Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
robert.vazan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 07 05, 2012 3:17 pm

Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa robert.vazan »

Ako nájdem netechnického spoluzakladateľa? Myslím tým človeka, ktorý vie dobre urobiť prieskum trhu, marketing, udržiavať vzťahy so zákazníkmi, získať investora a všeobecne rozbehnúť firmu. Samozrejme to zvládnem aj sám, ale je to kopec práce, ktorý by v pohode zamestnal jedného ďalšieho spoločníka. Nehovoriac o tom, že biznis človek to môže urobiť podstatne lepšie než programátor.

1. http://jobs.preweb.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; - tam ale asi veľa ľudí nechodí
2. kamaráti - tých veľa nemám (priveľa programujem, málo pijem)
3. LinkedIn - to by bolo vnímané ako spam, potrebujem to lepšie zacieliť na tých, ktorí majú záujem
4. ... :?:

Na Slovensku predsa musí byť kopec absolventov manažérskych fakúlt. Ako sa k nim dostanem? Ako sa dostanem k skúsenejším obchodníkom?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no .. napr. aj na takychto forach, na startup eventoch, v inkubatoroch .. poskladat team nie je vobec lahke. Na absolventov by som sa nespoliehal. Skola este o nicom nehovori. Biznis myslenie a drive clovek proste musi mat. Ked nema, smola. A vela ludi zial iba keca a nic z toho.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa filip glasa »

myslim ze je lepsie jednotlive sluzby si externe zaplatit, ako hladat spolocnika na inzerat.

Na kazdu vec co si chcel riesit si vies najat firmu, alebo maleho relativne lacneho konzultanta. Ale nie na vsetko spolu. Skor jednotlive veci. Myslim ze v konecnom dosledku to bude vyhodnejsie, ako spolocnik s ktorym si nerozumies a casom sa rozhadate.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:myslim ze je lepsie jednotlive sluzby si externe zaplatit, ako hladat spolocnika na inzerat. Na kazdu vec co si chcel riesit si vies najat firmu, alebo maleho relativne lacneho konzultanta. Ale nie na vsetko spolu. Skor jednotlive veci. Myslim ze v konecnom dosledku to bude vyhodnejsie, ako spolocnik s ktorym si nerozumies a casom sa rozhadate.
Skor nesuhlasim. Je rozdiel zaplatit si "niekoho" a zaplatit si "niekoho dobreho". Relativne lacneho a zaroven dobreho konzultanta som asi este nevidel. Kde sa taky pestuju ? Pojdem si nejakych natrhat ... Castokrat nieco vyzera na prvy pohlad dobre (faza opitie rozkom) a ked pride k podpisaniu zmluvy, jedine co ich zaujima je aby si zaplatil fakturu. Najst dobre sluzby je v tejto oblasti castokrat pokus/omyl/pokus/omyl. A co sa tyka penazi .. startupy nimi vacsinou neovplyvaju
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa filip glasa »

moze byt, ale spolocnika potom uz vobec nenajdes.

Co sa tyka penazi, tak je to sumarne par tisic. Kto ich nema, tak si moze v lete urobit brigadu a hned su tu. Alebo predat auto a podobne.

Prinajhorsom najs investora a je to vsetko v jednom - peniaze aj kontakty na dobrych ludi a nejaka pomoc k tomu.

Ale furt si myslim, ze zaplatit si externych ludi je najlahsi, najlacnejsi a najoptimalnejsi sposob. A niekedy si staci len odrieknut jednu dovolenku, ale usetrit dve vyplaty.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:Co sa tyka penazi, tak je to sumarne par tisic. Kto ich nema, tak si moze v lete urobit brigadu a hned su tu.
ty si uz dlho nebrigadoval :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa filip glasa »

vzhladom nato, ze IT startupy robia vacsinou studenti IT, tak tie brigady a intershipy mozu byt lepsie platene ako nase platy.
robert.vazan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 07 05, 2012 3:17 pm

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa robert.vazan »

peter.cmorej napísal:no .. napr. aj na takychto forach, na startup eventoch, v inkubatoroch
Ok, dík, takže:

4. diskusné fóra - je niektoré fórum na toto obzvlášť dobré? asi budem spamovať viaceré, ale rád by som to lepšie zacielil
5. StartupCamp - to v praxi nefunguje, 20-roční chalani, programátori, majú vlastné projekty, sledujú prezentácie, rozprávajú sa so známymi
6. StartupWeekend - toto je dobré pre ľudí bez väzby na konkrétne nápady, čo nie je môj prípad, ale môže to pomôcť iným, v každom prípade som už zmeškal deadline pre tento víkend
7. iné startup eventy - ktoré?
8. inkubátory - dáva niektorý inkubátor dokopy zakladateľov? myslel som že všetky iba poskytujú služby už kompletným tímom
9. ... :?:
peter.cmorej napísal:Na absolventov by som sa nespoliehal. Skola este o nicom nehovori. Biznis myslenie a drive clovek proste musi mat. Ked nema, smola. A vela ludi zial iba keca a nic z toho.
To viem veľmi dobre. Videl som dobrého obchodníka v akcii a viem že je to komplikovaná práca.
robert.vazan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 07 05, 2012 3:17 pm

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa robert.vazan »

filip glasa napísal:myslim ze je lepsie jednotlive sluzby si externe zaplatit, ako hladat spolocnika na inzerat.
To platí pre jednoduché služby ako webdizajn, ale neviem si predstaviť outsourcing vzťahov s veľkými zákazníkmi. To sa ani nedá delegovať na zamestnancov. Veľkí klienti často chcú hovoriť rovno s CEO a vidieť do vnútra firmy. A samozrejme je tu problém s peniazmi a s tým, že veľa obchodných vecí treba mať dotiahnutých ešte pred oslovením investora.
robert.vazan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 07 05, 2012 3:17 pm

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa robert.vazan »

robert.vazan napísal:4. diskusné fóra - je niektoré fórum na toto obzvlášť dobré? asi budem spamovať viaceré, ale rád by som to lepšie zacielil
Tu je fórum špeciálne pre hľadanie spoločníkov. Nevýhoda je, že sa tam miešajú projekty z rôznych oblastí. Zjavne to ale pár ľudí číta.

http://www.mojepodnikanie.sk/forum/3" onclick="window.open(this.href);return false;

Stále mám dojem, že hľadám veľmi neefektívnym spôsobom. 99% vhodných kandidátov predsa nečíta diskusie len aby objavili príležitosť zapojiť sa do startupu. Skôr potrebujem aktívny networking. Vie mi niekto poradiť ako sa prebojovať k dobrému netechnickému spoločníkovi cez networking? Kde hľadať a koho sa pýtať?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

:) vsade. Respektive u ludi, u ktorych predpokladas, ze poznaju tych spravnych ludi. Vsak napis aj sem o co ide. Ak typ cloveka hladas a co ponukas.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa sufo »

No ak je to tento Robert Vazan (http://www.linkedin.com/pub/robert-vazan/2a/5a7/948" onclick="window.open(this.href);return false;), tak som zvedavy, lebo na internete prezentuje dalsie MLM s "uzasnymi" produktami pre internetovy marketing. Ale nech sa vyjadri tvorca tohto vlakna ci som sa trafil. Dufam, ze je to seriozny zamer najst spolocnika pre seriozny biznis ale clovek musi byt opatrny a urobit si prieskum.

Dalsie linky:
http://renovital.myspecialwebsite.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://twitter.com/#!/renovital" onclick="window.open(this.href);return false;
http://renovital.blogspot.de/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.renovital.com/robin.cube/" onclick="window.open(this.href);return false; (toto sa uz blizi ku stranke golden club-u ale este ma co dohanat :mrgreen: )
robert.vazan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 07 05, 2012 3:17 pm

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa robert.vazan »

sufo napísal:No ak je to tento Robert Vazan (http://www.linkedin.com/pub/robert-vazan/2a/5a7/948" onclick="window.open(this.href);return false;)
To nie som ja. Ja som tu:

http://www.linkedin.com/in/robertvazan" onclick="window.open(this.href);return false;
sufo napísal:na internete prezentuje dalsie MLM s "uzasnymi" produktami pre internetovy marketing. Ale nech sa vyjadri tvorca tohto vlakna ci som sa trafil. Dufam, ze je to seriozny zamer najst spolocnika pre seriozny biznis ale clovek musi byt opatrny a urobit si prieskum.
Je nepríjemné, keď taký človek nesie rovnaké meno. Všade vylieza pri hľadaní môjho mena a robí mi strašnú hanbu.

Moje projekty sú úplne iného typu:
http://sourceforge.net/projects/sourceafis/" onclick="window.open(this.href);return false; - algoritmus na rozpoznávanie odtlačkov prstov, starý projekt robený len preto, aby som dostal nápady von z hlavy
http://www.teoai.com/" onclick="window.open(this.href);return false; - freeware projekt, na ktorom experimentujem s algoritmami umelej inteligencie
robert.vazan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 07 05, 2012 3:17 pm

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa robert.vazan »

peter.cmorej napísal::) vsade. Respektive u ludi, u ktorych predpokladas, ze poznaju tych spravnych ludi.
To si hneď pýta otazku: A ktorí ľudia poznajú tých správnych ľudí? Samozrejme kto hľadá, ten nájde. Enormným úsilím sa dá prekonať každá neefektívnosť. Už som našiel dvoch celkom dobrých kandidátov, s ktorými to ešte musím prebrať, ale stále mám pocit, že som ich získal akosi náhodou a nie systematickým hľadaním.
peter.cmorej napísal:Vsak napis aj sem o co ide. Ak typ cloveka hladas a co ponukas.
Úlohou tohto threadu je vytvoriť zdroj informácii pre všetkých startupistov hľadajúcich netechnického spoločníka. Nechcem z toho robiť bezplatný helpdesk pre moje potreby, ale ak by to niekoho zaujímalo, popis tej práce som už poblikoval na job boarde StartupCamp-u (link nižšie). Detaily sú k dispozícii mailom a pri osobnom stretnutí. Moc sa v obchodných veciach nevyznám, tak popis práce v tom inzeráte netreba brať príliš doslova.
http://jobs.preweb.sk/Project/Details/19457" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Precital som si to, ale je to zial prilis nekonkretne. Neboj sa napisat aj nejake podrobnosti. Viem, ze kazdy ma tendenciu bat sa o napad, ale v skutocnosti je to kravina. Ludia su lenivy a ti co nie a co maju aj skill aby tvoj napad ukradli a zrealizovali, ti maju vacsinou dost vlastnych napadov. Na takyto vseobecny inzerat sa ti zrejme nikto schopny neozve, pretoze skusenost je taka, ze 99 zo 100 su totalne kraviny. Vid tvoj menovec
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa sufo »

Mozno by ti pomohlo trochu spravit prieskum medzi obchodnikmi vacsich IT firiem. Ak niektory prave odisiel a hlada nieco ine, mohol by ti minimalne pokryt poziadavku na kontakty, ponuky a cenotvorbu. Otazka je ci sa cloveku s kontaktami vo velkych firmach bude chciet babrat s malickou firmou od zaciatku ale vsetko zavisi od motivacie.
smrekovica
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2011 2:18 pm

Re: Ako nájsť netechnického spoluzakladateľa?

Príspevok od používateľa smrekovica »

robert.vazan napísal: 6. StartupWeekend - toto je dobré pre ľudí bez väzby na konkrétne nápady, čo nie je môj prípad, ale môže to pomôcť iným, v každom prípade som už zmeškal deadline pre tento víkend
Pripravuje sa ďalší Startup W/E, začiatkom októbra v Košiciach.
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"