Skvělé investice pro manažery firem - offshore, preIPO atd.

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
dax
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 10:20 pm

Skvělé investice pro manažery firem - offshore, preIPO atd.

Príspevok od používateľa dax »

Cas od času k nám do firmy zavolá nějaká osoba s ne zrovna dokonalým angl. přízvukem a chce mluvit s manažery firmy. Tyto telefonáty končí u mě, jakožto osoby pro angl. komunikaci. Anglické konverzace není nikdy dost a tak předstírám že jsem manažer s volným kapitálem a mám zájem investovat :-) Většinou je mě pak nabízena investice do nějaké méně známé firmy, která má v blízké době vydat IPO a její současné akcie která mám koupit se pak hned zhodnotí o 300-500 %. Zrovna dnes mi takto zavolal jistý člověk, který tvrdil že je zodpovědný za přípravu IPO jisté společnosti Global Medical ( prý http://www.global-med.us.com" onclick="window.open(this.href);return false;) a když prý si dnes koupím jejich akcie za 3,75 USD tak je v den IPO (za rok a půl) prodám dle předpokladu za 12 USD. Následoval obvyklý výklad a otázky zda jsem připraven investovat ca 10000 USD a v případě úspěchu s ním dále spolupracovat atd. Musím říct že jde nyní skoro o kopii nabídky podobné investice ve stejném oboru z asi před 3 let, tehdy se také oháneli jmény úspěšných manažerů-mediků , kteří převzali firmu, novými technologiemi, nařízením S , které v této fázi umožnuje prodej pouze mimoamerickým investorum apod.
Nemám nejmenší úmysl svěřit nekomu takto své peníze, přesto úplně nevím co si o věci myslet. Určitě jde o velkou firmu , která takhle telefonicky nabízí investice spoustě potenciálních klientů a nechce se mi věřit , že jde jen o jeden velký podvod. Any ideas ?
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Skvělé investice pro manažery firem - offshore, preIPO atd.

Príspevok od používateľa Lobista »

Ta firma sa podla mna riadi takou filozofiou ako Salomon Brothers v 80-tych rokoch - people forget fast :P . Precitaj si Liar's poker a pochopis vsetkych takychto salesmanov :D
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: Skvělé investice pro manažery firem - offshore, preIPO atd.

Príspevok od používateľa duku »

aj mne takto volavaju. pred nejakym casom cca 3/4 roka to pravidelne bol nejaky premotivovany telesales az hen z Tokia. dostal sa so mnou v debate po sumu investicie, tiez sa pytal, ci mam 10 000 USD. dalej som sa s nim uz nebavil, takze neviem ake akcie mi chcel predat.
teraz v septembri mi par krat volali znovu, samozrejme iny telfonista - telfonat som skratil na par sekund.

myslim si, ze taketo firmy maju rovnaky koncept. vytiahnut od ludi peniaze.

podobne sa mi stalo par rokov naspat, to mi zase volavali z nejakej slovenskej brokerskej firmy, bohuzial nazov si uz nepamatam. nastastie tieto telefonaty prestali.

kedze si tu nahodil tuto temu, najblizsie ked mi niekto zavola, zistim maximum podrobnosti a dopisem to sem.
potom mozeme vylsedovat, kto ma pravdu, ci slubovane IPO bude, a ake to budu cisla v skutocnosti za tych par rokov... :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Skvělé investice pro manažery firem - offshore, preIPO atd.

Príspevok od používateľa filip glasa »

aj mne :-) a tiež z Tokya a Hong Kongu. Aspoň to hovoria.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"