Pravidelne mesacne sporenie

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
hajde
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 08 07, 2011 5:59 am

Pravidelne mesacne sporenie

Príspevok od používateľa hajde »

Zdravim.

Chcel by som mesacne sporit/investovat cca 100€ - kratkodobo, cca do 5 rokov. Momentalne to mam rozdelene v Tatrabank medzi tam-hrf a tam-stf.

Rad by som si nechal poradit, kde to "odkladat" (je mi jasne, ze ziadne zazraky z toho nebudu, ale aby som aspon neprerabal :) ). Diky!
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravidelne mesacne sporenie

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na 5 rokov to možno bude lepšie aj v Zune - kombinácia termínovaného vkladu a sporenia. Len netreba sa príliš dlho viazať - ak by stúpli úrokové sadzby do budúcna, tak aby si nebol zaviazaný s nižšími.
V podielových fondoch toho typu čo spomínaš viac ako na TV s veľkou pravdepodobnosťou aj tak nebude. Možno v mierne agresívnejšom Smart Fonde by si mohol mať aj vyšší výnos s ešte znesiteľným rizikom na 5 rokov.
Matej.Babulic
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 08 07, 2011 7:19 pm

Re: Pravidelne mesacne sporenie

Príspevok od používateľa Matej.Babulic »

Dobrý deň,

Pracujem pre spoločnosť Fincentrum a.s. odporučil by som Vám osobné stretnutie aby sme sa lepšie mohli porozprávať o vašom investovaní ale pred tým Vás chcem oboznámiť s investičnou firmou C-quadrat určite je to lepšie investovanie ako Zuno alebo iné podobné internetové banky. Kde máte ročné zúročenie od 2,5% - 11,8 % priemer za posledných 5 rokov je 9.49%

Môžeme sa o tom porozprávať aj mailovou komunikáciou matej.babulic@fincentrum.com
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravidelne mesacne sporenie

Príspevok od používateľa filip glasa »

Moc by soim nešermoval minulými výnosmi C-quadrantu. Tam je výnos do budúcna predpokladaný. Na termínovanom vklade je jasný od začiatku. Porovnávate neporovnateľné. Nemôžete dať do jedného riadku výnos na TV a výnos v podielovom fonde.
Hlavne ak ide o investíciu na 5 rokov.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Pravidelne mesacne sporenie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Matej.Babulic napísal:pred tým Vás chcem oboznámiť s investičnou firmou C-quadrat určite je to lepšie investovanie ako Zuno alebo iné podobné internetové banky. Kde máte ročné zúročenie od 2,5% - 11,8 % priemer za posledných 5 rokov je 9.49%
Matej, Filip je na teba este mierny, toto je zial cisty amaterizmus. "Zurocenie" za poslednych 5 rokov .. to nemozes pri podielovom fonde napisat ani zo srandy. Navyse sa zisti aky ma C-quadrat nakladovy koeficient (TER = total expense ratio). Nie je to nic moc.

hajde, preco 5 rokov ? mas za 5 rokov s tymi peniazmi nieco konkretne v umysle alebo sa len nechces viazat alebo co je za tym ? Ako ti uz bolo naznacene, od investicneho horizontu zavisi do akych instrumentov mozes pri akceptovatelnom riziku investovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"