Ponechat peniaze na ucte?

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
memorex25
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 28 11, 2011 10:20 pm

Ponechat peniaze na ucte?

Príspevok od používateľa memorex25 »

Mozno trochu trivialna otazka, ale v poslednej dobe ma nejako moc znepokojuje - nechat peniaze na ucte alebo ich mat radsej cash? Ide cca o 10t eur na beznom ucte... kde su bezpecnejsie? Vzhladom na to, co sa deje v poslednych tyzdnoch/dnoch zacinam mat cierne scenare... vdaka za rady.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Ponechat peniaze na ucte?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

memorex25 napísal:Mozno trochu trivialna otazka, ale v poslednej dobe ma nejako moc znepokojuje - nechat peniaze na ucte alebo ich mat radsej cash? Ide cca o 10t eur na beznom ucte... kde su bezpecnejsie? Vzhladom na to, co sa deje v poslednych tyzdnoch/dnoch zacinam mat cierne scenare... vdaka za rady.
Držať cash 10k v šuflíku...to je najlepší čierny scénar. Čoho sa bojíš, ked su vklady v bankách garantované do 100k?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
memorex25
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 28 11, 2011 10:20 pm

Re: Ponechat peniaze na ucte?

Príspevok od používateľa memorex25 »

Cash si viem zabezpečiť, to som sa nepýtal :) Že by som mal nejakú dôveru v štát dúfajúc, že mi niečo vyplatí, z toho som už vyrástol. Myslím, že jedna banka nepadne. Buď žiadna, alebo viaceré... a v tom prípade ma pošlú papa ako mnohých ďalších "obyčajných ľudí". Takže otázka smerovala k tomu, či nie je bezpečnejšie mať cash "v pohotovosti", v prípade čierneho scenára... Pretože ak sa niečo zomelie, tak nejaké garancie štátu neznamenajú pre mňa nič. Vďaka.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: Ponechat peniaze na ucte?

Príspevok od používateľa rmaly »

memorex25 napísal:Cash si viem zabezpečiť, to som sa nepýtal :) Že by som mal nejakú dôveru v štát dúfajúc, že mi niečo vyplatí, z toho som už vyrástol. Myslím, že jedna banka nepadne. Buď žiadna, alebo viaceré... a v tom prípade ma pošlú papa ako mnohých ďalších "obyčajných ľudí". Takže otázka smerovala k tomu, či nie je bezpečnejšie mať cash "v pohotovosti", v prípade čierneho scenára... Pretože ak sa niečo zomelie, tak nejaké garancie štátu neznamenajú pre mňa nič. Vďaka.
Ja si myslim, ze ked by nastal scenar (teda ze uz by bolo tak zle), ze stat prestane vyplacat garantovane vklady v bankach, tak to tu uz bude taka situacia, ze ti hocaky cash bude asi nanic a budes potrebovat skor zlato (a olovo)...
sswoop
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 22 12, 2010 9:46 pm

Re: Ponechat peniaze na ucte?

Príspevok od používateľa sswoop »

Štát garantuje vklady... Ale ako poznáme nekončné prieťahy, a many budú až o hodne dlhý čas.odpoveď je zložitejšia lebo ak to príde... banky budú vyplácať každému po trošku a ty si za tie many čo máš doma aj tak veľa nekúpiš
Ak sa mýlim ...? opravte ma.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ponechat peniaze na ucte?

Príspevok od používateľa Pette »

Ziadny krach banky v zmysle neschopnosti vyplatit vklady nepride. Ak by aj krachla nejaka banka, celu ju za jeden vikend prevezme konkurencia s pomocou centralnej banky a nic sa nedeje. Bezny scenar skoro kazdy tyzden v USA.

Run na banky neprospeje nikomu a teda sa nestane.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ponechat peniaze na ucte?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Peniaze v banke, alebo doma v hotovosti - riziko približne rovnaké. To že ich mám doma vo forme papiera ma pre infláciou, devalaváciou a pod. nezachráni. Krach banky a nevyplatenie garancie vyvažuje obdobné riziko . že ti doma peniaze ukradnú, vyhoríš a podobne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"