Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Hlasovanie Ako-investovať: koho volíte?

Hlasovanie ukončené Ne 01 10, 2023 6:53 pm

1. SMER
5
10%
2. PS
13
27%
3. HLAS
1
2%
4. Republika
2
4%
5. OĽaNO, KÚ, Za ľudí
1
2%
6. SaS
19
39%
7. KDH
3
6%
8. SNS
0
Žiadne hlasovania
9. SME Rodina
1
2%
10. Aliancia
0
Žiadne hlasovania
11. Demokrati
0
Žiadne hlasovania
12. Iná strana
1
2%
13. Nie som rozhodnutý
0
Žiadne hlasovania
14. Nebudem voliť
3
6%
 
Celkom hlasov: 49

Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

iceberg8 napísal: Pi 29 09, 2023 12:52 pm
Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 1:39 am Vie mi niekto vysvetlit ako clovek co povazuje index sp500 za svaty gral moze vzhliadat k ideologiii z opacneho konca sveta ?
Podla mna, je nemozne a v praxi (okrem teorie mozno) nerealne vybrat si izolovane "mam rad SP500 tak budem mat rad zapad od A po Z" a naopak "ak nemam rad SP500 budem mat rad vyychod a-Z"

Toto je ciernobiele videnie sveta, ktore nikto nikdy nedodrzi na 100%, inak by sa zasamovrazdil.

:like: Logická odpoveď.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

iceberg8 napísal: Pi 29 09, 2023 12:52 pm
Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 1:39 am Vie mi niekto vysvetlit ako clovek co povazuje index sp500 za svaty gral moze vzhliadat k ideologiii z opacneho konca sveta ?
Podla mna, je nemozne a v praxi (okrem teorie mozno) nerealne vybrat si izolovane "mam rad SP500 tak budem mat rad zapad od A po Z" a naopak "ak nemam rad SP500 budem mat rad vyychod a-Z"

Toto je ciernobiele videnie sveta, ktore nikto nikdy nedodrzi na 100%, inak by sa zasamovrazdil.
od A-Z som ani nemyslel ani nespominal ani by ma to nenapadlo - x veci na zapade sa mi nepaci ale nikdy by som nevolil stranu ktora by spochybnila zapadne smerovanie.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Otazne je, ci existuje zapadne smerovanie bez toho aby sme boli 100% zapad.
Zlozita tema, otazne je, ci je vobec zapad 100% zapad..
Vsade su nejake sily, aj zapad chce zrusit ropu, ale zaroven je tam niekto, kto ju zrusit nechce, a ten niekto urcite nie je rusofil, len je asi znacne ak nie plne nalozeny v rope a vyhovuje mu to..


Skor by sa mi pacila jedna vec, ak by volby neboli kazde 4 roky, ale boli by priebezne, tj, ako akciovy trh, ak politik (s mojim hlasom) robi to co slubil, hlas mu drzim udeleny na neobmedzenu dobu, ak ma oklamal, tak mu hlas zoberiem s okamzitou platnostou (T+0).. Mame tu IT-dobu, nie je toto problem zbuchat, ak by niekto chcel.. Nie je predsa mozne, aby sialenec dostal hlas a potom mohol "vsetko" pocas 4 rokov..
Odoslané z počítača
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 2:26 pm

od A-Z som ani nemyslel ani nespominal ani by ma to nenapadlo - x veci na zapade sa mi nepaci ale nikdy by som nevolil stranu ktora by spochybnila zapadne smerovanie.
A čo je to to západné smerovanie ? Čo to presne u teba znamená ?
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

Truncus napísal: Pi 29 09, 2023 2:39 pm
Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 2:26 pm

od A-Z som ani nemyslel ani nespominal ani by ma to nenapadlo - x veci na zapade sa mi nepaci ale nikdy by som nevolil stranu ktora by spochybnila zapadne smerovanie.
A čo je to to západné smerovanie ? Čo to presne u teba znamená ?
Dodrziavanie zakladnych providiel spolkov do ktorych som vstupil, nepodrazanie partnerov na domacej scene populistikym kritizovanim ale debatou priamou tam kde sa ma, nevyberanie si z tych spolkov len hrozienka = eura ale hlavne ked ide do tuheho tak kryjem partnerom chrbat aj ked ma to daco stoji a velmi ani nesuhlasim ale uvedomujem si ze casom mozno budem ja potrebovat kryt chrbat a ked sa budem spravat ako debil tak sa tak budu spravat aj oni ku mne.. Alebo nech sa paci vystupit zo spolkov a hrat si vlastnu hru, p.s Uz som ti tu 2x odpovedal - viac sa mi nechce odpovedat ako v materskej skolke.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 10:53 pm
Dodrziavanie zakladnych providiel spolkov do ktorych som vstupil, nepodrazanie partnerov na domacej scene populistikym kritizovanim ale debatou priamou tam kde sa ma, nevyberanie si z tych spolkov len hrozienka = eura ale hlavne ked ide do tuheho tak kryjem partnerom chrbat aj ked ma to daco stoji a velmi ani nesuhlasim ale uvedomujem si ze casom mozno budem ja potrebovat kryt chrbat a ked sa budem spravat ako debil tak sa tak budu spravat aj oni ku mne.. Alebo nech sa paci vystupit zo spolkov a hrat si vlastnu hru,
Do EU vstupilo Slovensko na zaklade referenda.
Ohladom vstupu do NATO alebo ohladom zotrvania v NATO sa nikdy neodvazili dat referendum.
Do vojenskeho paktu Varsavska zmluva vstupilo Ceskoslovensko tiez bez referenda.
Franto napísal: So 30 09, 2023 12:00 am Ešte by som sa rád vyjadril k tomu, čo si napísal, že "Žiadna strata demokracie nehrozí".
Ak by si obcania SR demokraticky zvolili vladu, ktora by mala ustavnu vacsinu a rozhodla by, ze zmenime ustavu a vratime sa k absolutistickej monarchii - tak by to predsa nebola strata demokracie ale vykonavanie demokracie.

V demokracii to funguje tak, ze kto ma nadpolovicnu vacsinu, smie menit zakony a kto ma dvojtretinovu, smie menit aj ustavne zakony. A v state nic viac nez ustavny zakon nemas.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

A máme tu volebný deň :D

Pre mňa je západné smerovanie sloboda + demokracia.
Absolútnym základom sú slobodné voľby, v ktorých ľudia rozhodujú kto bude vládnuť.

V najvyššom zákone SR - Ústave je zakotvené , že Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát, ktorý sa neviaže na nijakú ideológiu ani náboženstvo. Zvrchovanosť, či suverenita štátu znamená, že štátna moc je nezávislá od akejkoľvek inej moci, tak vnútri štátu ako aj mimo neho.

Pre mňa budú tieto voľby nie o smerovaní, ale ako vždy o demokracii.

V 2010 som volil vládu, ktorá nahradila prvú Ficovú vládu. Žiaľ Sulík a Matovič vtedy odhlasovali jej pád.
Pre mňa nie je dôležité, čo sa stalo, ale čo nasledovalo: Smer vládol 4 roky sám + ďalšie 4 roky v koalícii.

O 10 rokov pozdejšie som znova volil tak, aby Smer bol navždy minulosťou.
Podarilo sa: vláda Matoviča, Sulíka, Kollára a Kisku mala ústavnú väčšinu. Mohla zmeniť všetko.
A mohla Smer navždy pochovať na smetisku politických dejín...

Tieto voľby sú pre mňa zúčtovanie. Nech rozhodnú ľudia. Budem rešpektovať každú vládu, ktorá vzíde z týchto volieb.

Ja osobne nemám koho voliť. Voči všetkým stranám mám výhrady. Som konzervatívny i liberálny - preferujem kresťanské hodnoty, tradičnú rodinu, národnú suverenitu, mier pred vojnou a nemám problém ani s právami LGBTI, registrovanými partnerstvami, ani s tým, aby mladí neboli trestaní za trávu, aby sa im rozumne pomohlo s antikoncepciou i potratmi (zavedenie piluliek ako v ČR). O odborných veciach nech rozhodujú odborníci - lekári a nie politici.
Moje rozhodnutie je, že nebudem voliť ani PS, ani Smer, ani Hlas, ani Matoviča, ani Sulíka, ani Kollára.

Rozhodol som sa pre KDH, keďže 10 rokov neboli v parlamente. Nech sa vyfarbia. Raz sme tu mali video nejakého liberálneho politológa a páčilo sa mi čo povedal: som konzervatívec i liberál, vždy podľa toho, čo treba viac brániť.. Ak zachádza liberalizmus do extrému - bránim konzervatívne hodnoty.
Keď prevláda konzervatizmus - som liberálny i progresívny.

Sledoval som takmer všetky predvolebné diskusie, som s KDH spokojný.
V patovej situácii, kedy by sa bez KDH nedala zostaviť vláda, nebudem im vyčítať ak pôjdu do vlády s hocikým.
Len nech zastupujú hodnoty, ktoré svojím voličom sľubujú.

Teším sa na výsledky volieb, budem rešpektovať ako rozhodnú ľudia. To je pre mňa demokracia.

Vox populi - Vox Dei. Vôľa ľudu - vôľa Božia.

ALL: skúsme si zatipovať, aký bude výsledok týchto volieb

Ja tipujem, že podobne ako v 2012 ľudia zúčtujú s vládou, ktorá ich zradila. Ďalšie 4 roky nám bude vládnuť SmeroHlas + SNS. Vrátime sa do roku 2016, akurát bez Bugára (toho už božie mlyny zomleli ). Som s tým už zmierený.
Takisto, nebudem sa čudovať, ked sa Sulík, Matovič, alebo Kollár nedostanú do parlamentu. Tipnem si, že prví dvaja. Hnev ľudu bude mocný...

Šťastné a veselé (voľby ) :beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: So 30 09, 2023 12:17 am Pre mňa je západné smerovanie sloboda + demokracia.
Absolútnym základom sú slobodné voľby, v ktorých ľudia rozhodujú kto bude vládnuť.

V najvyššom zákone SR - Ústave je zakotvené , že Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát, ktorý sa neviaže na nijakú ideológiu ani náboženstvo. Zvrchovanosť, či suverenita štátu znamená, že štátna moc je nezávislá od akejkoľvek inej moci, tak vnútri štátu ako aj mimo neho.
:D :D :D

Ak by statna moc bola nezavisla od akejkolvek inej moci ci uz vnutri statu alebo mimo neho - tak by sa predsa nehovorilo o zapadnom alebo vychodnom alebo juznom smerovani. :D
To "smerovanie" uz predsa vyjadruje zavislost, ktora velmoc ma byt hlavnym garantom nasej pseudozvrchovanosti a ohladom ktorej velmoci nam zalezi, ci uznava existenciu nasho statu.

Mas predsa priklady, kedy jedna velmoc uznava statut nejakeho uzemia uplne inak, ako ina. Priklady Kosovo, Krym, Taiwan...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Franto napísal: So 30 09, 2023 12:00 am Slovensko je prehnité až po kosť. Všetci sa navzájom kryjú, lebo majú za ušami. Ak tu na nejakú špinavosť niekto prišiel, bol to novinár. Preto by sme ich tu mali vnímať ako niekoho, kto tu aspoň ako tak dohliada na veci a ozve sa, keď niečo nie je v poriadku.
Plati to aj na novinarov z nie MSM prudu, napriklad tych "konspiracnych" ? :D
Odoslané z počítača
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 10:53 pm
Truncus napísal: Pi 29 09, 2023 2:39 pm
Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 2:26 pm

od A-Z som ani nemyslel ani nespominal ani by ma to nenapadlo - x veci na zapade sa mi nepaci ale nikdy by som nevolil stranu ktora by spochybnila zapadne smerovanie.
A čo je to to západné smerovanie ? Čo to presne u teba znamená ?
Dodrziavanie zakladnych providiel spolkov do ktorych som vstupil, nepodrazanie partnerov na domacej scene populistikym kritizovanim ale debatou priamou tam kde sa ma, nevyberanie si z tych spolkov len hrozienka = eura ale hlavne ked ide do tuheho tak kryjem partnerom chrbat aj ked ma to daco stoji a velmi ani nesuhlasim ale uvedomujem si ze casom mozno budem ja potrebovat kryt chrbat a ked sa budem spravat ako debil tak sa tak budu spravat aj oni ku mne.. Alebo nech sa paci vystupit zo spolkov a hrat si vlastnu hru, p.s Uz som ti tu 2x odpovedal - viac sa mi nechce odpovedat ako v materskej skolke.
To máš názor ako vystrihnutý z mainstream médií. Asi budeš ešte dosť mladý, keď v toto veríš.
Píšeš o dodržiavaní základných pravidiel spolkov.
Dodržiava EÚ - komisia to, čo hlásala pred vstupom Slovenska do nej ? Alebo miesto toho neustále odoberá štátne kompetencie SR a jej členov ? Odoberá kompetencie.
Netvrdilo NATO, že je len obranná aliancia ? Keď bombardovala Srbsko mala mandát OSN ? Nemala. Netvrdilo NATO ZSSR, že sa ani o krok nepriblíži ruským hraniciam ? Tvrdilo a oklamalo Rusko. Sú o tom písomné diplomatické záznamy..
Nevidím dovod adorovať spolky, ktoré nedodržiavajú pravidlá, ktoré hlásali, keď SR do nich vstupovala a ktoré neustále menia, ako im to vyhovuje a to nátlakom.
Diktát USA, NATO, EÚ nepokladám za západné smerovanie, ale ty áno. V tom je medzi nami rozdiel.
NATO je plne po kontrolou USA, EÚ komisia rovnako slúži USA, teda sa podriaďujeme diktátu USA, ktorá si z Európy urobila v posledných rokoch kolóniu, ktorej ani nedopraje lacné energie, čím ju ekonomicky zničí, ale to mnohí nevidia. To nie je férové jednanie a ani západné smerovanie, ktoré by som uznával.

Západné smerovanie je vytvorenie spoločnosti, kde sa dá dobre podnikať, bezpečne žiť, neohrozovať bezpečnosť ľudí, ekonomiku krajiny bezbrehou imigráciou islamských inžinierov, atomových vedcov a iného prínosu, ktoré z 80 % žije len na dávkach...nenanucovať choré ideológie luďom, nenútiť ľudí mať jediný správny mainstream názor a keď nie, tak postihy, vyhadzov z práce, nenútiť ľudí na neoverené "vakcíny" kompulzívnymi metódami a vydieraním. Nebrať ľuďom bezpečné energie na základe zeleného údelu, ktorý pomože len tým najbohatším a ostatných zomelie do biedy...Nenútiť ľudí, (v súčasnosti ideologicky formovať) aby žrali hmyz a iné sračky...(Sajfa už urobil pekné video so svojou dcérou...)

Západné smerovanie bolo niekedy po 1989, ale situácia sa už teraz zmenila.

Píšeš o vystúpení zo spolkov...To však také jednoduché nie je, keď si to USA neželá, tak nevystúpime...
Ja na rozdiel od teba to však vidím reálne a nerobím si ilúzie o demokracii u nás a ani západnom smerovaní. A nebudem ani adorovať a ani podriaďovať sa nezmyslom, fašizácií, pretože tak to robia tie spolky, ktorých pravidlá ty chceš 100 % dodržiavať, aby si nezradil západné smerovanie...
Inak si fakt nemysli, že keď sa niečo zomelie s Ruskom, že nám NATO bude tu v SR kryť chrbát. Budeme obetovaní presne tak ako po Mníchovskej zrade a to bez ohĺadu na to, že sme v NATO...
Krajiny bývalého východného boku Západ neberie ako Západ a ani ako rovnocenného člena EÚ. Stačí sa pozrieť, ako sa vyjadrovali papaláši EÚ o dvojitej kvalite potravín, že pre nás je to takto dobre, my to chceme a nebudú to riešiť a to je len jeden z problémov...

To, kde žijeme už dávno nie je tá ospevovaná demokracia, ako si ľudia mysleli v 1989.
Čakám, kedy luďom ako sme my zakážu podnikanie a zavrú nás do 15 minútových miest s nepodmieneným príjmom...
Žrádlo hmyz a GMO produkty...A každý rok vakcínka...To nie je zrovna západné smerovanie a perspektíva, ktorá by ma tešila...

Keď vtáčika lapajú pekne mu spievajú...

Ale týmto končím, politické témy ma aj tak nezaujímajú, ľudí ako si ty aj tak nič nepresvedčí, len keď na to doplatia sami a to už bude neskoro, to je moj názor...

Je to prakticky len strata času.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg8 napísal: So 30 09, 2023 9:46 am
Franto napísal: So 30 09, 2023 12:00 am Slovensko je prehnité až po kosť. Všetci sa navzájom kryjú, lebo majú za ušami. Ak tu na nejakú špinavosť niekto prišiel, bol to novinár. Preto by sme ich tu mali vnímať ako niekoho, kto tu aspoň ako tak dohliada na veci a ozve sa, keď niečo nie je v poriadku.
Plati to aj na novinarov z nie MSM prudu, napriklad tych "konspiracnych" ? :D
K tomu som presunul debatu do vlákna Nezávislé média
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

Truncus napísal: So 30 09, 2023 12:10 pm
Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 10:53 pm
Truncus napísal: Pi 29 09, 2023 2:39 pm
Glogol napísal: Pi 29 09, 2023 2:26 pm

od A-Z som ani nemyslel ani nespominal ani by ma to nenapadlo - x veci na zapade sa mi nepaci ale nikdy by som nevolil stranu ktora by spochybnila zapadne smerovanie.
A čo je to to západné smerovanie ? Čo to presne u teba znamená ?
Dodrziavanie zakladnych providiel spolkov do ktorych som vstupil, nepodrazanie partnerov na domacej scene populistikym kritizovanim ale debatou priamou tam kde sa ma, nevyberanie si z tych spolkov len hrozienka = eura ale hlavne ked ide do tuheho tak kryjem partnerom chrbat aj ked ma to daco stoji a velmi ani nesuhlasim ale uvedomujem si ze casom mozno budem ja potrebovat kryt chrbat a ked sa budem spravat ako debil tak sa tak budu spravat aj oni ku mne.. Alebo nech sa paci vystupit zo spolkov a hrat si vlastnu hru, p.s Uz som ti tu 2x odpovedal - viac sa mi nechce odpovedat ako v materskej skolke.
Je to prakticky len strata času.
Tak aspon v dacom sa zhodneme. Vzdy ked sa zapletiem do politickych debat ci tu ci inde - neskor na seba zanadavam - naco som sa to toho pustal. Odvolime kazdy svoje a ideme pracovat dalej. Nikto nam chlieb zadarmo neda,
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Franto napísal: So 30 09, 2023 12:00 am
Niečo mi asi ušlo, poprosím vysvetlenie ako to myslíš, ako sa chovám k Tebe?
Franto: len v krátkosti, zle si si to vyložil/pochopil, to nemal byť ofenzívny príspevok :) Zajtra vysvetlím, teraz žiaľ nemám čas písať viac.


Želám všetkým pokojný volebný večer. U nás odvolené. Uvidíme zajtra ako dopadneme :pivko:
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa miror »

Alebo najlepsia moznost: PS + Oľano + KDH + SaS
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

miror napísal: Ne 01 10, 2023 6:42 am Alebo najlepsia moznost: PS + Oľano + KDH + SaS
Miror budme realisti a modlime sa za SMER+HLAS+KDH. :)
Volby dopadli presne, ako som predpokladal. Az na male vynimky.
  • Pozitivna sprava je, ze do parlamentu sa nedostala ziadna fasisticka strana
  • Boris K. urcite nemal tiez jednu zo svojich najlepsich noci :)
  • Skoda takmer 3% demokratickych hlasov pre demokratov, ktore prepadli. Myslel som, ze budu mat menej
  • Ako najvacsie nebezpecenstvo vnimam SNS v potenciálnej budúcej vláde. Treba si pozriet ich poslancov - jedna nazorova katastrofa
  • Takmer 9% pre Matovica ma tiez prekvapilo. Ukazuje, ze velka cast volicov uprednostnuje show pred akymkolvek inym obsahom.
  • Vo volbach prepadlo "len" 17% hlasov, co je o 11% menej ako naposledy, co je tiez pozitivne.
  • Ucast na volbach sa tiez kontinualne zvysuje, co mozeme tiez hodnotit pozitivne
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

iosephus napísal: Št 21 09, 2023 7:09 pm Kto by to bol povedal, že z pragmatických investorov, sa stanú stávkari na fortune :mrgreen:

Príležitostne tam sú aj stávky mimo športu, väčšinou politické.
Tak mojich 300 EUR nastastie neprepadlo. Vcera vecer som nacal zadny naraznik na aute presne na tom mieste, kde som ho aj pred pol rokom o jednu slivku a oprava ma stala vtedy 150 EUR. Tak snad mi tieto volby pokryju aspon tieto drobne vydavky. Ked uz Matovic nedal 500 EUR za ucast.

No a tiez sa znovu ukazalo ake byvaju predvolebne prieskumy agentur medializovane v NATO masmediach skreslovane v prospech "progresivnych" stran. Aby sa volici takych stran mohli lepsie samoutvrdzovat v ich bubline.
Kratkodobo to mohlo mat ucinok a v 1-2 volbach mozno oklamali zopar volicov a zmanipulovali ich na vlastnu stranu, z dlhodobeho hladiska si ale strelili do kolena. Ludia uz prieskumom agentur neveria pripadne ich pokladaju za ucelovo skreslene prave proti stranam, ktore nie su nadsene z NATO zahranicnej politiky.

Dufam, ze niekto urobi prehladny graf porovnavajuci prieskumy jednotlivych agentur s realnymi vysledkami.
JanH napísal: Ne 01 10, 2023 6:54 am
  • Skoda takmer 3% demokratickych hlasov pre demokratov, ktore prepadli. Myslel som, ze budu mat menej
Po tom co Heger a Nad predviedli kym boli pri moci v ramci OLANO, myslim ze volici ich odmenili az prilis vysokym vysledkom. Ale za odcerpanie 3% hlasov im mozeme podakovat.
Konecne na smetisko dejin...
george1 napísal: Ne 01 10, 2023 5:20 am ak sa mýlim, v tom prípade by musela vzniknúť koalícia: PS+Hlas+KDH+SaS.
Obávam sa, že skôr platí vyššie opísaná koalícia Smer+Hlas+SNS

KDH sa v tom pripade v ociach katolickych volicov zdiskredituje este vyraznejsie, nez ich minulymi snahami o bytie vo vladnucich koaliciach aj za cenu pochybnych dohod. Jedine co sa totiz z biskupov listov pred volbami dalo zachytit bolo nepriame vystrihanie pred PS.
Americka ambasada ale iste bude motivovat k zoskupeniu bez Smer a SNS.

Pani vo vedeni EU aj NATO urcite neberu vysledky volieb na SK ako nieco, co by malo veci nejako pomenit. Skor to beru ako jeden
z presnejsich prieskumov verejnej mienky. No uz aj vysledky takeho "prieskumu verejnej mienky" budu musiet brat do uvahy...
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa miror »

jaroslav80 napísal: Ne 01 10, 2023 8:16 am Tak mojich 300 EUR nastastie neprepadlo. Vcera vecer som nacal zadny naraznik na aute presne na tom mieste, kde som ho aj pred pol rokom o jednu slivku a oprava ma stala vtedy 150 EUR. Tak snad mi tieto volby pokryju aspon tieto drobne vydavky. Ked uz Matovic nedal 500 EUR za ucast.
Ak sa to opakuje, skoda opravovat, skor tam nalepit nejaku peknu nalepku s tym, co je srdcu mile a pockat do dalsieho tukanca, napr. nejake ceresne alebo “brat za brata”.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa osamely chodec »

smeraci ziskali cez 40% hlasov vo volbach nieco cez styri roky po vrazde novinara Kuciaka . Vizitka prace Matovica + Sulika :(
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jogo »

osamely chodec napísal: Ne 01 10, 2023 9:08 am smeraci ziskali cez 40% hlasov vo volbach nieco cez styri roky po vrazde novinara Kuciaka . Vizitka prace Matovica + Sulika :(
+ Čaputovej+Nagya+Korčoka

Ľudia vyjadrili svoju vôľu a chcú podľa môjho názoru:
-nemiešať sa tak aktívne do vojny na Ukrajine
-znova odmietli gender ideologiu
-chcú viacej rozdávať a menej šetriť, čo sa nam dlhodobo vypomstí
Naposledy upravil/-a jogo v Ne 01 10, 2023 9:37 am, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

jogo napísal: Ne 01 10, 2023 9:28 am
osamely chodec napísal: Ne 01 10, 2023 9:08 am smeraci ziskali cez 40% hlasov vo volbach nieco cez styri roky po vrazde novinara Kuciaka . Vizitka prace Matovica + Sulika :(
+ Čaputovej+Nagya+Korčoka
Odklon od demokratických hodnôt smerom k Ruskej totalite v priamom prenose. Len aby si sa raz Jogo nezobudil do zlého sna, kedy len jeden názor bude ten správny a ostatne sa budú trestať väzením.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jogo »

JanH napísal: Ne 01 10, 2023 9:36 am
jogo napísal: Ne 01 10, 2023 9:28 am
osamely chodec napísal: Ne 01 10, 2023 9:08 am smeraci ziskali cez 40% hlasov vo volbach nieco cez styri roky po vrazde novinara Kuciaka . Vizitka prace Matovica + Sulika :(
+ Čaputovej+Nagya+Korčoka
Odklon od demokratických hodnôt smerom k Ruskej totalite v priamom prenose. Len aby si sa raz Jogo nezobudil do zlého sna, kedy len jeden názor bude ten správny a ostatne sa budú trestať väzením.
To už som tu zažíval posledné 4 roky, pretláčaný jednotný názor na covid, vojnu na Ukrajine a gender.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 53 times
Been thanked: 65 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa PredsaJa »

jogo napísal: Ne 01 10, 2023 9:28 am
osamely chodec napísal: Ne 01 10, 2023 9:08 am smeraci ziskali cez 40% hlasov vo volbach nieco cez styri roky po vrazde novinara Kuciaka . Vizitka prace Matovica + Sulika :(
+ Čaputovej+Nagya+Korčoka
Na prvé miesto si dajme v prvom rade slovenského voliča. On dáva do rúk moc a svojou voľbou oznamuje, k čomu inklinuje a kde sú jeho hodnoty.

Faktom je, že každý, pre koho nie sú slová ako právo, morálka, etika, demokracia či sloboda len cudzie slová bez významu, mal dnes smutné ráno.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Nishin »

Toto nie je o vysvedčení pre Matoviča a Sulíka. Toto je odraz súčasnej mentality Slovenska. Tak dlho sme zažívali kleptokraciu, populizmus, papalášstvo, až to berieme ako normálne a vybočujú tí, ktorí chcú slušné a moderné Slovensko.

Dobre to tu vystihol jaroslav80, hneď má potrebu pomenovávať médiá "NATO masmédiá, progresívne bubliny" a vidí spiknutie prieskumných agentúr.

Zabúda ...ale možno ho ani nikdy nepochopí... však podstatný fakt, že aj najlepšie prieskumné agentúry sú prikrátke na to, že ešte stále je tu prevažná väčšina slušných ľudí otrávených politikou, pre ktorých je HANBOU VEREJNE priznať, že sú pre nich menšie zlo zlodeji, populisti a nenávistná politika, ktorá im ale možno prinesie určité egoistické výhody pre ich región a sociálny status.

Táto veta Slovenskom rezonuje už 30 rokov. "XYZ si už nakradol dosť, prinesie ale aspoň poriadok."
gigant
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 7 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa gigant »

JanH napísal: Ne 01 10, 2023 9:36 am
Odklon od demokratických hodnôt smerom k Ruskej totalite v priamom prenose. Len aby si sa raz Jogo nezobudil do zlého sna, kedy len jeden názor bude ten správny a ostatne sa budú trestať väzením.
..toto napise niekto po 3,5 roku tejto vlady.. :mrgreen: ..(..ked boli odstavene alternativne media na cca pol roka lebo neinformovali v sulade so sudruhmi..)
..totalita sa pevne verim ze odklada (minimlane na 4 roky)..a mozno aj fico presiel aspon nejakou sebareflexiou.. :lol: :roll:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jogo »

Nishin napísal: Ne 01 10, 2023 9:45 am Toto nie je o vysvedčení pre Matoviča a Sulíka. Toto je odraz súčasnej mentality Slovenska. Tak dlho sme zažívali kleptokraciu, populizmus, papalášstvo, až to berieme ako normálne a vybočujú tí, ktorí chcú slušné a moderné Slovensko.
Ja poznám zopár ľudí, ktorí by neukradli ani ihlu a sú neúplatní, ale so svojimi zásadami by nepostavili ani garáž, lebo by viac riešili, či niekto niečo neukradol, či nevyhodili nejaký plast do prírody pri jeho stavbe, či sú splnené všetky možné aj nemožné normy, či majú všetký možné a nemožné povolenia, či sú dodržané všetky technologické postupy a potom príde zlodej a korupčník a postaví ten garáž za týždeň a ľudia sú spokojní.
Po tejto vláde mi už vláda Fica nebude pripadať až taká zlá a hlavne nebudem veriť všetkým tým rečiam o rozkrádaní, lebo táto vláda urobila oveľa väčšiu sekeru ako Fico, ale samozrejme ma alibi..lebo covid, lebo Ukrajina a čiastočne bude mať aj pravdu, podobne ako Fico v 2008 roku.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

miror napísal: Ne 01 10, 2023 9:07 am Ak sa to opakuje, skoda opravovat, skor tam nalepit nejaku peknu nalepku s tym, co je srdcu mile a pockat do dalsieho tukanca, napr. nejake ceresne alebo “brat za brata”.
Manzelka a deti mi navrhovali nalepit tam nejaku hrubu gumu, ako mavaju auticka v autodrome.
Alebo si davat vacsi pozor.

Nastastie sa to deje vzdy na mojich pozemkoch a do mojich statickych objektov. Ak by som to robil na parkoviskach do cudzich aut, tak sa nedoplatim.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 668
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

gigant napísal: Ne 01 10, 2023 9:49 am
JanH napísal: Ne 01 10, 2023 9:36 am
Odklon od demokratických hodnôt smerom k Ruskej totalite v priamom prenose. Len aby si sa raz Jogo nezobudil do zlého sna, kedy len jeden názor bude ten správny a ostatne sa budú trestať väzením.
..toto napise niekto po 3,5 roku tejto vlady.. :mrgreen: ..(..ked boli odstavene alternativne media na cca pol roka lebo neinformovali v sulade so sudruhmi..)
..totalita sa pevne verim ze odklada (minimlane na 4 roky)..a mozno aj fico presiel aspon nejakou sebareflexiou.. :lol: :roll:
Suhlasim , ale ono mozno polka ludi tu na tomto fore o tom ani nevie ze odstavili bez akehokolvek vysvetlenia hlavne spravy , hlavny dennik , infovojnu a ja neviem este koho a ked sa tie vacsie medium ako hlavne spravy spytali ze aky je na to dovod nedostali vysvetlenie lebo je to vraj tajne , tak zrusis medium a nepovies preco to je take demokraticke 😁
Toto iste caka Twiter ci X ci jak sa teraz volaju EU cenzura och odstavi v mene dobra a ministerstva pravdy , ludia su vsak ako male dieta co im zakazes to este viac chcu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nishin napísal: Ne 01 10, 2023 9:45 am Zabúda ...ale možno ho ani nikdy nepochopí... však podstatný fakt, že aj najlepšie prieskumné agentúry sú prikrátke na to, že ešte stále je tu prevažná väčšina slušných ľudí otrávených politikou, pre ktorých je HANBOU VEREJNE priznať, že sú pre nich menšie zlo zlodeji, populisti a nenávistná politika, ktorá im ale možno prinesie určité egoistické výhody pre ich región a sociálny status.
Ja predsa uz X rokov prehlasujem, ze mensim zlom su dohadzovaci kseftov miestnym "spriaznenym ludom", nez dohadzovaci podobne velkych kseftov "spriaznenym americkym korporaciam". Plus ked este zaratam, ze ti druhy nas tahaju do obchodneho embarga s Cinou a s Ruskom a do proaktivneho financovania vojny na Ukrajine. Len preto, ze im vyhovuje, aby sa z EU stalo odbytisko a deindustrializovana kolonia pre USA, kedze zvysok sveta, s vynimkou EU, Japonska, Australie, Kanady, Juznej Korei, bude postupne USA pravdepodobne ignorovat (ani cihlu im nepredaju a podobne vyrobky a za polovicnu cenu si nakupia z Ciny)...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

JanH napísal: Ne 01 10, 2023 9:36 am
jogo napísal: Ne 01 10, 2023 9:28 am
osamely chodec napísal: Ne 01 10, 2023 9:08 am smeraci ziskali cez 40% hlasov vo volbach nieco cez styri roky po vrazde novinara Kuciaka . Vizitka prace Matovica + Sulika :(
+ Čaputovej+Nagya+Korčoka
Odklon od demokratických hodnôt smerom k Ruskej totalite v priamom prenose. Len aby si sa raz Jogo nezobudil do zlého sna, kedy len jeden názor bude ten správny a ostatne sa budú trestať väzením.
Hm, opisujes minulost tj posledne 3-4 roky ? :)
Odoslané z počítača
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

iceberg8 napísal: Ne 01 10, 2023 1:42 pm
JanH napísal: Ne 01 10, 2023 9:36 am
jogo napísal: Ne 01 10, 2023 9:28 am
osamely chodec napísal: Ne 01 10, 2023 9:08 am smeraci ziskali cez 40% hlasov vo volbach nieco cez styri roky po vrazde novinara Kuciaka . Vizitka prace Matovica + Sulika :(
+ Čaputovej+Nagya+Korčoka
Odklon od demokratických hodnôt smerom k Ruskej totalite v priamom prenose. Len aby si sa raz Jogo nezobudil do zlého sna, kedy len jeden názor bude ten správny a ostatne sa budú trestať väzením.
Hm, opisujes minulost tj posledne 3-4 roky ? :)
Respektujem aj tento nazor a samozrejme vysledky volieb a zaroven drzim palce vsetkym Slovakom, ktori sa rozhodli ako sa rozhodli, aby to pre nich skoncilo pozitivne a nech sa tesia co najdlhsie. Cas ukaze, kto mal pravdu. :na_zdravie:

Ekonomicky silne regiony ako Bratislava a Kosice boli jedinou anomaliou v systeme. Je to logicke. Silne regiony boli vzdy solidarne s tymi slabsimi, preto potrebuju silnu ekonomiku, a preto volili ekonomicky zodpovedne strany. Bohuzial ekonomicky silnych regionov mame zalostne malo, preto v mnohym regionoch vyhrala "nastrcena ruka".

Ale Slovensko nie je len Bratislava ako uz zludovelo. Tak isto ako zludovelo, ze na vychode nic nie je alebo, ze slovakom sa vladne dobre lebo ich prednostou je schopnost vyzit z 280 eur.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2845
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Rokosák »

Podla NY Times (redaktora sediacim vo Varsave) ludia volili penazenkou. Co nenapisali je, ze 70% obyvatelstva volilo. V USA je to maximum 66% z registrovanych volicov. Ano, aby ste mohli volit sa musite najskor registrovat. Mnohi sa neregistruju.

NYT spominalo zvysovanie cien energii a potravin a celkovu nespokojnost obyvatelstva. Podla toho ludia aj volili.

Podla mna nebudu velke rozdiely vo vladnuti, bez ohladu kto zostavi vladu. Zahranicna politika orientovana na NATO a EU bude pkracovat. Co sa tyka Ukrajiny, vcera o polnoci prezident Biden podpisal zakon o pokracovani financovania rozpoctu USA na dalsich 45 dni. Okrem roznych inych podmienok - ziadne peniaze na pomoc Ukrajine. Tiez ide o zaujmy penazenky.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jogo »

Franto, sa ti dívím, že ešte vydržíš žiť medzi nami Slovákmi, keď sme takí, ako nás opisuješ. Veď dvere do ktoréhohokoľvek štátu EU máš otvorené...tak hor sa tam a netráp sa tu s nami...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Franto napísal: Ne 01 10, 2023 3:04 pm
jaroslav80 napísal: Ne 01 10, 2023 12:09 pm
Nishin napísal: Ne 01 10, 2023 9:45 am Zabúda ...ale možno ho ani nikdy nepochopí... však podstatný fakt, že aj najlepšie prieskumné agentúry sú prikrátke na to, že ešte stále je tu prevažná väčšina slušných ľudí otrávených politikou, pre ktorých je HANBOU VEREJNE priznať, že sú pre nich menšie zlo zlodeji, populisti a nenávistná politika, ktorá im ale možno prinesie určité egoistické výhody pre ich región a sociálny status.
Ja predsa uz X rokov prehlasujem, ze mensim zlom su dohadzovaci kseftov miestnym "spriaznenym ludom", nez dohadzovaci podobne velkych kseftov "spriaznenym americkym korporaciam".
Skôr to vidím tak, že Slovák radšej toleruje miestneho podvodníka/zlodeja ako zahraničnú spoločnosť, ktorá sa previnila jedine tým, že prosperuje na území SR.

To je jedno, či tu obchoduje alebo poskytuje služby. A je jedno aj to, že svoju činnosť vykonáva poctivo a jej klienti sú spokojní.

Slovák to vníma tak, že nás vykorisťuje a zarába na nás.

Vôbec mu nevadí, keď domáci politik alebo nejaký Bašternák na hulváta kradne ľuďom zo spoločnej kasy. Dokonca nad tým mávne rukami a s huncútskym úsmevom dodá, že bol šikovný, len využil šancu a že on by bol tiež rád keby sa mu naskytla taká možnosť. Kľudne to nazve slovom "kšeft".

Dokonca to dospelo do stavu, že v ľuďoch vzbudí závisť a nenávisť, aj keď ten poctivý úspech a bohatstvo dosiahne slov. podnikateľ.
Obdiv a rešpekt vyvolá miestny mafián typu Kočner, ktorého vnímajú ako chytráka, čo sa vie obracať.

O ktorej zahranicnej spolocnosti si piseme?
Odoslané z počítača
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

Až sa z tohto fóra stane fórum mimovládkarov, tak tých pár zarábajúcich traderov zmizne. Nemá zmysel strácať čas hádzaním hrachu o stenu.
Vigrem
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ne 02 01, 2022 4:07 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Vigrem »

Franto napísal: Ne 01 10, 2023 5:25 pm Trvám na tom, že žijeme v najlepších časoch, čo sa týka celej histórie. V dnešných časoch si môže každý robiť čo len chce. Nikto Ti neodopiera vziať svoj osud do vlastných rúk.
Podpisujem. Franto, musim povedat, ze obdivujem trpezlivost, ako sa stale snazis argumentovat a diskutovat. Ja som to vzdal asi po vynalozeni 5% usilia, ktore do toho davas ty a velmi ma prekvapilo, kolko ludi na tomto fore ma ak uz nie vyslovene pro ruske, tak aspon to take "sede" a cynicke videnie sveta, ze vsetci su vlastne rovnako zli. A aj ti "sedi" svoju sedost zakladaju na konspiraciach a veciam na urovni "boj proti genderu". Uprimne sa priznam, ze tomu nerozumiem.

To, co robis ty, je zrejme potrebne robit pre spolocnost, aby sa nejako posuvala dopredu, ale ako vidno (nielen) v tomto vlakne, je na to potrebne extremne vela energie. Drzim palce.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 59 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Fund »

...BEZ KOMENTARA ! :dislike:
https://www.youtube.com/watch?v=pqSMueP7oTY
...pekne si zaspievajte a kto by nevedel ako sa to robi,dajte to na 3:54 min.
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 33 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

Fund napísal: Ne 01 10, 2023 6:55 pm ...BEZ KOMENTARA ! :dislike:
https://www.youtube.com/watch?v=pqSMueP7oTY
...pekne si zaspievajte a kto by nevedel ako sa to robi,dajte to na 3:54 min.
miliardy cakaju a su tam pre nich, taka euforia podnieti spravanie bez falose....
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Truncus »

Franto napísal: Ne 01 10, 2023 5:25 pm
Trvám na tom, že žijeme v najlepších časoch, čo sa týka celej histórie. V dnešných časoch si môže každý robiť čo len chce. Nikto Ti neodopiera vziať svoj osud do vlastných rúk. Ak si myslíš opak, napíš, kto a ako Ťa núti podporovať jednu pravdu?


Pre zamestnanca hrozba straty práce a biĺag, ktorý sa s ním potiahne do budúcnosti...

https://www.cas.sk/clanok/2789983/moder ... ncu-v-ta3/

Moderátorka Žitná vyhodená z práce za rozhovor s popredným ekonómom USA. Sachsom.


Nemal ten povinne správny názor a ona si dovolila moderovať taký rozhovor...
V Čechách vyhodili z práce jednu učiteľku, pretože nemala správny názor na situáciu na Ukrajine a žiaci ju udali...

Netreba tu hrať komédiu, že je nás všetko v poriadku a sloboda slova. Až ťa vyhodia z práce za nesprávny názor, tak sloboda slova nie je...
Naposledy upravil/-a Truncus v Ne 01 10, 2023 7:12 pm, upravené celkom 1 krát.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ešte to nie je také zlé. Bývalá ,,drahá nevesta" je už bezcenná neviestka (2,21%), nedostala sa Republika a Pelle môže ísť s PS, SaS a KDH a nebude k tomu treba ani Olajno a šmejdi. Ak má Pelle rozum, urobí to takto, lebo Fico ho zničí, ak pôjde s ním, v ďalších voľbách by sa nedostal ani do parlamentu.

PS: tiež ma veľmi potešilo, že Demokrati nemali ani 3%, teda nedostanú žiadne prachy za voľby (Sme rodina detto). To bude nápor na úradoch práce. :D Môžu ísť zase vyplakávať pred kostoly (tam kde aj patria).
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Martin7 napísal: Ne 01 10, 2023 7:12 pm Ešte to nie je také zlé. Bývalá ,,drahá nevesta" je už bezcenná neviestka (2,21%)...
Martin: ako / koho si myslel tú bezcennú neviestku 2,21%. Nepochopil som len, dík :)

Jáj sorry, dlho mi dochádzalo, zrejme Kollára asi...
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"