Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
General
Príspevky: 35
Dátum registrácie: St 04 01, 2012 9:55 am

Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa General »

http://ekonomika.sme.sk/c/6346640/web-o ... ionov.html" onclick="window.open(this.href);return false;

200 mil. EUR za eshop, ktorý ma pokrytie SK/CZK pri dnešnej konkurencií sa mi zdá veľa.
Vie niekto z Vás, podľa čoho sa stanovujú nákupné ceny tohto typu?
General
Príspevky: 35
Dátum registrácie: St 04 01, 2012 9:55 am

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa General »

http://www.motejlek.com/jihoafricky-kol ... dy-korun-2" onclick="window.open(this.href);return false;

na molentek je toho viac, trh nie je len SK/CZK
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa filip glasa »

Netretail Holding za poslední účetní období utržil bezmála 4 milirdy korun, zisk se po vyloučení mimořádností pohyboval kolem jednoho milionu eur. Firma je stále ještě postavena na růstu, a proto přes čtyři procenta tržeb vynakládá na marketing. Kromě České republiky skupina působí na Slovensku (mall.sk), v Maďarsku (Mall.hu), v Polsku (Mall.pl) a loni minoritně vstoupila do slovinské společnosti Mimovrste.si (mimovrste.com). Historie holdingu sahá do roku 2000, kdy vznikl projekt bilezbozi.cz. Otci zakladateli byli Ondřej Fryc (50 %), Petr Burcal (25 %) a Jan Menšík (25 %). V roce 2008 firma implementovala systém SAP a málem zkrachovala. S pomocí půjčky se z toho dostala a začala mohutně růst.
Zisk je len okolo milióna EUR, ale museli by sme vidieť detailnejšie výkazy aby sme videli ako som im pohne zisk (napr. ukončením tej pôžičky). Čo sa týka rastu, tak neviem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa filip glasa »

prvé blogy k tomuto dealu:
http://schickelgruber.blog.cz/1204/neuv ... rats-to-of" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.podnikanivusa.com/2012/04/20 ... s-shipito/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa filip glasa »

staršie video s Odrejom Frycom z mall.cz:
http://www.motejlek.com/motejlek-tv-roz ... l-holdingu" onclick="window.open(this.href);return false;
bacteria
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Po 22 01, 2007 12:57 pm

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa bacteria »

Od rybích konzerv až po miliardový obchod. Seznamte se zakladatelem Mall.cz
http://byznys.ihned.cz/lide/c1-55527650 ... em-mall-cz
odar
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 04 07, 2010 9:20 pm

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa odar »

General napísal:http://ekonomika.sme.sk/c/6346640/web-o ... ionov.html

200 mil. EUR za eshop, ktorý ma pokrytie SK/CZK pri dnešnej konkurencií sa mi zdá veľa.
Vie niekto z Vás, podľa čoho sa stanovujú nákupné ceny tohto typu?
Viem :-)

v skratke: dcf alebo multiples, alebo aj aj
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa Pette »

odar - v tomto pripade hlavne to, ze presne 2 spolocnosti maju to, co ma Mall - Mall a Alza. Tym padom je ta suma uplne opodstatnena pre strategickeho investora, ktory si kupuje miesto na novych trhoch.
odar
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 04 07, 2010 9:20 pm

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa odar »

Pette napísal:odar - v tomto pripade hlavne to, ze presne 2 spolocnosti maju to, co ma Mall - Mall a Alza. Tym padom je ta suma uplne opodstatnena pre strategickeho investora, ktory si kupuje miesto na novych trhoch.
??? a aký je suvis s mojim prispevkom...??
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa Pette »

odar - taky, ze nasobky alebo diskontovanie je sice fajn vypocet pri beznom podnikani, ale Mall a Alza su unikatne. Tym padom to neni len o cislach, ale napr v tychto dvoch pripadoch o nemoznosti ich predbehnut v nasom regione.
odar
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 04 07, 2010 9:20 pm

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa odar »

Musim to trochu uviest na spravnu mieru. Kazda firma je unikatna, pre investora je to vzdy o cislach, a pri kazdej vacsej transakcii sa robi valuacia. Intuitivne cenu svojho business-u urcuju mozno len predajcovia hot-dogov. Aukro /Mall valuaciu robil takisto, rovnakotak ako Ringier ked kupoval Azet, robila sa aj pri predaji profesia.sk atd.. Otazka je potom uz len co sa zahrnie do valuacie ( synergicke efekty, bariery trhu,..). Explicitne to znamena ze obsadenie trhu a z toho vyplyvajuce stabilne vyssie cash flow sa zahrnie do valuacie a nasledne do kupnej ceny. Obecenstvo sa vsak o detailoch, rokovaniach, valuaciach, due-diligence nikdy nedozvie. Predstava ze Aukro tuto cenu vytiahol z rukava len preto lebo chcel obsadit trh je trochu naivna....

Pravdupovediac, obcas ma mrzi, ked robim na transakcii najmä pre zahraničných investorov ako naivne sa spravaju niektorí slovenski predavajuci a potom na svoj prístup doplácajú. Uz v Cechách (kusok od nas) su v tomto dalej...
Kontrast
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2012 10:16 pm

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa Kontrast »

zaujimava tema, v com su podla teba naivni slovenski predavajuci?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa filip glasa »

asi chcú veľmi veľa a nemajú to podložené. Viď Azet keď chcel miliardu korún. Cena nakoniec nebola zverejnená, ale Ringier asi nie je až taký hlúpi, aby zaplatil 30 násobok zisku za firmu ktorej padá trhový podiel aj návštevníci.
odar
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 04 07, 2010 9:20 pm

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa odar »

Well napísal:zaujimava tema, v com su podla teba naivni slovenski predavajuci?
Urcite nechcem vsetkych hadzat do jedneho vreca ale vo vseobecnosti sa to tyka najma strednych a mensich firiem. Je to na dlhsie, ale rezervy su naozaj v zlych odhadoch ceny, respektive jej podlozeni relevantnymi argumentmi. Dalej v tom ze na transakciu sa treba pripravovat min. 1-2 roky vopred. V nacasovani transakcie. V predajnom marketingu tiez. V sposobe komunikacie s investorom. V tom ze rokuju napr. len s jednym zaujemcom. atd.

@Filip Glasa: Azet zrovna nie je dobry priklad. Transakciu mali velmi dobre zvladnutu. To je jeden z mala pripadov ked slovensky predavajuci mal navrch. Mnohi by boli prekvapeni.....
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ok, ale tú miliardu snáď nedostali :lol:
Teda nie že by som im to neprial, len by mi bolo ľúto Ringieru :)

Teraz si spomínam, že zrovna Azet na tom predaji robil roky a najali na to tretieho spoločníka/manažéra. Tak podľa tvojich merítok na tom boli dobre. Až na to načasovanie. Ale vrchol sa zle odhaduje.
odar
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 04 07, 2010 9:20 pm

Re: Web obchod Mall kupuje spol Aukra za dvesto mill. EUR

Príspevok od používateľa odar »

filip glasa napísal:Ok, ale tú miliardu snáď nedostali :lol:
Teda nie že by som im to neprial, len by mi bolo ľúto Ringieru :)

Teraz si spomínam, že zrovna Azet na tom predaji robil roky a najali na to tretieho spoločníka/manažéra. Tak podľa tvojich merítok na tom boli dobre. Až na to načasovanie. Ale vrchol sa zle odhaduje.
Napisal som maximum co som mohol... :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"