Strana 1 z 1
Amundi Prime All Country World
Napísané: So 08 03, 2025 8:43 am
od používateľa 12gb54as
Co si myslite o tomto ETF?
https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 9#overview
Je pomerne nove a male.
Ma najnizsi TER zo vsetkych svetovych etf.
Dovod nizkej ceny je hlavne to, ze sleduje Solactive index a nie FTSE alebo MSCI.
Re: Amundi Prime All Country World
Napísané: St 09 04, 2025 10:49 pm
od používateľa mapper
vidim ze mas rad tieto male (volume) ETF

ked pozries holdings tak si pomaly mozes kupit S&P500 za rovnake TER

Re: Amundi Prime All Country World
Napísané: St 09 04, 2025 11:18 pm
od používateľa 12gb54as
To bola len idea ohladom svetoveho ETF. Chcel som si trochu brzdit poklesy USA. Nakoniec som sice diverzifikoval, ale trochu inak.
Re: Amundi Prime All Country World
Napísané: Po 14 04, 2025 6:51 am
od používateľa mapper
tiez rozmyslam o podobnom sposobe ale world nie je velmi cesta a world ex US je vlastne zas Europa. Ako si to nakoniec vymyslel ak chces zdielat? Dik
Re: Amundi Prime All Country World
Napísané: Po 14 04, 2025 7:03 am
od používateľa frakan
Možno ten IS3N by sa hodil pomiešať. Je to Ázia.
Re: Amundi Prime All Country World
Napísané: Po 14 04, 2025 4:03 pm
od používateľa 12gb54as
mapper napísal: ↑Po 14 04, 2025 6:51 am
tiez rozmyslam o podobnom sposobe ale world nie je velmi cesta a world ex US je vlastne zas Europa. Ako si to nakoniec vymyslel ak chces zdielat? Dik
SPYL.DE 70%
XDAX.DE 20%
FLXI.DE 10%
Plus nejaké drobné dávam ešte do JEDI.DE
Re: Amundi Prime All Country World
Napísané: Po 14 04, 2025 4:25 pm
od používateľa mapper
12gb54as napísal: ↑Po 14 04, 2025 4:03 pm
SPYL.DE 70%
XDAX.DE 20%
FLXI.DE 10%
Plus nejaké drobné dávam ešte do JEDI.DE
Dik. Zaujimave zlozenie kombinovat Nemecko s Indiou. Tipoval som nieco na styl XESC a nejaky emerging markets.