Quantamental Global Equity

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Quantamental Global Equity

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Zdravím Vás,

stretol som sa s FKI fondom na Českom a Slovenskom trhu, zastrešeným v Luxembursku (bezpečná krajina pre fondové spoločnosti a všeobecne investície). S typom FKI fondu (do čoho investuje som sa ešte nestretol v praxi...). Má kvalitný Track record od r. 2015.

Hlavne ma zaujal Covid rok 2020 aký slušný výnos pre Investorov dokázal Board fondu vygenerovať... .

SK Portfolio Manažér
https://www.linkedin.com/in/viktor-mikus-8395544b/

Adresa:
Quantamental Global Equity SLP

51 rue du Soleil, L-2544, Luxembourg

Business Register: B275575


Výkonnosť fondu: strana 9, 10, 11

Portfólio fondu: strana 12, 13, 14, 15

Tým Management: strana 16

Min. investícia: 40.000 EUR, USD / 1 mil. CZK

Vstup: do 3%

Výstup: 0%

Investičný horizont / doporučený: 3 roky až viac

Likvidita / výbery z fondu: do 30 dní od podania výberu


Quantametal zvažujem do portfólia pre VIP / kval. investorov... . Píšte svoje názory. Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Quantamental Global Equity

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Všetko vyzerá pekne, len ich neviem preveriť. Nevieš tu dať ich stránku, alebo presný názov a identifikáciu tých fondov?
To čo si dal je málo... je to len prezentácia a Profil na LinkedIne..
Ten Mikuš je pánsky model.
Robí mentoring v oblasti investovania a štúdia v zahraničí na Growni, aj na LinkedIne to má od 2020 (mentoring program pre mladých študentov a imigrantov ) a za tým máš, že je riaditeľ vo firme Quantinnova od decembra 2022. To mi nejak nejde dokopy z prácou portfolio manažéra a trejdera.

Ja som preveril tú firmu Quantinnova, podľa tej adresy a bola registrovaná na LEI len pred mesiacom...presne 17.10.2023.
Tá LEI registrácia sa vyžaduje od brokerov...takže Quantinnova v investičnom biznise môže pôsobiť len od minulého mesiaca.

Performance vyzerá super... hneď by som ich zaradil do hitparády...ale zatiaľ sú to len obrázky v power point prezentácii, ktoré vie vyrobiť hocikto.

Tri veci potrebujem.

1. Mať na 100% preverené, že fond existuje,
2. že má taký track record ako je v prezentácii
..že Small cap fond začiatok v 2015 +62% a potom v 2016 +35%...a že globálny fond skončil 2018 v +44% (ked všetko rachlo a ETF SVET skončil -9%)

Pre mňa sú názvy tých fondov podozrivé, lebo sa skladajú len zo slov, ktoré neidentifikujú nič ...keď vediem nejaký fond, tak chcem aby v názve niesol meno investičnej firmy, alebo moje meno...

QUANTAMENTAL = investičná stratégia hedžových fondov, ktorá zahrňuje ľudských obchodníkov využívajúcich umelú inteligenciu a strojové učenie na zvýšenie výkonnosti fondu. Čiže bežný výraz pre fundamentálny stockpicking v spojení s quant tradingom.

SMALL-MID CAP označuje menšie a stredné akcie , bežne používaný výraz na určenie strategie fondu
Global Sustainable Equity - to isté...plno fondov to má v názve

Proste velmi zvláštne, aby sa tie fondy volali tak....nikde o nich neviem nájsť zmienku.
Quantamental Global Equity SLP ...to SLP je Special Limited Partnership...to mi pripadá akoby sa malý advisor-správca mohol začleniť do nejakej legálnej investorskej fondovej entity a pôsobiť ako podfond..

Jarty: mne toto všetko zaťiaľ pripadá dosť nedôveryhodné.
Tretia moja podmienka je, že potrebujem vedieť performance fondu na konci každého kvartála.
A to musí byť z verejne prístupného zdroja, alebo z dôveryhodnej databázy...proste ja sa neviem nikde dopracovať k informáciám o tých fondoch.

Ked sa dostanem k dôveryhodnejším informáciám než si dal, tak moje pochybnosti tu vymažem a tie fondy zaradím do Hitparády.
Bolo by mi cťou, lebo stratégia fundamentálneho stockpickingu a následne tradingu/časovania/špekulácii je moderný investing, ktorý robí napr. i Blackrock...dnes asi najlepšia cesta ako vytĺcť z trhov peniaze . Je to taká kombinácia Buffetta a Simonsa...
Proste keby naša verejnosť mohla investovať do takých FKI, to by bolo super ... Som zvedavý, čo sa z toho vykľuje..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2844
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: Quantamental Global Equity

Príspevok od používateľa Rokosák »

Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Quantamental Global Equity

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ahoj Juggler,

veľmi dobré argumenty. Tu je bližšie info - viď link.

Rokosák sa pomýlil, to sú 2 rôzne fondy - obrázok v prílohe.

https://lei-luxembourg.lu/informations- ... al-equity/
Prílohy
image.png
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2844
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: Quantamental Global Equity

Príspevok od používateľa Rokosák »

anglais s'il vous plaît
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Quantamental Global Equity

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nevadí, že Roko dal iný. Pri tom fonde čo dal Rokosák sa dalo skontrolovať, že je vedený americkou BTG PACTUAL ASSET MANAGEMENT US, LLC , že má ISIN, info z Bloombergu, proste skutočný investičný fond , dokonca SICAV - teda subjekt kolektívneho investovania pod dohľadom luxemburského úradu pre dohľad (CSSF).

Naproti tomu Quantamental Global Equity sa len tvári ako fond. Nie je pod žiadnym dohľadom, je len registrovaná v CSSF, nepotrebuje audity, funguje podobne ako eseročka. Ak by som to mal prirovnať k niečomu, čo poznáme, tak v ČR sú to ,,společnosti, které provádějí správu majetku srovnatelnou s obhospodařováním podle § 15 (dále také „správci podle § 15“) odst. 1 zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech (dále také „ZISIF“), nepodléhají dohledu České národní banky,, Opisoval som to TU

Preberme si fakty.

V tej prezentácii sami upozorňujú že:

Fond sa riadi luxemburským právom a je registrovaný v CSSF.
Investor by si mal pred upísaním pozorne prečítať zmluvu o komanditnej spoločnosti.
Spoločnosť Quantinnova Sàrl (generálny partner alebo GP) preberá zodpovednosť za správcu AIF Quantamental Global Equity (špeciálna komanditná spoločnosť alebo LP).
GP neposkytuje žiadne záruky za budúce výnosy zo svojho fondu.
Generálny partner nenesie zodpovednosť ani za tieto informácie, ani za rozhodnutia, ktoré môže na základe týchto informácií prijať akákoľvek osoba.
Príjemcovia by mali vykonať vlastný prieskum a analýzu špeciálnej komanditnej spoločnosti a informácií obsiahnutých v tomto dokumente a odporúča sa, aby si sami vyhľadali odborné poradenstvo o právnych, finančných, daňových a iných dôsledkoch investovania do špeciálnej komanditnej spoločnosti.

Pripomeňme si, že generálny partner je Quantinnova, registrovaná na LEI len pred mesiacom...presne 17.10.2023.
To je vlastne ako naša eseročka...Société à responsabilité limitée (English: society of/with limited responsibility)

A teraz môj vlastný prieskum ako radí pán Mikuš v letáku:


Špeciálna komanditná spoločnosť (SCSp) je relatívne nový subjekt. Funguje podobne ako komanditná spoločnosť.
SCSp, ktorá bola inšpirovaná komanditnou spoločnosťou a v Luxembursku zatiaľ nie je rozšírená, slúži ako ďalší investičný nástroj vhodný pre investičné fondy.

SCSp je obchodná spoločnosť. Hlavným rozdielom medzi SCSp a SCS je, že SCSp nemá právnu subjektivitu.

moja poznámka: to je OK. Fondy nemajú právnu subjektivitu...čiže luxemburské právo vytvorilo také niečo ako „správci podle § 15“ v ČR.

Koho sa to týka
Na založenie SCSp sú vždy potrební minimálne 2 spoločníci, pričom minimálne jeden je komplementár a jeden komanditista.
Komplementár môže byť zároveň komanditistom, ak nie je v spoločenskej zmluve SCSp stanovené inak.

Spoločníkom môže byť aj právnická osoba.
SCSp nemá právnu subjektivitu oddelenú od právnej subjektivity svojich partnerov.

Predpoklady
Každá osoba, ktorá chce založiť spoločnosť na podnikanie v Luxembursku, musí mať povolenia/schválenia potrebné na vykonávanie činnosti.
Pred založením SCSp musíte zabezpečiť, aby komplementári boli oprávnení podnikať ako obchodníci. Táto požiadavka sa nevzťahuje na komanditistov.

KAPITÁL
V SCSp sa kapitál skladá z vlastníckych podielov. Minimálny požadovaný kapitál nie je stanovený.
Valné zhromaždenie každoročne schvaľuje ročnú účtovnú závierku.


Valné zhromaždenia zvoláva konateľ alebo na podnet spoločníkov, ktorí predstavujú viac ako polovicu vlastníckych podielov.
Rozhodnutia na valných zhromaždeniach sa platne prijímajú väčšinou hlasov.

Valné zhromaždenie môže byť nahradené písomnou konzultáciou, na ktorej každý spoločník dostane znenie rozhodnutí, ktoré sa majú prijať.
V takom prípade sa hlasuje písomne. Informácie, ktoré sa musia partnerom poskytnúť, sa obmedzujú na informácie uvedené v partnerskej zmluve.


KAŽDODENNÉ RIADENIE SCSP

SCSp riadi jeden alebo viacerí manažéri, ktorí môžu, ale nemusia byť komplementármi.
Manažér (manažéri) je (sú) menovaný (menovaní) v súlade s pravidlami stanovenými v partnerskej zmluve.

Ak spoločenská zmluva nehovorí o vymenovaní manažérov, môžu spoločnosť zaväzovať všetci komplementári.

Manažér nesmie byť obchodníkom.
Manažér zastupuje spoločnosť vo vzťahu k tretím osobám, ako aj na všetkých súdoch ako žalobca alebo žalovaný.

ZODPOVEDNOSŤ
Komplementári ručia za záväzky spoločnosti spoločne a nerozdielne.

Komanditisti ručia len v obmedzenom rozsahu, ktorý je určený ich vlastníckymi podielmi, ktoré môžu, ale nemusia byť zastúpené listinami, ako je stanovené v spoločenskej zmluve. Za žiadnych okolností nesmú vykonávať žiadne úkony riadenia vo vzťahu k tretej strane ani sa pravidelne zúčastňovať na úkonoch riadenia vo vzťahu k tretím stranám. Ak by tak urobili, stratia výhodu svojho obmedzeného ručenia.


Toto obmedzenie však nemá vplyv na úkony súvisiace s výkonom ich práv ako komanditistov.
Konatelia, ktorí nie sú komplementármi, sú zástupcami a zodpovedajú za svoje pochybenia len pri výkone mandátu, ktorý im bol zverený.
Môžu platne zaväzovať SCSp.

Obmedzenia právomocí manažéra nie sú záväzné pre tretie osoby, a to ani v prípade, že sú zverejnené.
Napriek tomu je možné prostredníctvom spoločenskej zmluvy poveriť jedného alebo viacerých konateľov zodpovednosťou za zastupovanie spoločnosti, a to buď samostatne, alebo spoločne, pri úkonoch alebo na súde. Toto ustanovenie je potom záväzné pre tretie strany, pričom podlieha zverejneniu v RCS.

SCSp je viazaná úkonmi, ktoré vykonal konateľ, aj keď prekračujú účel spoločnosti, pokiaľ SCSp nepreukáže, že tretia osoba, ktorej sa tieto úkony týkajú, vedela alebo vzhľadom na okolnosti nemohla nevedieť, že tieto úkony prekračujú účel spoločnosti (samotné zverejnenie spoločenskej zmluvy nie je dostatočným dôkazom).


ZÁVÄZKY

Vedenie registra
SCSp musí viesť register, ktorý obsahuje:

úplnú, overenú a aktuálnu kópiu spoločenskej zmluvy spoločnosti;
zoznam všetkých spoločníkov, ktorí musia byť jasne identifikovaní;
údaje o vlastníckych podieloch jednotlivých spoločníkov;
odkazy na všetky prevody vlastníckych podielov.
Do tohto registra môže teoreticky nahliadnuť každý spoločník.

Požadované informácie týkajúce sa majetku SCP alebo iných náležitostí súvisiacich s jej združeným majetkom sa uvádzajú v mene SCSp.

Dohľad nad SCSp

Zákon nevyžaduje žiadny dohľad zo strany interných audítorov.


Audit účtovnej závierky schváleným štatutárnym audítorom sa vyžaduje len v prípade SCSp:

v ktorých sú komanditistami SA (akciové spoločnosti), SARL (spoločnosti s ručením obmedzeným), SCA (komanditné spoločnosti) alebo spoločnosti v akejkoľvek inej porovnateľnej právnej forme; alebo ak sú v deň zostavenia súvahy po dvoch po sebe nasledujúcich finančných rokoch činnosti prekročené dve z nasledujúcich troch kritérií:
celková bilančná suma: 4,4 milióna EUR;
čistý obrat: 4 mil: EUR;
priemerný počet zamestnancov na plný úväzok: 50.
Právne publikácie
Spoločnosť musí požiadať o registráciu v RCS prostredníctvom luxemburských obchodných registrov.


Formality spojené s registráciou spoločnosti v RCS si vyžadujú zverejnenie nasledujúcich informácií o spoločnosti:

presné mená spoločných partnerov;
názov spoločnosti alebo obchodné meno;
účel spoločnosti;
sídlo spoločnosti;
mená konateľov a ich podpisové právo;
trvanie spoločnosti.
Nie je potrebné uvádzať menný zoznam komanditistov.

Okrem toho musí SCSp predložiť RCS nasledujúce informácie:


následné zmeny zakladateľskej listiny;
informácie o vymenovaní manažérov, prevodoch manažérskych povinností a prípadne o ich úmrtí;
výpis z likvidačnej listiny, v ktorej sú uvedené podmienky likvidácie a právomoci likvidátorov;
niektoré právne rozhodnutia;
prípadne informácie o zrušení spoločnosti.

ÚČTOVNÉ ASPEKTY
SCSp musí viesť účtovníctvo, ktoré zodpovedá povahe a rozsahu jej činnosti.
Nie je povinná zostavovať ani ukladať ročnú účtovnú závierku (súvahu, výkaz ziskov a strát a prílohu).

DAŇOVÉ ASPEKTY
SCSp podlieha týmto daniam a poplatkom:

fixný registračný poplatok;
daň z nehnuteľností;
daň z podnikania;
daň z čistého majetku (ak je akcionár netransparentným subjektom);
daň z príjmu fyzických osôb;
SCSp ako daňovo "transparentný" subjekt nepodlieha zdaneniu ako takému;
DPH; frekvencia podávania daňových priznaní závisí od nasledujúcich kritérií:
ak je ročný obrat bez dane nižší ako 112 000 EUR: daňové priznanie k DPH sa musí podávať ročne;
ak je ročný obrat bez daní od 112 000 EUR do 620 000 EUR: priznania k DPH sa musia podávať štvrťročne;
ak ročný obrat bez daní presahuje 620 000 EUR: priznania k DPH sa musia podávať mesačne.

ZÁVER

Jarty. Nie je to FKI fond. Je to podobná vec ako pri Thomas lloyd, lenže v malom a podľa mňa pod jedným človekom.
Mikuš je ako fyzická osoba trader (investičný manažér ) a generálny partner je jeho firma Quantinnova ako právnická osoba.
Z LEI registrácii vyplýva, že všetko bolo vybavené len nedávno ,QUANTAMENTAL GLOBAL EQUITY dostala LEI v marci 2023 a Quantannova pred mesiacom.
Track record je neauditovaný, rozhodne neprináleží fondu, ani tej komanditnej spoločnosti.
Môže to byť performance Mikuša , kludne z jeho brokerského účtu, ale nedá sa to verifikovať .
Trejdiť pre seba je úplne niečo iné ako spravovať fond, teda peniaze od investorov.

Investovať do niečoho takého je podľa mňa neprijateľné riziko a žiadna transparentnosť.


P.S. Mimochodom, ako je na tom TL? Green energies, hlavne solar idú dole vodou...taký prepad tržieb sa len tak nevidí, aj ETF je -50%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"