Soltész hovori tu:
https://www.youtube.com/live/WIJRUzXmkE ... _ys&t=4113

volny prepis:
Aj ked pocuvas tu (Ficovu) retoriku, to je ako zly preklad z madarciny. (...) Ja toho Orbana pocuvam v madarcine, kedze je to moj materinsky jazyk, a on naozaj rata s tym, ze EU sa rozsype, ze ten Putin nakoniec dosiahne svoje a potom v ramci toho obnovenia sovietskeho imperia za svoje verne sluzby dostane naspat svoje uzemia a to nie je plan bez sance
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

tomáš virdzek napísal: St 27 09, 2023 10:33 pm PS: PS je podľa môjho názoru strana, ktorá nič nové neprináša. Viete prečo? Lebo nemá žiadny track record. Je to strana nikoho a ničoho. Len ďalšia sľubotechna. Nič viac. Navyše absolútne žiadne skúsenosti s "vládnutím".
Prináša program gender a LGBT, ktorý je nezlučiteľný so zdravým vývojom rodiny a spoločnosti. Z pohĺadu ekonomiky prináša vládu mimovládnych organizácií, to znamená, že tu budeme prijímať zákony, ktoré sa páčia západným korporáciám, vláde USA a vedeniu EÚ.
Rátam, že miesto realizácie sľubotechny zažijeme ešte násobne vačšie neoliberálne okradnutie vačšiny ľudí. Som presvedčený, hoci to nemajú v programe ,že zavedú progresívne zdanenie nehnuteľností, napriek tomu, že tu máme mizerné platy.
Ešte viac ľudí, ktorí budú chcieť normálne existovať a budú mať vzdelanie utečú do zahraničia ako doteraz.
Za poslednej vlády Matoviča sme 2 najchudobnejšia krajina EÚ po Bulharsku, to však nemá také zúfalo vysoké zadlženie ako my. Kde budeme, až experiment s PS skončí ? Rátam, že na samom dne...A vysokoškoláci a mladí, ktorí budú PS voliť sa nebudú mocť všetci zamestnať v mimovládkach a verejnom sektore, aby mali pohodlný život...Ale na to prídu až bude neskoro.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

a za smeru nam zadlzenie urcite klesne ked stupalo aj v najlepsich casoch za poslednych 100rokov
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3990
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zadlzenie stupa snad kazdej krajine vo svete, nie len u nas za SMERu..
PS: SMER som neznasal ked vladol, jasne kauzy, ale nemozem bez dokazov pisat, lebo ma progresivci zabanuju

HLAVA XXII..
Odoslané z počítača
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Truncus napísal: Št 28 09, 2023 11:25 am Za poslednej vlády Matoviča sme 2 najchudobnejšia krajina EÚ po Bulharsku, to však nemá také zúfalo vysoké zadlženie ako my. Kde budeme, až experiment s PS skončí ? Rátam, že na samom dne...A vysokoškoláci a mladí, ktorí budú PS voliť sa nebudú mocť všetci zamestnať v mimovládkach a verejnom sektore, aby mali pohodlný život...Ale na to prídu až bude neskoro.
Viem, však som tu sám dával ten graf životnej úrovne :)

Pre mňa ide hlavne o to, že tu nie je momentálne už žiaden priestor na experimenty, neskúsených s veľkými očami, či na úžasné sny, predstavy a hlavne sľuby. Na chyby a pokusy už Slovnesko nemá žiaden priestor ani čas. (myslím ekonomicky)

PS: tu niekto vytiahol dnes, že živnostníci sú časovaná bomba pre dôchodkový systém. No dobré ráno, však to je už stará vec. A koľko rokov pre Boha :roll:
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3990
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Skoda, Tomáš, ze si nesiel do politiky aj Ty :)
Stavim sa, ze by si v ekonomickej (vedomostnej) prestrekle vyhral nad snad 99% ludmi, co tam teraz sedia a/alebo sa snazia dostat..

Pretoze presne ako pises, chybaju tam mozgy..
Odoslané z počítača
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Mimochodom, len pred voľbami máme ako voliči hodnotu.

Na druhej strane, je to pred voľbami s politickou ponukou pre voliča presne takto :)

politika pred volbami.jpg
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

iceberg8 napísal: Št 28 09, 2023 9:52 pm Skoda, Tomáš, ze si nesiel do politiky aj Ty :)
Sorry Iceberg, ja by som nikdy nebol politik a keby aj, tak nikdy dobrý politik. Pretože by som bol asi prvý, ktorý by zrušil poslanecký plat úplne, s čím by som asi neobstál v pléne vôbec :lol: Myslím si totiž, že služba štátu má byť odborná, čestná a dobrovoľná funkcia. Žiadna platená a zištná. Ja nevidím dôvod platiť toľké milióny za to, aby mi pred voľbami prišiel politik povedať o tom, že bude riešiť výber daní cez AI. To patrí do smotánky na pofrajerenie medzi kamošmi zo smotánky a nie do politiky takéto reči. :roll:

PS: Ja som bol voliť v živote len 1x. Minulé voľby na popud mojej polovičky, pozor nie na príkaz :mrgreen: Tento rok však pôjdem prvý krát voliť z celkom vlastnej vôle. Dôvody sú 2 - zahraničná politika a naša ekonomika. Nič iné ma nezaujíma. V minulosti som nevolil len preto, že som si uvedomoval obrázok vyššie, ale sám môj hlas by nikdy nerozhodol. Dnes si ho cením viac. Aj môj hlas je hlas.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Truncus napísal: Št 28 09, 2023 11:25 am
tomáš virdzek napísal: St 27 09, 2023 10:33 pm PS: PS je podľa môjho názoru strana, ktorá nič nové neprináša. Viete prečo? Lebo nemá žiadny track record. Je to strana nikoho a ničoho. Len ďalšia sľubotechna. Nič viac. Navyše absolútne žiadne skúsenosti s "vládnutím".
Prináša program gender a LGBT, ktorý je nezlučiteľný so zdravým vývojom rodiny a spoločnosti.
Sorry ešte som zabudol na toto.

Truncus: Dont worry, be happy :) Toto nie je téma dňa. A pri našej kultúrnej charakteristike a hlavne demografii nikdy nebude. Nikdy nezabúdajte že tu starneme. Starí ľudia tu budú čoraz viac určovať smer a pravidlá.

PS: Dobre si zvolili tú politickú značku, nevyhneš sa tomu slovu (myslím na smer):lol:
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Franto napísal: Št 28 09, 2023 9:09 am Už tu odzneli aj tie dôležité veci, na čo by sa mal volič sústrediť. Ale to najdôležitejšie si aj tak neuvedomujeme. O čo môžeme prísť. O niečo, čo tu vnímame ako samozrejmosť.

Najhoršie čo tu reálne hrozí, je strata demokracie. Pustite si video a vypočujte si, čo tu reálne hrozí. Tých 2 (Žifčák, Lužina) nie je nutné komentovať, ide hlavne o to, čo hovorí Soltész od cca 48:00 minúty:

https://youtu.be/WIJRUzXmkEo?t=2901
Žiadna strata demokracie nehrozí Franto. Len tá zmena môže byť Tebou vnímaná ako strata demokracie. V skutočnosti sa ľudia rozhodnú samy. Máš pocit, že všetci musia mať rovnaké videnie sveta ako Ty?

My sa síce osobne nepoznáme a ani nepoznám Tvoje meno, ale ani ma to v zásade netrápi, lebo anonymne sa tu tak chová ku mne 99,99% ľudí. Každopádne z diskusií, čo sme spolu viedli cez súkromné správy viem, že si podobného zmýšľania ako ja v istých veciach (hlavne tých dôležitých). Napriek tomu celkom nesúhlasím s tým, čo píšeš, že stratíme demokraciu. Keď bude mať napr. kotleba 100% mandát, to sme stratili demokraciu?
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

tomáš virdzek napísal: Št 28 09, 2023 10:34 pmKeď bude mať napr. kotleba 100% mandát, to sme stratili demokraciu?
V tomto pripade 100% hej.

Skus si polozit otazku ci madari stratili demokraciu. Odpovedi je viac, zalezi od uhla pohladu :)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Wladas: A keby SaS 100%? tiež by sme stratili demokraciu?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ak je tvorba ústavavných zákonov v kompetencii 1 entity = strany. Je to zloženie demokracie? :lol: Už si pripadám ako chuj, pardon za výraz, ale mne to pripadá, že tomu slovu demokracia nerozumiete. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: Št 28 09, 2023 9:09 am ....ide hlavne o to, čo hovorí Soltész od cca 48:00 minúty:
A kto je Soltész?
Ja som si toho človeka pred pár mesiacmi všimol ako nenávistne píše. V slušnom, nezaujatom médiu, samozrejme. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

Vie mi niekto vysvetlit ako clovek co povazuje index sp500 za svaty gral moze vzhliadat k ideologiii z opacneho konca sveta ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
stary gambler
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 22 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa stary gambler »

JUGGLER napísal: Pi 29 09, 2023 12:33 am
Franto napísal: Št 28 09, 2023 9:09 am ....ide hlavne o to, čo hovorí Soltész od cca 48:00 minúty:
A kto je Soltész?
Ja som si toho človeka pred pár mesiacmi všimol ako nenávistne píše. V slušnom, nezaujatom médiu, samozrejme. :roll:
emigrant za socializmu, autor hnihy ,,Svina"-film bol dodany tesne pred 4 rokmi do kin , tesne pred volbami -cize asi politicka zakazka, mimochodom som asi pred dvomi mesiacmi precital jeho knihu ,,Maso", nie moc hodnotne citanie , ale aj vacsie kraviny som uz cital, tazko sa kritizuje autor, ja sam som nic nenapisal , takze pravo na to nemam.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

wladas napísal: Št 28 09, 2023 10:44 pm
tomáš virdzek napísal: Št 28 09, 2023 10:34 pmKeď bude mať napr. kotleba 100% mandát, to sme stratili demokraciu?
V tomto pripade 100% hej.

Skus si polozit otazku ci madari stratili demokraciu. Odpovedi je viac, zalezi od uhla pohladu :)
Stratilo USA demokraciu, keď bývalému prezidentovi USA Trumpovi zablokovali prístup na sociálnu sieť ? Čo v praxi znamená, že moc danej korporácie, ktorá ovláda sociálnu sieť si niečo také može dovoliť voči bývalému US prezidentovi ? Je toto demokracia ?
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 1:39 am Vie mi niekto vysvetlit ako clovek co povazuje index sp500 za svaty gral moze vzhliadat k ideologiii z opacneho konca sveta ?
Takéto názory nepokladám za moc konštruktívne. V Rusku rovnako ako v USA nie je socializmus a nevládne tam komunistická strana.
V Rusku majú moc oligarchické klany, ktoré podnikajú, v USA nadnárodné korporácie, ktoré rozkazujú a ovládajú politiku.
Možeš vysvetliť z čoho vlastne pramení tá nenávisť k Rusku ? O akú ideológiu ide ? :wink:
Ja to dobre viem, ale bude zaujímavé, až to napíšeš ty...
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

tomáš virdzek napísal: Št 28 09, 2023 11:01 pm Ak je tvorba ústavavných zákonov v kompetencii 1 entity = strany. Je to zloženie demokracie? :lol: Už si pripadám ako chuj, pardon za výraz, ale mne to pripadá, že tomu slovu demokracia nerozumiete. :mrgreen:
Aha takto si to myslel. V tom pripade ano. Demokracia je dost ohrozena a skresana. Ale stratou by som to nenazval.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Wladas: lenže tu žiadnu 100-vku nemáme a ani sa podľa prieskumov nechystá vzniknúť :) To, že sa zrejme obaja nezhodneme so smerovaním zahraničnej politiky + ekonomickými predstavami jednej strany, ktorá zrejme vyhrá voľby, nemá nič s tým, že tu nefunguje demokracia a už vôbec nie s tým, že zanikne.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3990
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 1:39 am Vie mi niekto vysvetlit ako clovek co povazuje index sp500 za svaty gral moze vzhliadat k ideologiii z opacneho konca sveta ?
Podla mna, je nemozne a v praxi (okrem teorie mozno) nerealne vybrat si izolovane "mam rad SP500 tak budem mat rad zapad od A po Z" a naopak "ak nemam rad SP500 budem mat rad vyychod a-Z"

Toto je ciernobiele videnie sveta, ktore nikto nikdy nedodrzi na 100%, inak by sa zasamovrazdil.

Priklad: mam rad cerstvy vzduch, ale spim radsej pod strechou..

Aj najvacsi milovnik elektrickych vozidiel si objedna kuriera, ktory mozno ani nepresiel na STK, ak by tam nemal znameho..

Ja osobne mam rad SP500, mam rad zapadnu kulturu (architekturu), ale mam rad vsetkych ludi bez rozdielu, po celom svete, ci je to American, Rus, alebo Sikmooky, alebo cierny African.. Vsetci su jedinecni a maju svoje specifika, ako je vyska, crty tvare a hlavne aj prizvuk. Je to ako s jedlom, raz mam chut na kremes, inokedy veternik.. Rozdelujem ludi podla ich znameho "renomé" cize dobrej povesti, alebo zlej povesti. Putin ma u mna zlu povest, tak isto ako hromada oligarchov, tak isto ako Vatikan a tak isto ako Biely dom. Ktovie, ci by JFK nerozputal studenu vojnu, to sa nikdy nedozvieme (jeden netflix serial toto naznacil, ze by to tak mohlo byt, nie je to z mojej hlavy)

A nezabudaj na 1 vec, sme len ludia, mame pristup k info, ktore nas moze manipulovat, moze nas manipulovat Rusko, moze aj USA. Zistime to o 1-10-100 rokov, ci to co nastalo bolo skutocne, alebo to bol podvod.. Tak ako tu na svete beha hromada nechytenych vrahov a kriminalnikov, moze po svete behat hromada vlád s podvodmi, ktore im jednoducho presli a nedozvedeli sme sa o nich..

Inak, som tu na fore dost casto, ale nevsimol som si u nikoho, kto by tu hlasal ideologiu z opacneho konca sveta.. Ludia si robia cherry picking, vyberu si co sa im paci a tak by to malo byt, ja som si vybral taky zivot, kde sa snazim kopirovat uspesnych, ale nie za cenu, ze budem podvodnik (rozneho charakteru), ako mnoho uspesnych ludi..

Aj ked si sa nepytal priamo mna, tak odpoviem, mam rad SP500, pretoze ho povazujem za najvacsie ponzi na svete, a tak sa chcem povozit tiez.. Zaroven uz som to ale pisal, mam rad vsetko, okrem vojnovych zon..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3990
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ale kvoli niecomi unemu som sem teraz prisiel :D

Aj vas spamuju SMSkami a telefonatmi urcite strany?
Odoslané z počítača
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

Truncus napísal: Pi 29 09, 2023 7:56 am
Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 1:39 am
Takéto názory nepokladám za moc konštruktívne. V Rusku rovnako ako v USA nie je socializmus a nevládne tam komunistická strana.
V Rusku majú moc oligarchické klany, ktoré podnikajú, v USA nadnárodné korporácie, ktoré rozkazujú a ovládajú politiku.
Možeš vysvetliť z čoho vlastne pramení tá nenávisť k Rusku ? O akú ideológiu ide ? :wink:
Ja to dobre viem, ale bude zaujímavé, až to napíšeš ty...
Ziadnu nenavist voci nikomu a nicomu nemam. Ze nieco nechcem neznamena ze to nenavidim. Nechapem ze niekto stale vsuva druhemu slova ako nenavist, posadnutost a co ja viem co. Len nedokazem jednou rukou brat peniaze ( zamestnanie, investovanie) ze zapadneho modelu ktoreho produktom su firmy co mi tie peniaze generuju a druhou rukou velebit vychodny model.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 1:39 pm
Truncus napísal: Pi 29 09, 2023 7:56 am
Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 1:39 am
Takéto názory nepokladám za moc konštruktívne. V Rusku rovnako ako v USA nie je socializmus a nevládne tam komunistická strana.
V Rusku majú moc oligarchické klany, ktoré podnikajú, v USA nadnárodné korporácie, ktoré rozkazujú a ovládajú politiku.
Možeš vysvetliť z čoho vlastne pramení tá nenávisť k Rusku ? O akú ideológiu ide ? :wink:
Ja to dobre viem, ale bude zaujímavé, až to napíšeš ty...
Ziadnu nenavist voci nikomu a nicomu nemam. Ze nieco nechcem neznamena ze to nenavidim. Nechapem ze niekto stale vsuva druhemu slova ako nenavist, posadnutost a co ja viem co. Len nedokazem jednou rukou brat peniaze ( zamestnanie, investovanie) ze zapadneho modelu ktoreho produktom su firmy co mi tie peniaze generuju a druhou rukou velebit vychodny model.
A možeš vysvetliť v čom je ten východný model odlišný ? Čo sa týka ekonomiky ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"