EUR USD

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa jogo »

Ja uz som to vcera komentoval v Mikovom vlakne. Ten spike mi uzavrel kopu pozicii, nastastie DAX som riadil rucne, tak som to ustal a dnes uz zacina rast.
Takze ostal mi v portfoliu DAX, Nemecke Bundy a USD-cash :roll:
MartinPillar napísal: Ale udržal som short GBP/JPY
SL-sy teda pouzivas "proklate velke". :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jogo napísal:
SL-sy teda pouzivas "proklate velke". :)
To nie, ale SL som mal na BE a to bolo 182,190.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak je to teraz na sell alebo na buy? Mam taky pocit, že to trochu zašlo hore viac ako malo ...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Rokosák »

Kde stojime s paritou EUR/USD?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal:Kde stojime s paritou EUR/USD?
Sme 10% pred paritou. A nie stojíme, ale visíme na šnúrke od gatí gréckych bolševikov... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

ahojte, dnes vdaka grekom klesa DAX. Klesali aj azijske a klesli aj US akcie. EUR voci USD ale naopak stupa, ja by som ocakaval ze ak grecko bude mat nejaky vplyv tak to bude najviac prave na EUR...aky je vas nazor preco EUR stupa voci USD?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa jogo »

Netusim. Forex som vzdal pred 2 rokmi, toho roku som skusal zahedgeovat zisk na USD-cash, ale uz som to vzdal. Ja tomu forexu neviem prist na "chut".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Rokosák »

Marcos napísal:ahojte, dnes vdaka grekom klesa DAX. Klesali aj azijske a klesli aj US akcie. EUR voci USD ale naopak stupa, ja by som ocakaval ze ak grecko bude mat nejaky vplyv tak to bude najviac prave na EUR...aky je vas nazor preco EUR stupa voci USD?
Nic kvoli Grekom neklesa, nestupa ani nezostava bez zmeny. Meny klesaju ak sa viac predava ako kupuje. Pri stupani je to naopak.

DAX takisto neklesol "kvoli Grekom". To je iba pribeh, ktory si komentatori vymysleli.

Pri udalostiach ovplyvnujucich menu je udalost obycajne do ceny zabudovana. Udalost ovplyvni cenu jedine ak dojde k nepredpokladanej udalosti vo vyrovnanom trhu. V pripade Grecka to by musel byt aspon obrovsky meteor, ktory by celu krajinu odyebol do Egejskeho mora. A to iba preto, lebo astronomovia, ktori to predpokladali nespekuluju s menami.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Mne ide hádanie DAXu. Píšem si to na papier - len tak z nudy a zábavy. Dneska som si dala call - neviem do akej miery je to real time (na tablete) - už by to malo skončiť. +0,55 %.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

Rokosák napísal: Meny klesaju ak sa viac predava ako kupuje. Pri stupani je to naopak.
cize hovoris o cene ako funkcii ponuky a dopytu...dakujem, na to som sa nepytal, zakladne poucky ekonomickej teorie mam uz zvladnute :)
Rokosák napísal:
DAX takisto neklesol "kvoli Grekom". To je iba pribeh, ktory si komentatori vymysleli.
cize tvrdis ze suvis pohybu cien akcii a kurzov s greckymi problemami je HOAX a yahoo, reuters, cnbc a dalsi ho publikuju napriek tomu ze neexistuje?
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Nobody »

vše se přece pohybuje jen podle finančních poradců....rozhodně potřebuje klient pojištění, životku, důchodové, atd....
Myslím, že ten Vietnamec je hodně blízko těmto strukturám.....:)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

http://finance.yahoo.com/news/greece-cr ... 49812.html" onclick="window.open(this.href);return false; tu su okrem ineho aj rozne nazory na odpoved na otazku co som sa pytal (video + text). ten pan vo videu je sice tmavsi ale vietnamec to nebude ;)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

cize tvrdis ze suvis pohybu cien akcii a kurzov s greckymi problemami je HOAX a yahoo, reuters, cnbc a dalsi ho publikuju napriek tomu ze neexistuje?
No vidíš konečne si to pochopil.
Prílohy
image.jpg
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

ach jo...prosim vratme sa od doveryhodnosti medii k povodnej otazke :)
a ak teda tvrdite ze grecka kriza nema ziadny vpyv na DAX ani EUR USD, tak skuste popisat co teda ma vplyv - ale prosim skusme nieco konkretnejsie ako ponuka a dopyt ;)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak momentalne ma hlavne vplyv fakt, ze je v shorte chytenych vela spekulativnych traderov - retailovych i veľkých investorov. Na druhej strane real money accounty su long, tj. velke korporacie. To preto, že v Eurozóne ako celku je prebytok salda zahraničného obchodu, viac sa vyvezie ako dovezie a rozdiel sa prevedie do EUR (lebo firmy majú náklady v EUR). A navyše pre exportéra je cena super, lebo je blízko miním viacročných.

Evidentne sú špekulatívne shorty v strate (lebo kurz rastie posledné týždne). Na to, aby kurz klesal teda treba buď zmenu v zahraničnom obchode (nerálne v krátkodobom horizonte), alebo nové špekulatívne shorty.

Druhá možnosť je reálna iba vtedy, ak sa súčasným shortárom podarí naštartovať momentum a nalákať nových špeklulantov do shortu kecami o Grécku atď. ... Ak sa to v krátkom čase nepodarí a shortári budú vo forme stoplossov odchádzať z trhu, kurz pôjde zákonite hore. A tí čo budú vystoplossení už viac nebudú predávať.

Ešte len dodám, že samozrejme retail je najviac short v súčasnosti za posledný rok, čo je pre mňa zelená na budovanie longov. Nič nevonia lepšie ako to momentum z retailových stoplossov.

Takže ako vidíš všetko je o dopyte a ponuke a kecy na Bloombergu a CNBC je čistý marketing. Ak ide cena hore to znamená, že na trhu sa viac kupuje ako predáva - a bodka ... väčšinou ak ti Goldman radí predávať tak sám nakupuje, ale to sa tiež časom naučíš.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

Vďaka za obšírnejšie vyjadrenie. Mimochodom, to že špekulatívnych shortov je veľa nesúvisí aj s gréckom? ;)
Stav ktorý tu opisuješ neplatil aj ked tu bola diskusia o parite visiacej na šnúrke od gréckych gatí?

Ešte k tomu budovaniu longov, nie je to tak trochu proti prúdu? Kam myslíš že to až stúpne?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Zaujímavé je, ze jedine retail je rekordne short. Veľkí špekulanti z časti uz privreli pozicie (podla COT reportu). Retail bude končiť zase ako posledný.
Situácia je v zasade rovnaká, akurat nové net shorty neprichádzajú. Napriek super negatívnym news a mega kampani vo finančných mainstreamivych médiách.
Najvačšia sranda je, ze odchodom Grécka, sa prebytok zahraničného obchodu este zväčší. Grécko ma totiž ročný deficit cca 1 mld EUR.
Takze odchodom Grécka bude viac real money accountov kupovať EUR/USD. Čiže z tohoto pohladu to je čisto pozitívny jav pre EUR/USD.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

1,40 by mohlo byt do konca roka.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Istiach »

Zaujimave, vyzera to tak ze EUR klesa zatial co europskym akciam sa dnes dari. Zatial som zachytil ohladom grecka optimisticke spravy a preto ma celkom ta divergencia udivuje. Zeby sa traderi chranili hedzingom?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Istiach »

Respektive mi z toho vychadza, ze to ECB utopi v QE
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak hlavne dnes klesá cena Treasuries viac ako klesá cena Bundu ... takže úrokový diferenciál sa zväčšuje v prospech USD. USD ale posilňuje aj k iným menám nielen EUR (aj keď tam asi najviac). A DAX rastie, lebo EUR/USD klesá. Pre mňa hands off na EUR/USD teraz. Trochu smrdel už dva dni lebo nedával nové highs a bol pod rezistom.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa jogo »

MartinPillar napísal:Tak hlavne dnes klesá cena Treasuries viac ako klesá cena Bundu ... takže úrokový diferenciál sa zväčšuje v prospech USD. USD ale posilňuje aj k iným menám nielen EUR (aj keď tam asi najviac).
Co mi je z fundamentu, ktory mi indikuje prepad EURUSD az v den, ked ten prepad nastal?
Ak by si bol vcera napisal, ze pozor, urokovy diferencial predikuje pokles na EURUSD, to by bolo zaujimave. Ale dnes je to na co dobre?
Resp. co signalizuje urokovy diferencial na zajtra a dalsie dni?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Co mi je z fundamentu, ktory mi indikuje prepad EURUSD az v den, ked ten prepad nastal?
Jogo, v zásade ti na nič nie je, ak si daytrader. To nie je Holy Grail ani kryštáľová guľa.

Ale dlhodobé trendy a ich zmeny ním môžeš sledovať, lebo korelácia je vysoká. Ale ani to až tak moc neznamená.
Neviem kde som napísal, že úrokovým diferenciálom viem predpovedať EUR/USD na 2 dni?

Dnes som to uviedol len preto, že napriek všeobecnému konsenzu EUR/USD padlo napriek tomu, že Grécko asi ma deal. A dôvod vidím v tom výnosovom spreade.

Tu iba vidno, že EUR/USD na Grécku nezáleží. Sentiment na spreade je ťažké predpovedať, ale dlhopisy majú jednu výbornú vlastnosť. Ak raz chytia trend, tak sa ho držia, lebo úrokové cykly zvyčajne trvajú roky.

Takže, ak je tu náznak reversalu na spreade, tak to treba rešpektovať. Denné swingy môžu byť rôzne.

Ja som bol long EUR/USD, ale včera som to za 1.1340 vyhodil, lebo som sa v tom necítil dobre a EUR/USD nerobil nové highs vo swingu. Nechal som si short AUD/USD, čo som mal proti tomu, ale ten som dnes tiež zavrel, lebo ani v tom som sa necítil dobre.

Ak sa dnes EUR/USD vráti k otváracej cene (čo ešte nevylučujem), pojdem long. Ak nie tak čakám na niečo iné.
Ešte by som rád predal EUR/CHF, ak dnes/zajtra pojde pod 1,0396.
Takže potenciálne short USD/CHF synteticky, ak všetko klapne, ale je to ešte ďaleko. Tam je veľký priestor na prepad za určitých okolností.
Kos3
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Kos3 »

BNP: Stay short EURUSD into further Greek progress
We think that a deal by the end of the week to unlock the last tranche of the aid program is now more likely than not, although an agreement cannot be taken for granted due to possible opposition within the PM’s Syriza party. The EUR has traded in line with our expectations by weakening on positive Greek headlines and market participants appear to be rapidly regaining appetite to re-establish EUR shorts amid more positive risk sentiment. This is consistent with the EUR’s funding currency status and negative correlation with equities whereby appreciation in European assets leads to EUR selling as investment managers adjust their hedges.

vyzera to tak ze po novom eur je ako jpy, v pripade risk off idu peniaze do eura
cize greek deal = risk on, selling eur (eurusd nadol, v zavislosti od usd dat) a naopak greek default risk off, buying eur
ale to je pravdepodobne moc zjednodusene, ecb by v pripade defaultu mohla prehodnotit QE a zmeny by mohli znova zamiesat kartami ... pravdepodobne bude asi lepsie vyhnut sa eurusd a ist nejake relative value trades, mne sa pozdava shortovanie eurgbp na rallies pripadne ist gbp long voci nejakym parom (este neviem ktorym :)

cerstva reakcia eur/usd: 11:46 *TSIPRAS SAYS CREDITORS DIDN'T ACCEPT GREEK PROPOSALS: OFFICIAL --- po prvotnej reakcii eurusd dole sa to taha znova nahor
Edit: a potom znova dole, je to mess :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

presne tak: CREDITORS DIDN'T ACCEPT GREEK PROPOSALS

Neprijali. Majú ich po krk. Tsipras ponúka naplňanie štátnej kasy cez vyššie dph a iné príjmy, ale trojka trvá na znižovaní výdavkov. A tie výdavky na 75% tvoria neúmerne vysoké dôchodky, platy v štátnom sektore, vysoká minimálna mzda a kadejaké iné rozdávanie. Ako som písal, Gréci majú stejné HDP na hlavu ako my, ale dvojnásobné mzdy a dôchodky. Takže mne logicky vychádza, že toto sa nedá utiahnúť bez reštartu.
Ďalej, ked sa nemýlim, tak z celkovej pôžičky 240 mld. teraz ide o poslednú tranžu 8 mld. Z toho Gréci do konca júna musia zaplatiť 1,5 mld MMF a počas leta musia splatiť ďalších 7 mld. Takže ked teraz nemajú peniaze, tak ich rovnako nebudú mať ani na konci leta...tých 8 mld. im nepomôže. Bez znižovania výdavkov je Grécko zrelé na dalšiu pôžičku a to je absolútne nereálne...

Ja myslím, že teraz je najlepší čas nechať Grécko krachnúť a oni to urobia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Rokosák »

Co hybe trhmi? Jedine ponuka a dopyt. Ziaden pribeh, ktory nam ponukaju tvorci pribehov trhom nehybe. Preco? Lebo ten isty pribeh aj v nulovom stave si rozni investori vysvetluju inak. V nulovom stave vsak sme zriedkavo. Trh je prevazne bud prilis vysoko, alebo nizko k idealnej cene.
Kde je idealna ci spravna cena? To nikto nevie. Trh cenu tvori. Ako? Uhadli ste ponukou a dopytom.
Niektore udalosti su predcasne zname. Ale ani investovanie v takom pripade nie je prilis vyhodne. Delis sa totiz s inymi, co poznaju to co ty a preto su ochotni vrazit vyssiu ako normalnu investiciu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Kos3
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Kos3 »

Dobre rakosak, dokazal si nam ze si pure technician a odmietas akukolvek fundamentalnu analyzu. Je to tvoj styl, ked ti vyhovuje, ostan pri nom. Ano ponuka a dopyt trhom hybu, ale su casto niecim podmienene a mozu to byt aj pribehy a medialna masaz imo.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

ale su casto niecim podmienene a mozu to byt aj pribehy a medialna masaz imo.
Tak ono je to jedno, čím to je akože podmienené. Raz je jedna informácia podkladom pre dlhú pozíciu, kdežto inokedy, keď je to vhodné, je tá istá alebo podobná informácia podkladom pre krátku pozíciu.
Analytici urobia iba pekný mix, nagelujú im vlasy a mudrujú dve na tri na CNBC alebo Bloombergu.
V živote som ale nevidel mediálneho analytika, ktorý by mal dlhodobo nejaké trejdingové výsledky.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Rokosák »

Fundamentalna analyza na zaklade verejne pristupnych informacii ma velmi plytky fundament. Sme (vratane mojej malickosti) slabo informovani a na zaklade toho su nase rozhodnutia stavane na slabom zaklade.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Istiach »

Rokosak, jednoducho si predstav, ze vsetkym je jasne ze cenu tvori ponuka a dopyt. A teraz podme riesit co tvori ponuku a dopyt.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Nobody »

Istiach napísal:Rokosak, jednoducho si predstav, ze vsetkym je jasne ze cenu tvori ponuka a dopyt. A teraz podme riesit co tvori ponuku a dopyt.
:wink:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ponuku a dopyt tvoria rozhodnutia investorov. Investori maju roznu vahu a roznu kvalitu informacii. Individualny investor (vratane mna) sa nemoze rovnat investorovi z financnej organizacie v kvalite informacii (analyze) a samozrejme v schopnosti trh ovplyvnit.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Investori, resp. spekulanti (vratane retailu) su iba cast ponuky a dopytu ... velka castu su real money accounts ako importeri a exporteri, ktori iba hedzuju cash flow na ucte a hlavne centralne banky s rezervami, ktore manipuluju trh podla toho ako sa im v ramci currency vojen hodi. To uz nehovorim o tzv multinationals ako je IMF, BIS alebo Svetova banka.
Toto sa analyzovat neda.
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa matematema »

Zdravim,
co si myslite bude teraz euro klesat, kvoli grecku ? Ak ano na aku uroven sa podla Vas dostane. Viem ze je to o nicom, lebo to nikto nevie, len chcem vediet Vas nazor : )
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak 21:00 otvaraju v Sydney ... tam by som to nechcel teraz kotovat.
DAX dole asi 5% z nejakych spread bettingovych kotacii co idu aj cez vikend.
Odhadujem open niekde okolo 1,1050. A potom sa uvidim ci hore alebo dole.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Eur/Usd ceny zatial nevidim, ale podla Usd/chf a Eur/ chf co sa u
z zjavilo to vyzera na 1,1020 open v Sydney zatial.
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa petok »

MartinPillar napísal:Eur/Usd ceny zatial nevidim, ale podla Usd/chf a Eur/ chf co sa u
z zjavilo to vyzera na 1,1020 open v Sydney zatial.
open 1.0997
https://au.finance.yahoo.com/q?s=EURUSD=X
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Je to vyssie 1,1045 z Bloombergu cez tie krosy teraz
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Star wars ... against all odds Eur/usd 1.1278
Tak vtipne nie?
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Leon »

kua tak dneska to bola prilezitost jak svina
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"