Forex - dá sa úspešne tradovať?

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Jogo: s tou pákou to vyzerá lákavo a celkovo forex vyzerá strašne ľahko... ale nie je to tak. Dokazuje to počet ,,obetí,,.
Koľko individuálnych trejderov poznáš, čo sa živia forexom?
Jugg, vsak vies,ze poznam len jedneho dokazatelne uspesneho tradera-teba,lebo tu davas zive obchody. :wink:
Na financniku je skupina forexacov,ktori o sebe tvrdia,ze sa tym zivia.Ked mali necenzurovane forum,sem tam davali nejake obchody ale vecsinou,az ked hlasili 100 pipsovy zisk tzv. nuklear.Cize neboli to zive obchody.
Ich nacelnik Sid uz roku 2005 pisal,ze obchoduje 2-3 loty a vyberal profity 2000-3000$,ako pisal.
No ja som videl na fore,ako sa vytesoval z 300 $ zisku v roku 2010.On to svoje vyhlasenie nasledne korigoval,ze co to je 300$ pre neho,ale co napisal,uz sa nedalo spet zobrat.
Ak je uspesny forexac,cakal by som u neho pozicie po 5 rokoch aspon 10 lotov a profity na urovni par tisic dolarov a nie 300 $.
Dalsi z nich,Pete,zase tvrdi,ze jeho kamarat(ale myslim si,ze tym mysli seba) robi na forexe 1000 pipsov tyzdenne a do roka ma len 1 stratovy tyzden. :D
Sam uznaj,ze tazko tomu verit.Larry Williams by zozelenel zavistou. :mrgreen:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa Airmike »

jogobela

no takze aby som ta trosku uviedol do obrazu.

forexova komunita na financniku bola ale s financnikom nemala absolutne nic spolocne,
jedine co ich s financnikom spajalo bolo to ze im poskytovali priestor kde sa stretavali. a kedze ten chat bol dost zasity , tak sa tam niekolko rokov, (najprv forum potom chat) formovala komunita. samozrejme skalnych traderov ktori tam participovali dennodenne a roky , bolo malo, ale naratal by som tak kludne minimalne 10 traderov ktori su skutocni profici, a nejde len o trading ale o kompletny prehlad vo co na trhu a specialne na FX go. kedze som mal tu cest ich sledovat intenzivnejsie. tak som videl aj realne statementy. ale musite chlapci pochopit ze na sklo ti track record nikto neda. to je naivita najvacsieho rangu. keby si mal skusenosti s financnym uradom a dotieravymi beginermi ktori si najdu cestu ako zrat tvoj cas a prizivit sa na tvojich schopnostiach vedel pochopil by size su s tym len problemy. druha vecje ze medzi nimi boli aj corporatny traderi, ktori si chodili na chat pokecat o hlupostiach.taky trader ti nepovie ani makke F , (mozno len v slabej chvili :) ). musel by si tu komunitu vidiet z blizka aby si mal predstavu o co tam islo.

pokracovanie pribehu bolo asi take ze nakoniec pritahovali prilis vela pozornosti, pretoze velka cast know how bola kompletne free, a tak rovnako ako bol zruseny futures chat bol zruseny aj FX chat. proste to kazilo materskej stranke biznis. a tak sa potom presunuli inam. na uzavrete fora.

v poslednom case som videl kauzicky okolo startupcampu a ako nejaky blogeri pisali o radvanovi filipovi a jonatanusovi veci o ktorych nemali relevantne informacie, a chalani sa na to hnevali. tak by som ta poprosil aby ste tu nerobili presne to iste. ta komunita si to nezasluzi. je kvalitou uplne inde ako si myslis. tak ak mas o nich rozpravat veci ktore niesu pravda, tak radsej nehovor nic.nikto z nich sa nema potrebu zviditelnovat. nerob to za nich. ohovaranie nikdy nikomu nepomohlo posunut sa dalej.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa kubik »

Tak ja si myslim,ze jogo ma pravdu,navstevoval jsem ten chat několik roku a menily se tam jmena tak rychle,ze jsem si je nestacil zapamatovat a pasak byl ko.Mozna by se dalo spocitat na jedne ruce nozna uspesne tradery,ale ve forexu jde vsechno hrozne rychle,jeden den mas na uctu mega,udelas par obchodu a ses ko,treba radvan tusim 68 kdyz rostly trhy vydelaval postupne penize odhadl bych to na nejaky mega,ale jak zacal usd padat,porad drzel longy nekolik lotu,nevim jestli neco zachranil,ale drel na to spoustu roku a potom bac,spis jestli to nekomu slo,tak to jen z povzdali pozoroval,myslim ze masiny HFT nas pohrbily.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa jogo »

Mika: Ohovarat znamena hovorit o niekom nepravdu.Fakty co som napisal,videl som na vlastne oci.
Komentare su z mojej hlavy,mozem sa mylit.
Trading robim uz od roku 2007,tak uz mu trochu rozumiem a preto vyjadrujem svoj nazor.
Ty fakt veris,ze na forexovom trhu je taka nedokonalost,ze sa tam da zarabat dlhodobo 1000 pipsov tyzdenne?
To je 53 000 pipsov rocne. Pri velkosti pozicie 100 lotov je to rocne 53 milionov dolarov.Tolko zaraba udajne najlepsi trader na svete.
Myslim,ze nakupom 100 lotov na Majors-paroch sa cena neposunie ani o 1 pips.Preto obmedzenie z velkosti pozicii nehrozi.
Veris,ze Pepeho kamarat ma taku uspesnost?

Preco mi vadi,ked niekto pise taketo udaje bez jedineho ziveho obchodu?
Kazdy zaciatocnik si potom mysli,ze 300-400 pipsov mesacne je absolutne jednoduche urobit.A prichadzaju o ucty z nadmerneho obchodovania.
Kamarat prisiel skoro o 2 ucty,kym pochopil,ze musi byt spokojny s 500 pipsami rocne dlhodobo.
Stale cumel na to forum a videl,ako tam kazdy uzatvara samych nuklearov a nikto nepise,ake ma straty.
Tak ich chcel napodobnit...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa Airmike »

1.) nedokonalost na FX trhu v podstate neexistuje, pretoze FX trh je okruh. cista matematika. dokonalost znamena ze ak je EU 1.3 a a GU 1.5 tak EG bude 1.3/1.5= 0.8667. jeto tak vzdy a v tomto zmysle nedokonalost na FX sa vyskytuje len velmi malo. ak sa vyskytne tak ju vyuziju likvidity provideri, a diery zalepia. kedze sa fx obchoduje necentralizovane , tak je mozne ze napriec celym medzibankovym trhom sa daketo vychylky vyskytnu ale ty pokial nemas mega ucty v exkluzivnych bankovych instituciach sa do hry o tieto nerovnosti nedostanes. takze ta poprosim neplet si pojmi neefektivita(nedokonalost) trhu a volatilita trhu na ktorej participuju drobni hraci . 99% vsetkych ludi ktorich si na vo svojom prispevku opisal participuju na volatilite a dynamike. nie na neefektivnosti trhu. par jedincov sa pustilo do tradingu uzavretych okruhov, je to ale marginalny podiel.
2.) kritizovat pepeho ze niekedy povedal (alebo mozno nepovedal) ze niekto z jeho okolia robi 1000 pipsov tyzdenne je hlupost. pretoze sam pepe povedal ze mu staci priemer 20 pipin denne a ze nieco take mozne je jasne kazdemu traderovi ktory ma svoje odkrutene. pepe je legenda v ociach rookies prave preto ze ako jediny dokaze systematicky obchodovat svoj vlastny system roky. viem si predstavit ze by padlo akekolvek ine meno a nejaka polemika ale pepe je prave ten ktory si vlacenie po inych forach nezasluzi.
3.) na margo 1000 pipin. kazdy kto pozna mna zmojho okolia vie ze sa vyzivam v anketach a statistikach , a asi pred 1.5 rokom som robil jeden taky prieskum prave medzi najznamejsimi tradermi v tej komunite. zobral som si na musku 10 podla mna najlepsich traderov a spravil zoznam ich obchodnych pristupov. nenasiel som jedineho z nich ktory by obchodoval identicky. vsetci v kope mali ale par spolocnych bodov. obchodovanie v casovych pasiem, vyuzivanie dynamiky, vyuzivanie vyznamnych casov a obchodovanie zaujimavych urovni. kazdi z nich mal ale jedinecni obchodny styl. ak si niekto ako tvoj kamarat mysli ze pride medzi traderov, ktori sa roky venuju specifickemu trhu a bude dosahovat nejaky vysledok len trosku podobny tomu co vidi na chate, tak je naivka. vsetci traderi s chatu sa neustale vyjadrovali k tomu aby sa begineri nesnazili nic napodobnovat. aby nesledovali co sa na chate deje ked obchoduju, lebo im to len narusuje koncentraciu, ale taketo veci proste amaterskemu obchodnikovi nevysvetlis lebo ten chce mat rychlozarobene peniaze a chce ich hned. taky clovek potom bude obvinovat vsetkych okolo seba ale na seba sa nepozrie.
este kratkok tym 1000 pips. nebudem obhajovat niekoho koho nepoznam, ale mne osobne je uplne jedno kolko pipin denne tyzdenne mesacne urobim. dolezite su peniaze. ci spravim za den 100 obchodov zo ziskom 1 dolar na lot alebo cast lotu alebo 2 obchody s priemerom 20,30,40,50 USD zalezi cistood unikatneho obchodneho stylu a samozrejme od objemu.
4.) to ze ty predpokladas ze niekto po 5 rokoch bude obchodovat 10 lotov :) zalezi len na tvojich predstavach ako by trader postupovat mal. ale s realitou to nebude mat vela spolocne. niekto po 5 rokoch bude obchodovat 1 lot a niekto 100. a prekvapim ta, s kvalitou tradera to nema absolutne nic spolocne. jedine na com zalezi je obchodny pristup. ten ktory obchoduje ten 1,2,3 loty obchoduje zrejme dynamiku, movementy a smerove strategie, moznno trejduje volatilitu a mozno ma zlozene riadenie pozicii , kde vobec nieje nerealne urobit na FX 100 pipin denne . druhy trader zo 100 lotmi (kontraktami) bude zrejme trejdovat kvantitativne metody , arbitraze, okruhy FPI alebo ine hedzove strategie. a ja sa ta opytam ma vobec zmysel sa o tom rozpisovat ak ako pozorovatel nemam prehlad o tom aky ucastnici na trhu na nom participuju ? (schvalne pisem nemam , lebo keby som napisal nemas moholby si sa urazit, a to by som nechcel :) ) ma zmysel sa o tom bavit ked nemam prehlad o tychto formach tradingu? asi nie ze? ja vidim len to ze niekto povedal nieco o 1000 pipinach za tyzden. takze k tomu mam len jednu radu. ak si fascinovany takymi nuklear systemami ako je 1000 pipin za tyzden . rozhod si FX trh na xzy grafou , vyrataj si priemernu dennu volatilitu tychto parov a zistis ze pri zlozenom manazmente pozicii nieje ekvivalent vynosnosti systemu v bodoch. ale body x priemerny profit trade x pocet obchodov x velkost pozicie. a prides na to ze ani keby si bol megasuperhypertrader sa na 100 lotov nedostanes pretoze kazdy rozumny trader skor ci neskor zacne pouzivat limity (psychologicka odolnost ktoru si schopny obchdovat)
5.) jedna zaujimavost ktoru som si vsimol na tomto fore je , ze ludia maju tendenciu prirovnavania. a prirovnavania najlepsich z najlepsich k samemu sebe. neberiem to ako nieco spatne , je to pochopitelne ze kazdy clovek potrebuje benchmark k tomu aby vedel kam sa posuva a ci je to ok. to je ako ten tvoj kamarat ktori chcel byt ako elitny strikeri z chatu :). trosicku usmevna predstava ale nebezpecna. pisal si ze on vymazal 2 ucty , hm smutne. vies kolko som ich vymazal ja :) kym som sa preklopil do plusu? vela.podstatne viac ako on. poznam jedineho FX tradera ktory je za vodou a nevymazal ucet. . vzdy som tvrdil jednu vec a budem si za nou stat . nieje dolezite ci na zaciatku zarobis alebo prerobis. dolezite je ostat v hre co najdlhsie a z realnymi peniazmi, pretoze v tomto biznise je stat sa uspesnym obchodnikom len otazkou casu. proste si musis odtrejdovat tisice hodin z realnymi prachmia potom zistis ze je uplne jedno aky system obchodujes a je uplne jedno ci tvoj kolega robi 1000 , 500, alebo 20 pipin za tyzden. dolezite je to nevzdat.
6) rozpravali ste ze fluktuacia na chate je obrovska a ze sa tam striedaju ako na beziacom pase. tak k tomu mam len dve veci. Financnici kedysi davno uverejnili statistiku o tom ze denne pride na financnika 8000 uzivatelou (netusim ci je to pravda, neskumal som to). neviem ci su tounikatne IP to si nepamatam.ale predpokladajme ze minimalne polovica tychto ludi sa zaujima o FX nie o komodity. tak dame trosicku statistiky. ak by len 1/5 tychto ludi narazila na forum a dostala sa na chat tak je dost velka pravdepodobnost ze sa medzi nimi zopar, ktori skutocne aj obchoduju, a obchoduju dobre. v priemere na tom chate bolo 50-60 prihlasenychludi denne stale a online.
s vlastnej skusenosti ti poviem ze od pociatku az po koniec tam participovalo cca 25-30 nickov ktore sa nemenili a boli tam celu historiu. niektori stari psy sa po rokoch samozrejme odmlcali, prisli pozriet raz za cas, pretoze boli vytazeni. tiez vela ludi preslo z FX na opcie, alebo na futky tak ich omrzelo vykecavat sa. iba par skalnych ostalo co stale mali energiu odpovedat na tie iste otazky , na tie iste polemiky ako odpovedam teraz. a jediny dovod bol ze chceli pomoct. pretoze si uz nieco odbili. ak ale niesi ochotny na sebe makat sam. a budes neustale pochybovat len preto ze niesi ochotny sa do biznisu zakusnut ako pitbul. tak musis pochopit ze tie prachy ti nikto len tak pre pekne oci na stol nepolozi. mozes si mysliet co chces, mozes si robit co chces a mozes aj rozpravat a pisat po forach co chces. jedine co chcem je aby si trosicku vazil slova ked budes hovorit o ludoch ktori obetovali tisice hodin free pre komunitu a prakticky vytvorili nieco co tu predtym nikdy nebolo. vela z nich su skutocny traderi a koli takemuto neserioznemu pristupu ich asi len maloco presvedci aby svoj cas venovali niekomu , kto ma chut sa nieco naucit.

tak trosku dlhsie , ale myslim ze to aspon trochu pomoze . tendencne myslenie a tvorba nazorov na zaklade nekompletnych informacii je len a len na skodu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa jogo »

Mika:
Ja vazim slova...keby ich aspon tak isto vazili aj ti druhi.
Aby si videl,ze nekecam,nasiel som ti ten Pepeho prispevok o 1000 pipsoch.
http://www.financnik.cz/forum/read.php? ... msg-150733" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten kamarat nezlikvidoval ucet na tom,ze by nastupoval do obchodov podla toho chatu.
On ho zlikvidoval preto,lebo hladal strategie,ktore daju 400 pipsov mesacne.Preto backtesty mal hodne preoptimalizovane a do buducna vecsinou uz nefungovali.Naucil som ho programovat MT4 a ked si potom urobil na svoje strategie 10-rocne backtesty,tak zistil,ze tie jeho ziskove obdobia v rucnych testoch boli len kratkodobe ziskove obdobia(aj 2 rocne) celkovo stratoveho systemu za 10 rokov.

P.S: Presiel som si na financniku prispevky vyraznych clenov toho chatu + Misaka+Toma+Petra.
Kazdy ma najlepsie prispevky na zaciatku svojej existencie v diskusii.Vtedy povie svoje myslienky zhustene.Potom uz treba zaujimave informacie dlho hladat medzi mnozstvom nepodstatnych odpovedi.
Chcem sa ta opytat,ci nahodou nevies akym heslom su zazipovane tie indiatory od Sida,ktore pouziva Pepe pre svoj system.Chcel by som si ho backtestnut.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa Airmike »

jogobela napísal:Mika:
Ja vazim slova...keby ich aspon tak isto vazili aj ti druhi.
Aby si videl,ze nekecam,nasiel som ti ten Pepeho prispevok o 1000 pipsoch.
http://www.financnik.cz/forum/read.php? ... msg-150733" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten kamarat nezlikvidoval ucet na tom,ze by nastupoval do obchodov podla toho chatu.
On ho zlikvidoval preto,lebo hladal strategie,ktore daju 400 pipsov mesacne.Preto backtesty mal hodne preoptimalizovane a do buducna vecsinou uz nefungovali.Naucil som ho programovat MT4 a ked si potom urobil na svoje strategie 10-rocne backtesty,tak zistil,ze tie jeho ziskove obdobia v rucnych testoch boli len kratkodobe ziskove obdobia(aj 2 rocne) celkovo stratoveho systemu za 10 rokov.

P.S: Presiel som si na financniku prispevky vyraznych clenov toho chatu + Misaka+Toma+Petra.
Kazdy ma najlepsie prispevky na zaciatku svojej existencie v diskusii.Vtedy povie svoje myslienky zhustene.Potom uz treba zaujimave informacie dlho hladat medzi mnozstvom nepodstatnych odpovedi.
Chcem sa ta opytat,ci nahodou nevies akym heslom su zazipovane tie indiatory od Sida,ktore pouziva Pepe pre svoj system.Chcel by som si ho backtestnut.

tak v prvom rade. Misak , tom ani peter na ziadnom FX chate nikdy nefigurovali, to na co sa pozeras ty je diskusia (vlakna) , chat je uplne nieco ine a bol to underground financnika ak to mozem tak v uvozovkach nazvat :)

pepe reagoval na Altera, ktory pisal v diskusiach jednu hlupost za druhou. a bola to presne trenica medzi agresivnymi daytradermi ktori citaju trhy a dynamiku trhu v ramci intradennych seansi naviazanych na otvaracie hodiny burz. to len na doplnenie. v podstate nezmyselna diskusia ale je t logicke lebo v tichto diskusiach bolo strasne vela ludi z odlisnymi obchodnymi stylmi.

no a teraz k podstate. nerad to pisem ale to ze tvoj kamarat Fx nepozna a na zaklade nejakych indikacii sa snazi najst pomocou TA nejaku statisticku vyhodu xyz rokou dozadu prave na trhu kde sa prilieva likvidita exponenionalne je proste cele zle. presne o tom som hovoril ked som pisal ze ludia sa snazia pretransformovat dogmy s komodit na FX. FX je podklad a cely trh je kosom mien. to je nieco uplne ine ked sa prelieva likvidita z jednejmeny do druhej v ramci tohoto okruhu. ako ked sa pri akciach prelieva likvidita s akcie do cashu. (toto som napisal strasne primitivne :) neviem ako by sa to dalo napisat polopatistickejsie)

je uplne logicke ze tvoj kamarat nikdy na ziadny system nepride hoci by backtestoval tisice hodin. pretoze on nehlada koncept , on hlada megamechanicky system a mechanicke systemy na FX su postavene na uplne inych zakladoch. kedysi davno som presne o tomto pisal jeden clanok. je to obrovsky rozdiel ked pride niekto na FX a nevie na akom principe sa v nom obchoduje. utvori si predstavu lebo vidi graf, ale mylne sa domnieva ze jeho predstava je spravna a tak postavi koncept na predstave ale nepostavi ho na trhu.

problem je to ako beginer vnima mechanicke obchodne systemy. zoberme si prave take HFT. kedze mam tu "smolu" ze obchodujem prave trhy kde HFT maju vyrazny podiel tak si dovolim napisat par drobnosti. vsade citam o tom ako sa neda participovat na trhoch kde maju obrovsky podiel HFT modely. je to holy nezmysel pretoze HFT modely su presnym protipolom modelov ktore pouzivaju marketmakeri. takze v skratke. marketmakeri pouzivaju model ktory volatilitu a dynamiku brzdi a HFT naopak volatilitu a dynamiku vyvolava. co potrebuje intradenny trader k tomu aby profitoval z dynamickej smerovej strategie? potrebuje impulzy ktore vyvolavaju dynamiku, a zvysuju zotrvacnost pohybu trhu. hft sa aktivuju s velkym objemom a prerazaju ordre likvidity providerov. tieto su nasledne stahovane a vznikaju skokove pohyby , toto je prosim pekne dynamika s ktorej sa kazdy directional intradenny trader tesi a vychutnava si ju. no a teraz spat k tvojmu kamaratovi .navrhne statisticky model, kde vidi dynamiku akurat v ramci timeframu, co v podstete nema ziadny vyznam. takze dynamika sa meni nielen vramci tyzdnov a mesiacov ale aj v ramci intradenneho priebehu vplyvom likvidity.a dokonca aj v ramci sviecky timeframu ktory pouziva tvoj kamarat .statisticky graf ju moze zachytit len v ramci OHLC. co je absolutne nepostacujuce. a ked si este niekde precita ze automatizovane obchodne systemy maju stale vacsi a vacsi podiel na trhoch bude si mysliet ze to je cesta. ked si precita dalsi nezmysel ze tieto automaty su tvorene a pozliepane zo standardnych indikatorov bude to nasledovat a to je dalsi nezmysel. no a najvacsi nezmysel je to ze sa bude snazit nadiahnut statisticky model na niekolkorocnych datach. kde sa nielen meni dynamika v aktualnom case ale este aj likvidita a to exponencialne.
no a teraz sumar.

1.tvoj kamarat nieje ani HFT ktory dynamiku vyvolava a odhriza si z objednavok ako prvy
2. tvoj kamarat pouzivajuci MTcko je v nevyhode oproti tvorcom trhu lebo moze brat len cenu ktoru mu oni sami ponuknu.takze opat jeden krok pozadu.
3. tvoj kamarat ma uplne spatny koncept ktory sa snazi vykalibrovat na xy rocnych datach ,nieco co profici kalibruju radovo v minutach sekundach a tak podobne. ma skoro staticky model na dynamickom trhu. tu dynamiku vidi len ciastocne.
4.) dokonca aj cez toto vsetko by mohol mat sancu, keby dokonale poznal a rozclenil system na casove useky aspon s priblizne podobnou volatilitou a sledovanim prilevu likvidity do trhu ale vies kolko to da roboty byt zaroven proti vsetkym a pracovat na dokonalom koncepte.
problem je v tom ze trh nepozna. sprosty priklad ale zavolaj svojmu krajcirovy nech ti spravy oblek bez toho aby poznal tvoje miery.

tvojmu kamaratovi si mozno chcel pomoct , ale nepomohol si mu. poradil by som mu. sadni si za charty a sleduj pohyb. cistu PA (price action ) ak si odkrutis aspo 5-6 tisic hodin , tak mas narok nakodit si maleho pomocnika, ale dovtedy sa na to vykasli lebo si len ublizis.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

co sa tyka hesla k indikatorom to nemam. o taketo veci som sa prestal zaujimat par rokov dozadu . s predosleho rpispevku asi pochopis ze kodenim a optimalizovanie historickych dat sa dostanes k vysledkom ake mal tvoj kamarat. k profitom len velmi velmi tazko.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jogo »

Myslel som vyraznych clenov chatu a k tomu navyse +Misaka +Petra +Toma.
Vyrazny clenovia chatu su podla mna Sid,Habaso,Pepe,Truncus,Trigor...
Hlavne som si prezeral prispevky ludi,ktori o sebe tvrdili,ze sa obchodovanim na burze zivia, takze som si trocha presiel aj Gladiatora.
Vies,tuna razime heslo,ze ak davat obchody na web,tak musia byt zahlasene v realnom case.Tak to robi Juggler a my ostatni sem-tam nieco nahlasime tiez.
Ja uz svoje obchody nehlasim,lebo aj tak z nich nikto nic nema,nakolko sa stale motam okolo nuloveho zisku.
Najviac sa mi v tomto smere pacilo toto vlakno http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &sk=t&sd=a" onclick="window.open(this.href);return false; ale vyzera to tak,ze tam nebolo vsetko s kostolnym poriadkom.
Z tvojho prispevku uznavam,ze ak ste na tom chate obchodovali takymto stylom,nemohli ste tam davat zive obchody.
To jedine,ze by si niekto dal pred monitor webkameru,schoval z obrazovky osobne udaje a takto to prezentoval.
Ale preco by to robil,vsak? :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Casey »

Ahojte,
Z mojich malinkych skusenosti,si myslim,ze sanca na uspech je kukanie grafov do uplneho vycerpania.Porozumeniu jednotlivym pohybom,no a potom nenormalnu hordu zivych tradov a nie backtestov na ziskanie skusenosti manazovanie tradu a rovnako na formovanie a spoznavanie psych..
Ci sa da uspesne forex tradovat? co znamena uspesne tradovat?kolko musi zarobit alebo kolko rokov byt stale ve hre?Poznam ludi co ho uspesne tradovali a vacsina z nich si odmakala par rokov az ho zacala vobec uspesne tradovat.No a vacsina zacinala na indikatoroch a skoncili len na uplnom cistom grafe z ktorej dokazali citat ako z knihy.Jako Mika povedal forex je pre beginners,pretoze vstup je lacny ,takze sa tam kazdy nahrnie.No nato,aby preplaval a neutopil tak to je kurva drina,ktoru na zaciatku ten zelenac nevidi.Myslim,ze tak po par tyzdnoch len sledovania grafov a cumenia do toho od rana do vecera asi rychlo prejde.Poznam chalana,ktory ked do toho necumel cez vikend tak si vytlacil niekolko rokov dozadu E/U par grafy z 5 min TF:)),no a ktory zacal byt na tom uspesny az po niekolkych rokoch:)).
Lenze prave ten forex je vyzva jak svina,kedze tam vascinou ludi konci:)).

P.S. Mika a Jogobela dikes za prispevky.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Casey »

Jo a k tomu chatu na financniku,hm bol som tam ,pretoze som dostal nan tip,ze je tam kopec dobrych forex traderov,ale nedokazem si predstavit chatovat a este aj tradovat,tak som to zabalil:)).No a potom je na hovno ked clovek je copy cat.Staci poznat niektore metody a skumat ich v realnom case a prisposobovat ich sebe samemu a nie niekoho kopirovat.
Jogo inak naco potrebujes ,aby ta niekto presvedcil ci sa na tom da obchodovat?Aj keby si tu dostal 100 vypisov od ludi co sa s tym zivia,tak aj tak nemas vobec nic pretoze to zavisi hlavne od teba ci to zvladnes.Tie metody a systemy maju postavene na mieru ,to sa neda kopirovat.Jednoducho si to musis sam odmakat.Oni ta mozu akurat tak naviest,ze co asi a kedy funguje to je cele.Nemas sancu nikho skopirovat,vzdy tam budes ty ,tvoje emocie ,tvoje reakcie a riadenie jed. tradu.Aj keby ti niekto hlasil vstup,tak ani to ti nezaruci,ze budes uspesny.Staci,aby sa nejake sviecka rozbehla proti tebe a roztrasu sa ti kolena alebo v tvojom smere a urobis to iste.
Jogo,podla mna je to len o tom za to sadnut a vydrzat makat.
P.S. Jogo tym nechcem davat rozumy staremu harcovnikovi,len ako to vidim ja.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jogo »

Casey: Ak by mi niekto povedal,ze zaraba v kasine na rulete podla nejakeho systemu,tak to ani nebudem skumat.
Ak si pozries krivku normalneho rozdelenia pravdepodobnosti,tak s 1000 hracov rulety sa musi najst aj nejake percento ziskovych hracov.Tak je jeden z nich.
Co ale burza. Myslim si,ze cim ides kratkodobejsie timeframe,tym si viac vystavenym nahodnym fluktuaciam ceny(nejaka banka potrebuje zmenit par milionov dolarov na eura a uz urobi nejaky pohyb na forexe,pride nahodne dobra alebo zla sprava atd.)
Preto vzhladom na spready,sklzy pri plneni atd. mi vychadza,ze je to skor ruleta ako predvidatelny pohyb.
Larry Williams pise v knihach,ze nepozna jedineho uspesneho daytradera.
Preto tito ziskovi kratkodobi obchodnici mozu byt fluktuacie pravdepodobnosti a myslia si,ze maju system.
Ty mas proti mne vyhodu.Poznas ziskovych traderov.Predpokladam,ze ti ukazali realne vypisy uctov aspon za 10-rocne obdobie.Tak vies,ze nehladas to,co neexistuje.
Ja nepoznam ziadneho ziskoveho tradera,len Jugglera,ale ten fici hlavne na FA a PA.
Tak si nie som isty,ci nehladam system na "ruletu",ak na to idem bez fundamentov.

P.S: S tym starym harcovnikom si to prehnal. Maximalne pokrocilejsi zaciatocnik...tradingujem od roku 2007. Rocne robim 100-200 obchodov.Stale sa motam okolo nuloveho zisku.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

jogobela napísal:Casey: Ak by mi niekto povedal,ze zaraba v kasine na rulete podla nejakeho systemu,tak to ani nebudem skumat.
Ak si pozries krivku normalneho rozdelenia pravdepodobnosti,tak s 1000 hracov rulety sa musi najst aj nejake percento ziskovych hracov.Tak je jeden z nich.
Co ale burza. Myslim si,ze cim ides kratkodobejsie timeframe,tym si viac vystavenym nahodnym fluktuaciam ceny(nejaka banka potrebuje zmenit par milionov dolarov na eura a uz urobi nejaky pohyb na forexe,pride nahodne dobra alebo zla sprava atd.)
Preto vzhladom na spready,sklzy pri plneni atd. mi vychadza,ze je to skor ruleta ako predvidatelny pohyb.
Larry Williams pise v knihach,ze nepozna jedineho uspesneho daytradera.
Preto tito ziskovi kratkodobi obchodnici mozu byt fluktuacie pravdepodobnosti a myslia si,ze maju system.
Ty mas proti mne vyhodu.Poznas ziskovych traderov.Predpokladam,ze ti ukazali realne vypisy uctov aspon za 10-rocne obdobie.Tak vies,ze nehladas to,co neexistuje.
Ja nepoznam ziadneho ziskoveho tradera,len Jugglera,ale ten fici hlavne na FA a PA.
Tak si nie som isty,ci nehladam system na "ruletu",ak na to idem bez fundamentov.

P.S: S tym starym harcovnikom si to prehnal. Maximalne pokrocilejsi zaciatocnik...tradingujem od roku 2007. Rocne robim 100-200 obchodov.Stale sa motam okolo nuloveho zisku.
jogobela
pockat kolego , tu vidim trosicku problem v interpretacii . burza ako taka funguje strasne dlho. liberalizacia forexu ktora priblizila FX drobnym hracom prisla niekedy 1993-94 . takze najst tradera ktory obchoduje Fx 10 rokov a ukaze ti 10 rocny trackrecord je skoro nemozne :).
zatial co profitabilnych burzovych obchodniov ktory trejdovali stocks alebo futures mozes najst docela dost. a este viac najdes takych co zbohatli na priamich obchodoch mimo burzu. to len tak na upresnenie.

spominas larryho williamsa. ale stary larry je skutocne stara skola, a ak by som mal zajst do krajnosti pani ako elder , williams a podobny su neni ziadny agresivny traderi, vyrastali na inych veciach a dnes sa trejduje uplne inac,to co sa pise v ich knihach je historia a v neposlednej rade marketing. technologia je v predu to co sa robi dnes sa za ich ery robilo minimalne. ale to nemusi byt jasne uplne kazdemu. knihy od LW boli prve ktore som si kupoval ale dnes to beriem skor ako nostalgiu a spomienky, nie ako profitabilne koncepty. to co tam opisuje nieje ziadny trading . ale to je moj osobny nazor.

no a ak

ak hladas system na Fx ktory nepodporis pravidlami ktorymi sa Fx riadi a vsadzas len na TA . tak to je skutocne hladanie systemu ktory ja osobne nepoznam, ale nemozem tvrdit ze taky nieje. co sa tyka obchodovania kratkych dlhych neviemakych timeframov. :) tak tu su zase aj ine moznosti. medzi spominanymi automatmi ktore som spominal vyssie , je velke mnozstvo takych ktore v podstate vobec nepracuju s nejakymi grafmi. ono je to hrozne komplikovane bavit sao forexe. ak povies forex, a myslis tym len nieco co forex tvori mozno s 5-10%, tak jeho struktura bude stale tazsie pochopitelna.

treba sa teda najprv presne specifikovat co hladame . no a potom zacat skumat ci to existuje. ja myslimze na forexe ako takom sa dalo zarobit uplne najviac prave arbitrazami, kym nebol taky extremne previazany. dnes je velmi tazke zarobit na forexe ak si povies kupim europredam libru. samozrejme ze to ide, ale necakaj ze niekto ti polozi na sklo 10 rocny track record a to s jedneho jednoducheho dovodu. trhy sa menia a traderi sa im prisposobuju. kto sa nevie prisposobit konci. odporucam pozriet film Floored. je to o parketovych dinosauroch. da ti to lepsi prehlad o tom vo co naburze go. a Fx ako system je mlady tu su uz 7-8 rocny traderi dinosaurami.
Naposledy upravil/-a Airmike v Po 11 10, 2010 4:32 pm, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jogo »

Nuz ale ked 7-8 rocny trader na forexe je dinosaurus, tak ak pocitam,ze mu 5 rokov trva,kym prestane byt stratovy,a v naslednych 2-3 rokoch ma nejaky zisk,tak fakt to moze byt len statisticka odchylka v normalnom rozdeleni pravdepodobnosti.
Ako som uz predosle pisal,kamarat mal plne automaticke strategie,ktore rok-dva roky slusne zarabali ale v 10-rocnom obdobi su stratove.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Casey »

Jogo je mi jasne,ze nemam sancu v tejto debate;)).Co sa tyka vypisov ,tak nevidel som ani jeden a ani nepotrebujem vidiet,pretoze nic mi nepovie ci to dokazem prave ja a to je jedno ci je to forex alebo akcie a co ja viem co este.Jo a ten jeden dokonca hadze aj real entry a exits,ale to je jedno nejak nesledujem,zajimalo ma len podla coho ide dnu a von.Kazdopadne na to,aby sa forex nedal tradovat ci to prezit sa potrebujem presvedcit na vlastnej kozy.Doverujem v tomto len sebe,ostatne mi je cum a fuk.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jogo »

Casey napísal:Co sa tyka vypisov ,tak nevidel som ani jeden a ani nepotrebujem vidiet,pretoze nic mi nepovie ci to dokazem prave ja a to je jedno ci je to forex alebo akcie a co ja viem co este.Jo a ten jeden dokonca hadze aj real entry a exits,ale to je jedno nejak nesledujem,zajimalo ma len podla coho ide dnu a von.Kazdopadne na to,aby sa forex nedal tradovat ci to prezit sa potrebujem presvedcit na vlastnej kozy.Doverujem v tomto len sebe,ostatne mi je cum a fuk.
Ak si nevidel realne vypisy,preco potom pises,ze poznas uspesnych traderov?
Mohol by si tu dat link na toho,co dava real entri?

Poviem ti moju skusenost s realnym uspesnym traderom.
Dokonca som sa nim na forach chvalil,ze poznam "forexoveho tradera velkych objemov".Ved mi hovoril,ze planuje obchodovat 5000 lotov.
V roku 2008,ked som zacinal na Ladisove forum prisiel chlapik a napisal,ze robi na forexe minimalne 200-300% rocne.
Slovo dalo slovo,spojili sme sa scypom a ten mi toho nakecal.
V skratke,uspesne obchoduje uz 8 rokov,ma 40-rocne backtesty na GBPUSD a to vsetko robi 1h-Vegasovym tunelom.
Poslal mi tu strategiu,dal mi cislo uctu a heslo na nejaky maly ale podotykam realny ucet,kde mi ukaze,ako v reali obchoduje.
Bol som v soku z takej ochoty a veril som mu na slovo.A do roka som videl,ako ten asi 4000 Eurovy ucet zlikvidoval.
Moj kamarat sa hned na tunelovu metodu vrhol,polroka ju backtestoval a isiel na nej definitivne zbohatnut.Esteze som ho ukecal,nech neblbne a ide do toho len s malou poziciou na zaciatok.Hned vytvoril maximalny drawndown a ak by isiel do toho s povodne zamyslanou velkostou pozicie,za 2 mesiace by zlikvidoval 1-rocne uspory za pracu v Anglicku.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

teraz zacinam mat pochybnost ci si niekto s toho co som hore pisal aj zobral. je to teoria ktora je zakladom. rovnako ako value investori citaju suvahy a bilancie. ako ked derivatovi obchodnici presne vedia s coho sa derivat odvija a ako sa sprava v navaznosti na expiracie, ako sa tvori cena , aky parovaci algorytmus funguje na trhu ktory obchoduju. aby vedeli ake techniky htaci pouzivaju.
ja sa tu rozpisujem ako blazon na temu Fx a tvoja skusenost z traderom co zaraba su vegasove tunely, ciarocky haciky . live ucet 4000 euri :)
povec mi jediny dovod preco by clovek ktory urobil 200% za rok obchodoval akoze na ukazku 4000 eckovy ucet pre niekoho, koho ani nepozna. . podla mna clovek ktory obchoduje by mal dokazat odlisit tradera od nejakeho horliveho blbecka do 5 minut pokecu.

samozrejme nemyslim to nejak spatne, len mam taky pocit , ze vsetci chcu obchodovat Fx ale nikto sa na to nepripravi. nevie co obchoduje. nevie aki hraci participuju natrhu , nepozna ich percentualnu ucast na trhu a nevie ake techniky pouzivaju. no to sa potom ale o tradingu predsa neda hovorit. ved na to aby som obchodoval musim mat zaklady. akych nemam tak ma nejaky matematicky indykator vyratavany z cien OHLC z biedy nevytrhne. postupnym precitavanim roznych for vidim obrovske rozdieli. nielen u nas rovnako tak aj v zahranici. a musim povedat ze v tych mnoho tisicprispevkovych forach sa aspon 5-10% kvalitnych tem objavi. ale zabijaju to prave takyto mladi nabudenichalani, ktori chcu vsetkym dokazat ze nieco vedia. a nafunduju si za posledne svoje ucty a obchoduju woodieho a vegas, nakodene nejake 1-2-3ky a podobne veci :). proste strach a hroza.

treba sa do toho riadne pustit , makat a studovat. najlepsie neverit nikomu a hlavne nevytvarat si vo vlastnej hlave nejaku svoju realitu. len vela vela citat. no a ja myslim ze potom to pojde. a nebude ta musiet nikto presviedcat o tom ci sa zarobit da alebo nie. prides na to sam. :) vela stastia a vela trpezlivosti
Naposledy upravil/-a Airmike v Po 11 10, 2010 7:36 pm, upravené celkom 5 krát.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Mika, skus niekedy precitat po sebe, co pises,lebo aj forma je urcitym vyjadrenim obsahu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

mas 100 % pravdu. cita sa to strasne. smial som sa ako blazon ked som to po sebe precital. nuz v tomto ohlade asi budem velmi kritizovany :)
Naposledy upravil/-a Airmike v Po 11 10, 2010 7:29 pm, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jogo »

Mika: Moj tradersky ucet znesie len 1 otvorenu poziciu,ak mam dodrzat Money Management.
A vyhradne obchodujem indexy.
Forex si pripravujem ako rozlozenie rizika,ak by som ten ucet zdvojnasobil.

Ale je tu Casey a mozno ini traderi,ktori skusaju forex.Bolo by dobre,ak by si im vysvetlil prakticky na konkretnych obchodoch,ako uvadzas do praxe to,co si tu tak dlho vysvetloval.
Nemusia to byt zive obchody,ide o princip.
Rad sa niecomu pri tebe priucim,ale kvoli mne tu nemusis tolko vysvetlovat.Kym ja ucet zdvojnasobim,to este potrva,preto tvoje rady by som teraz aj tak nevyuzil.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

jogobela napísal:Mika: Moj tradersky ucet znesie len 1 otvorenu poziciu,ak mam dodrzat Money Management.
A vyhradne obchodujem indexy.
Forex si pripravujem ako rozlozenie rizika,ak by som ten ucet zdvojnasobil.

Ale je tu Casey a mozno ini traderi,ktori skusaju forex.Bolo by dobre,ak by si im vysvetlil prakticky na konkretnych obchodoch,ako uvadzas do praxe to,co si tu tak dlho vysvetloval.
Nemusia to byt zive obchody,ide o princip.
Rad sa niecomu pri tebe priucim,ale kvoli mne tu nemusis tolko vysvetlovat.Kym ja ucet zdvojnasobim,to este potrva,preto tvoje rady by som teraz aj tak nevyuzil.
nerad by som sa niekomu plietol do obchodov, ale ked sa ma opyta tak rad pomozem. caseyovi som uz v jeho vlakne nieco napisal. a kludne napisem znova. pokial ho neporazi z mojho pravopisu. mozem dakovat panu bohu ze ma zivia cisla, lebo keby mali pismena zomrel bysom od hladu.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Casey »

No Jogo to je pravda,ze vypis som nevidel,ale ja som ho nikdy ani nepytal,no a ked to takto beries,tak potom na zaklade toho,ze len zahlasi obchod ,nie je iste,ze ci je teda uspesny pretoze moze robit okolo este dalsie ,ktore su neuspesne:)).Jogo mna fakt tie ich ucty nejak nezaujimaju a aj keby kecal a snazil sa urobit zo seba uspesneho tradera,tak je mi to jedno.Zobral by som len jeho system alebo metodu a skusil ci s tym dokazem byt ja uspesny alebo nie to je cele.Ja si myslim,ze som na spravnej ceste,mam z toho dobry pocit.
Ja len nechapem naco su ti koho vypisy pokial ti priamo ten dotycny nejde obchodovat s tvojimi peniazmi.Si presvedceny,ze keby bolo 95%traderov,ze by si bol medzi nimi?
No a ked uz sa neda najst uspesny trader vo forexe ci celkovo(dlhodobo uspesny tu je tusim kriterium),tak si hovoril,ze jedine poznas jugglera,tak preco teda nepouzijes jeho system?Myslim,ze tu dost toho napisal,aby sa dala z toho urobit nejaka metoda aspon hrubsia konstrukcia,ktora funguje.Jednoducho sa zameraj na tie casti a malo by to ist.Netreba to vsak brat ,tak,ze ked jugglerovi,to trvalo rok kym skocil do vody,ze to bude trvat aj druhemu.
Inak Jogo tusim ty uz si nieco take robil rok a potom si to zabalil alebo sa mylim?Ked si to zabalil ,tak preco?Myslis,ze za ten rok si zistil,ze by si to nedokazal?

p.s.Vdaka vam chlapi za prispevky!!!Jogo kasli na hladanie uspesneho tradera,bud ta to bavi a ficis aj ked nie je nikto uspesny:))alebo ta to nebavi a potom je to vsak strata casu a aj peniazkov.Ozaj preco ta to vlastne bavi?:))Je to zarabanie penazi?alebo co to je?
Preco vsa vlastne bavi chlapi tradovanie?Preco vas to bavi aj ked niektory prehravate a neverite,ze je uspesny trader?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jogo »

Casey: Uspesnych traderov hladam preto,aby som videl,ze vsetky tie knihy o traderoch nie su len marketingovy tah brokerov,ktory jediny na tradingu na 100% zarabaju-samozrejme na poplatkoch.
Napodobnit Jugglera nedokazem.On sedi na pocitaci,caka na vyhlasenie vysledkov,v mziku sekundy sa podla toho anglickeho textu rozhodne ci uzavriet alebo otvorit poziciu a to vsetko v nelikvidnom prostredi pre-marketu.
Ved ja ani po anglicky neviem.
V roku 2008 som bol tak isto nadseny tradingom ako ty teraz.Prestal som pracovat a zacal robit trading for living.(to som si teda veril po roku tradingu :wink: -teraz by som sa za to prefackal-ale bez toho obdobia by som doteraz snival o tradingu a o zarobenych milionoch)Ked som v septembri a oktobri zhodnotil ucet o 20%(to uz bolo tolko penazi,ze by mi nahradili rocny prijem zo zamestnania),tak som veril,ze sa tradingom uzivim.
Doteraz som neprokonal High uctu z oktobra roku 2008.V roku 2009 som musel znova zacat pracovat.

P.S: Teraz budem spokojny,ak dokazem zarobit tradingom viac ako mi da banka na terminovanom vklade a vdaka SL mi nepadne ucet do zapornych cisel.

P.P.S: Preco ma to bavi? Ja sa velmi tazko vzdavam...to by mi trading musel nicit zdravie,ale uz som si na tie vyrazene SL zvykol.Odkedy som znizil ocakavania ohladom tradingu,som v pohode.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa robopol »

Jogo,

Neviem podľa čoho si obchodoval a ake trhy. No mas dobre motto. Štatistiku a pravdepodobnost neoklameš. Ak chceš získať výhodu na základe priebehu grafu v minulosti, tak to radšej ani nehladaj. Je to podobné ako keď si vykreslíš priebeh hodov mince. tiež tam budeš mať graf a taktiež, ak bude 20 po sebe jedna strana a ty budeš špekulovať, že akurát teraz sa to otočí, tak ver, že pravdepodobnosť sa ti nezväčšila.

takže jediná možnosť je mat nejaké edge a TA je iba doplnok.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey napísal: Preco vsa vlastne bavi chlapi tradovanie?
ked som zacinal tak som v tom videl akciu, rad som riskoval, chcel som byt medzi 5% uspesnych traderov. teraz ma to bavi lebo je to relativne kludna profesia, za slusne peniaze. ak vies kde mas limity. praca z ludmi bola pre mna narocnejsia a stresujucejsia. pri tradingu vies co zhruba mozes ocakavat.
fascinuje ma na tom aj to. ze limity sa neustale posuvaju a upravuju. chcel by som povedat ze trading nema limit ale tak to nieje. skor ci neskor prides na strop , ktory uz neprekonas, ale vzdy sa da nieco vymysliet.

ked to vezmes s trosku opacneho hladiska cely financny system pracuje ako taky velky matrix. (ber z rezervou) je nastaveny tak aby ho ludia dotovali. nabijali .banky ti pozicaju sa 10% ale vklady su urocene 4%. na skolach ta ucia ze sa musis dobre ucit aby si sa uplatnil v zamestnani. aby si bol prinosom pre system. vsadepritomny marketing ta nabada k opatrnosti stabilite sporeniu odovzdavaniu penazi spat do systemu. dotovaniu systemu. ak sa clovek posunie v tradingu len o trosku dalej, taksi uvedomi ze si moze sam vybrat ako a ci vobec bude participovat v systeme. toto sa mi aktualne na tradingu paci najviac, zemas moznost vyberu.

pochybnosti o tom ci existuju nejaky uspesni traderi , alebo ci je mozne dlhodobo zarabat viac ako 10% p.a. vznikaju len ako dosledok dlhorocneho vytvarania urcitych limitov, vytvaras si financne ramce ,ktore system vyzaduje aby si ostal vosvojej dopredu urcenej pozicii baterky. taketo navyky sa z hlavy velmi tazko mazu. ale ked sa podari , je to prijemny pocit.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Casey »

Pani dakujem vam za odpovede.
banana
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 12 01, 2010 2:53 pm

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa banana »

Ja doplnim odkaz kam sa presunula komunita z byvaleho forex chatu na financnikovi.

http://www.forexchat.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
atlantic
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 15 10, 2013 11:48 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa atlantic »

banana napísal:Ja doplnim odkaz kam sa presunula komunita z byvaleho forex chatu na financnikovi.

http://www.forexchat.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozrel som sa na to forum, je mrtve...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

forum sice vyzera ako mrtve , ale len preto ze do fora sa verejne skoro nikomu nechce pisat. Forxchat je primarne chat. a tam je aktivity celkom dost. aj ked jeho navstevnost klesla asi 5 nasobne odkedy presiel z verejneho na privatny
Neo85
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 11 04, 2014 12:41 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Neo85 »

Nazdar vsetci, mam otazky.
Mika napísal:je uplne logicke ze tvoj kamarat nikdy na ziadny system nepride hoci by backtestoval
tisice hodin. pretoze on nehlada koncept , on hlada megamechanicky system a mechanicke
systemy na FX su postavene na uplne inych zakladoch. kedysi davno som presne o tomto pisal
jeden clanok. je to obrovsky rozdiel ked pride niekto na FX a nevie na akom principe
sa v nom obchoduje.
Mohol by teda niekto napisat na akom principe sa Fx obchoduje?

Mika napísal:ak hladas system na Fx ktory nepodporis pravidlami ktorymi sa Fx riadi a
vsadzas len na TA . tak to je skutocne hladanie systemu ktory ja osobne nepoznam,
ale nemozem tvrdit ze taky nieje.
Ake su teda tie pravidla ktorymi sa Fx riadi?

Mika napísal:treba sa teda najprv presne specifikovat co hladame . no a potom zacat
skumat ci to existuje.
Toto som si presne hovoril aj ja. Co teda by som mal hladat?

Mika napísal:teraz zacinam mat pochybnost ci si niekto s toho co som hore pisal aj zobral.
je to teoria ktora je zakladom. rovnako ako value investori citaju suvahy a bilancie.
ako ked derivatovi obchodnici presne vedia s coho sa derivat odvija a ako sa sprava v
navaznosti na expiracie, ako sa tvori cena , aky parovaci algorytmus funguje na trhu
ktory obchoduju. aby vedeli ake techniky htaci pouzivaju.
Aka je teda ta teoria? Kde sa o nej mozem docitat ?

Mika napísal:nerad by som sa niekomu plietol do obchodov, ale ked sa ma opyta tak rad pomozem.
caseyovi som uz v jeho vlakne nieco napisal. a kludne napisem znova.
No dufam ze nekecas a rad pomozes aj mne :-)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Daj si do google Airmike Dukascopy, tam si mozes pozriet Mikov realny daytrading, v ktorom sice riskuje len stratu casu a energie, ale aj to je nieco. Posledne mesiace to vyzera ze forex sa da naozaj nejako predvidat a ziskovo vyuzit, no Mikov daytrading bude musiet byt ziskovy este aj nasledujuce mesiace aby som bol o tom viac presvedceny.

Know-how, podla coho otvara pozicie a rozhoduje smer, to budes mat dlhe hladanie a lustenie. Obrovske mnozstvo neuplnych, casto protichodnych informacii, z ktorych tazko rozoznas a vytvoris skutocne funkcny system.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

:) :) :)

tymto prispevkom fakt nerozumiem jogo.

1) Airmike dukascopy je moje hobby, ktore mi zaraba peniaze. Zrejme si myslel Airmike trading. to je moj realny ucet, ale vonkoncom to neznamena, ze sa tam snazim udrzovat nejaku performance, spominal som to velakrat a aj konkretne tebe som vravel, ze to s konzistentnym tradingom nic nema. je to risk , all in, na 1-2 analyzy mesacne.

2) forex sa predikovat da, ale mojou ulohou nieje nikoho presviedcat. mojou ulohou je zarobit nejake peniaze.

3) dost silne pochybujem o tom, ze sa da lustit s toho co som napisal, a vobec to nieje preto, ze veci ktore pisem boli protichodne alebo neuplne. Je to preto, ze je nemozne popisovat myslienkove pochopdy tak, ako mi chodia v hlave. A co sa tyka tvorby systemu na zaklade toho ako obchodujem :), to je dost nerealna predstava. ja totiz obchodujem to co vidim a to sa asi len tazko da pozliepat do nejakeho systemu. jedine v com mam system je riadenie rizika a to je asi tak vsetko.

s tym pomahanim som to myslel tak, ze ak ma niekto nejaku konkretnu otazku a opyta sa ma, tak odpoviem (ak viem) :). to ze budem niekoho nieco ucit, to je uplne spatna predstava. niesom ten pravy na ucenie. :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

napisal som 3 clanky riadeni rizika a stavbe systemu na statistickej vyhode
http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1526" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1594" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1605" onclick="window.open(this.href);return false;

a jeden je o merani potencialu systemov pre smerove obchodovanie
http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1861" onclick="window.open(this.href);return false;

neviem si predstavit co ine by som mal napisat aby som uspokojil potreby citatelov, ktori hladaju zarucene metody, ale viem ze viac uz zo seba asi nedostanem. mozno dalsi clanok co napisem bude komplexnejsi, budem sa snazit. ale pravdu povediac ani sa mi velmi nechce pisat, ked su to take nezrozumitelne a protichodne informacie :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

Btw:

Ak mi najdes jeden Cesky alebo Slovensky web, kde su podobne spracovane free navody na tvorbu systemu. a jeho hodnotenie, tak ti este aj pivo zaplatim. tiez by som sa rad priucil pristupom ktore nepoznam :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ohladom nekonzistentnych, casto protichodnych informacii - som nemyslel tvoje prispevky. Ale celkovo volne dostupne informacie o obchodovani forexu, na ktore ma zaciatocnik sancu natrafit na internete. Urcite uznas ze tazko sa z takeho gulasa informacii vyznat a rozoznat co je pouzitelne a co blud.
Ked to spatne citam, je pravda ze to vyznelo akoby som to myslel konkretne na tebou uverejnene prispevky. Nemyslel som to tak, sorry, len som to zle napisal. Mala byt ta posledna veta oddelena v dalsom odstavci a upresnena.

Co sa presviedcania o predikovatelnosti forexu tyka, slovensky hovoriacich forexovych obchodnikov ktorych aspon niektore obchody sa da sledovat verejne je ako safranu - tak aky iny priklad by si mu poradil ty?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

uz som sa zlakol, ze tym myslis moje clanky. :). samozrejme mas s tym gulasom pravdu. Ja osobne by som mu poradil aby sa na fora vykaslal uplne, pretoze dezinformacii a nezmyslov je drviva prevaha.

co sa tyka sledovania inych, v tomto ti vobec neviem poradit, ja som stravil dost casu medzi tradermi, a nikdy som nemal nutkanie napodobnovat inych, lebo som presvedceny o tom, ze kazdy je individualita a nema zmysel nikoho kopirovat. ale niesom si v tom uplne isty, je to len moj nazor.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ty si mal ale ujasnene ze sa tomu chces venovat naplno, pripadne ako tvoje zakladne hobby.

Pre niekoho kto to berie len ako pripadne schodnu cestu ziskania trochy penazi za trochu casu a energie (a nie je to jeho zaluba ani hlavne povolanie) to ale nie je spravna cesta. Lebo pri tak malom mnozstve investovaneho casu a energie ma nulovu sancu konkurovat najlepsim. Ktori ho potom v konecnom dosledku oberu. Takze moze jedine vyuzit vedomosti niekoho ineho, alebo sa na to vykaslat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

na toto je uplne jednoznacna odpoved. Pokial sa tomu clovek nechce venovat na plno, tak by to ani nemal skusat. bavime sa o obchodovani predsa. pre beznych ludi su uplne ine formy investovania.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Bezni ludia si ale casto myslia, ze nie su bezni ludia :) .
Ja som si tiez myslel.
Neo85
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 11 04, 2014 12:41 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Neo85 »

Mika napísal:napisal som 3 clanky riadeni rizika a stavbe systemu na statistickej vyhode
http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1526" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1594" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1605" onclick="window.open(this.href);return false;

a jeden je o merani potencialu systemov pre smerove obchodovanie
http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1861" onclick="window.open(this.href);return false;

neviem si predstavit co ine by som mal napisat aby som uspokojil potreby citatelov, ktori hladaju zarucene metody, ale viem ze viac uz zo seba asi nedostanem. mozno dalsi clanok co napisem bude komplexnejsi, budem sa snazit. ale pravdu povediac ani sa mi velmi nechce pisat, ked su to take nezrozumitelne a protichodne informacie :)
dikes , precitam zo 3x a ked nebudem rozumiet urcite dam konkretnu otazku :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"