MyTu (nova banka?)

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

MyTu (nova banka?)

Príspevok od používateľa rmaly »

Dnes na mna vyskocila reklama na FB... som v soku sam zo seba, ze som to nejak nezachytil skor - ani som netusil, ze taketo nieco existuje... :) :)
Mate s tym uz niekto skusenosti co je to zac?
https://mytu.co/sk

akoze nevyzera to na nejaky odrb, ale "vyrusuju" ma tam nejake veci ako napriklad - nespominaju, ze su banka, ale "Sme plne licencovaná inštitúcia elektronických peňazí (Electronic Money Institution – EMI)"
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: MyTu (nova banka?)

Príspevok od používateľa aviceN »

"myTU je inštitúcia elektronických peňazí (IEP) registrovaná v Európskej únii a sídliaca v Litve – fintech centre Európy."

"Spoločnosť konajúca v mene UAB Travel Union je registrovaná v Litve a je inštitúciou elektronických peňazí s licenciou od Litovskej banky. Číslo licencie LB001966."

V NBS záznam nemajú.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 77 times

Re: MyTu (nova banka?)

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Fungujú ako Wise. Ten tiež nie je banka
Mesačný poplatok je síce 0,ale účtujú si nejaký servisný poplatok za kartu 1evri/mesačne. A v prípade neautorizovanej transakcie kartou žiadosť o jej zrušenie 20evri.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"