Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Obsah na archiváciu/vymazanie
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rozmýšľam ako si pohodlnejšie zorganizovať emaily. Mam asi tak 6 kont + dalsie 4, ktore sledujem cez imap. Vsetko to dat do gmailu by bolo vcelku pohodlne kvoli tomu, ze by som to na kazdom PC otvoril bez problemu. Ale ked si spomeniem na tento clanok, tak ma ta chut na gmail prechadza:
http://www.podnikanivusa.com/2008/11/25 ... t-hacknut/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Filip, nejednému človeku hackli a vykradli účet. Preto nebudem využívať internetbanking? Niéééé...
Tak isto aj s gmailom. Je to skvelá vec, ako mať všetky účty pod kontrolou. Za 5USD ročne máš k dispozícii 20GB priestoru.Tiež tam mám preposlanú poštu zo 4och účtov. Skvelá vec.
Obrázok
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa Tibor »

Tiež používam Gmail, ale ja si maily sťahujem cez mailového klienta. A na Gmaily sa potom tie citlivejšie snažím zmazať. Ono bezpečnosť je všeobecným problémom nastupujúceho prístup Cloud computingu. A niele bezpečnosť. Pretože človek si zvykne na istú úroveň služieb, na istú dostupnosť údajov a potom náhodou/zrazu nemá prístup do internetu, keď by tie údaje chcel používať.

Perlička z našej domácnosti: Kúpil som na Vianoce milej iPad, úžasná vec. A ona je skutočne ten typ užívateľa, ktorý to vie využiť, pre ktorého sú tieto zariadenia určené. Používa to doma o106. A raz mala ísť kamsi, kde bol predpoklad, že tam bude musieť "nečinne" čakať. A ona, že aký problém, bude robiť s iPadom. Ale že k tomu potrebuje wifi internetové pripojenie, to ju samozrejme nenapadlo, však doma mám 30Mbit/3Mbit, takže tam to vôbec nevyzerá, že tie údaje sa často ťahajú z ďaleka, preďaleka :D
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa sufo »

Tibor, to ze si vymazes citlive e-maily, este neznamena, ze ich zmazal aj google. On ich moze mat este niekde ulozene (necital som podmienky pouzivania, takze neviem ci ich naozaj mazu ked ich ty vymazes). Druhy problem je, ze kazdy jeden e-mail je indexovany a dokonca aj prilohy, ktore sa daju indexovat (na zaklade toho ti zobrazuju napriklad reklamu a ktovie na co vsetko to este pouzivaju).
Aj napriek tomu som spokojnym pouzivatelom Google mailu.

Jedna super vec je, ze ked posles e-mail na svoju adresu a pridas tam este +nieco, tak ti to pride tiez a vies to potom pouzit pre rozne registracie.

Priklad: mas adresu investor@gmail.com, ides sa registrovat na stranku http://www.finance.com" onclick="window.open(this.href);return false;, tak tam pri registracii uvedies e-mail investor+finance@gmail.com. E-maily ti budu stale chodit do tvojho gmailu a budes vidiet odkial. Tak sa potom da lahko zistit aj, ktore stranky davaju tvoju adresu inym, lebo ak ti zacne chodit na adresu investor+finance@gmail.com spam, vies kto za to moze :)
Problem moze byt v tom, ze oni mozu tu cast +finance odtial odstranit a zase to nezistis ale je to celkom dobra funkcionalita ktora potesi.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa filip glasa »

V diskusii pod tým článkom Johnovi písali, že jak to že má Gmail a nie nejakú komerčnú bezpečnejšiu službu. Že je všeobecne známe, že gmail je deravý.
Tým mohli myslieť napr. outlook exchange? Alebo niečo podobne krkolomné?
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa laty »

Filip, nie. Staci ti obycajne IMAP mailove konto s dostatocnym priestorom. Napr. u hostingu kde mas zavesene ako-investovat.sk nemas emailovu schranku? Vacsina (ak nie vsetci) maju aj web interface ku schranke.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa filip glasa »

IMAP mám, ale nie je to úplne ono. jednak tam nemáš všetky odoslané správy, lebo odoslané sa uložia v klientovi na PC. Potom sa v tom zle vyhľadáva a rôzne ďalšie drobné komplikácie.
Momentálne cez imap čiastočne fungujem. Je to dobré keď máš jeden hlavný PC a na ostatných si sleduješ poštu cez IMAP. Vynikaúce by to bolo ak máš jedno konto. Ale ak máš 6 + 4 (tie len sledujem a len sem tam píšem), tak je ten imap už chaotický. Nehovoriac o tom ako sa to stále odpája a tak podobne.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa Pette »

pre teba Filip uplne staci gmail... uroven bezpecnosti je na polemiku, kedze ani pri vlastnom rieseni, alebo hostovanom niekde nemas ziadnu istotu, ak tomu naozaj nevenujes energiu a zdroje.
dalsie mozne riesenie je hostovany Exchange 2010 - platena sluzba, okolo 10 dolarov mesacne a viac. otazka je, kolko stoja konfiguracie pre 6 emailovych adries a ci sa ti to vobec oplati. co sa tyka funkcnosti je ale v spojeni s Outlook 2010 a WM/iPhone/Android telefonom na spicke.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa laty »

IMAP mám, ale nie je to úplne ono. jednak tam nemáš všetky odoslané správy, lebo odoslané sa uložia v klientovi na PC.
Nastav si v klientovi ukladanie kopii do zlozky, ktora sa ti bude synchronizovat so serverom.
Potom sa v tom zle vyhľadáva a rôzne ďalšie drobné komplikácie.
Momentálne cez imap čiastočne fungujem. Je to dobré keď máš jeden hlavný PC a na ostatných si sleduješ poštu cez IMAP. Vynikaúce by to bolo ak máš jedno konto. Ale ak máš 6 + 4 (tie len sledujem a len sem tam píšem), tak je ten imap už chaotický. Nehovoriac o tom ako sa to stále odpája a tak podobne.
Takze pouzivas gmailovy web interface? Tak pouzivaj web interface aj pre iny email ucet do ktore si budes forwardovat inu postu.

BTW, bezpecnost. Ved denne nepotrebujes riesit prihlasovacie udaje a velmi citlive data. Na vsetko odstatne je gmail skvely. Takze riesenie gmail + 1 extra konto na citlive data a mas to.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa filip glasa »

v PC mam klienta the BAT - tam mam 6x pop konto a 4 x imap konto. Ked pridem do jednej roboty, tak tam mam Outlook s imapom + pop a v inej robote mam tiez outlook s imapom + pop. A tie pop a imap su rozne skombinovane podla toho, co kde castejsie pouzivam. A k tomu mam este telefon, kde zatial (na stastie) nemam ziadnu postu.

Presmerovanie vsetkeho na jedno konto by to asi vyriesilo. Aj ked bol som zvyknuty odpisovat ludom z tej adresy, na ktoru pisali a kde to bolo co najrelevantnejsie. Nie ze budem pisat do Goldman Sachs z adresy filip@opravysijacichstrojov.biz :D
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa sufo »

Filip, da sa v gmaili nastavit z akej adresy to ma posielat, takze si to mozes vybrat ked odpovedas alebo pises novy email. Zalezi na email klientovi ako to zobrazi prijemcovi ale minimalne to moze byt take polovicne riesenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Gmail - pohodlie a bezpečnosť

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

sufo napísal:Filip, da sa v gmaili nastavit z akej adresy to ma posielat, takze si to mozes vybrat ked odpovedas alebo pises novy email. Zalezi na email klientovi ako to zobrazi prijemcovi ale minimalne to moze byt take polovicne riesenie.
ja to tak robim, ale strasne vela klientov zobrazi ako adresu zakladnu gmail adresu, takze vela odpovedi mi pride namiesto firemnej adresy na gmail adresu
Napísať odpoveď

Návrat na "Archív"