Príjem zo spoločnosti ktorá sponzoruje traderov

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Patrikkasina
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 08 09, 2023 4:17 pm

Príjem zo spoločnosti ktorá sponzoruje traderov

Príspevok od používateľa Patrikkasina »

Dobrý deň,
V blízkej dobe si budem zakladať živnosť ,(som študentom VŠ) pretože som v spoločnosti TOPSTEP ktorá sídli v USA získal možnosť obchodovať na burze s účtom ktorý som získal po splnení ich požiadaviek (mesačnou platbou za účet s ktoreho som po splnení podmienok opravnený robiť výber penazí .
Jedná sa o to že tento účet nie je živím účtom na burze ale tým že som im preukázal že som profitujúci obchodník, tak od nich budem dostávať po určitý čas nejaký zisk ktorý na tom účte naakumulujem.
Moja otázka je, ako potom v daňovom priznaní priznať tieto zisky , keď je to len zatiaľ vyplatenie od danej firmy a nie reálny obchod na burze s vlastným kapitálom.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2844
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: Príjem zo spoločnosti ktorá sponzoruje traderov

Príspevok od používateľa Rokosák »

O zisky sa zatial nemusis starat. Prinajlepsom budes mat prijem, ktory treba zdanit.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Príjem zo spoločnosti ktorá sponzoruje traderov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Patrikkasina napísal: Pi 08 09, 2023 4:20 pm Jedná sa o to že tento účet nie je živím účtom na burze ale tým že som im preukázal že som profitujúci obchodník, tak od nich budem dostávať po určitý čas nejaký zisk ktorý na tom účte naakumulujem.
Moja otázka je, ako potom v daňovom priznaní priznať tieto zisky , keď je to len zatiaľ vyplatenie od danej firmy a nie reálny obchod na burze s vlastným kapitálom.
Škoda, že neviem nájsť príspevok a článok o tomto type proprietary tradingu.
V kocke, čo som zistil v minulosti: také podmienky, že neprežije nikto. Ale oni zarábajú vždy. Nie zo ziskov, ale z peňazí trejderov :lol:

V minulosti to robili LIVE...normálne v NewYorku si prišiel ako na Wall Street..videl si obchodníkov a začal si z nimi, aby sa s teba stal profík.
Podmienka bola, že treba zaplatiť školenie a splnit podobné limity ako dáva TOPSTEP. A platiť mesačne za platformu...samozrejme.
Niečo možno spočiatku zarobíš...potom prerobiš, ale v súhrne im odovzdáš peniaze ty, nie oni tebe.

netreba ti žiadnu živnosť, nemaj velké oči. Prinajlepšom ako sa ti podarí ziskový rok, zdaníš to normálne ako zárobok popri štúdiu.
Zdaňuje sa príjem za kalendárny rok. Takže ked teraz niečo zarobíš, s velkou pravdepodobnosťou to nedotiahneš v zisku do konca roka.

Topstep, pokial čítam sú FOREX cez futures...alebo čo trejdíš?
Prečo si myslíš, že nemajú živý účet? Podľa mňa majú, len ťa na neho pustia cez podúčet, ktorý má nastavený stop loss.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Príjem zo spoločnosti ktorá sponzoruje traderov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Už som zistil, že Forex zrušili a že sa trejdia iba futures (eminy, comodity )

Dám krk na to, že Forex in narobil patálie. Je ťažko prežiť na forexe. Môžu fundovať ,,profíka,, ktorému sa darí mesiace a potom im buchne stratu.
Forex na páku je ťažko aj zastopkovať (riziko gapu je vždy )

To len ten prvý účet je simulačný. Na ňom oddelia zrno od pliev. Prejde 25% adeptov.
Až tým dajú podúčet na svojom živom účte.

Miera úspešnosti kandidátov v hodnotiacom programe Trading Combine® bola v období od 1. januára 2023 do 1. júla 2023 25,51 %. Toto percento je založené na používateľoch, ktorí vstúpili do programu Trading Combine a dosiahli úroveň Funded Level™ počas tohto obdobia. Program Trading Combine je realistickou simuláciou obchodovania v skutočných trhových podmienkach a je ťažké ho absolvovať aj pre skúsených obchodníkov. Trading Combine sa neodporúča pre jednotlivcov s minimálnymi skúsenosťami s obchodovaním.

Proces financovania spoločnosti Topstep pozostáva z troch krokov. V prvom kroku sa meria ziskovosť obchodníka, zatiaľ čo v druhom kroku sa hodnotí riadenie rizík obchodníka. Po absolvovaní týchto dvoch krokov získa obchodník "financovaný účet", na ktorom môže obchodovať s futuritami s podporou vlastného kapitálu spoločnosti Topstep.

Pri tom fundingu, ked ťa pustia na živý účet nám skús napísať podmienky. V minulosti museli trejderi dať zábezpeku ( napr. 10% kapitálu ) a platiť vysoké poplatky za mesačné využívanie platformy a dáta. Za prísnych podmienok a pri vysokých mesačných nákladoch potom trejdili, až kým nebuchli a neprišli o zábezpeku. Potom si zohnali peniaze, alebo prikúpili školenie a pokračovali...až kým zruinovaní neprišli na to, že na futures bohatne približne 1 zo 100 ( zo 100 tých čo prejdú sitom ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"