Akcie Seagate STX

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Akcie Seagate STX

Príspevok od používateľa outlier »

Seagate včera snížil výhled zisku a vyklesal o více než 6%. Podle finance.yahoo.com má Forward P/E (1 yr): 8.30 P/S (ttm): 1.14 Annual EPS Est (Jun-07) : 1.78
Quarterly EPS Est (Mar-07) : 0.58 Mean Recommendation* (1-5): 2.2

Co vy na to? Stojí to za to zkusit na long? :?: :roll:

Jeden aktuální článek:
http://www.forbes.com/2007/04/10/seagat ... r=yahootix
... to the happy few
Tom
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 06 04, 2007 1:45 pm

Príspevok od používateľa Tom »

Podle toho jak dlouhý long? :)
Jinak na Mean Recommendation bych zas tak moc nehleděl, spíš na nejnověji vykazované finanční hodnoty (a trend), resp. tech. analýzu.
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Príspevok od používateľa outlier »

Tom napísal:Podle toho jak dlouhý long? :)
Jinak na Mean Recommendation bych zas tak moc nehleděl, spíš na nejnověji vykazované finanční hodnoty (a trend), resp. tech. analýzu.
tak na ten jeden rok, jestli se tomu d8 rikat long....
... to the happy few
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

je zajimavy,ze kiplinger a yahoo,maji dost odlisny data...nemluvim ted o tomto titulu...co jsem si vsiml,tak yahoo je na tom o dost lip...kiplinger mi nekolikrat nabizel pri screenu nakoupit padajici baracniky jako super investici...yahoo ani jednou...jak se na to divas ty?
Tom
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 06 04, 2007 1:45 pm

Príspevok od používateľa Tom »

Psal jsem tu delší odpověď, ale ztratila se... :?

STX se mi moc nezdá, divil bych se, kdyby za rok byl nad 28 USD (což by samozřejmě byl pěkný zisk, ale pravděpodobnost není 100 %).
Podívej se třeba na Intel, taky spadnul 2/2006 po výsledcích z asi 25 USD o 10 % a dále klesal; od té doby se plácá mezi 17 a 22 USD... Ale to je jen příklad, že ne vždy po poklesu vlivem změny fundamentu následuje obratem růst do výšin, jsou jsitě i opačné případy; samozřejmě může STX být za měsíc na 25 USD a v létě na 30. Může ho koupit jiná firma, může přijít s převratnou novinkou...

Jinak, pokud opravdu chceš koupit, počkal bych na změnu trendu, případně na výsledky 17. 4. Pak může být jasněji, co bude s kursem. A taky zkus prostudovat fin. výkazy, jak se to mění (zda k lepšímu či k horšímu).

(Nevím, proč Ti Ladis posílá odkaz na odhady zisků, když sám názory analytiků nemá v oblibě. :) Kažodpádně jsou to jen názory lidí, byť zběhlejších než běžní obchodníci. Kdyby vždy vycházely jejich předpovědi, to by se to nakupovalo. :) )
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Posledního pul roku nebo uz od 2004 se americke akcie vubec nechovaji logicky , aby rostly kdyz roste zisk podniku , spis reaguji ty akcie na filosofovani od Greenspana.
A tak pri rustu rocniho zisku desítky % se americkym akciim po roce zmeni P/E 20 na P/E 10 , ale kurz se nehne z místa !
Je dnes posledni prilezitost , aby jste hledali nekolik stovek procent 2007-2010 s akciemi Nemecka. Kouknete akcie PUMA , udelala do dnes +4000% a i ty solární akcie delaly v této dekáde tisíce % a pokracují.
Z techno akcií USA uz mám dnes jen Sun Microsystems a EMC , SUN zije , ale EMC je mrtvé a bylo by lepsí vymenit za Siemens a Daimler.
Hewlett-Packard se mi uz dnes nechce riskovat , uz jsem hotov v této dekáde s techno akciemi USA a vrátim se k nim az 2013-2019.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Tom
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 06 04, 2007 1:45 pm

Príspevok od používateľa Tom »

rambajs napísal:yahoo je na tom o dost lip...kiplinger mi nekolikrat nabizel pri screenu nakoupit padajici baracniky jako super investici...yahoo ani jednou
A co třeba http://finance.google.com/ ?
Dají se tam zvolit jednotlivé položky v hlavním přehledu, a pak vyjede třeba tohle: http://finance.google.com/finance?fstype=ii&cid=664681
Nevím teda, nakolik jsou "nedatované" hodnoty aktuální.
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

Tom napísal:@
To neni na prvni pohled spatny...podrobneji prostuduju casem...
Problem s FA daty...na Yahoo nejel asi 14 dni screening,predpokladam,ze to bylo zamenou dodavatele dat...dival jsem se kdo jim ty data dava ted,a ta firma se jevi celkem zajete a solidne...
V cem je problem...problem je napriklad v tom,ze Yahoo,ma nektere udaje aktualni jine zase ne(brano od posledni uzaverky bud kvartal nebo cely rok)...Onvista ,pak rika P/E 12,ale yahoo P/E 25-aktualne-to je jedn priklad co jsem videl nedavno-uz nevim na cem...
FO-PA...faux paux nebo jak to je:-))...pak ale nastava v pripade P/E/G...v tomto pripade verim vice Yaho,nez onviste,i Kiplingeru...nezkoumal jsem to az tak hluboce,ale narazil jsem na dost neprijemnych pripadu...Totez se tyka Borse online-ta ma data stary jak za cara klacka,takze jejich screen,ti klidne vyjede Ladovy tituly-davane sem na zacatku roku-jako super P/S,P/B...pritom ten papir ma za sebou napr 30% rust....chce to blize hloubeji prozkoumat...tak snad casem...kdyby nekdo neco zjistil budu rad kdyz to sem prihodi...Pokud se zeptam Lade,neodpovida...bud vi proc,nebo proste nema cas,nebo je ta informace priliz draha...nic se nedeje...at se dari...
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Príspevok od používateľa outlier »

Ladis napísal: Kouknete akcie PUMA , udelala do dnes +4000% a i ty solární akcie delaly v této dekáde tisíce % a pokracují.
Z techno akcií USA uz mám dnes jen Sun Microsystems a EMC , SUN zije , ale EMC je mrtvé a bylo by lepsí vymenit za Siemens a Daimler.
Hewlett-Packard se mi uz dnes nechce riskovat , uz jsem hotov v této dekáde s techno akciemi USA a vrátim se k nim az 2013-2019.
SUNW se mi nezdá moc povzbudivé, také jsem uvažoval o nákupu. Máte někdo přehled, které německé akcie se obchodují na burzách v USA? Potřebuji nakoupit v dolarech, notabene jspu tam nižší poplatky. Pumu jsem tam ale nenašel, Siemens (SI) tam třeba je.
... to the happy few
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

outlier napísal:@.
DAX 30
ADS.DE ADIDAS 50 50 26.6.2006
ALT.DE ALTANA 50 50 26.6.2006
ALV.DE ALLIANZ N 50 50 26.6.2006
BAS.DE BASF 50 50 26.6.2006
BAY.DE BAYER 50 50 26.6.2006
BMW.DE BMW 50 50 26.6.2006
CBK.DE COMMERZBANK 50 50 26.6.2006
CON.DE CONTINENTAL AG 50 50 26.6.2006
DB1.DE DEUTSCHE BOERSE N 50 50 26.6.2006
DBK.DE DEUTSCHE BANK N 50 50 26.6.2006
DCX.DE DAIMLERCHRYSLER N 50 50 26.6.2006
DPW.DE DEUTSCHE POST N 50 50 26.6.2006
DTE.DE DEUTSCHE TELEKOM N 50 50 26.6.2006
EOA.DE E.ON AG 50 50 26.6.2006
FME.DE FRESENIUS MED CARE 50 50 26.6.2006
HEN3.DE HENKEL VZ 50 50 26.6.2006
HRX.DE HYPO REAL ESTATE 50 50 26.6.2006
IFX.DE INFINEON TECHNO N 50 50 26.6.2006
LHA.DE DT.LUFTHANSA N 50 50 26.6.2006
LIN.DE LINDE 50 50 26.6.2006
MAN.DE MAN 50 50 26.6.2006
MEO.DE METRO 50 50 26.6.2006
MUV2.DE MUENCH RUECKVERS N 50 50 26.6.2006
RWE.DE RWE -A- 50 50 26.6.2006
SAP.DE SAP 50 50 26.6.2006
SCH.DE SCHERING 50 50 26.6.2006
SIE.DE SIEMENS N 50 50 26.6.2006
TKA.DE THYSSENKRUPP 50 50 26.6.2006
TUI1.DE TUI N 50 50 26.6.2006
VOW.DE VOLKSWAGEN 50 50 26.6.2006

je jiích daleko vic,ale pro rozklicovani je treba jiste intruice...neni vsak slozita
jeste uprava : ta tva puma
http://de.finance.yahoo.com/q/bc?s=PUM.DE&t=my
na onviste a reuters ji najdes urcite uz sam
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Príspevok od používateľa outlier »

Teď jsme si asi nerozuměli. Mě by zajímalo, které z těch německých akcií se dají koupit na amerických burzách v dolarech (tj. NYSE, NASDAQ, AMEX, OTC), ne jak je najít na Yahoo
... to the happy few
Tom
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 06 04, 2007 1:45 pm

Príspevok od používateľa Tom »

Třeba na BrokerJetu se dá u titulů z DAXu přepínat na všechny trhy, kde se titul obchoduje (resp. je to vidět na konci stránky).

Viz např. https://brokerjet.ecetra.com/cz/markets ... on=1929749
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Príspevok od používateľa outlier »

Já mám ale FIO.
... to the happy few
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

outlier napísal:@
Ty mi nerozumis...tak dobre,jeste jednou a pomalu!
Pokud najdes firmu na Yahoo.com...najdes ji i na americke burze-frštenzíí?...musis jen vedet jak ji najit...postup je nekdy krkolomny...
Dale ti muze pomoci misto BJ-Onvista-po nalezeni titulu,kliknes na Alle Börsenplätze im Überblick...je to snad jednodussi a rychlejsi
Tak co?...uz mi rozumis,nebo jeste neco k tomu mas?
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

Onvista zamestnala programatora od Brokerjetu:-D
A jako mavnutim kouzelneho proutku,je nyni bez FA dat:-))
http://aktien.onvista.de/snapshot.html?ID_OSI=86389

co nekdy pracne goglujeme:
http://www.bcpp.cz/dokument.aspx?k=Svetove-Burzy
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Príspevok od používateľa outlier »

rambajs napísal: Ty mi nerozumis...tak dobre,jeste jednou a pomalu!
Pokud najdes firmu na Yahoo.com...najdes ji i na americke burze-frštenzíí?...musis jen vedet jak ji najit...postup je nekdy krkolomny...
Dale ti muze pomoci misto BJ-Onvista-po nalezeni titulu,kliknes na Alle Börsenplätze im Überblick...je to snad jednodussi a rychlejsi
Tak co?...uz mi rozumis,nebo jeste neco k tomu mas?
Tak na onvista.de jsem našel tu pumu, že je na Nasdaq OTC, ale nikde tam nepíšou ticker... ale když není ve Fiu, musím je stejně nejdřív požádat, aby mi ji přidali do obchodování, ne?
... to the happy few
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Domnivam se , ze akcie Puma uz je vyrizena s temi 4.000% za minula leta. Dnes ji francouzskej modni koncern chce odkoupit , ale akcionari nechteji za dnesni kurz prodat a Francouz nechce platiti vice.
A dnes stoji akcie Puma 342 euro a Francouz chtel platit jen 330 euro a odkoupit vsechny akcie.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

@Outier
13212- PUMA-PUMA TECHNOLOGY, INC-USA-NASDAQ-NM
36024- PUM-PUMA AG (FRANKFURT)-SRN-XETRA
50229 - PMMAY-PUMA AG RUDOLF DASSL-USA-OTC-PK
Tak to je finder z myho fia
Pokud si s nima chces dopisovat par tydnu,tak muzes pozadat,aby ti ji pridali...jinak ji muzes hned koupit na xetre,i prez FIO...musis se v tom naucit hledat,je to sice prace ale bez ni se neobejdes...
Pokud neco konkretniho nevis,nebo si nejsi jisty co vlastne ten ticker znamena,zkontroluj si kurz nekde na jinym webu...nejlip je ovsem zvednout telefon,a zavolat tam,pac za co by pak brali ty poplatky...at ti to zjisti!...mas na to pravo...vsichni jsme byli nekdy v podobne situaci...
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Príspevok od používateľa outlier »

rambajs napísal: Pokud neco konkretniho nevis,nebo si nejsi jisty co vlastne ten ticker znamena,zkontroluj si kurz nekde na jinym webu...nejlip je ovsem zvednout telefon,a zavolat tam,pac za co by pak brali ty poplatky...at ti to zjisti!...mas na to pravo...vsichni jsme byli nekdy v podobne situaci...
Já jim tam občas píšu z ebrokeru přes FioServis a oni to většinou zjistí. Tohle mi taky zjistili, ale moc jistý si tím nebyli:-) :D
... to the happy few
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Príspevok od používateľa outlier »

Ladis napísal: Z techno akcií USA uz mám dnes jen Sun Microsystems a EMC , SUN zije , ale EMC je mrtvé a bylo by lepsí vymenit za Siemens a Daimler.
Hewlett-Packard se mi uz dnes nechce riskovat , uz jsem hotov v této dekáde s techno akciemi USA a vrátim se k nim az 2013-2019.
Ladis, ty si myslíš, že má ještě cenu teď koupit Sun? Poslední čísla zas až tak dobře nevypadají...
... to the happy few
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Sun Microsystems ( SUNW ) delal ztraty asi 6-7 let , letos nebo 2008 zacne miti konecne positivni zisk , tedy 2007-2010 se akcie vyplati jako turnaround akcie a pak uz ji nechci nikdy vice vydet.
A z USA od 2013 uz od technologie koupim jen a jen United Technologies ( UTX ) a to neni zadna computer-elektronika ale jen stroje.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Moje tipy na technologie - MVIS, ITKG a RPTN (všechny mám)
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Príspevok od používateľa outlier »

Honzajs napísal:Moje tipy na technologie - MVIS, ITKG a RPTN (všechny mám)
No jestli je máš už dlouho, tak si na tom asi vydělal... ale teď už jsou asi dost vystoupané Za poslední 3 měsíce MVIS +24,80%, RPTN +106,74%, jen ITKG - 21,27%... pro4 si myslíš, že ITKG poroste? Od pohledu je dost riskantní akcie... MVIS vypadá solidněji, ale nevím, jestli je tam ještě prostor pro růst... :?:
... to the happy few
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

outlier napísal: No jestli je máš už dlouho, tak si na tom asi vydělal... ale teď už jsou asi dost vystoupané Za poslední 3 měsíce MVIS +24,80%, RPTN +106,74%, jen ITKG - 21,27%... pro4 si myslíš, že ITKG poroste? Od pohledu je dost riskantní akcie... MVIS vypadá solidněji, ale nevím, jestli je tam ještě prostor pro růst... :?:
MVIS mám nástup na podzim za 2, dokup v lednu za 3,2
RPTN - nákup před cca měsícem za 1,35
ITKG - měl jsem již jednou, nyní opět cca před měsícem nákup za 2,3

Nejde mi o to, co udělají za měsíc. Mne zajímá horizont 3-5 let. A tam se hraje o nulu navíc v ceně každé z těchto akcií. Jejich produkty tento potenciál mají.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Honzajsi , Honzajsi !

Príspevok od používateľa Ladis »

Honzajsi , Honzajsi ! Tvoje penny stocks nejsou akcie na 2 roky. Jsou to ty nejpredrazenejsi a nejriskantnejsi akcie sveta.
U dvou je znamo jen P/S a u jedne je znamo jen P/B.
MVIS P/S 27
RPTN P/S 90
ITKG P/B 52
Necha se krasne vydelat a bez risika , kdyz podnik zvysuje rocni zisk a P/S je pod 1. Zatimco P/S 5 je extremne riskantni. A ty mas akcie s P/S 27 a P/S 90 , tedy akcie nejeetremneji nejriskantnejsi na svete.
Tvoje akcie rostou jen diky pochybnym diskusnim forum a burzovnim hotlines a burzovnim emails.
Tech tvejch +100% za rok udela lecjaka akcie z DAXu za rok taky a bez risika , s P/S 0,4. P/S 90 , to je blazinec.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Vždyť já taky tvrdím, že klasická fundamentální analýza a speciálně P/E, P/S apod. nemají u těchto akcií smysl.
Stačí jeden větší kontrakt a tyto ukazatele jsou úplně jinde.


U takovýchto akcí rozhoduje pro mne ANALÝZA ZMĚNY. Co to je, jsem popsal zde:
http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?t=261
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Príspevok od používateľa outlier »

Tak jsem nakonec zariskoval, a to STX nakoupil těsně před výsledkama za 22,15... bohužel výsledky byly ještě horší než se čekalo a vyklesalo to o dalších 5%... tak uvidíme, co z toho vyleze:-)
... to the happy few
Tom
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 06 04, 2007 1:45 pm

Príspevok od používateľa Tom »

outlier napísal:Já mám ale FIO.
To Ti nebrání bezplatně a on-line se zaregistrovat u Brokerjetu a tak, pokud vím, mít možnost využívat jejich základní infoservis. ;) (Zobrazení všech burz, kde se daný titul obchoduje.)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3990
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Akcie Seagate STX

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Sleduje niekto STX dnes? Zda sa ze nie su v plnej sile..

https://www.windpress.info/en/windpress ... ured-Notes

Kto by investoval do Seagate za
The 2028 Notes were priced at 100% of the aggregate principal amount and will bear interest at a rate of 3.50% per annum
ked moze ziskat na USD "terminaku" viac?

Kupi niekto STX, alebo je na cete k bankrotu?

Ten ich dlh je celkom slusny, a HDD/SSD neviem ci maju eso v rukave
Seagate Technology Holdings long term debt for the quarter ending June 30, 2023 was $5.388B, a 6.44% increase year-over-year. Seagate Technology Holdings long term debt for 2023 was $5.388B, a 6.44% increase from 2022. Seagate Technology Holdings long term debt for 2022 was $5.062B, a 3.43% increase from 2021.
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"