Ktora banka?

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15931
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1083 times
Been thanked: 1439 times

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kirei napísal:No takze uver mi neschvalili,tak som rozmyslala ci by mi poskytli uver na Sk,ale potrebujem 250.000 eur,myslite ze je to mozne ak je nehnutelnost mimo SK? Mozte mi odpurcit kde by mi taku pozicku dali? Mozem rucit nehnutelnostou na Sk.Ja to potrebujem surne.
Na Slovensku nemôžeš ručiť za úver nehnutelnostou v Japonsku.

Kúpa nehnutelnosti je dobrý nápad. Či v Japonsku, či v SR. Ale vyčkaj. Klídek.
Počkaj na krízu. Počkaj na to, že banky prestanú dávať úvery. Počkaj na bankroty a situáciu, že cash bude king. Mnoho ludí, hlavne podnikatelov bude musieť predávať. A kupci zmiznú z trhu. Ponuka bude široká. Ceny pôjdu dole a ty v pohode nájdeš, čo sa ti bude páčiť. A cenu si povieš ty. Ak budeš trpezlivá - kúpiš to, čo chceš, za cenu ktorú povieš. Za cash. To bude super investícia. Vykašli sa na úvery.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15931
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1083 times
Been thanked: 1439 times

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

emr napísal:Juggler, o tom tvojom dolari pochybujem. Nie ani tak ze momentalne je to stabilnejsia/doveryhodnejsia mena, ale celkovo ze dolar reprezentuje fundamentalne kvalitnejsi papier ako euro.
S tým nesúhlasím. Euro je podla mňa fundamentálne kvalitnejší papier. Aj preto sa tak drží.

Dolár je shit. A jeho tlač nekontrolovateľná. Lenže svet investingu nie je o súčasnom fundamente, ale o budúcnosti a dôveryhodnosti. Preto je dolár v kríze bezpečný prístav, ale v globálnej konjuktúre oslabuje.
Ak by sa kríza v EU vyriešila - euro bude prudko posiľňovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ked chce kupovat nieco za 250 000 a potrebuje uver, tak asi bude potrebovat uver aj keby cena padla trebars o 20%. Ale v panike a v krize uz budu uvery nedostupne. Tvoja rada Juggler, je pre tych co maju cash.
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa Kirei »

Ja by som skor potrebovala konkretne institucie,kde by mi ten uver poskytli.Prosim o tipy.Dakujem.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ty si to Kirei predstavujes ako hurvinek valku. Konkretne banky zavisia v prvom rade od otazok, ktore som napisal. Potom je potrebne overit si produktove podmienky u produktakov jednotlivych bank.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15931
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1083 times
Been thanked: 1439 times

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:Ked chce kupovat nieco za 250 000 a potrebuje uver, tak asi bude potrebovat uver aj keby cena padla trebars o 20%. Ale v panike a v krize uz budu uvery nedostupne. Tvoja rada Juggler, je pre tych co maju cash.
Polovicu má v cashi. Práve preto tu tolko debatuje, kde to držať.
Ale ja som pochopil, že nehnutelnosť chce kúpiť v Japonsku ( tam žije ). Preto tých 250 000.
V japonsku jej úver nedajú, preto chce u nás. U nás však nedostane nič, kým neručí nehnutelnosťou na Slovensku. To by musela mať dom u nás aspon za 300 000.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja som to pochopil tak, ze v SR ma nehnutelnost na zalozenie. Kde chce kupovat nie je az tak podstatne. A nevsimol som si, ze by pisala, ze ma polovicu cashu.
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa Kirei »

Tak ais z tej pozicky nic,no tka to teda vlozim co hovorite este na psotovu banku? Lepsia ako Zuno?Otec ma od Zuno odhovara,ze pridem o peniaze,nechapem ako...co to keca?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Práveže Poštová je teraz v problémoch, že ju muselo zachraňovať J&T. A nie je tomu koniec. Ešte budú ďalšie záchranné akcie. Majú veľký balík gréckych dlhopisov.

Zuno je v podstate Raiffeisen a tá je na tom +- rovnako ako ostatné bankové skupiny v strednej európe.
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa Kirei »

Filip dik,to som nevedela,tak kam to mam vlozit? Ty si radi Zunoteraz mi otec hovori,ze zuno nie,ze nikto neruci za vklad,on to myslel,ze nik neruci na Sk,v priapad krachu sa ludia musia sit stazovat do Rakuska..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak ked ti to robi problem, ze by si ziadost pisala do Rakuska, tak si tie peniaze nechaj vo VUBke a Tatrabanke.
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa Kirei »

TB som uz zrusila..
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa Pette »

Kirei - naco ta paranoja? ked krachne Zuno (teda Raiffeisen), tak budeme mat problemy vsetci. Nie len ty.

Krach banky je v dnesnej situacii velmi nepravdepodobny, ak bude zle, majetkovo do banky vstupi stat (pripad dexie). Nemas sa coho obavat a je zbytocne sirit aj tu na fore takuto paniku.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa jogo »

Pette napísal:majetkovo do banky vstupi stat (pripad dexie).
Len kto tomu statu Eurozony v pripade krachu bank pozicia? :)
V USA to urobil FED, ale pristupia v Eurozone na to Nemci, aby sa zacali tlacit nekryte Eura vo velkom?

Dnes som pozeral debatu s tym ceskym ekonomom Sedlackom. Na otazku, do coho doporucuje investovat uspory povedal, ze ak ma povedat pravdu, tak nevie.
Skoda, ze to bol iba zaznam. Ak by to bolo live, hned by som sa ho opytal, kde ma on ulozene uspory. To hadam vie. :wink:
Inac bola to vyborna prednaska, len ci aj trhy funguju podla "normalnej" logiky.Ako sme kedysi na vojne hovorili: "Kde konci normalna logika, zacina zenska logika.Kde konci zenska logika, zacina vojenska logika." Ja by som k tomu este dodal: "Kde konci vojenska logika zacina burzova(trhova) logika"
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa Kirei »

Ved prave,ja nechcem mysliet negativne a vyznievat paranoidne,ale ked mam vacsi obnos penazi,a predsa co ak stat schvali narychlo nejaky novy zakon,kde si zmysli,ze ziadne krytie do 100 tisic nebude... ved aj tak si robia co chcu...naslubovat sa moze hocico..
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa Kirei »

Dobre takze som zuzila vyber medzi zuno na 1 rok 3.4% alebo VUB na 4 roky ponukaju teraz 3,7%. Inac citala som vcera ze uroky asi pojdu koncom roka dole..CO myslite?
Ir0nman
Príspevky: 44
Dátum registrácie: So 05 11, 2011 11:19 am

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa Ir0nman »

Kirei napísal:Dobre takze som zuzila vyber medzi zuno na 1 rok 3.4% alebo VUB na 4 roky ponukaju teraz 3,7%. Inac citala som vcera ze uroky asi pojdu koncom roka dole..CO myslite?
Zavisi od rozhodnutia vo Frankfurte, ci ponechat, zvysit alebo znizit diskontnu sadzbu. Momentalne je 1,25% aj ked predpoved bola 1,50%. Ak sa 8. decembra rozhodnu 1,25% ponechat, prip. sadzbu dokonca znizia, urcite uroky pojdu na terminakoch dole.

Zdroj:

Kód: Vybrať všetko

http://www.forexfactory.com/calendar.php?do=geteventinfo&day=2011-11-3#details=32795
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa BEN »

Kirei napísal:Dobre takze som zuzila vyber medzi zuno na 1 rok 3.4% alebo VUB na 4 roky ponukaju teraz 3,7%. Inac citala som vcera ze uroky asi pojdu koncom roka dole..CO myslite?
S tým zunom sa však poponáhlaj, tá ich ponuka - 3,4% na 1rok platí len do 30.11.11. Ak to nestihneš, potom ešte JaT ponúka 3,3% na 1 rok a 4% na 2 r. /vklad min.10 000 e./
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15931
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1083 times
Been thanked: 1439 times

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je šanca, že ECB zníži úrokovú sadzbu už na budúci týždeň. Myslím, že 8.12.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa Kirei »

Na Slovensku nemôžeš ručiť za úver nehnutelnostou v Japonsku.

Kúpa nehnutelnosti je dobrý nápad. Či v Japonsku, či v SR. Ale vyčkaj. Klídek.
Počkaj na krízu. Počkaj na to, že banky prestanú dávať úvery. Počkaj na bankroty a situáciu, že cash bude king. Mnoho ludí, hlavne podnikatelov bude musieť predávať. A kupci zmiznú z trhu. Ponuka bude široká. Ceny pôjdu dole a ty v pohode nájdeš, čo sa ti bude páčiť. A cenu si povieš ty. Ak budeš trpezlivá - kúpiš to, čo chceš, za cenu ktorú povieš. Za cash. To bude super investícia. Vykašli sa na úvery.[/quote]


Tu nehnutelnost mam na Slovensku,je to dom,so zahradou blizko mesta.A nehnutelnost som chcela kupit tu.Ale mate pravdu,kaslem na uver,vsetko by som si skomplikovala.Takze rozhodla som sa otvorit ucet vo VUB,na 4 roky,s tym,ze kazdy rok je moznost 20% vyberu.A urok je 3,7%.Myslim,ze je to vyhodne.
Takze toto bude najlepsie asi.Uz ma to unavuje tolko o tom premyslat.
MiBi
Platinum Member ***
Príspevky: 633
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 295 times

Re: Ktora banka?

Príspevok od používateľa MiBi »

Europske banky maju vysoke zisky z Ruska:
Prílohy
Screenshot 2024-05-06 083511.png
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"