SmartPriceAction.com

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

keby si mal platit 99 eur za rok, tak si prvy rok zaplatis a uvidis. Ak ti to bude vyhovovat, napriek kritike odtialto, tak by si platil dalej. Ak nie, tak by si prestal. Ja sa v tradingu nevyznam, neviem posudit co tam pise. Ale 990 by som rozhodne neplatil niekomu neznamemu, kto nechce preukazat ani len svoju totoznost.

Mimochodom, zober si ze by ste sa ti 20 ludia poskladali kazdy rok po 99 eurach a za tych 1980 EUR by ste si 3x do roka pozvali na workchop nazivo nejakeho odbornika. Podla toho co by vas zaujimalo. Raz opcie, raz hento raz tamto. Asi by ste mali vacsi prehlad, lebo by ste videli viacej ludi. Bolo by to nazivo a v priebehu rokov by ste kludne mohli menit smer workshopov a prednsok tak, aby Vam to vyhovovalo.

Urobte si teda trading klub a takto si hospodarte s tymi 99 eurami. Pozyvajte si hosti a zdielajte informacie. Myslim ze to bude lepsia investicia.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Airmike »

Strastislav napísal:
Ja som doteraz mal predstavu, že tunajší služobne starší toho chlapa aspoň ako-tak poznáte. Preto som tu aj svoj prvý príspevok napísal takto do fóra, že dakto niečo zreferuje. Takže ostáva len "príbeh" neznámeho človeka bez realizovaného projektu "daj mi 990 ak chčeš do domu" a predpokladám, že s postupne odumierajúcou webkou. Ale to potom nechápem načo toľko energie. Myslel som si, že trejderi vyššieho levelu majú vyvinutý dostatočne silný zmysel pre racionálne ciele, že svoj čas míňajú cielene a na len nevyhnutný režim. Zvyšok venujú len sebe. Splietol som sa?
neviem ci si sa splietol, ale rozhodne netreba s profi traderov robit nadludi, su to ludia maju svoje emocie, a velmi casto sa spravaju iracionalne.
co sa tyka toho ciela, toto napadne po case uplne kazdeho.povysit individualny trading na kolektivny je docela racionalna zalezitost. problem ale spociva v tom, ze skutocny trading program, ktory ta dostane na aku taku uroven sa nerobi sposobom dajte mi tisicku a ja s vas traderov urobim. robi sa to uplne opacne. profesionali investuju svoj cas a svoje peniaze, alebo peniaze investorov, ktore sa neskor vratia v podobe profitu rookies. tak to funguje vsade vo svete a ver mi ze naklady na jedneho takeho studenta niesu zanedbatelne . su to desiatky tisic eur, ktore zohladnuju cas , skutocne know how ktore nespociva len v teoretickych vedomostiach ktore sa tykaju burzy a obchodovania, ale aj metodiky trenovania. a to sa potom este musia investori poistit ze im vytrenovani ludia hned po absolvovani programu neodidu inam. cely tento biznis je jeden velky risk pre investora. nikde som ale nevidel ze by nejaka firma, nejaky investor prenasal naklady na studentov. to je uplny nezmysel.

cely tento nesvar, ohladom prenasania nakladov na studenta je vyplod marketingoveho sialenstva traderov samoukov ktori maju pocit (niekedy opravnene a niekedy nie) ze maju co ponuknut. kurzy , seminare, a podobne veci su len prostriedkom na skasirovanie ludi ktori su dostatocne naivni na to aby platili za informacie ktore su volne dostupne. skutocne know how volne pristupne nieje, urcite nie na verejnych forach kde sa skorotraderi bavia o tom ci buy alebo sell.

a co sa tyka platenia za informacie- dnes rano som si len tak namatkovo pozrel education zalozky niektorych burz. webinare na CME , CBOE. vsetko free od odbornikov, velmi zaujimave veci . dalej webinare brokerskych spolocnosti. vsetko free. dokonca som nasiel aj veci ktore som sam predtym nenasiel resp nevedel najst . kazdy kto chce si teoreticke veci najde na nete.

este som chcel odpovedat na konkretnu otazku co si sa pytal ci ono "kolektivne obchodovanie" ma nejaky vyznam. tu sa moj nazor trosicku lisi od jugglerovho. ja som na 100% presvedceny ze ma a podla mojej skusenosti dost velku. lenze ako vyhody (ktorych je urcite viac) ma aj nevyhody. je to taky kolektivny sport kde tim tvoria individuality. vsetko ale stoji a pada na tom kto taku skupinu ludi vedie. presne ako v sporte. ak je dobry trener tak aj podpriemerny tim moze dosiahnut nadpriemerne vykony, a naopak.
Martin600
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 04 06, 2012 7:28 pm

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Martin600 »

No tak vzhledem k tomu,že mě Viktorův blog hodně pomohl, tak bych se ho tady rád zastal. Nevím, o jakém teoretikovi tady mluvíte, evidentně jste si nevšimli jeho LIVE obchodů, které tam ukazoval. Vzhledem k tomu, že jeho obchody mu velmi pěkně vycházely, taky myslím, že tady nemůže být o nějakém teoretikovi vůbec řeč. To samé platí v jeho deníku na foru, kde ukazoval různé situace, které není dobré brát+ vždycky pěkně vysvětlil proč.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

Martin600 napísal:No tak vzhledem k tomu,že mě Viktorův blog hodně pomohl, tak bych se ho tady rád zastal. Nevím, o jakém teoretikovi tady mluvíte, evidentně jste si nevšimli jeho LIVE obchodů, které tam ukazoval. Vzhledem k tomu, že jeho obchody mu velmi pěkně vycházely, taky myslím, že tady nemůže být o nějakém teoretikovi vůbec řeč. To samé platí v jeho deníku na foru, kde ukazoval různé situace, které není dobré brát+ vždycky pěkně vysvětlil proč.

Vieš definovať konkrétne veci v čom Ti to pomohlo? Prečítal si si tam pár všeobecne známych poučiek a zo dňa na deň Ti svitlo?
Všímol som si totiž veľa podobných fráz po fórach kde sa to len tak hemží nadšencami s výrazmi - ďakujem, toto som potreboval, hento ma nakoplo, teraz už vidím a pod. Príde mi to chudobné.
Síce som tu aj ja upozornil na skutočnosť, že tam má "buchnuté" obchody, ale musím tu pripomenúť zastáncovi Martinovi aj tú skutočnosť, že to je pár obchodov, možno desiatka. To si vážne presvedčený, že po desiatke zverejnených grafoch/trejdoch a popise určitého PA patternu sa dá niekomu, doteraz verejnosti neznámemu, jednoznačne prilepiť nálepka skúsený trader?

Obchodný denník sa len spomína a orientačne popisuje svoje výsledky. Videl si niečo konkrétne? Históriu obchodníka z dlhodobého hľadiska (spomína roky práce), komunikuješ s ním už nejakú dobu?
Ja jeho iniciatívu nezatracujem, skôr vítam, ale prečo sa nezviditeľní, prečo toľko tajomna, prečo ten zvláštny nápad
"projekt 20". Zatiaľ som žiadnu odpoveď s jasnou obhajobou a zrozumiteľnou, nie všeobecnou charakteristikou nezachytil. Ani na jeho webe.
Ja nemám ten dojem, napr. po poslednom príspevku od "mika", že tu Viktora služobne starší odsudzujú. Len nahlas upozorňujú na chýbajúce, poukazujú na výraznú obsahovú podobnosť s všeobecne prístupným štandardom na nete a výraznú odlišnosť v prístupe k spoplatneniu a formy výuky. Mne osobne chýba taká jeho voľná debata s tunajšími harcovníkmi k podstate veci. Chválospev začiatočníkov, či skúsených demárov toho veľa neobjasní.
Čo Ti je na tom divné.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa jogo »

Martin600 napísal: Nevím, o jakém teoretikovi tady mluvíte, evidentně jste si nevšimli jeho LIVE obchodů, které tam ukazoval. Vzhledem k tomu, že jeho obchody mu velmi pěkně vycházely, taky myslím, že tady nemůže být o nějakém teoretikovi vůbec řeč. To samé platí v jeho deníku na foru, kde ukazoval různé situace, které není dobré brát+ vždycky pěkně vysvětlil proč.
Martin, toto bola asi jedina vec, ktora mi tam vazne vadila. Vy, clenovia fora, ste tam zacali pisat, ze Viktor svojimi zivymi obchodmi dokazal, ze je uspesny trader.
A Viktor to nechal bez komentara tak, nech si to dalej myslite.
Az som mu napisal, ze tam nedava zive obchody, ale obchody nahlasene s 12 hodinovym opozdenim, ked prvykrat posunul SL.
Na to ma obvinil, ze ho chcem vyprovokovat, aby daval zive vstupy ale on neni signal-provider.
Ono ukazat nejaku zaujimavu situaciu na grafe - to este neni otvoreny obchod ani v papertradingu...
Ak budem davat obchody s 12h zpozdenim, tak predvediem ziskove obchody podla akehokolvek diskrecneho systemu tzn. bez pevnych pravidiel pre vstup, aby to nikto nemohol ukontrolovat.

P.S: Juggler tu dava roky zive vstupy, dokonca ak by niekto spolocne s nim vstupil do ohlaseneho trade a profit by zacal vyberat pred nim, tak by mu pokazil trade. To iste by sa stalo, ak by niekto mal SL, ktory by sa aktivoval pred Jugglerovym.
Juggler sa nikdy nikde nestazoval, ze niekto podla neho obchoduje...

Tato skusenost mi znova potvrdila, ze sa mam drzat Juggleroveho nazoru: Kto svoje tradingove a investicne nazory nepotvrdi real-time ohlasenymi vstupmi a vystupmi, netreba tomu prikladat velku vahu.
Ak by Viktor bol real-time predviedol ziskovy pin-bar trading, bol by som ho zacal vazne backtestovat a mozno si zaviedol aj verejny dennik, aby som sa z nim mohol poradit. Takto som nemal motivaciu.

P.S: Mika, myslel som si, ze Viktor je jeden zo "starej gardy" traderov z financnika. Zda sa, po tvojej reakcii, ze som sa vo svojej grafologii pomylil.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Martin600
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 04 06, 2012 7:28 pm

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Martin600 »

Nevím, podle mě těch LIVE obchodů ukázal celkem dost. Dost pochybuju o tom, že by toto nějaký zelenáč dokázal... Jednoduše se mi prostě nezdá, že by to byl nějaký teoretik. Když se podíváš do deníků, kde komentoval vstupy lidí, co tam mají deník, tak jeho předpoklady se většinou vyplnily, až mi nad tím někdy zůstával rozum stát, jak přesně to "trefil". Jinak je samozřejmě pravda, že ten projekt měl popsat víc. Mě ale každopádně dost pomohl, minimálně sem pochopil, že musím dodržovat MM, dokumentovat si obchody, vést deník, udělat backtest a taky už vím, jaké situace hledat na grafu. Já se ale tady každopádně s nikým nemíním dohadovat a ztrácet tímto čas, je to jen můj názor :wink:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa jogo »

A moj nazor je, ze sa budem vyjadrovat a brat vazne len real-time zahlasene obchody. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

Strastislav napísal:Zatiaľ som žiadnu odpoveď s jasnou obhajobou a zrozumiteľnou, nie všeobecnou charakteristikou nezachytil.
Prečo by som sa mal obhajovať? Nič zlého som neurobil.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

Martin600 napísal:Nevím, podle mě těch LIVE obchodů ukázal celkem dost. Dost pochybuju o tom, že by toto nějaký zelenáč dokázal... Jednoduše se mi prostě nezdá, že by to byl nějaký teoretik. Když se podíváš do deníků, kde komentoval vstupy lidí, co tam mají deník, tak jeho předpoklady se většinou vyplnily, až mi nad tím někdy zůstával rozum stát, jak přesně to "trefil". Jinak je samozřejmě pravda, že ten projekt měl popsat víc. Mě ale každopádně dost pomohl, minimálně sem pochopil, že musím dodržovat MM, dokumentovat si obchody, vést deník, udělat backtest a taky už vím, jaké situace hledat na grafu. Já se ale tady každopádně s nikým nemíním dohadovat a ztrácet tímto čas, je to jen můj názor :wink:
Nepochopili sme sa. Ja si názor každej strany cením. Žiadne dohadovanie, ja nechcem dohady, ja chcem odpovede, stanoviská a názory.
Nespomenul som ani len písmenkom a ani som nezbadal, že by tu niekto vytiahol kartu "teoretik". Pripomienkoval som skutočnosť, že nikoho zo skúsenejších jeho predstavenie nejako nenadchlo a nepresvedčilo o výnimočnosti. Prečo? Ja sa necítim dostatočne v tejto trejderskej problematike znalý, aby som si dovolil robiť závery bez hodnotnej diskusie. Aj keď ma mrzí, že pán kompetentný sa na to tu zvysoka ... aj ked prvý príspevok je jeho (aj vlákno), slušne to ignoruje.
Ja mu pekne ďakujem za upresnenie kde sa mám s otázkami obracať, ale ja sa nemienim schovávať medzi dav nadšencov bez prítomnosti skúsenejších. Prečo nepozval do svojho fóra skúsených, takých čo sú v trejde činní 8-10-12 rokov, prečo tam u neho nie je vlákno diskusie odborníkov k téme trading a projekt 20. Čoho sa obáva?

"dodržovat MM, dokumentovat si obchody, vést deník, udělat backtest, jaké situace hledat na grafu" ... a nebyť iniciatívy toho pána tak by si kľudne začal bez toho? To je ako keby si chcel behať, ale ešte sa nenaučil chodiť.
Alebo možno mám problém len tak jednoducho na prvé čítanie prikývnuť. Ani nie som náročný na realtime obchody, predhlasovanie, nechcem ako Jogo počítať sekundy/minúty. Mne postačí keď nebude všetka tá diskusia schovaná len medzi milujúci, oddaný ale málo skúsený dav nadšených. To jest vše.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

ViktorVero napísal: Prečo by som sa mal obhajovať? Nič zlého som neurobil.
Vypichovačka, hrajkanie so slovkami ... predpokladám, že si dosť skúsený aby si vedel o čom sa v spojitosti s Tvojou iniciatívou myslí.
Kto tu tvrdí, že chceš niečo zlé alebo že si niečo zlé spravil (viď Mikov príspevok)

Na toto nie som od človeka čo sa ujal úlohy naučiť slovač obchodovať na burze zvedavý. Mňa nezaujíma, že to je za 990 alebo 9900 alebo zadarmo. Mňa zaujímala Tvoja hodnota.
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

Strastislav napísal:Na toto nie som od človeka čo sa ujal úlohy naučiť slovač obchodovať na burze zvedavý.
Wow – a na toto si ako prišiel. Mal som svoj blog. Po čase, keď sa ukázalo, že už viac ako 25-30 komentárov pod článkom je absolútne neprehľadné, som pridal diskusné fórum. Opätovne, po nejakom čase prišla požiadavka na niečo viac. Predstavil som určitý plán. Tento plán však nebol určený širokej verejnosti. Bol a doteraz aj je načrtnutý len v hrubých rysoch. Nijakým spôsobom som ho nepropagoval. Nie ja som tu o tom začal rozprávať. Najväčšia sranda je to, že sila, ktorú som ja vynaložil na to, aby sa to rozbehlo, je len zlomkom sily, ktorú vynakladá ostatný svet na to, aby sa to nerozbehlo.

Nemám ani najmenší záujem o konfrontáciu, o vyvolávanie nejakých hádok. Pýtal si sa tu, dostal si odpovede. Myslím, že by Ti malo byť jasné, že nie ...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo napísal:
P.S: Mika, myslel som si, ze Viktor je jeden zo "starej gardy" traderov z financnika. Zda sa, po tvojej reakcii, ze som sa vo svojej grafologii pomylil.
myslim si ze sposob pisania blogu je velmi, velmi podobny clankom ktore su na F. ale co sa tyka tej starej gardy, tak to si rozhodne nemyslim. skor nejakej novej gardy :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:.. clenovia fora tam zacali pisat, ze Viktor svojimi zivymi obchodmi dokazal, ze je uspesny trader.
A Viktor to nechal bez komentara tak, nech si to dalej myslite.
Az som mu napisal, ze tam nedava zive obchody, ale obchody nahlasene s 12 hodinovym opozdenim, ked prvykrat posunul SL.
Na to ma obvinil, ze ho chcem vyprovokovat, aby daval zive vstupy ale on neni signal-provider.
Ono ukazat nejaku zaujimavu situaciu na grafe - to este neni otvoreny obchod ani v papertradingu...
Ak budem davat obchody s 12h zpozdenim, tak predvediem ziskove obchody podla akehokolvek diskrecneho systemu tzn. bez pevnych pravidiel pre vstup, aby to nikto nemohol ukontrolovat.
Bez komentára.

Král je nahý. Ešte nakoniec zistíme, že si sám robí roztlieskávača. Čo povieš Martin600?

To boli reči o reálnych trejdoch:

Obchodujem aj na D1 a W1. Len som zatiaľ tieto obchody neukazoval. Keď som rozbiehal blog, tak som uvažoval, že by som mal ukazovať pre začiatok H4 obchody. Zdalo sa mi to pre ľudí prístupnejšie. Ale obchodovanie na H4 je náročné na čas. Ale pár dní takto pobežím, aby som nazbieral nejaké obchody – teda samozrejme, ak sa ukážu nejaké príležitosti. Väčšinu ľudí zaujímajú obchodné signály. Chcú mäso.

Žiadne mäso za 4 mesiace? :)

Možno som nepríjemný, ale ked ide o platené služby, tak bez mäsa to asi nepôjde...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

ViktorVero napísal: Na toto nie som od človeka čo sa ujal úlohy naučiť slovač obchodovať na burze zvedavý.

Wow – a na toto si ako prišiel. Mal som svoj blog. Po čase, keď sa ukázalo, že už viac ako 25-30 komentárov pod článkom je absolútne neprehľadné, som pridal diskusné fórum. Opätovne, po nejakom čase prišla požiadavka na niečo viac. Predstavil som určitý plán. Tento plán však nebol určený širokej verejnosti. Bol a doteraz aj je načrtnutý len v hrubých rysoch. Nijakým spôsobom som ho nepropagoval. Nie ja som tu o tom začal rozprávať. Najväčšia sranda je to, že sila, ktorú som ja vynaložil na to, aby sa to rozbehlo, je len zlomkom sily, ktorú vynakladá ostatný svet na to, aby sa to nerozbehlo.
Nemám ani najmenší záujem o konfrontáciu, o vyvolávanie nejakých hádok. Pýtal si sa tu, dostal si odpovede. Myslím, že by Ti malo byť jasné, že nie ...
A znova len vypichnuté, používaš účelovo časť kontextu, kde sa vieš vyplakať nad tým ako na Teba všetko tlačí, jak sa všetci snažia brániť Tvojej činnosti. Necítim tu žiadnu snahu v tom smere. Komu tu už len môže záležať na tom aby sa nesplnil Tvoj "sen"? Mikovi, Jugglerovi, mne, Jogovi, Filipovi, hm? Myslíš, že tu ľudia nemajú nič lepšie na programe ako riešiť spôsob, míňať energiu snahou ako Ti brániť v práci na svojej predstave, svojom sne?
Či bude realizovaný, či sa to "rozbehne" je to len a len Tvoja zodpovednosť, Tvoja práca, Tvoja snaha. Predpokladám, že svoj blog si zrealizoval dobrovoľne z vlastného presvedčenia, nikto Ti asi nedržal devinu pri hlave, tak sa snaž, pracuj, rieš. Ja Ti fandím.
Len pripomenie Tvoju prvučkú aktivitu v tomto vlákne, ktorú si založil aby si nejako zasvietil svojim smerom :
"Na začiatku decembra 2011 som začal publikovať blog o obchodovaní na burze a forexe: http://www.SmartPriceAction.com" onclick="window.open(this.href);return false; .
Na tomto blogu rozprávam môj príbeh. Je to skutočný príbeh človeka, ktorý dlho hľadal pokoj a rovnováhu. Človeka, ktorý dlho nevedel pochopiť, že nie je možné oddeliť obchodovanie na burze od ostatného života. Človeka, ktorý uspel až vtedy, keď si „upratal v hlave“ a keď sa trading stal jeho životnou filozofiou.
Akékoľvek pripomienky, nápady, ale aj kritiku samozrejme uvítam. ... už to neplatí? prečo sa potom vyhýbaš, kľučkuješ?
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

Strastislav napísal:... už to neplatí? prečo sa potom vyhýbaš, kľučkuješ?
Že nerobím to, čo Ty očakávaš, ešte neznamená, že kľučkujem. Jasne som deklaroval, že nebudem nikoho presviedčať a tak to aj ostane.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

ViktorVero napísal: Že nerobím to, čo Ty očakávaš, ešte neznamená, že kľučkujem. Jasne som deklaroval, že nebudem nikoho presviedčať a tak to aj ostane.
Netreba presviedčať. Stačí ak konanie vyzerá presvedčivo, ešte lepšie hodnoverne, prirodzene hodnoverne. Čo sa deje posledné týždne na Tvojej snahe - webke?
Sledujem len samé opisy, citáty a Tvoje vlastné recenzie ku knihám "slávnych", články kde sa nadšenému publiku posťažuješ aké to máš ťažké, pod akým si extrémnym tlakom (voľne preložené nech si náramne vážia čo pre nich vykonávaš, obetuješ sa), rozpisuješ články z pripomienok svojich nadšených roztlieskavačov z fóra.(radosť mať námety bez námahy)
Toľko času a energie na omáčky? Namiesto toho si tam mohol mať za tie týždne nech len 10 hodnotných traderských vstupov, realtime, so záverom - tak páni, toto Vás čaká a neminie pod mojím vedením. Vlastne bez námahy, veď je to len to čo aj tak ako úspešný trader robíš. Neverím, že za máj si ani len neťukol.
Prehľad máš, všetko vidíš, registruješ, síce od veci ale odpovedáš ... na toto čas máš, nad tým neplačeš ... toto ma nepresviedča. Ja od Teba neočakávam, nepotrebujem presviedčať, ak bude čo tak si podstatu všimnem a tá ma presvedčí. Tá je zamlžená.
Je to ako vo voľbách. Jeden dá svoj hlas za krabičku "marsiek", druhý za sladké reči-sľuby či sympatie, tretí ak videl výsledky. Nie som prvý, ale už ani druhý a tak to aj ostane.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Airmike »

Strastislav

viktor tym asi nemyslel ze mu niekto brani odtialto.ale to ze mal vela negativnych ohlkasov od ludi ci mu pisali napriamo. pokial som si vsimol , tak tu nejake haterske posty neboli.
kritiku si vypocul a ked ma vsetkych 5 po hromade, zoberie si ponaucenie, ak nie, no tak si urobi akurat zle meno. to uz je na nom ci mu to za tych par tisic stoji.

btw: toto je myslim si choroba nasich new age "edukacnych" webov. ak odmyslim jeden cesky server (ktoreho autorovi zacalo prepinat paradoxne az potom co nieco dokazal vybudovat), tak snad uplne kazdy autor zo seba urobil zo zaciatku uplneho hlupaka, aby sa to potom nasledujuce roky snazil vyzehlit. niekedy sa to nepodari a inokedy ano. novi nadsenci sa na historiu nepypaju a tych starych to uz tak neirituje.

chcel by som sa dozit toho ze by prisiel niekto, kto fakt masivne zasiahne do tohoto biznisu a urobi web z ktoreho nam vsetkym padne gamba :) . a ked to pride. tak nech si kludne vypyta hoci aj 1000ku na rok. taky autor bude mat moj Like :)
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa ViktorVero »

Strastislav, keď som tu nepísal, tak si sa sťažoval, že nereagujem. Keď reagujem, tak sa opätovne sťažuješ. Lebo netancujem tak, ako Ty pískaš. Tému private fóra som sem nepriniesol ja. Ja by som to nebol nikdy urobil. Tú tému si sem priniesol Ty. Dostal si odpovede. O.K. Negatívne odpovede. Malo by Ti byť všetko jasné. Opýtal si sa – povedali Ti, že nie. Ale Tebe to nestačí. Chceš, aby som tu začal obhajovať tú myšlienku. Chceš, aby som tu začal obhajovať sám seba. Máš svoj scenár a keď ho neplním, tak sa rozčuľuješ.

Neustále – cielene sa tu snažíš vytvárať určitý obraz o mne. Ja by som len rád vedel o čo Ti ide. Aká je Tvoja motivácia, toto všetko robiť. Si veľmi inteligentný a preto v žiadnom prípade neuverím, že nechápeš, že mi je v podstate úplne jedno, ako to dopadne. Nie som na tom závislý.

Mám ale obavu, že toto by už mohlo viesť ku flame. Takže – veľa úspechov ...
Strastislav napísal:Namiesto toho si tam mohol mať za tie týždne nech len 10 hodnotných traderských vstupov, realtime, so záverom - tak páni, toto Vás čaká a neminie pod mojím vedením.
Nič nového pod slnkom ... :D
Naposledy upravil/-a ViktorVero v St 06 06, 2012 10:04 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

Mika napísal: Strastislav
viktor tym asi nemyslel ze mu niekto brani odtialto.ale to ze mal vela negativnych ohlkasov od ludi ci mu pisali napriamo. pokial som si vsimol , tak tu nejake haterske posty neboli. kritiku si vypocul a ked ma vsetkych 5 po hromade, zoberie si ponaucenie, ak nie, no tak si urobi akurat zle meno. to uz je na nom ci mu to za tych par tisic stoji.

chcel by som sa dozit toho ze by prisiel niekto, kto fakt masivne zasiahne do tohoto biznisu a urobi web z ktoreho nam vsetkym padne gamba :) . a ked to pride. tak nech si kludne vypyta hoci aj 1000ku na rok. taky autor bude mat moj Like :)
Asi tak nejako Mika. Asi som vo svojej naivnej predstave očakával od neho postup v Tvojom tóne. Taký učiteľský, usmerňujúci. Keď ale zlyháva ten učiteľský charakter tu, nemá záujem tu s Vami diskutovať, u neho okrem nadšených laikov vyššia kvalita nie je.
Čas asi bude najlepší liek. Počkám a veľmi rád si budem dvíhať gambu z podlahy. Aj keď ma potom už asi ťažko akceptuje ako žiaka. Za to riziko mi to stojí.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

ViktorVero napísal:Keď som tu nepísal, tak si sa sťažoval, že nereagujem. Keď reagujem, tak sa opätovne sťažuješ. Lebo netancujem tak, ako Ty pískaš. Tému private fóra som sem nepriniesol ja. Ja by som to nebol nikdy urobil. Tú tému si sem priniesol Ty. Dostal si odpovede. O.K. Negatívne odpovede. Malo by Ti byť všetko jasné. Opýtal si sa – povedali Ti, že nie. Ale Tebe to nestačí. Chceš, aby som tu začal obhajovať tú myšlienku. Chceš, aby som tu začal obhajovať sám seba. Máš svoj scenár a keď ho neplním, tak sa rozčuľuješ.

Neustále – cielene sa tu snažíš vytvárať určitý obraz o mne. Ja by som len rád vedel o čo Ti ide. Aká je Tvoja motivácia, toto všetko robiť. Si veľmi inteligentný a preto v žiadnom prípade neuverím, že nechápeš, že mi je v podstate úplne jedno, ako to dopadne. Nie som na tom závislý.

Mám ale obavu, že toto by už mohlo viesť ku flame. Takže – veľa úspechov ...
Ja s Tebou nemám žiaden cieľ. Zbytočne to zamotávaš, obaľuješ.
Presnejšie chcel poznať viacero pohľadov na Tvoju vec. Vyjadrili sa, prečítal som. Niektoré sú tvrdé, iné primerane podnetné. Išlo mi aký má kto pohľad všeobecne na Tvoj prístup nič viac. To že niekto má na Tvoju vec iný názor je hádam prirodzené. Mne sa napríklad najviac páčia stanoviská od Mika. Jugglerove ako stanovisko tvrďasa, čo od nikoho nič nepotrebuje ale ani nepýta. So mnou sa o tej svojej myšlienke nebav, ja som laik, zelenáč s pár rokmi, bol som zvedavý na Tvoje reakcie voči služobne starším, ako s nimi obstojíš v diskusii. Tej sa ale úspešne vyhýbaš. Ja som možno ľahká korisť.
Nevzdávaj to. Vrhni sa na nich.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Rado »

Strastislav nechápem, čo si sa do Viktora tak obul. Má web a kto chce, tak nech mu za to platí, ak sú to pre neho užitočne minuté peniaze. Prídeš mi ako správny inkvizítor a toto celé ako hon na čarodejnice. Predpokladám, že vstup na jeho fórum je dobrovoľný a ak nikoho nezíska, tak to bude musieť inak predať lebo nenájde nikoho. Zverejňovaniu výsledkov, vstupov a výstupov sa tak, či tak nevyhne inak ten projekt asi bude musieť zabaliť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
tmadnar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 03 06, 2012 11:55 pm

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa tmadnar »

Ja by som rad vedel, ci price action moze naozaj fungovat. Mozno mi niekto z trejderov odpovie, budem rad za nazor skusenych aktivnych investorov. Ja osobne som voci tomu skepticky.

Price action je predsa strategia, o ktorej je popisane more materialu na free web strankach, su k dispozicii videa, screeny obchodov, knihy za par usd (napr. Martin Pring). Navyse tie strategie nie su nijak zlozite - najdi pin bar, inside bar, outside bar a pod v smere trendu blizko nejakej S/R urovne, nastav SL, nastav TP na 2xSL a cakaj. Toto vyzera naozaj dead simple.


Myslim si, že je to skutočne také jednoduché. Problém je v psychologickom nastavení človeka. Nesmieš si však myslieť, že budeš mať vždy pravdu. Vždy je to o pravdepodobnosti. Stačí mať malú výhodu aby si bol na trhoch úspešný. Správne použitá PA výhodou určite je. Pri použití akejkoľvek stratégie platí, že straty treba ukončiť rýchlo a zisky nechať rásť.
A napriek tomu vo svojom okoli pozorujeme viac uspesnych biznismenov, remeslenikov, ci ITckarov atd. ako uspesnych hedge fond manazerov, ci individualnych trejderov. Ako je to mozne?
Určite je to jedinečnosťou ich myslenia. Na druhú stranu kde by sme boli bez zručných remeselníkov, ITčkárov, rôznych odborníkov? Ani trading by nebol tým, čím je dnes.
Je mozne, ze by vsetci ti portfolio manazeri z celeho sveta prehliadli strategiu tak jednoduchu na obchodovanie a volne dostupnu, ak by naozaj fungovala? A ak aj kedysi fungovala, nie je rozumne mysliet si, ze uz nefunguje, kedze ju zacalo pouzivat prilis vela trejderov?
Keby si sa opýtal 100 manažérov zistil by si, že pravdepodobne každý z nich používa inú metódu obchodovania. Som však presvedčený, že v ich portfóliách sa PA v rôznych podobách a obmenách s rôznym riadením rizika obchoduje.
Budem rad za kazdy nazor.
Verím, že som ti čo to objasnil.
Maatej
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Maatej »

tmadnar, ked sa pozeram na portfolia manazerov a vysledky hedge fondov, tak vidim len same below-average vysledky. Keby PA fungovala, preco by fondy dosahovali vysledky horsie ako trh?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Airmike »

Maatej

takze ak si odmyslime ze si zastanca jedine pasivneho investovania, a pripustime hypoteticku moznost ze akakolvek aktivna strategia ma moznost prekonat pasivne investovanie. tak tych dovodou preco nie ? je zopar.

- v prvom rade, price action nieje ziadna strategia. je to len sposob citania a analyzovania vstupnych sygnalov (popripade nejakejh aktualnej trhovej dynamiky), zameranych na nakupnom ci predajnom tlaku za urcitu casovu jednotku. to je vsetko co PA je. nieje to system.

- v druhom rade si musis definovat co je to funguje. ja skutocne neviem co to znamena. akoze ci sa s PA daju zarobit peniaze (ano v tomto pripade funguje), alebo ci ked naucis opicu, delfina, cloveka jeden pattern a on ho vzdy ked uvidi zobchoduje. (nie v takomto pripade nefunguje). presne tak ako nefunguje nic zalozene na tomto principe vyhladavania akoze signalov cisto z grafu.a toto je kamen urazu vacsiny ludi snaziacich sa vymlatit s trhu nejake prachy.

- no a na zaver tie fondy. tu sa musim trosku pousmiat, nechapem to spojenie hedge fond - price action . to akoze hedge fond zo xxx milionmi USD ma reagovat na aktualnu cenovu akciu ? :) :) :), na okamzite zmeny.? ako nic proti tomu ked niekde na desku sedi 50 -70 ludi a robi to individualne a v celku to robi nejaky diverzifikovany vysledok, to si predstavit dokazem. ale ze by to robil fond? s obnosom xx milionov . celkom dobre tomu nerozumiem ale to si ludia akoze naozaj myslia ze nastavenie SL a PT je moneymanazment hedgoveho fondu ? :). tak to je dooost usmevna predstava.

panboh nas chran od takych fondov :).
Maatej
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Maatej »

Mika,

Viktor (alebo Nial Fuller) svoj system celkom pekne popisuje. Je zalozeny na PA. Ako som pisal - najdi pin bar, inside bar, outside bar na nejakej S/R urovni, na swing high/low tak, aby ti dostatocne bil do oci, pripadne este aj v smere trendu. Vstup par pips nad high (ak ides long), SL par pips pod low povedzme pin baru. TP nastav na 2xSL a trailuj pod ocividne S/R, pripade nechaj to bez zasahu doplazit sa k TP... A teda sa pytam (ja som velmi skepticky voci tomu), ci taketo jednoduche strategie, ktorych je plny web, mozu fungovat. Myslim si, ze s najvacsou pravdepodobnostou nefunguju, kedze takmer kazdy trader zahuci, pripadne sa bude motat okolo nuly, ci ineho bezvyznamneho zhodnotenia.

Co znamena funguje - porazit primerany benchmark risk adjusted, alebo porazit za rozumny cas aspon random walk model (Meese Rogoff seminal paper), pripadne porazit aspon terminak.

Ja som teda v ziadnom hedge fonde nerobil, ani si neviem predstavit teda, ako to vnutri funguje, ale ked mozes, rad si precitam, preco by nejaky hedge fond s milionmi USD v sprave nemohol trejdovat price action podla Viktora, alebo Fullera na daily timeframe? To je prace na 30 min denne max, ziadny HFT, netreba mat vybavenie ako v NASA a pod. Mozno 3-4 trejdy do mesiaca... Preco by to hedge fond nemohol robit?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Som prekvapeny Mikovym vyrokom ze nefunguje nic zalozene na vyhladavani obchodnych signalov ciro z grafu.

Nevyvraciam to, len som tym prekvapeny.

Znamena to teda, ze ciro technicka analyza nedava obchodnikovi ziadnu statisticku vyhodu a je podobna "randomwalk"?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Airmike »

Maatej napísal:
Viktor (alebo Nial Fuller) svoj system celkom pekne popisuje. Je zalozeny na PA. Ako som pisal - najdi pin bar, inside bar, outside bar na nejakej S/R urovni, na swing high/low tak, aby ti dostatocne bil do oci, pripadne este aj v smere trendu. Vstup par pips nad high (ak ides long), SL par pips pod low povedzme pin baru. TP nastav na 2xSL a trailuj pod ocividne S/R, pripade nechaj to bez zasahu doplazit sa k TP... A teda sa pytam (ja som velmi skepticky voci tomu), ci taketo jednoduche strategie, ktorych je plny web, mozu fungovat. Myslim si, ze s najvacsou pravdepodobnostou nefunguju, kedze takmer kazdy trader zahuci, pripadne sa bude motat okolo nuly, ci ineho bezvyznamneho zhodnotenia.

Co znamena funguje - porazit primerany benchmark risk adjusted, alebo porazit za rozumny cas aspon random walk model (Meese Rogoff seminal paper), pripadne porazit aspon terminak.

Ja som teda v ziadnom hedge fonde nerobil, ani si neviem predstavit teda, ako to vnutri funguje, ale ked mozes, rad si precitam, preco by nejaky hedge fond s milionmi USD v sprave nemohol trejdovat price action podla Viktora, alebo Fullera na daily timeframe? To je prace na 30 min denne max, ziadny HFT, netreba mat vybavenie ako v NASA a pod. Mozno 3-4 trejdy do mesiaca... Preco by to hedge fond nemohol robit?
PA je velmi diskrecny pristup na to aby sa dalo uplne presne identifikovat co je platny signal a co je signal neplatny. jediny zachytny bod je prave ten vstup. ak si zoberies napriklat pinbar, tak zhruba vies ako vypada. takze ked si to rozmenis na drobne:

najdi pinbar - ok pinbar mam , mam zadefinovane ako ma vyzerat a je to presne definovane = OK
na swingu high- low co je to swing high low? dokazes s absolutnou presnostou identifikovat kde by mal swing koncit a kde zacinat novy = KO
dostatocne bil do oci - co je to dostatocne bil do oci, pre kazdeho to moze znamenat nieco ine KO
pripadne este aj v smere trendu - ako definujes trend kde konci lokalnz trend a kde zacina globalny KO
Vstup par pips nad high (ak ides long), SL par pips pod low povedzme pin baru -OK
TP nastav na 2xSL a trailuj pod ocividne S/R - zase nieco ocividne , co si kazdy moze ocividne vylozit inac KO

ma spravdu v tom ze je to popisane velmi jednoducho,mam tu ale 4 uplne diskrecne faktory a 2 mechanicke , co je velky nepomer. niekto si moze povedat ze tie omacky o napozerani a citeni trhov a podobne. nieco na tom bude, ak skutocne napozeras a vyselektujes co presne hladas tak sa to da zobchodovat. a o tom to je, Price action je chirurgicka robota, ale kolko to asi tak potrva kym sa to naucis? 1-2-5 rokov. taku dobu novacik ani nevydrzi pri tradingu.
fondy to obchodovat nebudu, a neudu to preto lebo je to vzhladom na ine pristupy prilis velky risk. prilis vela premennych a potrebujes na to proste cloveka ktory bude mega dobry v predikcii dynamiky. PA je jeden z najhorsie replikovatelnych sposobou obchodovania, hoci sa da popisat uplne jednoducho, a je to prave preto ze je diskrecny.

preco je vacsina ludi neuspesnych je podla mna v tomto, a este v mnohych inych veciach isteze.
1) lebo nemaju sancu vytvorit statisticku vzorku s takto diskrecneho systemu
2) lebo si neuvedomuju, ze MM a system su dve rozne veci. ak system nieje statisticky podlozeny a skutocne vstupny signal nema vyhodu aspon 51-49% 1/1PT tak sa nema vyznam nim zaoberat
3) mozu si teoreticky nahovorit ze pri Rku 2 im staci aj 40% win, ale skor ci neskor zacnu robit hluposti s objemom a to v 95%. najvacsi zabijak vsetkych pokusov o trading je position sizeing a mytus rychleho navysovania . ktory neopomenie na svojom webe ani jeden zdatny marketer.
Naposledy upravil/-a Airmike v Ut 12 06, 2012 4:48 am, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80 napísal:Som prekvapeny Mikovym vyrokom ze nefunguje nic zalozene na vyhladavani obchodnych signalov ciro z grafu.

Nevyvraciam to, len som tym prekvapeny.

Znamena to teda, ze ciro technicka analyza nedava obchodnikovi ziadnu statisticku vyhodu a je podobna "randomwalk"?
je to moj nazor, uz dost davno som o tom presvedceny.

nie neznamena to ze cisto tecnicka analyza nedava obchodnikovy vyhodu, znamena to len to ze keby si v grafu vytiahol 100 za sebou iducich inside barov, a nerozlisoval by si kedy a na akej cene boli obchodovane, a porovnal by si ich s uplne inou 100kou za sebou iducich inside barov z ineho obdobia, tak by ti vysli dve statisticky odlisne vzorky. a presne to iste plati o vsetkych hacikoch a fajockach a podobnych veciach.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak to spravne chapem tak by som mal 2 rovnake grafy, ale kvoli rozdielnemu casu a rozdielnej cenovej hladine by pokracoval kazdy inak. (??)

Rozdielny cas - v zmysle ze jeden by bol z roku 2001 a druhy z roku 2012? Alebo v zmysle ze jeden by zacinal v azijskej seanse a druhy v newyorkskej?

Rozdielna cena - jeden by zacinal (ak sa bavime o SP500) na 800 a koncil na 850 ... a druhy by zacinal na 1100 a koncil na 1150?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80 napísal:Ak to spravne chapem tak by som mal 2 rovnake grafy, ale kvoli rozdielnemu casu a rozdielnej cenovej hladine by pokracoval kazdy inak. (??)

Rozdielny cas - v zmysle ze jeden by bol z roku 2001 a druhy z roku 2012? Alebo v zmysle ze jeden by zacinal v azijskej seanse a druhy v newyorkskej?

Rozdielna cena - jeden by zacinal (ak sa bavime o SP500) na 800 a koncil na 850 ... a druhy by zacinal na 1100 a koncil na 1150?
rozdielny cas - spravne aj jeden aj druhy priklad zalezi od TF
rozdielna cena - myslel som to skor v zmysle, ci sa cena nachadza v konsolidacej faze alebo dynamickej
Maatej
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Maatej »

Mika napísal:
na swingu high- low co je to swing high low? dokazes s absolutnou presnostou identifikovat kde by mal swing koncit a kde zacinat novy = KO
Povedzme, ze sme v uptrende. Swing low konci tam, kde konci predchadzajuce swing high. Idealne, ked je toto swing low ukoncene pin barom. Toto sa nedeje takto idealne v kazdom uptrende, ale zastancovia PA tvrdia, ze do mesiaca stacia 3-4 obchody, aby si sa mohol zivit tradingom. Povedzme, ze sledujes cca 30 menovych parov na daily a 4h, tak je ista pravdepodobnost, ze aspon 3-4 krat do mesiaca sa takyto pattern objavi.
Mika napísal: dostatocne bil do oci - co je to dostatocne bil do oci, pre kazdeho to moze znamenat nieco ine KO
Zastancovia PA tvrdia, ze pin bar by mal vycnievat nad ostatnymi sviecami. Tak si napr povies, ze poslednych 5 sviec pred pin barom nemoze mat v uptrende nizsie low ako je 50% pin baru.
Mika napísal: pripadne este aj v smere trendu - ako definujes trend kde konci lokalnz trend a kde zacina globalny KO
Easy. Zastancovia PA si zvolia nejaku bulharsku konstantu pre klzave priemery, napr 8 a 21 EMA. Ak je 8 EMA nad 21 EMA, tak... sak to poznas.
Mika napísal: TP nastav na 2xSL a trailuj pod ocividne S/R - zase nieco ocividne , co si kazdy moze ocividne vylozit inac KO
Tak berme len TP na 2xSL.
Mika napísal: a o tom to je, Price action je chirurgicka robota, ale kolko to asi tak potrva kym sa to naucis? 1-2-5 rokov. taku dobu novacik ani nevydrzi pri tradingu.
Oplieska pri tom zopar uctov. No ale aky pristup sa da naucit za kratsie s tym, ze by sa nim naozaj dalo uzivit? Zrejme ziadny.

Mika napísal: 3) mozu si teoreticky nahovorit ze pri Rku 2 im staci aj 40% win, ale skor ci neskor zacnu robit hluposti s objemom a to v 95%. najvacsi zabijak vsetkych pokusov o trading je position sizeing a mytus rychleho navysovania . ktory neopomenie na svojom webe ani jeden zdatny marketer.
Tomu nerozumiem. Preco je position sizing najvacsi zabijak traderov?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa jogo »

Maatej, vyborne otazky. :idea:

Odpovede mozu byt take aj onake, ale jedinu relevantnu odpoved ti na tieto otazky moze dat len diskrecny obchodnik, ktory tuna dlhodobo predvedie ziskovy diskrecny trading s realtime zahlasenymi vstupmi a vystupmi. A nemusi vobec popisovat svoju metodu, proste dam vstup - vystup bez udania SL a PT a dalsich podrobnosti, ak sa bojim, ze by niekto kopiroval moje obchody alebo zeby nebodaj odhalil moju strategiu(co sa pri diskrecnom tradingu aj tak neda).
Skoro kazdy diskrecny obchodnik ti vsak bude siahodlho vysvetlovat, preco nemoze dat zive obchody...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Airmike »

Maatej napísal: Povedzme, ze sme v uptrende. Swing low konci tam, kde konci predchadzajuce swing high. Idealne, ked je toto swing low ukoncene pin barom. Toto sa nedeje takto idealne v kazdom uptrende, ale zastancovia PA tvrdia, ze do mesiaca stacia 3-4 obchody, aby si sa mohol zivit tradingom.
problem bude v tom ze situacia ked sa uroven rezistencie meni na suport je ojedinela situacia, to znamena ze pri vsetkych ostatnych situaciach kedy sa tak nestane tvoj pinbar zlyha. a tieto pripady sa okamzite menia v stratove trejdy. tato podmienka urobi system stratovym. iba ze by si selektoval naozaj na tie 3-4 obchody, ale ako ich vyselektujes ked dopredu nevies aky swing pride. o tom som presne pisal, ze ty dopredu swing neuvidis.
Maatej napísal:Zastancovia PA tvrdia, ze pin bar by mal vycnievat nad ostatnymi sviecami. Tak si napr povies, ze poslednych 5 sviec pred pin barom nemoze mat v uptrende nizsie low ako je 50% pin baru.
moze vycnievat vizualne , nie matematicky. teda je to ciste subjektyvny pohlad
Maatej napísal:Easy. Zastancovia PA si zvolia nejaku bulharsku konstantu pre klzave priemery, napr 8 a 21 EMA. Ak je 8 EMA nad 21 EMA, tak... sak to poznas.Easy.
podobnych indikatorovych EMA obchodnikov by som do kategorie PA nehadzl. PA obchodnik totiz vie ze pinbar je counter trend signal a preto si ho nenecha vyfiltrovat ziadnou emou
Maatej napísal: Tak berme len TP na 2xSL.
tuto podmienku si specifikoval jasne , takze by som povedal ze z KO by som ju zmenil na OK.
Maatej napísal:Oplieska pri tom zopar uctov. No ale aky pristup sa da naucit za kratsie s tym, ze by sa nim naozaj dalo uzivit? Zrejme ziadny.
v tomto bode sa podla mna mylis, nemozes hadzat do jednej kategorie smerove systemy zalozene na predikcii. pretoze ich psychologicka narocnost, je uplne inde ako pri nesmerovych alebo kreditnych strategiach. spomeniem len 3. ktore su urcite menej narocne.
1)kreditne opcne strategie s limitovanym riskom,2) kreditne strategie zalozene na urokovych diferencialoch,3) arbitraze tam ide v prvom rade o statistiku a nie o predikcie.
Maatej napísal:Tomu nerozumiem. Preco je position sizing najvacsi zabijak traderov?
position sizeing nieje zabijak traderov, je to zabijak pokusov o trading, je to domena zacinajucich traderov. vysvetlim to na priklade.

zacinajuci trader postupoje podla sablony ktoru si vopred stanovi z pociatocneho uctu . napriklad ze bude riskovat 2% na obchod s pociatocneho kapitalu povedzme 10k. co v nominalnej hodnote predstavuje stratu na obchod 200 USD. co v jeho ociach predstavuje najvacsiu znesitelnu stratu. predpoklada ze pri 20k ucte bude riskovat 400 USD , pri 30k 600 USD a pri 50k 1000 USD.
fakt je ten ze uz pri pociatocnych obchodoch je ta strata 200 USD prilis vysoka . teoreticky je pripraveny na stratu 2% ale mentalne nieje pripraveny na stratu 200 USD. ak beriem stratu 200 USD ako jeho mentalny limit , tak pri ucte 20k to stale teoreticky bude 2% ale mentalny limit prekroci nominalna hodnota 2 nasobne. pri serii strat pridu chyby, a bude sa snazit svoj profit nahnat vyssim riskom . a nebude si to schopny pripustit.

trader ktory tieto chyby robil na zaciatku si neskor uvedomi, ze zakial jeho equity porastie, musi pracovat na zvysovani mentalneho limitu, robi sa to tak ze jeho risk na obchod pri stupajucom ucte sice nominalne rastie, ale percentualne klesa. v reci cisel to teoreticky vyzera tak ze pri 10k ucte je risk 200 USD co je 2% , ale pri ucte 20k je to povedzme 300 USD co je 1,5%, pri 30k ucte je to 400 USD co je 1,25% a pri 50k ucte povedzme 500 USD co je 1%.

to je rozdiel v rozmyslani tradera, ktory chce peniaze zarobit oproti traderovi ktory chce peniaze ochranit. podla mojho nazoru (zdoraznujem ze je tomoj nazor :)) by sa clovek mal sustredit na to aby jeho krivka vykonnosti mala byt co najviac linearnej, nie cielit na exponencialny narast. ak si hodis do grafu tieto dve krivky a nasimulujes nahodne obchody zistis ze je krivka vyhladenejsia a v neposlednom rade psychologicka narocnost takeho systemu je o par % nizsia.

PS: jedna velmi podstatna vec ktoru som nespomenul v pripade 1 je ta, ze trader sa prilis koncentruje na peniaze, a sleduje prirastok na ucte. pri pozitivnom R ku si ale prestane vsimat vykonnost svojho systemu jeho parametre a kvalitu vlastnej exekucie signalov. v jeho ociach je vsetko v poriadku lebo ucet rastie, ale ak by sledoval W a R na pocet zrealizovanzch xx obchodov zisti ze jeho vykonnost klesa. ked potom pride velky crash, nevie kde sa stala chyba, hoci parametre mu to indikovali z dostatocnym predstihom.

prave s tohoto dovodu mna vzdy trosicku irituje ked sa niekde pise , ake jednoduche je riadenie rizika. ze netreba sledovat nic len % risk a zadavat SL a PT. preto je pre mna sekcia MoneyManazment na kazdom webe akymsi testom. je milion veci ktore patria do riadenia rizika a podla mna je tak to zjednodusenie na SL , PT a % risk dokonca kontraproduktivna. ale je tiez fakt ze ludia sa tym nechcu zaoberat.bud preto lebo o MM nevedia dost, alebo preto lebo je to trochu zlozitejsie, ludia maju radi jednoduche riesenia, jednoduche riesenia predavaju.
Maatej
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Maatej »

jogo napísal:Maatej, vyborne otazky. :idea:

Odpovede mozu byt take aj onake, ale jedinu relevantnu odpoved ti na tieto otazky moze dat len diskrecny obchodnik, ktory tuna dlhodobo predvedie ziskovy diskrecny trading s realtime zahlasenymi vstupmi a vystupmi. A nemusi vobec popisovat svoju metodu, proste dam vstup - vystup bez udania SL a PT a dalsich podrobnosti, ak sa bojim, ze by niekto kopiroval moje obchody alebo zeby nebodaj odhalil moju strategiu(co sa pri diskrecnom tradingu aj tak neda).
Skoro kazdy diskrecny obchodnik ti vsak bude siahodlho vysvetlovat, preco nemoze dat zive obchody...
Zverejnovat svoje obchody asi nik nebude, ak je ziskovy. Nema zrejme potrebu to robit. Myslim, ze vacsinu akoze traderov skor zivia seminare, webinare a pod ako ozajstny trading, preto maju pripravenych aspon desat vyhovoriek, preco to nejde zverejnovat:). Cest vynimkam.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa radvan »

Mika napísal:spomeniem len 3. ktore su urcite menej narocne.
1)kreditne opcne strategie s limitovanym riskom,2) kreditne strategie zalozene na urokovych diferencialoch,3) arbitraze tam ide v prvom rade o statistiku a nie o predikcie.
vedel by si toto trosku rozpisat (co je logikou, ako sa to zhruba stavia a preco by to vlastne malo fungovat)? ... dik ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Rado »

Jednu z kreditných opčných stratégii robím aj ja. Konkrétne Iron Condor. Ako to staviam vidíš online, keď niečo obchodujem tak to máš hneď zavesené tu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa radvan »

Rado1 napísal:Jednu z kreditných opčných stratégii robím aj ja. Konkrétne Iron Condor. Ako to staviam vidíš online, keď niečo obchodujem tak to máš hneď zavesené tu.
jop, viem ze tam patri Iron Condor :) ... len som chcel od Miku vytiahnut rozumy, ze nech sa rozpise viac, ze co si pod tym od predstavuje a ako chape to delenie :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa jogo »

Odkaz Mtraderovi: Pisem ti ho tuna, lebo nechcem na Viktorovom fore vyvolat nejake flame.
Neviem, ci je spravne riesenie prechadzat z dema na live-velke pozicie a potom znova na demo a znova na live velke pozicie.
Je to presne to iste, ako som ti pisal o tiketoch za 20 Skk a potom za 1000 Skk, ak sa pamatas.
Ked si otvaral ucet za 30 000$ a chcel riskovat na obchod 1% equity, tak som predpokladal, ze si dobre zarabajuci mlady muz, ktoremu strata 300$ nerobi ziaden problem. Potom, ked si pisal, ze chces splacat 1000 Eurovy poplatok postupne v splatkach, tak to vyzera, ze nemas az tak velky mesacny prijem.
Preto ti znova radim: Zacni na mikrolotoch alebo nanolotoch a konzistentne. Skok z dema na 300$ SL a spat na demo by si vydrzal len pri uplne automatickom systeme a nie pri diskrecnom vyberani Pin-barov. To mozes nacvicit len postupnym navysovanim velkosti SL.
Ja som v 2007 roku nepoznal mikroloty a mal som poplatky cez 10 Euro nakup a 10 Euro predaj. Pri takychto poplatkoch som musel otvarat pozicie zo SL radove vacsimi, ako boli moje poplatky za obchod a potom, ked som uz mal moznost obchodovat mikroloty, tak to nedokazem vyuzit, lebo male pozicie zo SL 10-20$ uz nedokazem "s plnou vaznostou obchodovat".A to je asi moj najvacsi handikep pri obchodovani na burze.
Nepokaz si podobnym sposobom svoju citlivost na zisky a straty ako ja.
Kdeze su casy, ked ma tiket v nike za 20 korun dokazal motivovat a tiket za 1000 Skk bol maximum, co som dokazal risknut len parkrat za zivot.

P.S: V poslednej dobe zacinas klast tie spravne otazky ohladom obchodovania pin-barov. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa Strastislav »

Rado napísal:Strastislav nechápem, čo si sa do Viktora tak obul. Má web a kto chce, tak nech mu za to platí, ak sú to pre neho užitočne minuté peniaze. Prídeš mi ako správny inkvizítor a toto celé ako hon na čarodejnice. Predpokladám, že vstup na jeho fórum je dobrovoľný a ak nikoho nezíska, tak to bude musieť inak predať lebo nenájde nikoho. Zverejňovaniu výsledkov, vstupov a výstupov sa tak, či tak nevyhne inak ten projekt asi bude musieť zabaliť.
Tak ja som podľa tohoto tu rýpal a mám radšej držať hubu.

A tento si ho tu nazve odr...čom a všetko je v poriadku. Máte tu fakt fajnový meter.
Na konšpirácie som narážal preto, lebo aj bez problému overiteľné informácie, ktoré sú verejné a každému jasné a zrejmé, Tekvička označuje za nejaké tajomstvá, ktoré pozná len Mark Zuckerberg. A že sa spolu s tebou furt opiera o to, ako veľkí odrbávajú maličkých investorov.

Maličkých investorov odrbáva Plus500, XTB, J&T a Viktor Vero. Nie Morgan Stanley. Ani Goldman Sachs.
Koľko prosím ťa prerobili tí malí investori?

filip glasa admin
Mimochodom, zachytil to aj pán dotknutý (V.V.) a prinajmenšom sú on a aj jeho priaznivci zvedavý na základe akých skutočností ho pán admin tak honosne otituloval. Na jeho webe sa to len tak prejavuje emóciou. Aj to chápem, veď keď už nekoho tak nazvem, nemal by to byť len "výkrik do tmy". však
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: SmartPriceAction.com

Príspevok od používateľa davoo »

Strastislav, možno keby ste zvolili menej arogantnú štylizáciu príspevkov, tak by to bolo lepšie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"