Druhy pilier - sprostredkovatel poplatky

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Druhy pilier - sprostredkovatel poplatky

Príspevok od používateľa oko »

Ahojte, pri prechode na 2. pilier je jedno ci si to clovek robi sam alebo cez poskytovatela (Partners)? Z pohladu dlhodobeho vynosu.
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Druhy pilier - sprostredkovatel poplatky

Príspevok od používateľa aviceN »

Áno, je to úplne jedno, len si zvol Indexový fond. Ak ti ho zakladá, dostane za to províziu, ak meníš DSS, tak je to bezprovízne pre neho. Produkt je to proste rovnaký, ako keby si to vybavuješ sám.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Druhy pilier - sprostredkovatel poplatky

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Počkať, počkať... S aviceN úplný súhlas. Ale iné ma zaujalo. Ako je možné, že ešte nie si v II. pilieri? :) Čo si niekedy z neho vystupoval pri jeho otvorení a ideš nazad? Konto tu máš od 2013...
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: Druhy pilier - sprostredkovatel poplatky

Príspevok od používateľa oko »

Ja som uz davno :D ale pytam sa pre rodinu co to zanedbala a teraz ju nahovara Partners agent a nevedel som presne odpoved ci to je jedno. Dakujem
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Druhy pilier - sprostredkovatel poplatky

Príspevok od používateľa aviceN »

Jasne, v tom prípade je to jedno, Partners jej tam bude zrejme tlačiť NNko. Tu už len výstraha pred zvyškom "finančného plánu", ktorý im bol vypracovaný :D
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"