Denný pokec 2024

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Ivix
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Po 05 12, 2022 9:00 am
Has thanked: 34 times
Been thanked: 12 times

Re: TRHY AKTUÁLNE 2024

Príspevok od používateľa Ivix »

Cina berie Taiwan ci sa to niekomu paci alebo nie a USAci nezmozu nic. Na UA uz stiahli chvost a coskoro sa vratia za svoje hranice aj s ich zakladnami. To, ze Cina podporuje Rusko ma svoj dovod. Uvidime ci sa USAci chytia navnady a ukradnu ruske financne rezervy, potom uz dedolarizacia naberie vyssi rychlostny stupen.
Jediny trh, z ktoreho vo vypredaji ludia utekaju, je akciovy trh. Warren Buffett.
Diverzifikovane portfolio moze bohatstvo ochranit, ale koncentrovane portfolio ho buduje. Warren Buffett.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15848
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1413 times

Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Obnovujem kedysi aktívne vlákno, ktorým však pre zmenu už neotravujeme verejnosť.
Teda sa tu musíte dostať ako do politiky, alebo cez ,,neprečítané,, príspevky: search.php?search_id=unreadposts
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15848
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1413 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vizionár.

Elon Musk prirovnal vstup Ukrajiny do Severoatlantickej aliancie k nukleárnej apokalypse.
Komentoval tak vyjadrenia amerického ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena.
„Ukrajina sa stane členom NATO,“ povedal najvyšší predstaviteľ diplomacie Spojených štátov po stretnutí s jeho ukrajinským náprotivkom Dmytrom Kulebom.

„Takto doslova začína film o jadrovej apokalypse,“ napísal v reakcii americký miliardár na vlastnej sociálnej sieti X, pričom pripojil pasáž z filmu Deň po, ktorého dej sa zaoberá jadrovou katastrofou.
Prílohy
Elon1.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miror
Gold Member **
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 173 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa miror »

JUGGLER napísal: So 06 04, 2024 12:07 am Vizionár.

Elon Musk prirovnal vstup Ukrajiny do Severoatlantickej aliancie k nukleárnej apokalypse.
Komentoval tak vyjadrenia amerického ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena.
„Ukrajina sa stane členom NATO,“ povedal najvyšší predstaviteľ diplomacie Spojených štátov po stretnutí s jeho ukrajinským náprotivkom Dmytrom Kulebom.

„Takto doslova začína film o jadrovej apokalypse,“ napísal v reakcii americký miliardár na vlastnej sociálnej sieti X, pričom pripojil pasáž z filmu Deň po, ktorého dej sa zaoberá jadrovou katastrofou.
Ono ja som velmi proti Rusku a nenavidm Rusov a vsetko s tymi barbarmi spojene ale v tomto ma Musk pravdu, to je ako voda na mlyn v sucasnej dobe. Este ze EU ako ekonomicky pakt, no dobre ale strasit NATO-m, to bud Blinken vie nieco, co my nie (v blizkej dobe rokov koniec Putina a rozpad Ruska ako v 90-tom Sovietskeho zväzu) alebo uz hovori uplne z cesty pred navratom Trumpa. Cinu velmi svrbi pokusenie o Taiwan, ked ma teraz svet starost s Ukrajinou a nemohol by sa naplno venovat Taiwanu, nechapem tieto provokacie zo strany USA.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4006
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 176 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa iceberg8 »

USA je v bezpeci medzi dvoma oceanmi, im je jedno, co sa v Europe bude diat.
Odoslané z počítača
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 62 times
Been thanked: 72 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

miror napísal: So 06 04, 2024 12:34 am
Ono ja som velmi proti Rusku a nenavidm Rusov a vsetko s tymi barbarmi spojene
Každa ruská rodina v II svetovej vojne stratila minimálne 1 člena rodiny, aby zachránila Európu a svet od faśizmu a nacizmu.
Padlo im vyše 27 miliónov ĺudí. Bez Rusov by si najskor ani nežil a Slovensko by ani neexistovalo.
III. rísa nemala v pláne, aby Slovania prežili.
Rusi sa prakticky obetovali, aby nás zachránili a to bez ohĺadu na to, źe sme potom boli okupovaní komunistami. Ale aspoń sme prežili.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15848
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1413 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Truncus: som ti presunul ad hominem obsah do archívu.

Prosím ťa, zdrž sa poučovania iných, čo by si mali myslieť, takisto nepriameho ponižovania typu: to, čo píšeš o Rusku a ruskom národe, to je morálne a intelelektuálne dno..

P.S. podmienky používania tohto diskusného fóra:

.... súhlasíte s tým, že na diskusnom fóre nebudete vytvárať a/alebo podnecovať konflikty, nebudete odosielať provokačné, útočné, urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky....
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miror
Gold Member **
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 173 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa miror »

Truncus napísal: So 06 04, 2024 10:02 am
miror napísal: So 06 04, 2024 12:34 am
Ono ja som velmi proti Rusku a nenavidm Rusov a vsetko s tymi barbarmi spojene
Každa ruská rodina v II svetovej vojne stratila minimálne 1 člena rodiny, aby zachránila Európu a svet od faśizmu a nacizmu.
Padlo im vyše 27 miliónov ĺudí. Bez Rusov by si najskor ani nežil a Slovensko by ani neexistovalo.
III. rísa nemala v pláne, aby Slovania prežili.
Rusi sa prakticky obetovali, aby nás zachránili a to bez ohĺadu na to, źe sme potom boli okupovaní komunistami. Ale aspoń sme prežili. Za to by si mal byť Rusku a ruskému národu do smrti vďačný. Za moźnosť, aby si sa narodil a vobec źil a aj tvoji rodićia.

Barbarské sú tvoje nenávistné naźory na Rusov. Nemusíś mať rád Putina, alebo súčasnú politiku Ruska, a ani mne nevyhovuje všetko, čo Putin robí, ale to, ći píśeš o Rusku a ruskom národe, to je morálne a intelelektuálne dno.
Každá ruská rodina stratila člena, lebo sa sami bránili nacizmu. Najprv sa s Hitlerom dohodli, napadli Poliakov, vyvražďovali ich dôstojníkov a inteligenciu a všetky samostatné národy okolo a až keď ich za dva roky Hitler podrazil, tak proti nemu začali bojovať (na svojom území) a neskôr keď zacítili, že môžu "oslobodením" získať svoje kolónie, tak sa dohadovali s ostatnými (UK,USA) o svoje nové kolónie, aby ich neoslobodil západ ale oni a mohli toto územie mať dobité a pod svojím vplyvom.

Bohužiaľ som ešte slušného Rusa nestretol, chodím po dovolenkách ale v zahraničí bohužiaľ narážam len na hlučných a arogantných Rusov, preto mám na "Rusov" takýto názor. Ak slušného rusa stretnem, rád názor zmením.

A začo strácajú členov ruské rodiny teraz ? Na tej Ukrajine bolo treba chodiť vraždiť ? Môj dedo podporoval partizánov, bol protinemecky zameraný ale vždy hovoril, že Rusi boli horší ako Nemci, Tí nechodili rabovať ale keď išiel ruský front, ... Rumuni tiež boli v pohode voči slovenskému obyvateľstvu ale Rus bol horší ako Nemec, áno oslobodzoval ale mentalita, správanie voči jednoduchým obyvateľom, aj voči sebe navzájom, veď Rusi si zabili viacej vlastných ako Nemcov, pre nich život nemá žiadnu cenu a to má byť Tá kultúra, ktorou chcú ovplyvňovať a prinášať okoložijúcim národom ?
miror
Gold Member **
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 173 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa miror »

iceberg8 napísal: So 06 04, 2024 8:18 am USA je v bezpeci medzi dvoma oceanmi, im je jedno, co sa v Europe bude diat.
Jedno im to je z ľudského hladiska, ale ekonomicky na Európe zarábajú, Taiwan je ich strategický výrobca čipov, samozrejme som myslel z ekonomického hľadiska im na nás a Taiwane záleží, nie že by sem išli bojovať alebo nás chrániť len tak pod rúškom zachovania civilizácie.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 62 times
Been thanked: 72 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

JUGGLER napísal: So 06 04, 2024 12:11 pm Truncus: som ti presunul ad hominem obsah do archívu.

Prosím ťa, zdrž sa poučovania iných, čo by si mali myslieť, takisto nepriameho ponižovania: to, čo píšeš o Rusku a ruskom národe, to je morálne a intelelektuálne dno..

P.S. podmienky používania tohto diskusného fóra:

.... súhlasíte s tým, že na diskusnom fóre nebudete vytvárať a/alebo podnecovať konflikty, nebudete odosielať provokačné, útočné, urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky....
miror napísal: So 06 04, 2024 12:34 am
Ono ja som velmi proti Rusku a nenavidm Rusov a vsetko s tymi barbarmi spojene

A toto si prečo nepresunul ? Nie je to nenavistný príspevok ? To neporušuje pravidlá ? Nie je v SR dokonca zakon, ktorý zakazuje šíriť nenávisť voči iným národom ?
miror
Gold Member **
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 173 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa miror »

Truncus napísal: So 06 04, 2024 12:19 pm
JUGGLER napísal: So 06 04, 2024 12:11 pm Truncus: som ti presunul ad hominem obsah do archívu.

Prosím ťa, zdrž sa poučovania iných, čo by si mali myslieť, takisto nepriameho ponižovania: to, čo píšeš o Rusku a ruskom národe, to je morálne a intelelektuálne dno..

P.S. podmienky používania tohto diskusného fóra:

.... súhlasíte s tým, že na diskusnom fóre nebudete vytvárať a/alebo podnecovať konflikty, nebudete odosielať provokačné, útočné, urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky....
miror napísal: So 06 04, 2024 12:34 am
Ono ja som velmi proti Rusku a nenavidm Rusov a vsetko s tymi barbarmi spojene

A toto si prečo nepresunul ? Nie je to nenavistný príspevok ? To neporušuje pravidlá ? Nie je v SR dokonca zakon, ktorý zakazuje šíriť nenávisť voči iným národom ?
Rusko je v súčasnosti agresor v očiach väčšiny národov v OSN. Napadol suverénny štát za účelom získania ďalších nerastných zdrojov. Na velebenie agresora a schvaľovanie jeho politiky nie je žiadny zákon ?
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 62 times
Been thanked: 72 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

miror napísal: So 06 04, 2024 12:12 pm
Truncus napísal: So 06 04, 2024 10:02 am
miror napísal: So 06 04, 2024 12:34 am
Ono ja som velmi proti Rusku a nenavidm Rusov a vsetko s tymi barbarmi spojene
Každa ruská rodina v II svetovej vojne stratila minimálne 1 člena rodiny, aby zachránila Európu a svet od faśizmu a nacizmu.
Padlo im vyše 27 miliónov ĺudí. Bez Rusov by si najskor ani nežil a Slovensko by ani neexistovalo.
III. rísa nemala v pláne, aby Slovania prežili.
Rusi sa prakticky obetovali, aby nás zachránili a to bez ohĺadu na to, źe sme potom boli okupovaní komunistami. Ale aspoń sme prežili. Za to by si mal byť Rusku a ruskému národu do smrti vďačný. Za moźnosť, aby si sa narodil a vobec źil a aj tvoji rodićia.

Barbarské sú tvoje nenávistné naźory na Rusov. Nemusíś mať rád Putina, alebo súčasnú politiku Ruska, a ani mne nevyhovuje všetko, čo Putin robí, ale to, ći píśeš o Rusku a ruskom národe, to je morálne a intelelektuálne dno.
Každá ruská rodina stratila člena, lebo sa sami bránili nacizmu. Najprv sa s Hitlerom dohodli, napadli Poliakov, vyvražďovali ich dôstojníkov a inteligenciu a všetky samostatné národy okolo a až keď ich za dva roky Hitler podrazil, tak proti nemu začali bojovať (na svojom území) a neskôr keď zacítili, že môžu "oslobodením" získať svoje kolónie, tak sa dohadovali s ostatnými (UK,USA) o svoje nové kolónie, aby ich neoslobodil západ ale oni a mohli toto územie mať dobité a pod svojím vplyvom.

Bohužiaľ som ešte slušného Rusa nestretol, chodím po dovolenkách ale v zahraničí bohužiaľ narážam len na hlučných a arogantných Rusov, preto mám na "Rusov" takýto názor. Ak slušného rusa stretnem, rád názor zmením.

A začo strácajú členov ruské rodiny teraz ? Na tej Ukrajine bolo treba chodiť vraždiť ? Môj dedo podporoval partizánov, bol protinemecky zameraný ale vždy hovoril, že Rusi boli horší ako Nemci, Tí nechodili rabovať ale keď išiel ruský front, ... Rumuni tiež boli v pohode voči slovenskému obyvateľstvu ale Rus bol horší ako Nemec, áno oslobodzoval ale mentalita, správanie voči jednoduchým obyvateľom, aj voči sebe navzájom, veď Rusi si zabili viacej vlastných ako Nemcov, pre nich život nemá žiadnu cenu a to má byť Tá kultúra, ktorou chcú ovplyvňovať a prinášať okoložijúcim národom ?
To sú tvoje názory na problematiku. S Hitlerom mali dohody aj Poliaci. A Nemci ich potom podrazili. ZSSR si po napadnutí Poĺska zobral územie, ktoré im Poĺsko nevrátilo po I. svetovej vojne. Kurzonova línia..
To, že nás po vojne zabrali a mali sme tu vládu komunistov, to je pravda, ale aj Zápd nás predal a to 2 x, predtým po Mníchovskej zrade...

To, źe si sluśného Rusa nestretol, nič neznamená, aby si na základe toho plošne odsúdil celý národ.

Čo sa týka Ukrajiny, tak tam 8 rokov ukrajinska armáda a nacistické batalióny bombardovali Donbas a zabíjali ĺudí aj deti.
Ukrajinská moc odmietla Minské dohody. Rusko ich varovalo nech tam nevraždia a dohodnú sa.
Inak som tiež proti zbytočnemu vraždeniu na Ukrajine, to sa malo vyriešiť inak.
Nepokladám správne posudzovať - generalizovať Rusov podĺa toho, ako sa chovali jednotlivci za vojny. Vojna je vždy svinstvo, ktoré dáva možnosti ukázať vśetko zlo, ktoré je v ĺuďoch a často beztrestne...
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 62 times
Been thanked: 72 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

miror napísal: So 06 04, 2024 12:24 pm

Rusko je v súčasnosti agresor v očiach väčšiny národov v OSN. Napadol suverénny štát za účelom získania ďalších nerastných zdrojov. Na velebenie agresora a schvaľovanie jeho politiky nie je žiadny zákon ?
Je to len rezolúcia OSN.
Bezpečnostná Rada OSN to nepotvrdila. Ani medzinárodné pŕavo..Rusko sice napadlo Ukrajinu, ale malo na to dovody, zvláśť, keď Ukrajina pokraćovala v zabíjaní na Donbase a ignorovala Minské dohody.
miror
Gold Member **
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 173 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa miror »

Truncus napísal: So 06 04, 2024 12:38 pm
miror napísal: So 06 04, 2024 12:24 pm

Rusko je v súčasnosti agresor v očiach väčšiny národov v OSN. Napadol suverénny štát za účelom získania ďalších nerastných zdrojov. Na velebenie agresora a schvaľovanie jeho politiky nie je žiadny zákon ?
Je to len rezolúcia OSN.
Bezpečnostná Rada OSN to nepotvrdila. Ani medzinárodné pŕavo..Rusko sice napadlo Ukrajinu, ale malo na to dovody, zvláśť, keď Ukrajina pokraćovala v zabíjaní na Donbase a ignorovala Minské dohody.
Rusko je clenom bezpecnostnej rady a ma pravo veta - preto to nepotvrdila. A tie vymyslene dovody ako zamienka vojenskej diktatury na napadnutie a podmanenie si dalsieho uzemia, ako to ruske svaby robili storocia, sa presne zhoduju s navodmi trollych fariem toho s poruchanym lietadlom, co isiel na Moskvu.
miror
Gold Member **
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 173 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa miror »

A este tu padali dezinformacie o obetiach, vzhladom na pocet obyvatelov (kolko z kazdej rodiny chyba clenov), najvacsie straty nemalo Rusko ale Bielorusko a Ukrajina. Najprv posielali podmanene narody v Soviestskom zvaze na smrt, Ukrajincov dokonca hladomorom systematicky Stalin vyvrazdoval a az potom sunsamotni Rusi.

https://blog.sme.sk/jurajkumicak/histor ... t-vi-obete
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 62 times
Been thanked: 72 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

miror napísal: So 06 04, 2024 2:17 pm [
Rusko je clenom bezpecnostnej rady a ma pravo veta - preto to nepotvrdila. A tie vymyslene dovody ako zamienka vojenskej diktatury na napadnutie a podmanenie si dalsieho uzemia, ako to ruske svaby robili storocia, sa presne zhoduju s navodmi trollych fariem toho s poruchanym lietadlom, co isiel na Moskvu.
Čína, India a SAE sa zdržali hlasovania v Bezpečnostnej rade OSN a neodsúdili to ako agresiu. A vymyslené návody ?
Takže podĺa teba 8 rokov delostreleckého ostreľovania Donbasu aj na civilné ciele zo strany Ukrajiny neexistovalo ?
Nemajú na Donbase alej anjelov, kde sú zabité deti a ich fotky, ktoré kvoli tomu zbytočne zomreli ?
Pravlad
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 12 02, 2024 9:37 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa Pravlad »

Truncus napísal: So 06 04, 2024 12:38 pm Je to len rezolúcia OSN.
Bezpečnostná Rada OSN to nepotvrdila. Ani medzinárodné pŕavo..Rusko sice napadlo Ukrajinu, ale malo na to dovody, zvláśť, keď Ukrajina pokraćovala v zabíjaní na Donbase a ignorovala Minské dohody.
Rusko ma v bezpecnostnej rade OSN pravo veta... vazne ideme pouzivat tento argument? Toto iste som pocul od Harabina, samozrejme z cisto pravneho hladiska ma pravdu, ale logicky asi kazdemu dojde o co ide.

"Za rezolúciu hlasovalo 11 krajín z 15-člennej Bezpečnostnej rady. Rusko podľa očakávaní rezolúciu vetovalo, pričom Čína, India a Spojené arabské emiráty sa zdržali hlasovania."
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 62 times
Been thanked: 72 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa Truncus »

Pravlad napísal: So 06 04, 2024 2:55 pm
Truncus napísal: So 06 04, 2024 12:38 pm Je to len rezolúcia OSN.
Bezpečnostná Rada OSN to nepotvrdila. Ani medzinárodné pŕavo..Rusko sice napadlo Ukrajinu, ale malo na to dovody, zvláśť, keď Ukrajina pokraćovala v zabíjaní na Donbase a ignorovala Minské dohody.
Rusko ma v bezpecnostnej rade OSN pravo veta... vazne ideme pouzivat tento argument? Toto iste som pocul od Harabina, samozrejme z cisto pravneho hladiska ma pravdu, ale logicky asi kazdemu dojde o co ide.

"Za rezolúciu hlasovalo 11 krajín z 15-člennej Bezpečnostnej rady. Rusko podľa očakávaní rezolúciu vetovalo, pričom Čína, India a Spojené arabské emiráty sa zdržali hlasovania."


Právo veta v BR OSN má 5 členov a aj Čína a tá sa zdržala hlasovania a nehlasovala, že ide o agresiu. A je nutné pouźivať tento argument, pretože len po schválení BR OSN sa dá na základe medzinárodných zákonov a dohovorov povedať, že ide o agresiu. Všetkých 5 členov sa na tom musia zhodnúť a všetci majú právo veta...

Charta OSN je všeobecne záväznou, imperatívnou právnou normou (ius cogens), ktorú nie je možné porušiť. Záväzný obsah čl. 39 hovorí, že Bezpečnostná rada určí, či ide o ohrozenie mieru, porušenie mieru alebo o útočný čin. K tomuto textu si netreba nič domýšľať. Iba jej rozhodnutia majú právne záväzný charakter.

Ani Medzinárodný súdny dvor OSN vo svojom rozhodnutí z 2. februára 2024 nepoužil takéto označenie.(že ide o agresiu) Naopak, viackrát vchod vojsk na územie Doneckej a Luhanskej republiky, ktoré boli vopred Ruskou federáciou oficiálne uznané za suverénne republiky, označil ako „špeciálnu vojenskú operáciu“. Nezabúdajme, že uvedené republiky podpísali s Ruskou federáciou v roku 2022 dohovory o vzájomnej spolupráci a pomoci.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4006
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 176 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa iceberg8 »

miror napísal: So 06 04, 2024 12:15 pm
iceberg8 napísal: So 06 04, 2024 8:18 am USA je v bezpeci medzi dvoma oceanmi, im je jedno, co sa v Europe bude diat.
Jedno im to je z ľudského hladiska, ale ekonomicky na Európe zarábajú, Taiwan je ich strategický výrobca čipov, samozrejme som myslel z ekonomického hľadiska im na nás a Taiwane záleží, nie že by sem išli bojovať alebo nás chrániť len tak pod rúškom zachovania civilizácie.
Ekonomicky dava zmysel aj "rozbit" a potom "postavit"..
Zarobis hned 2x :)
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4056
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 53 times
Been thanked: 67 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

miror napísal: So 06 04, 2024 12:24 pm Rusko je v súčasnosti agresor v očiach väčšiny národov v OSN.
To co odhlasuje zopar politikov hoci aj v centrale NATO alebo centrale OSN este vobec neznamena, ze to automaticky musi pravdivo reflektovat nazor vacsiny z 8 miliardovej populacie sveta. Nezabudaj, ze populacia NATO je len 1 miliarda z 8 miliard svetovej populacie. A este aj z tej miliardy v NATO mozno polovica obyvatelstva vobec nestoji o rozsirovanie sa NATO na Ukrajinu, do Moldavska, Gruzinska, Bieloruska, Kazachstanu...

Pocas invazie USA do Vietnamu tiez znacna cast obyvatelstva USA nepodporovala vysielanie americkych vojakov do tej obcianskej vojny medzi Vietnamcami a zrejme vies ako US army z Vietnamu odisla. Podobne ako z Kabulskeho letiska pred dva a pol rokmi. A podobne mozu jedneho dna NATO jastrabi a NATO dodavatelia zbrani a zoldnierov jedneho dna odist z Ukrajiny alebo z casti byvalej Ukrajiny na vychode od Dnepra.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 416
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 144 times
Been thanked: 59 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa Fund »

...toto je...obraz ludi co ich volili,primitivizmus,takto sa vyjadruje vrcholny politik,kulturne dno a dno dna je prerazene,zas a znova... :dislike:
https://www.mojevideo.sk/video/3f82f/ro ... _drbe.html
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4006
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 176 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Vobec ma to neprekvapuje..
Je to jeho forma marketingu..
"zaujat" aj zla reklama je reklama..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15848
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1413 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Attila Végh informoval, že pre podporu Pellegriniho prišiel o spoluprácu s Renaultom

Automobilka Renault ukončila spoluprácu s Attilom Véghom pre podporu Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách, vyplýva z publikovanej komunikácie na Instagrame bojovníka MMA. Manažérka spoločnosti Renault Slovakia podľa vyjadrení zápasníka uviedla, že sú ako tím „na opačnej strane“.
Végh, ktorý o udalosti informoval, hovorí o návrate komunizmu.


Páči sa mi reakcia Atillu na instagrame:

__________________________________________________________________
Ahojte priatelia, fanusikovia aj ti co ma nemaju az tak radi ❤️
Vo svetle aktualnych udalosti sa s Vami potrebujem podelit o skusenost, ktora vo mne vzbudila pocit ze Komunizmus sa vratil…😥

Dnes som obdrzal email, ktorym ma ista komercna znacka “tresta” za to ze som slobodne prejavil pri volbe prezidenta svoj sukromny politicky nazor a presvedcenie v domnienke, ze zijeme v krajine kde sa to slobodne prejavit moze…😢

Zial, realita je zrejme taka, ze pokial mate a nedajboze prejavite svoj nazor verejne, moze sa stat, ze pridete o partnerstvo, mozno biznis a mozno nas neskor budu za nazor aj zatvarat… 🤭

Osobne ma zaujima ci sa v nasledujucich dnoch bude tato znacka pytat svojich zakaznikov pri zakupeni ich produktu koho volili, alebo im peniaze od volicov inej strany az tak nesmrdia…🫡

Vypinam komenty pretoze z mojho pohladu toto uz ziadny komentar nepotrebuje… ♦️
_________________________________________________

P.S. Môj súkromný názor. Nad francúzskymi autami som (ako vraví Ivan K ) ,,zlomil palicu,, pre ich chronickú poruchovosť a nespoľahlivosť.
Otec mal 2 Renaulty a my sme raz kúpili pre manželku Citroen. Bola to najhoršia skúsenosť v mojom živote. Taká, že ked vidím Citroen prebehne mnou mráz...
Ale milujem francúzske víno, francúzske potraviny a francúzsky štýl života. Akurát že spolu s talianmi inklinujú ku komunizmu hádam najviac.
Toto je progresivizmus = neomarxizmus. Trestaním ľudí za názor sa ľudia vychovávajú k poslušnosti. Atilla to pocíti ekonomicky, no bežne sa trestá hejtom, morálnym odsúdením, nadávaním do dezolátov, konšpirátorov a proruských živlov...Komunistické maniére si velmi dobre pametám a cítim ten smrad na kilometre...ale mladá generácia bohužiaľ nie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3870
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 354 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Co dodat ? Moj stary otec hovorieval : Koho chlieb jes, toho piesen spievaj. Za mna Atila je nelojalny k svojmu zamestnavatelovi. Ine je osobne v tajnej volbe niekoho volit a ine je ho verejne propagovat, co Atila urobil. Majitel Renaultu Atilovi za propagaciu plati , plati aj Korcok?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 584
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 267 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa MiBi »

JUGGLER napísal: Ut 09 04, 2024 11:53 pm Attila Végh informoval, že pre podporu Pellegriniho prišiel o spoluprácu s Renaultom
Ono je to tiez trosku inak:
Renault v oficiálnej správe pre Attilu Végha napísal, že jeho ambasádori by mali byť politicky neaktívni, pretože francúzska firma má takto nastavené pravidlá. Žiadny ambasádor by podľa pravidiel firmy nemal verejne zdielať politický názor bez ohľadu na to, aký je.

Toto bolo urcite uvedene aj jeho v zmluve o spolupraci - takze porusenie pravidiel. Je to normalne, ze znacka chce byt apoliticka, aby nestracala klientov ani z jedneho tabora.
Problem, je ze unikla sukromna komunikacia nejakej Ivy z Renaltu, kde pise, ze ich team je na opacnej strane a nechu podporovat stranu, ktora klame.
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Fund
Gold Member **
Príspevky: 416
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 144 times
Been thanked: 59 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa Fund »

...apropo
"I'll tell you what you get: You get what you fucking deserve! Forgive my laughter: I have a condition"
gigant
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 8 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa gigant »

MiBi napísal: St 10 04, 2024 7:27 am
Žiadny ambasádor by podľa pravidiel firmy nemal verejne zdielať politický názor bez ohľadu na to, aký je.
a toto mas odkial?..ja som to tam nikde necital..jedine co som cital je ze ambasadori by mali ostat politicky neaktivny(by mali neznamena ze musia)..druha vec je ze pokial by spravil to co spravil ale ten koho by podpril by bol korcok tak by sa to zjavne ustat dalo podla ich vlastnych slov..

k tomu dodam akurat tak jedno

..progresivita v praxi (ja uz si dlhsie vsimam ze tito ludia maju plne usta demokracie ale ich praktiky su ako za komancov).. :mrgreen:

:roll:
miror
Gold Member **
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 173 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa miror »

Francúzsko je oproti nám storočia napred, je zaujímavé ako takú kolísku voľnomyšlienkárov a slobody idete tu kritizovať. Vie sa o čom je potreba mať aj v paláci Smeráka.
patrik.z
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: So 04 05, 2019 11:47 am
Has thanked: 72 times
Been thanked: 44 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa patrik.z »

gigant napísal: St 10 04, 2024 3:15 pm
MiBi napísal: St 10 04, 2024 7:27 am
Žiadny ambasádor by podľa pravidiel firmy nemal verejne zdielať politický názor bez ohľadu na to, aký je.
a toto mas odkial?..ja som to tam nikde necital..jedine co som cital je ze ambasadori by mali ostat politicky neaktivny(by mali neznamena ze musia)..druha vec je ze pokial by spravil to co spravil ale ten koho by podpril by bol korcok tak by sa to zjavne ustat dalo podla ich vlastnych slov..

k tomu dodam akurat tak jedno

..progresivita v praxi (ja uz si dlhsie vsimam ze tito ludia maju plne usta demokracie ale ich praktiky su ako za komancov).. :mrgreen:

:roll:
Hej, uplne ako za komancov, ked sa firma rozhodne zrusit zmluvu s ambasadorom... logicky argument.

A aka sloboda Vegha bola akoze porusena? Sloboda prejavu? Akoze on ma slobodu / narok reprezentovat firmu, ktora sa s jeho prezentaciou nestotoznuje? Toto naozaj niekomu pripada ako porusenie slobody prejavu alebo cohokolvek ineho?

Podla mna firma ma mat slobodu prerusit obchodny vztah, aj ma pravo prejavit nejake hodnoty. Tak ako nevidim problem, ze svoje postoje prezentuje napriklad Dracik. Nesuhlasim s nimi sice, a svoj postoj vyjadrim tak, ze tam nenakupim. Myslis si, ze Dracik by sa nechal reprezentovat Handzusom alebo Tormovou? Asi nie, a je to v pohode, nemaju na to predsa narok.

Alebo ja podla teba mozem prist za Renaultom a ziadat od nich, aby my nebranili v slobode prejavu a zaplatili my za reprezentaciu? Zatahujem to do absurdna, ale je to ta ista logika.

--

Druha vec je ta komunikacia od tej zamestnankyne, co je riadny preslap (parafrazujem "my v time sme na druhej strane").

Ale prirovnavat to ku komunistom... :roll: :roll: :roll:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15848
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1413 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MiBi napísal: St 10 04, 2024 7:27 am Problem, je ze unikla sukromna komunikacia nejakej Ivy z Renaltu, kde pise, ze ich team je na opacnej strane a nechu podporovat stranu, ktora klame.
Súhlasím s tým, že ked mal v zmluve, že sa nebude verejne politicky vyjadrovať, tak je legitímne, že s ním ukončili zmluvný vzťah.
To znamená správnu vec, že Renault sa reprezentuje ako apolitický (teda firma pre všetkých ).

Ale ako velký problém vidím práve to, že mu dali najavo, že s ním končia práve preto, že nemá taký politický názor ako oni.
Tá baba píše, že riaditeľ ich len upozornil, že ambasadori by sa nemali politicky angažovať. A oni sa rozhodli, že to by ešte ustáli, ale nemôžu ináč konať ked stojí na opačnej strane ako oni. :lol:

Podľa Ústavy nikoho nemožno na základe politického, alebo iného názoru poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

Sranda je, že progresívny mainstream bol pred voľbami ticho. Nechceli propagovať, že Atilla Végh nahral video, v ktorom si nasadil okuliare a povedal, že cez ne slabo vidí. Rozšírilo to Plusko:
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/ ... ou-nevidim

Pritom niekto tu spomenul, že väčšina influencerov, až 80% podporilo Korčoka. S tým nemal nikto žiadny problém.
Aj mne sa páči, ked sa ľudia vyjadria slobodne, hoci vedia, že sa ich názor nebude páčiť každému. Veď to je základ slobody a demokracie.

Teraz mi Google ukazuje ako všade píšu, že dostal Atilla trest, lebo pred volbami verejne podporil Pelého... ale všimam si ako väčšina zatajuje práve ten fakt, že to bolo kvôli inému názoru ako má team Renaultu :)

P.S. S tým by Atilla vyhral súd. A tučné odškodnenie od korporácie za diskrimináciu na základe politického názoru.
Pozor: právne treba oddeliť to, že Renault mal právo odstúpiť od zmluvy (obchodné právo). Ale nemal právo z dôvodu iného politického názoru (ľudské práva).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Max100
Silver Member *
Príspevky: 203
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 43 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa Max100 »

Atilla skoda ze sa montuje do politickych veci verejne
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 584
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 267 times

Véghovi, Rytmusovi a Alagič prekáža reakcia na ich podporu Pellegriniho. Zverejnili súkromné správy

Príspevok od používateľa MiBi »

JUGGLER napísal: St 10 04, 2024 3:42 pm Ale ako velký problém vidím práve to, že mu dali najavo, že s ním končia práve preto, že nemá taký politický názor ako oni.
Podľa Ústavy nikoho nemožno na základe politického, alebo iného názoru poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.
Obadalová pre Denník N povedala, že v mailovej komunikácii si dovolila napísať aj svoj osobný názor, pretože nepredpokladala, že ju Frankovič alebo Végh zverejnia.
Som nesmierne sklamaná neférovosťou manažmentu pána Végha, ktorý bez môjho vedomia zverejnil našu súkromnú internú komunikáciu, kde je vyjadrený aj môj súkromný osobný názor, a ani ma nepožiadal o povolenie na jej šírenie,“ hovorí Obadalová.

„Preto bol ten mail napísaný tak neformálne a ľudsky, a nie ako oficiálne vyjadrenie našej spoločnosti,“ vraví. Obadalová v maili žiada Frankoviča o stretnutie, aby mohli prebrať oficiálne ukončenie spolupráce s Véghom. Zo zverejnených mailov vyplýva, že Frankovič osobné stretnutie odmietol.

Obadalová následne zdôrazňuje, že rozviazanie spolupráce s Véghom je oficiálne rozhodnutie zastúpenia francúzskej automobilky na Slovensku, ktorá ako apolitická spoločnosť nemôže mať oficiálnych a platených ambasádorov, ktorí sa „verejne stavajú na niektorú stranu, a je jedno ktorú“.

Obadalová poslala Denníku N aj oficiálne stanovisko automobilky. „Spoločnosť Renault Slovensko má právo si vybrať, s ktorými ambasádormi bude alebo nebude spolupracovať, a to hlavne na základe pravidiel spolupráce. Berte prosím na vedomie, že Skupina Renault je súkromná a apolitická spoločnosť s vlastnými hodnotami. Politické názory všetkých strán plne rešpektujeme, ale nechceme s nimi byť ako značka spájaní.“

Denník N požiadal o vyjadrenie aj Véghovho manažéra Dalibora Frankoviča. Do uzávierky neodpovedal.
Petra Pellegriniho pred moratóriom podporila aj tenistka Dominika Cibulková. No viacerí prominentní influenceri tak urobili v prvý deň moratória.
Raper Rytmus, vlastným menom Patrik Vrbovský, ktorý má na Instagrame vyše 760-tisíc skladovateľov hovoril, že mu je Pellegrini sympatický, pretože chce mier, pokoj a suverénny štát.

Svoju podporu Pellegrinimu vyjadrili v rovnaký deň aj influencerka Zuzana Plačková s takmer 900-tisíc sledovateľmi, ale aj modelka Jasmina Alagič, Rytmusova manželka, s viac ako 500-tisíc sledovateľmi.

Ich príspevky neboli označené ako politická reklama, to však ani nemuseli byť, každý sa môže vyjadriť na základe svojho presvedčenia. Viacerí marketéri sa pre Nadáciu Zastavme korupciu vyjadrili, že príspevky sa javia ako platená, ale neoznačená reklama.

Rytmus zverejnil číslo novinára
Aktuality.sk v stredu ráno zverejnili informáciu, že Vrbovský bol pár dní pred voľbami na úrade vlády, kde sa stretol aj s predstaviteľmi strany Smer, ktorá v kampani podporovala Pellegriniho.
Vrbovský stretnutie na úrade vlády potvrdil tak, že na Instagrame zverejnil komunikáciu s reportérom Aktualít Matejom Príbelským vrátane jeho telefónneho čísla.

„Čo sa týka mojej návštevy na úrade vlády, je to jedna z niekoľkých návštev, ktoré som za posledné roky absolvoval kvôli rôznym projektom, na ktoré som bol oslovený. Nemám potrebu svoje stretnutia fotiť a dávať ich na sociálne siete, čo je pochopiteľné. Tieto posledné súviseli s rómskymi projektami a celkom zaujímavým projektom o slobode slova, pretože tu funguje demokracia iba podľa liberálnych médií. Akonáhle niekto ako ja nesúhlasí s vaším názorom, je nepohodlný, zaplatený, proruský a následne šikanovaný,“ reagoval Rytmus.

Šéfredaktor Aktualít Peter Bárdy sa svojho kolegu zastal. Otázky, ktoré zaslal Vrbovskému, boli podľa neho vecné a neosobné.

„Po tom, ako mu Rytmus odpovedal, zverejnil celú komunikáciu na jeho sociálnych sieťach, aj s Matejovým číslom, čo bol signál pre 700-tisíc followerov, aby zaútočili na novinára,“ píše Bárdy na Facebooku.

Vrbovský sa za zverejnenie telefónneho čísla následne ospravedlnil, za ním však nasledovalo doslova veľké „ALE“. Vecné otázky reportéra Aktualít o stretnutí so stranou predsedu vlády Roberta Fica následne označil za „nabúranie súkromia“ a dopredu sa ospravedlnil, ak bude v budúcnosti opäť konať „pod emóciami“.

Príspevok s telefónnym číslom nezmazal.

„K tomu ospravedlneniu: nedáva mi žiadny zmysel, pokiaľ moje súkromné číslo stále visí na profile s viac ako 760-tisíc followermi. Pritom som o vymazanie čísla z Instagramu žiadal krátko po tom, ako ho zverejnil, v súkromnej konverzácii,“ napísal Príbelský na Instagrame v stredu krátko poobede.

Spoločnosť Meta, ktorá vlastní Instagram, obrázok s telefónnym číslom novinára následne sama odstránila. Zverejnenie súkromných informácií jednotlivca vrátane telefónneho čísla je proti jej pravidlám.

Alagič prišla o plánovanú spoluprácu s Rauch
Alagič v stredu poobede na Instagrame informovala, že pre svoju podporu Pellegriniho prišla o plánovanú spoluprácu s výrobcom ovocných štiav Rauch.

Alagič na svojom účte zverejnila mail, v ktorom ju spolupracovníčka spoločnosti Rauch informuje, že vzhľadom na situáciu pred a po prezidentských voľbách a jej vyjadrenia na sociálnych sieťach, „sa klient rozhodol spoluprácu s Jasminou nezačať“.

Influencerka v príspevku vysvetľuje, že so spoločnosťou neuzavrela zmluvu a mala len mailové potvrdenie spolupráce. Hovorí, že spolu so svojimi právnikmi pripravuje list, ktorý pošle priamo do rakúskej centrály spoločnosti Rauch.

„Keďže ide o rodinnú firmu založenú v roku 1919, verím, že majú kopec historických skúseností v rôznych situáciách a vysvetlia mi svoj postoj osobne,“ dodala Alagič

https://dennikn.sk/3933713/veghovi-rytm ... ne-spravy/
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Max100
Silver Member *
Príspevky: 203
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 43 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa Max100 »

Nebojme sa o ich buducnost.Smer im da sancu v novej rtvs alias STAR.Jasmina bude citat spravy a rytmus moderovat o 5 min.dvanast.Hosti samozrejme bude vyberat kapitan.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4056
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 53 times
Been thanked: 67 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

MiBi napísal: St 10 04, 2024 7:52 pm Obadalová následne zdôrazňuje, že rozviazanie spolupráce s Véghom je oficiálne rozhodnutie zastúpenia francúzskej automobilky na Slovensku, ktorá ako apolitická spoločnosť nemôže mať oficiálnych a platených ambasádorov, ktorí sa „verejne stavajú na niektorú stranu, a je jedno ktorú“.
Ak by to bolo takto, tak nevidim problem. Drobnym problemom by mohlo byt toto:
MiBi napísal: St 10 04, 2024 7:27 am Problem, je ze unikla sukromna komunikacia nejakej Ivy z Renaltu, kde pise, ze ich team je na opacnej strane a nechu podporovat stranu, ktora klame.
Keby sa tie firmy aspon tak velkohubo nevychvalovali, ako su apoliticke. Inak z mojho sukromneho pohladu ja som za to, aby sa majitelia firiem mohli o dohadzovani kseftov rozhodovat aj na zaklade politickych nazorov protistrany.
Ved ja ako majitel firmy by som tiez uprednostnil niekoho, kto by sa mi moralne pozdaval viac, ak by som mal dve podobne ponuky ale ta druha ponuka by sa mi zdala od moralne pokrivenejsej osoby.
miror
Gold Member **
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 173 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa miror »

Obadalová z Ranaultu urobila chybu, že narovinu jednala, pravdepodobne bol manažér doterný a hral sa na kamoša ako to robia (aj z komunikácie to vyplýva, tykali si a tak mu písala otvorenejšie), tak si myslela, že mu môže úprimne a narovinu napísať (predpokladám, že bol zvedavý prečo chcú ukončiť) a on to prosto zneužil. Nebolo to oficiálne stanovisko Renault, bolo to pozvanie na stretnutie, kde narovinu informuje manažéra, ktorý by mal byť nad vecou, aby pripravil klienta.

Dúfam, že takýto "manažér" stratí kredit aj u ostatných klientov a dajú si naňho pozor. Nie je to jednanie, ktorým by si získal dôveru ani nových klientov, aj v prospech Pellegriniho naladených, lebo báť sa s niekým si písať súkromne, že čo vynesie na verejnosť ...

Tu je nejaký článok z neho : https://www.topky.sk/cl/100313/2363539/ ... -Rytmusom-
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 584
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 267 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa MiBi »

Suvislosti:
Véghovým trénerom bol aj Norbert Bödör : https://sportnet.sme.sk/spravy/mma-tren ... ert-bodor/
Zaujimave, ze toto Renaultu nevadilo ...

Benova robila krstnu mamu Cibulkovej:
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/ ... -nezabudla

A Rytmus si bol pre podporu na Urade vlady
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4006
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 176 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa iceberg8 »

miror napísal: St 10 04, 2024 3:30 pm Francúzsko je oproti nám storočia napred, je zaujímavé ako takú kolísku voľnomyšlienkárov a slobody idete tu kritizovať. Vie sa o čom je potreba mať aj v paláci Smeráka.
A preco je napred? napr, kolonizacia? drancovanie? su viac "uber mensch"?
Odoslané z počítača
miror
Gold Member **
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 173 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa miror »

iceberg8 napísal: Št 11 04, 2024 8:40 am
miror napísal: St 10 04, 2024 3:30 pm Francúzsko je oproti nám storočia napred, je zaujímavé ako takú kolísku voľnomyšlienkárov a slobody idete tu kritizovať. Vie sa o čom je potreba mať aj v paláci Smeráka.
A preco je napred? napr, kolonizacia? drancovanie? su viac "uber mensch"?
Treba to pisat ? Vsetky zriadenia, vsetky svetonazory, vsetko vyskusane pred nami. Kedy mali prvu republiku ? Kedy mali revolucionarov ?

Kolonizaciá, drancovanie bola prirodzena cinnost svetovych mocnoti pred stovkami rokov, to mozes vycitat kazdemu, ved aj my (Rakusko-Uhorsko vtedy) kolonizovalo, len nebolo tak schopné, aby dosiahlo uspechov najlepsich.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4006
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 176 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A preco mali prvu republiku skor nez my? :)
Odoslané z počítača
hifron
Silver Member *
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Denný pokec 2024

Príspevok od používateľa hifron »

Francúzsko a Nemecko bolo kedysi jedna spoločná krajina, tak tisícročie dozadu :) a aj kúsok nejakého tisícročia predtým a odvtedy majú na to spomienky a vyznamenania dodnes :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"