Strana 1 z 1

Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Ut 23 04, 2024 11:40 am
od používateľa tomáš virdzek
Ahojte, založil som nové vlákno k miestu a termínu stretávky ako-investovať fóra v roku 2024. :like:

Pre všetkých, ktorí by mali opäť záujem sa stretnúť aj osobne (nielen virtuálne na fóre), alebo chuť sa pridať do kolektívu super ľudí ako celkom noví, dávam k dispozícii najskôr hlasovanie o mieste stretnutia.

Potom by som anketu upravil a zahlasovali by sme si o termíne, kedy by to vyhovovalo väčšine...

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Ut 23 04, 2024 3:16 pm
od používateľa osamely chodec
ono ked sme zacinali so stretavkami pred viac ako 10 timi rokmi, tak som ocakaval , ze ma trading dovedie k takymto stretavkovym destinaciam... https://www.kempinski.com/sk/grand-hotel-high-tatras
asi este nedozrel cas :).

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Ut 23 04, 2024 5:04 pm
od používateľa JUGGLER
osamely chodec napísal: Ut 23 04, 2024 3:16 pm ono ked sme zacinali so stretavkami pred viac ako 10 timi rokmi, tak som ocakaval , ze ma trading dovedie k takymto stretavkovym destinaciam... https://www.kempinski.com/sk/grand-hotel-high-tatras
asi este nedozrel cas :).
Bude výročie - presne 15 rokov odkedy sme mali stretnutie prvýkrát v 2009 (máme to tu zdokumentované ):
filip glasa napísal: Ut 09 06, 2009 11:50 am rekapitulácia:

termín: 12-14.6
miesto: Hrebienok - Starý Smokovec
hotel: Sorea na Hrebienku
program: v sobotu výlet - inak voľný program - kecanie pri pive.

Z východu zatiaľ 2 účastníci: Juggler, Kocinavi
A ked sa pametáš, boli sme z Filipom v Kempinski na kávu:
filip glasa napísal: Po 15 06, 2009 7:19 am Až na meškanie a dlhú cestu tatry dopadli celkom fajn. Len tá káva v hoteli kempinski nebola úplne najlepšia :wink:
ďakujem všetkým za účasť
Boli sme v zostave:

filip
juggler
jonatanus
peter cmorej
kocinavi
embe

Minimálne 2 to dotiahli na milionárov, nie? Ale nie v tradingu :lol:

Na záver ako výlet pred 15 rokmi stručne zhodnotil Jonatanus:
jonatanus napísal: Po 15 06, 2009 10:33 am popici vylet
:beer:

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Ut 23 04, 2024 5:56 pm
od používateľa peter.cmorej
to bola fakt prva stretavka? a nebolo nas viac? si pamatam ako nebolo prvu noc čo piť a tak recepčný na druhu noc zasobil chladničku chlastom a my sme pospali, lebo celu prvu noc sme prekecali :)

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Ut 07 05, 2024 12:25 am
od používateľa bebe814
RK v pohode, je to tak centralne, ale viac mi rezal co sa tyka diskusie a miesta ten pansky dom predtym, ktory zas pokryvkaval co sa tyka ubytka, ta zuzana super co sa tyka ubytka ale "konferencka" a self vycap na povazenie.

moj nazor - aj tak neviem ci pridem zavisi od terminu - ked tak ignorujte ;-)

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Ut 07 05, 2024 10:22 am
od používateľa mgulka
Ahojte, inak aj na Strachanovke bolo fajn. Toto miesto ste nezvažovali?

U mňa tiež závisí od termínu, ale rád by som prišiel.

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Ut 07 05, 2024 10:47 am
od používateľa tomáš virdzek
Ahojte, kľudne to môžeme spraviť aj tak, že sem napíšete miesta, kde by ste chceli ísť (ideálne aj link na ubytovanie/ aspoň presný názov), zavolám tam a spýtam sa aké majú voľné termíny na jún/ koniec mája na víkendy a dáme to do hlasovania...

Kľudne pošlite predstavu... Alebo to skúsime zorganizovať cez pevne stanovené termíny a až potom obvolám, čo je vtedy voľné a tak si vyberiete v hlasovaní? :)

Nechávam na Vás.

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Ut 07 05, 2024 12:55 pm
od používateľa peter.cmorej
ja by som to dal cez pevny termin

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Št 09 05, 2024 2:00 pm
od používateľa tomáš virdzek
Ok Peťo, dal som na začiatok (úplne hore) nové hlasovanie s 5 pevnými termínmi, takže hádam si má každý z čoho vybrať :) Môžete teda hlasovať znova.

PS: takto dopadlo hlasovanie o mieste stretávky (nechávam len pre istotu)...

hlasovanie.jpg

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Št 09 05, 2024 2:20 pm
od používateľa peter.cmorej
daj tam pls moznost oznacit viac terminov. Teraz si mozes vybrat iba jeden

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Št 09 05, 2024 2:24 pm
od používateľa tomáš virdzek
Hotové, max je 3.

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Št 16 05, 2024 6:54 pm
od používateľa peter.cmorej
ak potrebujes Tomas pomoct s obvolanim, povedz. Termin sa blizi

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Št 16 05, 2024 7:32 pm
od používateľa tomáš virdzek
Čaves Peťo, zvládnem aj sám len mi teda povedzte, ktorý termín, ten čo vyhráva v hlasovaní? :) Mimochodom už som dnes aj volal na 2 lokality, len mi nedvihli a ani nezavolali nazad, skúsim teda zajtra.

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Št 16 05, 2024 9:58 pm
od používateľa peter.cmorej
tak je to celkom jednoznacne s tym terminom :)

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Št 16 05, 2024 10:20 pm
od používateľa tomáš virdzek
Ok, vybavujem, dám vedieť :)

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Pi 17 05, 2024 11:19 am
od používateľa tomáš virdzek
Ahojte, dnes mi volala pani z penziónu Zuzana v RK (tam sme boli aj minulý rok) a hodila nám predbežnú rezerváciu na termín 21. až 23. jún. Termín jej budeme musieť potvrdiť max do 2-ch týždňov. Je tam už obsadená 1 dvoj posteľová izba cez booking, inak OK, čiže voľných je 19 miest (s prísteľkou 20).

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Pi 17 05, 2024 1:53 pm
od používateľa tomáš virdzek
Ahojte, začnem teda robiť zoznam.

1. Ako prví sa mi dnes nahlásil andre +
2. Milan M. (rezervovali si ako prví dvoj posteľovú izbu - aby sa nezabudlo)
3. Pripájam aj Peťa Cmoreja.
4. Mišo N. (zajednal si ako prvý jednoposteľovú izbu - aby sa nezabudlo)
5. osamelý chodec
6. Peter V.
7. Peter C.
8. Tilbur
9. Tomáš M.
10. kavičkar
11. Juggler
12. buffet
13. Milan H.
14. radvan + 1 kolega Igor
------------

spolu zatiaľ 15 ľudí

Prosím nahlasujte sa mi, kto prídete, budem dopĺňať zoznam priebežne :like:

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: So 18 05, 2024 12:56 pm
od používateľa osamely chodec
sa hlasim

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Po 20 05, 2024 6:39 pm
od používateľa PeterC
Ahojte,
hlásim sa PeterC

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Po 20 05, 2024 9:17 pm
od používateľa TomasTomas123
Aj ja sa hlasim Tomas M.

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Po 20 05, 2024 10:10 pm
od používateľa kavičkar
Prídem aj ja.

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Št 23 05, 2024 6:16 pm
od používateľa JUGGLER
Čaute.
Prídem aj ja.
Mám presne vtedy rodinnú udalosť....ale keď videli, že som ochotný neísť na stretko, dostal som opušťák...
Bola by to prvá absencia po 15 rokoch... :beer:

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Po 27 05, 2024 11:25 pm
od používateľa buffet
Prídem aj ja.

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Ut 28 05, 2024 8:24 pm
od používateľa tomáš virdzek
Dopísaný do zoznamu vyššie Milan H. a radvan.

PS: už je v zozname 14 ľudí

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Pi 31 05, 2024 4:44 pm
od používateľa radvan
ja pridem este navyse s 1, alebo mozno az 2ma dalsimi ludmi z Quantpedie autom ... dam este vediet presny pocet najblizsie dni ... na isto zatial sme 2ja, ale mozno budeme 3ja ...

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Pi 31 05, 2024 4:45 pm
od používateľa tomáš virdzek
Ok radvan, dopisujem info do zoznamu, kvôli kapacite.

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Ut 11 06, 2024 3:29 pm
od používateľa radvan
tomáš virdzek napísal: Pi 31 05, 2024 4:45 pm Ok radvan, dopisujem info do zoznamu, kvôli kapacite.
rychly update, dojdeme nakoniec len dvaja (ja+igor v.), nie 3 ... prideme klasika - v piatok poobede, odchod v sobotu po ranajkach ...

konec hlasenia :)

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: St 19 06, 2024 8:40 am
od používateľa peter.cmorej
caute, tak uz sa nam to blizi. Malo by nas byt 15. Tomas V. je na dovolenke, takze "koordinacia" bude na mne. Tipujem, ze prideme okolo siestej. Cislo na mna je 0907209700, ale predpokladam, ze do penzionu Zuzana, resp do baru oproti trafíte už všetci :)

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Po 24 06, 2024 12:07 am
od používateľa JUGGLER
Čaute.

Je po stretku, narýchlo zhrniem.

Penzión Zuzana, znova celý patril nám. Sme tam už ako doma. Sami sa ubytujeme, sami si čapujeme, môžeme byť hluční a byť hore aj celú noc.
V piatok bola horúčava- ihneď sme zamierili do letnej záhrady Café Bistro ...ako deja vu , len starý názov zmizol: chez les Moustiques :lol:

Večer reštika Čierny kameň , potom voľné prednášky a diskusia cca do 2.
Tentoraz sa stretli samí veteráni a stretnutie bolo voľné, neorganizovalo sa nič dopredu.
Ako naschvál sa v sobotu rozpršalo, čo prešlo aj do riadnej búrky a dážď ustál až okolo tretej. To sme boli práve po obede u znovu otvoreného Taliana (reštaurácia Italiana ), kde bolo :potlesk: jedlo. Večer sme jedli znova v Čiernom kameni, keďže sme neboli na výlete.
Na káve sme boli viac krát v kultovej Zrnko dobrej Kávy, hoci sme mali kávovar v hoteli.

Dážď v sobotu nás ochudobnil o tradičný výlet, ked sme napríklad pred rokom boli v stredisku Malinô Brdo a dole kolobežkami + tamojšie reštiky
O to viac nás obohatili prednášky a diskusie. Rozoberali sme všetko možné...Quantpedia Awards (research papers ), opcie, zemný plyn, certifikáty...
Ja som sa tentoraz najviac zaujímal nie o aktívny trading ( v tom som už vyhranený a úzko špecializovaný ), ale o pasívne investovanie s maximálnym výnosom ( prebral som s Mišom Nalevankom, aj ich Moneyhoon). Prekvapením o ktorom som nevedel bol pre mňa Peter Cmorej s projektom Monly...to si ešte musím pozrieť. V pitnom režime u nás kraľovalo pivo, whisky a káva ...víno sa tentoraz nechytilo...hoci u Taliana sme začali s Chianti.

Ďakujem Petrovi a Tomášovi za organizáciu a všetkým ostatným za účasť. :beer:

P.S. Nabudúce navrhujem termíny skôr, nakolko koniec júna je už dovolenkový a eventový ( a riadne teplý..).

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Po 24 06, 2024 4:09 pm
od používateľa Chris
dik Juggler, mozes zhrnut cim ta tie produkty zaujali ? :)

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: Po 24 06, 2024 6:39 pm
od používateľa JUGGLER
Na produkty nedošlo. Možno šťastie, lebo pri tomto výraze spozorniem a začínam sa zaujímať o výnos, riziko a poplatky.

Čo sa týka Monly, zaujímala ma tá myšlienka projektu, ktorá by cez určitý produkt priniesla niečo nadpriemerné.
Všetko ostatné som si zatiaľ pozrel len letmo , lebo v cenníku pre zákazníkov i sprostredkovateľov stojí, že ,,všetky služby portálu Monly sú momentálne zadarmo,,


.
na ceste sa pracuje.jpg
na ceste sa pracuje.jpg (8.88 KiB) 13608 zobrazení
.
.

Čo mňa najviac zaujalo a chcel som to predebatovať s ľudmi čo majú dlhodobé skúsenosti:

Už minule ma zaujala myšlienka ,,lifecycle,, Miša Nalevanka, nakoľko súhlasím, že pre maximálny výnos v istom časovom horizonte je dôležité mať čím skôr, čo najväčšiu sumu v akciách.

Pri bežnom sporo-investovaní sa väčší kapitál buduje príliš dlho, čím sa riziko i výnos presúva do druhej polovice horizontu. Páči sa mi myšlienka maximalizovať výnos ihneď na začiatku, aj za cenu vyššieho rizika. Samozrejme len u tých, čo majú na to rizikový profil a kuráž.

Investovanie je ako snehová guľa, ktorá sa časom nabaľuje. Páči sa mi nečakať, kým sa z malej guľky vytvorí väčšia, aby sa dala do pohybu a neskôr nabaľovala, ale uvažovať ako tento proces možno urýchliť. Mišo má svoje predstavy a know-how. Ja mám tiež svoju predstavu, ktorú sa chystám realizovať a tak sme to trochu teoreticky prebrali. Prakticky to vyhodnotí čas. Ten zatial na Mišových výsledkoch ukazuje, že mu to funguje.

Re: Stretávka 2024 (miesto a termín).

Napísané: So 29 06, 2024 10:15 am
od používateľa peter.cmorej
JUGGLER napísal: Po 24 06, 2024 6:39 pm Čo sa týka Monly, zaujímala ma tá myšlienka projektu, ktorá by cez určitý produkt priniesla niečo nadpriemerné.
Všetko ostatné som si zatiaľ pozrel len letmo , lebo v cenníku pre zákazníkov i sprostredkovateľov stojí, že ,,všetky služby portálu Monly sú momentálne zadarmo,,
MONLY je zatiaľ primárne pre poradcov a sú tam zatiaľ iba štandardné ETF portfólia cez EIC, resp. fondy a riadené portfólia IaD a WEM. Nič špeciálne, čo by tunajšie osadenstvo zaujalo. Inovatívne produkty prídu až so spojazdnením OCP. Analýzy z Quantpedia zatiaľ tiež nie sú live. Dúfam, že čoskoro. Ak nezabudnem, tak tu potom založím vlákno MONLY a tam budem dávať keď pribudne niečo inovatívne, čo stojí za vašu pozornosť. Zatiaľ asi najvýpovednejšie sú videá, ktoré nájdete na webe v časti sprostredkovatelia.