PSS Stavebný úver vs hypo 2024 pri sume 30k?

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Makak
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 29 04, 2023 7:36 pm

PSS Stavebný úver vs hypo 2024 pri sume 30k?

Príspevok od používateľa Makak »

Ahojte,
Potreboval by som poradiť predtým ako pôjdem do PSS. Jednalo by sa o dofinancovanie kúpy garzónky v budúcom roku v potrebnej sume cca 30k.

Mám jednu starú zmluvu v PSS.
Kde ak som dobre čítal by vedeli poskytnúť 30k pri stavebnom úvere pre jednotlivca, ak nastavím cieľovú sumu na 60k a teda dopošlem tam zvyšok do tých 30k nasporených.
V tomto prípade by tam mal byť úrok 2,9%?

Niekde písali ešte aj to, že výhoda je že je to bez dokladovania príjmu a založenia nehnuteľnosti. Ale tým si nie som istý?

A potom tu máme klasickú hypotéku.
Niečo sa splietalo že by mal Hranatý do budúcna dotovať aj nové mladým? :D
Jedná sa mi o to či pokračovať s PSS, alebo to vybrať a ísť do hypo? Veľká vďaka :beer:
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: PSS Stavebný úver vs hypo 2024 pri sume 30k?

Príspevok od používateľa Glogol »

Makak napísal: Ut 19 12, 2023 6:09 pm ….. že by mal Hranatý do budúcna dotovať aj nové mladým?
Dotacia hypo je uz schvalena, treba pozriet. Co som letmo zachytil nove hypo tam nie su spomenute takze ostava len pri reciach.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Pavol Chmela
Active Member
Príspevky: 86
Dátum registrácie: So 15 10, 2022 2:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: PSS Stavebný úver vs hypo 2024 pri sume 30k?

Príspevok od používateľa Pavol Chmela »

Treba kontaktovať PSS a požiadať aby ti vystavili ponuku špecificky k tvojej zmluve.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: PSS Stavebný úver vs hypo 2024 pri sume 30k?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Glogol napísal: Ut 19 12, 2023 8:12 pm
Dotacia hypo je uz schvalena, treba pozriet. Co som letmo zachytil nove hypo tam nie su spomenute takze ostava len pri reciach.
Na nové hypotekárne zmluvy, uzavreté od 1. januára 2024, by sa mali vzťahovať upravené podmienky existujúceho daňového bonusu na zaplatené úroky z úverov na bývanie. Cieľom je zvýšenie podpory zabezpečenia si bývania pre vybraných daňovníkov.

„Nové podmienky navrhované pre uplatnenie daňového bonusu na zaplatené úroky na bývanie obsahujú zvýšenie maximálneho príjmu z 1,3- na 1,6-násobok priemernej mesačnej mzdy zamestnanca určeného v navrhovanom ustanovení a zvýšenie maximálnej možnej hranice pre uplatnenie tohto daňového bonusu zo 400 eur na 1 200 eur,“
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: PSS Stavebný úver vs hypo 2024 pri sume 30k?

Príspevok od používateľa incognito »

Makak napísal: Ut 19 12, 2023 6:09 pm Ahojte,
Potreboval by som poradiť predtým ako pôjdem do PSS. Jednalo by sa o dofinancovanie kúpy garzónky v budúcom roku v potrebnej sume cca 30k.

Mám jednu starú zmluvu v PSS.
Kde ak som dobre čítal by vedeli poskytnúť 30k pri stavebnom úvere pre jednotlivca, ak nastavím cieľovú sumu na 60k a teda dopošlem tam zvyšok do tých 30k nasporených.
V tomto prípade by tam mal byť úrok 2,9%?

Niekde písali ešte aj to, že výhoda je že je to bez dokladovania príjmu a založenia nehnuteľnosti. Ale tým si nie som istý?

A potom tu máme klasickú hypotéku.
Niečo sa splietalo že by mal Hranatý do budúcna dotovať aj nové mladým? :D
Jedná sa mi o to či pokračovať s PSS, alebo to vybrať a ísť do hypo? Veľká vďaka :beer:
A co chces vlastne dosiahnut? Co ma byt vysledkom celeho planovania? Lebo podla toho co pises si domiesal 2 rozne veci...
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"