Ropa

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
pepa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 23 08, 2011 2:30 pm

Ropa

Príspevok od používateľa pepa »

A čo tak investovať do ropy?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ropa

Príspevok od používateľa filip glasa »

aký inštrument? cez koho to kúpiť? prečo práve teraz?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pepa napísal:A čo tak investovať do ropy?
Ropa rastie, keď sa darí ekonomike (stúpa spotreba) a dolár oslabuje.
Momentálne stagnuje ekonomika i dolár. Ťažko vsadiť na rast, keď investori počítajú s recesiou. V kríze dolár posilní a ropa oslabí. Pred tromi rokmi bola ropa na 150, v kríze padla až na 35.
Možno vsadiť na krátkodobý pohyb:
1. pokles ceny keď Kadáfi definitívne padne ( očakávanie obnovenia dodávok)
2. rast ceny v piatok ak by sa Fed vyjadril ku kvantitatívnemu uvoľňovaniu ( dolár by krátkodobo oslabil , ceny akcií a ropy by vyleteli hore)

Lenže to sú len špekulatívne obchody. Ak by Kadáfi padol dnes -zajtra tak by sa dalo kúpiť do poklesu a predať krátko po Fede. Zdôrazňujem krátko po Fede, lebo tentoraz eufória zrejme nepotrvá dlho a kým amatéri budú naskakovať do rastu, veľkí začnú vypredávať.

Nijaké kvant.uvoľňovanie totiž Amerike nepomôže. Kým pretrvávajú problémy v Európe, alebo chladne Čína, treba počítať, že každý rast môže byť vystriedaný dvojnásobným poklesom. Takže keď sa indexy zotavia do pásma 1190-1250 (čomu krátkodobo verím), nebudem sa diviť keď potom rachnú pod 1000.
Múdri investor by mal byť teraz 100% v cashi a dívať ako trejderi lovia v mútnych vodách.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pepa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 23 08, 2011 2:30 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa pepa »

ja by som skôr ponúkal pravidelný nákup akcií ROPY a energetiky.

Práve teraz kedy sú ceny ropy dolu a pomalým tempom sa očakáva vzostup.

Pravidelný odkupom a predajom zabezpečiť minimálnu stratu...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pepa napísal:ja by som skôr ponúkal pravidelný nákup akcií ROPY a energetiky.

Práve teraz kedy sú ceny ropy dolu a pomalým tempom sa očakáva vzostup.

Pravidelný odkupom a predajom zabezpečiť minimálnu stratu...
A čo konkrétne ponúkaš?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pepa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 23 08, 2011 2:30 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa pepa »

Ja by som ponúkal prehľadný účet podobný ako internet-bankikg.
Prehľad čo si nakúpil, aký kurz, možnosť pravidelného nákupu a zarobiť napríklad na mesačných výdajoch ako hypotéka,inkaso,plyn,poistenie a iné výdaje cca 5% mesačne sa ti vráti.... :)
Myslím že zaujímavé...alebo ani nie???
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ropa

Príspevok od používateľa filip glasa »

Čo to vlastne predávaš?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pepa, predaj teplej vody tu nevedieme, takze sup sem konkretnosti. Ak by si chcel v tomto style pokracovat, Filip ti tu vypisovanie blbosti dlho tolerovat nebude.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pepa napísal:Ja by som ponúkal prehľadný účet podobný ako internet-bankikg.
Prehľad čo si nakúpil, aký kurz, možnosť pravidelného nákupu a zarobiť napríklad na mesačných výdajoch ako hypotéka,inkaso,plyn,poistenie a iné výdaje cca 5% mesačne sa ti vráti.... :)
Myslím že zaujímavé...alebo ani nie???
veľmi zaujímavé..grc...grc... nikto Ti nerozumie.. nikto.

zdá sa, že Ti niečo nabili do hlavy...a sám tomu nerozumieš ...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pepa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 23 08, 2011 2:30 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa pepa »

Som rád že tu píšeš že mi niekto nabil niečo do hlavy a neviem vlastne čo....podstatné je to že to vieš ty ale hádať sa mi naozaj nechce....

Nebol čas tu odpísať skôr nevysedávam na nete len preto že nemám čo robiť ......ten kto tomu verí pochopí a kto nie tak píše chobotiny.

Ja nechcem predávať :D pretože keď klient pochopí čo mu náš účet prinesie pochopí že čo je to pravidelné investovanie.....ak to nepochopí nemusím klienta

presviedčať o tom aby to ešte skúsil a podobné chobotiny (ako väčšina kolegov v tomto businesse )

Nebol čas tu odpísať skôr nevysedávam na nete len preto že nemám čo robiť ......ten kto tomu verí pochopí a kto nie tak píše chobotiny.

Nevadí: v podstate sa jedná o pravidelný mesačný nákup podielových jednotiek (korporátnych dlhopisov,akcií )

Preto pravidelný pretože každý mesiac sa mení kurz (čím väčšia volatilita tým lepšie pre klientov)

Možnosť pravidelného platenia touto formou Hypotéku,poistenie,leasing,nájom atď.

Prehľad 24 hod. ako internet-banking, trvalé príkazy a podobne.

Spoločnosť ČP invest.....treba si prečítať a zistiť koľko predali podielových fondov a podobne.

Nech sa páči bližšie info na http://cpinvest.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ropa

Príspevok od používateľa filip glasa »

stačilo napísať že predávaš fondy českej poisťovne a konkrétne myslíš Generali PPF Komoditný fond:
http://cpinvest.sk/obsah.php?menu=283" onclick="window.open(this.href);return false;
teda nejde ani tak o ropu, ale o fond ktorý investuje do ďalších komoditných fondov:

http://cpinvest.sk/files/6406.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Najvýznamnejšie pozície % z NAV
DB X-TRACKERS DBLCI BALANCED ETF 16.44%
EASYETF S&P GSCI CAPPED COMM 9.92%
LYXOR ETF CRB IDX 8.05%
S&P GSCI ENHANCED CRUDE OIL TOTAL
RETURN ETC
5.88%
ISHARES S&P GSCI COMMODITY I 4.59%
ELEMENTS ROGERS AGRI TOT RET 4.53%
ISHARES SILVER TRUST 3.63%
ELEMENTS ROGERS METALS TR 3.38%
DB URANIUM ETC 2.98%
IPATH DJ UBS COMMODITY INDEX ETN 2.90%
Prečo by si investor nemal kúpiť priamo tieto ETF fondy? Bolo by to výrazne lacnejšie.
pepa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 23 08, 2011 2:30 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa pepa »

Pretože nik nenadstaví klientovi portfólio fondov, tak ako ja pretože klient nevie kedy má čo predať a kúpiť.

Ide tu o presný postup a prestup medzi fondamy ktorý treba dodržiavať aby pracoval pre klienta!

Sorry ale klient nemá veľké možnosti ako kúpiť priamo tieto ETF fondy. (potrebuje správcovskú spoločnosť cez ktorú ich kúpi čo nieje problém ale isto mu nik

neporadí teraz kúpiť teraz zase predaj.....)

Nehovorím o tipe Pioneer Investments kde sa vyberá konkrétny fond a všetky peniaze sa investujú do balíka fondov.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Aha, a ty vies kedy ma klient co kupit? Zaiste mas za sebou roky praktickych skusenosti a vysledkov. Nevystupujes nahodou po nociach v TV ako vestkyna Teodora?

amaterizmus z tvojich prispevkov priam sala
pepa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 23 08, 2011 2:30 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa pepa »

Nehnevaj sa na mňa ale asi si pán Boh keď tu píšeš že amaterizmus.....nepochopím a nechcem to ani riešiť!

Dôležité je nadstaviť systém investovania ktorý funguje pri všetkých klientoch rovnako!

Ale predsa to vieš ako funguje systém v čp investe...(čp invest je iba sprostredkovateľom) pretože má najlepšiu možnosť variability!

Ale myslím že nemusím vysvetľovať keďže si absolútne dokonalý.

Ďakujem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pepa ja nie som vobec dokonaly, ale minimalne si uvedomujem hranice svojich vedomosti a hranicu medzi serioznym a neserioznym. Pisat bludy popretkavane kecmi ako "nik nenastavi portfolio fondov ako ja" a "najlepsia moznost variability" je cisty amaterizmus a degraduje to tvoju pracu aj keby si mal najlepsi produkt na svete.

Za tvoje vystupovanie som ta tu nezvozil iba ja. Ak si myslis, ze sa hram na pana Boha, tak som zvedavy, ci sa tu najde niekto kto sa ta zastane. Myslim, ze som ta zvozil viac nez opravnene.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ropa

Príspevok od používateľa osamely chodec »

http://seekingalpha.com/article/317536- ... as-markets" onclick="window.open(this.href);return false;
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa radvan »

velice dobry clanok k futures trhu s ropou:

Naked Oil - http://www.theoildrum.com/node/8834" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
experience
Active Member
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2010 8:46 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa experience »

http://proinvestory.cz/za-ropu-ve-zlate

Ak by sa takýto obchod rozšíril aj medzi iné krajiny, bolo by to dlhodobo udržateľné, keďže objem zlata je na rozdiel od peňazí limitovaný?

Ako na tejto zmene profituje samotná India?
Echoes
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 2:27 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Echoes »

Ropa vs. Fiscal Cliff
Fiscal cliff sa blizi a Reps sa s Obamom stale nedohodli. Na zaklade "optimistickych" sprav, ze Obama skratil vianocnu dovolenku na Havaji a vrati sa za rokovaci stol ropa vyletela za posledne 3 dni z $88.53 na sucasnych $91.21. Vcera, ked ked lider demokratickej vacsiny v senate na tlacovke povedal, ze sa asi do konca roka nedohodnu ropa poklesla z vtedajsich $91.40 na $90.02. Na psychologickej hranici 90$ a na zaklade toho ze Reps oznamili, ze este posledny den sadnu za rokovaci stol sa ropa opat otocila a vystupala na $90.21 (dnesne doobedie). Moj pohlad na tuto vec je taky, ze dnes sa nedohodnu a ropa po prepade cez fiscal cliff skoriguje na $89. Ak by sa dnes dohodli, bolo by to politicke vitaztvo pre Obamu a porazka pre Reps. Obama by z toho vysiel ako spastiel Ameriky. Toto predpokladam, ze Reps nedovolia a nechaju US prepadnut cez Fiscal Cliff. Timothy Geithner niekde nasiel prostriedky na to, aby US vydrzali so sucasnym dlhom este 2-3mesiace. Toto dava predpoklad, ze dohodu je mozne uzavriet aj v prvom kvartali 2013, kedze dohoda plati retroaktivne. T.z. ak by aj US prepadli cez fiscal cliff a spustili by sa vsetky tie mechanizmi, ktorich sa boja aj Reps Aj Dems, tak v pripade dohody povedzme vo februari, sa tieto mechanizmi rusia a ludia budu napr. platit dane podla dohody nie podla fiscal cliff mechanizmov aktivovanych 1.1.2013. Takze ak sa dohodnu az na jar nic take hrozne sa nestane a Reps nedaju pred celym svetom Obamovi do ruk politicke vitaztvo a nalepku spasitela Ameriky.

Moj trade ropy:
Short $91.20
SL $92
TP $89
RRR 2.75:1
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobrý trejd . Ak si ovšem nahlásil real time.
Podľa mňa sa tie akcie politikov ani nemusia rozpitvávať. Keď sa na Cliffe nedohodnú, tak je to hroziaca recesia a tlak na pokles ceny. Ak sa vráti optimizmus a viera v prosperitu z natlačených peňazí, tak inflačný tlak. Súhlasím, tipujem a trejdil by som to na short - rovnako ko ty. Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Echoes
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 2:27 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Echoes »

No v senate to preslo 89:8 (zaujimavost je te proti hlasoval aj 1 demokrat!?). Vcera zatvaral CLG3 na 91.79$. Takze predpokladam ze ked najblizsie otvori tak to bude nad SL 92$. Nevadi, dobry trejd, len nevysiel:)
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa 14u24me »

Echoes napísal:No v senate to preslo 89:8
Proslo to, ja mysli ze se ocekavalo ze to projde. Uvidime zitra co to udela s CL.
Ja obdivuju ze tu short pozici drzis pres svatky. CL muze zitra otevrit hodne velkym gapem. Neni to moc nebezpecny nebo zbytecny?
Echoes
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 2:27 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Echoes »

Videl som v nom potencial a nelutujem tento trejd. CFD 0.2 kontraktu t.z. pri SL strata 160$. Nic likvidacne ani pri gape.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

vo svete to nejako nevrie, spotreba nic-moc (zatiaľ) je namieste úvaha o vyčerpaní pri 95 resp. 96 ?
Prílohy
CL_130102D1.PNG
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

že nádherná úroveň pred dátami DOE
Prílohy
CL_130116D1.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

ropa si ide po svoje úrovne
Prílohy
CL_130117D1.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

tajne som dúfal na 97/97,50 ...
Prílohy
CL_130118D1.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

ešte stále dúfam
Prílohy
CL_130122D1.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

už to lízlo
Prílohy
CL_130124D1.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

za chvilku dáta
Prílohy
CL_130124D1.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

táto ropa napriek fundamentom nie a nie nasledovať príklad plynu ...
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

ešte graf ...
Prílohy
CL_130128D1.png
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa rasto800 »

Strastislav napísal:ešte graf ...
No rope sa hlavne nie a nie dostat cez tych 97. Uz tam tyzden okolo toho skace. A ked si pozres ten trend od zaciatku decembra, tak to skratka este musi aspon skusit cez tych 97$ prejst. Nieze by som na to dal krk ale do shortu by som dnes zrovna nesiel.
Prílohy
ropa_posledne_dva_mesiace.PNG
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

na návštevu tej úrovne čakám už od 17./18.1., ked si tak pozrem na daily volume už sa aj prestávam diviť, že je to také slimačie, ale je to cez 97,50 a pred FOMC a dátami to risknem s prvým shortom ... dávam čakačku na 98, prípadný spike nahor ma vyhodí na 98,50 ale na 99 resp. 99,20 dávam druhý sell.
Prílohy
CL_130129D1_2.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

došlo si to nad 98 skôr ako so čakal, 98,20 sell a tým pádom mám SL na 98,70 čo som spokojnejší lebo je to nad miernym volume výbežkom. A som zvedavý čo na to HDP data a hlavne DOE o 16:30. API data zo včera nic-moc pre rast, ale ako je to momentálne na trhu ignorované, tak to musím brať tak jak jest. Nie je to úplne podľa mojeho gusta, ale pred HDP a DOE to inak by som mohol len nespraviť mič a čakať. Prípadná poklesová reakcia na data mi za ten risk stoja. Takých 96,30/96 by negatívna reakcia mohla dať. Inak to bude SL, alebo BE.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa rasto800 »

Strastislav napísal:došlo si to nad 98 skôr ako so čakal, 98,20 sell a tým pádom mám SL na 98,70 čo som spokojnejší lebo je to nad miernym volume výbežkom. A som zvedavý čo na to HDP data a hlavne DOE o 16:30. API data zo včera nic-moc pre rast, ale ako je to momentálne na trhu ignorované, tak to musím brať tak jak jest. Nie je to úplne podľa mojeho gusta, ale pred HDP a DOE to inak by som mohol len nespraviť mič a čakať. Prípadná poklesová reakcia na data mi za ten risk stoja. Takých 96,30/96 by negatívna reakcia mohla dať. Inak to bude SL, alebo BE.
Tento gambling robis s futures? Zatial ti to vychadza, prve data celkom na figu. Ale tak este neni 15h kedy sa to niekam asi rozbehne :)
Ci to nie gambling a bavime sa tu snad o nejakom systeme alebo o comsi podobnom?
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

HDP v prospech pozície, SL je na BE ... počkáme na data DOE, v prípade vystopovania a nebodaj prudkej reakcie ceny nahor budem čakať cenu na 99/99,20 na druhý pokus.

Gambling či nie, to je tak na pováženie. Čo alebo koho (retail, jednotlivec ako tunák) pozícia je niečo viac ako tip, pokus, stávka, predpoklad ... nepatrím do skupiny čo dokáže pohnúť trhom vo svoj prospech, mám len informácie z grafu, burzy a médií ako vačšina traderíkov, len predpokladám. Neviem ako pozícia dopadne, viem len že riskujem svoj SL.

Môj predpoklad je ten, že sa cena bíži k oblasti kde sa stráca záujem obchodovať 98-100, nie je žiaden geopolitický tlak na ceny, zásoby ropy veľké, produkcia sa drží, len menej importu brzdí rast zásob, slabnutie doláru zatiaľ ťahá cenu ale inak to na nejakú šupu nahor nevidím. Preto som sa rozhodol budovať shorty v tejto oblasti.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Biosko »

Stratislav oftopic trochu.. ta platforma to je MarketDelta a ides cez Ampfutures?
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa rasto800 »

Strastislav napísal:HDP v prospech pozície, SL je na BE ... počkáme na data DOE, v prípade vystopovania a nebodaj prudkej reakcie ceny nahor budem čakať cenu na 99/99,20 na druhý pokus.

Gambling či nie, to je tak na pováženie. Čo alebo koho (retail, jednotlivec ako tunák) pozícia je niečo viac ako tip, pokus, stávka, predpoklad ... nepatrím do skupiny čo dokáže pohnúť trhom vo svoj prospech, mám len informácie z grafu, burzy a médií ako vačšina traderíkov, len predpokladám. Neviem ako pozícia dopadne, viem len že riskujem svoj SL.

Môj predpoklad je ten, že sa cena bíži k oblasti kde sa stráca záujem obchodovať 98-100, nie je žiaden geopolitický tlak na ceny, zásoby ropy veľké, produkcia sa drží, len menej importu brzdí rast zásob, slabnutie doláru zatiaľ ťahá cenu ale inak to na nejakú šupu nahor nevidím. Preto som sa rozhodol budovať shorty v tejto oblasti.
Jop, z tvojou analyzou suhlasim, dava zmysel! S tym gamblingom som to myslel skor tak ci nejak systematicky obchodujes ropu.
Ja na rope niekedy viac, niekedy menej obchodujem jeden moj breakout AOS ale to samozrejme vobec nie je o takychto hlbsich analyzach. Popri tom ale ropu samozrejme sledujem lebo to je komodita, ktora da sa povedat, ze odraza co sa deje na svete a uz len kvoli tomu je to zaujimave sledovat.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

Biosko napísal:Stratislav oftopic trochu.. ta platforma to je MarketDelta a ides cez Ampfutures?
Investor RT, data IQfeed, čisto pracovná pre potreby podumať nad grafmi s volume-nástrojmi, profilom a tak ... skúšam
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"