Prezidentské voľby 2024

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Voľby Ako-investovať II. kolo

Hlasovanie ukončené So 06 04, 2024 6:21 pm

1. Ivan Korčok.
44
80%
2. Peter Pellegrini
8
15%
3. nebudem voliť
3
5%
 
Celkom hlasov: 55

Max100
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 43 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Max100 »

Pelle nevedel kto je majitelom lietadla.(mozno ze je jeho)
Pelle vlastni iba 88m2 bytik a so psom sa tam uz tlacia.
Pelle vyuziva obcas kolegov dom v hodnote 700 000,psa tam venci.A kolega byva zatial v poslaneckej ubytovni.No kto uz moze uverit takym rozpravkam.Hans CH.Andersen by sa mohol skryt.
Na Pelleho mitingy su zvazani dochodcovia na autobusoch.
Pelleho kampan s komparzistami.
To ci je gay alebo nie,neriesim je mi to jedno,je to jeho osobna vec.

Kazdy den ma niecim prekvapia koalicnici.Mlady Kalinak oslovil Pala Gaspara,ze treba prelustrovat novinarov,ich prepojenie,majetkove pomery atd.To kde uz sme sa dostali?Toto je Pelle a company.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Glogol »

Uprimne vas obdivujem za neskutocne dlhe prispevky ale tak ci tak su volby o jednej vete resp suveti. Doteraz som ani v praci ani v rodine nenasiel jedno vyvratenie. Kto suhlasi s koaliciou voli Peleho kto nesuhlasi voli Korcoka.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa miror »

Glogol napísal: St 03 04, 2024 8:42 pm Uprimne vas obdivujem za neskutocne dlhe prispevky ale tak ci tak su volby o jednej vete resp suveti. Doteraz som ani v praci ani v rodine nenasiel jedno vyvratenie. Kto suhlasi s koaliciou voli Peleho kto nesuhlasi voli Korcoka.
Pekne zhrnuté, aj ja to tak mám v okolí. Nejde o činy, ide o vieru.

Príspevky som nepísal na presvedčenie voličov PP, len ako reakciu na evidentné lži, ktoré sú tu šírené a dávno vyvrátené v médiách.
pafe
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa pafe »

Truncus napísal: St 03 04, 2024 1:44 pm
Pokladáte to za strašenie, ale rovnako ani Ukrajinci niećo také nećakali. Zelenskyj volićom tiež pred voĺbami sĺuboval mier a potom ich klasicky oklamal a zneuźil.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Bukure%C5 ... 1_deviatka

Už sa k tomu viac nebudem vyjadrovať, aj tak to tu nemá zmysel...
skoda...bude mi to chybat. celkom som sa na tom bavil...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4002
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 176 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa iceberg8 »

miror napísal: St 03 04, 2024 3:16 pm
aký je ruský akciový index - náprotivok SP500 ? koľko doňho investujete ?
Dala by sa polozit aj otazka, kolko ludia investuju do Ukrajinskeho akcioveho indexu..

Ako mozes taketo nieco napisat na investicnom fore ? :)


Velmi rad by som nakupil ten vypredaj, ale broker mi to nedovoli ;)

Ale pohoda, svet je uzavreta gula, takze ak sa stiahne kapital z jedneho miesta, naleje sa do druheho, len staci byt prvy alebo skor, nez vacsina..
Prílohy
PFTS.png
SP500.png
MOEX.png
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4051
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 65 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

ibi2525 napísal: Ne 31 03, 2024 1:27 pm Ci pele ci Fico alebo aj pápež hovorí furt to isté... Zastavme zbrane a rokujte... Kto je agresor to vieme... Kto bude platiť opravy vieme...kto je diktátor tiež vieme.... Tak nech sa rokuje ale nie bojuje.
Ked tu istu udalost opise hlasatelka v americkej, ruskej, britskej a cinskej televizii - tak ti vzniknu pri slovach agresor a diktator uplne opacne smerovania.

Zijes snad v predstavach, ze skody po bombardovani Srbska, Iraku, Afganistanu lietadlami USA budu niekedy platit USA?
Zijes snad v predstavach, ze skody po bombardovani Kyjeva a Lvova raketami Ruska budu niekedy splacat Rusi?

Mas snad nejaky tajny plan, ako vladu USA aj Ruska odzbrojit od ich jadroveho arzenalu - po com by pripadne prinutenie ich k takym naivnym predstavam o splacani narobenych skod mozno malo aspon nejaku sancu na uspech?
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 61 times
Been thanked: 71 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

miror napísal: St 03 04, 2024 6:13 pm
Truncus napísal: St 03 04, 2024 5:30 pm
Stačí, aby bol Korčok prezident padne smerácka vláda, nejakým novým majdanom, bude vymenovaná nová vláda a tá može byť ochotná v rámci krajín B9 poslať ľudí na Ukrajinu. Myslíś si, že Korčok bude proti ? Ukrajinci dochádzajú, Západniari tam radšej pošlu kanonenfutter z B9, veď len preto to vzniklo.

Ja viem, že budete za modernú západnú politiku, ale to chceli aj Ukrajinci a kde sú teraz ? A pritom stačilo dodržovať Minské dohody, čo neurobili.

Inak Rusko už je v súčasnosti piata najvačšia ekonomika sveta má má nakročené na 4 miesto, ćím predbehne Japonsko.
Toľko k práćkam.. Ono treba vedieť aj rozliśovať.
To už zďaleka nie sú ožraní mužíci..
Áno, tento konštrukt som včera na Markíze v debate počul, napísali poradcovia Pellegrinimu novú bezvýznamnú hrozbu, bežne prezident zhadzuje vládu, keď k tomu treba väčšinu v parlamente a tú má SNS/Hlas/Smer. Aj Kováčovi sa podarilo zasadiť Mečiara, alebo to bolo inak a boli to poslanci a nakoniec premiér mal právomoci prezidnta a 20 rokov sme počúvali o amnestiách ? Asi toľko k významu ústavných funkcí.

Ďalšia lož - aj Gorbačov potvrdil, že Minské dohody nehovorili nič o tom a ten tam sedel.

A do tretice lož, Rusko je tesne za Talianskom a navyše ruská ekonomika je založená na exporte nerastných surovín bez pridanej hodnoty, takže objemom deviata ale významom o moc menej, keďže nedokáže tvoriť ani zčasti pridanú hodnotu ako naozaj vyspelé ekonomiky a po sanckiách tento rok a zníženiu cien energií sa predpokladá pokles v rebríčku za Taliansko.

https://www.haberl.sk/aktuality/analyzy ... roku-2023/
Nevyvrátil si, ćo som písal o možnom majdane a páde smeráckej vlády. Platí sice, źe na vyslanie vojakov treba súhlas vlády a parlamentu a nikde som netvrdil, źe to tak nie je, ale vojnový jastrab Korćok v takýchto podmienkach výrazne zvyšuje toto riziko, źe by do toho burcoval.
Je to prakticky sluźobník USA a ich zájmov a tým sa východny kanonenfutter hodí, keď dochádzajú Ukrajinci.

Gorbačov nie je v pozícii, aby rozhodoval, či sa plnili alebo nie Minské dohody, tie rozhodne Ukrajina ani nemala v pláne dodržovať a dokaz je priamo z mainstream médi :

"Ukrajina nechce plnit minské dohody, Západ ji do nich nemá nutit"

"Předseda ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov navíc v rozhovoru pro AP uvedl, že by Západ neměl Kyjev tlačit do plnění minských dohod o zastavení bojů na Donbasu."


https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... t-40385732

Ten odkaz, ćo si dal o Rusku je starý a ani zdroj nie je doveryhodný.
Je smiešne, ćo píšeš o Rusku, že je podĺa teba zaloźená LEN na exporte nerastných surovín.
Rusko je 2 na svete v exporte zbraní do sveta hneď po USA a tam rozhodne pridaná hodnota je...majú vyspelú vedu v mnohých oblastiach, v technológií hypersonických zbraní sú naprostá svetová špićka, za ktorou Západ zaostáva. V súčasnosti majú vyspelejšie ako taktické, aj strategické jadrové zbrane, vřátane najmodernejších tried ponoriek, ktoré rovnako predčia tie západné.
Okrem toho vyváźa aj jadrové technólógie ako celé celky,výstavba jadrových elektrárni, kde sú rovnako svetová špička.
A dalo by sa pokračovať.

Rovnako je lož, že by bolo Rusko na 9 mieste podĺa HDP. Za rok 2022 na základe údajov Svetovej banky bolo na 8 mieste a Taliansko na 10.
Kto chce si to moźe priamo na ich stránkach dohĺadať.

Avšak na základe odhadov Svetovej banky si v roku 2023 Rusko stojí na 5 mieste a má nakročené byť 4 a predbehnúť Japonsko..

https://www.worldeconomics.com/Indicato ... f-GDP.aspx

Obrázok

Takže som vyvrátil všetky tvoje 3 body.
A ešte niečo na záver. Až osočujeś diskutéra, źe píše lži, tak by si mal faktami dokázať, źe máś pravdu, pretoźe, keď to neurobíš, alebo poskytneš nepravdivé údaje, tak budeš u tých inteligentnejśích ĺudí za hlupáka alebo trolla, ktorý len oberá o ćas.
Naposledy upravil/-a Truncus v Št 04 04, 2024 10:30 am, upravené celkom 2 krát.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 61 times
Been thanked: 71 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

pafe napísal: St 03 04, 2024 11:34 pm
Truncus napísal: St 03 04, 2024 1:44 pm
Pokladáte to za strašenie, ale rovnako ani Ukrajinci niećo také nećakali. Zelenskyj volićom tiež pred voĺbami sĺuboval mier a potom ich klasicky oklamal a zneuźil.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Bukure%C5 ... 1_deviatka

Už sa k tomu viac nebudem vyjadrovať, aj tak to tu nemá zmysel...
skoda...bude mi to chybat. celkom som sa na tom bavil...
Tak mne je jasné, źe moje príspevky nie sú pochopiteľné pre osoby ako ty. :wink: Nie sú ani urćené pre kaźdého.
patrik.z
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: So 04 05, 2019 11:47 am
Has thanked: 72 times
Been thanked: 44 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa patrik.z »

iceberg8 napísal: Št 04 04, 2024 7:31 am
miror napísal: St 03 04, 2024 3:16 pm
aký je ruský akciový index - náprotivok SP500 ? koľko doňho investujete ?
Dala by sa polozit aj otazka, kolko ludia investuju do Ukrajinskeho akcioveho indexu..
Ale zrovnavaju sa predsa "hegemoni" USA a Rusko, nie? Ved aj rusku invaziu na Ukrajine sa niektori ludia snazia ramcovat ako obranu pred USA.

Nemyslim, ze by tu ktokolvek tvrdil, ze Ukrajina ma nejaku rozvinutu ekonomiku, alebo ze by niekto popieral mnozstvo korupcie na Ukrajine.

Cize tu otazku kludne polozit mozes, ale nemyslim si, ze tym niekoho nachytavas.
Truncus napísal: Št 04 04, 2024 10:12 am Rusko je 2 na svete v exporte zbraní do sveta hneď po USA a tam rozhodne pridaná hodnota je...majú vyspelú vedu v mnohých oblastiach, v technológií hypersonických zbraní sú naprostá svetová špićka, za ktorou Západ zaostáva. V súčasnosti majú vyspelejšie ako taktické, aj strategické jadrové zbrane, vřátane najmodernejších tried ponoriek, ktoré rovnako predčia tie západné.
Okrem toho vyváźa aj jadrové technólógie ako celé celky,výstavba jadrových elektrárni, kde sú rovnako svetová špička.
A dalo by sa pokračovať.

Rovnako je lož, že by bolo Rusko na 9 mieste podĺa HDP. Za rok 2022 na základe údajov Svetovej banky bolo na 8 mieste a Taliansko na 10.
Kto chce si to moźe priamo na ich stránkach dohĺadať.
Hej hej, je to uzasne aka inovativna a vyspela krajina to je. Ibaze Ruska ekonomika nie je o najmodernejsich ponorkach ani vyspelej vede.

Ved len si pozri zlozenie toho indexu, je to ropa, zemny plyn, ocel, ine komodity a ich spracovanie, a banky. Z 20 najvacsich firiem to nie su iba dve firmy - na 16. mieste je siet potravin a na 20. mieste tel. operator. To je mi teda naozaj spickova ekonomika s vysokou pridanou hodnotou.

Tym nepopieram, ze neexistuju institucie v Rusku, ktore produkuju kvalitny vyskum, ale ta veta, ze ruska ekonomika je zalozena na exporte nerastnych surovin bez pridanej hodnoty je evidentne pravda. Tvoria jednoznacne najvacsiu a najvyznamnejsiu cast ekonomiky.

Este edit na doplnenie: Ono je to aj v poriadku, ze maju nerastne bohatstvo, tak na nom bohatnu. Problem je, ze narozdiel napriklad od Norska na tom nebohatne krajina, ale par privilegovanych ludi. Ved to je vidiet aj na tom, kam sa ich ekonomika posunula. Vsetky tie prijmy z vyvozu nerastnych surovin mohli byt investovane do produktivnejsej ekonomiky, ale to sa v Rusku nedialo.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4002
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 176 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa iceberg8 »

patrik.z napísal: Št 04 04, 2024 12:09 pm
iceberg8 napísal: Št 04 04, 2024 7:31 am
miror napísal: St 03 04, 2024 3:16 pm
aký je ruský akciový index - náprotivok SP500 ? koľko doňho investujete ?
Dala by sa polozit aj otazka, kolko ludia investuju do Ukrajinskeho akcioveho indexu..
Ale zrovnavaju sa predsa "hegemoni" USA a Rusko, nie? Ved aj rusku invaziu na Ukrajine sa niektori ludia snazia ramcovat ako obranu pred USA.

Nemyslim, ze by tu ktokolvek tvrdil, ze Ukrajina ma nejaku rozvinutu ekonomiku, alebo ze by niekto popieral mnozstvo korupcie na Ukrajine.

Cize tu otazku kludne polozit mozes, ale nemyslim si, ze tym niekoho nachytavas.
Tu Ukrajinu som tam dal zo zvedavosti, ono index celkom dobre napoveda o tom, aka je krajina, vid ine krajiny s ich indexmi...
Daju sa najst clanky, kde autori porovnavaju MOEX a SP500 a MOEX vyhrava, su to urcite roky.
Preto hanit MOEX a velebit SP500 je totalny nezmysel.
To je ako mat dve obchodne centra v jednom meste, jedno zatvorit (dovody bokom) a potom velebit druhe ze je vykonnejsie..
Obe maju za nechtami spinu a korupciu, nepopieram ze MOEX viac, ale informovat treba transparentne..
Odoslané z počítača
patrik.z
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: So 04 05, 2019 11:47 am
Has thanked: 72 times
Been thanked: 44 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa patrik.z »

iceberg8 napísal: Št 04 04, 2024 12:18 pm
patrik.z napísal: Št 04 04, 2024 12:09 pm
iceberg8 napísal: Št 04 04, 2024 7:31 am
miror napísal: St 03 04, 2024 3:16 pm
aký je ruský akciový index - náprotivok SP500 ? koľko doňho investujete ?
Dala by sa polozit aj otazka, kolko ludia investuju do Ukrajinskeho akcioveho indexu..
Ale zrovnavaju sa predsa "hegemoni" USA a Rusko, nie? Ved aj rusku invaziu na Ukrajine sa niektori ludia snazia ramcovat ako obranu pred USA.

Nemyslim, ze by tu ktokolvek tvrdil, ze Ukrajina ma nejaku rozvinutu ekonomiku, alebo ze by niekto popieral mnozstvo korupcie na Ukrajine.

Cize tu otazku kludne polozit mozes, ale nemyslim si, ze tym niekoho nachytavas.
Tu Ukrajinu som tam dal zo zvedavosti, ono index celkom dobre napoveda o tom, aka je krajina, vid ine krajiny s ich indexmi...
Daju sa najst clanky, kde autori porovnavaju MOEX a SP500 a MOEX vyhrava, su to urcite roky.
Preto hanit MOEX a velebit SP500 je totalny nezmysel.
To je ako mat dve obchodne centra v jednom meste, jedno zatvorit (dovody bokom) a potom velebit druhe ze je vykonnejsie..
Obe maju za nechtami spinu a korupciu, nepopieram ze MOEX viac, ale informovat treba transparentne..
Ved ja nehanim a nevelebim ani jeden, o com to hovoris? Nehovorim ani o navratnosti, hovorim cisto o zlozeni, to snad nie je transparentne? Ved som predostrel vsetky fakty, z ktorych vychadzam, tak nechapem preco hovoris o transparentnom informovani.

Hovorim o tom, ze rusky index pozostava z odvetvi, ktore nevytvaraju vysoku pridanu hodnotu - tazba a spracovanie nerastov, banky, a pod. Ten doplnok vo forme potravin a telekomu tiez nepozostava zo sampionov inovacii. Americky index obsahuje aj take firmy, ale aj mnozstvo inovativnych firiem, nemusim snad menovat. To nie je o ziadnych dojmoch alebo velebeni, to je holy fakt, ze americky index sa sklada z omnoho inovativnejsich firiem, ktore vytvaraju pridanu hodnotu a nie su natolko zavisle od komodit. Ako sa da este aj k tomuto hladat alternativnu pravdu?
pafe
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa pafe »

Truncus napísal: Št 04 04, 2024 10:18 am
pafe napísal: St 03 04, 2024 11:34 pm
Truncus napísal: St 03 04, 2024 1:44 pm
Pokladáte to za strašenie, ale rovnako ani Ukrajinci niećo také nećakali. Zelenskyj volićom tiež pred voĺbami sĺuboval mier a potom ich klasicky oklamal a zneuźil.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Bukure%C5 ... 1_deviatka

Už sa k tomu viac nebudem vyjadrovať, aj tak to tu nemá zmysel...
skoda...bude mi to chybat. celkom som sa na tom bavil...
Tak mne je jasné, źe moje príspevky nie sú pochopiteľné pre osoby ako ty. :wink: Nie sú ani urćené pre kaźdého.
presne tak...su urcene pre tych co maju IQ50 a menej :wink:
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 61 times
Been thanked: 71 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

patrik.z napísal: Št 04 04, 2024 12:09 pm
Hej hej, je to uzasne aka inovativna a vyspela krajina to je. Ibaze Ruska ekonomika nie je o najmodernejsich ponorkach ani vyspelej vede.

Ved len si pozri zlozenie toho indexu, je to ropa, zemny plyn, ocel, ine komodity a ich spracovanie, a banky. Z 20 najvacsich firiem to nie su iba dve firmy - na 16. mieste je siet potravin a na 20. mieste tel. operator. To je mi teda naozaj spickova ekonomika s vysokou pridanou hodnotou.

Tym nepopieram, ze neexistuju institucie v Rusku, ktore produkuju kvalitny vyskum, ale ta veta, ze ruska ekonomika je zalozena na exporte nerastnych surovin bez pridanej hodnoty je evidentne pravda. Tvoria jednoznacne najvacsiu a najvyznamnejsiu cast ekonomiky.

Este edit na doplnenie: Ono je to aj v poriadku, ze maju nerastne bohatstvo, tak na nom bohatnu. Problem je, ze narozdiel napriklad od Norska na tom nebohatne krajina, ale par privilegovanych ludi. Ved to je vidiet aj na tom, kam sa ich ekonomika posunula. Vsetky tie prijmy z vyvozu nerastnych surovin mohli byt investovane do produktivnejsej ekonomiky, ale to sa v Rusku nedialo.
Ruská ekonomika je aj o vyspelej vede, ponorkách, atď. Nie je len benzínová pumpa ako tvrdil jeden US prezident.
Neviem, z akého indexu si vychádzal, ale v indexe Russia Stock Market Index MOEX máš v prvej 20 podĺa kapitalizácie 6 firiem, ktoré neexportujú nerastné suroviny. A prvá je Sberbank.

"ale ta veta, ze ruska ekonomika je zalozena na exporte nerastnych surovin bez pridanej hodnoty je evidentne pravda. Tvoria jednoznacne najvacsiu a najvyznamnejsiu cast ekonomiky."



Ale kdeže, zďaleka neplatí. Ide o zmiešanú ekonomiku, kde prognózy jej rastu do budúcnosti sú vyšie ako ekonomiky Talianska, Francúzska, atď...Tým nepopieram, že príjmy z exportu nerastných surovín nie sú významné, ale rozhodne nie je najvačšie.

Rusko sa sice vo veľkej miere sa spolieha na príjmy z daní a vývozných ciel súvisiacich s ropou a plynom, ktoré v januári 2022 predstavovali 45% príjmov ruského federálneho rozpočtu. Lenže stále je to pod 50 % a pred tou operáciou na Ukrajine dosiahlo v zahranićnom obchode, ktorý je len častou HDP podiel energií s surovín pod 50 %

Sektor sluźieb v Rusku 62 % celkového HDP, priemyselný sektor je 32%. Iste vieš ako akciový investor, z čoho sa ráta HDP...
A nie je tam len položka exportu...

V roku 2019 Rusko vynaložilo na výskum a vývoj približne 1% svojho HDP, pričom jeho rozpočet bol desiaty najvyšší na svete.V roku 2020 sa tiež umiestnilo na desiatom mieste na svete v počte vedeckých publikácií s približne 1,3 milióna prác.

Vzhĺadom na tisíce sankcií, ktoré Rusko dostalo od Západu máj aj sluśný rast HDP, sankcie ich nezlomili. Také Nemecko, ktoré uź nebude mať lacné energie z Ruska ide dole vodou ekonomicky, firmy odchádzajú a presúvajú výrobu do zahraničia, Francúzsku rastie dlh, pretoźe kolónie v Afrike im odmietajú dávať lacno suroviny a urán...To je tvrdá realita.
USA na tejto biednej európskej politike dobre zarába...

"Este edit na doplnenie: Ono je to aj v poriadku, ze maju nerastne bohatstvo, tak na nom bohatnu. Problem je, ze narozdiel napriklad od Norska na tom nebohatne krajina, ale par privilegovanych ludi. Ved to je vidiet aj na tom, kam sa ich ekonomika posunula. Vsetky tie prijmy z vyvozu nerastnych surovin mohli byt investovane do produktivnejsej ekonomiky, ale to sa v Rusku nedialo.

Tak Nórsko je ukážka, kde to dobre zvládli, keď zbohatli na nájdenom plyne a vytvorili aj obrovské fondy. V Rusku na tom za Jeľcina zarábali práve tí oligarchovia, ktorých si spomíńal, źe posielajú svoje deti do zahranićia a potom sami emigrujú.
Vtedy bolo Rusko v takom stave, źe takmer zanikla ich śtátnosť. Teraz na tom zarábajú oligarchovia okolo Putina, ale na rozdiel od čias Jeľcina niečo pustili aj verejnosti, pretoźe tam rastie životná úroveň, ekonomika, kleśá % chudobných ĺudí.
Isteže by to mohlo byť aj lepšie.Ale oproti jeľcinovskej ére to Rusi berú ako raj a preto Putina volia..To je realita.

Takźe tak úplne pravdu ani v tomto nemáš, len čiastoćne.

Inak by som tieto témy rád ukonćil berie mi to zbytočne čas.Ani to sem moc nepatrí.
pafe
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa pafe »

Truncus napísal: Št 04 04, 2024 2:10 pm Tak Nórsko je ukážka, kde to dobre zvládli, keď zbohatli na nájdenom plyne a vytvorili aj obrovské fondy. V Rusku na tom za Jeľcina zarábali práve tí oligarchovia, ktorých si spomíńal, źe posielajú svoje deti do zahranićia a potom sami emigrujú.
Vtedy bolo Rusko v takom stave, źe takmer zanikla ich śtátnosť. Teraz na tom zarábajú oligarchovia okolo Putina, ale na rozdiel od čias Jeľcina niečo pustili aj verejnosti, pretoźe tam rastie životná úroveň, ekonomika, kleśá % chudobných ĺudí.
Isteže by to mohlo byť aj lepšie.Ale oproti jeľcinovskej ére to Rusi berú ako raj a preto Putina volia..To je realita.

Takźe tak úplne pravdu ani v tomto nemáš, len čiastoćne.

Inak by som tieto témy rád ukonćil berie mi to zbytočne čas.Ani to sem moc nepatrí.
takze uz tam maju aj splachovacie zachody?
Max100
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 43 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Max100 »

Truncus napísal: St 03 04, 2024 1:44 pm
miror napísal: Ut 02 04, 2024 8:24 pm
Truncus napísal: Ut 02 04, 2024 4:34 pm Ako odrazu pred voĺbami liberálom a mimovladkarov prekáža Pelleho sexuálna orientácia robia si z toho srandu.
Myslia si, źe takto ovplyvnia voľby a konzervatívni volići kvoli tomu Pelleho nebudú voliť.

Pekná ukážka pokrytectva a faloše, keď komunitu LGBT, gender, transrodových ĺudí bránia ako o źivot...
Ale na to je rozumný realista u nich zvyknutý.
liberálom a mimovládkam jeho orientácia vôbec nevadí, skôr im vadí, že sa za ňu hanbí a je smiešne, že čo konzervatívcom tak vadí, tak zrovna na Pellem je to v poriadku

aj keď ja pamätám časy, že ani rozvedená prezidentka by nebola košér, kedysi museli byť ľudia "sporiadaní"
Nemoźem posúdiť, či sa Pelle za svoju orientáciu hanbí, pretože som ani nevidel dokazy, že je homosexuál. Až je, tak to nedáva verejne najavo a nikoho tým neotravuje a nedá sa ani s istotou tvrdiť, že sa za to hanbí.
Ale znova píśem, že liberáĺi a mimovládky vobec neriešili Pelleho, ani jeho orientáciu a nestarali sa o to, ći sa za ňu hanbí v čase, keď ho volali do PS koalície a ponúkali mu predsedu vlády. Bolo im to jedno, nič im nevadilo, len teraz pred voĺbami s tým vyrukovali z dovodov, ako som písal.

Čo sa týka konzervatívcov, tak tí majú Pelleho ako menšie zlo a preto ho budú voliť a nie je to pre nich v poriadku.
Avšak agent USA, ktorý pojde 100 % na ich ruku pre nich predstavuje vačšiu hrozbu, nakoĺko zahraničná politika USA voči svojim kolóniam je hodne bezohĺadná, čo je vidieť aj na vyše 500 - 700 tisíc mŕtvych Ukrajincoch, ktorí zomreli zbytočne, pretoźe Rusko nie je moźné takto poraziť. A racionáĺny človek s priemerným IQ to vedel uź od začiatku.

Koĺkí tí, čo budú voliť Korčoka, ćo volili PS stranu by šli DOBROVOĽNE do ukrajinských zákopov na istú smrť ?
Som presvedčený, že ani jeden z vás.

Pokladáte to za strašenie, ale rovnako ani Ukrajinci niećo také nećakali. Zelenskyj volićom tiež pred voĺbami sĺuboval mier a potom ich klasicky oklamal a zneuźil.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Bukure%C5 ... 1_deviatka

Už sa k tomu viac nebudem vyjadrovať, aj tak to tu nemá zmysel...

https://www.youtube.com/watch?v=_-ZvW5tVB_4
patrik.z
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: So 04 05, 2019 11:47 am
Has thanked: 72 times
Been thanked: 44 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa patrik.z »

Truncus napísal: Št 04 04, 2024 2:10 pm
patrik.z napísal: Št 04 04, 2024 12:09 pm
Hej hej, je to uzasne aka inovativna a vyspela krajina to je. Ibaze Ruska ekonomika nie je o najmodernejsich ponorkach ani vyspelej vede.

Ved len si pozri zlozenie toho indexu, je to ropa, zemny plyn, ocel, ine komodity a ich spracovanie, a banky. Z 20 najvacsich firiem to nie su iba dve firmy - na 16. mieste je siet potravin a na 20. mieste tel. operator. To je mi teda naozaj spickova ekonomika s vysokou pridanou hodnotou.

Tym nepopieram, ze neexistuju institucie v Rusku, ktore produkuju kvalitny vyskum, ale ta veta, ze ruska ekonomika je zalozena na exporte nerastnych surovin bez pridanej hodnoty je evidentne pravda. Tvoria jednoznacne najvacsiu a najvyznamnejsiu cast ekonomiky.

Este edit na doplnenie: Ono je to aj v poriadku, ze maju nerastne bohatstvo, tak na nom bohatnu. Problem je, ze narozdiel napriklad od Norska na tom nebohatne krajina, ale par privilegovanych ludi. Ved to je vidiet aj na tom, kam sa ich ekonomika posunula. Vsetky tie prijmy z vyvozu nerastnych surovin mohli byt investovane do produktivnejsej ekonomiky, ale to sa v Rusku nedialo.
Ruská ekonomika je aj o vyspelej vede, ponorkách, atď. Nie je len benzínová pumpa ako tvrdil jeden US prezident.
Neviem, z akého indexu si vychádzal, ale v indexe Russia Stock Market Index MOEX máš v prvej 20 podĺa kapitalizácie 6 firiem, ktoré neexportujú nerastné suroviny. A prvá je Sberbank.
Tak znova si precitaj co som pisal: Ved len si pozri zlozenie toho indexu, je to ropa, zemny plyn, ocel, ine komodity a ich spracovanie, a banky. Nic voci tym konkretnym bankam, ale predsa to nie su nicim specialne banky. Ani v ich pripade sa neda hovorit o inovativnom priemysle, tak ako o inych bankach. To je ako keby si povedal, ze Slovensko nie je zavisle od automobiloveho priemyslu, lebo tu mame banky.

Ved ja predsa nehovorim, ze nic ine v Rusku neexistuje. Ale porovnaj si teda top 20 v MOEX a top 20 v S&P 500. A nehovorme len o zapade, aj s Cinou si to kludne porovnaj.

Tych top 20 firiem navyse v Ruskom indexe predstavuje ovela vacsiu cast kolaca nez v USA. A prosim, nehovorim, ze v USA su vsetky firmy inovativne, alebo skvele, a vela z nich je koniec koncov tiez v podobnych sektoroch - ale prosim netvarme sa, ze ruska ekonomika prekypuje inovativnostou a pridanou hodnotou.
Truncus napísal: Št 04 04, 2024 2:10 pm Ale kdeže, zďaleka neplatí. Ide o zmiešanú ekonomiku, kde prognózy jej rastu do budúcnosti sú vyšie ako ekonomiky Talianska, Francúzska, atď...Tým nepopieram, že príjmy z exportu nerastných surovín nie sú významné, ale rozhodne nie je najvačšie.

Rusko sa sice vo veľkej miere sa spolieha na príjmy z daní a vývozných ciel súvisiacich s ropou a plynom, ktoré v januári 2022 predstavovali 45% príjmov ruského federálneho rozpočtu. Lenže stále je to pod 50 % a pred tou operáciou na Ukrajine dosiahlo v zahranićnom obchode, ktorý je len častou HDP podiel energií s surovín pod 50 %

Sektor sluźieb v Rusku 62 % celkového HDP, priemyselný sektor je 32%. Iste vieš ako akciový investor, z čoho sa ráta HDP...
A nie je tam len položka exportu...

V roku 2019 Rusko vynaložilo na výskum a vývoj približne 1% svojho HDP, pričom jeho rozpočet bol desiaty najvyšší na svete.V roku 2020 sa tiež umiestnilo na desiatom mieste na svete v počte vedeckých publikácií s približne 1,3 milióna prác.

Vzhĺadom na tisíce sankcií, ktoré Rusko dostalo od Západu máj aj sluśný rast HDP, sankcie ich nezlomili. Také Nemecko, ktoré uź nebude mať lacné energie z Ruska ide dole vodou ekonomicky, firmy odchádzajú a presúvajú výrobu do zahraničia, Francúzsku rastie dlh, pretoźe kolónie v Afrike im odmietajú dávať lacno suroviny a urán...To je tvrdá realita.
USA na tejto biednej európskej politike dobre zarába...

"Este edit na doplnenie: Ono je to aj v poriadku, ze maju nerastne bohatstvo, tak na nom bohatnu. Problem je, ze narozdiel napriklad od Norska na tom nebohatne krajina, ale par privilegovanych ludi. Ved to je vidiet aj na tom, kam sa ich ekonomika posunula. Vsetky tie prijmy z vyvozu nerastnych surovin mohli byt investovane do produktivnejsej ekonomiky, ale to sa v Rusku nedialo.

Tak Nórsko je ukážka, kde to dobre zvládli, keď zbohatli na nájdenom plyne a vytvorili aj obrovské fondy. V Rusku na tom za Jeľcina zarábali práve tí oligarchovia, ktorých si spomíńal, źe posielajú svoje deti do zahranićia a potom sami emigrujú.
Vtedy bolo Rusko v takom stave, źe takmer zanikla ich śtátnosť. Teraz na tom zarábajú oligarchovia okolo Putina, ale na rozdiel od čias Jeľcina niečo pustili aj verejnosti, pretoźe tam rastie životná úroveň, ekonomika, kleśá % chudobných ĺudí.
Isteže by to mohlo byť aj lepšie.Ale oproti jeľcinovskej ére to Rusi berú ako raj a preto Putina volia..To je realita.

Takźe tak úplne pravdu ani v tomto nemáš, len čiastoćne.

Inak by som tieto témy rád ukonćil berie mi to zbytočne čas.Ani to sem moc nepatrí.

Nechce sa mi na to reagovat po jednom, len to chcem zhrnut - ja nehovorim, ze v Rusku neexistuje nic ine ako ropny priemysel. Nech to aj nie je vacsina, ale je to najvyznamnejsia cast a toci sa okolo nej aj velka cast zvysku. A ten zvysok tazko opisovat ako lidrov v inovaciach.

Tych 45% sice nie je vacsina, ale aj z tych 55% prijmov je velka cast postavena okolo tychto sektorov. Ved aj z tych sluzieb - kolko z toho su sluzby pre ropne spolocnosti? Vratane tych bank, napriklad.
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa miror »

Truncus, tie najvyspelejšie ponorky, to myslíš :

https://svet.sme.sk/c/507153/ruska-pono ... rokov.html

https://www.teraz.sk/zahranicie/od-trag ... lanok.html

alebo aj ešte nejaké iné ?
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa miror »

Áno, HDP Ruska rastie, ekonomika sa zvúčšuje ale ako ?

Aj Nemecko malo pred 2.sv.vojnou super rast ekonomiky, ktorý sa pretavil do zopakovania najväčšej chudoby v histórii ako po 1.sv.vojne, o rast HDP pre rozvoj krajiny to určitie nie je.

https://www.trend.sk/spravy/rusko-malo- ... uchy-vojna
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4002
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 176 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Aj Afganistan ma splachovaci zachod?
https://bubo.sk/blog/pravda-o-afganistane

Inovacia je samozrejme najvacsia v USA, a dovod netreba uvadzat..
Mohla by byt aj Rusku, ide len o to, kto da viac prašulí...
Prílohy
prasule.jpg
prasule.jpg (14.36 KiB) 868 zobrazení
Odoslané z počítača
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 61 times
Been thanked: 71 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

patrik.z napísal: Št 04 04, 2024 3:08 pm [
Tak znova si precitaj co som pisal: Ved len si pozri zlozenie toho indexu, je to ropa, zemny plyn, ocel, ine komodity a ich spracovanie, a banky. Nic voci tym konkretnym bankam, ale predsa to nie su nicim specialne banky. Ani v ich pripade sa neda hovorit o inovativnom priemysle, tak ako o inych bankach. To je ako keby si povedal, ze Slovensko nie je zavisle od automobiloveho priemyslu, lebo tu mame banky.

Ved ja predsa nehovorim, ze nic ine v Rusku neexistuje. Ale porovnaj si teda top 20 v MOEX a top 20 v S&P 500. A nehovorme len o zapade, aj s Cinou si to kludne porovnaj.

Tych top 20 firiem navyse v Ruskom indexe predstavuje ovela vacsiu cast kolaca nez v USA. A prosim, nehovorim, ze v USA su vsetky firmy inovativne, alebo skvele, a vela z nich je koniec koncov tiez v podobnych sektoroch - ale prosim netvarme sa, ze ruska ekonomika prekypuje inovativnostou a pridanou hodnotou.


Nechce sa mi na to reagovat po jednom, len to chcem zhrnut - ja nehovorim, ze v Rusku neexistuje nic ine ako ropny priemysel. Nech to aj nie je vacsina, ale je to najvyznamnejsia cast a toci sa okolo nej aj velka cast zvysku. A ten zvysok tazko opisovat ako lidrov v inovaciach.

Tych 45% sice nie je vacsina, ale aj z tych 55% prijmov je velka cast postavena okolo tychto sektorov. Ved aj z tych sluzieb - kolko z toho su sluzby pre ropne spolocnosti? Vratane tych bank, napriklad.
Takže stručne. Ty si sa vyjadril takto :
patrik.z napísal: Št 04 04, 2024 12:09 pm
Tym nepopieram, ze neexistuju institucie v Rusku, ktore produkuju kvalitny vyskum, ale ta veta, ze ruska ekonomika je zalozena na exporte nerastnych surovin bez pridanej hodnoty je evidentne pravda. Tvoria jednoznacne najvacsiu a najvyznamnejsiu cast ekonomiky.
Znova tvrdím, źe nemáš pravdu. Keby vačšinu exportu Ruska tvorili len suroviny a energie. Keby v zložení ruského HDP boli vačšinovo len príjmy z exportu surovín a energií, tak by som ti mohol potvrdiť, źe ruská ekonomika je zaloźená na exporte nerastných surovín bez pridanej hodnoty a je to pravda.

Tá tvoja veta je písaná v zmysle, ako keby Rusko bola len rozvojová ekonomika zaloźená výlućne na exporte surovín a energií, ale to je v súčasnosti zastaralý názor.

Rusko vyváža kdečo s pridanou hodnotou, niekedy vačšou, niekedy menšou. Moźeš si to sám zistiť a overiť.

Inak Rusko si uvedomuje aj z minulosti svoju závislosť na exporte energií a surovín a preto podniká kroky na jej zniźovanie nielen v exporte, ale celkovo v ekonomike. Ide im to sice pomaly, ale je tam posun.

Zloźenie HDP, spotreba ľudí, výdavky na investovanie, nakup vlády na tovary a sluźby, export, import, rozdiel medzi exportom a importom, to všetko potvrdzuje zmiešanú ekonomiku.

Ruská ekonomika je totiź podľa západných klasifikácií hodnotená ako zmiešaná. Ďalej si uvedom, źe som nikde netvrdil, že je ruská ekonomika hlavne inovaćná. Len som ti písal, že sú oblasti vedy, priemyslu, kde má Rusko vysokú inováciu a vedie, To však neznamená, že ekonomika ako celok je hodnotená ako inovačná. Je zmieśaná.

Porovnávať ekonomiku USA a Ruska sa mi nechce, pretoźe tu nie je na to ani vhodné vlákno a dlho by to trvalo...
Naposledy upravil/-a Truncus v Št 04 04, 2024 5:05 pm, upravené celkom 2 krát.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 61 times
Been thanked: 71 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

miror napísal: Št 04 04, 2024 3:10 pm Truncus, tie najvyspelejšie ponorky, to myslíš :

https://svet.sme.sk/c/507153/ruska-pono ... rokov.html

https://www.teraz.sk/zahranicie/od-trag ... lanok.html

alebo aj ešte nejaké iné ?
Myslím najnovšie triedy Jaseň a Borej.

A myslím aj takéto info a ruských ponorkách. Má napríklad USA torpéda typu Poseidon a ponorky, ćo to odpaľujú ? Zatiaĺ nemá.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ru ... f6b220ee8/
miror napísal: Št 04 04, 2024 3:13 pm Áno, HDP Ruska rastie, ekonomika sa zvúčšuje ale ako ?

Aj Nemecko malo pred 2.sv.vojnou super rast ekonomiky, ktorý sa pretavil do zopakovania najväčšej chudoby v histórii ako po 1.sv.vojne, o rast HDP pre rozvoj krajiny to určitie nie je.

https://www.trend.sk/spravy/rusko-malo- ... uchy-vojna
Tendenćné info, hodne manipuláćií. Až ti to stačí, to je tvoja vec..
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 61 times
Been thanked: 71 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

patrik.z napísal: Št 04 04, 2024 3:08 pm
Tych 45% sice nie je vacsina, ale aj z tych 55% prijmov je velka cast postavena okolo tychto sektorov. Ved aj z tych sluzieb - kolko z toho su sluzby pre ropne spolocnosti? Vratane tych bank, napriklad.
Máš nejaké skutoćné čísla, fakta alebo varíš z vody ? Rátam, źe varíś z vody a je to len tvoj názor a dohad. Pretože údaje z konca roka 2023 a prvého štvrťroka 2024, aké je zloźenie súćasného ruského exportu nemám k dispozíćií.
A okrem toho by si musel poznať aj presné súćasné zloźenie HDP Ruska,aby si sa k tomu mohol relevantne vyjadriť.
sablatura
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa sablatura »

Včera 1:44 pm :
Truncus :
"Už sa k tomu nebudem vyjadrovať, aj tak to tu nemá zmysel"

Napriek svojím slovám, doteraz sem stihol nahodiť ďalších 8 (slovom osem) príspevkov - a to takých, že keby bol platený priamo Putinom, ich význam by nevyznel inak.

A nie, nie je to trolling z mojej strany. Presnejšie pomenovanie jeho príspevkov nemôžem napísať - vzhľadom k tomu, že už mi bolo vyhrážané banom - slobodou vyjadrovania a demokraciou nemôžme obhajovať vyslovené lži.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15836
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 1409 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa JUGGLER »

sablatura napísal: Št 04 04, 2024 6:01 pm Presnejšie pomenovanie jeho príspevkov nemôžem napísať - vzhľadom k tomu, že už mi bolo vyhrážané banom - slobodou vyjadrovania a demokraciou nemôžme obhajovať vyslovené lži.
Ak tu bojuješ za slobodu nenávistných prejavov, máš pravdu. Nikto nie je zvedavý na tvoje nadávky, tvoj hate.
V jednom príspevku som dal Truncusovi like - tam kde dal argumenty, užitočné info, názor podložený faktami.
Dám každému ,,thanks,, kto prinesie niečo zaujímavé. Pre mňa zaujímavé a obohacujúce.
Ostatné ma nezaujíma. Mám svoj vlastný názor a naozaj neviem prečo by som mal nenávistne útočiť na niekoho kto má iný názor ako ja.
iceberg8 napísal: Št 04 04, 2024 4:02 pm Aj Afganistan ma splachovaci zachod?
https://bubo.sk/blog/pravda-o-afganistane
Dík za linku. Vynikajúce čítanie ! Potešil si ma.
Pridal som výcuc do vlákna o médiách: viewtopic.php?t=25070&start=160
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Glogol »

Co bude po vitazstve peleho ked si 2 dni pred volbami takto dovoluju
https://dennikn.sk/3921648/fico-sa-vyhr ... -pritakava
A akoze vtip erika prestane byt smiesny
https://sita.sk/erik-kalinak-poziadal-s ... zvaznosti/
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15836
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 1409 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bu bu bu. Ako rýchlo ľudia zabudli, že sme tu mali vládu s ústavnou väčšinou, ktorú dorazil Sulík s asistenciou Pellého...
A teraz sa opozícia tvári, že je tu ešte nejaká iná alternatíva ako máme.
Buďme radi, že to neskončilo ako v 2012 ked sa nádejná vláda Radičovej rozsypala a Fico ovládol parlament úplne sám!

Trochu iný názor ako od progresívneho mainstreamu, ktorý ešte nedávno pripúšťal Pellého ako premiéra vo vláde s PS:

Nový prezident zohrá väčšiu rolu v domácej politike ako v tej zahraničnej. A to platí aj vtedy, ak by sa stal miláčikom západných médií.
Videli sme pri pani Čaputovej, ako ľahko sa to v médiách vyrába, ale tiež to, že to nemusí mať významnejší vplyv.

Najväčší vplyv bude mať meno nového prezidenta na domáci politický zápas, najmä na budúcu podobu opozície.

Ak vyhrá Korčok, vláda získa silnejšiu oponentúru, ako je dnešná opozícia. A to najmä kvôli niektorým personálnym nomináciám, ktoré závisia od prezidenta.
Vo viacerých otázkach by to štátu prospelo. Sudcovia, generálny prokurátor, guvernér národnej banky, sú len niektoré z nich.
Aj tu treba povedať bé, Korčok by síce vyberal nominantov s inými predstavami o riadení štátu, ale ťažko čakať prekvapenie, že by vybral inak ako striktne liberálnych kandidátov.

Korčok patrí ku generácii politikov, ktorí si neuvedomujú zodpovednosť za sériu chýb a za zlé personálne nominácie počas pôsobenia v Matovičovej a Hegerovej vláde. Pellegrini je rovnaký prípad. Korčok by však k SIS dokázal pristúpiť sebavedomejšie ako Pellegrini, v prípade nominácií na veľvyslancov to však už môže byť naopak.

Ťažko dnes povedať, či by Korčok dokázal byť úspešnejším voči vláde, ako boli Kiska a Čaputová. Rovnako ťažko povedať, či by takým vedel byť Pellegrini v prípade, že by došlo k zmene vlády po ďalších parlamentných voľbách.

To, čo povedať vieme, je, že budúci prezident zásadnejšie ovplyvní charakter a podobu súčasnej opozície. Ak by Korčok vyhral, opozícia bude liberálnejšia a jednotnejšia, pretože sa tak správala v kampani, a bude to považovať za potvrdenie správnej cesty. Ak by Korčok prehral, bude snaha jeho mandát využiť v opozícii (nová strana), čo môže ohroziť budúcnosť KDH a SaS a nanovo pretvoriť mapu opozičnej politiky.

Právo veta, ktoré by Korčok voči parlamentu nepochybne využíval častejšie ako Pellegrini, nemusí byť zásadný problém, kým bude mať vláda súčasnú väčšinu. Korčok však bude vládu skôr zjednocovať a utužovať, ako rozdeľovať a vnútorne oslabovať. Fico by v ňom získal relevantnejšieho oponenta v ústavnej funkcii.

Toľko dve dôležité témy, podľa ktorých sa budú mnohí z nás rozhodovať.

Prejdime však k niečomu, čo sa možno ukáže dôležitejšie ako meno budúceho prezidenta. A to je zmena spoločnosti aj politiky, ktorú sme cez kampaň mohli vidieť. Kam nás to Korčok a Pellegrini posunuli…

Obidvaja kandidáti sa prezentovali ako vlastenci a do konca kampane posielali odkazy aj kresťanským voličom. Obidvom týmto snahám chýbala vnútorná integrita a presvedčivosť.

Slovenské vlajky a národné symboly aktívne využívali obaja, viac to vyniklo pri Korčokovi. Zdá sa, že sú preč časy, keď dvojkríž našim liberálom smrdel ľudáctvom alebo ho považovali za posledné útočisko gaunerov. Oboje je len dobre.

Ešte lepšie by bolo, keby sme vlastenectvu ponechali jeho pôvodný obsah. Žiaľ, ani jeden z kandidátov to nedokázal pomenovať. Vlastenci napríklad neargumentujú odchodom mladých ľudí, pretože naň nevidia dôvod ani v tých najťažších časoch. Práve vtedy sa predsa vzťah k vlastnému štátu potvrdzuje. Rovnako nemôžu prijať argument, že ich oponent je protislovenský kandidát. Vlastenectvo spája, nie rozdeľuje.

Presnejšie, vlastenectvo si vyžaduje viac obetovania ako oceňovania. Príkladom je aj generál Štefánik, s ktorého obrazom a symbolikou aktívne pracovali obaja kandidáti.

Ani Pellegrini, ani Korčok v doterajších politických kariérach však nepreukázali štefánikovského ducha. Vyžadovalo by si to nielen asertívnejší prejav v západných salónoch či vo vzťahu k pražským politikom, ale aj viac porozumenia geopolitike. Napokon, Štefánik nebol ani taký stopercentný demokrat, ako sa domnievajú apologetici, a štát bol pre neho hodnota. Fantazírovanie o vzdaní sa práva veta kvôli silnejšiemu hlasu EÚ je tomu vzdialené. (Rovnako ako je realite vzdialené, že EÚ môže mať väčší vplyv vo svete.)

Mávanie slovenskými vlajkami, ale aj ich ukladanie podľa Orbánovho vzoru, je preto skôr prejavom estetiky než uvedomelého vlastenectva.

Príznačné je, že ani jeden z kandidátov neotvoril tému demografie, hoci sa na Slovensku rodí najmenej detí v dejinách. Ako je možné, že to politikov vôbec nezaujíma? Nebude to skôr tak, že práve tým sa k niečomu priznávajú?!

Smutné bolo aj zahrávanie s kresťanstvom.

Ani jeden z kandidátov až doteraz neprejavoval akýkoľvek zvýšený rešpekt ku kresťanstvu. Kampaň to len potvrdila a kňazi či kresťania z verejného života, ktorí sa za jedného či druhého premotivovane angažovali, viac povedali o sebe ako o svojom kandidátovi. Bolelo pri tom srdce, trpel rozum.

Keď v minulosti kandidovali kandidáti, ktorí si zaslúžili podporu, kňazi boli často ticho. Teraz, keď ani jeden z kandidátov nezdieľa kresťanský pohľad na človeka a jeho prirodzené práva, nie je ochotný sa za kresťanstvo postaviť, nemeniť názor na definíciu manželstva, chrániť práva nenarodených detí či odmietnuť eutanáziu, teda otázky, o ktorých sa nevyjednáva, sa mnohí nepochopiteľne hlasno angažovali. Občas sa zdalo, akoby kňazi chceli nahradiť hercov a herečky a menili sa na fanúšikov, nie reprezentantov inštitúcie, ktorej moc nie je z tohto sveta.

Najviac prekvapovali kňazi, ktorí sa zastávali kandidáta a pritom vôbec nehovorili o kresťanstve. To, čo už roky vidíme na Západe, máme už aj doma.

Kresťanstvo sa v tejto kampani stalo symbolom, ktorému možno vstreknúť falošný obsah a urobiť z neho trik na oklamanie voličov. A bolo to možné len preto, že túto hru hrali s Korčokom a Pellegrinim niektorí kresťania.

Korčok bez problémov popritom posielal kódovaný odkaz progresívnym a dúhovým voličom (občiankam a občanom), že to nemyslí vážne.
Kto nepochopil, dostal fotku s pani farárkou Polckovou. Pellegrini rovnako bez problémov kamufloval svoje dlhoročné postoje, keď sám hlasoval za homozväzky a odmietal viac informácií pre tehotné ženy či pravoslávnu cirkev na začiatku pandémie nazval iba jednou z organizácií tretieho sektora. Obidvom to prešlo.

Tieto voľby už majú jeden výsledok. Kampaň ukázala, kam sa posúvame, keď v politike chýbajú skutočne národní a kresťanskí politici.
Domáca politika sa vyprázdňuje, stále viac je iba o moci.

V sobotu sa to nedá vyriešiť, ale ak sa v tejto otázke niečo hlbšie nezmení, voľby budú čoraz viac strácať svoj hlavný zmysel.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pafe
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa pafe »

JUGGLER napísal: Pi 05 04, 2024 12:51 am
Kresťanstvo sa v tejto kampani stalo symbolom, ktorému možno vstreknúť falošný obsah a urobiť z neho trik na oklamanie voličov. A bolo to možné len preto, že túto hru hrali s Korčokom a Pellegrinim niektorí kresťania.

Korčok bez problémov popritom posielal kódovaný odkaz progresívnym a dúhovým voličom (občiankam a občanom), že to nemyslí vážne.
Kto nepochopil, dostal fotku s pani farárkou Polckovou. Pellegrini rovnako bez problémov kamufloval svoje dlhoročné postoje, keď sám hlasoval za homozväzky a odmietal viac informácií pre tehotné ženy či pravoslávnu cirkev na začiatku pandémie nazval iba jednou z organizácií tretieho sektora. Obidvom to prešlo.

Tieto voľby už majú jeden výsledok. Kampaň ukázala, kam sa posúvame, keď v politike chýbajú skutočne národní a kresťanskí politici.
Domáca politika sa vyprázdňuje, stále viac je iba o moci.

V sobotu sa to nedá vyriešiť, ale ak sa v tejto otázke niečo hlbšie nezmení, voľby budú čoraz viac strácať svoj hlavný zmysel.
tento blabol len potvrdzuje akutnu potrebu odluky cirkvi od statu. nabozenstvo v politike je zlo. krestania nech si ziju svoje zivoty a nech nediktuju druhym ako maju zit
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 61 times
Been thanked: 71 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

pafe napísal: Pi 05 04, 2024 2:17 am
tento blabol len potvrdzuje akutnu potrebu odluky cirkvi od statu. nabozenstvo v politike je zlo. krestania nech si ziju svoje zivoty a nech nediktuju druhym ako maju zit
Tento blábol len potvrdzuje akútnu potrebu odluky politických mimovládiek od štátu a hlavne štátneho cecíka, ktorý politické mimovládky vysávajú. Politické mimovládky sú zlo. Nech si politickí mimovládkari źijú svoje životy, ale nech nediktujú druhým svoje toxické názory na politiku ich ideológické sračky ako majú ĺudia žiť a nech si neprivatizujú ani demokraciu a ani ĺudské práva. Ich politické žvásty, za ktoré sú platené zahraničím a robia tu subverziu, škodlivú ćinnosť voći záujmom Slovenska a slovenského národa, na to ľudia nie sú zvedaví.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Glogol »

JUGGLER napísal: Pi 05 04, 2024 12:51 am Bu bu bu. Ako rýchlo ľudia zabudli, že sme tu mali vládu s ústavnou väčšinou, ktorú dorazil Sulík s asistenciou Pellého...
A teraz sa opozícia tvári, že je tu ešte nejaká iná alternatíva ako máme.
Buďme radi, že to neskončilo ako v 2012 ked sa nádejná vláda Radičovej rozsypala a Fico ovládol parlament úplne sám!

Trochu iný názor ako od progresívneho mainstreamu, ktorý ešte nedávno pripúšťal Pellého ako premiéra vo vláde s PS:

Nový prezident zohrá väčšiu rolu v domácej politike ako v tej zahraničnej. A to platí aj vtedy, ak by sa stal miláčikom západných médií.
Videli sme pri pani Čaputovej, ako ľahko sa to v médiách vyrába, ale tiež to, že to nemusí mať významnejší vplyv.

Najväčší vplyv bude mať meno nového prezidenta na domáci politický zápas, najmä na budúcu podobu opozície.

Ak vyhrá Korčok, vláda získa silnejšiu oponentúru, ako je dnešná opozícia. A to najmä kvôli niektorým personálnym nomináciám, ktoré závisia od prezidenta.
Vo viacerých otázkach by to štátu prospelo. Sudcovia, generálny prokurátor, guvernér národnej banky, sú len niektoré z nich.
Aj tu treba povedať bé, Korčok by síce vyberal nominantov s inými predstavami o riadení štátu, ale ťažko čakať prekvapenie, že by vybral inak ako striktne liberálnych kandidátov.

Korčok patrí ku generácii politikov, ktorí si neuvedomujú zodpovednosť za sériu chýb a za zlé personálne nominácie počas pôsobenia v Matovičovej a Hegerovej vláde. Pellegrini je rovnaký prípad. Korčok by však k SIS dokázal pristúpiť sebavedomejšie ako Pellegrini, v prípade nominácií na veľvyslancov to však už môže byť naopak.

Ťažko dnes povedať, či by Korčok dokázal byť úspešnejším voči vláde, ako boli Kiska a Čaputová. Rovnako ťažko povedať, či by takým vedel byť Pellegrini v prípade, že by došlo k zmene vlády po ďalších parlamentných voľbách.

To, čo povedať vieme, je, že budúci prezident zásadnejšie ovplyvní charakter a podobu súčasnej opozície. Ak by Korčok vyhral, opozícia bude liberálnejšia a jednotnejšia, pretože sa tak správala v kampani, a bude to považovať za potvrdenie správnej cesty. Ak by Korčok prehral, bude snaha jeho mandát využiť v opozícii (nová strana), čo môže ohroziť budúcnosť KDH a SaS a nanovo pretvoriť mapu opozičnej politiky.

Právo veta, ktoré by Korčok voči parlamentu nepochybne využíval častejšie ako Pellegrini, nemusí byť zásadný problém, kým bude mať vláda súčasnú väčšinu. Korčok však bude vládu skôr zjednocovať a utužovať, ako rozdeľovať a vnútorne oslabovať. Fico by v ňom získal relevantnejšieho oponenta v ústavnej funkcii.

Toľko dve dôležité témy, podľa ktorých sa budú mnohí z nás rozhodovať.

Prejdime však k niečomu, čo sa možno ukáže dôležitejšie ako meno budúceho prezidenta. A to je zmena spoločnosti aj politiky, ktorú sme cez kampaň mohli vidieť. Kam nás to Korčok a Pellegrini posunuli…

Obidvaja kandidáti sa prezentovali ako vlastenci a do konca kampane posielali odkazy aj kresťanským voličom. Obidvom týmto snahám chýbala vnútorná integrita a presvedčivosť.

Slovenské vlajky a národné symboly aktívne využívali obaja, viac to vyniklo pri Korčokovi. Zdá sa, že sú preč časy, keď dvojkríž našim liberálom smrdel ľudáctvom alebo ho považovali za posledné útočisko gaunerov. Oboje je len dobre.

Ešte lepšie by bolo, keby sme vlastenectvu ponechali jeho pôvodný obsah. Žiaľ, ani jeden z kandidátov to nedokázal pomenovať. Vlastenci napríklad neargumentujú odchodom mladých ľudí, pretože naň nevidia dôvod ani v tých najťažších časoch. Práve vtedy sa predsa vzťah k vlastnému štátu potvrdzuje. Rovnako nemôžu prijať argument, že ich oponent je protislovenský kandidát. Vlastenectvo spája, nie rozdeľuje.

Presnejšie, vlastenectvo si vyžaduje viac obetovania ako oceňovania. Príkladom je aj generál Štefánik, s ktorého obrazom a symbolikou aktívne pracovali obaja kandidáti.

Ani Pellegrini, ani Korčok v doterajších politických kariérach však nepreukázali štefánikovského ducha. Vyžadovalo by si to nielen asertívnejší prejav v západných salónoch či vo vzťahu k pražským politikom, ale aj viac porozumenia geopolitike. Napokon, Štefánik nebol ani taký stopercentný demokrat, ako sa domnievajú apologetici, a štát bol pre neho hodnota. Fantazírovanie o vzdaní sa práva veta kvôli silnejšiemu hlasu EÚ je tomu vzdialené. (Rovnako ako je realite vzdialené, že EÚ môže mať väčší vplyv vo svete.)

Mávanie slovenskými vlajkami, ale aj ich ukladanie podľa Orbánovho vzoru, je preto skôr prejavom estetiky než uvedomelého vlastenectva.

Príznačné je, že ani jeden z kandidátov neotvoril tému demografie, hoci sa na Slovensku rodí najmenej detí v dejinách. Ako je možné, že to politikov vôbec nezaujíma? Nebude to skôr tak, že práve tým sa k niečomu priznávajú?!

Smutné bolo aj zahrávanie s kresťanstvom.

Ani jeden z kandidátov až doteraz neprejavoval akýkoľvek zvýšený rešpekt ku kresťanstvu. Kampaň to len potvrdila a kňazi či kresťania z verejného života, ktorí sa za jedného či druhého premotivovane angažovali, viac povedali o sebe ako o svojom kandidátovi. Bolelo pri tom srdce, trpel rozum.

Keď v minulosti kandidovali kandidáti, ktorí si zaslúžili podporu, kňazi boli často ticho. Teraz, keď ani jeden z kandidátov nezdieľa kresťanský pohľad na človeka a jeho prirodzené práva, nie je ochotný sa za kresťanstvo postaviť, nemeniť názor na definíciu manželstva, chrániť práva nenarodených detí či odmietnuť eutanáziu, teda otázky, o ktorých sa nevyjednáva, sa mnohí nepochopiteľne hlasno angažovali. Občas sa zdalo, akoby kňazi chceli nahradiť hercov a herečky a menili sa na fanúšikov, nie reprezentantov inštitúcie, ktorej moc nie je z tohto sveta.

Najviac prekvapovali kňazi, ktorí sa zastávali kandidáta a pritom vôbec nehovorili o kresťanstve. To, čo už roky vidíme na Západe, máme už aj doma.

Kresťanstvo sa v tejto kampani stalo symbolom, ktorému možno vstreknúť falošný obsah a urobiť z neho trik na oklamanie voličov. A bolo to možné len preto, že túto hru hrali s Korčokom a Pellegrinim niektorí kresťania.

Korčok bez problémov popritom posielal kódovaný odkaz progresívnym a dúhovým voličom (občiankam a občanom), že to nemyslí vážne.
Kto nepochopil, dostal fotku s pani farárkou Polckovou. Pellegrini rovnako bez problémov kamufloval svoje dlhoročné postoje, keď sám hlasoval za homozväzky a odmietal viac informácií pre tehotné ženy či pravoslávnu cirkev na začiatku pandémie nazval iba jednou z organizácií tretieho sektora. Obidvom to prešlo.

Tieto voľby už majú jeden výsledok. Kampaň ukázala, kam sa posúvame, keď v politike chýbajú skutočne národní a kresťanskí politici.
Domáca politika sa vyprázdňuje, stále viac je iba o moci.

V sobotu sa to nedá vyriešiť, ale ak sa v tejto otázke niečo hlbšie nezmení, voľby budú čoraz viac strácať svoj hlavný zmysel.
snazim sa napisat fakty co fico a erik skutocne povedali a ako sa spravaju 2 dni pred volbami a ako protinazor tu su nejake domienky a fabulacie co si niekto mysli. 4 roky bola prezidentkou podpredsednicka PS a nic strasne sa krestanom nestalo. Skor sa hambim za spravanie inych krestanov vo vlade,
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15836
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 1409 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pafe napísal: Pi 05 04, 2024 2:17 am tento blabol len potvrdzuje akutnu potrebu odluky cirkvi od statu. nabozenstvo v politike je zlo. krestania nech si ziju svoje zivoty a nech nediktuju druhym ako maju zit
Je tu len malý problém. Že sú vo väčšine. A tak by to malo platiť naopak: nekresťania nech si žijú svoje životy a nediktujú kresťanom ako majú žiť.

P.S. Ale som za odluku cirkvi od štátu. Takisto za posudzovanie politických mimovládok ako v USA - ako cudzích agentov za cudzie prachy.
Aby sa náhodou nestalo, že Rusko a Čína začnú vrážať milióny do mimovládok z ktorých ľudia následne prúdia rovno do parlamentu.
Darmo, ale peniaze korumpujú.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4051
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 65 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: Pi 05 04, 2024 12:51 am V sobotu sa to nedá vyriešiť, ale ak sa v tejto otázke niečo hlbšie nezmení, voľby budú čoraz viac strácať svoj hlavný zmysel.
Velmi pekna veta prisla na zaver.

Ale volby, kde islo o vymenu Matovico-Hegero-Odora za Fica+Pellegriniho alebo Pellegriniho+Simecku boli zabavnejsie.
Max100
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 43 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Max100 »

Kalinak rozhodol o udeleni odmeny 500 eur pre vojakov.
Estok zas 500 eur pre hasicov,policajtov.Nie zeby si to nezasluzili,ale prave teraz?Den pred volbami?
Max100
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 43 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Max100 »

Glogol napísal: Št 04 04, 2024 11:52 pm Co bude po vitazstve peleho ked si 2 dni pred volbami takto dovoluju
https://dennikn.sk/3921648/fico-sa-vyhr ... -pritakava
A akoze vtip erika prestane byt smiesny
https://sita.sk/erik-kalinak-poziadal-s ... zvaznosti/
Mozu vsetko.Mlady nadobudol pocit alebo istotu ze prisiel cas,kedy mozu vsetko.A obavam sa,kam to bude pokracovat.
gigant
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 7 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa gigant »

mlady kalinak nelustruje novinarov --> je obvineny lebo poskytuje rozhovory aj zavadnym osobam..

lustraciou novinarov sa zistilo ze nejaky reporter je zavadova osoba

mlady kalinak chce lustrovat novinarov aby neposkytoval rozhovory zavadnym osobam (lebo inak nezisti ze su zavadne) --> je obvineny tymi istymi ludmi ktorym lustracia v predoslom pripade nevadila ze chce niekoho lustrovat..

mlady kalinak si robi prču (rozumej ironiu) z lustracie novinarov --> je obvineny z blbeho a nedostojneho humoru (ci ironie)..

nech robi mlady kalinak co chce vysledok bude pre istu skupinu zmyslajucich ludi vzdy jeden a ten isty..vsetko co robi kalinak je --> zle a bude obvineny..

proste progresivita v praxi :mrgreen:

:roll:
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1005
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 137 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa wladas »

Mlady Kalinak otvori usta a idu z nich len klamstva a demagogia. Progresivita ci co, nazvy si to ako chces.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Glogol »

gigant napísal: Pi 05 04, 2024 8:49 pm mlady kalinak nelustruje novinarov --> je obvineny lebo poskytuje rozhovory aj zavadnym osobam..

lustraciou novinarov sa zistilo ze nejaky reporter je zavadova osoba

mlady kalinak chce lustrovat novinarov aby neposkytoval rozhovory zavadnym osobam (lebo inak nezisti ze su zavadne) --> je obvineny tymi istymi ludmi ktorym lustracia v predoslom pripade nevadila ze chce niekoho lustrovat..

mlady kalinak si robi prču (rozumej ironiu) z lustracie novinarov --> je obvineny z blbeho a nedostojneho humoru (ci ironie)..

nech robi mlady kalinak co chce vysledok bude pre istu skupinu zmyslajucich ludi vzdy jeden a ten isty..vsetko co robi kalinak je --> zle a bude obvineny..

proste progresivita v praxi :mrgreen:

:roll:
Clovek az zasne ako vedia byt smeraci zaslepeni a este si myslia ze su dokonca vtipni.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4002
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 176 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa iceberg8 »

https://spravy.rtvs.sk/2024/04/z-ceska- ... -autobusy/

„Ktorým sa spoločne behom týždňa podarilo vyzbierať viac ako tridsať tisíc eur,“

30 000 APOLITICKYCH eur? :)

To sa da? :)
Odoslané z počítača
pafe
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa pafe »

iceberg8 napísal: So 06 04, 2024 8:07 am https://spravy.rtvs.sk/2024/04/z-ceska- ... -autobusy/

„Ktorým sa spoločne behom týždňa podarilo vyzbierať viac ako tridsať tisíc eur,“

30 000 APOLITICKYCH eur? :)

To sa da? :)
a co tych 500 eur policajtom a hasicom? to tiez boli apoliticke? :lol:
Max100
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 43 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa Max100 »

pafe napísal: So 06 04, 2024 3:02 pm
iceberg8 napísal: So 06 04, 2024 8:07 am https://spravy.rtvs.sk/2024/04/z-ceska- ... -autobusy/

„Ktorým sa spoločne behom týždňa podarilo vyzbierať viac ako tridsať tisíc eur,“

30 000 APOLITICKYCH eur? :)

To sa da? :)
a co tych 500 eur policajtom a hasicom? to tiez boli apoliticke? :lol:
Snad si nemyslis,ze to je volebna korupcia.Co je na tom,ze den pred volbami si spomenuli,ze si vazia pracovnikov v ich rezortoch a treba sa im patricne odvdacit?A co sa tyka vyzbieranych penazi na volebny vlak,tak neviem kto sa na to poskladal,ale udajne bolo vidiet riadit rusen Sorosa.
mikr
Gold Member **
Príspevky: 365
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Prezidentské voľby 2024

Príspevok od používateľa mikr »

Obrázok
Prílohy
GKY36ltXgAAjDYf.jpeg
GKY36ltXgAAjDYf.jpeg (15.97 KiB) 294 zobrazení
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"