Ropa

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

Včera to po HDP vyzeralo na jasný pokles ale nakoniec to skoro lízlo a zatvorilo cca neutral. Pokles dnes naštartoval, takým pokusom o chaos ale vyzerá to tak, že niekomu to ešte nie je po vôli ... alebo čomu by som sa viac potešil pasca na bejčkov, zajtra budú silne dáta ukáže sa kto dnes držal opraty.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa rasto800 »

Strastislav napísal:Včera to po HDP vyzeralo na jasný pokles ale nakoniec to skoro lízlo a zatvorilo cca neutral. Pokles dnes naštartoval, takým pokusom o chaos ale vyzerá to tak, že niekomu to ešte nie je po vôli ... alebo čomu by som sa viac potešil pasca na bejčkov, zajtra budú silne dáta ukáže sa kto dnes držal opraty.
No veru, drzi sa to tej hranice pri 98 jak kliest. Ale ak pride pokles tak to bude asi poriadny. Zeby vsetcia dufali ze zajtra data predsa len budu dobre?
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

Pre poriadny pokles by bolo potrebné okrem negatívnych dát aj posilnenie dolára, kým slabne rope to nadol nepomáha. Pri tej kombinácii je predpoklad, že by to mohlo byť aj pre vačších hráčov zaujímavé. Inak to tu bude šmodrchať až to nakukne ku 100 -ke.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

Dnešné otvorenie a poloha ceny pred dátami NFP boli celkom dobré pre ďalšie pokračovanie nadol, samozrejme v závislosti na nálade po číslach, tie zlé neboli ak vezmeme do úvahy revízie predošlých. Niekto to aj pekne spustil. aj som si posunul SL na 97,80 čo bolo mierna nad silnou volume zónou tohoto týždňa - Lenže ...
nejako som prestal byť ostražitý, že ten pokles ku 96,50 je akosi extra rýchly a prišli dáta druhé/tretie - pozitívne a už aj to prášilo nazad. Síce pôvodný predpoklad že by to mohlo od 98/98,20 doklesať ku 96,30/96,00 tak nejako bol primeraný, len som neakceptoval iné číslo pre TP a kvôli 0,20 $ som nechal na stole skoro 1,70$. Je to nateraz nad POC týždňa, zatiaľ ... tak počkám kde zatvoria a čo sa ukáže napríšte
Pasca sa konala, ale ne na bejčky :(
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

Pekne to povymetalo, čakal som pripravený že po tom mohutnom štýle piatkovom to vykukne tak niekde nad 98,20 povedzme pri 98,50 nahodím udicu ale ostalo pri plánoch ... to váhanie ceny pod 97,50 v priebehu dneška sa ukázalo, len vzhľadom na pondelok som tomu akosi nechcel doverovať.
Prílohy
CL_1300204D1.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

Tak to váhanie pod 97,50 nebolo len také vyčkávanie na útok smerom ku 98,00 , to už stratili kupujúci motiváciu. Žeby už konečne doľahli účnky fundamentov z dát ropy? Bude dobré sledovať čo sa udeje v tejto oblasti pri 95. Takéto slabé volume oblasti pôsobia často ako urýchľovač predchádzjúceho pohybu, hlavne ak je smer podporený aj nejakými datami či správou. Alebo ak to nepasuje je to znamením neochoty obchodovať danú cenu, resp. cenové pásmo. V prípade, že po dátach bude 95 odmietnuté, hodím pokus na short od 96

aby som vyšiel v ustrety aj osobe, ktorá nemá pozitívny vzťah k farebnosti dávam to s minimalizáciou odtieňov.
Prílohy
CL_130206H4.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

čo by to bol život bez farieb ... a od 16:30 to začne iskriť ešte viac
Prílohy
CL_1300206D1.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

Dáta žiadna sláva pre medvedí ošiaľ a ako vidno síce úbutok zásob a zvýšené tempo spotreby nie je potvrdené ale aj napriek tomu tlak na 95 už nenastal, nečakal som také potešenie z nič nehovoriacich dát ale to tempu rastu a naskakovanie volume na kupujúcej strane ma prinútilo trochu vyčkávať a rozhodol som sa pre aprílovú CL, tá je o cca 0,50 drahšia ale ostane čas pre manévrovanie bez nutnosti rolovať (kdyby neco)
sell 1 97,20
sell 2 97,40 SL pre oba 98,00

ak ešte dnes poklesne na 97 - prvy sell sa zatvára.
Prílohy
CL_1300206D1_poDOE.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

sell 1 zatvorený - SL posunutý na 98,20 pre zostávajúcu pozíciu sell 97,40.
Dovod posunutia je že na 98,10/98,17 je silný volume výbežok a ja nerád dávam SL pred takéto úrovne, tadšej sa schovam za (akoby za stenu) Aj keď z môjho pohľadu voči možnej sile trhu je to skôr jak len za kartónom.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

tak toto veľmi pekne nevyzerá, teda mne sa to nepozdáva. zatiaľ ešte šanca že 98 odolá je živá, ale čochvíľa trhy otvoria a ukáže sa prax.
Prílohy
CL_1300207D1.png
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa rasto800 »

Strastislav napísal:tak toto veľmi pekne nevyzerá, teda mne sa to nepozdáva. zatiaľ ešte šanca že 98 odolá je živá, ale čochvíľa trhy otvoria a ukáže sa prax.
Akoze to pojde hore? No ja neviem. Dragi poslal euro o 100+ dole a to bude tiez ropu tahat dole. No ale kto vie, je to ako vzdy, 50 na 50 kam to pojde :)
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

Nemyslel som nejaký výrazný pohyb nahor, predpokladal som len možný úvodný tlak na určitú volume oblasť medzi 97,50/98 na základe kumulatívnej volumebalance, ktorá bola pozitívna ale ten druhý (vyšší) dnešný vrchol už bol s menším balance do rastu tzv volumebalance divergencia. Ale to ešte nebol ten hlavný obchodný režim, preto som sa vyjadril, že potvrdenie ešte len príde. Tam už volume len ukrajovalo v prospech predajov. Teraz je to krajšie a ked to aj uzavrie pod 96 tak to bude aj nádejné.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

včerajšie uzavretie na tesných 96 a dnešný test včerajšieho VAH - 96,60 zatial potvrdzuje teoriu. Volume dnešného dňa síce nie je nejaké určujúce ale cena je zaťiaľ pod včerajším close. Spodná hranica výraznejšej volume oblasti začína až od 95,85 do 96,40 tak zatvorenie v cene 95,80 (bodajby) bude dobré pre pokračovanie v stratégii. Akciové indexy sa nejako spamätali ale CL to nejako nevzrušuje čo je tiež plus. akurát na víkend dám SL na BE, kdyby neco (nejaký irán alebo iný ošial). ostatné podľa otvorenia pondelok.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

žiaden ošiaľ svetový sa nekonal, ropa nezdieľa nákupnú aktivitu na indexoch, možno ju má za sebou prv (?) Keď sa nič nepokazí hádam by sme sa mohli dotknúť aj ceny 94.
Prílohy
CL_130211D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

A ropáci mi pekne klepli po prstoch. Atak hladiny 98 som očakával minule, keďže sa nedostavil ani piatok nechal som sa uniesť presvedčením, že high piatka by už nemal byť dráždený, hlavne že prečoby v pondelok mala popustiť 96,75 POC. Tam som aj skončil na posunutom SL 97,20. Ropáci si predsa len zobrali chuť od indexov.
Počkám si čo sa udeje v oblasti 98. Nie som presvedčený o longu, do 100 to nie je nejako extra a malý problém spôsobí viac pohybu nadol. Zaváhanie nad 98 znovu plánujem využiť na short.
Prílohy
CL_130212D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

18:00 bude výhľad produkcie domácej ropy DOE a večer stavy zásob API ... a zajtra 16:30 DOE zásoby. Neočakávam, že to prekvapí nejakým pozitívom výrazným pre rast.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

výsledky zásob podľa API mierne pozitívne pre rast, nechal som objed. short na 98,50 cez noc, čo ked pozitívum nebodaj podporené aj Obamovým bla-bla ju aktivuje. Nestalo sa. Poukazuje to na pohyb až ked bude vonku dnešné podstatné číslo pre US ropu - DOE zásoby o 16:30. Ostávam naladený na predaj pri výstrele do 98,50/70.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

CLJ3 98,60 sell
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

CLH3 (marcové futures) pred dátami ... akokeby sa chystalo oťuknúť 99 / 99,20
Prílohy
CL_130213D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

tesne pred zásobami to mohlo byť aj lepšie ale na SL = BE to stačí, čo keby dáta nabudili nejakých volov. Keby ano tak počkám kým snaha vychladne a zhodnotím šance na short niekde vyššie. Naopak ak by to prerazilo spat pod 98 a zakotvilo pod 97,40 tak je šanca dobrá.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

dáta pre býkov, prvotné ich nadšenie mi akurát na chlp raflo SL (že ja žgrlavý ho nenechal na high dňa), zatiaľ zarobil broker. Aj napriek poklesu zásob ropy, benzínu, destilátov sa cena nedokáže preboxovať riadne nad 98 (CLH3) resp 98,60 (CLJ3).
Toto ma prekvapuje.Som zvedavý na close cenu, všetko pod 98 beriem ako znamenie (CLJ3).
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

Close ma mierne potešil 97,80 (CLJ3) sa vtesnal do predpokladu, dnešný výstup ku 98 som použil na vstup sell 97,90 a SL tentokrát dávam na 98,45 čo je mierne nad POC (98,40)včerajšieho dňa, tentokrát plánujem posun SL na BE až keď cena bude pod 96,80. mierne negatívne bude pôsobiť ak sa cena začne doťahovať na 98,20/98,30 ... do otvorenia nymexu ešte nejaká to chvíľa
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

otvorenie tam kde to nepôsobí na moju stratégiu pozitívne, ale aktivita zatiaľ poslabšia
2.sell CLJ3 entry 98,25 / SL 98,75 ... v prípade poklesu uzatváram predchádzajúci sell v minimálnom pluse.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

1.sell CLJ3 na 97,95 ukončený na 97,80... sell2 - posúvam SL na 98,40
Je síce lákavé hodiť SL nad dvojvrchol čo sa vytvoril, ale počkám do close a prehodnotím.
POC dňa sa vytvára na úrovni 98, weeklyPOC a POC 20day je tiež na 98 ak to dnešné obchodovanie akceptuje už sa hádam pozreme aj pod 97.

PS. že ako sa prejavuje chamtivosť - už o 17:00 som mal možnosť ten prvý sel zatvoriť na BE čo bol prvotný cieľ pri odraze ale už som videl doláriky že ešte trošku nejakú stovečku ... a prdho počkal si do 18:30 a kus nervov - tak toto som neni spokojný aj ked to je lepsie ako BE aj tak som preslapil, fuj.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

trh zatvoril pod 98, ale mierne vyššie ako včera, mierne kontaktuje včerajšie low ... scéna sa náramne podobá na vývoj stred-piatok minulý týždeň, len s tým, že je to celé o poschodie vyššie (cenovo)
posúvam SL na 98,30 - je to nad včerajším dtop.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa rasto800 »

Strastislav napísal:trh zatvoril pod 98, ale mierne vyššie ako včera, mierne kontaktuje včerajšie low ... scéna sa náramne podobá na vývoj stred-piatok minulý týždeň, len s tým, že je to celé o poschodie vyššie (cenovo)
posúvam SL na 98,30 - je to nad včerajším dtop.
Ale ako sa vravi tak dvakrat do tej istej rieky nevstupis, takze dnes bude skor zosup dole :)
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

ono jeden rozdiel tam už je - klesá to už v priebehu dňa, minulý piatok to vyklesalo až navečer, pokračovalo do pondelkového otvorenia nymexu ... a potom SL
Cena je pod 97,30 opustila zónu 97,60-98,20 kde sa zobchodovalo najvačšie volume posledných 20d.
Ale este nie je vecerne close.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa rasto800 »

nieco pre odvaznych. pozrie dnes ku 95-95.50$?
Prílohy
20130215.PNG
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

ja predpokladám, že sa už konečne cena vráti do oblasti výrazného obchodovania 94-87, ješte né dnes, né dnes ale cielim to tam. Rátam s tým, že pred ďalším výraznejžím rastom by si mali oddýchnuť.
Prílohy
CL_130215D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

stav je zatiaľ nad očakávania prínosný .. len teraz som si uvedomil, či v tom nie je od US obchodníkov započítaný už aj pondelok. Myslím, že je nejako obmedzené obchodovanie, či?
Takže aj napriek dobrému close bude podstatné pokračovanie utorok.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

na dnes stačilo
Ak sa budúci týždeň popasuje úspešne s hladinou 95, kde dúfam nedojde k rýchlemu odmietnutiu tak je veľká šanca otestovať bývalé volume pri 93.
Pre každý prípad kebyže Irán alebo nejaká to iná terorizma či ropná sabotáž SL do polohy 97,70 (CLJ3)
Prílohy
CL_130215H4vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

na indexoch to ožilo, za chvíľu sa to môže prejaviť aj na CL, keď začnú po voľnách klikať aj hráči US
Prílohy
CL_130219D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

US hráči sa prejavili a hlavne v závere obchodovania, znova odmietli 95 (po čtvrté) a čo je horšie, zavrelo to nad 97. Žeby sa začal nový útok na 97,50? V každom prípade môj predpoklad zdolania 95 dostal vážnu trhlinu a zajtrajšia reakcia na dáta DOE (možno už aj na večerné API) ukáže či SL vydrží.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Biosko »

No aha ake pekne swingy to od januara robi :)
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

začína sa to podobať na pohyby sept/okt 2012, o dolárik nižší level a chýba ešte ten výstrel ku 100/102 ...
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

podpora jak sa patrí, človek sa nestačí čudovať čo tí amerikánci vystrájajú
97,50 to tesne lízlo odspodu a už aj ho práši nazad ku 95 , indexy si to po spikeoch nejako tiež navracajú ale ako vždy close je podstatné.
Možno večerné FOMC to roztrase zas naopak. SL zatial ostáva na mieste.
Prílohy
CL_130220D1vp.png
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Biosko »

Podla mna nevystrajaju skoro nic :D ved sa to vobec nehybe, par dolarov hore par dolarov dole :) V pohode by sa to dalo vybrat swingovo. Problem by bol keby bola cena 115 alebo 80. Ale ci je 95 98 92 to je uplne jedno podla mna.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

tým čo vyprášilo SL pod 95 asi v pohode není ani 0,50 usd/kontrakt.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa rasto800 »

Inak co sa dialo dnes, ten pohyb od 97 az pod 95? Ci vlastne dokopy nic ako biosko vravi ktory urcite nedrzal par kontraktov na long pri nakupke 97 :)
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa kontrarian »

dnes sa nedeje teda naozaj vobec nic...iba pada zlato, striebro, platina , med ,ropa, "konske maso" ako kometa nad ruskom...par komoditnych fondov ma hlavne kvoli xau a xag problemi a pred zruinovanim sa brani tak, ze zatvara pozicie...ale inac bezny den.kto neobchoduje na burze ani nic nezbada :D
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"